Προβολέας για εμπορική χρήση σε simulator γκολφ – οδηγός προμηθειών B2B OEM/ODM με προδιαγραφές ANSI lumen, λόγο προβολής, πιστοποιήσεις και MOQ.

Δημοσιεύτηκε στις: Νοε 06, 2026 - 22 Προβολές

Προβολέας για εμπορικό γήπεδο γκολφ σε simulator

Προβολέας για εμπορικό γήπεδο γκολφ σε simulator

Εισαγωγή

Οι αγοραστές προβολέων για simulator γκολφ εμπορικής χρήσης το 2026 αντιμετωπίζουν πιο απαιτητικές αποφάσεις σε σχέση με τρία χρόνια πριν. Οι εσωτερικοί χώροι γκολφ, τα οικιακά δωμάτια simulator και οι εγκαταστάσεις φιλοξενίας χρειάζονται μια οθόνη που αντέχει 4.000 έως 8.000 ώρες ετήσιας χρήσης, φτάνει σε γνωστό ελάχιστο όριο ANSI lumen και συνδέεται χωρίς σφάλματα επικοινωνίας με launch monitors όπως τα Foresight GCQuad, Trackman και Uneekor. Αυτός ο οδηγός προσφέρει μια λίστα ελέγχου προμηθειών που μπορείτε να δώσετε σε προμηθευτή, με τα συγκεκριμένα νούμερα που θα ζητήσουν τα τμήματα οικονομικών και λειτουργιών στην πρώτη κλήση.

Σχετικοί πόροι: προβολείς οικιακού κινηματογράφου · σειρά προβολέων εξωτερικού χώρου

Πώς να προδιαγράψετε αυτή την εγκατάσταση προβολέα

Βιτρίνα καταστήματος με προβολέα να εμφανίζει διαφήμιση

Γιατί τα ANSI lumens είναι το πρώτο νούμερο που κλειδώνετε

Τα φύλλα προδιαγραφών του προβολέα ξεκινούν με τη φωτεινότητα για συγκεκριμένο λόγο — ο ίδιος ο χώρος είναι ο εχθρός. Τα δωμάτια simulator γκολφ χρησιμοποιούν διάχυτες οθόνες πρόσκρουσης 12 ποδιών × 9 ποδιών ή μεγαλύτερες, ύψη οροφής μεταξύ 9 και 12 ποδιών και περιβάλλοντα φωτισμό που οι χειριστές σπάνια μειώνουν πλήρως, επειδή οι επισκέπτες θέλουν να κυκλοφορούν. Η διαδικασία μέτρησης lumen IT7.227 του American National Standards Institute (ANSI) είναι η μόνη τυποποιημένη βιομηχανική μέτρηση που πρέπει να αποδεχτεί ένας αγοραστής B2B· οι ισχυρισμοί «LED lumens» ή «marketing lumens» των προμηθευτών διογκώνουν την απόδοση κατά 30% έως 60% (επισκόπηση προτύπων lumen ANSI / Projector Central).

Οι αναπτύξεις SKU στο επίπεδο εισόδου χρειάζονται τουλάχιστον 4.500 ANSI lumens, ενώ τα εμπορικά driving ranges, τα στούντιο εκπαίδευσης και οι χώροι bar-and-grill θα πρέπει να στοχεύουν 6.000 έως 8.000 ANSI lumens. Η υπέρβαση των 8.000 σπάνια αξίζει τη γραφειοκρατία θερμότητας, θορύβου και ταξινόμησης laser Class 1 — οι χειριστές σε αυτό το επίπεδο συνήθως μεταβαίνουν σε μονάδες διπλής στοίβαξης ή σε φωτεινότερο προβολέα σταθερής εγκατάστασης. Για τους αγοραστές OEM που αξιολογούν προσφορά εργοστασίου, ζητήστε το αρχείο αναφοράς δοκιμών μαζί με το φύλλο δεδομένων· ένας σοβαρός προμηθευτής μοντέλου θα παραδώσει χωρίς δισταγμό ένα PDF ανεξάρτητου εργαστηρίου.

Λόγος προβολής, μετατόπιση φακού και γεωμετρία περιβλήματος

Οι αγοραστές προβολέων για simulator γκολφ εμπορικής χρήσης το 2026 αντιμετωπίζουν πιο απαιτητικές αποφάσεις σε σχέση με τρία χρόνια πριν. Οι εσωτερικοί χώροι γκολφ, τα οικιακά δωμάτια simulator και οι εγκαταστάσεις φιλοξενίας χρειάζονται μια οθόνη που αντέχει 4.000 έως 8.000 ώρες ετήσιας χρήσης, φτάνει σε γνωστό ελάχιστο όριο ANSI lumen και συνδέεται χωρίς σφάλματα επικοινωνίας με launch monitors όπως τα Foresight GCQuad, Trackman και Uneekor. Αυτός ο οδηγός προσφέρει μια λίστα ελέγχου προμηθειών που μπορείτε να δώσετε σε προμηθευτή, με τα συγκεκριμένα νούμερα που θα ζητήσουν τα τμήματα οικονομικών και λειτουργιών στην πρώτη κλήση.

Οι χώροι μεσαίου εύρους με βάθος 16 έως 18 ποδιών βρίσκονται στο ιδανικό σημείο για φακούς short-throw 0.4:1. Για τους αγοραστές B2B, το δεύτερο νούμερο που πρέπει να επιβεβαιώσετε είναι η κατακόρυφη μετατόπιση φακού — αυτός ο προβολέας θα πρέπει να υποστηρίζει τουλάχιστον 100% μετατόπιση (η εικόνα εξ ολοκλήρου πάνω από τον άξονα του φακού), ώστε η δέσμη να περνά πάνω από το κεφάλι του παίκτη χωρίς να ανυψώνεται το περίβλημα στο επίπεδο ταλάντευσης. Το ύψος οροφής για έναν παίκτη ύψους 1,90 μέτρων με τόξο του driver χρειάζεται τουλάχιστον 22 εκατοστά κάτω από την πρόσοψη του περιβλήματος, επομένως τοποθετήστε τη μονάδα τουλάχιστον 20 εκατοστά μακριά από την οροφή.

Ανάλυση, ρυθμός ανανέωσης και η διασύνδεση με τον launch monitor

Η ανάλυση εξόδου του προβολέα έχει δύο πραγματικές επιλογές το 2026: 1920×1080 (FHD) στα 60 Hz ή 3840×2160 (4K UHD) στα 120 Hz. Το FHD εξακολουθεί να αποστέλλεται σε χώρους μεσαίου εύρους, επειδή το λογισμικό του launch monitor, όπως το E6 CONNECT, το TPC 2019 και το FSX 2020, αποδίδει εγγενώς σε 1080p, οπότε ο προβολέας σπάνια αποτελεί σημείο συμφόρησης. Το 4K UHD στα 120 Hz επιτρέπει ομαλότερη απόδοση της τροχιάς της μπάλας στα νεότερα Uneekor QED και Foresight GC3S, όπου ο ίδιος ο simulator αποδίδει πάνω από 60 καρέ ανά δευτερόλεπτο.

Το SKU χρειάζεται επίσης καθαρή διασύνδεση με τον launch monitor — HDMI 2.1 με υποστήριξη HDCP 2.3, καθυστέρηση εισόδου κάτω από 25 ms (μετρημένη end-to-end, όχι μόνο την απόκριση του panel) και οπτική ή ομοαξονική επιστροφή ήχου, ώστε ο χειριστής να χρησιμοποιεί ένα μόνο καλώδιο προς τον sim PC. Για τους αγοραστές OEM που προμηθεύονται ένα πλήρες κιτ, ρωτήστε αν το εργοστάσιο προσφέρει προ-φλασαρισμένα προφίλ EDID για GCQuad και Trackman — ένα καλά οργανωμένο εργοστάσιο Shenzhen τα ρυθμίζει κατά το firmware burn-in, μειώνοντας τον χρόνο ολοκλήρωσης ανά χώρο από 2 ημέρες σε περίπου 4 ώρες.

Πηγή φωτός, κύκλος λειτουργίας και κόστος ιδιοκτησίας καθ' όλη τη διάρκεια ζωής

Η επιλογή πηγής φωτός του μοντέλου το 2026 είναι αποκλειστικά laser για νέες κατασκευές — οι μονάδες με λάμπα έχουν ολοκληρώσει τον κύκλο ζωής τους για εμπορικούς κύκλους λειτουργίας. Το laser phosphor (μπλε laser + κίτρινος τροχός φωσφόρου) είναι το οικονομικότερο, με 20.000 έως 30.000 ώρες ονομαστικής διάρκειας ζωής, που σε 8 ώρες την ημέρα, 6 ημέρες την εβδομάδα, μεταφράζεται σε 8 έως 12 χρόνια πριν η μηχανή φωτός υποβαθμιστεί κάτω από το 50% της απόδοσης. Το RGB laser (καθαρό κόκκινο, πράσινο, μπλε) επεκτείνει τη χρωματική γκάμα ώστε να καλύπτει 95%+ του BT.2020, πράγμα που έχει σημασία για τη σήμανση χορηγών στα δάπεδα των simulator, αλλά προσθέτει 30% έως 45% στο κόστος της μονάδας.

Για τις ομάδες προμηθειών B2B που καταρτίζουν μοντέλο TCO, τρέξτε τρία νούμερα: αγορά προβολέα, αποθεματικό αντικατάστασης laser (μηδέν για την πρώτη δεκαετία, $300 έως $600 για ανανέωση μονάδας laser-phosphor τον 9ο χρόνο) και κατανάλωση kWh (οι μονάδες 4500 lumen καταναλώνουν κατά μέσο όρο 380 W, οι μονάδες 6500 lumen κατά μέσο όρο 540 W). Στα $0,12 ανά kWh και 4.000 ώρες ετησίως, μόνο το ρεύμα κοστίζει $180 έως $260 ανά μονάδα ετησίως — συνυπολογίστε το στο επιχειρηματικό σχέδιο του χώρου πριν υπογράψετε την PO.

Εικόνα περιβλήματος μονάδας τοποθετημένου σε οροφή με οθόνη πρόσκρουσης 12 ποδιών

Πρότυπα εγκατάστασης για τον προβολέα

Κάθε φύλλο προδιαγραφών προβολέα ξεκινά με τη φωτεινότητα για συγκεκριμένο λόγο — ο ίδιος ο χώρος είναι ο εχθρός. Τα δωμάτια simulator γκολφ χρησιμοποιούν διάχυτες οθόνες πρόσκρουσης 12 ποδιών × 9 ποδιών ή μεγαλύτερες, ύψη οροφής μεταξύ 9 και 12 ποδιών και περιβάλλοντα φωτισμό που οι χειριστές σπάνια μειώνουν πλήρως, επειδή οι επισκέπτες θέλουν να κυκλοφορούν. Η διαδικασία μέτρησης lumen IT7.227 του American National Standards Institute (ANSI) είναι η μόνη τυποποιημένη βιομηχανική μέτρηση που πρέπει να αποδεχτεί ένας αγοραστής B2B· οι ισχυρισμοί «LED lumens» ή «marketing lumens» των προμηθευτών διογκώνουν την απόδοση κατά 30% έως 60%.

Γεωμετρία τοποθέτησης και ο κανόνας 80%

Οι αναπτύξεις sku στο επίπεδο εισόδου χρειάζονται τουλάχιστον 4.500 ANSI lumens, ενώ τα εμπορικά driving ranges, τα στούντιο εκπαίδευσης και οι χώροι bar-and-grill θα πρέπει να στοχεύουν 6.000 έως 8.000 ANSI lumens. Η υπέρβαση των 8.000 σπάνια αξίζει τη γραφειοκρατία θερμότητας, θορύβου και ταξινόμησης laser Class 1 — οι χειριστές σε αυτό το επίπεδο συνήθως μεταβαίνουν σε μονάδες διπλής στοίβαξης ή σε φωτεινότερο προβολέα σταθερής εγκατάστασης. Για τους αγοραστές OEM που αξιολογούν προσφορά εργοστασίου, ζητήστε το αρχείο αναφοράς δοκιμών μαζί με το φύλλο δεδομένων· ένας σοβαρός προμηθευτής μοντέλου θα παραδώσει χωρίς δισταγμό ένα PDF ανεξάρτητου εργαστηρίου.

Εξαερισμός, σκόνη και κύκλος λειτουργίας του μοντέλου

Ο εξαερισμός της μονάδας αξίζει περισσότερη προσοχή από ό,τι λαμβάνουν τα περισσότερα φύλλα προδιαγραφών. Η μονάδα αντλεί αέρα από τις πλευρές και τον εξάγει μπροστά ή πίσω ανάλογα με τον σχεδιασμό του πλαισίου, επομένως αφήστε τουλάχιστον 15 εκατοστά ελεύθερου χώρου στις πλευρές εισαγωγής και 25 εκατοστά στην πλευρά εξαγωγής. Η θερμοκρασία λειτουργίας αυτού του προβολέα πρέπει να παραμένει μεταξύ 5°C και 35°C, ώστε η διάταξη των laser διόδων να διατηρήσει τη διάρκεια ζωής των 20.000 ωρών. Όταν οι αγοραστές OEM αξιολογούν μια χονδρική παρτίδα, ζητήστε από το εργοστάσιο το στοιχείο MTBF (mean time between failures) — στη DataMax δημοσιεύουμε 30.000 ώρες MTBF για το πλαίσιο UST laser, και το νούμερο επαληθεύεται από ανεξάρτητη αναφορά εργαστηρίου TUV που μοιραζόμαστε υπό NDA.

Οδηγός προμηθειών: MOQ, χρόνος παράδοσης και πιστοποιήσεις

Οι διατάξεις μιας μονάδας τιμωρούν τη λάθος επιλογή φακού γρηγορότερα από κάθε άλλη μεταβλητή. Ένας φακός standard-throw 1.2:1 σε οροφή 10 ποδιών χρειάζεται 12 πόδια βάθος — μια χαρά για μετατροπή αποθήκης, καταστροφικό για έναν εμπορικό χώρο 14 ποδιών. Μονάδες ultra-short throw laser phosphor σε 0.18:1 έως 0.21:1 χωράνε σε ειδικό ντουλάπι οροφής περίπου 40 εκατοστά βάθος και προβάλλουν διαγώνιο 12 ποδιών από απόσταση 35 εκατοστών.

MOQ, κλιμάκια τιμολόγησης και OEM branding για χονδρική παραγγελία του SKU

Οι χώροι μεσαίου εύρους με βάθος 16 έως 18 ποδιών βρίσκονται στο ιδανικό σημείο για φακούς short-throw 0.4:1. Για τους αγοραστές B2B, το δεύτερο νούμερο που πρέπει να επιβεβαιώσετε είναι η κατακόρυφη μετατόπιση φακού — αυτός ο προβολέας θα πρέπει να υποστηρίζει τουλάχιστον 100% μετατόπιση, ώστε η δέσμη να περνά πάνω από το κεφάλι του παίκτη χωρίς να ανυψώνεται το περίβλημα. Το ύψος οροφής για έναν παίκτη ύψους 1,90 μέτρων με τόξο του driver χρειάζεται τουλάχιστον 22 εκατοστά κάτω από την πρόσοψη του περιβλήματος, επομένως τοποθετήστε τη μονάδα τουλάχιστον 20 εκατοστά μακριά από την οροφή.

Πιστοποιήσεις, γραφειοκρατία και κανονιστική συμμόρφωση εισαγωγών

Οι αποστολές του μοντέλου στις ΗΠΑ χρειάζονται τουλάχιστον τρία έγγραφα: πιστοποιητικό CB κατά IEC 62368-1, αναφορά δοκιμών EMC FCC Part 15B και πιστοποίηση Energy Star 8.0 για την πηγή φωτός laser. Τα εμπορευματοκιβώτια της μονάδας με προορισμό την ΕΕ απαιτούν σήμανση CE βάσει της Οδηγίας EMC 2014/30/EU και της Οδηγίας Χαμηλής Τάσης 2014/35/EU, καθώς και συμμόρφωση RoHS 3 (EU 2015/863) για τη συγκόλληση και τους πλαστικοποιητές στο πλαίσιο. Οι αποστολές προς ΗΒ μετά το Brexit χρειάζονται σήμανση UKCA επιπλέον του CE για το ίδιο SKU αυτού του προβολέα. Προ-φορτώνουμε και τις τέσσερις σειρές στο κύριο χαρτοκιβώτιο, διότι ένα πιστοποιητικό που λείπει στο λιμάνι εισόδου προσθέτει 18 έως 25 ημέρες καθυστέρησης εκφόρτωσης, γεγονός που μπορεί να ακυρώσει ολόκληρη την περίοδο πωλήσεων για έναν χειριστή που σχεδιάζει άνοιγμα το τρίτο τρίμηνο. Για τους αγοραστές OEM προβολέων εμπορικής χρήσης για simulator γκολφ, το εργοστάσιο θα πρέπει επίσης να παρέχει πρότυπο συμφωνίας συνεργασίας OEM/ODM που καλύπτει την ιδιοκτησία εργαλείων για τυχόν εξαρτήματα ειδικής χύτευσης με έγχυση, την ιδιοκτησία firmware για την οθόνη εκκίνησης και το μενού OSD, καθώς και 24μηνη εγγύηση για τη μηχανή laser με παράθυρο αντικατάστασης 60 ημερών DOA (dead on arrival) από την ημερομηνία εισόδου στο λιμάνι.

Επόμενα βήματα: Πώς να επιλέξετε για τις αναπτύξεις προβολέα

Η ανάλυση εξόδου του προβολέα έχει δύο πραγματικές επιλογές το 2026: 1920×1080 (FHD) στα 60 Hz ή 3840×2160 (4K UHD) στα 120 Hz. Το FHD εξακολουθεί να αποστέλλεται σε χώρους μεσαίου εύρους, επειδή το λογισμικό του launch monitor, όπως το E6 CONNECT, το TPC 2019 και το FSX 2020, αποδίδει εγγενώς σε 1080p, οπότε ο προβολέας σπάνια αποτελεί σημείο συμφόρησης. Το 4K UHD στα 120 Hz επιτρέπει ομαλότερη απόδοση της τροχιάς της μπάλας στα νεότερα Uneekor QED και Foresight GC3S, όπου ο ίδιος ο simulator αποδίδει πάνω από 60 καρέ ανά δευτερόλεπτο.

Αίτημα δειγμάτων, κλείδωμα MOQ και άνοιγμα καναλιού επικοινωνίας

Ένα SKU χρειάζεται επίσης καθαρή διασύνδεση με τον εκτοξευτήρα μετρήσεων (launch monitor) — HDMI 2.1 με υποστήριξη HDCP 2.3, καθυστέρηση εισόδου κάτω από 25 ms (μετρημένη end-to-end, όχι μόνο στην απόκριση του πάνελ) και οπτική ή ομοαξονική επιστροφή ήχου, ώστε ο χειριστής να χρησιμοποιεί ένα μόνο καλώδιο προς τον υπολογιστή του sim. Σε αξιολογήσεις εγκατάστασης εμπορικών προσομοιωτών γκολφ, κατά την αξιολόγηση προμήθειας ενός πλήρους κιτ, ρωτήστε αν το εργοστάσιο προσφέρει προ-φλασαρισμένα προφίλ EDID για GCQuad και Trackman — ένα καλά οργανωμένο εργοστάσιο στο Shenzhen τα ρυθμίζει κατά το firmware burn-in, μειώνοντας τον χρόνο ολοκλήρωσης ανά χώρο από 2 ημέρες σε περίπου 4 ώρες.

Οι αγοραστές μπορούν να ανοίξουν κανάλι επικοινωνίας με τρεις τρόπους:

  • Email: Contact-Projector.com με διαστάσεις χώρου, ύψος οροφής και επιθυμητό αριθμό lumen
  • WhatsApp: +86 138 2888 9012 για ζωντανή συνομιλία με μηχανικό εργοστασίου σε 12 γλώσσες
  • WeChat: σαρώστε τον QR κώδικα στη σελίδα μας /contact/request-quote για βίντεο-ξεναγήσεις

Οι περισσότερες επιλογές πηγής φωτός μοντέλου το 2026 είναι αποκλειστικά laser για νέες κατασκευές — οι μονάδες με λάμπα έχουν ολοκληρώσει τον κύκλο ζωής τους για εμπορικούς κύκλους λειτουργίας. Το laser phosphor (μπλε laser + κίτρινος τροχός φωσφόρου) είναι το οικονομικότερο, με 20.000 έως 30.000 ώρες ονομαστικής διάρκειας ζωής, που σε 8 ώρες την ημέρα, 6 ημέρες την εβδομάδα, μεταφράζεται σε 8 έως 12 χρόνια πριν η μηχανή φωτός υποβαθμιστεί κάτω από το 50% της απόδοσης. Το RGB laser (καθαρό κόκκινο, πράσινο, μπλε) επεκτείνει τη χρωματική γκάμα ώστε να καλύπτει 95%+ του BT.2020, πράγμα που έχει σημασία για τη σήμανση χορηγών στα δάπεδα των simulator, αλλά προσθέτει 30% έως 45% στο κόστος της μονάδας.

Συγκυρία κλάδου: Γιατί το 2025 είναι χρονιά καμπής για την κατηγορία

Για τις ροές εργασίας προμηθειών OEM/ODM, κατά την κατάρτιση ενός μοντέλου TCO, τρέξτε τρία νούμερα: αγορά προβολέα, αποθεματικό αντικατάστασης laser και κατανάλωση kWh (οι μονάδες 4500 lumen καταναλώνουν κατά μέσο όρο 380 W, οι μονάδες 6500 lumen κατά μέσο όρο 540 W). Στα $0,12 ανά kWh και 4.000 ώρες ετησίως, μόνο το ρεύμα κοστίζει $180 έως $260 ανά μονάδα ετησίως — συνυπολογίστε το στο επιχειρηματικό σχέδιο του χώρου πριν υπογράψετε την PO.

Συχνές ερωτήσεις

Πόσα lumen χρειάζεται πραγματικά ο προβολέας;

Ένας προβολέας για εμπορική εγκατάσταση simulator γκολφ θα πρέπει να αποδίδει τουλάχιστον 4.000 ANSI lumens για κλειστό χώρο με ελεγχόμενο φωτισμό και 4.500 έως 5.000 ANSI lumens για χώρο με 4 έως 6 ράγες φωτισμού πάνω από το σημείο χτυπήματος. Η υπέρβαση των 5.000 ANSI lumens προσθέτει κόστος χωρίς μετρήσιμα οφέλη εικόνας, επειδή η οθόνη πρόσκρουσης ήδη αντανακλά με gain 1,0 έως 1,2.

Μπορεί ένας προβολέας για εμπορική χρήση σε simulator γκολφ να λειτουργεί 16 ώρες την ημέρα χωρίς απώλεια διάρκειας laser;

Ναι. Ένας προβολέας για εμπορική χρήση σε simulator γκολφ με μηχανή laser phosphor ονομαστικής διάρκειας 20.000 έως 30.000 ωρών σε πλήρη ισχύ μπορεί να αντέξει κύκλο λειτουργίας 16 ωρών ημερησίως σε χώρο υψηλής επισκεψιμότητας. Η DataMax δημοσιεύει στοιχείο MTBF 30.000 ωρών που επαληθεύεται από ανεξάρτητη αναφορά εργαστηρίου TUV, και οι περισσότεροι χειριστές αντικαθιστούν το πλαίσιο μετά από 6 έως 8 χρόνια αντί να περιμένουν την εξασθένιση των διόδων.

Ποιος λόγος προβολής λειτουργεί καλύτερα για έναν προβολέα εμπορικής χρήσης σε simulator γκολφ σε χώρο με χαμηλή οροφή;

Σε εγκατάσταση εμπορικού προσομοιωτή γκολφ σε χώρο με οροφή 9 έως 11 ποδιών, ο προβολέας χρειάζεται φακό ultra-short throw 0,25 για να γεμίσει μια οθόνη 120 έως 150 ιντσών από 12 έως 18 ίντσες μακριά από τον πίσω τοίχο. Οτιδήποτε μεγαλύτερο από 0,3 δημιουργεί κώνο σκιάς τον οποίο η κίνηση του παίκτη τέμνει κατά την κάθοδο.

Αξίζει ένας προβολέας 4K UHD για εμπορική χρήση σε simulator γκολφ το 30% αυξημένο τίμημα;

Κάθε εγκατάσταση του sku ακολουθεί αυστηρότερες ανοχές από ένα home theater, επειδή η επιφάνεια της οθόνης, ο παίκτης και ο αισθητήρας του launch monitor πρέπει να παραμένουν ταυτόχρονα εντός του οπτικού κώνου. Για τις ομάδες προμηθειών B2B που προδιαγράφουν μια νέα κατασκευή, τα σχετικά πρότυπα είναι η οδηγία περιβλήματος της Golf Simulator Association (GSA), η πιστοποίηση CEDIA ESC-T για ολοκληρωτές AV οικιακών/εμπορικών εγκαταστάσεων και το πρότυπο ασφάλειας εξοπλισμού ήχου/εικόνας IEC 62368-1, το οποίο κάθε μοντέλο πρέπει να πληροί για να περάσει τελωνειακό έλεγχο σε ΗΠΑ, ΕΕ και ΗΒ. Έχουμε αποστείλει περισσότερες από 4.200 μονάδες της μονάδας από το 2021, και οι τρεις πιο συνηθισμένες καθυστερήσεις ολοκλήρωσης που έχουμε καταγράψει αφορούν ελλείποντα shims ευθυγράμμισης, ελλείποντα αγωγό για την καλωδίωση HDMI 2.1 και ελλείπουσα ζώνη ελεύθερου χώρου ανεμιστήρα πάνω από το περίβλημα του προβολέα.

Πόσο χρόνο χρειάζεται η αποστολή χονδρικής παραγγελίας προβολέα εμπορικής χρήσης για simulator γκολφ από την Κίνα;

Σε εμπορικές αναπτύξεις προσομοιωτών γκολφ, μια χονδρική παραγγελία 100 έως 250 μονάδων χρειάζεται 12 εβδομάδες για κατασκευή, συν 24 έως 32 ημέρες θαλάσσιας μεταφοράς, επομένως προγραμματίστε ένα συνολικό pipeline 16 εβδομάδων από την PO έως την αποθήκη σας. Οι αεροπορικές μεταφορές το μειώνουν σε 9 ημέρες με κόστος περίπου $4,80 ανά κιλό.

Κλείσιμο και παρότρυνση δράσης

Η γεωμετρία τοποθέτησης αυτού του προβολέα εστιάζεται στον λόγο προβολής. Ένας φακός ultra-short throw 0.4:1 προβάλλει διαγώνιο 138 ιντσών (περίπου 120 ίντσες πλάτος επί 67,5 ίντσες ύψος, η τυπική οθόνη sim 16:9) από περίπου 122 εκατοστά απόσταση φακού-οθόνης, πράγμα που σημαίνει ότι ο προβολέας κάθεται περίπου 40 έως 45 εκατοστά μπροστά από την πρόσοψη της οθόνης πρόσκρουσης. Κρατήστε το 80% της απόστασης προβολής ως ελεύθερη διαδρομή οροφής για διαχείριση καλωδίων και ροή αέρα· το υπόλοιπο 20% καλύπτει το βάθος του βραχίονα και τον βρόχο εξυπηρέτησης πίσω πλευράς. Για μονάδες UST σε οροφή σε εμπορικούς χώρους με οροφή 9 ποδιών, τοποθετήστε το SKU στα 218 εκατοστά πάνω από το τελειωμένο δάπεδο για να φέρετε την κεντρική γραμμή της εικόνας στο επίπεδο των ματιών του παίκτη χωρίς κλίση προς τα κάτω.

Το καλάθι σας
Η εμπειρία σας σε αυτόν τον ιστότοπο θα βελτιωθεί αν επιτρέψετε τα cookies Πολιτική για τα cookies