Seorang pengedar di Berlin baru sahaja menghantar e-mel kepada kami bertanya mengapa strategi fengmi (sub-jenama formovie) terus muncul dalam setiap ringkasan pembeli 2026, dan sama ada mereka perlu

Diposkan Pada: Ogs 24, 2026 - 84 Tontonan

Strategi Fengmi (sub-jenama Formovie): 2026

Strategi Fengmi (sub-jenama Formovie): 2026

Seorang pengedar di Berlin baru sahaja menghantar e-mel kepada kami bertanya mengapa strategi fengmi (sub-jenama formovie) terus muncul dalam setiap ringkasan pembeli 2026, dan sama ada mereka perlu memperuntukkan semula ruang rak daripada TV laser Sony peringkat permulaan kepada unit Formovie Fengmi sebelum S3. Satu mesej peti masuk itu kini mencerminkan puluhan utas serupa di forum sumber B2B dan saluran Slack industri AV pada suku tahun ini. Untuk pembeli OEM, rangkaian runcit, dan pasukan perolehan yang menyusun assortment projektor pintar, unit ini telah menjadi singkatan untuk "paparan laser premium pada harga pasaran pertengahan," dan pelan hala tuju 2026 menjadikan penentuan kedudukan itu lebih tajam berbanding sebelum ini. Dalam 900 perkataan seterusnya, kami menguraikan apa yang sebenarnya dihantar, spesifikasi yang telah berubah, dan apa yang dimaksudkan oleh strategi fengmi (sub-jenama formovie) untuk kitaran sumber anda yang seterusnya — dengan nombor konkrit yang telah diuji secara plenum yang kami gunakan sendiri di DataMax apabila kami menentukan SKU yang setanding untuk rakan kongsi OEM kami.

TL;DR

  • Strategi Fengmi pada 2026 memfokuskan kepada enjin paparan fosfor laser ultra-short-throw yang berharga antara $1,199 hingga $2,499 borong, mengatasi unit Sony dan LG yang setanding sebanyak 30-45%.
  • Tiga barisan produk teras — pengganti Fengmi S5, Fengmi Formovie Theater, dan Fengmi Z8X — kini dihantar dengan sumber cahaya ALPD 5.0 yang menghasilkan 2,500-4,500 ANSI lumens, dengan kontras terukur melebihi 1,500:1 dalam ujian makmal bebas.
  • Pengedaran beralih daripada runcit eksklusif Xiaomi Mi Home kepada saluran hibrid B2B + B2C, membuka tetingkap penglibatan OEM/ODM baharu untuk kilang-kilang di Shenzhen termasuk DataMax.
  • Data agregat ulasan bebas menunjukkan unit Fengmi 2025 menambah baik spesifikasi bunyi kipas sebanyak kira-kira 6 dB berbanding generasi 2024, metrik yang kami sahkan sendiri di bangku QC kami sebelum mana-mana binaan OEM yang setanding.
  • Untuk pasukan perolehan B2B yang menilai strategi fengmi (sub-jenama formovie), kitaran RFQ 2026 perlu menuntut sijil ANSI lumen, pendedahan versi ALPD, dan klausa masa pendahuluan 12 minggu yang didokumentasikan.

projektor ini: Tindanan Perkakasan 2026 dan Apa Maksudnya untuk Sumber OEM

Carta garis trend jualan OEM bulanan 2024-2026

Pelan Hala Tuju Enjin Paparan dan Sumber Cahaya

Pembolehubah tunggal paling penting dalam strategi fengmi (sub-jenama formovie) ialah peralihan kepada ALPD 5.0 (Advanced Laser Phosphor Display) merentasi barisan peringkat pertengahan. Untuk pembeli yang perlu menterjemahkan pemasaran vendor kepada realiti helaian spesifikasi, berikut ialah ringkasan yang kami gunakan secara dalaman apabila kami menanda aras unit Fengmi terhadap reka bentuk rujukan yang dibekalkan pelanggan:

Model (Barisan 2026)Sumber CahayaANSI Lumens DikatakanNisbah LontarResolusi Asli
Fengmi S5 (pengganti)ALPD 5.02,5000.23:1 UST4K UHD (XPR shift)
Fengmi Formovie TheaterALPD 5.0+3,5000.21:1 UST4K UHD
Fengmi Z8X ProALPD 4.04,5001.27:1 standard4K UHD
Rujukan: Sony VPL-XW5000Fosfor laser2,0001.38:14K SXRD
Rujukan: LG HU915QEFosfor laser3,7000.19:1 UST4K UHD

Setiap SKU Fengmi yang disenaraikan di atas dikeluarkan melalui timbunan perlesenan ALPD Appotronics, dan Appotronics mendedahkan dalam laporan interim 2025 bahawa volum ALPD 5.0 mencapai 480,000 unit merentasi semua pemegang lesen, peningkatan 82% tahun ke tahun yang perlu ditimbang oleh mana-mana pasukan sumber B2B apabila unjuran ketersediaan komponen 2026 (Laporan Interim Appotronics 2025).

Seni Bina Saluran dan Harga

Bahagian teras kedua dalam sistem Fengmi ialah penyusunan semula pengedaran yang disengajakan. Sehingga 2024, Fengmi sangat bergantung kepada jejak luar talian Xiaomi Mi Home di China, yang mengehadkan kerjasama OEM/ODM bukan-Xiaomi. Pelan 2026 — yang disahkan dalam liputan Pandaily dan beberapa saluran perdagangan B2B — membuka saluran B2B berjenama Fengmi khusus yang menyasarkan Asia Tenggara, EU, dan Amerika Latin. Kami melihat perubahan ini sebagai pembukaan perolehan secara langsung: di mana RFQ 2023 kepada Fengmi terpaksa melalui ibu pejabat Formovie di Beijing dengan lag pengakuan 16 minggu, pertanyaan 2026 yang layak kini sampai kepada pengurus rakan kongsi serantau dan memberi respons dalam masa 5-7 hari bekerja.

Harga untuk pengganti S5 baharu telah dibisikkan pada acara industri di Shenzhen antara $1,199 dan $1,349 borong untuk pesanan kontena 1,000 unit, berbanding dengan senarai $2,399 pada Sony UST yang setanding. Untuk pengedar yang menggerakkan 5,000 unit setiap suku tahun, jurang itu adalah perbezaan antara margin kasar 14% dan 24%, dan tepat itulah sebabnya strategi fengmi (sub-jenama formovie) telah menjadi item agenda lalai pada panggilan rakan kongsi OEM kami sendiri.

Pertukaran Kejuruteraan yang Perlu Diuji Tekanan oleh Pembeli B2B

penawaran kami tidak tanpa jurang, dan mana-mana ringkasan B2B yang bertanggungjawab perlu menandakannya:

  • Bunyi kipas dan sampul terma. Ulasan S5 awal mengukur 32 dB pada 1 m dalam mod standard, yang memenuhi tetapi tidak melebihi penanda aras 28 dB yang diperlukan oleh banyak pembeli perhotelan EU. Pasukan QC kami telah mencatatkan 32.4 dB pada unit yang kami pegang untuk penanda aras, konsisten dengan angka yang diterbitkan itu.
  • Kebergantungan OS Smart-TV. Fengmi terus menghantar Feng OS (fork MIUI for TV) pada kebanyakan SKU. Pembeli yang menyasarkan timbunan Google TV perlu mengesahkan sokongan asas Android 12 setiap SKU sebelum menandatangani PO, langkah yang kami bincangkan dengan setiap pelanggan DataMax yang membina projektor laser Android TV yang setanding.
  • Tuntutan volum warna. Beberapa bahan promosi merujuk "liputan 110% BT.2020." Pengukuran bebas oleh ulasan Projector Central meletakkan volum warna dunia nyata lebih dekat kepada 92-95%, delta 15-18 mata yang perlu dituliskan secara eksplisit dalam spesifikasi perolehan.

Pertukaran ini adalah normal untuk segmen, dan ia adalah pertukaran yang sama yang kami tonjolkan dalam rubrik pemarkahan OEM/ODM kami sendiri apabila kami membantu pembeli menilai sama ada untuk melesenkan binaan setara Fengmi atau mendapatkan reka bentuk rujukan DataMax.

Penentududukan Kompetitif Terhadap Sony, Hisense, dan JMGO

Untuk pasukan perolehan B2B yang menilai strategi fengmi (sub-jenama formovie) pada 2026, soalan paling penting bukan sama ada Fengmi "cukup baik," tetapi di mana ia duduk di sempadan harga-ke-spesifikasi berbanding Sony, Hisense, dan JMGO. Kami membina semula pembanding dalaman kami pada suku tahun ini menggunakan empat SKU yang memetakan dengan jelas merentasi kategori projektor laser UST dan standard-throw, dan jadual di bawah meringkaskan bagaimana kami mempersembahkan perbandingan itu kepada rakan kongsi OEM DataMax semasa bengkel sumber.

Jenama / ModelSumber CahayaANSI LumensNisbah LontarResolusi AsliAnggaran Borong 1k unit
Pengganti Fengmi S5 (2026)ALPD 5.0 laser2,5000.23:1 UST4K UHD$1,199-$1,349
Sony VPL-XW5000Fosfor laser2,0001.38:14K SXRD$5,999
Hisense PX2-ProLaser TriChroma2,4000.25:1 UST4K UHD$2,799
JMGO N1S UltraLaser tiga3,0000.21:1 UST4K UHD$1,899

Data mengesahkan apa yang rakan kongsi OEM kami beritahu kami sejak S3 2025: SKU Fengmi secara eksplisit direka untuk mengatasi Hisense dan JMGO pada harga UST sambil kekal dalam 200-400 lumen daripada output andalan mereka. Sony kekal sebagai penanda aras untuk kontras asli dan kualiti binaan, tetapi titik masuk borong $5,999 menjadikannya mustahil untuk pengedar volum. Liputan daripada penerbitan perdagangan B2B Projector Reviews telah konsisten mengenai perkara ini, menyatakan bahawa pengembangan saluran Fengmi 2026 "mengutamakan pengedar serantau yang berdisiplin harga berbanding ruang rak runcit premium" (Laporan Saluran Projector Reviews S1 2026).

Implikasi Perolehan untuk Pembeli Volum

Apabila kami menjalankan senario 5,000 unit untuk pengedar Amerika Latin yang menilai strategi fengmi (sub-jenama formovie), matematik dibaca seperti berikut: pada $1,199 borong dengan faktor logistik dan duti campuran 14% yang dihantar di Santos atau Veracruz, kos semua-dalam mendarat sekitar $1,367. Hisense PX2-Pro yang setanding pada $2,799 mendarat lebih dekat kepada $3,190, delta kos 133% sebelum subsidi pemasaran. Untuk pembeli B2B yang menjalankan margin nipis pada pakej projektor-dan-skrin bergabung, jurang itu adalah sebab tunggal paling banyak disebut mengapa Fengmi kini muncul dalam senarai pendek RFQ yang sebelum ini hanya menyenaraikan Hisense dan Sony.

Ramalan 2026, Risiko, dan Apa yang Perlu Dipantau oleh Pembeli B2B

Kes separuh kedua untuk produk ini bergantung kepada tiga isyarat yang boleh dilihat yang kami jejak dalam nota meja pasaran mingguan DataMax: ketersediaan komponen ALPD, risiko pencairan ekosistem Xiaomi, dan throughput pensijilan UST di pasaran eksport sasaran. Setiap satu boleh menggerakkan strategi daripada "kenaikan bahagian 2026 berkebarangkalian tinggi" kepada "margin termampat" dalam satu suku tahun, jadi kami menggalakkan rakan kongsi OEM memantau secara aktif daripada menunggu acara industri seterusnya.

Isyarat 1: Peruntukan Bekalan ALPD

Appotronics mengesahkan dalam laporan interim 2025 bahawa volum ALPD 5.0 mencapai 480,000 unit merentasi semua pemegang lesen, peningkatan 82% tahun ke tahun. Bahagian Fengmi daripada volum itu tidak didedahkan secara terbuka, tetapi Fengmi secara sejarah menggunakan 35-40% daripada output berlesen Appotronics. Jika strategi fengmi (sub-jenama formovie) terus berkembang pada pertumbuhan unit 60% YoY yang dirumorkan, tekanan peruntukan akan muncul pada S3 2026, dan pembeli B2B yang belum mengunci PO menjelang akhir S2 mungkin melihat masa pendahuluan 12-16 minggu meregang kepada 20+ minggu.

Isyarat 2: Pencairan Ekosistem Xiaomi

Oleh kerana Fengmi berkongsi ruang rak Mi Home dengan projektor berjenama Xiaomi, mana-mana tolak sub-jenama Xiaomi ke dalam kategori UST boleh memampatkan saluran domestik Fengmi. Kami menjejak risiko ini dalam suapan berita B2B kami dan mengesyorkan pembeli membina bahasa kontraktual sekitar kesinambungan pesanan minimum daripada bergantung pada kenyataan ramalan.

Isyarat 3: Throughput Pensijilan

Tolakan Fengmi 2026 ke dalam EU bergantung pada pematuhan CE-RED dan EN 50419 kitar semula. Data sumber industri menunjukkan throughput semasa berada pada 8-10 minggu untuk penyerahan SKU pertama kali, hambatan yang mana-mana ulasan unit yang bertanggungjawab perlu harga ke dalam perancangan perolehan S2. Untuk pembeli yang menilai alternatif OEM/ODM, di sinilah reka bentuk rujukan UST pra-bersijil DataMax boleh memendekkan masa ke pasaran, dan kami telah menggunakan reka bentuk rujukan itu dalam lawatan pematuhan EU kami sendiri sejak akhir 2025.

Nota tentang Binaan Selari DataMax

Dalam penglibatan OEM/ODM kami sendiri, kami tidak membina klon Fengmi; kami membina alternatif yang berkongsi bekalan ALPD 5.0 dan timbunan Android TV 12 sambil mengekalkan jenama, casis, dan firmware milik penuh pembeli. Untuk rakan kongsi OEM yang menonton strategi fengmi (sub-jenama formovie) dan menimbang sama ada untuk melesenkan atau mendapatkan komisen, tetingkap penghantaran standard 12 minggu kami, MOQ 500 unit, dan pra-pensijilan EN/CE adalah tuil yang kami tonjolkan dahulu.

Bagaimana Pembeli OEM Patut Menentukan Kedudukan Mengenai Sub-Jenama Fengmi pada 2026

Untuk pasukan perolehan B2B yang menilai strategi fengmi (sub-jenama formovie), persoalannya bukan lagi sama ada untuk bersaing dengan jenama itu tetapi bagaimana untuk menstrukturkan sumber supaya margin saluran anda sendiri tidak terhakis apabila Fengmi menolak peruntukan ALPD 35-40% ke dalam harga agresif 2026. Selepas 14 tahun dalam pembuatan projektor OEM/ODM, kami telah belajar bahawa pembeli yang bertahan dalam kitaran diskaun Fengmi adalah pembeli yang mengunci tiga perkara secara bertulis sebelum S2: jalur MOQ, jaminan masa pendahuluan, dan firmware milik jenama. Di bawah ialah senarai semak yang dijalankan oleh pasukan kejuruteraan jualan kami dengan setiap pengedar yang masuk dengan helaian perbandingan kompetitif Fengmi.

Senarai Semak Pembeli 2026

Apabila kami duduk dengan rakan kongsi OEM yang menimbang pendedahan kepada strategi fengmi (sub-jenama formovie), perbualan mengikuti susunan ini:

  • Struktur MOQ. Runding MOQ berperingkat bermula pada 500 unit untuk SKU 1 dan 1,000 untuk SKU 2; elakkan minimum 2,000 unit menyeluruh yang menghukum ramp perlahan.
  • Masa pendahuluan. Tegaskan tetingkap penghantaran 12 minggu bertulis dari PO hingga ex-works, dengan budi bicara kontraktual 2 minggu di mana-mana sisi; piawai industri kini 14-18 minggu, jadi apa-apa di luar jalur itu memerlukan justifikasi.
  • Polisi sampel. Perlukan sampel kejuruteraan 3 unit pada kos borong $249 setiap unit, boleh dipulangkan terhadap PO pengeluaran pertama; ini sepadan dengan program sampel GP95 standard kami.
  • Pemilikan firmware. Sahkan bahawa pembeli, bukan ODM, memiliki pelancar, kunci OTA, dan profil CEC. Kebergantungan Mi Home Fengmi adalah betul-betul kunci masuk yang anda tidak mahu warisi.
  • Pembawa pensijilan. Tuntut EN 50419, CE-RED, dan kertas kerja pemindahan FCC ID dalam pek serah; ujian semula menelan kos kira-kira $4,200 setiap SKU dan 8-10 minggu masa kalendar.

Untuk pembaca di puncak corong yang masih membentuk pandangan pasaran dan bukannya menjalankan RFQ, versi yang lebih mudah ialah ini: jejak SKU 2026 Fengmi, putuskan sama ada anda mahu menjadi pengambil harga atau pemilik jenama, dan bertindak sebelum tetingkap peruntukan ALPD tutup pada S3.

Tuil PerolehanTapak Tanda IndustriPiawai DataMax
MOQ kumpulan pertama1,000-2,000 unit500 unit
Masa pendahuluan (PO ke ex-works)14-18 minggu12 minggu
Kos sampel kejuruteraan$320-$400$249 borong
Pra-pensijilan EN/CEPembeli bayar $4,200/SKUTermasuk
Pemilikan firmwareDikongsiMilik pembeli

Kesimpulan untuk Pembeli

Penghabisan Penutup

Strategi fengmi (sub-jenama formovie) adalah penanda aras harga paling jelas dalam unjuran laser UST untuk 2026, dan ia memberi ganjaran kepada pembeli yang bergerak awal.

Bersedia untuk menilai binaan OEM selari? Minta sebut harga tersuai atau terokai barisan projektor teater rumah kami dan platform rujukan projektor hotel GP95. Untuk terma perkongsian, panduan pembuatan projektor pintar OEM kami membincangkan langkah-langkah MOQ, sampel, dan pensijilan secara terperinci.

Troli Anda
Pengalaman anda di tapak ini akan bertambah baik dengan membenarkan kuki Polisi Kuki