Projektor pro plážový klub – průvodce pro B2B nákupčí a OEM. Specifikace jasu, IP ochrany, throw ratio a certifikace pro velkoobchodní objednávky 2026.

Publikováno: bře 16, 2026 - 86 Zobrazení

Jak vybrat projektor pro plážový klub v roce 2026

Jak vybrat projektor pro plážový klub v roce 2026

Slaný vzduch, písek ve ventilačních otvorech a 500 hostů, kteří zaplatili za západ slunce, hudbu a film pod hvězdami. To je práce, kterou musí váš projektor pro plážový klub zvládnout každý páteční večer od května do října. Běžný domácí projektor do obývacího pokoje zežloutne, přehřeje se nebo vybledne na bílé písčité stěně během jedné sezóny. Správný venkovní projektor pro prostředí plážového klubu musí překonat odlesky, odolat vlhkosti, běžet tiše u jídelních stolů a stále zobrazit 150palcový obraz, když DJ ztlumí světla. Tento průvodce rozebírá přesné specifikace jasu, krytí, projekčního poměru a zvuku, které by váš nákupní tým měl vyžadovat před podpisem velkoobchodní objednávky projektorů pro plážový klub na sezónu 2026.

TL;DR

Slaný vzduch, písek ve ventilačních otvorech a 500 hostů, kteří zaplatili za západ slunce, hudbu a film pod hvězdami. To je práce, kterou musí váš projektor pro plážový klub zvládnout každý páteční večer od května do října. Běžný domácí projektor do obývacího pokoje zežloutne, přehřeje se nebo vybledne na bílé písčité stěně během jedné sezóny. Správný venkovní projektor pro prostředí plážového klubu musí překonat odlesky, odolat vlhkosti, běžet tiše u jídelních stolů a stále zobrazit 150palcový obraz, když DJ ztlumí světla. Tento průvodce rozebírá přesné specifikace jasu, krytí, projekčního poměru a zvuku, které by váš nákupní tým měl vyžadovat před podpisem velkoobchodní objednávky projektorů pro plážový klub na sezónu 2026.

Jaké specifikace skutečně rozhodují u tohoto nasazení projektoru

Fine dining restaurace s jemným stropním projektorem

Pro nákupní týmy, které hodnotí instalace projektorů, marketingový jazyk jako „ultra jasný“ nebo „profesionální třída“ skrývá čtyři čísla, která rozhodnou, zda jednotka přežije své první léto. Od roku 2014 jsme do přímořských hotelových zařízení dodali tisíce laserových jednotek a vzorec poruch je vždy stejný: projektor, který vypadal skvěle v hotelovém sále, umírá ve třetím měsíci, protože specifikace ignorovala sůl, písek a horko. Níže jsou čtyři skupiny specifikací, které musíte uzamknout před vystavením nákupní objednávky na velkoobchodní dodávku projektorů pro plážový klub.

Jas a světelný zdroj

Související zdroje: domácí kino projektory · řada venkovních projektorů

  • Spolehlivé SKU nasazení potřebuje alespoň 4500 ANSI lumenů, IP5X nebo vyšší prachovou ochranu a laserový světelný zdroj s životností 20 000 hodin, aby přežilo korozi slaným vzduchem.
  • Ultra-short throw (UST) i standardní throw fungují, ale UST umožňuje umístit jednotku 30–50 cm od pevného plátna, což drží kabely, písek a bosé hosty mimo objektiv.
  • Pro B2B kupující by velkoobchodní objednávka projektorů pro plážový klub měla cílit na OEM/ODM továrny nabízející 12týdenní dodací lhůtu, certifikaci CE/FCC/RoHS a minimální objednací množství 50 kusů pro zakázkové kryty.
  • Nejlepší model není nejjasnější krabice na specifikaci – je to jednotka s nejnižšími celkovými náklady na vlastnictví za 3–5 sezón nočního venkovního používání.
  • Zvuk je stejně důležitý jako lumeny: spárujte své venkovní akce s jednotkami s alespoň 80W venkovním zesilovačem odolným proti povětrnostním vlivům, aby konkuroval hluku vln.

Světelný zdroj je stejně důležitý jako samotný jas. Instalace jednotky by měla používat laserový fosforový nebo RGB laserový engine, ne UHP lampu. Tři důvody: laserové enginy mají životnost 20 000–30 000 hodin oproti 3 000–5 000 u UHP, snášejí okolní teplo mnohem lépe, protože nemají křehkou obloukovou trubici, a po 5 letech každodenního používání si zachovávají 80 % původního jasu. Viděli jsme laserové jednotky běžet čtyři celé středomořské sezóny v plážovém klubu v Marbelle bez výměny světelného zdroje, což jsou přesně ta data o celkových nákladech na vlastnictví, která OEM kupující potřebuje modelovat oproti 30–40% přirážce oproti lampovému modelu.

Krytí a tepelný design

Slaný vzduch je tichý zabiják hardwaru tohoto projektoru. Chlorid sodný se usazuje na deskách plošných spojů, přitahuje vlhkost a vytváří mikrozkraty, které zničí napájecí zdroje během 6–12 měsíců. Jednotka navržená pro vnitřní zasedací místnosti proti tomu nemá žádnou obranu. Hledejte alespoň IP5X prachovou ochranu optického enginu – toto krytí znamená, že jednotka je dostatečně chráněna proti prachu, aby fungovala v písečném plážovém prostředí bez plánovaného čištění filtrů každých 200 hodin IEC 60529.

U tepelného designu je opět vaším přítelem utěsněný laserový engine. Projektor by měl specifikovat rozsah provozních teplot zahrnující 0–40 °C okolí a architekturu utěsněné optické cesty, která nevtahuje vnější vzduch přes LCD nebo DMD zobrazovač. Doporučujeme kupujícím vyžádat si tepelný test report od jakéhokoli dodavatele velkoobchodních projektorů pro plážový klub, který ukazuje data z 1 000hodinového nepřetržitého provozu při 35 °C a 80% relativní vlhkosti – to je realistický profil letního večera pro většinu středomořských a karibských pobřežních zařízení.

Projekční poměr a geometrie instalace

Pro nákupní týmy, které hodnotí instalace projektorů, marketingový jazyk jako „ultra jasný“ nebo „profesionální třída“ skrývá čtyři čísla, která rozhodnou, zda jednotka přežije své první léto. Od roku 2014 jsme do přímořských hotelových zařízení dodali tisíce laserových jednotek a vzorec poruch je vždy stejný: projektor, který vypadal skvěle v hotelovém sále, umírá ve třetím měsíci, protože specifikace ignorovala sůl, písek a horko. Níže jsou čtyři skupiny specifikací, které musíte uzamknout před vystavením nákupní objednávky na velkoobchodní dodávku projektorů pro plážový klub.

Rozlišení u nasazení modelu v roce 2026 by mělo dosáhnout 4K UHD (3840x2160) pro filmové večery a sport, přičemž 1080p je přijatelné pro brandované signage a ambientní vizuální smyčky. Nativní 4K DLP čipy nesou cenovou přirážku, takže většina OEM kupujících, se kterými spolupracujeme, dodává XPR pixel-shifted 4K, která poskytuje v podstatě stejné detaily na plátně při 25–30% nižší ceně materiálu.

Konektivita, zvuk a ovládání

Mnoho nejdražších chyb, kterých se B2B kupující dopouštějí u nasazení SKU, je poddimenzování lumenů. Interiérové hotelové projektory se dodávají s 2000–3000 ANSI lumeny, což stačí pro tlumený sál, ale je k ničemu proti přímému středomořskému slunci na bílé omítnuté zdi v 19 hodin. Pro venkovní nasazení modelu v roce 2026 je podlaha 4500 ANSI lumenů pro západní promítání a 6000+ ANSI lumenů pro denní sportovní přenosy, sportovní bary nebo DJ akce začínající před soumrakem. Podle normy ANSI/ISO 21118:2020 pro měření jasu projektorů jsou ANSI lumeny jedinou metrikou, kterou byste měli porovnávat napříč značkami ANSI/ISO 21118.

Venkovní instalace projektoru na kryté terase s UST umístěním

Zvuk, okolní světlo a párování s plátnem

Světelný zdroj je stejně důležitý jako samotný jas. Instalace jednotky by měla používat laserový fosforový nebo RGB laserový engine, ne UHP lampu. Tři důvody: laserové enginy mají životnost 20 000–30 000 hodin oproti 3 000–5 000 u UHP, snášejí okolní teplo mnohem lépe, protože nemají křehkou obloukovou trubici, a po 5 letech každodenního používání si zachovávají 80 % původního jasu. Viděli jsme laserové jednotky běžet čtyři celé středomořské sezóny v plážovém klubu v Marbelle bez výměny světelného zdroje, což jsou přesně ta data o celkových nákladech na vlastnictví, která OEM kupující potřebuje modelovat oproti 30–40% přirážce oproti lampovému modelu.

Okolní světlo a výpočet jasu

Většina plážových klubů, které jsme navštívili, běží při 100–300 luxech na kryté terase při západu slunce, pak po setmění klesne na 5–20 luxů. Pokud váš provozní režim modelu nedosáhne alespoň 4500 ANSI lumenů, bude obraz vypadat šedě, jakmile slunce zajde za linii kabin. Pravidlo, které sdílíme s každým OEM kupujícím: cílte na 1,0 foot-lambert na plátně pro okolní sledování a 1,5 foot-lambert pro sport a film. Pro dosažení 1,5 fL na 120palcovém plátně 16:9 s povrchem o zisku 1,0 potřebujete přibližně 5200 lumenů na objektivu; odečtěte 20–25 % za ztráty optické cesty UST a dostanete se na 6500–7000 ANSI lumenů jako skutečnou kupní podlahu pro prémiovou velkoobchodní objednávku projektorů pro plážový klub SMPTE EG 18-2010.

Slaný vzduch je tichý zabiják hardwaru tohoto projektoru. Chlorid sodný se usazuje na deskách plošných spojů, přitahuje vlhkost a vytváří mikrozkraty, které zničí napájecí zdroje během 6–12 měsíců. Jednotka navržená pro vnitřní zasedací místnosti proti tomu nemá žádnou obranu. Hledejte alespoň IP5X prachovou ochranu optického enginu – toto krytí znamená, že jednotka je dostatečně chráněna proti prachu, aby fungovala v písečném plážovém prostředí bez plánovaného čištění filtrů každých 200 hodin IEC 60529.

Párování s plátnem a ALR povrchy

U tepelného designu je opět vaším přítelem utěsněný laserový engine. Projektor by měl specifikovat rozsah provozních teplot zahrnující 0–40 °C okolí a architekturu utěsněné optické cesty, která nevtahuje vnější vzduch přes LCD nebo DMD zobrazovač. Doporučujeme kupujícím vyžádat si tepelný test report od jakéhokoli dodavatele velkoobchodních projektorů pro plážový klub, který ukazuje data z 1 000hodinového nepřetržitého provozu při 35 °C a 80% relativní vlhkosti – to je realistický profil letního večera pro většinu středomořských a karibských pobřežních zařízení.

Zvuk a hluk ventilátoru

Toto projektorové sezení do 4 metrů od hostů by mělo mít hladinu 28 dB nebo tišší v eco režimu. Cokoli nad 32 dB konkuruje konverzaci a nutí manažera provozu zesílit PA systém. Specifikujte zvukovou cestu samostatně – většina laserových projektorů, které dodáváme, má vestavěný reproduktor 10–20 W, který stačí na signage, ale je k ničemu pro film. Spárujte projektor s externím 100–200W venkovním soundbarem nebo 70V distribuovaným systémem napojeným na stávající amp rack provozu.

Projektor plážového klubu instalovaný za ALR plátnem s tichým laserovým enginem

Nákupní specifikace pro OEM a B2B kupující

Pro B2B nákupní týmy hodnotící velkoobchodní objednávku projektorů pro plážový klub je specifikace jen prvním krokem. Obchodní podmínky jsou stejně důležité.

MOQ, dodací lhůta a certifikace

Většina rozhodnutí o projekčním poměru u SKU akcí se odvíjí od půdorysu. Ultra-short throw (UST) jednotka s poměrem 0,21–0,25:1 může sedět 30–50 cm za pevným nástěnným nebo podlahovým plátnem, což drží projektor mimo pěší provoz a písek nanesený na botách hostů. Standard-throw 1,2–1,5:1 jednotka potřebuje 3–5 metrů projekční vzdálenosti, což znamená montáž na strop uvnitř kryté pergoly nebo zavěšení na nosník. UST je bezpečnější volba pro velkoobchodní objednávku projektorů pro plážový klub, pokud váš prostor nemá vyhrazenou projekční kabinu.

Rozlišení u nasazení modelu v roce 2026 by mělo dosáhnout 4K UHD (3840x2160) pro filmové večery a sport, přičemž 1080p je přijatelné pro brandované signage a ambientní vizuální smyčky. Nativní 4K DLP čipy nesou cenovou přirážku, takže většina OEM kupujících, se kterými spolupracujeme, dodává XPR pixel-shifted 4K, která poskytuje v podstatě stejné detaily na plátně při 25–30% nižší ceně materiálu.

Poprodejní servis a náhradní díly

Projektor pro plážový klub v roce 2026 by měl mít 3letou záruku na laserový engine a 2letou záruku na zbytek jednotky. Ověřte, že dodavatel skladuje náhradní světelné enginy, základní desky a barevná kolečka v regionálním skladu – 6týdenní čekání na díly z Asie zabije vaše příjmy z hlavní sezóny. Udržujeme 4% rezervu náhradních dílů na každý kontejner, který dodáváme partnerovi pro velkoobchodní projektory plážového klubu, a servisní manuál s utahovacími momenty a explozivními diagramy zveřejňujeme do 30 dnů od potvrzení objednávky. Pro OEM kupující, kteří specifikují nejlepší projektor pro plážové kluby, uzamkněte poprodejní podmínky do kupní smlouvy, ne do samostatného dopisu o záměru.

Co hledat při výběru projektoru pro plážový klub v roce 2026

Každá moderní instalace jednotky potřebuje HDMI 2.1 pro 4K 60Hz vstup ze streamovacích boxů, USB-C pro přímé tetherování telefonu, HDBaseT nebo kabelové RJ45 pro dlouhé kabelové trasy ze serverovny a RS-232 nebo síťové ovládání pro integraci s automatizací Crestron, AMX nebo Control4. Bezdrátový casting přes Wi-Fi 6 je nice-to-have, ale nikdy se na něj nespoléhejte jako na jedinou vstupní cestu pro placený akční prostor. Pro B2B nákupní týmy, které specifikují nejlepší projektorová zařízení, sestavte řídicí specifikaci, která umožní managementu vzdáleně restartovat jednotku, uzamknout admin menu a stahovat provozní logy – tato jediná funkce ušetří 10–15 servisních výjezdů za sezónu.

Nákupní kontrolní seznam před podpisem objednávky

  • Jas ≥ 3500 ANSI lumenů pro západ slunce a promítání po setmění, s měřeným kontrastním poměrem alespoň 1500:1 na ALR plátně.
  • Laserový fosforový engine s životností 25 000 hodin při plném výkonu, aby 14hodinový noční provozní cyklus vydržel přibližně 5 let před 50% poklesem jasu.
  • IP5X nebo utěsněný optický engine pro udržení solného aerosolu mimo optickou cestu.
  • Hluk ≤ 30 dB v eco režimu pro vnitřní salónky a 36 dB přijatelné pro otevřené paluby.
  • MOQ ≤ 100 kusů na SKU se smíšenými SKU kontejnery povoleny, aby skupina provozů mohla otestovat 3 modely před škálováním.
  • Dodací lhůta ≤ 12 týdnů door-to-door do středomořského nebo karibského přístavu.
  • Rezerva náhradních dílů alespoň 4 % s regionálním skladovým zásobováním.
  • Politika vzorků: 1–2 zkušební jednotky dodané do 7 dnů, odečitatelné proti první kontejnerové objednávce.
  • Kontaktní kanál: jmenovaný OEM account manager dostupný na WhatsAppu, e-mailu a 24hodinovém ticket portálu.

Pro B2B nákupní týmy uzamkněte každou z těchto položek do kupní smlouvy, ne do vedlejšího dopisu, a vyžadujte, aby továrna zveřejnila servisní manuál do 30 dnů od potvrzení objednávky.

Jeden SKU akcí žije nebo umírá na třech spojených proměnných: okolní světlo, zisk plátna a zvuková rezerva. Pokud jednu z nich pokazíte, obraz vybledne dříve, než přijde první host.

Často kladené otázky

Jaký je nejlepší projektor pro plážové kluby, které běží od poledne do půlnoci?

Laserový fosforový projektor s 3500–4500 ANSI lumeny a 25 000hodinovým enginem je nejlepší projektor pro plážové kluby s dvousměnným provozem. Modely jako Hisense PX2-Pro a Epson EB-L200SW zvládají období od západu slunce do půlnoci bez výměny lampy. Pro B2B kupující ověřte, že engine má IP5X utěsněnou optickou cestu a 3letou záruku na laserový modul.

Kolik lumenů potřebuje projektor pro plážový klub na středomořském pobřeží?

Většina plážových klubů, které jsme navštívili, běží při 100–300 luxech na kryté terase při západu slunce, pak po setmění klesne na 5–20 luxů. Pokud váš provozní režim modelu nedosáhne alespoň 4500 ANSI lumenů, bude obraz vypadat šedě, jakmile slunce zajde za linii kabin. Pravidlo, které sdílíme s každým OEM kupujícím: cílte na 1,0 foot-lambert na plátně pro okolní sledování a 1,5 foot-lambert pro sport a film. Pro dosažení 1,5 fL na 120palcovém plátně 16:9 s povrchem o zisku 1,0 potřebujete přibližně 5200 lumenů na objektivu; odečtěte 20–25 % za ztráty optické cesty UST a dostanete se na 6500–7000 ANSI lumenů jako skutečnou kupní podlahu pro prémiovou velkoobchodní objednávku projektorů pro plážový klub SMPTE EG 18-2010.

Je velkoobchodní objednávka projektorů pro plážový klub levnější než maloobchod?

Případ použitíVelikost plátnaCílové lumeny (ANSI)Min. ANSI hodnota
Ambientní logo smyčka80–100 in1500 fL @ 1.0 zisk2500
DJ / vizuály při západu100–120 in1,0 fL @ 1.0 zisk3500
Filmový večer120–150 in1,5 fL @ 1.0 zisk5200
Sportovní přenos150–200 in2,0 fL @ 1.0 zisk7500

Může projektor pro plážový klub přežít slaný vzduch a vlhkost?

Projektor pro plážový klub musí mít IP5X utěsněný optický engine a kryt odolný proti korozi, aby přežil solný aerosol a 80% vlhkost. Požádejte dodavatele o 1000hodinový solný spray report a ověřte konformní povlak na základní desce. Bez nich solná koroze zničí barevné kolečko do 18 měsíců v pobřežních zařízeních.

Jaké je typické MOQ pro velkoobchod s projektory pro plážový klub?

Spárujte jednotku s ALR (ambient light rejecting) pevným rámovým plátnem nebo podlahovým napínacím plátnem, ne s matně bílým rolovacím. ALR plátna odmítají mimoběžné světlo ze svíček, tiki pochodní a stropních světel provozu a posouvají kontrast z 500:1 na přibližně 2000:1 v reálných podmínkách. Pro velkoobchodní objednávku projektorů pro plážový klub od 50 kusů ALR doprava přidá $80–140 za plátno, ale je to jediné největší vylepšení vnímané kvality obrazu. Doporučujeme povrch se ziskem 1,0–1,3 pro instalace s pevným rámem a 0,8–1,0 zisk pro podlahové jednotky, které mohou hosté během noci posunovat.

Jak dlouho trvá doručení OEM objednávky projektoru pro plážový klub?

Doručení OEM objednávky projektoru pro plážový klub je 35–45 dní výroba plus 14–21 dní námořní přeprava, což dává 12týdenní door-to-door okno do většiny středomořských a karibských přístavů. Letecká přeprava je k dispozici za přibližně 3–5× námořní cenu pro provozy, které zmeškaly sezónu.

Závěrečné shrnutí

Jeden tento projektor se sedadly do 4 metrů od hostů by měl mít hladinu 28 dB nebo tišší v eco režimu. Cokoli nad 32 dB konkuruje konverzaci a nutí manažera provozu zesílit PA systém. Specifikujte zvukovou cestu samostatně – většina laserových projektorů, které dodáváme, má vestavěný reproduktor 10–20 W, který stačí na signage, ale je k ničemu pro film. Spárujte projektor s externím 100–200W venkovním soundbarem nebo 70V distribuovaným systémem napojeným na stávající amp rack provozu.

Pokud jste připraveni zúžit výběr projektoru pro nasazení v plážovém klubu nebo naplánovat velkoobchodní kontejner projektorů pro plážový klub na sezónu 2026, pošlete našemu OEM týmu počet provozů, přístav určení a odhad provozního cyklu a my odpovíme přizpůsobenou specifikací, formální nabídkou a 7denní zásilkou vzorků do 24 hodin. Vyžádejte si cenovou nabídku na míru nebo prozkoumejte hospitality řadu DataMax GP a uzamkněte si sezónu včas.

Váš košík
Váš zážitek z této stránky bude lepší, pokud povolíte soubory cookie Zásady používání cookies