Közzététel ideje: júl. 06, 2026 - 107 Megtekintések
Hogyan válasszunk hátsó ajtós vetítőt 2026-ban
A parkoló lámpái 9-kor kikapcsolnak. A grill kihűl, a csapat elfogyasztja az utolsó sört, és valaki előhúz egy összecsukható vásznat egy terepjáróból. Hatvan másodperccel később a múlt heti elrontott lefedettség 120 hüvelykes visszajátszása ragyog a csomagtérajtó oldalán – és az egész háztömb megáll nézni. Ez az egyetlen pillanat az oka annak, hogy a megbízható hátsó ajtós partivetítő iránti kereslet a niche kiegészítőből professzionális hangtechnikai kiskereskedőknél, sportmerchandising-láncoknál és OEM beszerzési katalógusokban raktáron tartott SKU-vá vált.
A parkoló lámpái 9-kor kikapcsolnak. A grill kihűl, a csapat elfogyasztja az utolsó sört, és valaki előhúz egy összecsukható vásznat egy terepjáróból. Hatvan másodperccel később a múlt heti elrontott lefedettség 120 hüvelykes visszajátszása ragyog a csomagtérajtó oldalán – és az egész háztömb megáll nézni. Ez az egyetlen pillanat az oka annak, hogy a megbízható hátsó ajtós partivetítő iránti kereslet a niche kiegészítőből professzionális hangtechnikai kiskereskedőknél, sportmerchandising-láncoknál és OEM beszerzési katalógusokban raktáron tartott SKU-vá vált.
Áttekintés
Ez az útmutató két célközönségnek szól. Ha Ön B2C vásárló, aki a szombat esti stadion-parkolóra készül, megtalálja azokat a specifikációs számokat, amelyek valóban számítanak hátsó ajtós környezetben. Ha Ön B2B vevő, aki hátsó ajtós vetítőt szerez be nagykereskedelemben kiskereskedő, sportfranchise vagy promóciós termékcsalád számára, megtalálja az OEM-oldali adatokat – MOQ, átfutási idő, tanúsítvány és egységköltség-tartományok –, amelyekre a beszerzési csapatoknak szükségük van az RFQ kiadása előtt. Minden alábbi ajánlás a sencseni gyárunkból származik, ahol mérnökcsapatunk 2019 óta szállít hátsó ajtós vetítőket észak-amerikai forgalmazóknak.
Mi határozza meg valójában a legjobb hátsó ajtós vetítő használatot 2026-ban

A legjobb vetítő kiválasztása hátsó ajtós használatra nem ugyanaz a feladat, mint egy nappali vetítő kiválasztása. A beltéri egységeket sötét szobákra, fix rögzítési pontokra és stabil áramellátásra hangolják. Ennek a vetítőnek öt ellenséges körülményt kell túlélnie, amelyeket egyetlen házimozi-specifikációs lap sem fed le: a stadion közelében lévő környezeti napfényt, a teherautók által felvert port, a platóról való véletlen leesést, az 41°F és 104°F (5°C és 40°C) közötti hőmérséklet-ingadozásokat, valamint a gyakran szennyezett áramot adó inverterekből táplált energiát. Az alábbiakban három mérnöki kategória található, amelyek eldöntik, hogy egy hátsó ajtós vetítő megfelel-e vagy elbukik a meccsnapon.
Fényteljesítmény, kontraszt és az ANSI lumen alsó határ
- A SKU használathoz legalább 3 000 ANSI lumen, 30 000:1 natív kontraszt alsó határ, valamint 25 000 óra vagy annál hosszabb élettartamú LED vagy lézer-foszfor fényforrás szükséges az ismételt kültéri használat túléléséhez.
- OEM és hátsó ajtós vetítő nagykereskedelmi rendelések esetén a reális MOQ sencseni létesítményünkben 200 egységtől indul, 12 hetes átfutási idővel az egyedi házhoz és 4 héttel a logónyomtatáshoz.
- Az akkumulátoros hátsó ajtós vetítő modellek beépített 15 000–20 000 mAh kapacitású akkumulátorral körülbelül 90–120 perc teljes fényerejű lejátszást biztosítanak – ez egy teljes meccsre plusz a hosszabbításra elegendő.
- Az UST (ultra-rövid vetítési távolságú) modell 18 hüvelykről vetít 100 hüvelykes képet, ami a legszűkebb platóméretben is a legnagyobb helymegtakarító.
- A legjobb hátsó ajtós vetítő vásárlók IP5X por elleni védelmet, ejtésvizsgált vázat, valamint FCC/CE/RoHS tanúsítványt keresnek – ezek nem alku tárgyát képező követelmények, amelyeket minden gyártási tételen ellenőrzünk.
Belső referenciaértékünk, amelyet az ANSI/InfoComm vetítőkép-fényességi szabvánnyal is egybevetettünk, szerint a vetítő 4 500 ANSI lumennel este 9-kor, tipikus parkolóvilágítás mellett látható 100 hüvelykes képet produkál anélkül, hogy a fényforrást boost üzemmódba kényszerítené. A boost üzemmód a fogyasztói egységeknél az LED élettartamát a felére csökkenti, ami a nagykereskedelmi vásárlóinknál közvetlenül az RMA-jelentésekben megjelenő jótállási költség.
Fényforrás: LED, lézer vagy lézer-foszfor kijelző
A fényforrás az egyetlen legnagyobb költségtényezője bármely hátsó ajtós vetítő teljes élettartamra vetített tulajdonlási költségének, mivel a kültéri használat gyorsítja a termikus igénybevételt. OEM építéseinket három szintre bontjuk:
- LED fényforrás: 25 000–30 000 óra névleges élettartam, 3 000–3 500 ANSI lumen, $249–$329 nagykereskedelmi ár 500 egység MOQ mellett. Legjobban a belépő szintű kiskereskedelmi SKU-khoz illeszkedik, ahol a hátsó ajtós vetítő nagykereskedelmi vásárló 400 dollár alatti árcédulát szeretne a polcra.
- Lézer: 30 000+ óra névleges élettartam, 4 500–5 500 ANSI lumen, $389–$519 nagykereskedelmi ár. Ez az a szegmens, ahol a legjobb hátsó ajtós vetítő vásárlók tartózkodnak, mert a lézer jobban tartja a lumen-kimenetet kisebb termikus csökkenéssel, mint az LED.
- Lézer-foszfor kijelző: 30 000 óra névleges élettartam, 6 000+ ANSI lumen, $620+ nagykereskedelmi ár. Sportlétesítményekbe való telepítésekhez fenntartva, ahol állandó a környezeti fény.
A legjobb vetítő kiválasztása hátsó ajtós használatra nem ugyanaz a feladat, mint egy nappali vetítő kiválasztása. A beltéri egységeket sötét szobákra, fix rögzítési pontokra és stabil áramellátásra hangolják. Ennek a vetítőnek öt ellenséges körülményt kell túlélnie, amelyeket egyetlen házimozi-specifikációs lap sem fed le: a stadion közelében lévő környezeti napfényt, a teherautók által felvert port, a platóról való véletlen leesést, az 41°F és 104°F (5°C és 40°C) közötti hőmérséklet-ingadozásokat, valamint a gyakran szennyezett áramot adó inverterekből táplált energiát. Az alábbiakban három mérnöki kategória található, amelyek eldöntik, hogy egy hátsó ajtós vetítő megfelel-e vagy elbukik a meccsnapon.
Vetítési arány, kialakítás és akkumulátor
A vetítési arány határozza meg, mennyi helyre van szüksége a modellnek. A standard vetítési távolságú egységek 10–12 láb távolságot igényelnek 100 hüvelykes képhez – kocsibeállónál rendben, platón használhatatlan. Az UST (ultra-rövid vetítési távolságú) hátsó ajtós vetítő építmények ugyanazt a 100 hüvelykes képet 18 hüvelyk távolságból produkálják, ami lehetővé teszi, hogy az egység magán a csomagtérajtón üljön, a vászon pedig a nyitott hátsó ajtóra legyen rögzítve.
Minden OEM vásárlónk első száma az ANSI lumen, és az alsó határ 3 000. Ez alatt a kép kimosódik részleges napfényben – és a legtöbb hátsó ajtós parti napnyugta előtt kezdődik. A hátsó ajtós vetítő édes pontja 3 500 és 4 500 ANSI lumen között van, natív 4K UHD felbontással, 0,47 hüvelykes DMD vagy 0,61 hüvelykes LCD panelek chipjein. A natív kontraszt – a papíron feltüntetett arány, nem a dinamikus "továbbfejlesztett" spec – érje el a 30 000:1 értéket vagy afelettit, hogy a fekete színek túléljenek a stadion LED vakítása mellett.
Belső referenciaértékünk, amelyet az ANSI/InfoComm vetítőkép-fényességi szabvánnyal is egybevetettünk, szerint a vetítő 4 500 ANSI lumennel este 9-kor, tipikus parkolóvilágítás mellett látható 100 hüvelykes képet produkál anélkül, hogy a fényforrást boost üzemmódba kényszerítené. A boost üzemmód a fogyasztói egységeknél az LED élettartamát a felére csökkenti, ami a nagykereskedelmi vásárlóinknál közvetlenül az RMA-jelentésekben megjelenő jótállási költség.

Csatlakoztathatóság, audió és a streaming rendszer
Egy hátsó ajtós vetítő, amely papíron nyer, de a csatlakozási rendszeren elveszít, soha nem jut el a második visszaküldési cikluson túl. Ezt kemény útan tanultuk meg a 2024-es kiskereskedelmi szezonban, amikor két legnagyobb hátsó ajtós vetítő nagykereskedelmi partnerünk RMA-jelentései nem az optikai motorra, hanem a HDMI handshake-hibákra mutattak hidegindításkor. Azóta minden DataMax hátsó ajtós vetítő referencia-tervünk csatlakozási blokkját fix porttérképhez és fix chipkészlethez rögzítettük.
Portok, Wi-Fi és Bluetooth
A fényforrás a egyetlen legnagyobb költségtényezője bármely hátsó ajtós vetítő teljes élettartamra vetített tulajdonlási költségének, mivel a kültéri használat gyorsítja a termikus igénybevételt. OEM építéseinket három szintre bontjuk:
- LED fényforrás: 25 000–30 000 óra névleges élettartam, 3 000–3 500 ANSI lumen, $249–$329 nagykereskedelmi ár 500 egység MOQ mellett. Legjobban a belépő szintű kiskereskedelmi SKU-khoz illeszkedik, ahol a hátsó ajtós vetítő nagykereskedelmi vásárló 400 dollár alatti árcédulát szeretne a polcra.
- Lézer: 30 000+ óra névleges élettartam, 4 500–5 500 ANSI lumen, $389–$519 nagykereskedelmi ár. Ez az a szegmens, ahol a legjobb hátsó ajtós vetítő vásárlók tartózkodnak, mert a lézer jobban tartja a lumen-kimenetet kisebb termikus csökkenéssel, mint az LED.
- Lézer-foszfor kijelző: 30 000 óra névleges élettartam, 6 000+ ANSI lumen, $620+ nagykereskedelmi ár. Sportlétesítményekbe való telepítésekhez fenntartva, ahol állandó a környezeti fény.
Audió: beépített vagy külső
Az IDC Worldwide Projector Tracker 2025Q4-es frissítése szerint a lézer és lézer-foszfor egységek most a vetítőkategóriában az egységszállítási volumen 58,4%-át birtokolják – és ezen belül a kültéri és hordozható formátumok 21,6%-kal nőttek évről évre. Ez a trend az alapja annak, hogy 2026-os kínálatunkat egy lézer-első hátsó ajtós vetítő platform köré szerveztük át.
A hátsó ajtós vetítő nagykereskedelmi rendeléseket értékelő B2B vásárlók számára az audió döntés kaszkád-hatással van a csomagolási súlyra, a fuvarköltségre és a polc-kockára. Egy csomagolt hangszóró-SKU kartondobozonként 1,2 kg-ot és körülbelül 8%-kal növeli a méret szerinti súlyt egy 40HQ konténeren – ez az a fajta részlet, amivel egy CFO szembesíti Önt egy 5 000 egységes PO-nál.
Energia, akkumulátor-számítás és kültéri üzemciklus
A vetítési arány határozza meg, mennyi helyre van szüksége a modellnek. A standard vetítési távolságú egységek 10–12 láb távolságot igényelnek 100 hüvelykes képhez – kocsibeállónál rendben, platón használhatatlan. Az UST (ultra-rövid vetítési távolságú) hátsó ajtós vetítő építmények ugyanazt a 100 hüvelykes képet 18 hüvelyk távolságból produkálják, ami lehetővé teszi, hogy az egység magán a csomagtérajtón üljön, a vászon pedig a nyitott hátsó ajtóra legyen rögzítve.
Inverter méretezés és valós számok
A súly azért számít, mert egy átlagos hátsó ajtós csapattag két úton cipeli az egységet, a vásznat, a hangszórót és a hűtőt. Hátsó ajtós vetítő nagykereskedelmi OEM referencia-tervünk az LED szinten 3,2 kg (7,05 lbs), a lézer szinten pedig 4,1 kg (9,04 lbs) – mindkettő az 5 kg-os küszöb alatt van, ahol a végfelhasználók elkezdik "túl nehéz"-ként jelölni a kiskereskedelmi visszajelzéseken.
Az akkumulátor az utolsó mérnöki kapu. Egy beépített 15 000 mAh kapacitású csomag 90 perc teljes fényerejű lejátszást biztosít, ami a rendes játékidőt plusz a hosszabbítást fedi le. Egy 20 000 mAh kapacitású csomag 120 percet – a teljes NFL közvetítési ablakot. 20 000 mAh felett a súly gyorsabban nő, mint az üzemidő, ezért mérnökcsapatunk ott maximalizálja a csomag méretét. A hátsó ajtós vetítő nagykereskedelmi rendeléseket értékelő B2B vásárlók számára a 15 000 mAh / 20 000 mAh szint szerinti felosztás a legtisztább sor, amelyet a kiskereskedelmi felületű specifikációs lapra fel lehet tenni.
Akkumulátor-méretezés és a 90 perces szabály
Korábban már szó volt a 15 000 mAh / 20 000 mAh szint szerinti felosztásról. A felosztás mögötti matek egyszerű: egy 150W-os lézer modell, amelyet 57Wh-s (15 000 mAh 3,8V-on) csomaggal párosítunk, körülbelül 90 percig fut teljes fényerőn, 15%-os DC-DC átalakítási veszteséget figyelembe véve. A 20 000 mAh-s csomag ezt körülbelül 120 percre hosszabbítja, ami az NFL alapszakasz-hosszabbítási ablakot plusz a félidőt fedi le. 20 000 mAh felett a plusz cellák a vázat az 5 kg-os kényelmi küszöb fölé kényszerítik, és méretet adnak a hordtáskának – ez a kereskedelmi kompromisszum, amelyet a kiskereskedelmi vásárlók a kicsomagoláskor észrevesznek.
A B2B beszerzési csapatok számára a 15 000 mAh / 20 000 mAh szint szerinti felosztás tisztán leképezhető két különböző csatorna-stratégiára: egy nagyobb volumenű, alacsonyabb ASP-jű SKU a tömeges kiskereskedelemhez, és egy alacsonyabb volumenű, magasabb árrésű SKU a speciális kültéri és profi sport számlákhoz.
Hideg időjárás és termikus csökkentés
Sok hátsó ajtós vetítő, amely papíron nyer, de a csatlakozási rendszeren elveszít, soha nem jut el a második visszaküldési cikluson túl. Ezt kemény útan tanultuk meg a 2024-es kiskereskedelmi szezonban, amikor két legnagyobb hátsó ajtós vetítő nagykereskedelmi partnerünk RMA-jelentései nem az optikai motorra, hanem a HDMI handshake-hibákra mutattak hidegindításkor. Azóta minden DataMax hátsó ajtós vetítő referencia-tervünk csatlakozási blokkját fix porttérképhez és fix chipkészlethez rögzítettük.

Hogyan válasszuk ki a megfelelő hátsó ajtós vetítőt: beszerzési és következő lépések
A hátsó ajtós vetítő programot rövidlistázó B2B vásárlók számára a legtisztább döntési fa három kérdéssel indul: hova szállítják az egységet, ki fogja használni, és mi a cél ASP. Azt tapasztaljuk, hogy az OEM ügyfelek körülbelül 10 munkanapra tömörítik ezt a döntést, ha van írásos specifikációjuk; enélkül ugyanaz a döntés hat hétre nyúlik szét a mintakörök és az átdolgozás során.
Minden referencia-tervünk, amelyet az OEM oldalon szállítunk, ugyanazt az I/O blokkot hordozza: egy HDMI 2.1 bemenetet (HDCP 2.3 kompatibilis), egy USB-C PD bemenetet, ami 65W töltést fogad, egy USB-A 2.0-t a médiastick lejátszáshoz, egy 3,5 mm-es analóg audió kimenetet és egy RJ45 átmenőt a helyszíni telepítésekhez. A Wi-Fi 6 dual-band és a Bluetooth 5.3 LDAC támogatással alapfelszereltség, nem opció – beszerzési csapatunk egyetlen beszállítóra konszolidálta a rádiómodult, így a hátsó ajtós vetítő nagykereskedelmi vásárlók egy firmware-képet, egy CE/FCC/UKCA csomagot és egy tesztjelentés-készletet kapnak.
Mintaértékelési checklist OEM vásárlóknak
Amikor a hátsó ajtós vetítő minta megérkezik az Ön tesztasztalára, fussa végig az alábbi hét ellenőrzést, mielőtt aláírja a PO-t:
| Port / Rádió | Specifikáció | Miért fontos egy hátsó ajtós vetítőnél |
|---|---|---|
| HDMI 2.1 | HDCP 2.3 | Meccsnapos közvetítési feed-ek, laptop tükrözés |
| USB-C PD | 65W bemenet | Egykábeles töltés autó inverterről vagy power bankról |
| Wi-Fi 6 | Dual-band | Stabil 4K tükrözés stadion-hotspotos telefonról |
| Bluetooth 5.3 | LDAC, Auracast | Vezeték nélküli hangszóró párosítás vagy hallókészülék stream |
| 3,5 mm kimenet | Analóg | Tartalék útvonal, amikor a Bluetooth zsúfolja a 2,4 GHz sávot |
Azok a vásárlók, akik kihagyják a -5°C-os hidegkamrás lépést, szinte mindig 4% feletti terepi meghibásodási rátát látnak az első 90 napban. Termikus tesztjelentés-sablonunkat kérésre bármilyen minősülő OEM megkereséssel megosztjuk.
A hátsó ajtós vetítőre vonatkozó kiskereskedelmi vélemények egyetlen legnagyobb panasza: "a hangszóró nem tud áthatolni a parkoló zaján." Ez a panasz strukturális – egy 5W-os driver egy 3,2 kg-os vázban nem győzhet le egy V8-as motort két sorral arrébb. LED szintű egységeinken 8W-os sztereó, lézer szintű egységeinken 12W-os sztereó hangszórót építünk be, de mindkettőt "vészhelyzeti vagy kis parkoló" audióként keretezzük a nagykereskedelmi vásárlói dokumentációnkban. A legjobb hátsó ajtós vetítő összeállításokhoz ajánlott út a Bluetooth párosítás egy dedikált kültéri hangszóróval, és a specifikációs lapunk ezt kifejezetten jelzi, hogy a B2B beszerzési vezető előre megválaszolhassa azt a kérdést, amelyet kiskereskedelmi partnere a következő vásárlási híváson feltesz.
Gyakorlati következő lépések
Iparági kontextus 2026-ra
Amikor a B2B vásárlók értékelik a hátsó ajtós vetítő nagykereskedelmi rendeléseket, az audió döntés kaszkád-hatással van a csomagolási súlyra, a fuvarköltségre és a polc-kockára. Egy csomagolt hangszóró-SKU kartondobozonként 1,2 kg-ot és körülbelül 8%-kal növeli a méret szerinti súlyt egy 40HQ konténeren – ez az a fajta részlet, amivel egy CFO szembesíti Önt egy 5 000 egységes PO-nál.
Kezdjen a DataMax-szel
A hátsó ajtós vetítő az egyik kevés fogyasztói elektronikai kategória, ahol a B2B árrés és a B2C elégedettség ugyanabba az irányba mutat – amikor az egység túléli az első hideg szombatot, a vásárló visszatér a következő SKU-ért. Mi azt a mérnöki munkát építjük, amely ezt az ismételt vásárlást lehetővé teszi. Küldje el specifikációs lapját a DataMax OEM desk címre, vagy böngésszen teljes kültéri kínálatunk között a hátsó ajtós vetítő kínálat oldalon.
