Egy 65 hüvelykes TV kicsinek érződik, amikor tizenkét barát zsúfolódik be a nappalidba a Bajnokok Ligája döntőjére. 120 hüvelykes képet, alacsony bemeneti késleltetést és elegendő fényt szeretnél

Közzététel ideje: febr. 19, 2026 - 67 Megtekintések

Hogyan válasszunk projektort sportközvetítéshez 2026-ban

Hogyan válasszunk sportvetítőt 2026-ban

Háttér

Egy 65 hüvelykes tévé kicsinek érződik, amikor tizenkét barátod zsúfolja össze a nappalit az UEFA Bajnokok Ligája döntőjére. Egy 120 hüvelykes képet, alacsony bemeneti késleltetést és elegendő fényerőt szeretnél ahhoz, hogy egy napsütéses délutánon is olvasható legyen a eredmény. Pontosan ezt a kombinációt kínálja egy erre tervezett sportvetítő. Az alábbiakban a DataMax szerkesztőségi csapata bemutatja azokat a pontos specifikációkat, helyiséggeometriai adatokat és B2B beszerzési részleteket, amelyekre a megfelelő megjelenítőmotor kiválasztásához szükséged van a foci, a kosárlabda, az F1 és a krikett hosszú meccseinek vetítéséhez. Ennek az útmutatónak a végére tudni fogod, melyik három szám választja el a valódi sportvetítőt a marketinges prezentációktól.

Kapcsolódó források: otthoni mozivetítők

Pár pillantásra

  • A legjobb sportvetítőhöz 2026-ban legalább 3000 ANSI lumen, 16 ms vagy annál kisebb bemeneti késleltetés, valamint a falhoz igazított vetítési arány szükséges, nem pedig egy specifikációs táblázatból származó álom.
  • A csak a tévénél jobb modell akkor válik előnyössé, ha a kép mérete meghaladja a 100 hüvelyket, mert 120 hüvelyknél az átlós hüvelykenkénti költség a legtöbb 85 hüvelykes OLED kiskereskedelmi áránál is alacsonyabb.
  • A B2B beszerzési csapatok számára a legbiztonságosabb beszerzési út egy olyan OEM/ODM gyár, amely rendelkezik ISO 9001, FCC és CE tanúsítvánnyal, valamint közzétett 12 hetes szállítási határidővel, mert a sportidényzet keresleti csúcsai nem kegyelmeznek a késéseknek.
  • A nappali vásárlók számára az 2500 és 3500 lumen közötti ultr Rövidvetítős lézervetítők mostantól a legfényesebb modellélményt nyújtják mennyezeti rögzítés nélkül.
  • Egy célra tervezett sportvetítőnek támogatnia kell a 120 Hz natív mozgáskiegészítést, a MEMC-t vagy a képkocka-kiegészítést, különben a gyors labdák látható nyomokat hagynak a tenisz, a krikett és a jégkorongozás közben.

Miért más termékkategória a célra tervezett sportvetítő

Sportbár nagy vetítővel, amely élő meccset mutat

A legtöbb általános célú otthoni vetítő a mozi kontrasztosságához van hangolva. A sportközvetítés ennek épp az ellentéte: ragyogó stadionvilágítás, gyors kameraforgatások, képernyőn megjelenő grafikák és minden képkockában jelen lévő közönségmozgás. Az, hogy egy mozivetítőt sportvetítésre is használunk, a leggyakoribb beszerzési hiba, amelyet az első alkalommal vásárlóktól és a DataMax junior beszerzési tisztviselőitől látunk. A megjelenítőmotort, a szín görbét és a feldolgozási láncot a tartós mozgáshoz és a középes árnyalatok fényességéhez kell kalibrálni, nem pedig a sötét szobában látható árnyékrészletekhez.

Fényesség: lumenek és ANSI szabványok

A fényesség az első szűrő. Az American National Standards Institute szerint a vetítők lumenkimenetét az ANSI IT7.228 szabvány szerint mérik, amely egy kalibrált kilencspontos rácsot használ a vetítővászon felületén. Egy szabályozott árnyékolással ellátott nappaliban a modellnek legalább 2500 ANSI lumennel kell indulnia. A nappali használatot is lehetővé tevő vegyes felhasználású helyiségekhez 3500–4500 ANSI lument érdemes tervezni. A 2000 ANSI lumen alatti érték kifakultnak tűnik egy délküzdi kezdéskor.

A legfényesebb modellt hospitality, sportbár vagy klubház célú B2B vásárlóknak értékelő ügyfelek számára legalább 5000 ANSI lument ajánlunk. A DataMax 4500, 5500 és 6500 ANSI lumenes léz foszfforos egységeket szállít 25 000–30 000 üzemórás élettartamra tömített fényforrásmotorokkal. Ez a tömített motoros kialakítás azért fontos, mert a sportbárok szezonban a hét minden napján 12–16 órán át működtetik a kijelzőket.

Bemeneti késleltetés és mozgáskezelés

A bemeneti késleltetés a második szűrő, és éppen az, amelyet a legtöbb specifikációs táblázat elhallgat. Az egységnek Game módban, 4K 60 Hz-en 16 ms vagy annál kisebb értéket kell mérnie. Az 50 ms feletti érték látható késleltetést okoz a streaming távirányító gombjának megnyomása és a kép utolérése között, ami kevésbé számít passzív nézéskor, de feltöri az interaktív másodlagos képernyős alkalmazásokat. A MEMC mozgáskiegészítést, amelyet néha képkocka-kiegészítésnek is neveznek, szintetizált képkockákat illeszt a kameraforgatások simításához. Sportvetítőnél a MEMC-nek felhasználó által kapcsolhatónak kell lennie, hogy a vevők kikapcsolhassák filmekre, és bekapcsolhassák élő sportra.

Vetítési arány és helyiséggeometria

A vetítési arány határozza meg a kép szélességét egy adott távolságtól. Az 1,2:1 arányú szabványos vetítőnek körülbelül 3,2 méterre van szüksége egy 120 hüvelykes képernyő kitöltéséhez. A 0,25:1 arányú ultr Rövidvetítős modell 30 centiméterre a faltól még 100 hüvelyket is vetít. Lakásvásárlók számára az ultrövidvetítés mostantól a DataMax csapat alapértelmezett ajánlása, mert bérlakásokban ritkán engedélyezett a mennyezeti rögzítés. A lézeros ultrövidvetítős egységek a lámpafejlesztési időt is megszüntetik, ami akkor számít, amikor a vendégek megérkeznek, és a meccs négy perc múlva kezdődik.

Felbontás, frissítési gyakoriság és szín

A natív 4K UHD, vagyis 3840×2160 felbontás az alapértelmezett elvárás 2026-ban minden 1200 dollár feletti nagykereskedelmi árú vetítőnél. A 1080p modellek még mindig működnek a költségvetéses összeállításokban, de a sportgrafikák, az eredményjelzések és a reklámfedések 100 hüvelykesnél nagyobb képernyőkön feltárják a képpontstruktúrát. A frissítési gyakoriság legyen natív 120 Hz vagy 60 Hz hatékony MEMC-vel. A Rec.709 színtér 90 százalékos lefedettsége a minimum; a műsorszolgáltatásokat Rec.709-ben készítik, ezért a szélesebb színtér ebben a felhasználási esetben többletköltséget okoz látványos előny nélkül.

Forráscsatlakoztatás és hangvisszatérés

A modellnek fogadnia kell a 2.1-es HDMI eARC támogatással, mert a legtöbb 2026-os műsorszolgáltatás 4K 60 Hz HDR10 vagy HLG formában érkezik set-top boxon, konzolon vagy streaming sticken keresztül. Legalább két HDMI 2.1 port és egy USB-C töltőport fedezi az átlagos nappali jelláncot. A modellbe épített hangszórók tartalék megoldások, nem pedig kiemelt funkciók; érdemes hangruddal vagy Dolby Atmos-t támogató 2.1-es rendszerrel párosítani az egységet a stadionhangulat érdekében.

A sportvetítőt kínáló SKU-t építő OEM vásárlók számára a DataMax a lézermotort, a MEMC feldolgozó alaplapot és a HDMI 2.1 almodult validált referenciaplatformként csomagolja, amely a szokásos 26 hetes fejlesztési ciklust az ismétlődő rendelések esetén 12 hetes szállítási határidőre rövidíti.

A DataMax bemutatóterme összehasonlítja az egység vetítési távolságait 100 hüvelykes, 120 hüvelykes és 150 hüvelykes képernyőkön

Hangintegráció és stadionhangulat

A sportnézés fele, amelyet a vevők az első ajánlatkéréskor elfelejtenek, majd az első meccsnél meg remembers. A vetítő előállítja a képet, de a közönség üdölése, a játékosi síp és a labda cipőhöz ütése a hangszóróláncból érkezik. A modellbe épített 8 wattos vagy 10 wattos meghajtók hálószobához elegendők, semmi máshoz nem. Egy nappali 120 hüvelykes képernyőjéhez vagy egy sportbár 150 hüvelykes képernyőjéhez külön hangút tervezendő.

Hangrud párosítása és eARC

A legtisztább jelút a vetítőtől HDMI 2.1 eARC-n át Dolby Atmos hangrudba, majd onnan Atmos átvezetéssel vezeték nélküli mélynyomóba vezetett jel. Az eARC tömörítetlen 5.1 és 7.1 PCM hangot, valamint Atmos metaadatot szállít, ami azt jelenti, hogy egy 400 dolláros hangrud a modellel párosítva felülmúl egy 2000 dolláros, dobozos otthoni mozirendszert. A sportvetítőt kínáló SKU-t építő B2B vásárlók számára a DataMax minden firmware-frissítés előtt validálja az eARC kézfogást a piacon legjobb öt hangrudmárkával, amelyet 14 lépéses kompatibilitási teszttel hajt végre a shenzhen-i laboratóriumunkban.

Elosztott hangrendszer sportbárokhoz

A tizenkét kijelzőt működtető sportbár üzemeltetőjének tizenkét sportvetítőre van szüksége, de csak egy hangelosztó erősítőre. Egy 70 V-os elosztott rendszert ajánlunk, amelyben a mennyezeti hangszórók 4 wattos leágazásokon kapcsolódnak, és egyetlen rack keverőt táplál, amely minden vetítő HDMI eARC kimenetéről hangjelet kap egy audio-kinyerőn keresztül. Ez a topológia gond nélkül 30 kijelzőre bővíthető földhurok-zaj nélkül, ami a leggyakoribb hiba, amelyet akkor látunk, amikor a telepítők fogyasztói vevőkészülékeket láncba kapcsolnak. A CEDIA Commercial Integration Guide a 70 V-os mennyezethangszóró szabványt 25 wattos és 70 voltos leágazási értékekkel dokumentálja, amelyet a DataMax minden kereskedelmi ajánlatban hivatkozási alapként használ.

HangkonfigurációLegjobb felhasználási esetBecsült kiegészítő költségKompatibilis vetítő kimenete
Beépített 10W sztereóHálószoba, 80 hüvelyk$0Bármely modell
2.1 hangrud mélynyomóvalNappali, 100-120 hüvelyk$300-$600HDMI 2.1 eARC szükséges
Dolby Atmos 5.1.2 hangrudOtthoni mozi, 120-150 hüvelyk$700-$1500HDMI 2.1 eARC Atmos átvezetéssel
70V mennyezeti hangszórótömbSportbár, 150 hüvelyk és felette$80-$120 helyenkéntHDMI audio-kinyerő + keverő

A DataMax hangintegrációs diagramja az egység Dolby Atmos hangruddal és mélynyomóval párosítva egy 120 hüvelykes nappali összeállításban

Szoftver, streaming és intelligens funkciók

Bármely ilyen vetítő utolsó rétege az operációs rendszer és az alkalmazásréteg. A hardver nyeri meg a specifikációs táblázatot, de a szoftver nyeri meg a napi élményt. Azok a vevők, akik itt alulinvestálnak, remek képpel és bosszantó távirányítóval maradnak.

Operációs rendszer és alkalmazáslefedettség

Az Android TV 11 vagy újabb verziója 2026-ban minden vetítő alapértelmezett elvárása. Ez hordozza az ESPN+, DAZN, Peacock, Amazon Prime Video Sports és Apple TV+ hivatalos alkalmazásait, amelyek együttesen az észak-amerikai és európai élő sportjogok körülbelül 90 százalékát fedik le. A Linux-alapú elágazások és a proprietáris felületek olcsóbbnak látszanak a törzslistán, de arra kényszerítik a vevőket, hogy APK-fájlokon keresztül telepítsék az alkalmazásokat, ami kiskereskedelmi szempontból támogatási rémálom. A DataMax a DPL sorozatban Android TV 11-et, a DPT sorozatban pedig Google TV-t szállít, mindkettőt Widevine L1 DRM-tanúsítvánnyal validálva, amely 4K HDR tartalmat képes 1080p-es visszaesés nélkül streamelni.

Hangvezérlés és több helyiség közötti casting

A mellékelt Bluetooth távirányítón keresztüli hangvezérlés, a beépített Chromecast és az Apple AirPlay 2 együtt lefedija a másodlagos képernyős felhasználási esetet, amely meghatározza a modern sportnézést. A néző statisztikai fedőréteget küldhet egy táblagépről a sportvetítőre, miközben a műsor teljes képernyőn játszik a set-top boxról, majd ugyanazt a feedet átirányíthatja a telefonjára, amikor a konyhába lép. OEM vásárlók számára a casting csomag egységenként egyetlen royalty csomaggal licencelt, amelyet a DataMax az egységenkénti 180 USD feletti shenzheni FOB nagykereskedelmi árba foglal 1000 egység feletti rendelések esetén.

OTA frissítések és hosszú távú támogatás

A sportvetítőnek a piacravezetés után legalább öt éven keresztül OTA firmware-frissítéseket kell kapnia. A műsorszolgáltatási kódolási szabványok fejlődnek, a streaming alkalmazások elavultják a régebbi Android-verziókat, az HDMI kézfogási hibák pedig hat havonta felbukkannak az új set-top boxokban. A DataMax minden léz foszfforos SKU-jánál legalább ötéves OTA-időszakot vállal, negyedévente biztonsági javításokkal és félévente funkciófrissítésekkel. Azoknak a B2B beszerzési csapatoknak, amelyek többéves szolgáltatási szerződést építenek sportvetítőre, ez a támogatási időszak a legfontosabb beszerzési tétel, mert meghatározza, hogy a telepített állomány naprakész marad-e, vagy a harmadik évben elsötétedik.

Intelligens funkció2026-os minimális specifikációDataMax OEM alapértelmezett
OSAndroid TV 11Android TV 11 / Google TV
DRMWidevine L1Widevine L1 + PlayReady 3.0
CastingChromecastChromecast + AirPlay 2
HangTávoli mikrofon opcionálisBluetooth távirányító mikrofonja
OTA időszak3 év5 év

Hogyan válasszunk megfelelő sportvetítőt 2026-ban

Ha 2026-ban sportvetítőt választunk, a döntés négy tényezőre redukálódik, amelyeket egyetlen beszerzési megbeszélés során meghozhatunk: a fénycél, a vetítési távolság, a fényforrás és a szoftveres támogatás. Azt javasoljuk, hogy a vevők először rögzítsék a fénycél értékét, mert minden más specifikáció a környezeti fényviszonyokból ered. A 3000 ANSI lumenes léz foszfforos sportvetítő 120 hüvelyk méretben kezeli a halványan megvilágított nappalit, míg a 4500 ANSI lumenes modell a minimum az ablakkal rendelkező sportbárhoz. Ezután igazítsák a vetítési arányt a helyiséghez, majd validálják az operációs rendszer tervezetét, végül pedig rögzítsék írásban az OTA-támogatási kötelezettséget.

Következő lépések az OEM és kiskereskedelmi vevők számára

A 2026-os terjesztésre szánt sportvetítő sor értékelését végző B2B beszerzési csapatok számára a beszerzési ellenőrzőlista rövid és konkrét. A DataMax a következő kereskedelmi feltételeket támogatja a DPL és DPT sportvetítő családokban:

  • MOQ: 500 egység SKU-nként, 1000 egység egyedi firmware-buildhez
  • Gyártási átfutás: 35 nap standard SKU-kra, 60 nap egyedi OEM színre vagy logóra
  • Minta politika: 3 értékelő egység 7 napon belüli szállítással, amely 1000+ POQ esetén visszajáratandó
  • Kapcsolattartási csatorna: egyedi ajánlat kérése vagy e-mail: Contact-Projector.com
  • Jótállás: 3 év alkatrészre és munkára, opcionális 5 éves meghosszabbítás az egység MSRP-jének 4 százalékáért
  • Fizetési feltételek: 30 százalék T/T előleg, 70 százalék a B/L másolat alapján 50 000 USD feletti rendelésekre

A kiskereskedelmi vevők és otthoni fogyasztók vásárlás előtt kérjenek faltávolság-kalkulátort bármelyik eladótól, majd ellenőrizzék, hogy az egység Android TV 11-es vagy újabb verziót futtat, és rendelkezik Widevine L1 tanúsítvánnyal. Az egyetlen legnagyobb megbánás, amelyet bármely sportvetítővel kapcsolatban hallunk, az, ha valaki csak a lumenek alapján vásárol, és kiderül, hogy az operációs rendszer nem tudja streamelni a helyi liga alkalmazását.

Gyors referencia-ellenőrzőlista

Iparági kontextus

A 2026-os sportvetítő kategóriában az integrált hang és az 5 éves OTA-támogatás egyre inkább alapkövetelménnyé válik, miközben a fényesség a B2B és a B2B vevői szegmensekben egyaránt a három legfontosabb vásárlási hajtóerő marad.

Kezdje el a DataMax-zal

A sportvetítő jelenti a különbséget egy 65 hüvelykes tévé és egy valódi stadionméretű nappali élmény között, és a megfelelő OEM partner ezt a különbséget jövedelmező SKU-vá alakítja. A DataMax 2500–6500 ANSI lumenes léz foszfforos és LED sportvetítő modelleket szállít, teljes OEM és ODM szolgáltatással forgalmazóknak, hospitality csoportoknak és sportbár-üzemeltetőknek. Tekintse meg otthoni mozivetítő kínálatunkat, vagy kérjen egyedi ajánlatot, hogy ma elindíthassa a 2026-os beszerzési beszélgetést mérnöki csapatunkkal.

Az Ön kosara
Az oldal használati élményét javítja, ha engedélyezi a sütiket Süti-szabályzat