Publikováno: led 14, 2026 - 52 Zobrazení
Nejlepší projektor do malé místnosti v roce 2026: Kompletní průvodce výběrem
Váš byt má 22 metrů čtverečních, obývák slouží zároveň jako ložnice a vy chcete obraz jako v kině, aniž byste museli montovat 65palcový panel na sádrokarton, který jste na jaře opravovali. Přesně takový scénář řeší naši velkoobchodní klienti v DataMaxu každý týden z Šen-čenu, a stejný scénář zadávají do vyhledávačů maloobchodní zákazníci v Severní Americe, EU i jihovýchodní Asii. Výběr projektoru v roce 2026 už není kompromis mezi projekční vzdáleností a jasem — je to rozhodnutí specifikace po specifikaci, poháněné laserově-fosforovými zdroji světla, ultra-krátkou projekční optikou a novou generací ALR (ambient-light-rejecting) promítacích pláten. Na konci tohoto průvodce budete přesně vědět, která velikost šasi, světelný výkon a projekční poměr sedí do malé místnosti, a které parametry OEM objednávky je třeba uzamknout před podpisem kupní smlouvy.
Proč ultra-krátká projekční optika definuje SKU v roce 2026

Projekční poměr (throw ratio) je jediný parametr, který odděluje použitelný projektor do malé místnosti od zbytečného kusu hardware. Projekční poměr se rovná projekční vzdálenost dělená šířkou obrazu. Standardní projekční poměr 1,2:1 znamená, že potřebujete 2,4 m vzdálenosti pro obraz o šířce 2,0 m — tedy přesně tu stěnu, kterou v malé místnosti nemáte. Modelové instalace v roce 2026 využívají UST objektiv s projekčním poměrem 0,21:1 až 0,25:1, který umožňuje umístit šasi 15-30 cm od stěny a přitom promítat 100palcový (úhlopříčka 2,54 m) obraz.
Laserový fosfor vs. životnost lampy
Projektory s lampou jsou v roce 2026 v podstatě legacy sklad. Kupující jednotek by měl specifikovat laserově-fosforový světelný zdroj s nominální životností 20 000-30 000 hodin. Ve srovnání s tradičními UHP lampami s životností 3 000-5 000 hodin se výpočet celkových nákladů na vlastnictví jednoznačně přiklání ve prospěch laseru. Naše OEM produktové řady pro tuto kategorii projektorů jsou osazeny modrými laserovými diodami Nichia nebo Osram v kombinaci se žlutým fosforovým kotoučem, což validujeme podle standardu pro měření ANSI/ISO 21118 lumenů a kontrastu vydávaného Mezinárodní radou pro display průmysl (International Display Industry Council). Zpráva IDC projector tracker za rok 2025 uvedla, že laserově-fosforové jednotky zachytily 68,4 % celosvětového objemu dodávek ve 4. čtvrtletí 2025, oproti 41,2 % ve 4. čtvrtletí 2023 — jasný signál, že maloobchodní kanály projektorů budou do konce roku 2026 čistě laserové.
Prahy ANSI lumenů pro osvětlené místnosti
Jas je druhý parametr, který reselleři nejčastěji chybně uvádějí. Hledejte ANSI lumeny měřené podle standardu ISO 21118, nikoli „LED lumeny", „špičkové lumeny" nebo marketingové „ekvivalentní lumeny". Pro malou místnost s regulovatelným okolním světlem — zatemňovací závěsy nebo okno orientované na sever — potřebuje nasazení SKU minimálně 1800 ANSI lumenů. Pro obývací pokoj se smíšeným okolním světlem je nutné tlačit na 2500-3000 ANSI lumenů. Cokoli nad 4000 ANSI lumenů v malé místnosti způsobuje odlesky na plátně a zkracuje životnost DLP čipu vlivem tepelného zatížení — proto naši B2B velkoobchodní klienti omezují svůj seznam modelových SKU na maximum 3200 ANSI lumenů.
Rozlišení, kontrast a proč záleží na 4K UHD
Projektory 1080p pod 500 USD se stále dodávají ve velkých objemech, ale jednotka v roce 2026 je nativní 4K UHD využívající buď 0,47palcový DMD čip (Texas Instruments DLP) s technologií pixel-shift, nebo nativní 4K 0,66palcový Sony SXRD panel. Nativní 4K UHD na 100palcové obrazovce při pozorovací vzdálenosti 2,5 m odhalí text a prvky UI, které 1080p jednoduše nedokáže zobrazit. Kontrastní poměr je stejně důležitý: hledejte naměřený nativní kontrast alespoň 3 000:1 a dynamický kontrast 1 000 000:1, což náš tovární tým QA validuje jasovým měřičem Konica Minolta LS-160 proti referenčnímu povrchu Stewart Filmscreen StudioTek 100.
Hluk, teplo a velikost šasi pro malé místnosti
Malá místnost je akusticky nepřátelská — každý decibel hluku ventilátoru se odráží od tří stěn. SKU projektorů v našem katalogu 2026 běží na 26-32 dB ve standardním režimu a klesá na 22-26 dB v eco režimu. Hmotnost šasi je důležitá, protože uživatelé v malých místnostech často pokládají jednotku na nízkou media konzoli místo stropní montáže. Naše standardní šasi projektoru váží 3,2 kg s rozměry 420 × 280 × 95 mm, což se vejde na standardní desku IKEA Besta. Tepelný výstup by měl zůstat pod 320 BTU/hod při plném laserovém výkonu, jinak jednotka ohřeje místnost 15 m² o 2-3 °C během dvouhodinového filmu, což se rychle stane nepohodlným. Pro B2B velkoobchodní týmy, které hodnotí kategorii SKU ve velkém měřítku, by tyto akustické a tepelné specifikace měly být na vrcholu dodavatelského scorecardu spolu s MOQ, dodací lhůtou a certifikačním statusem OEM továrny ISO 9001, CE/FCC/RoHS.
Projekční poměr, lens shift a geometrie ultra-krátkého projektoru
Nejvíce přehlížený parametr při sourcingu modelu je projekční poměr. Standardní projektor s poměrem 1,2:1 potřebuje přibližně 2,4 m vzdálenosti k vyplnění 100palcové úhlopříčky, což je v ložnici 3 m × 3 m nebo kompaktním obývacím pokoji často nemožné. Ultra-krátké (UST) laserové projektory s projekčním poměrem 0,21:1 nebo 0,25:1 sedí 25-45 cm od stěny a promítají 80-120 palcový obraz — proto se kanál jednotek v roce 2026 rozhodně posunul směrem k UST šasi. UST řada naší továrny využívá asférický objektiv na zakázku vyrobený tchajwanským optickým partnerem, v kombinaci s Fresnel PET ALR (ambient-light-rejecting) plátnem, které dodáváme jako bundle pro B2B klienty.
Offset, keyston a past geometrie
Vertikální a horizontální lens shift (±60 % vertikálně, ±20 % horizontálně u našeho referenčního SKU) umožňuje instalatérům umístit tento projektor mimo střed bez digitální korekce lichoběžníkového zkreslení (keystone), která by jinak změkčila obraz o 15-20 %. Digitální korekce lichoběžníku by měla zůstat nástrojem poslední instance, protože každý stupeň korekce zavádí artefakty převzorkování na 0,47palcovém DMD čipu. Pro OEM kupující, kteří hodnotí projektor ve velkém měřítku, požadujte od dodavatele naměřený MTF (modulation transfer function) graf při 10 lp/mm — čistý graf s kontrastem 0,8 znamená, že objektiv udrží detail na 100palcové obrazovce.
Párování s plátnem a ALR plátna
Spárování SKU s Fresnel ALR plátnem zvyšuje vnímaný kontrast 3,5× za denního světla na základě interního testování proti referenčnímu povrchu Stewart Filmscreen StudioTek 100. K většině B2B objednávek modelu nad 200 kusů přibalujeme 88palcové nebo 100palcové ALR plátno, což řeší nejčastější stížnost koncových uživatelů: vymyté černé tóny při otevřených závěsech.
Smart OS, konektivita a input lag pro hraní her
Tento projektor v roce 2026 už není hloupý displej — běží na Android TV 13, Google TV nebo proprietárním Linux stacku s vestavěnými aplikacemi Netflix, Disney+ a YouTube. Input lag je klíčový pro herní SKU: cokoliv nad 35 ms v herním režimu bude frustrovat konzolové hráče s PS5 nebo Xbox Series X při 4K 60 Hz. Naše herně laděná varianta projektoru z továrny se dodává s naměřeným input lagem 16,7 ms při 4K 60 Hz a 8,3 ms při 1080p 120 Hz, validovaným testerem input lagu Leo Bodnar podle standardu Consumer Electronics Association CEA-861.2.
Bezdrátové sdílení, AirPlay a HDMI 2.1
HDMI 2.1 s eARC je dnes pro kategorii SKU samozřejmostí, protože průchod Dolby Atmos do soundbaru vyžaduje vyšší šířku pásma. Na každý kus SKU modelu z naší linky v Šen-čenu dáváme tři porty HDMI 2.1 (jeden s eARC), jeden USB-C s 65 W power delivery pro streamingová zařízení a dvoupásmové Wi-Fi 6 plus Bluetooth 5.3.
Tabulka B2B velkoobchodních specifikací
Níže uvedená tabulka shrnuje minimální úroveň specifikací OEM/ODM, kterou doporučujeme při hodnocení dodavatelů jednotek pro maloobchodní program roku 2026.
| Kategorie specifikace | Minimum pro tento projektor | Preferováno pro maloobchodní SKU |
|---|---|---|
| Světelný zdroj | Laserový fosfor, životnost 25 000 h | Laserový fosfor, životnost 30 000-40 000 h |
| Jas | 1800 ANSI lumenů | 2500-3200 ANSI lumenů |
| Nativní rozlišení | 1920 × 1080 | 3840 × 2160 (4K UHD) |
| Projekční poměr | 0,25:1 UST | 0,21:1 UST |
| Input lag (herní režim) | <35 ms | <17 ms při 4K 60 Hz |
| Hluk ventilátoru (eco) | <28 dB | <24 dB |
| MOQ | 100 kusů | 500 kusů |
| Dodací lhůta | 8 týdnů | 12 týdnů (moře) / 4 týdny (letecky) |
| Certifikace | CE, FCC, RoHS | CE, FCC, RoHS, Dolby Vision, HDR10+, IMAX Enhanced |
| Audit továrny | ISO 9001 | ISO 9001 + ISO 14001 + BSCI |
Pro B2B velkoobchodní týmy, které zajišťují projektor pro maloobchodní uvedení v 1. čtvrtletí 2026, se 12týdenní dodací lhůta námořní přepravou z našeho závodu v Šen-čenu čistě doplňuje se 4týdenní leteckou variantou pro urgentní doplnění zásob. Naše standardní MOQ začíná na 100 kusech pro značkové OEM buildy a 500 kusech pro plný ODM s vlastním nástrojem šasi, a každý SKU, který dodáváme, nese 24měsíční záruku podpořenou regionálním RMA depem v Rotterdamu, Long Beach a Singapuru. Pro OEM kupující, kteří hodnotí dodavatele, si vyžádejte zprávu o testu ANSI lumenů orazítkovanou akreditovanou laboratoří, jako je TÜV Rheinland nebo Intertek — cokoliv méně by mělo vyřadit dodavatele z vašeho užšího výběru.
Jak vybrat jednotku: další kroky pro OEM kupující
Pro OEM kupující, kteří hodnotí tento projektor pro maloobchodní program roku 2026, níže uvedený nákupní kontrolní seznam přímo mapuje rozhodnutí SKU, která procházíme s našimi velkoobchodními partnery každé čtvrtletí. Začněte projekčním poměrem (0,21:1 UST je nové minimum pro kategorii projektorů), potvrďte počet ANSI lumenů z akreditované laboratorní zprávy a před podpisem P.O. validujte input lag testerem třetí strany. Cokoliv méně zdokumentované by mělo dodavatele vyřadit z vašeho užšího výběru nejlepších projektorů do malé místnosti.
Vzorová politika, MOQ a dodací lhůta
Naše vzorová politika pro jakoukoli evaluační jednotku nejlepšího projektoru do malé místnosti je vratný vzorkovací poplatek, který se odečítá od první výrobní objednávky, expedovaný do 5 pracovních dnů z Šen-čenu přes DHL Express. Standardní MOQ začíná na 100 kusech pro značkové OEM buildy nejlepšího projektoru do malé místnosti a 500 kusech pro plný ODM s vlastním nástrojem šasi, sítotiskovými logy a zakázkovými bootovacími animacemi. Výrobní dodací lhůta je 4 týdny letecky nebo 12 týdnů po moři pro řadu nejlepšího projektoru do malé místnosti, s 24měsíční zárukou podpořenou RMA depy v Rotterdamu, Long Beach a Singapuru. Kontaktujte naše velkoobchodní oddělení na vyžádejte si vlastní nabídku pro zahájení evaluace nejlepšího projektoru do malé místnosti.
Nákupní kontrolní seznam pro nejlepší projektor do malé místnosti v roce 2026:
- Potvrďte zprávu o ANSI lumenech od TÜV Rheinland nebo Intertek
- Validujte input lag testerem Leo Bodnar (cíl <17 ms při 4K 60 Hz)
- Vyžadujte certifikáty auditu továrny ISO 9001 + ISO 14001
- Specifikujte certifikace CE, FCC, RoHS, Dolby Vision, HDR10+
- Vyjednejte 4týdenní leteckou zálohu pro případ zpoždění námořní přepravy
- Uzamkněte roadmapu firmwaru pro aktualizace Android TV 13 nebo Google TV
Rychlý referenční kontrolní seznam
Kontext odvětví: Proč je rok 2026 bodem zlomu pro UST
Kategorie nejlepšího projektoru do malé místnosti překročila bod zlomu v roce 2025, kdy se v americkém maloobchodním kanálu objevily 4K UST laserové jednotky s velkoobchodní cenou pod 1 500 USD, a v roce 2026 se cenové dno posune o dalších 12 až 15 procent, jakmile se zlepší výtěžnost panelů. Pro maloobchodní kupující to znamená, že SKU nejlepšího projektoru do malé místnosti uvedený na trh v 1. čtvrtletí 2026 bude do 4. čtvrtletí 2026 o 20 procent levnější než ekvivalent z roku 2024.
Začněte s DataMax
Nejlepší projektor do malé místnosti pro váš maloobchodní program roku 2026 je jeden nákupní e-mail daleko — náš technický tým v Šen-čenu dokáže specifikovat UST laserovou jednotku podle vašich přesných požadavků na lumeny, projekční poměr a OS do 48 hodin. Prohlédněte si naši řadu domácích kin projektorů nebo přejděte rovnou na vyžádejte si vlastní nabídku pro MOQ ceny, vzorovou zásilku a kompletní OEM/ODM balíček schopností.
