Publikováno: srp 04, 2026 - 131 Zobrazení
Velikost a růst trhu s mini projektory 2026: Zpráva o B2B trhu
Váš distribuční odběratel právě požádal o cenovou nabídku na 5 000 kusů s dodací lhůtou 12 týdnů a tabulka, kterou poslal, řadí kategorii jako „velikost a růst trhu s mini projektory 2026", protože právě tento vyhledávací výraz maloobchodní kategori manažeři v tomto čtvrtletí srovnávají. Pokud jste vedoucí nákupu u OEM, vlastník privátní značky nebo nákupčí agent v Shenzenu právě teď, otázkou není, zda kategorie mini projektorů roste; otázkou je, jak číst tato data o projektorech bez přeplácení zásob, které budou ležet v kontejneru až do Q3. Tato zpráva rozebírá prostředí projektorů tak, jak ho naše inženýrské a obchodní týmy čtou v pondělí ráno: na úrovni SKU, regionu i komponent. Na konci této části 1 budete znát klíčové objemové číslo, tři specifikace, které hýbou cenami prémiové třídy, a mezeru v certifikaci, která zdržela více než jednu západní objednávku, kterou jsme letos viděli.
Stručně
- Globální dodávky v cyklu SKU by měly překročit 14,2 milionu kusů, přičemž velkoobchodní hodnota poprvé překročí hranici 4,1 miliardy USD podle IDC.
- Průměrná prodejní cena v prognózovaném okně modelů činí 289 USD velkoobchodně, což je meziroční nárůst o 6,4 %, protože nativní rozlišení 1080p se stává základním minimem.
- Podíl B2B na koláči kusů překročil 38 %, tažený objednávkami OEM/ODM pro přenosnou zábavu, vzdělávání a SKU pro hybridní zasedací místnosti.
- Tři specifikace nesou hlavní tíhu v prémiové třídě projektorů: nativní 1080p, světelný výstup 4500 ANSI lumenů a plná shoda s HDCP 2.3.
- Největším nákupním rizikem v prostředí projektorů je drift dokumentace FCC a CE u laserových fosforových zobrazovacích modulů, který letos v DataMax zablokoval zhruba 11 % příchozích evropských objednávek, které jsme nacenili.
SKU: Objem, hodnota a regionální rozdělení

Klíčová čísla a matematika za nimi
Klíčové číslo pro výhled modelu je 14,2 milionu kusů podle IDC. To je číslo, které většina maloobchodních kategori manažerů vkládá do svých nákupních plánů pro Q2, a je to číslo, proti kterému plánují kapacity továrny OEM v Shenzenu – včetně našich vlastních výrobních linek v DataMax. Při rozkladu podle kanálů: zhruba 61 % z těchto 14,2 milionu kusů poputuje přes B2C maloobchod, 28 % přes B2B objednávky OEM/ODM a zbylých 11 % přes vzdělávací tendry, hotelové vybavení a vládní zakázky. Velkoobchodní hodnota překročí 4,1 miliardy USD, když použijete smíšenou průměrnou prodejní cenu 289 USD na všechny SKU v koši kusů.
Pro B2B nákupní týmy, které to čtou, je praktickým závěrem, že 4 z každých 10 kusů pohybujících se tímto trychtýřem projektorů jsou nyní pořizovány prostřednictvím přímých továrních vztahů OEM/ODM. To je nárůst z přibližně 31 % v předchozím cyklu a je to strukturální důvod, proč kupující privátních značek přicházejí na Canton Fair s ostřejšími otázkami o nákladech na kusovník, nejen o cenovce.
Regionální rozdělení: Kam směřuje 14,2 milionu kusů
Severní Amerika je stále největším regionálním košem pro prognózu projektorů s přibližně 4,6 milionu kusů, následuje západní Evropa s 3,1 milionu kusů a Velká Čína s 2,8 milionu kusů. Jihovýchodní Asie a Latinská Amerika jsou nejrychleji rostoucími regiony uvnitř modelu SKU, obě s meziročním růstem nad 18 % díky poptávce po přenosné zábavě a obnovovacím cyklům ve vzdělávacím sektoru. Z naší letošní objednávkové knihy jsme zaznamenali 22% nárůst dotazů na MOQ od kupujících z Mexika, Brazílie a Vietnamu ve srovnání se stejným obdobím loňského roku – což je signál, že regionální těžiště v modelovém grafu se posouvá na jih a východ rychleji, než naznačuje klíčové číslo 14,2 milionu kusů.
Tlak na úrovni komponent: Co žene ASP nahoru
6,4% nárůst ASP v koši kusů není libovolný. Tři kategorie komponent tlačí nahoru: DLP zobrazovací čipsety od Texas Instruments, laserové fosforové zobrazovací světelné enginy a stack modulů Wi-Fi 6 plus Bluetooth 5.3. Jednotky s laserovým fosforovým zobrazením si nyní účtují přibližně 38 USD prémii BOM oproti starším LED světelným enginům při stejném světelném výstupu a moduly Wi-Fi 6 přidávají dalších 6 až 9 USD na jednotku v závislosti na konfiguraci antény. Pro kupující OEM pracující na tomto nákupním plánu projektorů je praktickým krokem zajistit si alokaci DLP čipsetů brzy – alokační okna TI se v tomto čtvrtletí protáhla na 14 týdnů u populárních 0,33palcových a 0,47palcových čipsetů. DataMax si předem zajistily kapacitu na oba, a proto naše nabízená dodací lhůta pro nové objednávky začíná na 12 týdnech, nikoli na 18 až 22 týdnech, které slyšíme od konkurenčních dodavatelů druhé úrovně.
Certifikační a souladová mezera
Nejvíce poddiskutovaným rizikem v nákupním cyklu projektorů je drift dokumentace u laserových fosforových zobrazovacích modulů. Testovací protokoly FCC Part 15 a EN 55032 se koncem roku 2025 zpřísnily a přibližně 11 % evropských objednávek, které jsme letos v DataMax nacenili, vyžadovalo před celním odbavením nový testovací cyklus světelného enginu, než by celní úřad přijal nákladní list. Pro B2B nákupní týmy je bezpečným krokem vyžadovat od vašeho OEM partnera čerstvou testovací zprávu datovanou do 90 dnů od výrobní šarže, nikoli obecný certifikát zděděný z předchozího SKU. Prognóza SKU předpokládá hladký průběh certifikace; v praxi jsou to SKU, která se dostanou na police v Q3, u kterých měl OEM partner disciplínu v dokumentaci zabudovanou od prvního dne objednávky.
Nákupní playbook pro cyklus trhu s mini projektory
Pro kupující OEM a B2B nákupní týmy, které mapují kusovou příležitost do nákupního kalendáře 2026, už otázkou není, zda kategorie roste – to je jasné při 14,2 milionu kusů – ale jak strukturovat dodavatelský řetězec tak, aby marže přežila tlak na komponenty, který jsme prošli v sekci ASP výše. Z objednávkové knihy DataMax za Q1 a Q2 jsme sledovali, jak se objednávkové vzory shlukují do tří odlišných nákupních archetypů, a každý z nich potřebuje jiný nákupní playbook vůči tomuto projektorovému základu.
Archetyp kupujícího 1: Maloobchodníci privátních značek (MOQ 500–2 000 kusů)
Prvním archetypem je prodejce Amazon FBA nebo regionální e-commerce privátní značka zadávající objednávky v rozmezí 500 až 2 000 kusů. Pro tuto skupinu je kalkulace projektoru dominována náklady na jednotku po přistání a dobou do uvedení na Amazon. Reálné náklady po přistání na 1080p DLP jednotce s Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.3 aktuálně činí mezi 86 a 104 USD za kus na úrovni MOQ 1 000 kusů, v závislosti na tom, zda je světelný engine LED nebo laserový fosforový zobrazovací. Do této úrovně jsme dodávali s 12týdenní výrobní lhůtou plus 4 týdny námořní přepravy do Long Beach nebo Rotterdamu, a našim kupujícím privátních značek doporučujeme zadat objednávku nejpozději v 18. týdnu předchozího roku, aby zásoby přistály včas na Black Friday. Toto časové okno je to, co odděluje kupující, kteří zachytí skok SKU, od těch, kteří dorazí do hlavní sezóny s kompresí marže kvůli letecké přepravě.
| Nákupní úroveň | Rozsah MOQ | Náklady po přistání (USD/kus) | Výrobní lhůta | Přepravní okno |
|---|---|---|---|---|
| Maloobchod privátních značek | 500–2 000 | 86–104 USD | 12 týdnů | +4 týdny námořní |
| Regionální distributor | 2 000–10 000 | 74–92 USD | 14 týdnů | +4 týdny námořní |
| Velké institucionální | 10 000+ | 61–79 USD | 16–18 týdnů | +5 týdnů námořní |
Archetyp kupujícího 2: Regionální distributoři (MOQ 2 000–10 000 kusů)
Druhým archetypem je regionální distributor – často hráč IT kanálu v jihovýchodní Asii, na Středním východě nebo v Latinské Americe – který přesouvá 2 000 až 10 000 kusů za cyklus. Prognóza trhu pro tuto skupinu záleží méně jako souhrnné číslo a více jako matematická hra na tržní podíl: kolik ze základny 14 milionů kusů dokáže jejich prodejní kanál reálně zachytit. Naše rada pro tento archetyp, založená na 22% nárůstu dotazů na MOQ, které jsme letos zaznamenali z Mexika, Brazílie a Vietnamu, je vyjednat rámcovou dodavatelskou dohodu místo jednorázových objednávek. Důvod je jednoduchý: alokace DLP čipsetů, která je úzkým hrdlem uvnitř zásobovacího stacku kusů, je alokována společností Texas Instruments na 12měsíčním klouzavém forecastu. Jednorázoví kupující dostanou to, co zbude po kontraktačních kupujících. DataMax provozuje struktury MSA s regionálními hráči v této úrovni, které zamykají alokaci čipsetů 9 měsíců dopředu a přenášejí výslednou objemovou slevu – obvykle 6 % až 9 % ze spotové ceny – zpět distributorovi.
Archetyp kupujícího 3: Institucionální a vzdělávací kupující (MOQ 10 000+ kusů)
Třetím archetypem je nejpomaleji se pohybující, ale nejvýnosnější kupující: institucionální a vzdělávací sektorový nákup, včetně ministerstev školství, vzdělávacích programů NGO a podnikových školicích oddělení. Tento archetyp zadává objednávky nad 10 000 kusů a pracuje v 6 až 9 měsíčním rozhodovacím cyklu. Pro tento projektorový cyklus je tento archetyp tím, který pohání 18%+ růst v jihovýchodní Asii a Latinské Americe, který jsme zmínili dříve. Nákupní kontrolní seznam zde je těžký na certifikaci: FCC Part 15, EN 55032, CE-RED, UKCA a na vzdělávací straně často dodatečný fotobiologický bezpečnostní test IEC 62471 na laserovém fosforovém zobrazovacím světelném enginu. Podpořili jsme kupující v tomto archetypu při úplných cyklech opakovaného testování, když dokumentace OEM partnera nebyla aktuální, a poučení je, že institucionální proces RFP odměňuje dodavatele, kteří dokážou předložit čerstvou testovací zprávu datovanou do 90 dnů, ne dodavatele, kteří nabízejí nejnižší cenovku.
Jak v DataMax čteme číslo 14,2 milionu kusů
Když sedíme na našich nákupních hodnotících poradách v DataMax a prognóza SKU 14,2 milionu kusů přistane na obrazovce, bereme ji jako směrovou kotvu, nikoli jako nákupní závazek. Důvodem je, že IDC Worldwide Quarterly Personal Computing Device Tracker a zprávy Counterpoint Research Global Smart Projector Market, které křížově odkazujeme, obě upozorňují, že prognostická čísla předpokládají hladký tok komponent – a poslední tři roky všechny přinesly alespoň jedno čtvrtletí narušení uvnitř modelového dodavatelského řetězce.
Tři filtry, které aplikujeme
Za prvé aplikujeme filtr dostupnosti čipsetů. Pokud Texas Instruments nemůže alokovat 0,33palcové nebo 0,47palcové DLP čipsety v objemu implikovaném objednávkou kupujícího, je číslo 14,2 milionu kusů pro tento konkrétní obchod irelevantní. Za druhé aplikujeme filtr přepravních nákladů pomocí týdenních odečtů Freightos Baltic Index, protože výkyv 12 USD na jednotku v námořní přepravě může smazat celou úsporu BOM na světelném enginu nižší třídy. Za třetí aplikujeme filtr připravenosti dokumentace – 11% míra opakovaného testování, kterou jsme zaznamenali u evropských objednávek, není vstupem pro dimenzování trhu, ale je to skutečný únik marže, který klíčové číslo prognózy kusů nezachycuje. Pro kupující OEM, kteří budují plán na 2026, aplikace těchto tří filtrů na zveřejněnou prognózu obvykle ořízne 8 % až 14 % z optimistického objemového čísla, což je rozsah, kolem kterého může disciplinovaný nákupní tým skutečně plánovat, spíše než aspirativní strop, který naznačuje klíčové číslo.
Jak vybrat OEM partnera pro mini projektory pro nákupní cyklus 2026
Pro B2B nákupní týmy hodnotící tuto projektorovou příležitost záleží proces výběru OEM více než klíčová prognóza. Jakýkoli dodavatel může nacenit vůči číslu 14,2 milionu kusů, které jsme pokryli dříve; velmi málo jich jich dokáže skutečně dodat bez přepracování specifikace v polovině cyklu. Níže uvedené tři filtry jsou kontrolním seznamem, který předáváme novým účtům při onboardingu.
Nákupní filtry k aplikaci na každou cenovou nabídku projektoru
- Důkaz alokace čipsetů – vyžádejte si písemný alokační dopis od Texas Instruments nebo srovnatelného zdroje DLP pokrývající 0,23palcové, 0,33palcové a 0,47palcové čísla dílů ve vašem BOM. Bez dopisu žádný závazek.
- Nedávné testovací zprávy – zprávy FCC, CE-RED, UKCA a IEC 62471 fotobiologické datované do posledních 90 dnů. Cokoli staršího šesti měsíců je spouštěč opakovaného testování.
- Vzorová politika s měřitelnými specifikacemi – posíláme 3kusovou placenou vzorovou sadu za 249 USD za kus pro pouzdro řady GP s měřenými 4500 ANSI lumeny a hmotností šasi 3,2 kg a testovací list zveřejníme předtím, než poukážete poplatek za vzorky.
- Písemná dodací lhůta – potvrďte 12týdenní dodání od objednávky po FOB Shenzhen pro objednávky v pásmu MOQ 5 000 kusů, s 4týdenní možností expresního dodání pro naléhavé doplnění zásob.
Pro kupující OEM hodnotící cyklus SKU tyto čtyři filtry oříznou zhruba 40 % dodavatelského krátkého seznamu v prvním kole, na základě míry opakovaného testování, kterou jsme zaznamenali u evropských zásilek v roce 2025.
Často kladené otázky
Jaký je prognózovaný objem dodávek modelu?
Široce citovanou základnou je přibližně 14 milionů kusů pro rok 2026, ukotvenou IDC Worldwide Quarterly Personal Computing Device Tracker a potvrzenou zprávami Counterpoint Research Global Smart Projector Market. Po aplikaci filtrů dostupnosti čipsetů, přepravy a dokumentace je realistický nákupní rozsah blíže 12,2 až 13,0 milionu kusů.
Které regiony pohánějí objem kusů?
Jihovýchodní Asie a Latinská Amerika tempu meziročního růstu nad 18 % v této prognóze projektorů, zatímco Severní Amerika drží největší absolutní základnu. EMEA přispívá druhou největší absolutní základnu, ale s růstem v jednociferných číslech, podle regionálního řezu IDC.
Jaké je typické MOQ při pořizování pro příležitost mini projektorů?
Pro standardní SKU na vstupní úrovni začíná MOQ na 500 kusech. Když OEM hodnotí tuto příležitost s vlastními pouzdry, MOQ se posouvá na 1 000 kusů. Institucionální archetypy nad 10 000 kusů běží v 6 až 9 měsíčním rozhodovacím cyklu s úplným opakovaným testováním každé šarže.
Jak dlouho trvá dodání po podpisu objednávky mini projector market size and growth 2026?
Standardní dodací lhůta je 12 týdnů od objednávky po FOB Shenzhen v pásmu MOQ 5 000 kusů, s dostupnou 4týdenní expresní variantou. Vzorové sady pro nákupní cyklus mini projektorů 2026 se odesílají do 5 pracovních dnů od připsání poplatku za vzorky.
Jaké certifikace jsou vyžadovány pro evropské zásilky mini projektorů 2026?
Evropské zásilky vyžadují CE-RED, EN 55032 a IEC 62471 fotobiologickou bezpečnost na laserovém fosforovém zobrazovacím světelném enginu. Zaznamenali jsme 11% míru opakovaného testování u evropských objednávek v loňském roce, většinou kvůli dokumentaci datované mimo 90denní okno čerstvosti.
Může DataMax podpořit vlastní pouzdra pro cyklus mini projektorů 2026?
Ano. Naše OEM služby pokrývají nástroje, barvu pouzdra, branding a úpravu firmwaru v pásmu MOQ 1 000 kusů. Dodací lhůta činí 14 týdnů od schválení návrhu po první vzorek a nástroje se amortizují v rámci první objednávky.
Závěrečné shrnutí o velikosti a růstu trhu s mini projektory 2026
Příležitost velikosti a růstu trhu s mini projektory 2026 je reálná, ale klíčové číslo 14,2 milionu kusů je plánovací kotvou, nikoli nákupní objednávkou. Disciplína ve fázi filtrování dodavatelů je to, co odděluje kupující, kteří zachytí marži, od kupujících, kteří absorbují úniky marže.
Pokud mapujete nákupní plán na 2026 a chcete písemnou cenovou nabídku proti reálnému BOM, můžeme odeslat vzorovou sadu do 5 pracovních dnů a vrátit formální nabídku do 7 dnů. Požádejte o vlastní cenovou nabídku nebo si prohlédněte naši řadu domácích kino projektorů a hotelový projektor GP95 jako kotvu konverzace o specifikacích. Pro hlubší kontext OEM naše stránka služeb DataMax OEM prochází nástroje, certifikaci a podmínky dodacích lhůt.
