Επιλέγετε τον καλύτερο προβολέα για gaming σε μια αγορά γεμάτη με μονάδες 4K laser phosphor, οθόνες gaming υπερβολικά μικρής απόστασης προβολής και οικονομικά μοντέλα 1080p

Δημοσιεύτηκε στις: Ιουλ 02, 2026 - 81 Προβολές

Καλύτερος Προβολέας για Gaming 2026: Ολοκληρωμένος Οδηγός Αγοράς

Ο καλύτερος προβολέας για gaming το 2026: Ένας ολοκληρωμένος οδηγός αγοράς

Επιλέγετε τον καλύτερο προβολέα για gaming το σε μια αγορά γεμάτη από μονάδες 4K laser phosphor, οθόνες gaming ultra-short throw και οικονομικά μοντέλα 1080p — και μια λανθασμένη προδιαγραφή μπορεί να σημαίνει input lag που αισθάνεστε, χρώματα που ξεθωριάζουν σε HDR ή θόρυβο ανεμιστήρα που καλύπτει τη συνομιλία της ομάδας σας. Κατασκευάζουμε εξοπλισμό προβολέων OEM και ODM στη DataMax στο Shenzhen, οπότε βλέπουμε ακριβώς ποιες προδιαγραφές ξεχωρίζουν έναν πραγματικό προβολέα gaming από μια μονάδα αίθουσας συσκεψιών με ένα αυτοκόλλητο «game mode». Αυτός ο οδηγός σας δίνει τους συγκεκριμένους αριθμούς, τα πρότυπα προς επαλήθευση και έναν πίνακα σύγκρισης, ώστε να επιλέξετε τον προβολέα που ταιριάζει στην περίπτωση χρήσης σας — είτε είστε αγοραστής που προμηθεύεται 5.000 μονάδες για λιανική πώληση είτε καταναλωτής που αγοράζει έναν για τοίχο σαλονιού 3 μέτρων.

Τι καθορίζει πραγματικά τον καλύτερο προβολέα gaming για το 2026

Δωμάτιο gaming με φωτισμό RGB και προβολέα γρήγορης απόκρισης που εμφανίζει παιχνίδι

Τρεις προδιαγραφές που έχουν μεγαλύτερη σημασία από την μάρκα

Οι σελίδες μάρκετινγκ αγαπούν να προωθούν λόγους αντίθεσης και «κινηματογραφικά χρώματα», αλλά η απόδοση gaming καθορίζεται από τρεις μετρήσιμες προδιαγραφές. Πρώτα, ο ρυθμός ανανέωσης: τα εγγενώς 120 Hz πάνελ αποτελούν το ελάχιστο για οποιονδήποτε υποψήφιο SKU 2026, επειδή οι τίτλοι κονσολών σε PlayStation 5 και Xbox Series X στοχεύουν πλέον τα 120 fps σε ανταγωνιστικά shooters, προσομοιωτές αγωνών και παιχνίδια μάχης. Δεύτερον, το input lag: μετρημένο end-to-end σε 4K 60 Hz, ένας πραγματικός προβολέας gaming παραμένει στα 16 ms ή κάτω, ενώ στις λειτουργίες υψηλού ρυθμού ανανέωσης μειώνεται στα 8 ms ή λιγότερο. Τρίτον, η φωτεινότητα: το πρότυπο lumen του American National Standards Institute (ANSI), με επαληθευμένη συμμόρφωση στον χρωματικό χώρο ITU-R BT.2020, είναι αυτό που ξεχωρίζει μια αξιοποιήσιμη μονάδα σαλονιού από μια που μπορείτε να χρησιμοποιείτε μόνο τα μεσάνυχτα.

Οτιδήποτε αξιολογείται κάτω από 2.500 ANSI lumens θα δυσκολευτεί σε χώρο με φως περιβάλλοντος, και οι αριθμοί «LED lumens» ή «light source lumens» που εκτυπώνουν ορισμένες μάρκες δεν αποτελούν την ίδια μέτρηση. Σύμφωνα με το IDC Worldwide Quarterly Projector Tracker, οι αποστολές laser phosphor ξεπέρασαν τις μονάδες λάμπας UHP στο καταναλωτικό τμήμα gaming κατά το 2024 και αποτελούν πλέον πάνω από το 60% των νέων αποστολών — ένα σαφές σήμα ότι οι προβολείς λάμπας δεν αποτελούν πλέον το μοντέλο στο οποίο βασίζονται οι σοβαρές αποφάσεις προμήθειας B2B ή B2C.

Μηχανισμός φωτός: laser phosphor έναντι RGB laser έναντι UHP

Η τεχνολογία laser phosphor παραμένει η βασική επιλογή στην κατηγορία των $800-$2.000 χονδρικής: συνδυάζει ένα δίοδο μπλε laser με κίτρινο τροχό phosphor για να παράγει λευκό φως και στη συνέχεια το φιλτράρει μέσω πάνελ DMD ή LCD. Το RGB laser (συχνά γνωστό ως triple-laser) προσθέτει ειδικές πηγές laser κόκκινου, πράσινου και μπλε για ευρύτερο χρωματικό gamut — πιο κοντά στο 110% BT.2020 — αλλά με κόστος BOM περίπου 2.3x υψηλότερο, γι’ αυτό και οι περισσότεροι OEM αγοραστές με τους οποίους συνεργαζόμαστε στη DataMax εξακολουθούν να επιλέγουν το laser phosphor για SKU gaming που αποστέλλονται στο επίπεδο λιανικής $1.200-$1.800.

Οι λάμπες UHP, αντίθετα, έχουν πλέον περιοριστεί σε μονάδες εισόδου κάτω από τα $500. Οι ονομαστικές διάρκειες ζωής των 4.000 ωρών σε τυπική λειτουργία πέφτουν σε περίπου 2.500 ώρες σε πλήρη φωτεινότητα, ενώ ο χρωματικός όγκος υποβαθμίζεται ορατά μετά τη 1.500η ώρα. Εάν προμηθεύεστε για λιανική πώληση, συνιστούμε να αποφύγετε πλήρως τις λάμπες UHP.

Λόγος ρίψης, ανάλυση και το ζήτημα του HDMI 2.1

Για αγοραστές σαλονιού, ο λόγος ρίψης είναι ο καθοριστικός παράγοντας. Ένας φακός ultra-short throw 0.25:1 προβάλλει εικόνα 100 ιντσών 16:9 από απόσταση 25 cm από τον τοίχο — χωρίς στήριξη στην οροφή και χωρίς προσαρμογές πίνακα. Οι τυπικοί προβολείς ρίψης (1.2:1 έως 1.5:1) απαιτούν περίπου 2.7 m για να καλύψουν οθόνη 100 ιντσών και λειτουργούν καλύτερα σε ειδικά διαμορφωμένες αίθουσες πολυμέσων. Η εγγενής ανάλυση 4K UHD (3.840 × 2.160) με χρήση DMD 0.47 ιντσών ή 0.66 ιντσών είναι η προδιαγραφή που πρέπει να απαιτείτε σε κάθε shortlist προβολέων 2026· οι μονάδες «4K-enhanced» ή 1080p με pixel shifting είναι φθηνότερες, αλλά τα τεχνητά ορατά σε οθόνες άνω των 100 ιντσών.

Οσον αφορά τη συνδεσιμότητα, το HDMI 2.1 με πλήρη ζωντάνια 48 Gbps είναι ο μόνος τρόπος για 4K στα 120 Hz με HDR10+ ή passthrough Dolby Vision. Οι θύρες HDMI 2.0 περιορίζονται σε 4K 60 Hz — ικανές για κινηματογραφικούς single-player τίτλους, αλλά αδιαπέραστες για ανταγωνιστικό παιχνίδι. Προσδιορίζουμε συνήθως HDMI 2.1 με ALLM και eARC ως βασικό εξοπλισμό στα ODM πλαίσια gaming που κατασκευάζουμε στη DataMax, επειδή τα ποσοστά επιστροφών από λιανικοπωλεία για προβολείς gaming με HDMI 2.0 αυξήθηκαν σημαντικά κατά την περίοδο των Χριστουγέννων 2024, όταν οι αγοραστές PS5 Pro περίμεναν 120 Hz και έπαιρναν 60 Hz.

Δείγμα προδιαγραφών για τον καλύτερο προβολέα gaming το 2026

ΠροδιαγραφήLaser phosphor εισόδουLaser phosphor μεσαίας κατηγορίαςRGB laser UST υψηλής τελικής
Εγγενής ανάλυση1920 × 10803840 × 21603840 × 2160
Ρυθμός ανανέωσης120 Hz120 Hz120 Hz
Input lag (4K 60 Hz)18 ms12 ms8 ms
ANSI lumens2.8003.5004.500
Διάρκεια ζωής μηχανισμού φωτός20.000 h25.000 h30.000 h
Λόγος ρίψης1.2:11.2:10.25:1
Θύρες HDMI 2.1122
OEM MOQ (DataMax)100 μονάδες100 μονάδες300 μονάδες
Χρόνος παράδοσης10 εβδομάδες12 εβδομάδες16 εβδομάδες
CB / FCC / CE / RoHSΝαιΝαιΝαι

Αυτοί είναι οι αριθμοί με τους οποίους κάνουμε benchmark όταν ένας αγοραστής μας ζητά να τον βοηθήσουμε να προσδιορίσει τις προδιαγραφές του SKU του καναλιού — και είναι τα ίδια benchmarks που κάθε ομάδα προμήθειας πρέπει να απαιτεί από το datasheet να επιβεβαιώσει πριν εκδώσει PO.

Πώς αξιολογούμε προβολείς gaming για προμήθεια B2B στη DataMax

Όταν OEM αγοραστές προσέρχονται με RFQ για τη μονάδα του καναλιού λιανικής πώλησής τους, η συζήτηση ξεκινά σχεδόν πάντα με τρεις ερωτήσεις: ποια είναι η στοχευμένη λιανική τιμή, ποια η στοχευμένη περιοχή και ποιο είναι το ανταγωνιστικό σύνολο στο ράφι. Στη συνέχεια, υποβάλλουμε κάθε υποψήφιο μοντέλο στον ίδιο πίνακα αξιολόγησης εννέα κριτηρίων που έχουμε βελτιώσει σε 14 κύκλους παραγωγής στις γραμμές μας στο Shenzhen και το Dongguan. Μοιράζουμε αυτό το πλαίσιο εδώ, ώστε οι ομάδες προμήθειας να μπορούν να το εφαρμόσουν εσωτερικά πριν προσεγγίσουν οποιονδήποτε ODM συνεργάτη.

Ο πίνακας αξιολόγησης εννέα κριτηρίων της DataMax

Βαθμολογούμε κάθε πλαίσιο που πέρασε τη σύντομη λίστα με βάση το input lag σε 4K 60 Hz (στόχος: κάτω από 16 ms), τα μετρημένα ANSI lumens (όχι «LED lumens» ή μάρκετινγκ κορυφής), την εγγενή ανάλυση πάνελ, τον αριθμό θυρών HDMI 2.1 πλήρους ζωντάνιας, τη διάρκεια ζωής του μηχανισμού φωτός σε τυπική λειτουργία, τον λόγο ρίψης για την περίπτωση χρήσης, το ακουστικό αποτέλεσμα κάτω από 36 dB σε απόσταση 1 m, το σύνολο πιστοποιήσεων που συνοδεύουν τη μονάδα και τον χρόνο επαναπαραγγελίας 12 εβδομάδων. Ό,τι βαθμολογείται κάτω από 7/9 απορρίπτεται πριν από τη συζήτηση για το BOM. Ένα καλά εξοπλισμένο καταναλωτικό κανάλι 2026 δεν πρέπει ποτέ να αποστέλλεται με μια μοναδική αδυναμία που μπορεί να εντοπίσει ένας αξιολογητής μέσα σε 90 δευτερόλεπτα — και ο πίνακάς μας υπάρχει για να διασφαλίσει ότι αυτό δεν θα συμβεί.

Επιβάρυνση πιστοποιήσεων που καθυστερεί τις αποστολές

Για τα κανάλια της ΕΕ και του Ηνωμένου Βασιλείου, τα CE-RED, CE-EMC, CE-LVD και RoHS 3 (ΕΕ 2015/863) δεν υπόκεινται σε διαπραγμάτευση, όπως και η έκθεση ασφάλειας φωτοβιολογικού χαρακτήρα EN IEC 62471 για οποιονδήποτε μηχανισμό φωτός ταξινομημένο σε κατηγορία laser. Η Βόρεια Αμερική απαιτεί FCC Part 15 Subpart B (ακούσιοι ακτινοβόλοι) και είτε UL είτε πιστοποίηση ETL. Η APAC προσθέτει PSE για την Ιαπωνία, KC για τη Νότιο Κορέα και CCC για τη λιανική πώληση στην ηπειρωτική Κίνα. Συνήθως ενσωματώνουμε 8-10 εβδομάδες περιθώριο πιστοποιήσεων σε οποιοδήποτε χρονοδιάγραμμα ODM προβολέων που καλύπτει τρεις ή περισσότερες περιοχές και διατηρούμε προηλεγμένες βιβλιοθήκες modules για να μειώσουμε κατά περίπου 3 εβδομάδες τις επαναλαμβανόμενες κατασκευές.


Δεδομένα πραγματικού χρόνου για κριτικές SKU προβολέων gaming και σύγκριση παράλληλα

Το κανάλι κριτικών έχει μεγαλύτερη σημασία από ποτέ: περίπου το 71% των αγοραστών προβολέων συμβουλεύεται τουλάχιστον δύο βίντεο αξιολόγησης πριν από την αγορά, σύμφωνα με την έρευνα συμπεριφοράς αγοραστών 2025 του Projector Central, ενώ οι μετρήσεις input lag του RTINGS.com έχουν καταστεί de-facto datasheet για την επαλήθευση του HDMI 2.1. Θεωρούμε και τα δύο ως αληθινά δεδομένα κατά την επικύρωση οποιαδήποτε κατασκευής OEM πριν αποχωρήσει από τη γραμμή QC μας, επειδή οι ίδιοι αριθμοί που διαβάζουν οι αγοραστές στο διαδίκτυο είναι αυτοί που οδηγούν σε επιστροφές.

Πώς μετρούν τα RTINGS, το Projector Central και το Wirecutter

Τα RTINGS δημοσιεύουν input lag σε 1080p 60 Hz, 4K 60 Hz και 4K 120 Hz με HDR ενεργοποιημένο και απενεργοποιημένο, καθώς και χρωματικό όγκο πριν και μετά τη βαθμονόμηση — το πιο αυστηρό σύνολο δεδομένων που διατίθεται για οποιαδήποτε σύγκριση προβολέων. Το Projector Central εστιάζει στη γεωμετρία απόσταης ρίψης και στην αντίθεση σε φως περιβάλλοντος, κρίσιμη για την κατηγορία UST που κατασκευάζουμε για αρκετές ευρωπαϊκές μάρκες. Το Wirecutter, αντίθετα, στηρίζεται περισσότερο σε υποκειμενική ποιότητα εικόνας και βαθμολογία ευκολίας χρήσης, παράγοντες που επηρεάζουν περισσότερο την πλευρά λιανικής B2C παρά την απόφαση προμήθειας. Κάνουμε διασταύρωση και των τριών πριν εγκρίνουμε ένα πλαίσιο και συνιστούμε την ίδια ροή εργασίας σε κάθε προϊστάμενο προμήθειας που αξιολογεί προβολείς gaming για τη σειρά προϊόντων του.

Δειγματικός πίνακας προδιαγραφών για τη σύγκριση του καλύτερου προβολέα gaming

Κατηγορία μοντέλουInput lag @ 4K 60 HzANSI lumensΜηχανισμός φωτόςΕγγενές 4KΘύρες HDMI 2.1MOQΧρόνος παράδοσης
DataMax DM-G100 (laser phosphor εισόδου)18 ms2.800Laser phosphorΌχι (1080p XPR)1100 μονάδες10 εβδομάδες
DataMax DM-G200 (laser phosphor μεσαίας κατηγορίας)12 ms3.500Laser phosphorΝαι2100 μονάδες12 εβδομάδες
DataMax DM-G300 UST (RGB laser)8 ms4.500RGB laserΝαι2300 μονάδες16 εβδομάδες
Sony Bravia Projector 7 (ανταγωνιστικό)21 ms2.000Laser phosphorΝαι2500 μονάδες18 εβδομάδες
Hisense C2 Ultra (ανταγωνιστικό)14 ms3.000RGB laserΝαι2200 μονάδες14 εβδομάδες
BenQ X500i (ανταγωνιστικό)16 ms2.200Υβριδικό LED + laserΝαι2150 μονάδες12 εβδομάδες

Οι παραπάνω αριθμοί αποτελούν το βασικό σύνολο που χρησιμοποιεί η ομάδα μας μηχανικών πωλήσεων B2B όταν οι αγοραστές μας ζητούν benchmark για το SKU της κατηγορίας τους και επικαιροποιούνται κάθε τρίμηνο έναντι του ζωντανού ανταγωνιστικού ραφιού λιανικής πώλησης. Για OEM αγοραστές που αξιολογούν κατασκευή private-label, το πλαίσιο DM-G200 προσφέρει σήμερα την καλύτερη ισορροπία input lag, lumen και χρόνου παράδοσης 12 εβδομάδων σε στοχευμένη χονδρική τιμή περίπου $1.150 για MOQ 100 μονάδων.

Τι πρέπει να ζητούν οι αγοραστές B2B πριν εκδώσουν PO

Τρεις ερωτήσεις αποκλείουν περίπου το 80% του πεδίου πριν αποστείλουμε οποιαδήποτε προσφορά: μπορεί ο προμηθευτής να μοιράσει μετρημένη αναφορά ANSI lumen από ανεξάρτητο εργαστήριο, μπορεί να επιδείξει passthrough 4K 120 Hz σε γνωστή κονσόλα και μπορεί να αποστείλει τεκμηρίωση IEC 62471, FCC Part 15 και CE-RED στο ίδιο κιβώτιο με τη μονάδα. Εάν η απάντηση σε οποιοδήποτε από αυτά είναι όχι, το πλαίσιο δεν ανήκει στη shortlist μοντέλων 2026 — ανεξάρτητα από το πόσο εντυπωσιακό φαίνεται το μάρκετινγκ deck.

Πώς να επιλέξετε τον καλύτερο προβολέα gaming για τη σειρά προϊόντων σας το 2026

Για ομάδες προμήθειας B2B που ολοκληρώνουν έναν κύκλο προμήθειας για το 2026, η επιλογή του προβολέα για τον κατάλογό σας καταλήγει σε τέσσερα αυστηρά φίλτρα: μετρημένο input lag σε 4K 120 Hz, έξοδο ANSI lumen σε σύγκριση με το ανταγωνιστικό σύνολο λιανικής πώλησης, ετοιμότητα τεκμηρίωσης OEM και συνολικό κόστος παραλαβής στο στοχευμένο MOQ σας. Βλέπουμε αγοραστές να μειώνουν κατά πλήρες τρίμηνο τον χρόνο έναρξης λιανικής πώλησης όταν αυτοί οι τέσσερις αριθμοί καθορίζονται πριν αποσταλεί το RFQ, αντί μετά την άφιξη του πρώτου δείγματος μηχανικής.

Η λίστα ελέγχου προμήθειας της DataMax για τον καλύτερο προβολέα gaming το 2026

  • Πολιτική δειγμάτων: 2 δωρεάν μονάδες αξιολόγησης ανά SKU, με αποστολή εντός 7 εργάσιμων ημερών από την αποθήκη μας στο Dongguan, με παράθυρο επιστροφής 30 ημερών για πλαίσια χωρίς χαρακτήρα.
  • MOQ: 100 μονάδες για τα DM-G100 και DM-G200, 300 μονάδες για το DM-G300 UST, με δυνατότητα κοντείνερ μικτών SKU σε παραγγελίες άνω των 500 μονάδων.
  • Χρόνος παράδοσης: 10 εβδομάδες (DM-G100), 12 εβδομάδες (DM-G200), 16 εβδομάδες (DM-G300 UST), επιβεβαιωμένος γραπτώς σε κάθε PI.
  • Πακέτο τεκμηρίωσης: αναφορά ANSI lumen, IEC 62471, FCC Part 15, CE-RED, RoHS, REACH και πιστοποιητικό passthrough 4K 120 Hz, συνοδευόμενα εντός κιβωτίου σε κάθε πιλοτική παρτίδα.
  • Κανάλι επικοινωνίας: άμεση γραμμή προς το γραφείο μηχανικών πωλήσεων OEM στο Contact-Projector.com, με SLA τεχνικής απόκρισης 24 ωρών.

Για OEM αγοραστές που αξιολογούν τον καλύτερο προβολέα gaming σε κατασκευή private-label, το πλαίσιο DM-G200 προσφέρει σήμερα την καλύτερη ισορροπία input lag (12 ms σε 4K 60 Hz), εξόδου lumen (3.500 ANSI) και χρόνου παράδοσης 12 εβδομάδων σε στοχευμένη χονδρική τιμή περίπου $1.150 για MOQ 100 μονάδων — ποσό που αναπροσαρμόζουμε κάθε τρίμηνο έναντι του ζωντανού ραφιού λιανικής πώλησης, ώστε οι συνεργάτες μας να μην βασίζονται ποτέ σε ξεπαλαιωμένες συγκρίσεις.

Συχνές ερωτήσεις

Ποιο input lag είναι αποδεκτό για τον καλύτερο προβολέα gaming το 2026;

Οτιδήποτε κάτω από 20 ms σε 4K 60 Hz είναι αποδεκτό για τα περισσότερα είδη, αλλά τα ανταγωνιστικά FPS και οι προσομοιωτές αγωνών επωφελούνται από πλαίσιο με μέτρηση 12 ms ή χαμηλότερη. Το DM-G200 καταγράφει 12 ms και το DM-G300 UST καταγράφει 8 ms, δύο τιμές επαληθευμένες στο πάγκο QC μας έναντι παραλλαγής του πρωτοκόλλου input lag των RTINGS.

Είναι ο καλύτερος προβολέας gaming το 2026 και καλύτερος προβολέας για gaming σε φωτεινούς χώρους;

Δεν πάντα — πλαίσια UST RGB laser όπως το DM-G300 αποδίδουν 4.500 ANSI και απορρίπτουν το φως περιβάλλοντος πολύ καλύτερα από μια παραδοσιακή μονάδα μεγάλης απόστασης ρίψης, αλλά κοστίζουν περισσότερο ανά μονάδα και απαιτούν MOQ 300 μονάδων. Για κανάλι B2C σαλονιού, τα 3.500 ANSI του DM-G200 αποτελούν τη βέλτιστη επιλογή.

Πώς διαφέρει ο καλύτερος προβολέας gaming το 2026 από έναν προβολέα οικιακού κινηματογράφου;

Τα πλαίσια gaming δίνουν προτεραιότητα στο χαμηλό input lag, στο passthrough 4K 120 Hz και στην παράδοση ALLM, έναντι της βαθμονόμησης χρωμάτων κινηματογραφικής ποιότητας. Μια μονάδα αποκλειστικά για οικιακό κινηματογράφο μπορεί να έχει input lag 40-60 ms και να βαθμολογείται σε υψηλά επίπεδα στις κριτικές του Projector Central, κάτι που αποτελεί ακριβώς τον λόγο για τον οποίο διατηρούμε ξεχωριστή σειρά SKU για συγκρίσεις προβολέων gaming.

Μπορώ να κάνω private-label τον καλύτερο προβολέα gaming μέσω της DataMax;

Ναι. Το πρόγραμμά μας OEM υποστηρίζει κατασκευές private-label από 100 μονάδες και άνω, με απόσβεση εργαλείων έως την πρώτη PO και χρόνο παράδοσης 12 εβδομάδων για το πλαίσιο DM-G200. Τα χαράγματα λογότυπων, οι προσαρμοσμένες κινούμενες οθόνες εκκίνησης και το firmware κλειδωμένο ανά περιοχή αποτελούν τυπικές επιλογές — ζητήστε το datasheet μέσω της φόρμας OEM εισαγωγής.

Ποια κονσόλα λειτουργεί καλύτερα με τον καλύτερο προβολέα gaming το 2026;

Τα PlayStation 5, Xbox Series X και ένας υπολογιστής με κάρτα γραφικών HDMI 2.1 συνδυάζονται ομαλά με τα DM-G200 και DM-G300. Το πλαίσιο εντοπίζει αυτόματα τα 4K 120 Hz, μεταβαίνει σε ALLM και παραδίδει την εικόνα στη λειτουργία παιχνιδιού χαμηλής καθυστέρησης χωρίς χειροκίνητη εναλλαγή.

Πού μπορώ να διαβάσω επαληθευμένες κριτικές προβολέων gaming πριν εκδώσω PO;

Δημοσιεύουμε τα δικά μας δεδομένα QC και διασταυρώνουμε κάθε πλαίσιο με τη βάση δεδομένων προβολέων των RTINGS και τις σελίδες προδιαγραφών του Projector Central, ώστε οι αγοραστές να μπορούν να επαληθεύσουν τους αριθμούς πριν καταθέσουν προκαταβολή.

Επίλογος

Ο καλύτερος προβολέας gaming το 2026 είναι το πλαίσιο που ικανοποιεί τα κριτήρια input lag, lumen και τεκμηρίωσης στο ίδιο datasheet — όχι αυτός με το πιο δυνατό βίντεο παρουσίασης. Κατασκευάσαμε τα DM-G200 και DM-G300 UST ειδικά για να ικανοποιούν και τα τρία κριτήρια σε μία μόνο PO και επανεπικυρώνουμε τους αριθμούς κάθε τρίμηνο έναντι του ζωντανού ραφιού λιανικής πώλησης.

Έτοιμοι να προσδιορίσουμε προδιαγραφές για μια κατασκευή; Δείτε τη σειρά προβολέων οικιακού κινηματογράφου της DataMax ή ζητήστε προσαρμοσμένη προσφορά για να κλειδώσετε τιμές για την επόμενη παρτίδα 100 μονάδων σας.

Το καλάθι σας
Η εμπειρία σας σε αυτόν τον ιστότοπο θα βελτιωθεί αν επιτρέψετε τα cookies Πολιτική για τα cookies