Publikováno: dub 09, 2026 - 169 Zobrazení
chytrý domácí projektor vs tradiční TV: srovnání pro kupující v roce 2026
Váš obývací pokoj je 3,5 metru široký, vaše mediální stěna stojí 1 200 USD na instalaci a každý prodejce TV vám říká tu samou frázi: větší obrazovka, lepší život. Pak si ale změříte projekční vzdálenost, okolní světlo z kuchyňského světlíku a problémy s vedením kabelů za 85palcovým panelem namontovaným na stěnu. Tato jednotka mění výpočet všech tří proměnných najednou a modelová řada 2026 činí tento argument silnějším než loňská nabídka. Tento průvodce vám poskytne srovnání vedle sebe, které můžete předložit procurement manažerovi, specifikační list, který váš instalační technik ocení, a nasazovací čísla, která náš OEM tým v DataMax dodal do 38 zemí od Q1 2025.
Proč tento projektor poráží tradiční TV v roce 2026


Ekonomika velikosti obrazu na prahu 100 palců
Spotřebitel vstoupí do velkého obchodu a uvidí 85palcovou LED TV za 1 799 USD a 100palcový ekvivalent za 4 299 USD, pak uvidí projektor za 599 USD inzerovaný se 120palcovým obrazem a předpokládá marketingový trik. Skutečností jsou čísla o nákladech na světelný stroj na čtvereční palec. K roku 2026 stojí 0,47palcový DMD čip spárovaný s triple-laser světelným strojem integrátora přibližně 0,018 USD za promítaný čtvereční palec, zatímco LCD panel stojí 0,41 USD za čtvereční palec na úrovni 85 palců Texas Instruments DLP. Tento poměr znamená, že každý SKU, který dodáváme v DataMax, poskytuje více plochy obrazovky na procurement dolar než jakákoli tradiční TV nad prahem 80 palců, a naši B2B kupci to potvrzují v každém RFQ cyklu.
Mezera ve velikosti obrazovky je také místem, kde tolerance okolního světla odděluje kategorie. Moderní jednotky modelu se dodávají s výstupem 2 800 ANSI lumenů až 4 500 ANSI lumenů a nativním kontrastním poměrem 1 500:1 až 3 000:1, zatímco LCD TV s LED podsvícením ve stejné cenové hladině dosahuje špičkového jasu 500 nitů s kontrastním poměrem 6 000:1. TV vyhrává v kontrastu, ale projektor vyhrává v ploše obrazu a v komfortu sledování během 2,5hodinového filmu. Kupci hodnotící jednotku pro retrofit obývacího pokoje nebo konferenční místnosti by měli zvážit 65palcové a větší LED stropy proti instalacím projektorů na 100palcových a větších stropech, ne proti stejnému úhlopříčnému číslu.
Instalační půdorys a hustota kabeláže
85palcová TV montovaná na stěnu potřebuje šest kotevních šroubů M8 do hrázdí nebo betonu, zapuštěnou elektrickou zásuvku za panel, HDMI 2.1 kabel o délce 1,8 m až 3,5 m a držák soundbaru pod ní. Tento projektor ve třídě ultra-short throw sedí na 48 cm × 32 cm komodě 28 cm od zdi, táhne jeden HDMI 2.1 kabel, jeden USB-C napájecí kabel a připojuje se k Wi-Fi 6E pro streamování. Náš integrační tým DataMax naměřil průměrnou dobu instalace 4,2 hodiny pro UST projektor oproti 6,8 hodinám pro ekvivalentní 85palcovou LED montovanou na stěnu. Procurement vedoucí objednávající 50 a více jednotek pro pohostinství, vzdělávání nebo vícegenerační rezidence by měli nacenit obě konfigurace zvlášť a porovnat nejen jednotkovou cenu, ale i 0,8 až 1,2 denní instalační delta na jednu lokalitu.
Chytrý OS, AI ladění obrazu a standardy 2026
Modelová kategorie SKU 2026 se dodává s Android TV 14, Google TV nebo linuxovým OEM stackem běžícím na čtyřjádrovém ARM Cortex-A55 SoC s 3 GB až 4 GB DDR4 RAM. Každá jednotka DataMax OEM/ODM, kterou dodáváme, zahrnuje on-device AI auto-keystone korekci, AI obstacle avoidance (detekci objektů s odezvou 0,8 sekundy) a AI screen-fit zarovnání s tolerancí ±1 cm. Výsledkem je, že kupující zapojí model, nasměruje ho na zeď a jednotka zmapuje geometrii za 9 sekund oproti 25minutovému ručnímu zarovnání při kalibraci tradičního TV držáku. Pro B2B nasazení ve 30 a více místnostech představuje tato 24minutová úspora na místnost 12 hodin práce integrátora, které putují přímo do spodní linie projektu.
Trh chytrých domácích projektorů 2026 také standardizuje kolem HDMI 2.1 s plným 48 Gbps passthrough, eARC pro Dolby Atmos passthrough, Wi-Fi 6E s podporou pásma 6 GHz a Bluetooth 5.3 s LE Audio. Tyto specifikace jsou nyní povinné v každé cenové hladině nad 399 USD velkoobchodně a náš DataMax BOM je uzamkne pro všechny OEM buildy počínaje další výrobní šarží v týdnu 14 roku 2026.
Procurement poznámka: pro OEM kupce hodnotící MOQ dodavatele, naše standardní MOQ pro tento projektor je 500 jednotek na SKU s dodací lhůtou 12 týdnů a FOB Shenzhen přistává mezi 249 USD a 620 USD velkoobchodně v závislosti na úrovni světelného stroje a balíčku licencování OS. Porovnejte to s 18 až 24týdenní dodací lhůtou LED TV panelů a MOQ 1 000 jednotek, které většina výrobců panelů prosazuje, a procurement argument projektoru se stává logistickým argumentem stejně jako argumentem kvality obrazu.
Ekonomika procurement: MOQ, dodací lhůta a celkové náklady vlastnictví
Velkoobchodní cenové hladiny napříč modelovou řadou
Pro B2B procurement týmy hodnotící modelovou řadu pro maloobchodní distribuci, pohostinské vybavení nebo vzdělávací nasazení je velkoobchodní cenové rozpětí v roce 2026 širší, než většina RFP očekává. DataMax OEM/ODM buildy se segmentují do čtyř úrovní světelných strojů a každá úroveň nese své vlastní MOQ, BOM nákladový stack a certifikační dokumentaci. Vstupní LED úroveň přistává na 249 USD velkoobchodně za 1080p jednotku s 800 ANSI lumeny, zatímco mid-tier triple-laser UST stoupá na 480 USD velkoobchodně při 2 500 ANSI lumenech a 4K UHD rozlišení. Povýšte na 4K laser phosphor vlajkovou loď tento projektor při 3 200 ANSI lumenech s HDMI 2.1 a jednotková cena dosáhne 620 USD velkoobchodně a 8K UHD referenční design sedí na 1 150 USD velkoobchodně pro eval-batch množství nad 100 jednotek.
| DataMax úroveň | Rozlišení | Jas | Světelný stroj | Velkoobchodní FOB Shenzhen | MOQ na SKU |
|---|---|---|---|---|---|
| Smart Home LED 1080p | 1920 × 1080 | 800 ANSI | LED | 249 USD | 500 jednotek |
| Smart Home Laser 4K | 3840 × 2160 | 2 500 ANSI | Triple Laser | 480 USD | 300 jednotek |
| Smart Home Laser Pro | 3840 × 2160 | 3 200 ANSI | Laser Phosphor | 620 USD | 300 jednotek |
| Smart Home Reference 8K | 7680 × 4320 | 4 500 ANSI | Dual Laser | 1 150 USD | 100 jednotek |
Na tomto cenovém rozpětí záleží, protože jednotková marže, kterou může distributor vytěžit, se liší až o 38 procent napříč úrovněmi. Kupující objednávající 500 jednotek vstupního projektoru za 249 USD může maloobchodně prodávat za 499 USD MSRP a chránit si 50procentní hrubou marži, zatímco vlajkový SKU za 1 150 USD velkoobchodně potřebuje 1 899 USD MSRP k dosažení stejného maržového pásma po spiffech kanálových partnerů.
Dodací lhůty, certifikace a skrytý nákladový stack na jednotku
Dodací lhůta pro DataMax modelový OEM build je 12 týdnů od PO do FOB Shenzhen pro skladové SKU a 16 až 18 týdnů pro custom kryt nebo OEM-brandované firmware nahrání. Porovnejte to s 18 až 24 týdny, které většina výrobců 75palcových LED panelů cituje pro customizaci. Certifikace přidává další vrstvu: FCC Part 15, CE-RED, UKCA, RoHS 3, REACH a Energy Star 8.0 přidávají 5 až 7 týdnů k načasování první zásilky u nových SKU FCC Equipment Authorization Database. Náš regulační desk DataMax přednahrábí CB schéma certifikát a Energy Star 8.0 dokumentaci na každém BOM jednotky, takže opakované objednávky po počátečním běhu tuto 5 až 7týdenní mezeru přeskočí.
Celkové náklady vlastnictví pro B2B nasazení projektoru musí zahrnovat instalační práci, spotřební materiál a 5letý servis. Životnost světelného stroje u LED modelů je 30 000 hodin, u laser phosphor modelů 25 000 hodin a u triple-laser 20 000 hodin, takže konferenční jednotka běžící 8 hodin denně dosáhne hranice 25 000 hodin v roce 8,5 — tedy hluboko za typickým 5letým hardware refresh cyklem, který většina podniků plánuje.
Trendy projektorů 2026: AI, 8K a vestavěný chytrý stack
AI zpracování obrazu jako standardní procurement specifikace
Každý OEM/ODM build SKU, který se v roce 2026 dodává pod značkou DataMax, nese on-device NPU běžící na 4 TOPS nebo vyšší, s funkcemi AI super-resolution, AI frame interpolation a AI color remap vystavenými přes OSD. Modelový trendový cyklus 2026 je dominován těmito vestavěnými AI funkcemi, které migrují z vlajkové lodi do vstupní úrovně — směrový posun, který neexistoval v modelových letech 2024 nebo 2025, kdy byly AI funkce uzamčeny nad 799 USD velkoobchodně. Náš inženýrský tým DataMax benchmarkuje každý firmware build jednotky proti 4K AI Upscaler referenci z TensorFlow Lite Micro benchmarků, aby udržel on-device latenci pod 40 ms na snímek.
8K UHD, HDR standardy a problém šířky pásma
Kategorie 8K projektorů se nyní rozšiřuje za referenční designy do časných výrobních běhů od Sony, Samsung, Hisense, JMGO a Dangbei — kteří všichni získávají své optické a SoC platformy od stejných Tier-1 ODM partnerů, které DataMax počítá jako dodavatelské sousedy. 48 Gbps strop HDMI 2.1 nese nekomprimované 8K při 60 Hz pouze s povolenou DSC 1.2a kompresí, takže kupující požadující nativní 8K při 120 Hz musí plánovat kolem DisplayPort 2.1 alt-mode nebo přijmout DSC kompresi podle HDMI Licensing Administrator 2.1 Specification. Prognóza trhu SKU pro 8K-kapabilní jednotky ukazuje na 3,4procentní podíl na celkových dodávkách projektorů v roce 2026, oproti 0,8 procenta v roce 2024, ale absolutní objemy zůstanou niche, dokud cenový delta panelu k 4K laseru neklesne pod 1,6×.
Pro B2B kupce je praktickým závěrem uzamknout 4K laser phosphor modelový procurement na úrovni 2 500 až 3 200 ANSI pro maloobchodní kalendář 2026 a rezervovat 8K rozpočet pro demo jednotky zkušenostního centra a vysoce maržové vlajkové kanály spíše než pro objemové SKU.
Jak vybrat OEM partnera pro tento projektor: B2B procurement kontrolní seznam
Disciplinovaný B2B sourcing workflow projektoru začíná před odesláním RFQ. Pro procurement týmy v maloobchodních řetězcích, pohostinských skupinách a vzdělávacích resellerech je první bránou dokumentace, ne cena. Požádejte každého dodavatele SKU o CB schéma test certifikát, Energy Star 8.0 dokumentaci, FCC equipment authorization a plnou historii revizí BOM. DataMax přednahrábí tyto dokumenty na každém modelovém buildu, takže cyklus druhé objednávky běží bez 5 až 7týdenní regulační fronty.
Dále ověřte světelný stroj. Jednotka postavená na laser phosphor by měla mít životnost minimálně 25 000 hodin při udržení 50 procent jasu a triple-laser jednotka by měla udržet 20 000 hodin. Překontrolujte údaj proti zprávě třetí strany laboratoře, ne marketingové prezentaci. Spárujte tuto kontrolu s testem tepelného soak: spusťte tento projektor při 35°C okolí po dobu 200 hodin a ověřte, že nedojde k tepelnému vypnutí.
MOQ, dodací lhůta a vzorková politika pro objednávky projektorů
Pro naše DataMax chytrý domácí projektor OEM/ODM klienty je standardní MOQ 500 jednotek na SKU pro standardní buildy a 1 000 jednotek pro custom kryt nebo custom firmware nahrání. Vzorková politika jsou dva bezplatné evaluační kusy na kupujícího za čtvrtletí, dodané do 7 pracovních dnů z Shenzhen pilot linky. Dodací lhůta sériové výroby je 35 až 45 kalendářních dnů po záloze a schválení artwordu, plus 18 až 25 dnů pro námořní přepravu do Severní Ameriky nebo 12 až 14 dnů letecky. Platební podmínky pro účty opakovaných objednávek jsou 30 procent TT záloha, 70 procent proti kopii B/L.
| Procurement proměnná | DataMax standard | Průmyslová norma |
|---|---|---|
| MOQ na SKU | 500 jednotek | 1 000 až 3 000 |
| Dodací lhůta vzorků | 7 pracovních dnů | 14 až 21 dnů |
| Dodací lhůta sériové výroby | 35 až 45 dnů | 55 až 75 dnů |
| Záruka | 24 měsíců + 3leté náhradní díly | 12 měsíců |
Pro zahájení chytrý domácí projektor sourcing konverzace požádejte o vlastní nabídku prostřednictvím našeho procurement portálu nebo e-mailem přímo našeho obchodního oddělení s cílovým počtem SKU, cílovou velkoobchodní cenovou hladinou a zamýšleným kanálem.
Často kladené otázky
Jaká je průměrná velkoobchodní cena chytrého domácího projektoru v roce 2026?
Pro DataMax OEM běhy, velkoobchodní tovární cena pro 4K laser phosphor chytrý domácí projektor s Google TV přistává mezi 249 USD a 419 USD za jednotku v závislosti na jasu světelného stroje a přibaleném příslušenství. ASP maloobchodního kanálu je 2,4× až 2,9× velkoobchodně. Triple-laser 8K chytrý domácí projektor jednotka překročí 1 150 USD velkoobchodně při MOQ 1 000 jednotek. Zdroj: interní DataMax Q1 2026 OEM ceník zkříženě kontrolovaný proti Futuresource Consulting trh chytrých domácích projektorů prognóze.
Kolik ANSI lumenů potřebuje chytrý domácí projektor pro obývací pokoj?
Pro typickou obývací pokoj instalaci s 3,5metrovou projekční vzdáleností a mírným okolním světlem je sladkým bodem chytrý domácí projektor s 2 200 až 2 800 ANSI lumeny. Specializovaná zatemněná domácí kina mohou klesnout na 1 600 ANSI. Cokoli pod 1 200 ANSI bude během denního sledování vypadat vybledle. Přiřaďte lumeny ke Society of Motion Picture and Television Engineers 196M daylight viewing floor.
Jaká je typická dodací lhůta pro OEM objednávku chytrého domácího projektoru?
Po záloze a schválení artwordu je dodací lhůta sériové výroby v DataMax 35 až 45 kalendářních dnů, plus 18 až 25 dnů námořní přepravy do Long Beach nebo 12 až 14 dnů letecké přepravy do LAX. Celkový cyklus první zásilky pro nový SKU je přibližně 10 až 14 týdnů včetně regulačního clearance. Opakované SKU se komprimují na 6 až 8 týdnů, protože soubory CB a Energy Star jsou předem nahrané.
Která chytrá OS platforma je nejlepší pro chytrý domácí projektor v roce 2026?
Google TV zůstává dominantním chytrým domácím projektorem OS pro Severní Ameriku a Evropu s více než 11 000 nativními aplikacemi, zatímco linuxové Vidaa a WebOS drží kanál Asie-Pacifik. DataMax dodává oba Google TV a Linux middleware stacky na stejné revizi motherboardu chytrého domácího projektoru, takže jeden BOM může oslovit oba regiony s firmware swapem.
Jakou záruku typicky nabízí OEM chytrého domácího projektoru?
DataMax poskytuje 24měsíční end-customer záruku plus 3letou záruku náhradních dílů na každou zásilku chytrého domácího projektoru, se zpracováním RMA do 10 pracovních dnů z Shenzhen servisního hubu. Rozšířené 36měsíční servisní smlouvy jsou k dispozici pro pohostinství a vzdělávací kanály za 2,8 procenta velkoobchodní hodnoty ročně.
Výhled průmyslu chytrých domácích projektorů: 2026 a dále
Trh chytrých domácích projektorů je na cestě překročit 14,2 milionu globálních jednotek v roce 2026 podle Futuresource Consulting, přičemž laserové světelné stroje poprvé překročí 68procentní podíl na jednotkách. AI on-device NPU, vestavěný Google TV a 8K připravenost budou definovat příští tři modelové cykly. Trendy chytrých domácích projektorů 2026 favorizují 4K laser phosphor na úrovni 2 500 až 3 200 ANSI pro objem, s 8K rezervovaným pro vlajkové demo kanály.
Výběr správného chytrého domácího projektoru je nejprve problém dokumentace, až potom problém ceny. Uzamkněte regulační a BOM papírování před vyjednáváním ceny a zbytek sourcing cyklu chytrého domácího projektoru se zkomprimuje o týdny. Náš DataMax OEM tým dodal 1,4 milionu jednotek projektorů od roku 2018 a tento objem aplikujeme na každou objednávku chytrého domácího projektoru bez ohledu na úroveň MOQ. Pro zahájení procurement konverzace požádejte o vlastní nabídku nebo prohlédněte řadu domácích kin projektorů pro porovnání SKU možností.
