Egy európai AV-integrátor beszerzési vezetője most küldte el nekünk két versenyző ajánlat képernyőképét egy 200 szobás szállodai bálteremhez. Az egyik tételsor egy

Közzététel ideje: jún. 02, 2026 - 93 Megtekintések

Full HD vs WUXGA: 2026-os összehasonlító útmutató

Full HD vs WUXGA: 2026-as összehasonlító útmutató

Egy európai AV-integrátornál a beszerzési vezető most küldött nekünk egy képernyőképet két versenyző ajánlatról egy 200 szobás szállodai bálteremhez. Az egyik tételben egy 1080p projektor szerepel 399 dollár nagykereskedelmi áron. A másikban egy WUXGA egység 549 dollár nagykereskedelmi áron. Az integrátor szeretné tudni, hogy az 150 dolláros felár vajon megjelenik-e egy 120 hüvelykes vásznon, 14 méterről nézve – és hogy a B2B ügyfele törődik-e vele. Pontosan ez a kérdés áll minden egyes SKU-döntés mögött, amellyel OEM ügyfeleink 2026-ban szembesülnek.

Főbb pontok

  • A 2026-os alapvető választás a natív 1920×1080 és az 1920×1200 pixel között van, ami 13%-kal szélesebb vászon, és amely méretezés nélkül megjeleníti az A4-es, jogi és táblázatkezelő tartalmakat.
  • A WUXGA projektorok jellemzően 100–200 dollár nagykereskedelmi felárral rendelkeznek az azonos fényerejű Full HD egységekhez képest, pusztán a panelköltség alapján.
  • 100 hüvelyk alatti vásznak esetén, 8 méter alatti nézési távolságnál a különbség a legtöbb vásárló számára vizuálisan elhanyagolható.
  • 120 hüvelyk felett, illetve vegyes felhasználású irodai és oktatási installációkban a WUXGA nyer a modell-vitát a használható munkafelület alapján, nem pedig az észlelt élesség miatt.
  • A DataMax ugyanarról a sencseni gyártósorról szállít Full HD és WUXGA egységeket, így az OEM vásárlók egyetlen Full HD SKU és egyetlen WUXGA SKU beszerzését párhuzamosan végezhetik anélkül, hogy a MOQ-t meg kellene osztaniuk.

Az opció: pixelek száma, paneltechnológia és a lényeges szabványok

Ez az opciós beszélgetés a nyers felbontással kezdődik és egy munkafolyamat-döntéssel végződik. Mindkét szabvány kiforrott, mindkettő széles körben raktáron van, és mindkettő szinte minden modern DLP és 3LCD motorral szállítható. A termék közötti rés nem arról szól, hogy melyik a jobb abszolút értelemben. Arról van szó, hogy melyik natív képarány illeszkedik a tartalomhoz, a vászon méretéhez és a terem geometriájához.

Mit jelent valójában a Full HD 2026-ban

A Full HD az 1920×1080 progresszív pásztázású pixeltömböt jelenti, amelyet az SMPTE 292M fogyasztói műsorszórási szabvány határozott meg, és amelyet a házimozi és a belépő szintű kereskedelmi projektorok is átvettek. Natív 16:9 képarány. Körülbelül 2,07 millió címezhető pixel képkockánként. A projektoros piacon a projektoros vita általában azzal kezdődik, hogy a vásárló megkérdezi, hogy a 16:9-es képarány elegendő-e az adott tartalomkeverékhez.

Lakossági házimozi, sportbárok és a szélesvásznú diákkal és 1080p videóval felépített vállalati prezentációk 80%-a esetében a Full HD továbbra is a domináns specifikáció. A panelbeszerzés kiforrott, az OEM ellátási lánc mély, és a DataMax-nál a 3500–5000 ANSI lumen fényerejű Full HD lézeres egységek nagykereskedelmi ára 100 egységes MOQ-val és 12 hetes szállítással 329 dollártól indul.

Mit jelent valójában a WUXGA 2026-ban

A WUXGA a Widescreen Ultra Extended Graphics Array rövidítése, egy 1920×1200 natív felbontás, amelyet eredetileg a számítógépes megjelenítési szabvány határozott meg, és amelyet mára széles körben átvettek a vállalati és oktatási projektorok. Natív 16:10 képarány. Körülbelül 2,30 millió címezhető pixel képkockánként. Az egységnyi pixelkülönbség körülbelül 240 függőleges pixel – egy vékony csík, de jelentős a dokumentumokban gazdag munkafolyamatok esetén.

A WUXGA minden olyan környezetben nyer, ahol továbbra is 4:3 dokumentumokat, CAD-rajzokat, táblázatokat és Microsoft Teams megosztott képernyőket jelenítenek meg. Egy natív 16:10-es panel fejléc és lábléc nélkül jelenít meg egy A4-es lapot vagy egy Excel-munkafüzetet, ellentétben a 16:9-es Full HD panellel. A felsőoktatási előadótermeket, pénzügyi kereskedési termeket és mérnöki áttekintő helyiségeket kiszolgáló OEM vásárlók számára ez a natív illeszkedés előnye gyakran a döntő tényező az eszközbeszerzési döntésben.

Hol térnek el ténylegesen a specifikációk

Az alábbi táblázat az OEM panelbeszerzés és a B2B beszerzés szempontjából fontos metrikák mentén hasonlítja össze a két formátumot.

SpecifikációFull HD (1920×1080)WUXGA (1920×1200)
Natív képarány16:916:10
Összes pixel2 073 6002 304 000
Pixel-előny—+11% a Full HD-hez képest
Gyakori panel-partnerekTI DLP, Sony SXRD, 3LCDTI DLP, Epson 3LCD, Sony SXRD
Lézeres foszfor támogatásIgen (minden OEM)Igen (minden OEM)
Nagykereskedelmi panelköltség-index100 (alap)108–112
Natív 4:3 dokumentum-illeszkedésLevéldoboz formátumúLevéldoboz formátumú
Natív 16:10 dokumentum-illeszkedésLevéldoboz formátumúNatív illeszkedés

Egy 2025-ös IDC projektor-követési jelentés szerint a WUXGA a globális üzleti projektor-szállítások darabszámának körülbelül 28%-át tette ki, míg a Full HD 54%-ot, a fennmaradó részt pedig az XGA, a 4K UHD és a feltörekvő formátumok között osztották el. Ez az arány az elmúlt 18 hónapban minden negyedévben 3 százalékpontos sávon belül maradt, ezért a DataMax-nál ez a projektorbeszerzési döntés stabil alapokon nyugszik – mindkét SKU várhatóan legalább 2028-ig tömegtermelésben marad.

Miért tűnik kisebbnek a felbontási rés, mint az árrés

Papíron a WUXGA 11%-os pixelszám-előnnyel rendelkezik a Full HD-hez képest. A projektorpiacon ez a pixel-előny az azonos fényerő mellett jellemzően 20–35%-os nagykereskedelmi árfelárban testesül meg. A rést a panel kihozatala, a tömegtermelésben lévő WUXGA-kompatibilis motor-SKU-k kisebb száma, valamint a DMD és HTPS panel szintű rendelési volumen gazdaságossága okozza.

Egy 500 egységes rendelésen a kínálat számait futtató beszerzési csapat számára ez a 20–35%-os felár hat számjegyű költségvetési sort mozdíthat el. A DataMax ezt úgy enyhíti, hogy mindkét natív formátumban párhuzamos készletet tart a 3800 lumenes, 4500 lumenes és 5000 lumenes lézeres foszfor modelljeinken, így az OEM vásárlók egyetlen gyárból, kettős forrásból szerezhetnek be anélkül, hogy a MOQ-t meg kellene osztaniuk. A gyakorlatban B2B ügyfeleink jellemzően 60/40 vagy 70/30 arányban osztják meg a rendeléseket a Full HD és a WUXGA között, az ügyfélkörük összetételétől függően.

A SKU-összehasonlítás másik rejtett változója a méretezés. Mindkét formátum támogatja a 4K UHD bemeneti jeleket, és mindkettő tisztán lekicsinyít. De egy Full HD chip, amely natív 1920×1080 bemenetet mutat, vízszintesen és függőlegesen is méretez, ami egy kis mértékű feldolgozási késleltetést és finom szövegnél enyhe életlenséget ad. Egy WUXGA chip, amely natív 1920×1200 bemenetet mutat, csak vízszintesen méretez. Azoknál a vásárlóknál, akik ugyanazt a flottát vegyes tárgyaló- és képzőtermekben üzemeltetik, ez az aszimmetria inkább a felhasználói panaszokban jelenik meg, mint amit bármely adatlap megragadna.

Mit jelent ez a 2026-os beszerzési döntésére

A B2B beszerzési csapatok számára, amelyek most értékelik ezt a terméket, a legtisztább szűrő a tartalom típusa. Ha a felhasználási eset 80%-a videó, diavetítés és otthoni szórakoztatás, a Full HD nyer a lumenenkénti költség alapján. Ha a felhasználási eset 80%-a dokumentum, táblázat és CAD, a WUXGA nyer a natív illeszkedés alapján. A vegyes felhasználású termek szinte mindig profitálnak abból, ha mindkét SKU-t raktáron tartják, és a választást a teremhez, nem a vásárlóhoz rendelik.

Teljes tulajdonlási költség: az egység egy 3 éves flotta-életcikluson keresztül

A legtöbb OEM vásárló a Full HD vs WUXGA összehasonlítást kizárólag az egységáron futtatja, és ott megáll. Egy 36 hónapos telepítési időszak alatt ez a megközelítés alábecsüli a valódi rést. Láttunk olyan flottákat, ahol az olcsóbb váz végül többe került, amikor a felszerelést, a lámpa cseréjét és az életciklus végi újrahasznosítást is figyelembe vették.

Egy 250 egységes telepítés esetén, napi 6 órás átlagos kereskedelmi áramtarifával, a következő hároméves TCO-modellt látják jellemzően B2B ügyfeleink:

KöltségsorFull HD (1920×1080)WUXGA (1920×1200)Eltérés
Egység hardver (átlag 4500 lumen)640 $790 $+150 $ egységenként
Felszerelési + kábelezési készlet48 $48 $0 $
Lézeres fényforrás csereN/A (20 000 óra)N/A (20 000 óra)0 $
Alkatrész-készlet (a flotta 8%-a)12 800 $15 800 $+3 000 $
Életciklus végi újrahasznosítás (kg-onként)1,10 $1,10 $0 $
3 éves TCO ülésenként700 $850 $+150 $ ülésenként

A költségsor, amely a legtöbbször meglepi a Full HD vs WUXGA modellt futtató beszerzési csapatokat, nem a váz felára, hanem az alkatrész-készlet. Mivel a WUXGA motorok kevesebb megosztott platformon működnek, gyárunk 8%-os pótalkatrész-float-ot javasol, szemben a Full HD közös platformok 5%-ával.

Rejtett költség: a panelcsere átfutási ideje

Egy másik költségsor, amely ritkán kerül be a kezdeti Full HD vs WUXGA táblázatba, a panelcsere átfutási ideje a 4. vagy 5. évben, amikor a legtöbb lézeres foszfor egység sárgulást vagy DMD-tükör delaminációt kezd mutatni. A DataMax a WUXGA DMD-ket 14 napos utánrendelési szinten, a Full HD DMD-ket pedig 7 napos utánrendelési szinten tartja készleten, mivel az utóbbi egy olyan panelvonalról származik, amely körülbelül 4× akkora volumenben fut. Egy 12 várost lefedő flottakezelő számára ez a 7 napos előny jelentheti a különbséget egy pénteki csere és egy hétfői leállási esemény között.

OEM beszerzési mechanikák, amelyek számítanak

Az OEM vásárlók számára, akik a Full HD vs WUXGA döntést a beszerzési osztályukon futtatják, három mechanikus kar mozdítja a mérleg nyelvét, nem a nyilvánvaló ár:
  • MOQ-rugalmasság. A Full HD ODM építésekre vonatkozó standard MOQ-nk 100 egység, szemben a WUXGA 150 egységével. A 100 egység alatti pilot igényű vásárlók gyakran a Full HD-vel kezdenek, és a második utánrendelés után váltanak.
  • Tanúsítvány-újrafelhasználás. A Full HD vázon végzett FCC, CE, RCM és KC tesztjelentések a kisebb WUXGA változatokra az esetek körülbelül 70%-ában átvihetők. Ez 6-8 hét szabályozási időt takaríthat meg egy kettős formátumú bevezetésnél.
  • Vegyes raklapos szállítás. Rendszeresen konszolidálunk Full HD és WUXGA SKU-kat egyetlen 40 lábas HC konténerben vegyes SKU felár nélkül, ami csökkenti az egységnyi fuvarköltséget a 60/40 vagy 70/30 megosztásban rendelő vásárlók számára.

Ezek a mechanikus karok miatt a tapasztalt beszerzési csapatok ritkán kezelik a Full HD vs WUXGA kérdést bináris döntésként. Portfóliódöntésként kezelik, átfedési zónákkal.

alt text

A felbontáson túl: hang, I/O és vezeték nélküli stack paritás

Egy tartós tévhit, amelyet az OEM bevezető hívások során hallunk, hogy a WUXGA projektorok gazdagabb hang- és I/O funkciókészlettel rendelkeznek, mint a Full HD modellek. A DataMax 2026-os kínálatában mindkét formátum ugyanarról az alaplapról szállít, ami azt jelenti, hogy a vezeték nélküli, hang- és I/O paritás szinte teljes. A B2B vásárlóknak nem kell funkciófelárat fizetniük a magasabb pixelszámért.

Ami mindkét formátumban közös

A Full HD vs WUXGA vázakban lévő megosztott platform magában foglalja a kettős HDMI 2.1 bemenetet HDCP 2.3-mal, az USB-C-t DisplayPort alternatív móddal 60W töltéssel, a Wi-Fi 6-ot, a Bluetooth 5.2-t és egy 10W-os sztereó hangszórópárt, amely 90Hz–15kHz-es válaszgörbére van hangolva. Az RS-232, a HDBaseT (opcionális modul) és a LAN-vezérlés azonos a két formátum között. Egy vásárló, aki mindkét felbontást ugyanazzal a vezérlőrendszerrel teszteli, nem fog érdemi parancskésleltetés-különbséget látni.

Ahol a kettő eltér

Az egyetlen érdemi specifikációs eltérés a Full HD vs WUXGA stackunkban az optikai motor blokkjában van. A WUXGA egységek egy kissé nagyobb fényutat használnak a szélesebb 16:10-es képterületen a szélétől szélig terjedő fényerő-egyenletesség megőrzése érdekében, ami 0,4 mm-rel növeli az optikai utat és 80 g-mal a váz tömegét. A Full HD telepítésből származó meglévő mennyezeti tartókonzolokkal rendelkező vásárlók általában azt tapasztalják, hogy a WUXGA változat továbbra is illeszkedik, de a rack-be szerelhető és motorizált kocsis alkalmazásoknál a térközt újra ellenőrizni kell a volumennel történő rendelés előtt.

Ugyanannak a generációnak az ügyfél-összehasonlításához belső benchmarkunk a 4K UHD bemeneti jelfeldolgozást WUXGA egységeken 98,7%-ra, Full HD egységeken 97,9%-ra értékeli, a kis rést a kettős tengelyű méretező terhelésének tulajdonítva. Ez a 0,8 pontos delta a felhasználó számára ritkán érzékelhető, és nem kellene szerepet játszania a Full HD vs WUXGA vásárlási döntésben azoknál a vásárlóknál, akik a multimédiás lejátszást előnyben részesítik a táblázat-hűséggel szemben.

Hogyan építsen olyan Full HD vs WUXGA beszerzési döntést, amely túlél Q3 2026-ot

Decision matrix for projector type selection based on 4 criteria

A Full HD vs WUXGA döntést a szállítói minősítésen keresztül futtató B2B beszerzési csapatok számára a helyes keretrendszer egy négylépcsős szűrő, nem pedig egy egyszeri specifikáció-összehasonlítás. Ezt a szűrőt minden DataMax RFQ-nál használjuk, és javasoljuk az OEM vásárlóknak is, hogy alkalmazzák ugyanazt a megközelítést.

Lépésről lépésre beszerzési szűrő

  1. Először a tartalomkeveréket térképezze fel. Húzza le az előző negyedév tényleges dia-, videó- és táblázatarányait a három legfontosabb ügyfelétől. Ha a prezentációs tartalom meghaladja a 65%-ot és a videó 20% alatt van, a WUXGA nyer. Fordítsa meg ezt az arányt, és a Full HD nyer. Az 50/50 vegyes tartalom a költség/ülés gazdaságosság szempontjából a Full HD-t részesíti előnyben.
  2. Ellenőrizze az optikai egyenletességet egy piloton. A DataMax standard 14 napos mintapolitikáján keresztül futtatott 30 egységes pilot lehetővé teszi a QA csapat számára, hogy mindkét formátumon megmérje az ANSI egyenletességet, mielőtt elkötelezné magát egy 1000 egységes bevezetés mellett. A pilot egységeket sencseni gyárunkból 5 munkanap alatt szállítjuk, teljes FCC/CE előzetes vizsgálattal.
  3. Rögzítse a tanúsítvány-újrafelhasználást. Erősítse meg, hogy mely Full HD tesztjelentések vihetők át a WUXGA változatokra. Belső adataink szerint az FCC, CE, RCM és KC esetében 70%-os az újrafelhasználás, ami a szabályozási átfutási időt 14 hétről körülbelül 6 hétre tömöríti a kettős formátumú bevezetéseknél.
  4. Tárgyaljon a MOQ-megosztásról. A standard MOQ-nk 100 egység Full HD és 150 egység WUXGA. Azok a vásárlók, akik 60%-os Full HD / 40%-os WUXGA megosztásra kötelezik el magukat, jellemzően 12 hetes szállítást tudnak nyitni mindkét SKU-ra, szemben a 16 héttel egy egyszeres formátumú 1000 egységes WUXGA-rendelésnél.

Az OEM vásárlók számára, akik a Full HD vs WUXGA kérdést platform szinten értékelik, az auditálásra kész válasz egy dokumentált tartalomkeverék-elemzés, egy mért egyenletességi jelentés és egy tanúsítvány-újrafelhasználási mátrix. Ennél kevesebb margót hagy az asztalon.

Beszerzési karFull HDWUXGAFull HD vs WUXGA következmény
MOQ (egység)100150A Full HD nyer a pilot agilitásban
Minta átfutási idő5 nap5 napParitás a 2026-os vonalunkon
Tanúsítvány-újrafelhasználásAlap70% átvihetőA Full HD csökkenti a WUXGA bevezetés kockázatát
Vegyes raklapos fuvarköltségIgenIgenNincs felár egyik irányban sem
40 lábas HC kapacitás1 800 egység1 600 egységA Full HD nyer a konténersűrűségben

Egyéni árajánlat kéréséhez egy Full HD vs WUXGA kettős formátumú bevezetésre vegye fel a kapcsolatot OEM csapatunkkal a kérjen egyedi árajánlatot linken, vagy tekintse át a DataMax OEM szolgáltatások áttekintését.

Rövid referencia-kártya

Következő lépések OEM és ODM vásárlók számára

Ha a beszerzési csapata készen áll arra, hogy a specifikációs lapokról a pilot futtatásra váltson, a leggyorsabb út egy 14 napos mintaértékelés mind a Full HD, mind a WUXGA vázon, majd egy 100 egységes pilot MOQ a tartalomkeverék-auditot elnyerő formátumon. A DataMax teljes FCC és CE előzetes vizsgálattal együtt szállítja a mintákat.

Összegzés

A Full HD vs WUXGA döntés 2026-ban portfóliódöntés, nem bináris. Kezelje tartalomvezérelt, tanúsítványtudatos beszerzési stratégiaként, nem pedig felbontási fegyverkezési versenyként, és az Ön flottája mind a költség, mind a képesség tekintetében felülmúlja az egyszeres formátumú versenytársakat. Készen áll egy kettős formátumú bevezetés megtervezésére Q3-ra vagy Q4-re 2026-ban? Fedezze fel a házimozi projektor kínálatot, vagy beszéljen közvetlenül mérnöki csapatunkkal a kérjen egyedi árajánlatot linken.

Az Ön kosara
Az oldal használati élményét javítja, ha engedélyezi a sütiket Süti-szabályzat