Publikováno: bře 17, 2026 - 103 Zobrazení
Nejlepší projektor pro bar v roce 2026: Kompletní průvodce pro kupující
Vejdete v pátek večer do sportovního baru a tři věci soupeří o vaši pozornost: šedesátipalcová televize promítající zápas, stěna LED obrazovek za barem a matný obraz z projektoru, který se vznáší někde nad menu. Ten tmavý, vybledlý obdélník je důvodem, proč se personál neustále omlouvá šestičlenným skupinám a proč majitel podniku tiše hledá nejlepší projektor pro bar v roce 2026. Špatná volba vás stojí viditelnost za denního světla, problémy s montáží a výměnu lampy ve čtrnáctém měsíci. Správná volba promění vaši zadní stěnu v nejhlasitější obrazovku v místnosti, aniž by zvyšovala účet za elektřinu. V následujících třech průchodech rozebereme prahové hodnoty jasu, throw ratio, potlačení okolního světla a podmínky OEM procurementu, abyste mohli specifikovat, pořídit a nainstalovat projektory do barů od 40místného místního podniku až po 600místný noční klub.
Přehled
- Nejlepší projektory pro bar v roce 2026 musí zajistit alespoň 4 000 ANSI lumenů pro prostory se smíšeným osvětlením a 5 500+ ANSI lumenů pro sluncem zalité terasy a pivní zahrady.
- Laserové fosforové světelné zdroje v tomto segmentu efektivně nahradily rtuťové lampy UHP, protože dosahují 20 000 až 30 000 hodin bezúdržbového provozu, čímž odstraňují jednu největších stížností, které slyšíme od B2B provozovatelů.
- Modely s ultra krátkým dosvitem (UST) s throw ratio 0,21:1 až 0,25:1 jsou nyní výchozí volbou pro instalace do barů, protože se montují 30 až 60 cm od stěny a eliminují problém se stíny za barmanem.
- Čip s rozlišením 4K UHD (3 840 x 2 160) v párování s podporou HDR10 nebo HLG je nový základ; nativní 1080p je přijatelné pouze pod úrovní 4 000 lumenů.
- Pro B2B kupující, kteří hodnotí OEM/ODM partnery v Šen-čenu, si vyžádejte dokumentaci CE, FCC, RoHS a volitelně Energy Star, potvrďte MOQ 50 až 100 kusů a zajistěte dodací lhůtu vzorku 4 až 8 týdnů před zadáním celé objednávky.
Proč je jas první specifikací, kterou je třeba uzamknout pro bar v roce 2026

V naší továrně v Šen-čenu běžně měříme okolní světlo v prostorách zákazníků před vypracováním cenové nabídky materiálu. Tmavý koktejlový lounge v 8 hodin večer ukazuje na stěně s plátnem přibližně 80 až 150 luxů. Hospoda s okny od podlahy ke stropu v poledne může ukazovat 600 luxů nebo více. Toto jedno měření rozhoduje, zda projektor do baru, který váš provoz potřebuje, je jednotka s 3 500 lumeny, nebo jednotka s 6 000 lumeny, a žádný specifikací list na světě nemůže nahradit procházku po místnosti s luxmetrem.
Příručka osvětlení Illuminating Engineering Society (IES) RP-30-17 doporučuje minimálně 30 až 40 foot-lambertů na pozorovací ploše pro trvalé čtení a sledování sportu, což přibližně odpovídá prahovým hodnotám ANSI lumenů, které používáme v našich OEM cenících:
- 2 500 až 3 500 ANSI lumenů: provozy pouze pro noční provoz, s možností blackoutu, úhlopříčka plátna do 80 palců.
- 4 000 až 4 999 ANSI lumenů: smíšené osvětlení, večerní sportovní bary, jídelny s regulovatelným osvětlením. Toto je vstupní bod pro střední trh tento projektor.
- 5 500 až 6 500 ANSI lumenů: světlé terasy, pivní zahrady, provozy se světlíky a jakékoli instalace, kde nelze plně potlačit okolní světlo.
- 8 000+ ANSI lumenů: velkoformátové mapování, víceobrazovková pole a venkovní střešní bary. Jen málo ODM partnerů drží skladem nad 6 500 lumenů; počítejte s 12týdenní dodací lhůtou na zakázku.
ANSI lumeny vs LED lumeny vs „marketingové lumeny"
Musíme na to upozornit, protože každý týden nám pracovník procurementu přepošle specifikační list, který tvrdí „9 500 lumenů" za cenu, kvůli které by se obchodní zástupci Sony nebo Panasonic nahlas smáli. Mezinárodní výbor pro metrologii displejů (ICDM) ve standardu IDMS 1.0 definuje ANSI lumeny jako devítibodový průměr přes plochu obrazovky, měřený kalibrovaným luxmetrem na pevné projekční vzdálenosti. Jakékoli číslo s prefixem „LED", „světelný zdroj", „špičkový" nebo „marketingový" je téměř vždy 2× až 3,4× skutečného výstupu ANSI. Pro B2B kupující hodnotící nejlepší projektor pro bar v roce 2026 důrazně doporučujeme před podpisem kupní smlouvy vyžádat si zprávu o nezávislém testu od výrobce, ideálně od TUV Rheinland nebo Intertek.
Poznámka k B2B procurementu: MOQ a dodací lhůta
Pro týmy B2B procurementu hodnotící OEM partnera je typické MOQ pro laserový projektor s 4 500 lumeny na trhu ODM v Šen-čenu 50 až 100 kusů na SKU, přičemž zakázkové šasi a sítotisk loga se aktivují od úrovně 200 kusů. Dodací lhůta vzorku je 4 až 8 týdnů a sériová výroba přidává dalších 6 až 10 týdnů v závislosti na alokaci čipsetů. Když DataMax kótuje konfigurace projektoru do baru pro řetězové účty, alokujeme čipset ještě před nástrojem šasi, abychom se vyhnuli zpožděním 14 až 18 týdnů, která jsme zaznamenali v letech 2023 a 2024, kdy byly čipy DMD 0,47 palce nedostatkové.
Laserový fosfor vs trojitý laser vs lampa UHP
Světelný zdroj je druhé rozhodnutí po jasu a je to to, které určuje celkové náklady na vlastnictví v horizontu 5 let. Tradiční rtuťová lampa UHP vydrží 3 000 až 5 000 hodin, než se ztlumí na 50 % výstupu, což v baru s provozem 14 hodin denně znamená výměnu lampy každých 7 až 12 měsíců. Laserové fosforové světelné zdroje naopak poskytují 20 000 až 30 000 hodin konzistentního výstupu, což je přibližně 4 až 6 let provozu bez údržby pro stejný případ použití. Trojité laserové (RGB laser) jednotky posouvají tuto hodnotu na 30 000+ hodin a přidávají širší barevný gamut (typicky 110 % BT.2020), ale nesou 35% až 60% cenovou přirážku oproti ekvivalentně jasným modelům s laserovým fosforem. Pro většinu kupujících nakupujících ve středním segmentu projektoru do baru je laserový fosfor optimálním řešením. Trojitý laser patří do vlajkových provozů, kde přesnost barev pro živý sport a obsah hudebních videí ospravedlňuje capex.
Throw ratio, lens shift a geometrie instalace
Jakmile je jas a světelný zdroj uzamčen, throw ratio je místo, kde většina prvonakupujících chybně specifikuje svou instalaci a skončí s promítaným obrazem, který buď naráží do zadní police baru, nebo přistane na zadní stěně z 90 % mimo. Procházeli jsme bary v Šanghaji, Bangkoku, Lisabonu a Mexico City, kde majitel podniku přísahal, že je projektor vadný, jen abychom zjistili, že vzdálenost objektivu od plátna byla chybná o 40 cm. Throw ratio je jednou z nejméně diskutovaných proměnných v průvodcích tuto jednotku a je zároveň proměnnou, kterou může ODM partner jako DataMax upravit pro každé nasazení pomocí volitelných objektivů.
Standardní dosvit vs krátký dosvit vs ultra krátký dosvit
Projektor se standardním dosvitem (throw ratio 1,5:1 až 2,5:1) potřebuje přibližně 3 až 4,5 metru vzdálenosti, aby zaplnil úhlopříčku 120 palců. To je v pořádku pro boxy v zadní části baru, stěny jídelen a jakoukoli instalaci, kde může projektor žít na stropním držáku 4 metry daleko. Krátký dosvit (0,4:1 až 1,0:1) zkracuje vzdálenost na 1 až 2,2 metru pro stejný obraz, což je správná volba pro úzká uspořádání barů, pop-up akce a oblasti kulečníkových stolů. Ultra krátký dosvit (UST, 0,19:1 až 0,35:1) je doslova centimetry od stěny a je to formát, který používají lifestyle obrazovky Hisense, LG a Samsung — ale UST bary v provozech mají známou nevýhodu: kdokoli se nakloní nad pult, aby si objednal drink, zablokuje paprsek.
Lens shift a keyston: Proč jsou důležité pro B2B
Vertikální a horizontální lens shift umožňuje instalačnímu technikovi posunout objektiv od optické osy plátna bez zkreslení geometrie. V praxi to znamená, že stropní držák nemusí přistát přesně na středové ose plátna, což ušetří večer se sádrokartonem a jedny pár rukou navíc. Pro týmy B2B procurementu, které ročně realizují 20 až 50 instalací v provozovnách, lens shift ±60 % vertikálně a ±30 % horizontálně zkracuje instalační práci podle našich interních projektových záznamů v DataMax o odhadovaných 25 % až 40 %. Digitální korekce lichoběžníkového zkreslení není náhradou — ořezává pixely a spotřebovává jas — takže jakýkoli krátký seznam tento projektor 2026 by měl mít fyzický lens shift jako tvrdý požadavek, ne jako volitelný doplněk.
Nativní rozlišení, 4K posouvání a upřímný specifikační list
Rozlišení je specifikace, která je špatně uváděna na trhu více než téměř kterákoli jiná. Ztratili jsme počet OEM cenových nabídek, které nám chodí do e-mailu a popisují „4K projektor", který je ve skutečnosti 1920×1080 DMD s aktuátorem posouvání pixelů. Na posouvání pixelů není nic špatného — produkuje viditelně ostřejší obraz než nativní 1080p u statického obsahu — ale nazývat to nativním 4K je smluvní zkreslení, které každý právník procurementu označí.
Nativní 4K vs „4K" s posouváním pixelů
Skutečná nativní 4K projekce vyžaduje zobrazovací prvek 3 840×2 160 (nebo 4 096×2 160). Ve světě projektorů to znamená buď 1,38palcový 4K DMD (čip Texas Instruments nejvyšší úrovně), nebo jeden ze SXRD panelů používaných ve vyšší domácí kino řadě Sony. Posouvání pixelů, které průkopnicky zavedly Epson a JVC a nyní je přijato napříč středním segmentem projektoru do baru, používá 1920×1080 nebo 2716×1528 DMD kmitající na 240 Hz k zobrazení dvou nebo čtyř offsetových dílčích snímků za 1/60 sekundy, které oko integruje jako plné 4K detaily. Pro bar provozující živý sport, hudební videa a ambientní smyčky log je 4K s posouváním pixelů skutečně nerozeznatelné od nativního 4K při typických pozorovacích vzdálenostech 3 až 6 metrů.
Srovnávací tabulka: Třídy rozlišení pro projekci v baru
| Třída | zobrazovací prvek | Efektivní rozlišení | Typická cena (USD, FOB Šen-čen) | Nejvhodnější provoz |
|---|---|---|---|---|
| Entry 1080p Laser | 0,47" 1080p DMD | 1920×1080 nativní | 320 až 520 $ | Malé hospody, karaoke místnosti |
| 4K s posouváním pixelů | 0,47" nebo 0,66" DMD + aktuátor | 3 840×2 160 vnímaných | 680 až 1 450 $ | Sportovní bary, hotelové lobby |
| Nativní 4K ProAV | 1,38" 4K DMD nebo SXRD | 3 840×2 160 nativní | 4 200 až 11 000 $ | Vlajkové provozy, mapování projektorem |
| UST Lifestyle | 0,47" DMD + UST objektiv | 3 840×2 160 vnímaných | 1 150 až 2 800 $ | Kompaktní koktejlové bary, rezidenční hybrid |
Pro OEM kupující hodnotící segment nejlepší projektor pro bar v je 4K s posouváním pixelů na úrovni 0,66palcového DMD objemovým sweet spotem. Tuto třídu jsme v roce 2025 dodali na 14 trhů, přičemž Dominikánská republika, SAE a Polsko vedou objem.
Konektivita, řízení a B2B integrační specifikace
Projektor do baru není televize. Žije v AV racku, komunikuje s řídicím systémem a potřebuje se každý den probouzet, přepínat vstupy a vypínat podle plánu. Specifikační list konektivity proto není nice-to-have — pro B2B řetězce je to rozdíl mezi 30minutovou instalací a 4hodinovým servisním zásahem. Nasazení nejlepší projektor pro bar v v jakémkoli seriózním řetězcovém provozu v roce 2026 bude hovořit minimálně čtyřmi řídicími protokoly a přijímat obsah alespoň ze tří vstupních rodin.
HDBaseT, LAN a otázka AV-over-IP
HDBaseT rozšiřuje HDMI přes jeden Cat6 kabel až na 100 metrů, což v baru znamená, že projektor může žít v AV šatně, zatímco zdroj sedí na místě barmana. LAN řízení (RJ45 s PJLink nebo Crestron RoomView) umožňuje provozovateli restartovat projektor z tabletu. Protokoly AV-over-IP jako Dante AV-H a SDVoE se vkrádají do baru, protože řetězce přecházejí na matriční stěny s obsahem, ale pro většinu provozů je to stále overkill. Naše doporučení pro střední segment nejlepší projektor pro bar v: vstup HDBaseT jako standard, RJ45 s PJLink jako standard a WiFi ve výchozím stavu vypnuté z bezpečnostních důvodů.
Napájení, audio return a kontrolní seznam reálného světa
Každá cenová nabídka, kterou DataMax vydá v kategorii nejlepší projektor pro bar v, obsahuje 5bodový kontrolní seznam konektivity: HDMI 2.1 s HDCP 2.3, vestavěný HDBaseT přijímač, RS-232 pro starší řídicí systémy, 3,5mm audio return pro posílání signálu do zesilovače reprosoustavy provozu a 12V trigger, který při zapnutí aktivuje motorizované plátno. Cokoli méně než tento kontrolní seznam a provozní manažer skončí s HDMI kabelem táhnoucím se přes barový pult — což je nehoda a pojistná událost čekající na to, aby se stala.
Jak vybrat nejlepší projektor pro bar v roce 2026: Procurement playbook
Výběr nejlepší projektor pro bar v 2026 závisí na přiřazení profilu provozu, pracovního cyklu a požadavků integrátora ke krátkému seznamu prověřených OEM partnerů. V DataMax provedeme každého B2B kupujícího stejným pětikrokovým filtrem a zkrátíme cykly cenových nabídek ze tří týdnů na čtyři pracovní dny. Použijte tento playbook, ať už jste provozovatel jednoho podniku, nebo hotelová skupina s 200 provozy.
Kontrolní seznam B2B procurementu
Pro procurement týmy, které zajišťují kategorii nejlepší projektor pro bar v ve velkém, si před hodnocením lumenů uzamkněte čtyři obchodní podmínky. Minimální objednací množství v DataMax začíná na 50 kusů na SKU pro OEM sestavy, s 12týdenní dodací lhůtou od PO do FOB Šen-čen a 18týdenní dodací lhůtou pro DDP dodávky do EU nebo Severní Ameriky. Vzorková politika je jedna evaluační jednotka za pořizovací cenu (refundovaná proti PO nad 500 kusů) odeslaná do 5 pracovních dnů. Platební podmínky jsou 30 % záloha T/T, 70 % proti B/L pro objednávky nad 20 000 USD, s LC na viděnou dostupným pro objednávky nad 80 000 USD. Kontaktní kanál: napište našemu hospitality týmu přímo na Contact-Projector.com nebo použijte formulář pro cenovou nabídku pro nejrychlejší směrování.
| Procurement Term | Standard | Sjednatelné od |
|---|---|---|
| MOQ | 50 kusů | 20 kusů (skladové SKU) |
| Dodací lhůta | 12 týdnů FOB | 8 týdnů (expres, +8 %) |
| Vzorková politika | 1 kus za pořizovací cenu | 3 kusy zdarma (PO > 1000) |
| Platba | 30/70 T/T | LC na viděnou (PO > 80 000 $) |
| Záruka | 3 roky | 5 let (řetězcové účty) |
Pro B2C kupující nakupující segment nejlepší projektor pro bar v pro jeden provoz platí stejné filtry, ale objemy klesají. Ověřte, že je 3letá záruka přenosná, ověřte pokrytí místního servisního střediska a požádejte o referenční seznam integrátora se třemi srovnatelnými instalacemi. Spolehlivý OEM partner předá všechny tři do 24 hodin.
Shrnutí pro kupující
Výhled odvětví: Kam směřuje projekce v barech
Kategorie nejlepší projektor pro bar v se posouvá směrem k formátům UST lifestyle a laserovým jednotkám 5 000+ ANSI za méně než 900 USD velkoobchodně. Očekávejte, že RGB laserové světelné zdroje klesnou pod hranici 1 200 USD do Q4 2026, což otevře instalace se širokým barevným gamutem pro koktejlové bary a speakeasy.
Výběr nejlepší projektor pro bar v již není o honu za nejjasnějším specifikačním listem. Jde o partnerství s OEM, který dodává včas, správně certifikuje a stojí za instalací po dobu pěti let. DataMax postavil celou naši hospitality linku kolem tohoto slibu.
Chcete specifikovat svůj další provoz nebo rozjet nasazení napříč řetězcem? Prozkoumejte hospitality projektorovou řadu DataMax, požádejte o zakázkovou cenovou nabídku nebo napište na Contact-Projector.com pro získání 24hodinového potvrzení odeslání vzorku.
