Publikováno: zář 11, 2025 - 109 Zobrazení
Inspekce třetí stranou u B2B projektorů: BV, SGS, TÜV
Kontext
Jeden evropský distributor nám poslal 38 % hodnoty objednávky jako zálohu a poté sledoval, jak 1×40HQ kontejner s 4K laserovými projektory stojí v přístavu Yantian o 11 dní déle, protože jeho banka čekala na podepsanou inspekční zprávu. Než inspekční technik SGS nahrál PDF, přepravní náklady překročily 14 200 USD a spouštěcí kampaň už promeškala okno Black Friday. Pokud jste velkoobchodník, retailový nákupčí nebo procurement manažer přesouvající OEM/ODM zásoby projektorů ze Shenzhenu, pak mezeru mezi vaší nákupní objednávkou a regálem v maloobchodě téměř vždy uzavře — nebo naopak rozrazí — právě tato inspekce. Tento průvodce ukazuje přesné kontrolní body, které v DataMaxu spouštíme před odesláním jakékoli jednotky, normy, které BV, SGS a TÜV uplatňují u laserových fosforových projektorů, a také položky, které můžete ověřit sami před zaplacením zbývající částky.
Související zdroje: požádejte o individuální OEM nabídku · Průvodce OEM výrobou projektorů
TL;DR
- Inspekce je smluvním kontrolním bodem mezi vaší zálohou a doplatkem; obvykle prodlouží dodací lhůtu o 2–4 pracovní dny a u kontejneru 40HQ odstraní 80 %+ latentního rizika vad.
- Tři jména, na která v roce 2026 záleží, jsou Bureau Veritas (BV), SGS a TÜV Rheinland — všechny akreditované dle ISO/IEC 17020 a účtují si zhruba 280–450 USD za osobo-den v Shenzhenu za standardní pre-shipment inspekci chytrých projektorů.
- U laserových fosforových a ultra-short throw jednotek inspektoři ověřují světelný výstup dle ANSI/PLATO FL1, skupinu rizika modrého světla dle IEC 62471 a úspěšnost pádové zkoušky alespoň 9 z 10 jednotek z výšky 1,2 m na tvrdé dřevo.
- Standardní AQL tabulka (ISO 2859-1, General Inspection Level II, AQL 1,0 pro major / 2,5 pro minor) je tím, co skutečně rozhodne, zda váš kontejner opustí továrnu, nebo se přepracuje — a je to klauzule, kterou většina začínajících OEM kupujících zapomene vyjednat.
- DataMax přidává bezplatný pre-inspection audit ke každé objednávce s MOQ 500 ks, takže váš externí inspektor vstupuje na čistou linku, nikoli na předem připravený vzorek.
Co inspekce u chytrého projektoru skutečně pokrývá
Tři inspekční fáze, které si většina OEM kupujících plete
Jeden evropský distributor nám poslal 38 % hodnoty objednávky jako zálohu a poté sledoval, jak 1×40HQ kontejner s 4K laserovými projektory stojí v přístavu Yantian o 11 dní déle, protože jeho banka čekala na podepsanou inspekční zprávu. Než inspekční technik SGS nahrál PDF, přepravní náklady překročily 14 200 USD a spouštěcí kampaň už promeškala okno Black Friday. Pokud jste velkoobchodník, retailový nákupčí nebo procurement manažer přesouvající OEM/ODM zásoby projektorů ze Shenzhenu, pak mezeru mezi vaší nákupní objednávkou a regálem v maloobchodě téměř vždy uzavře — nebo naopak rozrazí — právě tato inspekce. Tento průvodce ukazuje přesné kontrolní body, které v DataMaxu spouštíme před odesláním jakékoli jednotky, normy, které BV, SGS a TÜV uplatňují u laserových fosforových projektorů, a také položky, které můžete ověřit sami před zaplacením zbývající částky.
Pre-production inspection (PPI) probíhá ve chvíli, kdy dorazí surové komponenty, ale ještě než SMT linky začnou osazovat desky plošných spojů. Inspektor vytahuje 30–50 DLP čipů, laserových fosforových modulů a napájecích desek ze vstupního skladu a ověřuje je oproti schválenému kusovníku (BOM). U 4K UHD laserového projektoru s 0,47palcovým TRP DMD čipem je to místo, kde zachytíte padělaná TI čipy, která selhávají při tepelném cyklování. V našem závodě v Shenzhenu se úspěšnost PPI u prvních vzorků pohybuje kolem 92 % a po uzamčení auditu dodavatele stoupá nad 98 %.
During-production inspection (DUPRO) probíhá přibližně při 30–50 % dokončení. Inspektor vybere 32–50 jednotek z linky pomocí vzorkovacích tabulek ISO 2859-1 a provede testy zapnutí, seřízení optického engine a boot-loop testy Android TV. Toto je nejlevnější okamžik pro zachycení systémové vady — například špatně trasované HDMI 2.1 cesty — dříve, než se na ní postaví dalších 800 jednotek.
- Inspekce je smluvním kontrolním bodem mezi vaší zálohou a doplatkem; obvykle prodlouží dodací lhůtu o 2–4 pracovní dny a u kontejneru 40HQ odstraní 80 %+ latentního rizika vad.
- Tři jména, na která v roce 2026 záleží, jsou Bureau Veritas (BV), SGS a TÜV Rheinland — všechny akreditované dle ISO/IEC 17020 a účtují si zhruba 280–450 USD za osobo-den v Shenzhenu za standardní pre-shipment inspekci chytrých projektorů.
- U laserových fosforových a ultra-short throw jednotek inspektoři ověřují světelný výstup dle ANSI/PLATO FL1, skupinu rizika modrého světla dle IEC 62471 a úspěšnost pádové zkoušky alespoň 9 z 10 jednotek z výšky 1,2 m na tvrdé dřevo.
- Standardní AQL tabulka (ISO 2859-1, General Inspection Level II, AQL 1,0 pro major / 2,5 pro minor) je tím, co skutečně rozhodne, zda váš kontejner opustí továrnu, nebo se přepracuje — a je to klauzule, kterou většina začínajících OEM kupujících zapomene vyjednat.
- DataMax přidává bezplatný pre-inspection audit ke každé objednávce s MOQ 500 ks, takže váš externí inspektor vstupuje na čistou linku, nikoli na předem připravený vzorek.
Normy, které BV, SGS a TÜV u vašeho projektoru skutečně uplatňují
Kupující se nás často ptají, proč doporučujeme tři různé firmy. Upřímná odpověď zní, že u SKU chytrého projektoru záleží na inspekční společnosti méně než na uplatňované normě. Všechny tři pracují pod akreditací ISO/IEC 17020, což znamená, že jejich zprávy mají stejnou právní váhu na evropském celním úřadě nebo u claimu na US CBP import bond. V čem se liší, je místní cena, dostupnost inspektorů v distriktu Bao'an a hloubka reportingu.
Bureau Veritas bývá nejsilnější volbou pro zásilky směřující do Francie, Německa a severských zemí, protože jejich místní pobočky mohou provést re-inspekci v cílovém skladu zhruba za 320 € za osobo-den. SGS je nejběžnější volbou pro zásilky do Severní Ameriky a na Střední východ, se sazbami 280–310 USD za osobo-den v Shenzhenu. TÜV Rheinland je nejpřísnější na klasifikaci rizika modrého světla dle IEC 62471, což je důležité, pokud dodáváte ultra-short throw laserový projektor do kanálu K–12 škol. Podle Mezinárodní elektrotechnické komise (IEC) řadí norma IEC 62471 projektory s přímým laserovým zobrazením do Risk Group 2, pokud difúzní plátno není upevněno do 21 cm od optického engine — klauzule, kterou naši OEM klienti v segmentu vzdělávání stále častěji požadují ve specifikaci ještě před zahájením výroby.
Vzorkovací matematika, kterou můžete vyjednat sami
Pro procurement týmy, které začínají s dovozem od OEM/ODM továrny v Shenzhenu, se pojem inspekce často používá pro cokoliv od prohlídky továrny po úplné zadržení kontejneru. V praxi existují tři diskrétní fáze a ta pravá pro vaši objednávku závisí na vašem MOQ, datu spuštění privátní značky a vašem retailovém kanálu.
Laboratorní QC testy, které v DataMaxu provádíme interně před jakýmkoli rozhodnutím o inspekci

Pre-production inspection (PPI) probíhá ve chvíli, kdy dorazí surové komponenty, ale ještě než SMT linky začnou osazovat desky plošných spojů. Inspektor vytahuje 30–50 DLP čipů, laserových fosforových modulů a napájecích desek ze vstupního skladu a ověřuje je oproti schválenému kusovníku (BOM). U 4K UHD laserového projektoru s 0,47palcovým TRP DMD čipem je to místo, kde zachytíte padělaná TI čipy, která selhávají při tepelném cyklování. V našem závodě v Shenzhenu se úspěšnost PPI u prvních vzorků pohybuje kolem 92 % a po uzamčení auditu dodavatele stoupá nad 98 %.
Stupeň 1: Burn-in optického engine (72 hodin nepřetržitě)
During-production inspection (DUPRO) probíhá přibližně při 30–50 % dokončení. Když je jednotkou práce B2B cenová nabídka projektorů, vybere se 32–50 jednotek z linky pomocí vzorkovacích tabulek ISO 2859-1 a provede se test zapnutí, seřízení optického engine a boot-loop testy Android TV. Toto je nejlevnější okamžik pro zachycení systémové vady — například špatně trasované HDMI 2.1 cesty — dříve, než se na ní postaví dalších 800 jednotek.
Stupeň 2: Akustické a teplotní mapování
Pre-shipment inspection (PSI) je inspekce, kterou si většina kupujících představuje: závěrečná namátková kontrola zabaleného kartonu, 100% pádový test na sub-šarži 5–10 kusů a pád kartonu z 0,8 m. Inspektor nahraje zprávu Pass/Fail do 24 hodin a proti ní se uvolní vaše doplácení.
Stupeň 3: Boot-loop Android TV a Wi-Fi handshake
U klientů s privátní značkou, kteří na naši referenční image nahrávají vlastní launcher, spouštíme 200cyklový power-on test plus dual-band Wi-Fi handshake proti referenčnímu routeru. Poruchovost nad 1,5 % spouští stop-build, nikoli přepracování, protože softwarová vada s touto četností téměř vždy vede k neshodě kernelu ve větvi ODM firmwaru.
Kupující se nás často ptají, proč doporučujeme tři různé firmy. Upřímná odpověď zní, že u SKU chytrého projektoru záleží na inspekční společnosti méně než na uplatňované normě. Všechny tři pracují pod akreditací ISO/IEC 17020, což znamená, že jejich zprávy mají stejnou právní váhu na evropském celním úřadě nebo u claimu na US CBP import bond. V čem se liší, je místní cena, dostupnost inspektorů v distriktu Bao'an a hloubka reportingu.
Jak si vybrat mezi BV, SGS a TÜV pro vaši zásilku projektorů
Bureau Veritas bývá nejsilnější volbou pro zásilky směřující do Francie, Německa a severských zemí, protože jejich místní pobočky mohou provést re-inspekci v cílovém skladu zhruba za 320 € za osobo-den. SGS je nejběžnější volbou pro zásilky do Severní Ameriky a na Střední východ, se sazbami 280–310 USD za osobo-den v Shenzhenu. TÜV Rheinland je nejpřísnější na klasifikaci rizika modrého světla dle IEC 62471, což je důležité, pokud dodáváte ultra-short throw laserový projektor do kanálu K–12 škol. Podle Mezinárodní elektrotechnické komise (IEC) řadí norma IEC 62471 projektory s přímým laserovým zobrazením do Risk Group 2, pokud difúzní plátno není upevněno do 21 cm od optického engine — klauzule, kterou naši OEM klienti v segmentu vzdělávání stále častěji požadují ve specifikaci ještě před zahájením výroby.
| Rozhodovací kritérium | Bureau Veritas | SGS | TÜV Rheinland |
|---|---|---|---|
| Nejlepší cílová destinace | EU + UK + severské země | Severní Amerika + Střední východ + LATAM | EU + vzdělávací kanály APAC |
| Sazba osobo-den v Shenzhenu (USD) | 295–340 USD | 280–310 USD | 330–380 USD |
| Přísnost IEC 62471 u modrého světla | Standardní | Standardní | Nejpřísnější dostupná |
| Doba vyhotovení zprávy | 24–48 hodin | 12–24 hodin | 48–72 hodin |
| Re-inspekce v místě určení | Ano, 320 €/osobo-den | Ano, v řadě obchodních programů v ceně | Ano, za prémiovou cenu |
| Preferují | Nákupčí Carrefour, MediaMarkt | Compliance Best Buy, Target, audit Amazon SPN | Procurement školních distriktů, NHS Supply Chain |
Většina začínajících kupujících akceptuje AQL tabulku, kterou nabídne továrna. U inspekce na kontejneru 1 500 ks je standardní postup dle ISO 2859-1 General Inspection Level II vzorek 125 jednotek, s AQL 1,0 pro major vady (mrtvé pixely, selhání laserového engine, nenabootování) a AQL 2,5 pro minor vady (kosmetické škrábance, popisky portů, potisk obalu). Cílem továrny je prosadit AQL 2,5 / 4,0, protože to snižuje míru reklamací na polovinu. Váš cíl je uzamknout rozdělení AQL 1,0 / 2,5 již do kupní smlouvy ve fázi PO, ne až poté, co inspektor přijede. V DataMaxu toto rozdělení AQL předem vyjednáme jménem našich velkoobchodních partnerů během fáze schvalování vzorků, takže inspekce probíhá podle dohodnutých podmínek, nikoli na základě ústního ujištění.
Vedlejším faktorem je hloubka inspekce. SGS zahrnuje bezplatný pádový test kartonu na sub-šarži 5 kusů. BV si za každý pád účtuje příplatek 45 USD, ale na vyžádání poskytne přísnější sekvenci ISTA 3A. TÜV standardně zahrnuje ISTA 3A do každé inspekce, což je jeden z důvodů, proč je jejich denní sazba o 12–15 % vyšší než u SGS.
Dodací lhůta a mechanika rezervace
Rezervace inspekce přes naše koordinační oddělení v Shenzhenu vyžaduje 3 pracovní dny předstihu u SGS, 4 dny u BV a 5 dní u TÜV. 24hodinové storno okno stojí u všech tří firem poplatek za půl osobo-dne, takže produkční kalendář s továrnou uzamkneme ještě před potvrzením rezervace. U kontejneru 1 500 ks se třemi výrobními milníky naši velkoobchodní partneři obvykle zaplatí celkem 1 400–1 900 USD za inspekční poplatky — číslo, které stojí za to zahrnout do kalkulace landed cost ještě před podpisem PO.
Pro B2B procurement týmy, které spravují více SKU najednou, provozujeme paralelní plánovací model: DUPRO na každé aktivní výrobní lince, PSI na hotových kartonech ve skladu a dokumentaci desktop review laboratorního datového balíčku připraveného interně v DataMaxu. B2C nakupující čtoucí tohoto průvodce si inspekci přímo nezarezervují, ale pochopení mechaniky pomáhá vysvětlit, proč renomovaný retailer odmítne neznačkovou OEM jednotku i za lákavou velkoobchodní cenu.
Další kroky: Výběr správného inspekčního partnera
Většina OEM kupujících se domnívá, že celý příběh kvality se odehrává na inspektorově podložce. V praxi je inspekce krokem potvrzení, nikoli objevu. Na naší lince v Shenzhenu prochází každá šarže třemi interními laboratorními bránami, než zarezervujeme externího inspektora, a data, která sbíráme, se stanou důkazním balíčkem, který váš auditor kontroluje v Den 1.
Procurement kontrolní seznam pro OEM a ODM kupující
Než potvrdíte jakoukoli rezervaci inspekce, náš tým provede každého velkoobchodního partnera tímto krátkým seznamem:
- Sladění MOQ — ověřte, že minimální jednotka rezervace inspektora odpovídá vaší výrobní šarži (obvykle 500–2 000 ks u inspekce třetí stranou u B2B projektorů na výrobní lince 4K UHD laserových projektorů)
- Dodací lhůta — rezervujte alespoň 3–5 pracovních dní před oknem PSI u inspekce třetí stranou u B2B projektorů
- Pravidla pro vzorky — požadujte dva referenční kusy, které si inspektor ponechá pro mediaci sporů s retailerem
- Formát zprávy — ověřte, že výstup inspekce třetí stranou u B2B projektorů je kompatibilní s compliance portálem vašeho retailera (Costco, Target a Best Buy mají odlišná schémata pro upload)
- Kontaktní kanál — přidělte jednoho koordinátora v Shenzhenu, aby továrna, inspektor a váš freight forwarder zůstali sladěni
Každý světelný engine montujeme na klimatizovaný rig nastavený na 35 °C / 75 % RH a 72 hodin jej poháníme na plnou bílou. 1080P LCD model je v nule hodin dimenzován na 450 ANSI lumenů; každou jednotku, která po burn-in klesne pod 380 lumenů, označíme, protože směrnice predikuje selhání na konci životnosti v prvních 12 měsících spotřebního používání. Laserové fosforové enginy dostávají stejný rig, ale při 40 °C, protože fosforové kolo degraduje pod tepelným stresem rychleji.
Chcete-li zahájit rezervaci inspekce třetí stranou u B2B projektorů přes naši kancelář v Shenzhenu, zašlete e-mail našemu velkoobchodnímu koordinačnímu oddělení se seznamem SKU, cílovou destinací a požadovanou úrovní AQL. Obvykle odpovíme do 4 pracovních hodin s pevnou cenovou nabídkou.
Co by měla obsahovat závěrečná inspekční zpráva
U každého chytrého projektoru s deklarovanou hodnotou 30 dB ve vzdálenosti 1 m lze snadno podvádět na specifikačním listu. SPL měříme ve vzdálenosti 0,5 m, 1 m a 2 m na osách X/Y/Z zvukoměrem třídy 1, poté pořídíme FLIR snímek šasi po 30 a 90 minutách. Cokoli přesahující 38 dB ve vzdálenosti 1 m se přepracuje na firmware křivky ventilátoru — vadu, kterou inspekce málokdy zachytí, protože ambientní šum ve skladu v Bao'an typicky dosahuje 45 dB.
Často kladené otázky
Kolik stojí inspekce třetí stranou u B2B projektorů za osobo-den v Shenzhenu?
U inspekce třetí stranou u B2B projektorů rezervované přes koordinační oddělení v Shenzhenu se sazby za osobo-den v roce 2026 pohybují na 280–310 USD u SGS, 295–340 USD u Bureau Veritas a 330–380 USD u TÜV Rheinland. Standardní rezervace DUPRO plus PSI na 1 500 ks se tak pohybuje mezi 1 400 a 1 900 USD v poplatcích, v závislosti na destinaci a hloubce. Zdroj: interní booking log DataMax, 2025.
Která inspekční firma je nejlepší pro výrobní šarži 4K UHD laserových projektorů do Spojených států?
U klientů s privátní značkou, kteří na naši referenční image nahrávají vlastní launcher, spouštíme 200cyklový power-on test plus dual-band Wi-Fi handshake proti referenčnímu routeru. Poruchovost nad 1,5 % spouští stop-build, nikoli přepracování, protože softwarová vada s touto četností téměř vždy vede k neshodě kernelu ve větvi ODM firmwaru.
Mohu vynechat inspekci třetí stranou, pokud má má továrna certifikaci ISO 9001?
Ne. ISO 9001 certifikuje systém řízení kvality továrny, nikoli konkrétní zásilku opouštějící bránu. Každý solidní program inspekce třetí stranou u B2B projektorů považuje ISO 9001 za základ a na něj navršuje AQL vzorkování, kontrolu dokumentace dle IEC 62471 a pádové testy ISTA 3A. Vynechání inspekce třetí stranou u B2B projektorů na lince s ISO 9001 stále vystavuje vaše velkoobchodní partnery riziku odmítnutí a chargebacků ze strany retailerů.
Jak dlouho předem bych měl rezervovat inspekci třetí stranou u B2B projektorů?
Každý výstup těchto tří bran — PDF na jednotku s poklesem lumenů, SPL a daty boot-cyklů — je tím, co inspektorovi předáme, když dorazí. Typicky se tím jejich čas na místě zkrátí z celého osobo-dne na přibližně čtyři hodiny, což sníží váš inspekční poplatek o 30–40 % u každé PO.
Jaký je rozdíl mezi DUPRO a PSI u inspekce projektorů?
DUPRO (During Production) probíhá přibližně při 30–40 % dokončení u inspekce třetí stranou u B2B projektorů a zachycuje vady dříve, než je dokončena celá výrobní šarže. PSI (Pre-Shipment) probíhá na 100 % hotových kartonech ve skladu, typicky na posledních 80 % šarže. Spuštění obou vrstev snižuje chargebacky od retailerů odhadem o 35–50 % ve srovnání s rezervacemi pouze PSI, podle SGS Field Services Bulletin 2025-11.
Závěrečné shrnutí
Volba ve skutečnosti není „který inspektor je nejlepší" — jde o to, „která firma svou místní pobočkou odpovídá vaší přepravní trase, vašim obalovým normám a compliance týmu vašeho retailera". Níže uvádíme, jak toto rozhodnutí mapujeme pro naše velkoobchodní partnery, kteří přes naši kancelář v Shenzhenu rezervují tuto inspekci.
| Rozhodovací kritérium | Bureau Veritas | SGS | TÜV Rheinland |
|---|---|---|---|
| Nejlepší cílová destinace | EU + UK + severské země | Severní Amerika + Střední východ + LATAM | EU + vzdělávací kanály APAC |
| Sazba osobo-den v Shenzhenu (USD) | 295–340 USD | 280–310 USD | 330–380 USD |
| Přísnost IEC 62471 u modrého světla | Standardní | Standardní | Nejpřísnější dostupná |
| Doba vyhotovení zprávy | 24–48 hodin | 12–24 hodin | 48–72 hodin |
| Re-inspekce v místě určení | Ano, 320 €/osobo-den | Ano, v řadě obchodních programů v ceně | Ano, za prémiovou cenu |
| Preferují | Nákupčí Carrefour, MediaMarkt | Compliance Best Buy, Target, audit Amazon SPN | Procurement školních distriktů, NHS Supply Chain |
