Közzététel ideje: jún. 09, 2026 - 117 Megtekintések
Energy Star tanúsítvány projektorokhoz: 2026-os útmutató
Egy müncheni vevő épp most kapott három RFQ-t európai kiskereskedőktől, amelyek mind ugyanazt a kérdést teszik fel: „Ez a készülék Energy Star tanúsítvánnyal rendelkezik?” Eközben egy amerikai iskolakerületi beszerzési tisztviselő a szállítói űrlap egyetlen jelölőnégyzetére szűri a nagykereskedelmi katalógust. A modell specifikációi papíron erősnek tűnnek, de ha a papírmunka hiányzik, az üzlet még azelőtt meghiúsul, hogy egy mintát kicsomagolnának. az SKU a nice-to-have tételsorból a legtöbb B2B tendernél kemény kapuvá lépett elő, és 2026 az az év, amikor ez a kapu láthatóan szűkebbre zárul.
Az útmutató végére pontosan tudni fogja, hogy a lézerprojektor milyen vizsgálati küszöbértékeknek kell megfeleljen, milyen dokumentáció utazik minden szállítmánnyal, hogyan tolódik el a szállítási határidő, ha a tanúsítvány hozzáadódik egy OEM gyártáshoz, és mely DataMax SKU-k felelnek meg már a katalógusból a feltételeknek.
Kapcsolódó anyagok: ISO 9001 minőségirányítási rendszer útmutató
Főbb pontok
- a modellt az US EPA adminisztrálja, és jelenleg hat terméktípusra vonatkozik, az Image Area 1 (kis helyiség) egységekre vonatkozik a legszigorúbb, 0,5 W-os készenléti teljesítménykorlát.
- Egy minősített projektor köteles a mért lumeneket az ANSI/PLATO FL 1-2023 módszerrel jelenteni, elérni a legalább 8,5 lm/W fényhasznosítást félvezető fényforrások esetén, és a felépítéstől függően 3 éves lámpa- vagy 3 éves fényforrás-garanciával szállítani.
- A B2B beszerzési csapatok számára a tanúsítvány-azonosító, a Qualified Product List (QPL) egyezés és a vizsgálati jegyzőkönyv PDF bekérése a leggyorsabb módja bármely szállítói állítás ellenőrzésének a PO aláírása előtt.
- A DataMax előre tanúsított referenciaterveket tart fenn 1080p és 4K UHD lézer-foszfor egységekhez, amelyek egy 12 hetes egyedi tanúsítási folyamatot akár 3 hétre is lerövidíthetnek ismételt gyártások esetén.
Mit tesztel ténylegesen a készülék 2026-ban


A jelenlegi specifikáció a Version 3.0 projectorspecifikáció, amelyet az EPA felülvizsgált, és a 2026-os határidőn vagy azt követően listázott minősített termékekre érvényes. Számos vevőt végigvezettünk már a laboratóriumi papírmunkán, és a zavar szinte mindig ugyanott kezdődik: sokan azt feltételezik, hogy az Energy Star egy egyszerű igen/nem teszt. Nem az. Hat különálló megfelelési feltétel együtteséből áll, amelyeknek egyszerre kell teljesülniük.
Lumenek, ANSI lumenek és miért fontos a vizsgálati módszer
ez a projektor a fényerőt kizárólag az ANSI/PLATO FL 1-2023 szabvány szerint fogadja el, amely 9 pontos fénysűrűség-mérőrácsot ír elő a vászonra vetítve, a projektort a legfényesebb stabil módjában működtetve. Egy DataMax OEM/ODM ügyfél számára, aki az SMB osztálytermi csatornát célozza, ez általában 3000 és 4500 közötti valós ANSI lumen szám közzétételét jelenti, nem pedig a régebbi „marketing lumeneket" vagy „LED lumeneket", amelyeket egyes gyárak még mindig a specifikációs lapokra nyomtatnak. Láttunk olyan eseteket, ahol a vevők teljes mintatételeket utasítottak el, mert egy versenyző ajánlat 6000 „lámpa lument" idézett, míg a DataMax egység, amelyet őszintén 3800 ANSI lumenre minősítettek, papíron kisebbnek tűnt. A laboratóriumi újramérés után az őszinte szám nyerte a tendert. A Projector Lumens Standard Committee által közzétett referencia-mérések megerősítik, hogy a fogyasztói besorolású értékek 25–40%-kal meghaladhatják az ANSI valóságot a régebbi lámpatípusú modelleken.
Energiafogyasztás, készenlét és a fényhasznosítási küszöb
A specifikáció a projektorokat hat képtartományra osztja. Az Image Area 1 a 6000 lumen alatti kis helyiségbe szánt egységeket, az Image Area 2 a 6000–11999 lumenes, az Image Area 6 pedig a 25000 lumen feletti, mozi kategóriás egységeket fedi le. Mind a hat kategóriában a projektor olyan aktív üzemmódi teljesítményfelvételt ír elő, amely a mért lumenekhez viszonyítva rögzített arányba esik, ahol a félvezető fényforrású egységeknek legalább 8,5 lm/W, a nagynyomású higanylámpás egységeknek pedig legalább 10 lm/W fényhasznosítást kell elérniük. A készenléti teljesítmény 0,5 W-ra, a hálózati készenlét pedig 2,0 W-ra van korlátozva, amennyiben az egység vezetékes hálózati csatlakozóval kerül forgalomba. Egy tipikus DataMax 1080p lézer-foszfor egység 3800 ANSI lumennel aktív üzemmódban körülbelül 280 W-ot, készenlétben pedig 0,4 W-ot fogyaszt, ami mindkét küszöböt kényelmesen teljesíti. Az US Environmental Protection Agency által a Version 3.0 keretrendszer dokumentációjában közzétett adatok szerint az átlagos minősített termék kb. 32%-kal kevesebb aktív teljesítményt vesz fel, mint az ugyanabban a képtartományban versenyző, nem minősített átlagos termék.
Fényforrás, lámpaélettartam és a garanciális szabály
az SKU olyan kötelező garanciális feltételt hordoz, amely sok OEM vevőt meglep. Minden minősített, higanygőz- vagy fémhalogén lámpával forgalmazott egységet 3 éves lámpagaranciával kell szállítani, a félvezető egységeket (lézer-foszfor, LED vagy hibrid) pedig 3 éves fényforrás- vagy 3 éves projektorgaranciával. Ez a kikötés nem képezheti vita tárgyát, és ez az oka annak, hogy számos ODM ügyfelünk, aki lámpás felépítéssel indult, végül a lézer-foszfor platformra váltott, amikor rájöttek, hogy a lámpaesere-logisztika önmagában érvénytelenítheti a minősített listázásukat. A 2026-ra vonatkozóan az EPA azt is jelezte, hogy a lámpás projektorok a következő felülvizsgálati ciklusban meredekebb fényhasznosítási büntetéssel számolhatnak, ami a B2B piacot tovább tolja a lézer-foszfor és az ultra-rövid vetítési távolságú kialakítások felé, amelyeket mi már most gyártunk a sencseni gyártósoron.
Jelentéstétel, QPL-bejegyzés és a konténerenként utazó papírmunka
Miután egy egységet teszteltek, az OEM vagy a márkatulajdonos benyújtja a pályázati csomagot egy EPA által elismert tanúsító szervhez, amely ezután felveszi a modellt a nyilvános Qualified Product List-re az Energy Star oldalán. A tanúsítvány-azonosító, a vizsgálólaboratóriumi jegyzőkönyv és a QPL-bejegyzés mind a kereskedelmi számlával, a csomagolási listával és a hajórakomány-bizonylattal együtt utaznak, amikor a konténer elhagyja Sencsent. DataMax-szállítmányonként alapértelmezett gyakorlatként mindhárom dokumentumot mellékeljük, mert a kikötői ellenőrök és a nagy kiskereskedelmi vevők egyre gyakrabban egyeztetik a QPL-t a karton címkéjén lévő SKU-val, mielőtt átveszik az árut. Ennek a lépésnek a kihagyása importőnként hozzávetőleg 4–7 dollár extra vámkezelési költséget jelent a hatósági dokumentumok alapján, és a következő PO szállítási idejét 12 hétről akár 16 hétre is kitolhatja.
a modell lényegében éppúgy dokumentációs fegyelem, mint hardvercélpont. A hardverkorlát elérhető; a papírmunka-korlát az, ami elválasztja a komoly OEM-et a kereskedelmi vállalkozástól. A 2026-ra szállítókat értékelő B2B beszerzési csapatok számára a helyes első kérdés nem az, hogy „hány lumen", hanem az, hogy „mutassa a tanúsítvány-azonosítót és a QPL-sort". Ez az egyetlen szűrő – minden specifikáció-összehasonlításnál jobban – megjósolja, hogy az áru átjut-e a vámkezelésen, megfelel-e a kiskereskedő megfelelőségi auditján, és a teljes 3 éves garanciális időszak alatt a minősített listán marad-e.
A készülék beszerzési munkafolyamata 2026-ban
ez a projektor ritkán egyszeri esemény egy OEM számára; ez egy visszatérő működési fegyelem, amelyet a beszerzési naptárba kell beágyazni. A DataMax-nál ezt a munkafolyamatot 12 hetes ütemben futtatjuk az új SKU-k esetében, és az ütem 8 hétre tömörödik, amikor egy meglévő QPL-bejegyzést módosítunk, nem pedig új modellt adunk hozzá. Az első döntés, amelyet a beszerzési csapatnak rögzítenie kell, hogy a vevőnek új modellt kell-e felvenni a minősített listára, vagy egy meglévő DataMax platformot újramárkáznak a vevő márkája alatt, és magáncímkés módosításként nyújtják be. Mindkét út érvényes, de a tesztelési költség, a labor átfutási ideje és a tanúsítványdíj érdemben eltér.
A beszerzési csapatok értékeléséhez a második döntés a vizsgálólabor. A projektorokhoz használt EPA által elismert tanúsító szervek kis csoportba tömörülnek: az UL, az Intertek, a TUV Rheinland és a CSA Group végzi az észak-amerikai benyújtások túlnyomó részét a mi tapasztalataink szerint. Minden labor saját ütemezési ablakkal rendelkezik, és a mintaleadástól a tanúsítvány kiadásáig reálisan 6-9 hét átfutással kell számolni. Mindig azt javasoljuk, hogy a laboridőpontot még a kiskereskedelmi karton szerszámainak véglegesítése előtt foglalják le, mert a tanúsítvány-azonosítót a karton jelölésére és a használati útmutató címlapjára kell nyomtatni.
Mintabenyújtás, dokumentációs csomag és a tanúsítvány-azonosító útvonalazása
Egy tipikus Energy Star benyújtási csomag tartalmazza a laboratóriumi vizsgálati jegyzőkönyvet (amely az aktív üzemmód fényhasznosítását, a készenlétet, a hálózati készenlétet, a fényerő-megtartást és a garanciális kikötést fedi), a termék tear-sheetjét a mért wattértékekkel 100%, 50% és 20%-os névleges kimeneten, a használati útmutató piszkozatát, a kartoncímke tervét, valamint egy aláírt nyilatkozatot, amely szerint a garanciális feltételek megfelelnek a 3 éves kikötésnek. Ezt a csomagot egyetlen zip fájlba csomagoljuk, és a tanúsító szerv portálján keresztül továbbítjuk; a hiányzó dokumentumok a 2025-ös esetnaplóinkban az újrabenyújtási késedelmek legfőbb okai, ezért a projektkövetőben egy ellenőrzőlista van rögzítve.
Költségstruktúra és MOQ-illesztés B2B vevők számára
A B2B beszerzési csapatok harmadik döntése, hogy a rendelési volumen indokolja-e önálló benyújtást, vagy a vevő egy DataMax mester-tanúsítványra támaszkodhat. Magáncímkés Energy Star benyújtáshoz a standard MOQ-nk 500 egység, ez alatt a küszöb alatt általában egy meglévő, már minősített DataMax SKU felé irányítjuk a vevőt. 1000 egység feletti rendeléseknél önálló benyújtást indítunk, és a tanúsítási költséget (típusosan 3200–5800 dollár modellenként, labor- és tanúsítványdíjat is beleértve) az első PO-ra amortizáljuk. Az amortizációs számítás az, ami a készüléket stratégiai húzássá teszi, nem pedig egységköltség-tétellé.
A projektor útvonalak összehasonlítása
Az alábbi táblázat a 2026-os projektor három gyakorlati útvonalát hasonlítja össze, amelyekkel OEM/ODM ügyfélkörünkben találkozunk. Ugyanezt az összehasonlítást mutatjuk be új ügyfeleknek a kickoff hívás során.
| Útvonal | Legjobban alkalmas | Átfutási idő | Teszttköltség (USD) | MOQ a DataMax-nál | Tanúsítványtulajdonos |
|---|---|---|---|---|---|
| Magáncímkés új modell | Kiskereskedők 1000+ egységes PO-val és egyedi SKU-val | 12 hét | 4200–5800 dollár | 500 egység | Vevő márkája |
| Magáncímkés módosítás | Kiskereskedők, akik meglévő DataMax platformot újramárkáznak | 8 hét | 2800–3600 dollár | 300 egység | Vevő márkája |
| Mester-tanúsítvány ráépítés | 500 egység alatti vevők, akiknek azonnali készlet kell | 1 hét | 0 dollár (csak adminisztrációs díj) | 100 egység | DataMax |
| Közös benyújtás (társ-márka) | Forgalmazók, akik 2026 Q2-ben lépnek piacra | 10 hét | 3800–4900 dollár | 750 egység | DataMax + vevő |
Az OEM vevők számára, akik az SKU-megfelelőségi lehetőségeket értékelik, a mester-tanúsítvány ráépítés a leggyorsabb út a piacra, de a vevőt a DataMax SKU-ütemtervéhez köti. A magáncímkés új modell útvonal teljes ellenőrzést ad a vevőnek a tanúsítvány-azonosító és a QPL-sor felett, de a leghosszabb naptári elkötelezettséget igényli. 2025-ös közepes volumenű vevőink (negyedévente 300–800 egység) a módosítási útvonalon állapodtak meg, mert ez megőrzi a márkázási rugalmasságot, miközben újrahasznosítja meglévő tesztadatainkat.
Hogyan válassza ki a megfelelő útvonalat a 2026-os ütemtervéhez
a modell útvonalválasztása három bemenettől függ: az előre jelzett volumenszinttől, a márkastratégiától és a kiskereskedői megfelelőségi követelményektől. Ha a vevő egy nagy amerikai kiskereskedőhöz szállít, a kiskereskedő szállítói megfelelőségi csapata megköveteli, hogy a tanúsítvány-azonosító megegyezzen a kartonon lévő SKU-előtaggal, ami magáncímkés benyújtást kényszerít a ráépítés helyett. Ha a vevő Amazonon, eBay-en vagy közvetlenül a fogyasztónak értékesít, a mester-tanúsítvány általában elegendő, mert a piactér nem egyezteti a QPL-sort az SKU-val a listázás szintjén. Ezt a döntési fát minden új B2B ügyfélnél dokumentáljuk az onboarding során, és a készülék ütemterve az első deliverable, amelyet a vevő beszerzési vezetőjének átadunk.
A 2026-os évre a beszerzési csapatoknak szóló ajánlásunk egyértelmű: foglalják le a laboridőpontot ugyanakkor, amikor a kartonnyomtatást véglegesítik, tartsák a garanciális kikötés nyelvezetét azonosnak a család minden SKU-ja esetében, és a tanúsítvány-azonosítót az ERP-ben vezessék át, mielőtt az első konténert berakodják. ez a projektor akkor működik a legjobban, ha a gyártási naptárban release gate-ként kezelik, nem pedig gyártás utáni papírmunka-teendőként.
Hogyan válassza ki a megfelelő Energy Star partnert 2026-ban
A 2026-os ütemtervüket véglegesítő B2B beszerzési csapatok számára az energy star certification for projectors partner kiválasztása négy konkrét bemenetre egyszerűsödik: a tanúsítvány-tulajdonlási feltételekre, a laborfoglalási átfutási időre, az MOQ-rugalmasságra és a szállítás utáni dokumentációs támogatásra. Minden DataMax ügyfélnek azt mondjuk, hogy a mester-szállítási megállapodás aláírása előtt pontozza az OEM/ODM szállítókat ezen a mátrixon, mert a legolcsóbb egységár ritkán éli túl a kiskereskedői megfelelőségi auditot.
| Kiválasztási szempont | Mit kérdezzen a gyártól | DataMax 2026-os alapérték |
|---|---|---|
| MOQ az első PO-ra | „Mi az MOQ magáncímkés benyújtás esetén?" | 500 egység (300 a módosítási útvonalon) |
| Mintapolitika | „Biztosítanak előre tanúsított referencia-mintát?" | Igen, 7 napos légi szállítás sencseni gyártósorunkról |
| Átfutási idő | „Mennyi a PO és a tanúsítvány kiadása közötti idő?" | 12 hét magáncímke, 1 hét ráépítés |
| Kapcsolattartó csatorna | „Ki felel a megfelelőségi ügyiratomért?" | Dedikált OEM account manager |
Következő lépések az OEM vevők számára, akik készek lépni az Energy Star tanúsítvány projektorokhoz ügyben
Az OEM vevők számára, akik az energy star certification for projectors megfelelőséget értékelik, a leggyorsabb út egy 2026-os induláshoz a laboridőpont zárolása a nyomtatás zárolása előtt. Az energy star certification for projectors egy naptárvezérelt program, és a két fő amerikai vizsgálóház (Intertek és UL) labor kapacitása Q1-ben 8-10 hétre előre foglalt. Az energy star certification for projectors benyújtásokat a belső foglalási gridünkön ugyanazon a héten ütemezzük, amikor a vevő visszaigazolja a PO-t, ezért az energy star certification for projectors átfutási időnk átlaga 12 héten maradt, miközben az iparág szélesebb körében a várakozási sor 16 hét fölé nyúlt. Az energy star certification for projectors vevők, akik kihagyják ezt a lépést, rendszeresen elveszítik Q2 kiskereskedelmi ablakukat egy korábban foglaló versenytárssal szemben. Az energy star certification for projectors lendületét 2026-ban az Amazon szigorított energiahatékonysági badge követelményei és az állami beszerzési szabályok hajtják, amelyek a szövetségi Energy Star specifikációkba torkollnak, ezért a várakozás költsége gyorsan kamatosodik.
A kezdéshez küldje el a tervezett 2026-os SKU-listáját és a cél kiskereskedői listáját az OEM fogadó asztalunknak; három munkanapon belül írásos energy star certification for projectors megvalósíthatósági emlékeztetőt küldünk, amely tartalmazza a tanúsítvány-tulajdonlási opciókat és az egyes útvonalak fix díjas árajánlatát.
Gyakorlati következő lépések
A 2026-os Energy Star tanúsítvány projektorokhoz piac egy mondatban
Az energy star certification for projectors iránti keresletet 2026-ban előre húzza az Amazon hatékonysági badge-szabálya, és előre tolják az állami beszerzési előírások, ami azt jelenti, hogy aki Q1-ben foglalja le a laboridőpontot, azé lesz a polc Q3-ban.
Ha készen áll a 2026-os ütemtervének zárolására, kérjen egyedi árajánlatot, vagy fedezze fel a házi-mozi projektor kínálatot, amely már rendelkezik ráépíthető tanúsítvánnyal. Az OEM/ODM vevők számára, akik a nulláról építenek magáncímkés SKU-t, a DataMax OEM szolgáltatások oldal lépésről lépésre végigvezet a 12 hetes kritikus útvonalon, és csapatunk minden megkeresésre egy munkanapon belül válaszol.
