Közzététel ideje: márc. 12, 2026 - 96 Megtekintések
A legjobb kerti projektor 2026-ban: teljes körű vásárlói útmutató
Péntek esténként mozielőadást rendezel a gyepen, de a második felvonás félidejében a kép kimosódik, ahogy a nap a látóhatár felé ereszkedik. Mire a stáblista gördül, a gyerekek már egy fakó téglalapot erőltetnek a szemükre a vásznon. A hardver nem hibás — a modell a nem megfelelő. A kültéri használatra szánt készülék kiválasztása azt jelenti, hogy a lumeneket, a vetítési arányt és az IP-védelmet a valós kültéri változókhoz kell igazítani, és a legtöbb fogyasztói útmutató nem megy elég mélyre.
Ez az a munkafolyamat, amelyet a DataMax-nál akkor használunk, amikor B2B beszerzési ügyfeleink megkérdezik, hogy melyik kültéri modellt specifikálják a vendéglátáshoz, a pop-up kiskereskedelmi helyszínekhez és az udvari mozikészletekhez. Ennek a 2200 szavas útmutatónak az egyszerű célja: segítsen magabiztosan kiválasztani ezt a projektort az egyes felhasználási esetekhez, függetlenül attól, hogy egy darabot vagy egy 500 darabos raklapot rendel. Áttekintjük a fényerő-számítást, az IP-védelmi besorolásokat, a vetítési arányokat, a fényforrás-ellentmondásokat és a 2026-os modellválogatást, majd egy beszerzési ellenőrzőlappal és GYIK-kel zárunk.
Mitől lesz ténylegesen a legjobb kerti projektor 2026-ban?

A kültéri vetítés nem beltéri vetítés hosszabb kábellel. A környezet négy fronton támad: környezeti fény, hő, por és nedvesség. A 2026-os cikkszám minden őszinteségre törekvő értékelésének először e négy vektor ellen kell pontoznia a készüléket, mielőtt a felbontásról vagy a HDR-ről beszélne.
Fényerő: ANSI lumen versus marketing lumen
A leggyakoribb hiba, amelyet a B2C vásárlók elkövetnek, hogy megbíznak a dobozon nyomtatott „lumen" számban. Sok fogyasztói kategóriás készülék még mindig LED lumeneket vagy „csúcs" lumeneket ad meg, amelyek az IT7.228 szabvány szerint mért ANSI lumen értéknek akár 2–3-szorosát is elérhetik. A valódi kültéri teljesítményhez kizárólag az ANSI lumen számít.
A ProjectorCentral 2025-ös fényerő-módszertani útmutatója szerint az ANSI lumeneket úgy mérik, hogy kilencpontos fénymérést átlagolnak egy 100 hüvelykes képen, rögzített színhőmérsékleten — minden más csak hozzávetőleges szám. Az esti használatra szánt modellnél (napnyugtától a teljes sötétségig) a gyakorlati minimum 3000 ANSI lumen. A szürkülettől a sötétségig tartó nézéshez, ahol a vásznat pergola vagy fák árnyékolják, 2500 ANSI lumen is elbír egy 80 hüvelykes képet. Az árnyékolatlan kertekhez, ahol a maradék égbolt fénye kitart, 4000+ ANSI lumen vagy magas erősítésű ALR vászon ajánlott.
A flottavásárlásokat értékelő B2B beszerzési csapatok számára a 3000 lumenes és a 4500 lumenes lézeres készülék közötti költségkülönbség jellemzően 80–120 USD nagykereskedelmi áronként, míg a lézernek a lámpás cseréhez képest 5 éves horizonton megspórolt költsége átlagosan 180 USD egységenként. A matek a fényerő túlméretezésének kedvez.
Behatolás elleni védelem és hőtechnikai kialakítás
A kültéri házakba por, pollen és pára kerül. Az IEC 60529 szabványban definiált IP-védelmi rendszer az első ellenőrizendő szám: IP5X por ellen védett, IP6X porálló. A vetítések között beltérben tárolt hordozható készüléknél az IP4X elfogadható. Állandó pergola rögzítésnél az IP5X az alap. IP4X alatt bármi 6–12 hónapon belül eltömíti a hűtőjáratot egy lombos kertben.
A hőmérséklet többet számít, mint a legtöbb adatlap elismeri. A lézer-foszfor motorok 0–40 °C környezeti hőmérsékletet tolerálnak, míg egyes olcsó lámpás egységek 35 °C felett fojtják a teljesítményt. Ha a projektor zárt kültéri házban van, győződjön meg arról, hogy a ház aktív szellőzéssel és 45 °C-os hőmérsékleti lekapcsolással rendelkezik. A DataMax OEM ügyfelei a Közel-Keleten és Dél-Európában rendszeresen kérnek 50 °C-os üzemi változatot — ez egy ismert építési opció, nem egyedi munka.
Vetítési arány és vászon-geometria
A vetítési arány a lencse és a vászon távolságának és a vászon szélességének hányadosa. Az 1,2:1 arány azt jelenti, hogy egy 100 hüvelykes (2,2 m) képhez 2,64 m távolság szükséges. A szűk teraszokhoz készült ultrarövid vetítési távolságú (UST) projektorok 0,21:1 és 0,3:1 közötti aránnyal centikre a vászontól, és 100 hüvelykes képet vetítenek 40–60 cm-ről. Egyúttal kiküszöbölik a „fénysugárban áthaladó személy" problémát, amely a hosszú vetítési távolságú összeállításokat tönkreteszi.
Az UST-nek két figyelembe veendő korlátja van. Először is, az UST vásznak nem általánosak — speciális lencsés ALR réteget igényelnek, amely 2–3-szor többe kerül, mint egy standard matt fehér kültéri vászon. Másodszor, az UST optika jobban látható trapéztorzítást mutat, ezért a rögzítésnek pontosnak kell lennie. A 10+ kültéri mozit építő B2B vásárlók számára javasoljuk, hogy minden UST készüléket fix keretes ALR vászonnal és ±5 mm-es oldalirányú állítást lehetővé tevő mennyezeti vagy padlóra szerelhető konzollal párosítsanak.
Fényforrás: lézer-foszfor versus RGB lézer versus lámpa
A 2026-os beszélgetés erről a projektorral bármilyen beállítás mellett gyakorlatilag lezárta a lámpa korszakát. Három érv viszi az ügyet:
- Élettartam: a lézer-foszfor egységek 20 000–30 000 órát, az RGB lézer egységek 25 000–40 000 órát, az UHP lámpák pedig 3000–5000 órát teljesítenek. Vetítésenként 4 órával számolva a lámpát nagyjából 2 évente kell cserélni; a lézer 10+ évig működik.
- Bemelegedés: a lámpáknak 60–90 másodperc kell a teljes fényerő eléréséhez, és újabb 60 másodperc a hűléshez mozgatás előtt. A lézer 10 másodperc alatt bekapcsol.
- TCO: lámpánként 80–120 USD és 4 csere egy évtized alatt a lámpás út 320–480 USD egységenként. A lézer 100–150 USD egységenként egyszeri felárt ad a vételárhoz, és nulla folyamatos költséget.
Az RGB lézer szélesebb színskálát (gyakran 110%+ Rec.2020) és magasabb natív kontrasztot ad, ami a HDR kültéri tartalmakhoz számít. A lézer-foszfor az ár-érték nyertes — a fényerő 95%-a a költség 70–80%-áért. A lámpa most már csak a 300 USD alatti hordozható egységek számára maradt résopció.
Az OEM vásárlók számára a lézer motorok kisebb beszállítói bázisról érkeznek, ezért javasoljuk a motor cikkszámát a tervezési ciklus korai szakaszában rögzíteni, hogy elkerüljük a 8–12 hetes szerszámcsere-késedelmet a 2026-os alkatrészciklus alatt.
Csatlakoztathatóság és tápellátás
A kerti telepítések hosszabb kábelfutást és időjárásálló csatlakozódobozokat igényelnek. A 2026-os cikkszámnak HDMI 2.1 (4K 60 Hz bemenethez), USB-C tápellátás (streaming stickekhez) és Wi-Fi 6 (kültéri mesh hálózatokhoz) csatlakozással kell érkeznie. A Bluetooth 5.0 már alapkövetelmény a kültéri hangszórókhoz való vezeték nélküli hangátvitelhez. Tápellátás: győződjön meg arról, hogy a tápegység 100–240 V AC-t fogad, és az IP-besorolású ház tömíti a kábelfutás mindkét végét.
B2B projekteknél RS-232 vagy RJ45 vezetékes vezérlőportot is specifikálunk, hogy az egység meglévő vezérlőrendszerbe illeszthető legyen külön híd nélkül.
Az útmutató következő szakasza a mérnöki szempontoktól a tényleges 2026-os modellválogatáshoz vezet — az öt egység, amelyet OEM/ODM ügyfeleink a leggyakrabban kérnek kültéri telepítésekhez, nagykereskedelmi ársávokkal, MOQ adatokkal és az egyes forgatókönyvekhez illeszkedő felhasználási területekkel.
2026-os modellválogatás: öt OEM-kész kültéri projektor
Három évnyi kertimozi-pilot program után, amelyeket európai vendéglátóipari csoportoknak és közel-keleti üdülőhely-fejlesztőknek futtattunk, a DataMax mérnöki csapata a 2026-os kültéri válogatást öt olyan egységre szűkítette, amelyek következetesen megfelelnek a 14 pontos időjárás-állósági auditunkon. Az alábbi táblázat azokat a cikkszámokat tartalmazza, amelyeket B2B ügyfeleink a leggyakrabban kérnek, amikor bármilyen klímazónához keresnek modellt, az északi teraszoktól a Perzsa-öböl parti teraszokig.
| Modell | Motor | ANSI lumen | Vetítési arány | NATÍV felbontás | IP-besorolás | MOQ | Szállítási idő |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DataMax DM-OF400 | RGB lézer | 3200 | 1,2:1 | 4K UHD | IP54 | 200 | 6 hét |
| DataMax DM-OU280 | Lézer-foszfor | 2800 | 0,25:1 (UST) | 4K UHD | IP54 | 300 | 8 hét |
| Hisense PX3-Pro | RGB lézer | 3000 | 0,22:1 (UST) | 4K UHD | IP54 (háztér utólagos beépítés) | 500 | 12 hét |
| BenQ GP520 | Lézer-foszfor | 2600 | 1,3:1 | 4K UHD | IP55 | 400 | 10 hét |
| XGIMI Horizon Ultra | RGB lézer | 2300 | 1,2:1 | 4K UHD | Nincs (beltéri besorolású) | 1000 | 14 hét |
A 2026-os évre egységet értékelő B2B beszerzési csapatok számára az MOQ a kapuzó tényező. A DM-OF400 200 darabot igénylő minimumról indul, mert a lézer modul ellátási láncunk a sencseni partner gyárban 6 hetes batch-ciklusban fut. Ha az MOQ 200 alá esik, az egységár nagyjából 18%-kal ugrik. 2024 Q3 óta 11 országba 4800 DM-OF400 egységet szállítottunk, 1,7%-os helyszíni visszaküldési aránnyal — jóval a kültéri vetítés 4%-os iparági alapvonala alatt.
Forgatókönyv-illesztés: melyik modell melyik projekthez illik
Nem minden kültéri telepítés egyforma, és ez a projektor 2026 négy olyan telepítési forgatókönyvtől függ, amelyeket ismétlődően látunk:
- Tetőtéri mozi, 30–80 ülés, városi szálloda — DM-OF400. A 3200 ANSI lumenes kimenet kezeli a városi fényszurkolást, az IP54-es ház pedig elviseli a váratlan esőt. Párosítsd egy 120 hüvelykes ALR fix keretes vászonnal és egy 15 kg-ra tervezett mennyezeti konzollal.
- Strandklub vagy medence melletti bár, 10–30 ülés, napnyugtától éjfélig tartó vetítés — DM-OU280. A 0,25:1 UST arány lehetővé teszi a kezelő számára, hogy a készüléket egy virágtartó mögé rejtse, kiküszöbölve a lábforgalomból adódó fénysugár-árnyék problémát. Pontosan ezt a cikkszámot telepítettük három Jumeirah ingatlanba, és az üzemeltetők az első 18 hónapban nulla lámpacsere-jegyet jelentettek.
- Pop-up rendezvény bérleti flotta, hetente rotálódó 5–20 egység — BenQ GP520. A 10 hetes szállítási idő rövidebb, mint az XGIMI 14 hetes ablaka, és az IP55-ös besorolás fedezi a túrateherautók pork behatolását. A bérleti flottáknak érdemes további 6%-ot elkülöníteniük a megerősített szállítóládára.
- Lakossági prémium udvar, egyedi B2C vásárlás — Hisense PX3-Pro vagy XGIMI Horizon Ultra. A saját otthonukra projektort kereső B2C vásárlók a színhűséget és a HDR tónusleképzést előnyben részesítik az IP-besorolással szemben, mivel az egység fedett pergola alatt lesz. A PX3-Pro a Rec.2020 színskálában nyer; a Horizon Ultra az Android TV integrációban.
Tanúsítványok és megfelelőség a határon átnyúló szállításhoz
A kültéri projektorok gyorsabban mennek át a vámokon, ha a tanúsítványok előzetesen rendezettek. A válogatás minden egysége CE, FCC és RoHS szabvánnyal szállítódik alapfelszereltségként, de az EU-ba szánt 2026-os modellhez EN 60529 IP-kód dokumentáció is szükséges az adatlapon — nem csak a házra ütött IP-besorolás. Szaúd-Arábia SASO IECEE rendszere NCB testület által kiadott CB tanúsítványt ír elő; Ausztrália és Új-Zéland RCM jelölést követel. Az USA-ba irányuló szállítmányoknál az UL 62368-1 lista aktívnak kell lennie az FCC nyilatkozat dátumakor, különben a CBP feltartja a konténert.
A DataMax megfelelőségi csapata cikkszámonként kötegeli ezeket a dokumentumokat, így az OEM vásárlók anélkül csatolhatják a PO-levelekhez, hogy külön jogi felülvizsgálatra lenne szükség. Az egységet nagy tételben beszerző ügyfeleknek az RFQ szakaszában kell kérniük a tanúsítványi csomagot — a PO utáni hozzáadás 2–3 héttel hosszabbítja a vámkezelést.
A következő szakasz a telepítési készletet és a kiegészítő-ellenőrzőlistát mutatja be, amely egy csupasz projektorból kulcsrakész kültéri mozicsomagot varázsol.
Beszerzési és procurement-ellenőrzőlista ehhez a projektorhoz nagy tételben
A 2026-os évre projektort véglegesítő beszerzési csapatok számára a vásárlási folyamat kevésbé a marketing brossúráról, mint a mögötte lévő dokumentációs halomról szól. Néhány nem alku tárgyát képező elemnek minden RFQ-n rajta kell lennie, mielőtt az első minta elindul.
Előírt dokumentáció és minta politika
Minden előválogatott beszállítónak az alábbi csomagot kell visszaadnia az RFQ kézhezvételétől számított öt munkanapon belül: IES formátumú fotometriai adatfájl, IP-kód tesztjelentés ISO 17025 akkreditált labortól, MTBF nyilatkozat és 30 napos fizetős minta program. Mi, a DataMax-nál a sencseni gyártósorunkról 249 USD nagykereskedelmi mintaáron szállítunk értékelő mintákat, amelyek levonhatók az 500 darab feletti első PO-ból. A katalógusunkban a legjobb kerti projektor normál szállítási ideje 6 hét 200–499 darab esetén, ami 1000 darabos szinten 4 hétre csökken. Vegyes cikkszámú konténerek 800 darab feletti rendelés esetén beállítási díj nélkül elfogadhatók, ami leegyszerűsíti a legjobb kerti projektor vegyes vendéglátóipari és lakossági csatornákban való raktározását.
| Dokumentum | Miért fontos | Szállítási időre gyakorolt hatás, ha hiányzik |
|---|---|---|
| IES fotometriai fájl | Világítástervezői specifikáció jóváhagyása | +1 hét |
| ISO 17025 IP jelentés | Vám és biztosítás | +2 hét |
| CB tanúsítvány | Szaúdi SASO IECEE | +3 hét |
| UL 62368-1 aktív lista | US CBP kiadás | +5–7 napos visszatartás |
Kapcsolattartó csatorna és következő lépések
A legjobb kerti projektort sajátmárkás kivitelben értékelő OEM vásárlók közvetlenül vegyék fel a kapcsolatot az OEM intelligens projektor gyártási csapatunkkal, és adják meg a cél lumen kimenetet, az IP-besorolást és az MOQ-t. A forgalmazók és vendéglátóipari csoportok egyedi árajánlatot kérhetnek a telepítési forgatókönyv részleteivel, mérnöki asztalunk pedig 48 órán belül megvalósíthatósági választ ad. A legjobb kerti projektor kültéri választékunkra vonatkozó minta politika részletei és a lépcsőzetes árazás a DataMax kültéri projektor kategóriaoldalon található.
Gyakran ismételt kérdések
Milyen lumenre van szükségem a legjobb kerti projektorhoz egy részben árnyékolt udvarban?
100–120 hüvelykes vászonhoz, részben árnyékolt udvarban legalább 2500 ANSI lument javaslunk. A küszöbérték alatti modellek kimosódnak az aranyóra környezeti fényében. A Projector Central lumen kalkulátor megerősíti, hogy egy 2500 lumenes kimenet 30 lux környezeti fénynél elfogadható kontraszttal fed le egy 120 hüvelykes képet.
Lézer vagy LED a jobb a legjobb kerti projektorhoz 2026-ban?
A lézer-foszfor nyer a kültéri használatra. A LED fényforrások ebben az árszegmensben 1800 ANSI lumen körül tetőznek, míg a lézer egységek elérik a 3200–4500 ANSI lument. A lézer 30 000 órás forrásélettartamot is nyújt a LED 20 000 órájával szemben, ami az éjszakai vetítéseket futtató bérleti flottáknál fontos.
Mennyire időjárásállónak kell lennie a legjobb kerti projektornak egy állandó kültéri telepítésnél?
Az IP54 a gyakorlati minimum rögzített kültéri felszerelésnél, IP56 előnyös tengerparti vagy medence melletti helyszíneken. IP54 alatt bármi 12 hónapon belül meghibásodik a DMD chip kártya pára okozta korróziója miatt a terepi adataink szerint. A behatolás elleni védelmi kód hivatkozás egyértelműen elmagyarázza az egyes számjegyeket a beszerzési csapatok számára.
Milyen reális MOQ-val lehet saját márkásítani a legjobb kerti projektort a saját márkánkra?
A DataMax-nál a saját márkás MOQ 200 darabbal indul a színes doboz testreszabásra és 500 darabbal a ház színének szerszámozására. A teljes ODM egyedi házzal 1000 darabtól indul. A standard szerszám amortizáció 18 hónapig tart, amely után az egységár nagyjából 12%-kal csökken az OEM szolgáltatások útmutató szerint.
A legjobb kerti projektor 2026-ban akkumulátorról vagy napelemről működhet hálózaton kívüli rendezvényekhez?
Az akkumulátoros kültéri projektorok 1200 ANSI lumen körül tetőznek, ami túl halvány 80 hüvelyk feletti vásznakhoz. A napelemes párosítás működik pop-up rendezvényeknél 400 W-os panellel és 1,5 kWh akkumulátorral, de csak az alacsonyabb lumenes cikkszámmal. A legtöbb kereskedelmi vásárló kihagyja a napelemes utat, és helyette csendes 2 kW-os inverteres generátort használ.
Milyen garanciális feltételekre számíthatnak a B2B vásárlók a legjobb kerti projektor nagy tételben?
Az iparági standard 24 hónap a fényforrásra és 12 hónap a kiegészítőkre. A DataMax 36 hónapra hosszabbítja a lézer modulra 500 darab feletti rendeléseknél, előzetes cserére szolgáló RMA készlettel a rotterdami raktárunkban. A jótállási regisztráció karton szinten történik a szállítási címkén lévő QR kóddal.
Iparági megjegyzés a 2026-os kültéri vetítésről
A kültéri vetítési kategória a PMA Research előrejelzései szerint 14%-os CAGR-rel nőtt 2023 és 2026 között, a szállodai tetőtéri mozik és a lakossági pergola-telepítések hajtják. A 2026-ban a legjobb kerti projektort beszerző beszerzési csapatoknak most érdemes zárolniuk a készletet, mivel a lézer DMD allokáció Q3-ig szűkös marad.
A legjobb kerti projektor 2026-ban kiválasztása a lumen kimenet, az IP-besorolás és a tanúsítványi csomag összehangolásán múlik az adott telepítési forgatókönyvhöz. A kültéri projektor kínálatunkat az itt bemutatott négy forgatókönyv köré építettük, és mérnöki asztalunk készen áll a megfelelő egység specifikálására a projekthez. Keressen minket az árajánlatkérő űrlapon, vagy tekintse meg a DataMax OEM szolgáltatások oldalt, hogy ezen a héten elindíthassunk egy minta szállítmányt.
