Epson vs DataMax – kompletní srovnání pro B2B kupující: specifikace, MOQ, dodací lhůty, TCO a možnosti OEM partnerství.

Publikováno: čvc 31, 2026 - 89 Zobrazení

Epson vs DataMax: Srovnávací průvodce pro rok 2026

Epson vs DataMax: Srovnávací průvodce pro rok 2026

Když porovnáváte komerční projekční řešení pro novou řadu chytrých zasedacích místností, rozhodnutí mezi Epson vs DataMax může ovlivnit vaši produktovou roadmapu, marži i dobu uvedení na trh. Rozpočtová omezení, požadavky na svítivost a harmonogram certifikací se často v nákupním procesu střetávají a zanechávají kupující s protichůdnými údaji. Tento průvodce prořízne šum a poskytne vám technické recenze Epson vs DataMax vedle sebe, podložené ověřenými specifikacemi a reálnými daty o OEM dodacích lhůtách. Na konci budete vědět, která značka odpovídá vašim objemovým cílům, certifikační strategii a celkovým nákladům na vlastnictví (TCO).

Stručné shrnutí

Související zdroje: Srovnání chytrých projektorů DataMax

  • Projektory Epson nabízejí až 6 000 lumenů v řadě EB, zatímco vlajkové modely DataMax dosahují 7 200 lumenů, což představuje 20% výhodu v jasu pro instalace ve velkých prostorách.
  • DataMax podporuje OEM minimální objednací množství (MOQ) 200 kusů na SKU se standardní dodací lhůtou 6 týdnů, oproti MOQ Epson 500 kusů a dodací lhůtě 9 týdnů.
  • Obě značky splňují normy ANSI/INFOCOMM 3.01 pro rovnoměrnost jasu, ale DataMax navíc zahrnuje výrobní proces certifikovaný podle ISO 9001 pro konzistentní přesnost barev.
  • Z hlediska konektivity DataMax integruje nativní HDBaseT a HDMI 2.1, zatímco Epson standardně poskytuje RS-232 a drátový Ethernet a pro pokročilé protokoly vyžaduje přídavné moduly.
  • Pro B2B kupující, kteří upřednostňují celkové náklady na vlastnictví, snižuje 3letá onsite záruka DataMax a volitelné rozšířené servisní smlouvy skryté náklady na podporu.
FunkceEpson (EB‑700U)DataMax (DX‑8000)
Jas (lumeny)6 0007 200
Nativní rozlišení1920 × 12001920 × 1200
Kontrastní poměr2 500:13 000:1
Hmotnost (kg)6,57,1
PortyHDMI 2.0, VGA, RS‑232HDMI 2.1, HDBaseT, USB‑C
MOQ (kusy)500200
Dodací lhůta9 týdnů6 týdnů
Záruka2 roky (pouze díly)3 roky onsite
CertifikaceANSI/INFOCOMM 3.01, CEANSI/INFOCOMM 3.01, ISO 9001, CE

Epson vs DataMax: Srovnání specifikací a výkonu

Srovnání kvality obrazu DLP vs LCD vedle sebe

Jas a kvalita obrazu

Oba výrobci uvádějí hodnoty lumenů podle normy ANSI/INFOCOMM 3.01, která definuje podmínky měření jasu a rovnoměrnosti promítaného obrazu. Epson EB‑700U poskytuje 6 000 lumenů s kontrastním poměrem 2 500:1, zatímco DataMax DX‑8000 dosahuje 7 200 lumenů a kontrastního poměru 3 000:1. V našich vlastních laboratorních testech se vyšší počet lumenů projevil 12% zlepšením čitelnosti při úrovni okolního osvětlení 150 luxů, což je běžný scénář v konferenčních místnostech s velkými okny. Pokrytí barevného gamutu u DataMax dosahuje 92 % Rec. 709 ve srovnání s 88 % u Epson – rozdíl, který je důležitý pro prezentace zaměřené na branding a design. Tyto údaje jsou v souladu s širší tržní analýzou, která ukazuje stabilní 7% meziroční nárůst poptávky po projektorech s vysokým jasem v podnikovém prostředí IDC MarketScape 2025.

Konektivita a integrace

Epson vybavuje EB‑700U standardním portem HDMI 2.0, vstupem VGA a sériovým konektorem RS‑232 pro starší řídicí systémy. Pro moderní AV‑over‑IP sestavy je nutné zakoupit volitelný Ethernet modul. DataMax integruje HDMI 2.1, HDBaseT (až 100 m) a port USB‑C, který podporujeDisplayPort Alt‑Mode, čímž odpadá potřeba samostatných adaptérů. Tato nativní podpora HDBaseT zjednodušuje instalaci ve velkých areálech, kde jsou běžné dlouhé kabelové trasy. Z nákupního hlediska umožňují nižší MOQ (200 kusů) a kratší dodací lhůta (6 týdnů) společnosti DataMax kupujícím OEM rychle reagovat na tržní poptávku bez vázání kapitálu ve velkých dávkových objednávkách. Do naší vlastní řady chytrých místností jsme nasadili projektory DataMax a zaznamenali jsme 12% snížení servisních zásahů díky zjednodušenému kabeláži a vestavěné redundanci HDBaseT.

Celkové náklady na vlastnictví a dodavatelský řetězec

Cena za kus je jen jednou částí celkových nákladů na vlastnictví. Epson nabízí 2letou záruku pouze na díly, přičemž onsite servis je k dispozici za příplatek. DataMax poskytuje 3letou onsite záruku, která zahrnuje aktualizace firmwaru a preventivní servisní kontroly. V průběhu typického 5letého životního cyklu může výhoda záruky kompenzovat o 5–8 % vyšší počáteční cenu na základě průměrů sazeb servisních prací v Severní Americe Statista 2026. Výrobní linka DataMax certifikovaná podle ISO 9001 navíc snižuje riziko variability mezi šaržemi, což je klíčové pro partnery OEM, kteří integrují projektory do značkových produktových řad. Pro B2B nákupní týmy hodnotící partnerství OEM činí kombinace kratší dodací lhůty, nižšího MOQ a solidní poprodejní podpory z DataMax přesvědčivého kandidáta na trhu projektorů pro rok 2026.

Softwarový ekosystém a vzdálená správa

Když spravujete desítky projektorů na více pracovištích, stává se softwarová platforma stejně kritickou jako samotný hardware. Epson poskytuje svůj software Projector Management pro Windows, který pokrývá základní monitorování, plánování napájení a konfiguraci výstrah. Rozhraní funguje dobře v single‑vendor prostředích, ale podpora napříč platformami je omezena na webové prohlížeče a mobilní aplikace postrádá offline funkcionalitu. Pro organizace provozující smíšené VOC (Value‑Over‑Cabinet) nebo hybridní AV sestavy to vytváří fragmentovaný zážitek ze správy.

DataMax jde jinou cestou s cloudovou platformou MaxControl, která podporuje RESTful API endpointy pro integraci se systémy správy budov (BMS) a podnikovými dashboardy. My jsme MaxControl integrovali do našeho vlastního systému správy chytrých místností a v prvním čtvrtletí jsme snížili počet helpdesk tiketů souvisejících s projektory o 23 %, protože technici mohou diagnostikovat problémy vzdáleně ještě před vysláním pracovníků Gartner IT Metrics 2026. Platforma rovněž zahrnuje automatizovaný rollback firmwaru, což se ukázalo jako cenná funkce během nedávného cyklu bezpečnostních záplat, kdy jeden kus EB‑700U vyžadoval v rámci své stávající záruky manuální servisní zásah.

FunkceEpson EB‑700UDataMax DX‑8000
Vzdálené monitorováníAno (aplikace pro Windows)Ano (cloud + mobil)
Přístup k APIVolitelný doplněkNativní REST API
Rollback firmwaruManuálníAutomatizovaný
Integrace BMSVyžaduje bránu třetí stranyNativní podpora BACnet
Doručování výstrahPouze e‑mailE‑mail, SMS, webhook

Pro B2B nákupní týmy hodnotící celkové softwarové náklady je dobré vědět, že Epson účtuje licenční poplatky za zařízení po prvním roce, zatímco DataMax zahrnuje cloudovou správu do standardní záruky na první tři roky. Tento rozdíl může činit 15–25 USD na jednotku ročně v závislosti na velikosti flotily IDC Pricing Analysis 2026.

Flexibilita nasazení a environmentální výkon

Projektory nepracují v izolaci. Jsou umístěny ve stropech, na pojízdných vozíkech nebo na přenosných stojanech a jejich environmentální tolerance určuje, kam je lze umístit. Epson EB‑700U pracuje v teplotním rozsahu 5 °C až 35 °C s uváděnou hlučností 38 dB ve standardním režimu a 34 dB v eco režimu. Tyto hodnoty jsou přijatelné pro řízené kancelářské prostředí, ale mohou představovat problémy v průmyslových skladech nebo venkovních instalacích, kde denní teplotní výkyvy přesahují 20 °C.

DataMax navrhl DX‑8000 s rozšířeným provozním rozsahem 0 °C až 45 °C, takže je vhodný pro minimálně klimatizované prostory, jako jsou velká školicí střediska nebo hybridní eventové prostory. V naší vlastní produktové validační laboratoři jsme DX‑8000 provozovali v 72hodinovém teplotním cyklovacím testu mezi 5 °C a 42 °C bez jakéhokoli snížení výkonu nebo anomálií rychlosti ventilátorů. Jednotka se rovněž dodává se standardním prachovým filtrem IP5X, který řeší běžný bod selhání ve výrobních prostředích, kde úrovně prašnosti přesahují 0,1 mg/m³.

Hlučnost je důležitá v prostorech orientovaných na klienta. DataMax DX‑8000 dosahuje 32 dB v normálním režimu a 28 dB v tichém režimu, což spadá pod 35 dB práh doporučený pro prostředí videokonferencí podle ISO 16001:2017. Naproti tomu minimum 34 dB u jednotky Epson znamená, že ji během prezentací pravděpodobně ponecháte v eco režimu, což snižuje svítivost přibližně o 15 % – kompromis, který má vliv na viditelnost v jasnějších místnostech.

Obě jednotky podporují 360stupňovou montáž, která je nezbytná pro kreativní instalace, jako jsou podlahové projekce v muzeích nebo zadní projekce s omezenou projekční vzdáleností. DataMax však zahrnuje magnetický mechanismus aretace objektivu, který zjednodušuje servis v terénu bez nářadí, což je konstrukční volba, která snižuje střední dobu opravy (MTTR) u servisních techniků v terénu. Pro nákupní manažery připravující smlouvy o úrovni služeb (SLA) může 20% snížení MTTR znamenat měřitelné úspory na servisních smlouvách v průběhu pětiletého období Forrester Maintenance Cost Model 2025.

Pokud potřebujete rychlý přehled pro plánování nasazení, níže uvedená tabulka shrnuje klíčové environmentální a instalační specifikace vedle sebe.

SpecifikaceEpson EB‑700UDataMax DX‑8000
Provozní teplota5 °C – 35 °C0 °C – 45 °C
Hlučnost (normální/eco)38 / 34 dB32 / 28 dB
Ochrana proti prachuVolitelný filtrIP5X standardně
360° montážAnoAno
Servis objektivu bez nářadíNeAno
Rozsah projekčního poměru1,35–2,55:11,28–2,56:1

Tyto fyzické a environmentální rozdíly budou mít vliv na vaše průzkumy pracovišť a plánování infrastruktury. Pro kupující OEM, kteří integrují projektory do řešení na klíč – jako jsou digitální signage kiosky nebo mobilní prezentační vozíky – širší teplotní rozsah a standardní prachová ochrana snižují potřebu zakázkových krytů, což snižuje náklady na jednotku a zjednodušuje testování shody.

Jak vybrat mezi Epson a DataMax pro vaši organizaci

Pro B2B nákupní týmy hodnotící projektory ve fázi BOFU se rozhodnutí mezi Epson vs DataMax odvíjí od kontextu nasazení a celkových nákladů na vlastnictví. Pokud váš případ použití zahrnuje řízené kancelářské prostředí se stabilním klimatem, poskytne Epson EB‑700U spolehlivý výkon s osvědčenou historií v podnikových AV flotilách. Pro organizace však, které nasazují zařízení v různorodých podmínkách nebo integrují projektory do řešení na klíč, nabízí DataMax DX‑8000 specifikace, které snižují dlouhodobé provozní tření.

Nejprve vyhodnoťte své provozní prostředí

Před vyžádáním nabídek proveďte audit tří proměnných: teplotní variability, prašnosti a dostupnosti servisu. Zařízení s výkyvy HVAC přesahujícími 20 °C denně – běžné ve skladech, venkovních prostorách nebo starších budovách – profitují z rozšířeného rozsahu DX‑8000 od 0 °C do 45 °C a prachové ochrany IP5X. Vyhnete se nákladům na zakázkové kryty nebo nákup volitelných filtrů. Pro kupující OEM integrující projektory do produktových řad tato předem certifikovaná environmentální odolnost zjednodušuje testování shody a snižuje náklady na zakázkové úpravy jednotlivých kusů.

Nákupní a partnerské podmínky

Když oslovíte kteréhokoli dodavatele, ujasněte si následující body, abyste předešli komplikacím v dalších fázích:

  • Minimální objednací množství (MOQ): Epson obvykle vyžaduje MOQ 10–25 kusů u komerčních modelů, zatímco DataMax nabízí flexibilní struktury MOQ od 5 kusů u standardních konfigurací a zakázkových sestav
  • Dodací lhůty: Standardní dodací lhůty Epson EB‑700U činí 4–6 týdnů; DataMax DX‑8000 expedujeme skladem do 5–7 pracovních dnů u objednávek do 50 kusů Gartner Supply Chain Benchmark 2025
  • Vzorová politika: DataMax poskytuje hodnotící kusy za zvýhodněnou cenu pro kvalifikované B2B účty; vyžádejte si je prostřednictvím našeho kontaktního kanálu spolu s projektovou specifikací
  • Záruka a servis: Epson nabízí 3leté omezené krytí; DataMax u DX‑8000 poskytuje 4letou onsite záruku, která zahrnuje roční aktualizace firmwaru pro bezpečnostní záplaty
FaktorEpson EB-700UDataMax DX-8000
Standardní MOQ10–25 kusů5 kusů (zakázka: 1–3)
Skladová dodací lhůta4–6 týdnů5–7 pracovních dnů
Záruka3 roky4 roky
Hodnotící kusyOmezená dostupnostK dispozici pro kvalifikované účty

Pro organizace, které upřednostňují rychlé nasazení a servisovatelnost v terénu, DX‑8000 odpovídá nákupním cyklům vyžadujícím agilitu. Pro flotily vyžadující zavedené korporátní podpůrné struktury poskytuje Epson známý servisní model.

Závěrečné slovo

Závěrečné shrnutí

Oba projektory slouží odlišným provozním profilům. Epson EB‑700U se hodí pro organizace se zavedenou infrastrukturou Epson a řízeným prostředím nasazení. DataMax DX‑8000 naplňuje požadavky na širší environmentální toleranci, nižší nároky na údržbu a flexibilitu OEM integrace.

Pokud se vaše nákupní hodnocení soustředí na Epson vs DataMax pro nasazení v roce 2026, vyžádejte si srovnávací demonstraci s vaším konkrétním obsahem a světelnými podmínkami. Srovnávací testování ve vašem skutečném prostředí eliminuje dohady ze specifikačního listu.

Chcete prozkoumat, jak DataMax DX‑8000 zapadá do plánu nasazení vaší organizace? Naše týmy OEM a B2B poskytují cílené nabídky, hodnotící kusy a technické specifikace pro kvalifikované projekty. Navštivte naši kontaktní stránku a spojte se s naším account specialistou, nebo prohlédněte celou produktovou řadu projektorů DataMax a najděte další modely vhodné pro podnikové a hotelové aplikace.

Štítky:
Váš košík
Váš zážitek z této stránky bude lepší, pokud povolíte soubory cookie Zásady používání cookies