Diposkan Pada: Dis 25, 2025 - 145 Tontonan
Pembekal Projektor B2B Tahap 1 lwn Tahap 2: Apakah Perbezaannya?
Keputusan pembelian projektor b2b tahap 1 boleh secara senyap menjatuhkan program OEM bernilai enam angka apabila kilang yang salah dipilih untuk pengeluaran volum tinggi. Ketua perolehan sering hanya menyedari jurang tersebut selepas deposit acuan, pemindahan acuan, dan penghantaran pandu tiba dengan warna yang tidak konsisten, enjin fosfor laser yang tidak padan, atau pensijilan keselamatan yang tiada. Panduan ini memecahkan spesifikasi tepat, pensijilan, dan penanda aras operasi yang membezakan pembekal projektor b2b tahap 1 sebenar daripada alternatif tahap 2 yang memenuhi direktori kilang Shenzhen. Anda akan meninggalkan dengan senarai semak yang konkrit untuk menilai mana-mana OEM projektor China sebelum menandatangani pesanan pembelian.
Sekilas Pandang
- kilang projektor di Shenzhen biasanya menjalankan talian pengeluaran yang diaudit ISO 9001, ISO 14001, dan BSCI dengan kapasiti bulanan minimum 50,000 unit, berbanding kilang tahap 2 yang jarang melebihi 10,000 unit sebulan.
- Pembekal projektor b2b tahap 1 tulen menyediakan MOQ OEM sebanyak 500 hingga 1,000 unit setiap SKU, dengan masa utama standard 25 hingga 45 hari, manakala pembekal tahap 2 biasanya memerlukan 1,000 hingga 3,000 unit dan 60 hingga 90 hari.
- Kilang projektor b2b tahap 1 memegang paten enjin fosfor laser dan triple-laser proprietari mereka sendiri, di mana vendor tahap 2 biasanya melabel putih enjin generik yang diperoleh daripada integrator pihak ketiga.
- Rakan ODM projektor b2b tahap 1 sebenar menawarkan acuan label peribadi, penyesuaian firmware, serta casis yang telah diprasijilkan UL, FCC, CE, dan CCC, menjimatkan pembeli anggaran 8 hingga 12 minggu kerja pematuhan hiliran.
- DataMax mengesyorkan mengaudit mana-mana rakan kongsi SKU prospektif menggunakan kad skor kilang 25 mata yang merangkumi optik, terma, MTBF, dan aliran kerja RMA selepas jualan sebelum mengeluarkan RFQ rasmi.
Pembekal model: Definisi dan Penanda Aras Kejuruteraan
Pen designation unit dalam pasaran OEM China bukanlah label pemasaran yang digunakan oleh tahap Pembekal Emas Alibaba. Klasifikasi ini diperoleh melalui metrik yang boleh disahkan: pemasangan enjin optik dalaman, talian SMT automatik dengan ketepatan penempatan melebihi 0.4mm, dan kadar Mean Time Between Failure yang didokumenkan melebihi 30,000 jam untuk sumber cahaya fosfor laser. Pembeli yang membandingkan kilang projektor b2b tahap 1 dengan pesaing tahap 2 harus mengikat RFQ mereka kepada enam penanda aras kejuruteraan yang ketat, yang mana setiap satunya kami jejaki secara dalaman untuk setiap kumpulan pengeluaran DataMax.
Piawaian Enjin Optik dan Sumber Cahaya
Kilang projektor ini biasanya menyampaikan resolusi 4K UHD asli melalui cipset DMD 0.47-inci atau 0.66-inci daripada Texas Instruments, dipadankan dengan enjin fosfor laser atau triple-laser RGB yang mengekalkan output 2,500 hingga 5,500 ANSI lumen. Vendor tahap 2 sering mengiklankan 4K apabila mereka maksudkan anjakan piksel 1080p, dan jarang menerbitkan ukuran lux bebas. Bagi pasukan perolehan yang mengesahkan tuntutan projektor, minta helaian spesifikasi DLP Texas Instruments terkini dan silang semak kod cipset terhadap bill of materials. Kami menolak mana-mana pembekal yang tidak dapat menghasilkan helaian data enjin yang ditandatangani dalam tempoh 12 bulan yang lalu.
Penilaian MTBF sumber cahaya tahap 1 mesti mencapai minimum 25,000 jam, dengan waranti 3 tahun atau 5 tahun yang disokong oleh perjanjian tahap perkhidmatan bertulis. Pembekal tahap 2 biasanya memetik 20,000 jam tetapi tidak mendokumenkan sebarang pengesahan makmal.
Pensijilan dan Liputan Pematuhan
Pembekal SKU yang beroperasi di Shenzhen memegang timbunan pensijilan serantau dan antarabangsa penuh: CCC untuk pasaran domestik China, CE dan RoHS untuk Kesatuan Eropah, FCC Part 15 untuk Amerika Utara, UL atau ETL untuk Amerika Syarikat dan Kanada, dan pilihan PSE untuk Jepun dan KC untuk Korea Selatan. Senarai pensijilan tepat bergantung pada rantau pengedaran sasaran, jadi rakan tahap 1 sebenar akan mengekalkan sijil aktif dalam fail dan bukannya berjanji untuk mendapatkannya selepas pengesahan PO.
Kami memprasijilkan setiap casis di makmal Shenzhen kami terhadap piawaian keselamatan fotobiologi IEC 62471 dan garis dasar keselamatan audio-video IEC 62368-1 sebelum larian pandu meninggalkan talian. Pra-pensijilan tersebut adalah sebab tunggal terbesar klien OEM projektor b2b tahap 1 kami memampatkan masa-ke-pasaran mereka kira-kira dua suku berbanding pembeli yang melibatkan vendor tahap 2 dan menjalankan pematuhan dari awal.
Kapasiti Pengeluaran dan Disiplin Masa Utama
Kapasiti model adalah angka yang paling dipalsukan di laman web kilang China, jadi pengesahan penting. Audit kiraan talian SMT sebenar, daya pemprosesan pateri gelombang, dan kelas bilik bersih pemasangan optik. Talian tahap 1 menjalankan bilik bersih ISO Kelas 7 atau lebih baik untuk peringkat integrasi kanta, dengan daya pemprosesan 800 hingga 1,200 unit siap setiap syif. Loji tahap 2 biasanya melangkau bilik bersih dan bergantung pada pemasangan kanta manual, yang secara langsung meningkatkan kadar kecacatan pada optik ultra-short throw dan short throw.
Masa utama standard di rakan kongsi ODM projektor b2b tahap 1 ialah 25 hingga 45 hari untuk SKU berulang dan 45 hingga 70 hari untuk acuan baharu yang memerlukan acuan tersuai atau port firmware. Masa utama tahap 2 biasanya melanjut sehingga 60 hingga 120 hari kerana komponen diperoleh melalui ejen perdagangan dan bukannya akaun langsung.
MOQ, Acuan, dan Fleksibiliti Label Peribadi
Jalur MOQ OEM unit bermula pada 500 unit untuk SKU katalog dan meningkat kepada 1,000 unit untuk penyesuaian label peribadi. MOQ tahap 2 bermula pada 1,500 unit dan kerap memerlukan deposit acuan pendahuluan 30% yang mana pembekal tahap 1 menyerap sebagai sebahagian daripada NRE projek. Bagi pasukan perolehan B2B yang menjalankan pelancaran pandu sebelum penskalaan, jurang MOQ ini adalah faktor penentu. Pandu 500-unit membolehkan peruncit menguji SKU mudah alih 1080p pada harga borong $189 sebelum membuat komitmen pesanan pengisian semula 5,000 unit.
Acuan DataMax kekal dalaman dan tidak dipindahkan kepada pembeli sehingga kitaran pesanan kedua, yang melindungi kedua-dua pihak daripada kebocoran acuan pramatang dan mengekalkan tembok api IP utuh. Ini adalah salah satu corak operasi yang memisahkan hubungan projektor yang berfungsi daripada transaksi pembelian sekali sahaja, dan ia adalah model yang sama yang kami gunakan untuk setiap penglibatan borong dan label peribadi yang kami terima.
Bagi pembeli OEM yang menilai rakan tahap 1 berbanding pesaing tahap 2, soalan senarai pendek adalah mudah: bolehkah kilang tersebut menghasilkan helaian data enjin yang ditandatangani, nombor fail UL aktif, dan sijil bilik bersih yang disahkan pada lawatan yang sama? Apa-apa yang kurang daripada ya pada ketiga-tiganya adalah operasi tahap 2 yang berpakaian untuk kedudukan Alibaba.
Spesifikasi Teknikal Yang Mentakrifkan Kualiti projektor

Spesifikasi SKU bermula pada enjin optik, bukan brosur pemasaran. Tiga spesifikasi yang memisahkan casis model tahap 1 daripada klon tahap 2 ialah output ANSI lumen, nisbah kontras asli, dan jalur nisbah lontaran yang disokong oleh pemasangan kanta. Bagi pasukan perolehan B2B yang menilai pesanan borong melebihi 1,000 unit, ketiga-tiga angka ini menentukan sama ada SKU akan bertahan dalam kitaran waranti satu tahun atau menjana lonjakan kadar pulangan yang menghapuskan margin.
SKU mudah alih unit tahap 1 sebenar dihantar dengan 800 hingga 1,200 ANSI lumen yang diukur terhadap ITARDMS-1, kerana protokol ujian ANSI lumen Projector Central adalah metodologi tunggal yang diterima oleh pengedar dan peruncit pada helaian spesifikasi. SKU tahap 2 biasanya mencetak 2,500 hingga 4,500 "lumen" pada kotak tetapi mengukur 600 hingga 900 ANSI lumen dalam ujian makmal bebas, jurang yang hanya ditemui pembeli selepas 200 pulangan lapangan pertama tiba. DataMax menerbitkan helaian data ITARDMS-1 untuk setiap casis projektor tahap 1 yang kami hantar, dan protokol yang sama digunakan pada varian paparan 4K UHD dan fosfor laser dalam katalog 2026 kami.
Kontras asli untuk SKU hiburan rumah projektor tahap 1 ialah 2,500:1 hingga 5,000:1 pada DMD 0.47-inci, dan 10,000:1 hingga 25,000:1 pada enjin 4K UHD 0.61-inci. Liputan nisbah lontaran untuk barisan SKU tahap 1 harus merangkumi ultra-short throw (0.21:1), short throw (0.49:1 hingga 0.83:1), dan standard throw (1.2:1 hingga 1.5:1) supaya satu pelaburan acuan ODM menyajikan tiga saluran runcit. Kami memegang ketiga-tiga blok kanta di bilik acuan Shenzhen kami, yang merupakan salah satu sebab operasi klien model tahap 1 kami mengekalkan kiraan SKU yang tinggi tanpa menggandakan NRE acuan.
Seni Bina Sumber Cahaya: Enjin Laser, LED, dan Hibrid
Seni bina sumber cahaya unit pada 2026 terbahagi merentasi tiga keluarga enjin, dan pilihan ini memacu keseluruhan timbunan kos hiliran. Enjin paparan fosfor laser menyampaikan 2,500 hingga 5,000 ANSI lumen dengan hayat sumber cahaya 20,000 hingga 30,000 jam dan menggunakan 180W hingga 350W bergantung pada bin kecerahan. Enjin RGB LED menyampaikan 600 hingga 1,500 ANSI lumen dengan hayat 30,000 hingga 60,000 jam dan menggunakan 80W hingga 140W. Enjin hibrid laser-LED, iaitu konfigurasi yang mana hala tuju OEM projektor ini kami bertumpu untuk SKU mudah alih dan hiburan rumah, menyampaikan 1,200 hingga 2,200 ANSI lumen dengan hayat 25,000 jam pada 110W hingga 180W.
Bagi pembeli B2B yang mendapatkan unit label peribadi untuk pasaran runcit Eropah, premium paparan fosfor laser menambah kira-kira $42 hingga $58 setiap unit berbanding binaan LED yang setara, tetapi penilaian sumber cahaya 20,000 jam membolehkan peruncit mengiklankan waranti 5 tahun yang mana casis LED tidak dapat tunaikan. Delta harga tersebut adalah jenis butiran yang pasangan projektor tahap 1 tonjolkan semasa peringkat RFQ, bukan selepas pengesahan PO.
Pematuhan, Pensijilan, dan Perlindungan IP dalam Perkongsian SKU
Pematuhan model bukanlah senarai semak di dermaga penghantaran. Timbunan kawal selia 2026 merentasi klien borong dan label peribadi kami merangkumi tanda CCC untuk pasaran domestik China, CE dan RoHS untuk Kesatuan Eropah, FCC Part 15 untuk Amerika Utara, UL atau ETL untuk Amerika Syarikat dan Kanada, dan pilihan PSE untuk Jepun dan KC untuk Korea Selatan. Senarai pensijilan tepat bergantung pada rantau pengedaran sasaran, jadi rakan tahap 1 sebenar akan mengekalkan sijil aktif dalam fail dan bukannya berjanji untuk mendapatkannya selepas pengesahan PO.
IP, Pemilikan Acuan, dan Pemindahan Aset Kejuruteraan
Perlindungan IP projektor ini berada dalam dua dokumen: fasal pemilikan acuan dan perjanjian escrow firmware. Pemilikan acuan kekal dengan kilang sehingga kitaran pesanan kedua dibayar penuh, di mana fail acuan, fail Gerber, dan semakan BOM dipindahkan kepada pembeli di bawah perjanjian pemindahan acuan yang dilaksanakan. Escrow firmware, iaitu dokumen kedua yang mana vendor tahap 2 hampir tidak pernah menawarkan, meletakkan kod sumber firmware dalam ejen escrow pihak ketiga yang mengeluarkan kod kepada pembeli hanya jika kilang terlepas dua tetingkap penghantaran berturut-turut atau memfailkan kebangkrapan.
Bagi pembeli OEM yang menilai rakan tahap 1 berbanding pesaing tahap 2, soalan senarai pendek adalah mudah: bolehkah kilang tersebut menghasilkan helaian data enjin yang ditandatangani, nombor fail UL aktif, dan sijil bilik bersih yang disahkan pada lawatan yang sama? Apa-apa yang kurang daripada ya pada ketiga-tiganya adalah operasi tahap 2 yang berpakaian untuk kedudukan Alibaba. DataMax memprasijilkan setiap casis di makmal Shenzhen kami terhadap piawaian keselamatan fotobiologi IEC 62471 dan garis dasar keselamatan audio-video IEC 62368-1 sebelum larian pandu meninggalkan talian, satu disiplin yang memampatkan masa-ke-pasaran klien projektor tahap 1 kami kira-kira dua suku berbanding vendor tahap 2 yang menjalankan pematuhan dari awal.
Jadual Perbandingan Tahap 1 lwn Tahap 2
| Spesifikasi | SKU (DataMax OEM/ODM) | Vendor tahap 2 (kilang China biasa) |
|---|---|---|
| Pensijilan ANSI lumen | Disahkan pihak ketiga ITARDMS-1 | Dinyatakan sendiri, tiada laporan makmal |
| Kelas bilik bersih (pemasangan kanta) | ISO Kelas 7 | Bilik tidak terkawal, pemasangan kanta manual |
| MOQ untuk SKU katalog | 500 unit | 1,500 unit |
| MOQ untuk label peribadi | 1,000 unit | 2,000+ unit dengan deposit acuan 30% |
| Masa utama (SKU berulang) | 25 hingga 45 hari | 60 hingga 90 hari |
| Masa utama (acuan baharu) | 45 hingga 70 hari | 90 hingga 120 hari |
| Casis yang telah diprasijilkan | UL, ETL, CE, FCC, CCC, IEC 62471 | Sijil diperoleh selepas PO |
| Pemindahan pemilikan acuan | Selepas kitaran pesanan ke-2 | Pembeli prabayar 100% pendahuluan |
| Pilihan escrow firmware | Tersedia | Tidak ditawarkan |
Jadual ini meringkaskan jurang operasi yang mana pasukan perolehan borong dan B2B kami berjalan melalui setiap semakan RFQ, dan ia adalah senarai semak yang sama yang kami gunakan apabila melayakkan pembekal tahap 1 atau tahap 2 baharu kami sendiri.
Bagi pembeli B2C yang membaca panduan ini yang membeli melalui Amazon, Best Buy, atau peruncit serantau, pembezaan tahap 1 lwn tahap 2 masih penting kerana unit yang anda buka kotak membawa keputusan kejuruteraan yang sama yang dibuat 90 hari lebih awal dalam rundingan OEM. Apabila pasangan unit mendapat BOM dan firmware yang betul, pengguna akhir menerima casis yang but dengan bersih, mengekalkan penentukurannya selama dua tahun, dan melepasi setiap pemeriksaan kastam pada laluan pertama.
Langkah Seterusnya: Cara Memilih Pasangan projektor Anda
Pemilihan projektor disimpulkan dengan rangka kerja kelayakan vendor yang boleh anda jalankan dalam masa dua minggu. Bagi pembeli OEM yang menilai rakan tahap 1, matriks keputusan di bawah merangkumi empat titik semak yang mana pasukan perolehan kami gunakan untuk setiap senarai pendek SKU baharu. Mulakan dengan meminta helaian data enjin, sijil kelas bilik bersih, pesanan sampel dengan pecahan kos unit yang telus, dan fasal waranti bertulis. Mana-mana vendor model yang teragak-agak pada mana-mana empat item ini akan tersingkir daripada kolam yang layak sebelum panggilan kedua.
Senarai Semak Kelayakan untuk Pembeli OEM
- Fleksibiliti MOQ: 500 unit untuk SKU katalog, 1,000 unit untuk label peribadi, tanpa deposit acuan pada PO pertama.
- Ketelusan masa utama: 25 hingga 45 hari untuk SKU berulang, 45 hingga 70 hari untuk acuan baharu, dengan SLA bertulis untuk tetingkap yang terlepas.
- Polisi sampel: sampel kejuruteraan berbayar dalam tempoh 5 hari bekerja, dikreditkan terhadap PO pengeluaran pertama.
- Saluran hubungan: pengurus akaun khusus yang boleh dihubungi melalui WeChat, e-mel, dan WhatsApp dalam tempoh 4 jam bekerja.
Pasukan perolehan B2B yang mengikuti protokol ini biasanya memampatkan kelayakan vendor kira-kira 40 peratus dan mengelakkan kos kerja semula yang muncul apabila vendor tahap 2 gagal pematuhan pada peringkat penghantaran. Bagi pembeli B2C yang membaca panduan ini, senarai semak yang sama terpakai secara tidak langsung: setiap peruncit dan penjual Amazon yang mendapatkan unit pada kilang unit yang layak menyampaikan unit yang telahpun lulus get ini.
DataMax menjemput pembeli yang layak untuk meminta sebut harga tersuai, menyemak projektor hotel GP95 kami untuk rujukan penggunaan hospitaliti, atau melayari barisan projektor teater rumah untuk SKU sedia runcit. Rekod audit pembekal penuh dan rujukan projektor tahap 1 ini tersedia di bawah NDA atas permintaan.
Soalan Lazim
Apakah yang mentakrifkan kilang projektor pada 2026?
Kilang tahap 1 projektor b2b mengendalikan bilik bersih ISO Kelas 7 untuk pemasangan enjin laser, memegang nombor fail UL, ETL, CE, FCC, dan CCC yang aktif, menjalankan pengesahan lumen pihak ketiga ITARDMS-1 pada setiap kumpulan, dan menawarkan escrow firmware serta pemindahan pemilikan acuan selepas kitaran pesanan kedua. Vendor tahap 1 projektor b2b tahap 1 juga mengekalkan masa utama SKU berulang 25 hingga 45 hari berbanding 60 hingga 90 hari di kedai tahap 2.
Bagaimanakah OEM tahap 1 projektor b2b mengendalikan MOQ untuk pesanan label peribadi pertama?
DataMax memetik 500 unit pada SKU katalog dan 1,000 unit pada program label peribadi, tanpa deposit acuan pendahuluan pada pesanan pembelian pertama. Setiap klien tahap 1 projektor b2b membayar pelunasan acuan standard merentasi tiga larian pengeluaran pertama, yang mengekalkan modal pelancaran di bawah $180,000 untuk SKU teater rumah 1080p biasa.
Apakah masa utama yang patut dijangka oleh pasukan perolehan B2B daripada pembekal tahap 1 projektor b2b tahap 1?
Pesanan SKU berulang dihantar dalam 25 hingga 45 hari dari pengesahan PO, manakala program acuan baharu mengambil masa 45 hingga 70 hari termasuk porting firmware dan pensijilan keselamatan. Setiap kontrak tahap 1 projektor b2b di DataMax termasuk SLA bertulis yang mengkreditkan 1.5 peratus nilai PO setiap minggu untuk mana-mana tetingkap penghantaran yang terlepas melepasi tarikh yang dipersetujui.
Pensijilan manakah yang pramasak oleh pasangan tahap 1 projektor b2b sebelum penghantaran?
Setiap casis tahap 1 projektor b2b tahap 1 DataMax dihantar dengan dokumentasi UL, ETL, CE, FCC, CCC, keselamatan fotobiologi IEC 62471, dan keselamatan audio-video IEC 62368-1. Pek dokumentasi tahap 1 projektor b2b yang sama melepasi kastam di Amerika Syarikat, Kesatuan Eropah, United Kingdom, dan Asia Tenggara tanpa lawatan makmal sekunder dalam 92 peratus pesanan yang dihantar tahun lepas.
BOlehkah pembekal tahap 1 projektor b2b menyesuaikan firmware dan UI untuk pembeli runcit?
Ya. Vendor tahap 1 projektor b2b yang layak mengekalkan pasukan kejuruteraan firmware yang memindahkan Android TV, Google TV, atau pelancar proprietari ke platform rujukan pembeli dalam tetingkap acuan baharu 45 hingga 70 hari. DataMax telah menghantar firmware projektor b2b tahap 1 tersuai untuk IPTV hotel, pengurusan bilik darjah pendidikan, dan papan tanda titik pembelian runcit sejak 2018.
Bagaimanakah pembeli B2C mengesahkan bahawa projektor runcit mereka datang dari kilang tahap 1 projektor b2b tahap 1?
Periksa ID FCC pada label casis terhadap pangkalan data kebenaran peralatan FCC, sahkan nombor fail UL pada direktori UL Product iQ, dan cari kod kumpulan bilik bersih yang dicetak pada karton dalaman. Unit yang diperoleh dari talian tahap 1 projektor b2b membawa ketiga-tiga penanda; stok tahap 2 biasanya hanya membawa label jenama runcit.
Piawaian Editorial DataMax
Panduan tahap 1 projektor b2b ini diselenggara oleh pasukan editorial projektor pintar DataMax, dengan data kejuruteraan yang diperoleh daripada makmal Shenzhen kami dan rekod penghantaran daripada buku pesanan OEM 2024 hingga 2025 kami. Spesifikasi yang dipetik merentasi siri tiga laluan mencerminkan SKU katalog dalam pengeluaran aktif seperti semakan Januari 2026.
Bina senarai pendek tahap 1 projektor b2b dengan DataMax sebagai pasangan kejuruteraan anda. Minta sebut harga tersuai untuk menerima pek helaian data, unit sampel dalam tempoh 5 hari bekerja, dan cadangan acuan serta masa utama bertulis yang disesuaikan dengan penggunaan runcit atau borong anda.
