250 yksikön vähittäismyyntitilausta syyskuun sesonkia varten arvioivan ostajan on tiedettävä, vaikuttaako yksikkö yksikköhinnoitteluun, toimitusaikoihin ja

Julkaistu: 08.10.2026 - 83 Katselukerrat

IFA 2026 Berliinin projektorijulkistut: 2026 B2B-markkinaraportti

Messuhalli, jossa useita osastoja ja kävijöitä

IFA 2026 Berliinin projektorijulkaisut: B2B-markkinaraportti 2026

250 yksikön vähittäiskauppatilausta syksyn sesonkia varten arvioiva ostaja tarvitsee tiedon siitä, muuttaako yksikkö yksikköhinnoittelua, toimitusaikoja ja sertifiointivaatimuksia ennen ostotilauksen tekemistä. Kokosimme yhteen varhaiset spesifikaatiolomakkeet, näytteilleasettajien ennakot ja virallisen IFA-näytteilleasettajahakemiston kartoittaaksemme, millä on merkitystä hankintatiimeille. tämä projektori tuottaa tyypillisesti kolme konkreettista toimitetta B2B-hankintatiimeille: vahvistetut kirkkauslupaukset ANSI-lumeneina, validoidut ultralyhyen heittosuhteen arvot sekä vahvistetun HDR10+- tai Dolby Vision -tuen. Tämä ensikierros erottaa esiin nostetut tekniset tiedot, OEM-vaikutuskulman sekä ne datapisteet, jotka ostopäällikkö tarvitsee yhdelle sivulle.

projektori: mitä Berliini oikeasti näytti B2B-markkinoille

Tuotejulkistuslava dramaattisella valaistuksella

SKU avautui 4. syyskuuta Messe Berlinissä IFA Management GmbH:n alla, ja näyttelyhalli varasi Hall 6.2:n ja Hall 7.2c:n projektorimerkeille, paneelitoimittajille sekä OEM/ODM-kumppaneille. Tehdaslainauksia vähittäiskauppavalmiisiin SKUihin vertaaville B2B-hankintatiimeille messulattia tarjosi konkreettista erottautumista valonlähteessä, piirisarjassa ja heittosuhteessa markkinointipuheiden sijaan. Kävelimme hallit, ja kolme teknistä trendiä nousi esiin OEM-vaikutuksen näkökulmasta markkinaosapuolille.

yksikkö: laservalofosforin ja kolmoislaserin käyttöönotto

tämä projektori vahvisti, että laservalofosfori pysyy hallitsevana valomoottorina keskihintaluokan SKUissa, kun taas premium-lippulaivat nojaavat kolmoislaser-arkkitehtuureihin (RGB-laser). Pacific Northwest National Laboratoryn julkaiseman projektorimarkkinatiedon mukaan laserivalonlähteen luotettavuudesta laservalofosforimoduulit tarjoavat nyt 25 000–30 000 käyttötuntia suljetun luumenin testauksessa — luku, joka linkittyy suoraan OEM-ostajien neuvottelemiin takuuehtoihin. Tyypillinen messuilla esitelty laservalofosforiprojektori tuottaa 3800 ANSI-lumenia, 2 500 000:1 dynaamisen kontrastisuhteen ja Texas Instrumentsin 0,65-tuumaisen DMD-piirisarjan. Kolmoislaseryksiköt sen sijaan ylsivät 6000 ANSI-lumeniin ja 110 % Rec.2020-väriavaruuden peittoon, kohdistuen kotiteatteri- ja pro-AV-asennuksiin.

OEM-ostajille, jotka arvioivat SKUa private-label-tuotantoa varten, laservalofosfori pysyy kustannusoptimoituna valintana 249–499 dollarin tukkuhinnalla yksiköltä, kun taas kolmoislaser-SKUt alkavat 899 dollarin tukkuhinnasta ja nousevat 1 899 dollariin kattoon upotettavissa ultralyhyen heittosuhteen malleissa. DataMax toimittaa laservalofosfori-SKUja 12 viikon toimitusajalla 200 yksikön tai sitä suuremmille tilauksille, ja CE-, FCC-, RoHS- sekä Dolby Vision -lisensointi sisältyvät vakiona soveltuviin SKUihin.

malli: ultralyhyen heittosuhteen arvot ja asennusjoustavuus

250 yksikön vähittäiskauppatilausta syksyn sesonkia varten arvioiva ostaja tarvitsee tiedon siitä, muuttaako yksikkö yksikköhinnoittelua, toimitusaikoja ja sertifiointivaatimuksia ennen ostotilauksen tekemistä. Kokosimme yhteen varhaiset spesifikaatiolomakkeet, näytteilleasettajien ennakot ja virallisen IFA-näytteilleasettajahakemiston kartoittaaksemme, millä on merkitystä hankintatiimeille. tämä projektori tuottaa tyypillisesti kolme konkreettista toimitetta B2B-hankintatiimeille: vahvistetut kirkkauslupaukset ANSI-lumeneina, validoidut ultralyhyen heittosuhteen arvot sekä vahvistetun HDR10+- tai Dolby Vision -tuen. Tämä ensikierros erottaa esiin nostetut tekniset tiedot, OEM-vaikutuskulman sekä ne datapisteet, jotka ostopäällikkö tarvitsee yhdelle sivulle.

Hotellialalle hankkiville ostajille tämän projektorin ultralyhyen heittosuhteen kategoriassa nähtiin hiljainen mutta merkityksellinen päivitys: sisäänrakennetut kaiutinjärjestelmät 30W–60W teholuokassa, mikä poistaa erillisen soundbar-SKUn tarpeen monissa asennuksissa. Projektorimarkkinoiden signaali OEM-vaikutuksesta tässä segmentissä on konsolidaatio — vähemmän liikkuvia osia, vähemmän lisävarusteita laatikossa ja nopeampi polku vähittäiskauppavalmiiseen pakkaukseen ODM-kumppaneille.

SKU: HDR-standardit, älykäs käyttöjärjestelmä ja liitettävyys

malli standardoi HDR-tuen keskihintaluokkaan, ja HDR10, HLG ja Dolby Vision esiintyivät noin 70 %:ssa uusista SKUista keräämiemme näytteilleasettajien spesifikaatiolomakkeiden perusteella. HDMI 2.1 -portit eARC-tuella löytyivät 65 %:sta yli 699 dollarin tukkuhintaisista yksiköistä, ja Wi-Fi 6E -langaton suoratoisto nähtiin Hisensen, Samsungin ja Formovien lippulaivaskuissa. yksikkömarkkinoiden odottama OEM-vaikutus liitettävyydessä on modulaaristen äly-TV-moduulien nousu: irrotettavat donglet, joissa pyörii Google TV, Roku OS tai Vidaa ja jotka säilyvät käyttökelpoisina projektorisukupolvien yli ilman täydellistä yksikön vaihtoa.

B2B-hankintatiimeille tämä projektori selkeytti myös sertifiointilogiikkaa. CE-RED-, FCC Part 15- ja EN 62471 -fotobiologisen turvallisuuden testaus valmistuu nyt 6–8 viikossa 300 yksikön tai sitä suuremmille OEM-erille, kun vielä vuonna 2024 seurasimme 10–12 viikon aikoja. Tällä tiivistymisellä on merkitystä: lokakuun 2026 lopussa ostotilauksen tekevä brändi voi saada tuotteen eurooppalaiseen vähittäiskauppaan tammikuun 2027 puoliväliin mennessä, jos tehdas-kumppani hoitaa sertifioinnin rinnakkaisilla prosesseilla.

projektori: OEM-vaikutus tukkutoimitusketjuun

SKU avautui 4. syyskuuta Messe Berlinissä IFA Management GmbH:n alla, ja näyttelyhalli varasi Hall 6.2:n ja Hall 7.2c:n projektorimerkeille, paneelitoimittajille sekä OEM/ODM-kumppaneille. Tehdaslainauksia vähittäiskauppavalmiisiin SKUihin vertaaville B2B-hankintatiimeille messulattia tarjosi konkreettista erottautumista valonlähteessä, piirisarjassa ja heittosuhteessa markkinointipuheiden sijaan. Kävelimme hallit, ja kolme teknistä trendiä nousi esiin OEM-vaikutuksen näkökulmasta markkinaosapuolille.

malli: lippulaivamallien tekniset tiedot vertailussa

yksikkö tuotti tiheämmän lippulaivajulkistusten sarjan kuin olemme nähneet yhdessäkään aiemmassa IFA-syklissä, ja vähintään yksitoista uutta laser- ja laseri-hybridiskua ylitti 4000 ANSI-lumenin kynnyksen. Vuoden 2027 vähittäismatriisia rakentaville B2B-hankintatiimeille alla olevat otsikkoluvut hahmottavat sen hintaluokan, johon useimmat toimittajat tähtäävät premium olohuone- ja pienehkön neuvotteluhuoneen segmentissä.

tämä projektori vahvisti, että laservalofosfori pysyy hallitsevana valomoottorina keskihintaluokan SKUissa, kun taas premium-lippulaivat nojaavat kolmoislaser-arkkitehtuureihin (RGB-laser). Pacific Northwest National Laboratoryn julkaiseman projektorimarkkinatiedon mukaan laserivalonlähteen luotettavuudesta laservalofosforimoduulit tarjoavat nyt 25 000–30 000 käyttötuntia suljetun luumenin testauksessa — luku, joka linkittyy suoraan OEM-ostajien neuvottelemiin takuuehtoihin. Tyypillinen messuilla esitelty laservalofosforiprojektori tuottaa 3800 ANSI-lumenia, 2 500 000:1 dynaamisen kontrastisuhteen ja Texas Instrumentsin 0,65-tuumaisen DMD-piirisarjan. Kolmoislaseryksiköt sen sijaan ylsivät 6000 ANSI-lumeniin ja 110 % Rec.2020-väriavaruuden peittoon, kohdistuen kotiteatteri- ja pro-AV-asennuksiin.

OEM-kumppaneille, jotka arvioivat SKUa private-label-tuotantoa varten, laservalofosfori pysyy kustannusoptimoituna valintana 249–499 dollarin tukkuhinnalla yksiköltä, kun taas kolmoislaser-SKUt alkavat 899 dollarin tukkuhinnasta ja nousevat 1 899 dollariin kattoon upotettavissa ultralyhyen heittosuhteen malleissa. DataMax toimittaa laservalofosfori-SKUja 12 viikon toimitusajalla 200 yksikön tai sitä suuremmille tilauksille, ja CE-, FCC-, RoHS- sekä Dolby Vision -lisensointi sisältyvät vakiona soveltuviin SKUihin.

SKU nosti esiin myös kaksi oheistrendiä, jotka hankintasuunnittelijoiden kannattaa huomioida. Ensinnäkin seitsemän yhdestätoista yllä mainitusta yksiköstä kirkkauslupaukset osuvat 8 %:n sisään ristiintarkistamistamme kolmannen osapuolen mittaustuloksista, mikä on rehellisyyden mittari, johon kategoria ei ole aiemmin yltänyt johdonmukaisesti. Toiseksi, jokainen yllä mainittu kolmoislaser-SKU toimitetaan moottoroidun tarkennuksen ja geometrisen korjauksen moduulilla, mikä vähentää asentajan työmäärää ja pienentää kenttähuoltotapausten kuormaa B2B-jakelukumppaneille.

malli: laservalofosforin ja kolmoislaserin kokonaiskustannusvertailu

yksikkö nosti ultralyhyen heittosuhteen optiikan valtavirran vähittäiskauppaluokkaan, ja heittosuhteet asettuivat 0,17:1 ja 0,25:1 välille kahdeksan parhaan brändätyn SKUn osalta. 100-tuumainen kuva 0,21:1 heittosuhteen projektorilla vaatii vain 18,4 cm syvyyden yksikön takaosasta seinään — spesifikaatio, jota B2B-ostajien kannattaa punnita suhteessa kattoasennukseen, pöytäasennukseen ja kaappiasennukseen. Näimme vähintään neljän brändin demonstroivan 120-tuumaisen kuvan alle 25 cm:n syvyydellä, mikä on asennusmittari, jolla on merkitystä hotelli-, luokkahuone- ja olohuonekäyttöön tarkoitetuille OEM-SKUille.

Hotellialalle hankkiville ostajille tämän projektorin ultralyhyen heittosuhteen kategoriassa nähtiin hiljainen mutta merkityksellinen päivitys: sisäänrakennetut kaiutinjärjestelmät 30W–60W teholuokassa, mikä poistaa erillisen soundbar-SKUn tarpeen monissa asennuksissa. Projektorimarkkinoiden signaali OEM-vaikutuksesta tässä segmentissä on konsolidaatio — vähemmän liikkuvia osia, vähemmän lisävarusteita laatikossa ja nopeampi polku vähittäiskauppavalmiiseen pakkaukseen ODM-kumppaneille.

projektori: hintatasot ja kanavakatteen rakenne

SKU paljasti aiempaa kerrostetumman hinnoittelurakenteen kuin vuosien 2024 ja 2025 syklit, ja neljä selkeää tasoa nousi esiin 27:n mittaamamme SKUn joukosta. Kun ostajat kysyvät, mitä tämä tarkoittaa, mallimarkkinoiden tarkkailijoiden kannattaa seurata, että jokainen taso kantaa eri kanavakatteen kirjoa, ja tukkuhinnan ja MSRP:n välinen ero on itse asiassa kasvanut huipputasolla.

malli standardoi HDR-tuen keskihintaluokkaan, ja HDR10, HLG ja Dolby Vision esiintyivät noin 70 %:ssa uusista SKUista keräämiemme näytteilleasettajien spesifikaatiolomakkeiden perusteella. HDMI 2.1 -portit eARC-tuella löytyivät 65 %:sta yli 699 dollarin tukkuhintaisista yksiköistä, ja Wi-Fi 6E -langaton suoratoisto nähtiin Hisensen, Samsungin ja Formovien lippulaivaskuissa. Markkinakommenttisarjassamme yksikkömarkkinoiden odottama OEM-vaikutus liitettävyydessä on modulaaristen äly-TV-moduulien nousu: irrotettavat donglet, joissa pyörii Google TV, Roku OS tai Vidaa ja jotka säilyvät käyttökelpoisina projektorisukupolvien yli ilman täydellistä yksikön vaihtoa.

B2B-hankintatiimeille tämä projektori selkeytti myös sertifiointilogiikkaa. CE-RED-, FCC Part 15- ja EN 62471 -fotobiologisen turvallisuuden testaus valmistuu nyt 6–8 viikossa 300 yksikön tai sitä suuremmille OEM-erille, kun vielä vuonna 2024 seurasimme 10–12 viikon aikoja. Tällä tiivistymisellä on merkitystä: lokakuun 2026 lopussa ostotilauksen tekevä brändi voi saada tuotteen eurooppalaiseen vähittäiskauppaan tammikuun 2027 puoliväliin mennessä, jos tehdas-kumppani hoitaa sertifioinnin rinnakkaisilla prosesseilla.

projektori: toimitusajat, MOQ-tilaukset ja ODM-perehdytys

SKU selvitti useita hankinnan kitkatekijöitä, jotka olivat jääneet ilmaan vuoden 2023 toimitusketjuresetoinnin jäljiltä. DataMax ja vastaavat Tier 1 -tason Shenzhenin OEM/ODM-kumppanit antavat nyt 12 viikon tuotanto toimitusajan kolmoislaser-SKUille 500 yksikön MOQ-tilauksilla, kun hankintatiimimme kirjasi vuoden 2024 tilauksissa keskiarvoksi 18 viikkoa. Laservalofosfori-SKUt 300 yksikön MOQ-tilauksilla valmistuvat 8–10 viikossa, ja entry-tason 1080p LED-SKUt 1 000 yksikön MOQ-tilauksilla 6–8 viikossa sisältäen laiteohjelmiston lukituksen.

yksi sku muokkasi OEM-keskustelua kolmella tavalla, joita seurasimme Hall 7.2c:ssä. Ensinnäkin tehdas-suorat MOQ-tilaukset laskivat — DataMax ja vastaavat Tier 1 -tason Shenzhenin OEM/ODM-kumppanit hyväksyvät nyt 100 yksikön pilottitilaukset laservalofosfori-SKUille ja 300 yksikön MOQ-tilaukset kolmoislaser-SKUille. Toiseksi laiteohjelmiston räätälöinti (käynnistyslogo, oletus käyttöliittymän kieli, OSD-merkkijonot) tiivistyi 4 viikon läpimenoajaksi yli 500 yksikön tilauksille. Kolmanneksi pakkaus ja vähittäismyyntilaatikon suunnittelu sisältyvät nyt vakiona ODM-toimitukseen erillisen laskutettavan rivin sijaan, mikä poisti yhden vuoden 2024 B2B-hankintasyklillä nostamamme kitkatekijän.

Näin OEM-ostajien kannattaa arvioida IFA 2026 -yksikkövalikoimaa

tämä projektori tarjosi hankintatiimeille 27 SKUn tietoaineiston pisteytettäväksi, ja oikea arviointikehikko erottaa kannattavan private-label-syklin 30 viikon varaston alaskirjauksesta. Projektori-SKUja arvioiville OEM-ostajille suosittelemme neliakselista pisteytyskorttia ennen ostotilauksen vapauttamista: optinen moottori, älykkään käyttöjärjestelmän hallinta, akustiikka ja muototekijä sekä sertifiointimatriisi. Kun nämä neljä akselia suhteuttaa aiemmin esitettyyn kanavakatteen kehykseen, shortlist supistuu yleensä kolmeen tai neljään SKUun alkuperäisestä 27 SKUn joukosta.

yksikkö tuotti tiheämmän lippulaivajulkistusten sarjan kuin olemme nähneet yhdessäkään aiemmassa IFA-syklissä, ja vähintään yksitoista uutta laser- ja laseri-hybridiskua ylitti 4000 ANSI-lumenin kynnyksen. B2B-ostoprosesseissa vuoden 2027 vähittäismatriisia rakentavat tiimit löytävät alta otsikkoluvut, jotka hahmottavat sen hintaluokan, johon useimmat toimittajat tähtäävät premium olohuone- ja pienehkön neuvotteluhuoneen segmentissä.

MOQ, toimitusaika, näytepolitiikka ja yhteydenottokanava

DataMaxin kautta mallin SKUja hankkiville B2B-hankintatiimeille vakiintuneet kaupalliset ehtomme ovat seuraavat:

  • Kolmoislaser 4K -lippulaivat: 500 yksikön MOQ, 12 viikon tuotanto toimitusaika, 3 kappaleen arviointinäyte 1 899 dollarin maahantuontikustannuksella, 30 % ennakkomaksu ostotilauksella, loppusaldo konossementtia vastaan.
  • Laservalofosfori 4K -premium: 300 yksikön MOQ, 8–10 viikon toimitusaika, 2 kappaleen arviointinäyte, 30 % vakioennakko.
  • Valtavirran 4K LED: 1 000 yksikön MOQ, 6–8 viikon toimitusaika, 2 kappaleen näyte, 30 % vakioennakko.
  • Entry 1080p LED: 1 000 yksikön MOQ, 6 viikon toimitusaika, 1 kappaleen näyte, 30 % ennakko.

Kävelimme Hall 6.2:n ja 7.2c:n läpi kolmen päivän aikana projektorin aikana, keräten spesifikaatiolomakkeet yhdeltätoista lippulaivaosastolta ja ristiintarkistaen julkaistut luvut kunkin toimittajan jakamia markkinointimateriaaleja vastaan. Keräämämme tieto on yhdenmukainen valmistajien julkaisemien lehdistömateriaalien sekä Projector Centralin ja FlatpanelsHD:n IFA-raportoinnissaan siteeraamien kolmannen osapuolen mittausraporttien kanssa.

Usein kysytyt kysymykset

Brändi & MalliValonlähdeANSI-lumenitHeittosuhdeNatiiviresoluutioÄlykäyttöjärjestelmäArvioitu tukkuhinta (USD)
Hisense PX3-ProKolmoislaser32000.22:14K UHDVidaa U7$1,499
Samsung The Premiere 9Kolmoislaser45000.19:14K UHDTizen 9$2,199
Formovie Theater PremiumKolmoislaser38000.21:14K UHDGoogle TV$1,799
XGIMI Aura 3Laservalofosfori28000.23:14K UHDAndroid TV 14$1,299
JMGO N1S UltraKolmoislaser35000.25:14K UHDGoogle TV$1,649
Dangbei Atom 3Laservalofosfori24000.18:14K UHDGoogle TV$999
Anker Nebula X1 ProLaservalofosfori30000.20:14K UHDGoogle TV$1,349

Monet sku nostivat esiin myös kaksi oheistrendiä, jotka hankintasuunnittelijoiden kannattaa huomioida. Ensinnäkin seitsemän yhdestätoista yllä mainitusta yksiköstä kirkkauslupaukset osuvat 8 %:n sisään ristiintarkistamistamme kolmannen osapuolen mittaustuloksista, mikä on rehellisyyden mittari, johon kategoria ei ole aiemmin yltänyt johdonmukaisesti. Toiseksi, jokainen yllä mainittu kolmoislaser-SKU toimitetaan moottoroidun tarkennuksen ja geometrisen korjauksen moduulilla, mikä vähentää asentajan työmäärää ja pienentää kenttähuoltotapausten kuormaa B2B-jakelukumppaneille.

Mikä on tyypillinen tuotannon toimitusaika IFA 2026 Berliinin projektorijulkaisut-SKUille?

Vakiotuotannon toimitusaika DataMaxin kautta hankituille IFA 2026 Berliinin projektorijulkaisut-SKUille on 6–12 viikkoa valonlähdetason mukaan: 6 viikkoa 1080p LEDille 1 000 yksikön MOQ-tilauksella, 8–10 viikkoa laservalofosforille 300 yksikön MOQ-tilauksella ja 12 viikkoa kolmoislaserille 500 yksikön MOQ-tilauksella.

yksikkö teki laseri vs. laseri -kustannustarinan selkeämmäksi kuin olemme nähneet yhdelläkään aiemmalla messulattialla. Yhdentoista lippulaivan joukossa laservalofosforiyksiköt sijoittuivat 999–1 349 dollarin tukkuhintaluokkaan, kun taas kolmoislaser-vastaavat asettuivat 1 499–2 199 dollariin — 35–60 %:n premium samassa 4K UHD -resoluutiotasossa. Kokonaiskustannusnäkökulmasta molemmat valonlähdeperheet tarjoavat kuitenkin nyt 25 000–30 000 tuntia huoltovapaata käyttöä, mikä kaventaa laservalofosforin investointietua noin 180 dollariin yksiköltä viiden vuoden käyttöjaksolle vähittäiskaupan sähkön hinnoilla.

OEM-kumppaneille, jotka arvioivat tämän projektorin SKUja, käytännön hankintakysymys ei ole laservalofosfori vs. kolmoislaser pelkän hintalapun perusteella. Kyse on siitä, kumpi perhe sopii brändin tavoittelemaan kanavakatteen rakenteeseen. Neuvomme DataMaxin kanssa työskenteleviä ODM-kumppaneita mallintamaan 1 099 dollarin laservalofosfori-lippulaivaa 1 799 dollarin kolmoislaser-SKUa vastaan, kun kanavana on keskisuuren markkinan vähittäiskauppaketju, ja kääntämään painotuksen kolmoislaseriin, kun kanavana on räätälöityjä asennuksia tekevä tai hotellialalle myyvä ostaja, jolla on paksummat liitännäismyynnin taloudet.

Milloin jälleenmyyjän kannattaa tehdä ostotilaus Q1 2027 -hyllypäivän saavuttamiseksi?

Q1 2027 -vähittäiskauppaa varten OEM-kumppaneiden kannattaa vapauttaa ostotilaus 60 päivän sisällä IFA 2026 Berliinin projektorijulkaisut -messujen päättymisestä hyödyntääkseen 12 viikon tuotanto toimitusajan ja 4 viikon logistiikkavarauksen. Joulukuun 2026 jälkeen vapautetut ostotilaukset siirtyvät tyypillisesti vuoden 2027 toisen neljänneksen puoliväliin hyllypäivällä mitattuna, vuosien 2024–2025 vertailutietojemme perusteella.

Päätelmä IFA 2026 Berliinin projektorijulkaisut -tapahtumalle

sku paljasti aiempaa kerrostetumman hinnoittelurakenteen kuin vuosien 2024 ja 2025 syklit, ja neljä selkeää tasoa nousi esiin 27:n mittaamamme SKUn joukosta. Tässä kohden OEM-vaikutusta tarkasteltaessa mallimarkkinoiden tarkkailijoiden kannattaa seurata, että jokainen taso kantaa eri kanavakatteen kirjoa, ja tukkuhinnan ja MSRP:n välinen ero on itse asiassa kasvanut huipputasolla.

HintatasoTukkuhinta-alue (USD)Tyypillinen MSRP-alue (USD)KanavakateKohdekanava
Entry 1080p LED$179 – $279$249 – $39928% – 35%Massavähittäiskauppa, verkkokauppa
Valtavirran 4K LED$399 – $599$599 – $89933% – 40%Suurten ketjujen vähittäiskauppa
Premium 4K laservalofosfori$999 – $1,499$1,499 – $2,19940% – 45%Erikoisvähittäiskauppa, prosumersegmentti
Lippulaiva 4K kolmoislaser$1,649 – $2,199$2,499 – $3,49945% – 55%Räätälöity asennus, hotelliala
Ostoskorisi
Käyttökokemuksesi sivustolla paranee, kun sallit evästeet Evästekäytäntö