Δημοσιεύτηκε στις: Ιουν 08, 2026 - 111 Προβολές

LG CineBeam vs DataMax: Οδηγός Σύγκρισης 2026
Εισαγωγή
Η ομάδα προμηθειών σας έχει αναλάβει την προμήθεια 500 smart projector για μια νέα εταιρική εγκατάσταση. Αφού εξετάσατε τις επιλογές enterprise projector, έχετε περιορίσει τη shortlist στα μοντέλα LG CineBeam και τις λύσεις DataMax OEM. Η απόφαση μεταξύ LG CineBeam vs DataMax απαιτεί περισσότερα από μια απλή σύγκριση προδιαγραφών—πρέπει να κατανοήσετε τις διαφορές απόδοσης στην πράξη, το συνολικό κόστος ιδιοκτησίας και ποιος προμηθευτής μπορεί να καλύψει τις απαιτήσεις σας σε πιστοποιήσεις, χρόνους παράδοσης και δυνατότητες εξατομίκευσης. Αυτός ο οδηγός σύγκρισης αποκαλύπτει τα πραγματικά δεδομένα που χρειάζονται οι ομάδες B2B προμηθειών για να πάρουν σίγουρες αποφάσεις αγοράς το 2026.
Σχετικοί πόροι: Σύγκριση smart projector DataMax · Σύγκριση DLP vs LCD vs LCoS · Κατηγορία home theater projector
LG CineBeam vs DataMax: Προδιαγραφές, Απόδοση και Παράμετροι B2B Προμηθειών
Όταν αξιολογείτε LG CineBeam vs DataMax για εταιρική ανάπτυξη, τα τεχνικά φύλλα δείχνουν μόνο μέρος της εικόνας. Τα τελευταία οκτώ χρόνια συνεργαζόμαστε με IT διευθυντές και procurement directors εταιρειών Fortune 500, οι οποίοι αρχικά εστίαζαν μόνο στη φωτεινότητα και την ανάλυση—για να ανακαλύψουν αργότερα ότι η υποστήριξη μετά την αγορά, οι δυνατότητες εξατομίκευσης και η αξιοπιστία της εφοδιαστικής αλυσίδας έχουν εξίσου μεγάλη σημασία για μεγάλης κλίμακας αναπτύξεις. Αυτή η ενότητα αναλύει τις τεχνικές προδιαγραφές που έχουν μεγαλύτερη σημασία για τους B2B αγοραστές και εξηγεί πώς αποδίδει κάθε μάρκα σε πραγματικά εταιρικά σενάρια.
Φωτεινότητα, Ανάλυση και Απόδοση σε ANSI lumen
Η πιο συχνά αναφερόμενη μέτρηση στις προμήθειες projector είναι η φωτεινότητα σε ANSI lumens. Σύμφωνα με τα πρότυπα της Society of Information Display (SID) για εμπορική αξιολόγηση οθονών, η έξοδος lumen επηρεάζει άμεσα την ορατότητα σε περιβάλλοντα με μεταβλητό φωτισμό SID Display Measurement Standard. Η premium σειρά LG CineBeam προσφέρει μεταξύ 2.700 και 3.700 ANSI lumens, τιμή που ο κατασκευαστής προτείνει για δωμάτια κάτω από 300 τετραγωνικά πόδια με ελεγχόμενο φωτισμό. Τα αντίστοιχα 4K μοντέλα DataMax κυμαίνονται από 5.500 έως 7.000 ANSI lumens, στοχεύοντας μεσαίες και μεγάλες αίθουσες συσκέψεων, εκπαιδευτικές εγκαταστάσεις και υβριδικούς χώρους εργασίας όπου δεν είναι δυνατή η πλήρης συσκότιση.
Για OEM αγοραστές που αξιολογούν LG CineBeam vs DataMax, η διαφορά lumen μεταφράζεται σε πρακτικές διαφορές ανάπτυξης. Μια ανάπτυξη 500 μονάδων σε υποκαταστήματα με ασυνεπή κάλυψη παραθύρων συνήθως απαιτεί πρόσθετα μέτρα μείωσης του φωτισμού με τις μονάδες LG CineBeam—προσθέτοντας περίπου $150–$200 ανά μονάδα σε μηχανοκίνητες σκιάσεις ή αναβαθμίσεις οθόνης. Η υψηλότερη φωτεινότητα των DataMax μειώνει ή εξαλείφει αυτή τη συμπληρωματική επένδυση, προσφέροντας σαφέστερη εικόνα συνολικού κόστους ιδιοκτησίας.
Λόγος Προβολής, Ευελιξία Εγκατάστασης και Ενσωμάτωση Δικτύου
Η ομάδα προμηθειών σας έχει αναλάβει την προμήθεια 500 smart projector για μια νέα εταιρική εγκατάσταση. Αφού εξετάσατε τις επιλογές enterprise projector, έχετε περιορίσει τη shortlist στα μοντέλα LG CineBeam και τις λύσεις DataMax OEM. Η απόφαση μεταξύ LG CineBeam vs DataMax απαιτεί περισσότερα από μια απλή σύγκριση προδιαγραφών—πρέπει να κατανοήσετε τις διαφορές απόδοσης στην πράξη, το συνολικό κόστος ιδιοκτησίας και ποιος προμηθευτής μπορεί να καλύψει τις απαιτήσεις σας σε πιστοποιήσεις, χρόνους παράδοσης και δυνατότητες εξατομίκευσης.
Οι δυνατότητες ενσωμάτωσης δικτύου διαφέρουν σημαντικά μεταξύ των δύο brands. Το LG CineBeam λειτουργεί σε webOS, προσφέροντας εγγενή υποστήριξη Miracast, AirPlay 2 και Crestron room control out of the box. Τα DataMax projector διαθέτουν ανοιχτό Linux-based OS που υποστηρίζει custom API integration, καθιστώντας τα προτιμότερα για επιχειρήσεις με ιδιόκτητες πλατφόρμες διαχείρισης συσκευών ή μοναδικές απαιτήσεις ασφαλείας. Για IT τμήματα που διαχειρίζονται ετερογενή οικοσυστήματα συσκευών, η ευελιξία της DataMax συχνά υπερτερεί της ευκολίας plug-and-play του LG CineBeam.
Ανθεκτικότητα, Εγγύηση και Δομές Εταιρικής Υποστήριξης
Οι ομάδες εταιρικών προμηθειών κατατάσσουν με συνέπεια την κάλυψη εγγύησης και τους χρόνους ανταπόκρισης υποστήριξης μεταξύ των τριών κορυφαίων κριτηρίων αξιολόγησης, μαζί με την τιμή. Το LG CineBeam προσφέρει standard 3-year limited warranty με tier-2 τεχνική υποστήριξη μέσω περιφερειακών call centers. Η DataMax προσφέρει 5-year bumper-to-bumper warranty για παραγγελίες OEM που ξεπερνούν τις 100 μονάδες, με dedicated account managers—μια δομή που μειώνει τον μέσο χρόνο επίλυσης support tickets από 72 ώρες σε λιγότερες από 12 ώρες, βάσει των εσωτερικών μας μετρήσεων υποστήριξης 2025.
Όταν αξιολογείτε LG CineBeam vs DataMax για εταιρική ανάπτυξη, τα τεχνικά φύλλα δείχνουν μόνο μέρος της εικόνας. Τα τελευταία οκτώ χρόνια συνεργαζόμαστε με IT διευθυντές και procurement directors εταιρειών Fortune 500, οι οποίοι αρχικά εστίαζαν μόνο στη φωτεινότητα και την ανάλυση—για να ανακαλύψουν αργότερα ότι η υποστήριξη μετά την αγορά, οι δυνατότητες εξατομίκευσης και η αξιοπιστία της εφοδιαστικής αλυσίδας έχουν εξίσου μεγάλη σημασία για μεγάλης κλίμακας αναπτύξεις.
Στις ροές εργασίας των OEM αγοραστών που αναζητούν μακροπρόθεσμες συνεργασίες, οι διαφορές εγγύησης και υποστήριξης μεταξύ LG CineBeam vs DataMax αντιπροσωπεύουν έναν σημαντικό υπολογισμό λειτουργικού ρίσκου. Το established brand της LG παρέχει άνεση σε ομάδες προμηθειών με χαμηλή ανοχή στην αβεβαιότητα προμηθευτή. Το extended warranty και direct support model της DataMax απευθύνεται σε οργανισμούς που δίνουν προτεραιότητα στη συνολική μείωση κόστους και την εξατομίκευση έναντι της αναγνωρισιμότητας του brand.
Πολλοί υποστηρίζουν ότι η πιο συχνά αναφερόμενη μέτρηση στις προμήθειες projector είναι η φωτεινότητα σε ANSI lumens. Σύμφωνα με τα πρότυπα SID, η έξοδος lumen επηρεάζει άμεσα την ορατότητα. Η premium σειρά LG CineBeam προσφέρει 2.700–3.700 ANSI lumens για δωμάτια κάτω από 300 τετραγωνικά πόδια με ελεγχόμενο φωτισμό. Τα DataMax 4K μοντέλα φτάνουν 5.500–7.000 ANSI lumens, στοχεύοντας μεγαλύτερους χώρους χωρίς δυνατότητα πλήρους συσκότισης.
Συνολικό Κόστος Ιδιοκτησίας και Οικονομικά Προμηθειών
Στις αποφάσεις OEM sourcing, η διαφορά lumen μεταξύ LG CineBeam vs DataMax μεταφράζεται σε πρακτικές διαφορές ανάπτυξης. Μια ανάπτυξη 500 μονάδων απαιτεί πρόσθετα μέτρα μείωσης φωτισμού με τις μονάδες LG CineBeam—προσθέτοντας περίπου $150–$200 ανά μονάδα σε μηχανοκίνητες σκιάσεις ή αναβαθμίσεις οθόνης. Η υψηλότερη φωτεινότητα των DataMax μειώνει ή εξαλείφει αυτή τη συμπληρωματική επένδυση, προσφέροντας σαφέστερη εικόνα συνολικού κόστους ιδιοκτησίας.
Οι μονάδες LG CineBeam έχουν προτεινόμενη τιμή λιανικής περίπου 15-20% υψηλότερη από τις αντίστοιχες διαμορφώσεις DataMax, σύμφωνα με τα δεδομένα τιμολόγησης διανομέων 2025 από το ProjectorCentral ProjectorCentral. Ωστόσο, όταν λάβουμε υπόψη την πολυπλοκότητα εγκατάστασης, η διαφορά κόστους περιορίζεται σημαντικά. Ο λόγος προβολής 0.65:1 της LG συχνά απαιτεί οροφή σε αποστάσεις 6-8 πόδια από την οθόνη, με hardware τοποθέτησης, conduit runs και εργασία επαγγελματικής εγκατάστασης που κοστίζει κατά μέσο όρο $400-800 ανά μονάδα βάσει ερευνών Commercial Integrator Commercial Integrator. Η σειρά DataMax UST ProSeries με 0.23:1 μπορεί να τοποθετηθεί σε credenza εντός 12 ιντσών από την οθόνη, μειώνοντας τον χρόνο εγκατάστασης κατά περίπου 60% και εξαλείφοντας πλήρως τις εργασίες οροφής.
Ο λόγος προβολής καθορίζει πόσο μακριά πρέπει να τοποθετηθεί ένα projector από την οθόνη για να επιτευχθεί συγκεκριμένο μέγεθος εικόνας. Η μεθοδολογία του ProjectorCentral Throw Calculator δείχνει ότι οι ultra-short-throw (UST) projector με λόγο 0.25:1–0.5:1 έχουν γίνει το enterprise standard για εγκαταστάσεις οροφής όπου τα καλώδια και η κυκλοφορία δημιουργούν περιορισμούς. Το μοντέλο LG CineBeam HU710PW προσφέρει λόγο προβολής 0.65:1, κατάλληλο για τυπικές διαρρυθμίσεις αιθουσών συσκέψεων. Η σειρά DataMax UST ProSeries επιτυγχάνει 0.23:1, επιτρέποντας τοποθέτηση εντός 12 ιντσών από οθόνη 120 ιντσών—μια διαμόρφωση που απλοποιεί την εγκατάσταση σε έργα retrofit με περιορισμένη τοποθέτηση οροφής.
Όροι Προμήθειας και Δομές Εκπτώσεων Όγκου
Οι δυνατότητες ενσωμάτωσης δικτύου διαφέρουν σημαντικά μεταξύ των δύο brands. Το LG CineBeam λειτουργεί σε webOS, προσφέροντας εγγενή υποστήριξη Miracast, AirPlay 2 και Crestron room control. Τα DataMax projector διαθέτουν ανοιχτό Linux-based OS που υποστηρίζει custom API integration, καθιστώντας τα προτιμότερα για επιχειρήσεις με ιδιόκτητες πλατφόρμες διαχείρισης συσκευών ή μοναδικές απαιτήσεις ασφαλείας. Για IT τμήματα που διαχειρίζονται ετερογενή οικοσυστήματα συσκευών, η ευελιξία της DataMax συχνά υπερτερεί της ευκολίας plug-and-play του LG CineBeam.
Η DataMax δομήσε το OEM πρόγραμμά της ειδικά για να αντιμετωπίσει αυτά τα σημεία τριβής προμηθειών. Η ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας μας ξεκινά από 50 μονάδες για τυπικές διαμορφώσεις, με χρόνους παράδοσης 4-6 εβδομάδες στα περισσότερα builds. Για παραγγελίες άνω των 100 μονάδων, αναθέτουμε dedicated account managers που συντονίζονται απευθείας με τις ομάδες προμηθειών και εγκαταστάσεών σας—μια πρακτική που έχει μειώσει τον μέσο χρόνο υλοποίησης έργων μας σε 11 εβδομάδες end-to-end, σε σύγκριση με τον μέσο όρο του κλάδου 16-20 εβδομάδων. Αυτή η ευελιξία προμηθειών καθιστά την DataMax ιδιαίτερα ελκυστική για περιφερειακούς διανομείς και managed service providers που εξυπηρετούν πελάτες μεσαίας αγοράς με μικρότερους αλλά συχνότερους όγκους παραγγελιών.
Συμμόρφωση, Πιστοποίηση και Πρότυπα Εταιρικής Ενσωμάτωσης
Οι ομάδες εταιρικών προμηθειών κατατάσσουν με συνέπεια την κάλυψη εγγύησης και τους χρόνους ανταπόκρισης υποστήριξης μεταξύ των τριών κορυφαίων κριτηρίων αξιολόγησης, μαζί με την τιμή. Το LG CineBeam προσφέρει 3-year limited warranty με tier-2 τεχνική υποστήριξη μέσω περιφερειακών call centers. Η DataMax προσφέρει 5-year bumper-to-bumper warranty για παραγγελίες OEM που ξεπερνούν τις 100 μονάδες, με dedicated account managers—μια δομή που μειώνει τον μέσο χρόνο επίλυσης support tickets από 72 ώρες σε λιγότερες από 12 ώρες.
| Προδιαγραφή | LG CineBeam (HU710PW) | DataMax UST ProSeries 4K |
|---|---|---|
| Ανάλυση | 4K UHD (3840×2160) | 4K UHD (3840×2160) |
| Φωτεινότητα | 3.700 ANSI lumens | 6.500 ANSI lumens |
| Λόγος Προβολής | 0.65:1 | 0.23:1 |
| Λειτουργικό Σύστημα | webOS 6.0 | Custom Linux (open API) |
| Εγγενές Ασύρματο | AirPlay 2, Miracast | Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 |
| Εγγύηση | 3-year limited | 5-year bumper-to-bumper |
| MOQ (B2B τιμολόγηση) | 200 μονάδες | 50 μονάδες |
| Χρόνος Παράδοσης | 8–12 εβδομάδες | 4–6 εβδομάδες |
Τα projector DataMax υποβάλλονται σε πρόσθετα πρωτόκολλα δοκιμών που στοχεύουν τις απαιτήσεις εταιρικής ανάπτυξης. Η σειρά UST ProSeries επιτυγχάνει συμμόρφωση MIL-STD-810H για αντοχή σε κραδασμούς, καθιστώντας αυτές τις μονάδες κατάλληλες για ανάπτυξη σε βιομηχανικές εγκαταστάσεις, συγκοινωνιακούς κόμβους ή οπουδήποτε ο εξοπλισμός δέχεται μηχανική καταπόνηση. Διατηρούμε επίσης πιστοποίηση ISO 9001:2015 για τις διαδικασίες κατασκευής μας, παρέχοντας τεκμηρίωση διασφάλισης ποιότητας που τα εταιρικά quality teams συχνά απαιτούν κατά τους ελέγχους προμηθευτών.
Θέματα Κυβερνοασφάλειας για Συνδεδεμένα Projector
Στις αποφάσεις OEM sourcing για μακροπρόθεσμες συνεργασίες, οι διαφορές εγγύησης και υποστήριξης μεταξύ LG CineBeam vs DataMax αντιπροσωπεύουν έναν σημαντικό υπολογισμό λειτουργικού ρίσκου. Το established brand της LG παρέχει άνεση σε ομάδες προμηθειών με χαμηλή ανοχή στην αβεβαιότητα προμηθευτή. Το extended warranty και direct support model της DataMax απευθύνεται σε οργανισμούς που δίνουν προτεραιότητα στη συνολική μείωση κόστους και την εξατομίκευση.
Η παραπάνω σύγκριση προδιαγραφών δείχνει ότι το LG CineBeam υπερέχει στην ενσωμάτωση οικοσυστήματος και την οικειότητα με το brand, ενώ η DataMax προηγείται στην έξοδο φωτεινότητας, την ευελιξία εγκατάστασης και τους όρους φιλικούς προς τις προμήθειες. Η επιλογή σας μεταξύ LG CineBeam vs DataMax εξαρτάται από το αν η ανάπτυξή σας δίνει προτεραιότητα στην ευκολία plug-and-play ή στην οικονομική αποδοτικότητα, την εξατομίκευση και την αποκλειστική εταιρική υποστήριξη.
Η ανοιχτή αρχιτεκτονική Linux της DataMax παρέχει στις επιχειρήσεις τη δυνατότητα ελέγχου του firmware των συσκευών, εφαρμογής προσαρμοσμένων πολιτικών ασφαλείας και διατήρησης air-gapped αναπτύξεων όταν απαιτείται από πλαίσια συμμόρφωσης. Για οργανισμούς στον αμυντικό τομέα ή αυτούς που υπόκεινται σε απαιτήσεις FedRAMP, αυτή η διαφάνεια προσφέρει σημαντικό πλεονέκτημα έναντι των κλειστών πλατφορμών. Η ομάδα μηχανικών μας έχει συνεργαστεί απευθείας με αρκετούς κυβερνητικούς εργολάβους για την τροποποίηση διαμορφώσεων network stack ώστε να πληρούν συγκεκριμένες βασικές γραμμές ασφαλείας υπηρεσιών—ευελιξία που οι κλειστές πλατφόρμες δεν μπορούν να προσφέρουν.
Οι αγοραστές στο τέλος της διοχέτευσης συνήθως μετατοπίζονται από τις συγκρίσεις χαρακτηριστικών στην ανάλυση συνολικού κόστους ιδιοκτησίας (TCO) μόλις περιορίσουν τη shortlist τους. Για εταιρικές αναπτύξεις projector, το TCO εκτείνεται πολύ πέρα από την αρχική τιμή μονάδας, περιλαμβάνοντας εργασία εγκατάστασης, προγράμματα συντήρησης, αντικατάσταση αναλώσιμων και λειτουργικό κόστος downtime σε κύκλο ζωής ανάπτυξης 5-7 ετών.
Οι μονάδες LG CineBeam έχουν προτεινόμενη τιμή λιανικής περίπου 15-20% υψηλότερη από τις αντίστοιχες διαμορφώσεις DataMax. Ωστόσο, λαμβάνοντας υπόψη την πολυπλοκότητα εγκατάστασης, η διαφορά κόστους περιορίζεται σημαντικά. Ο λόγος προβολής 0.65:1 της LG απαιτεί εργασία εγκατάστασης $400-800 ανά μονάδα. Η σειρά DataMax UST ProSeries με 0.23:1 μειώνει τον χρόνο εγκατάστασης κατά 60%.
Πώς να Επιλέξετε Μεταξύ LG CineBeam και DataMax για την Εταιρική σας Ανάπτυξη
Αξιολογήστε το Περιβάλλον Ενσωμάτωσής σας
Η κατανάλωση ενέργειας αντιπροσωπεύει μια άλλη μεταβλητή TCO που οι ομάδες προμηθειών συχνά παραβλέπουν. Και οι δύο πλατφόρμες προσφέρουν πηγές φωτός laser phosphor με διάρκεια 20.000+ ωρών σε πλήρη φωτεινότητα, αλλά η κατανάλωση ρεύματος διαφέρει σημαντικά. Το LG HU710PW καταναλώνει περίπου 320 watt κατά την τυπική λειτουργία, ενώ η DataMax UST ProSeries αντλεί 380 watt—υψηλότερη ανά μονάδα, αλλά αντισταθμίζεται από τις λιγότερες μονάδες που απαιτούνται σε περιβάλλοντα με φωτισμό λόγω της εξόδου 6.500 ANSI lumens έναντι 3.700 lumens. Για οργανισμούς που αναπτύσσουν πολλαπλές μονάδες σε υποκαταστήματα, αυτό το πλεονέκτημα φωτεινότητας μπορεί να μειώσει τον συνολικό αριθμό μονάδων κατά 30-40% σε αίθουσες συσκέψεων με μέτριο φωτισμό, σύμφωνα με τα εσωτερικά μας μοντέλα προσομοίωσης φωτισμού.
Για οργανισμούς που απαιτούν λεπτομερή έλεγχο της διαμόρφωσης συσκευών, ευελιξία ανάπτυξης σε ποικίλες συνθήκες ή ευθυγράμμιση με κυβερνητικά πρότυπα ασφαλείας, η DataMax παρουσιάζει πιο στρατηγική εφαρμογή. Τα trade-offs έχουν σημασία εδώ—η επιλογή της πλατφόρμας μας σημαίνει αποδοχή της ανάγκης για ισχυρότερη εσωτερική τεχνική εξειδίκευση, αλλά το όφελος είναι η πλήρης ορατότητα στη συμπεριφορά και τη διαμόρφωση των συσκευών.
Τι να Ζητήσετε από τον Προμηθευτή σας
Οι ομάδες B2B προμηθειών που αξιολογούν LG CineBeam vs DataMax πρέπει να λάβουν υπόψη τις ελάχιστες ποσότητες παραγγελίας και τα επίπεδα τιμολόγησης βάσει όγκου. Η LG διατηρεί standard MOQ 200 μονάδων για την εμπορική σειρά projector της, με εκπτώσεις όγκου που κλιμακώνονται περίπου 8-12% στο όριο των 500 μονάδων και 15-18% στις 1.000+ μονάδες. Οι χρόνοι παράδοσης κυμαίνονται μεταξύ 8-12 εβδομάδων για προσαρμοσμένες διαμορφώσεις.
Η DataMax δομήσε το OEM πρόγραμμά της ειδικά για να αντιμετωπίσει αυτά τα σημεία τριβής. Η ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας μας ξεκινά από 50 μονάδες για τυπικές διαμορφώσεις, με χρόνους παράδοσης 4-6 εβδομάδων. Για παραγγελίες άνω των 100 μονάδων, αναθέτουμε dedicated account managers—μειώνοντας τον μέσο χρόνο υλοποίησης έργων μας σε 11 εβδομάδες end-to-end, σε σύγκριση με τον μέσο όρο του κλάδου 16-20 εβδομάδων.
Τελική Λέξη
Λήψη της Τελικής Απόφασης Προμήθειας
Στις ροές εργασίας των OEM αγοραστών που αναζητούν μακροπρόθεσμες συνεργασίες πλατφόρμας, η επιλογή μεταξύ αυτών των δύο συστημάτων αντικατοπτρίζει τελικά την τεχνική ωριμότητα και τις απαιτήσεις ανάπτυξης του οργανισμού σας. Και οι δύο πλατφόρμες εξυπηρετούν αποτελεσματικά διαφορετικά τμήματα της αγοράς—η LG υπερέχει για οργανισμούς που αναζητούν απλότητα εντός established AV οικοσυστημάτων, ενώ η DataMax εξυπηρετεί επιχειρήσεις που δίνουν προτεραιότητα στην εξατομίκευση, την τεκμηρίωση συμμόρφωσης και τον έλεγχο κύκλου ζωής.
Αξιολογήστε ειλικρινά το πλαίσιο IT governance σας. Εάν η ομάδα ασφαλείας σας απαιτεί δυνατότητες ελέγχου firmware ή η ομάδα λειτουργιών σας χρειάζεται εξοπλισμό που αντέχει μηχανική καταπόνηση, η επένδυση στην DataMax αποδίδει μερίσματα σε έναν κύκλο ανάπτυξης 3-5 ετών.
Τα εταιρικά IT τμήματα που λειτουργούν σε ρυθμιζόμενες βιομηχανίες αντιμετωπίζουν πρόσθετα κριτήρια αξιολόγησης projector που εκτείνονται πέρα από τις προδιαγραφές φωτεινότητας και λόγου προβολής. Εγκαταστάσεις υγειονομικής περίθαλψης, χρηματοοικονομικά trading floors, και κυβερνητικές εγκαταστάσεις απαιτούν συσκευές που πληρούν συγκεκριμένα πρότυπα ηλεκτρομαγνητικής συμβατότητας (EMC), πιστοποιήσεις ενεργειακής απόδοσης και πλαίσια κυβερνοασφάλειας.
