Δημοσιεύτηκε στις: Μαρ 05, 2026 - 104 Προβολές
Πώς να επιλέξετε έναν προβολέα για κάμπινγκ: Οδηγός βήμα-βήμα για το 2026
TL;DR
- Τα lumens και το περιβάλλον φως μετράνε περισσότερο: χρειάζεστε τουλάχιστον 300 ANSI lumens για νυχτερινή χρήση και 1.000+ για χρήση την ημέρα ή σε φωτισμένα κάμπινγκ.
- Η διάρκεια μπαταρίας και η φορητότητα καθορίζουν την πραγματική χρηστικότητα—μια αυτονομία 2–5 ωρών και βάρος κάτω από 3 kg διατηρούν απλή τη ρύθμιση στο κάμπινγκ.
- Η ανάλυση και η αναλογία προβολής καθορίζουν την ποιότητα εικόνας σε απόσταση—1080p και ένας φακός μικρής απόστασης προβολής (αναλογία 0,5–1,0) προσφέρουν την καλύτερη εμπειρία κάμπινγκ.
- Οι βαθμολογίες ανθεκτικότητας (IP rating) και η στιβαρή κατασκευή προστατεύουν την επένδυσή σας από σκόνη, υγρασία και τυχαίες πτώσεις.
- Για αγοραστές B2B, επαληθεύστε τη MOQ, τους χρόνους παράδοσης και τις παγκόσμιες πιστοποιήσεις πριν δεσμευτείτε σε παραγγελίες OEM ή χονδρικής.
Πώς να επιλέξετε έναν προβολέα για κάμπινγκ: Φωτεινότητα, φορητότητα και ανθεκτικότητα

Η επιλογή του σωστού προβολέα για κάμπινγκ περιλαμβάνει την εξισορρόπηση φωτεινότητας, διάρκειας μπαταρίας, βάρους και στιβαρότητας σε σχέση με το συγκεκριμένο στυλ του ταξιδιού σας. Είτε διαχειρίζεστε έναν στόλο ενοικιάσεων, είτε εξοπλίζετε πακέτα περιπέτειας, είτε απλώς θέλετε έναν αξιόπιστο κινηματογράφο κάτω από τα αστέρια, αυτός ο οδηγός σας καθοδηγεί στα τεχνικά χαρακτηριστικά που μετράνε περισσότερο.
Γιατί η φωτεινότητα (Lumens) έρχεται πρώτη
Η φωτεινότητα, μετρημένη σε lumens, καθορίζει πόσο καλά αποδίδει ο προβολέας σας σε περιβάλλον φως. Για σενάρια κάμπινγκ, συνήθως συναντάτε δύο ακραία σημεία: εντελώς σκοτεινούς νυχτερινούς ουρανούς ή μερικώς φωτισμένα περιβάλλοντα κοντά σε φωτιές ή γιρλάντες.
- Νυχτερινή χρήση (σκοτεινές συνθήκες): Ένα ελάχιστο 300–500 ANSI lumens προσφέρει καθαρή, ευκρινή εικόνα σε οθόνη 100–120 ιντσών.
- Σούρουπο ή μερικώς φωτισμένα σημεία: Αυξήστε σε 800–1.000 ANSI lumens για να διατηρήσετε την αντίθεση και τον κορεσμό των χρωμάτων.
- Ημέρα ή έντονο περιβάλλον φως: Θα χρειαστείτε 1.500+ ANSI lumens, αν και τέτοιοι προβολείς συχνά καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια και ζυγίζουν περισσότερο—εκπτώσεις που πρέπει να λάβετε υπόψη για ταξίδια στην ενδοχώρα.
Στοιχεία του κλάδου από την Consumer Technology Association (CTA) δείχνουν ότι οι φορητοί προβολείς κάτω από 1 kg πλέον φτάνουν τακτικά τα 500–800 ANSI lumens, μια σημαντική αύξηση σε σχέση με τους μέσους όρους των 200–300 lumen πριν πέντε χρόνια Consumer Technology Association.
Διάρκεια μπαταρίας και επιλογές τροφοδοσίας
Ένας προβολέας για κάμπινγκ πρέπει να λειτουργεί μακριά από το δίκτυο ρεύματος. Η χωρητικότητα της μπαταρίας περιορίζει άμεσα την αυτονομία σας.
- Οι ενσωματωμένες μπαταρίες παρέχουν συνήθως 2–5 ώρες συνεχούς αναπαραγωγής. Οι νεότερες μπαταρίες ιόντων λιθίου φτάνουν τις 6–8 ώρες σε λειτουργίες εξοικονόμησης ενέργειας.
- Τα εξωτερικά power banks με έξοδο USB‑PD μπορούν να επεκτείνουν την αυτονομία, αλλά ελέγξτε τη συμβατότητα και τις απαιτήσεις ισχύος.
- Τα μοντέλα με συμβατότητα ηλιακής φόρτισης κάνουν την εμφάνισή τους, επιτρέποντάς σας να φορτίζετε κατά τη διάρκεια της ημέρας για χρήση το βράδυ.
Εμείς στη DataMax δοκιμάζουμε κάθε πρωτότυπο υπό προσομοιωμένες συνθήκες πεδίου, συμπεριλαμβανομένων μεταβλητών ρυθμών αποφόρτισης μπαταρίας και ακραίων θερμοκρασιών, για να διασφαλίσουμε ότι οι αριθμοί στο φύλλο προδιαγραφών αντιστοιχούν στην πραγματική απόδοση.
Ανάλυση και αναλογία προβολής: Πώς θα έχετε το μέγεθος εικόνας που θέλετε
Η ανάλυση καθορίζει την ευκρίνεια, ενώ η αναλογία προβολής καθορίζει πόσο μακριά πρέπει να τοποθετηθεί ο προβολέας από την οθόνη για να τη γεμίσει.
- 720p (1280 × 720) επαρκεί για χαλαρή παρακολούθηση ταινιών και είναι φιλικό προς τον προϋπολογισμό.
- 1080p (1920 × 1080) έχει γίνει το πρότυπο για καθαρές, λεπτομερείς εικόνες σε οθόνες έως 150 ίντσες.
- 4K (3840 × 2160) προσφέρει την υψηλότερη λεπτομέρεια, αν και απαιτεί περισσότερη ισχύ και αυξάνει το κόστος.
Αναλογία προβολής = απόσταση προς την οθόνη ÷ πλάτος εικόνας. Για στενούς χώρους κάμπινγκ, ένας φακός μικρής απόστασης προβολής (αναλογία 0,5–1,0) παράγει μεγάλη εικόνα από λιγότερο από ένα μέτρο μακριά, κάτι ιδανικό για μικρές σκηνές ή αναδιπλούμενα στέγαστρα.
| Προδιαγραφή | Κάμπινγκ Αρχικού Επιπέδου | Κάμπινγκ Μεσαίας Κατηγορίας | Επαγγελματικό / Ενοικίαση |
|---|---|---|---|
| Φωτεινότητα | 300–500 ANSI lm | 800–1.000 ANSI lm | 1.500+ ANSI lm |
| Ανάλυση | 720p | 1080p | 1080p / 4K |
| Διάρκεια μπαταρίας | 2–3 ώρες | 4–6 ώρες | 6–8 ώρες (ή AC) |
| Βάρος | < 1 kg | 1–2,5 kg | 2,5–4 kg |
| Αναλογία προβολής | 1,2–1,5 | 0,8–1,2 | 0,4–0,8 |
Φορητότητα και επιλογές στήριξης
Οι προβολείς κάμπινγκ δέχονται περισσότερο χειρισμό από τις τυπικές οικιακές μονάδες. Το βάρος και ο τύπος κατασκευής επηρεάζουν πόσο εύκολα μπορείτε να τους μεταφέρετε και να τους στήσετε.
- Τα εξαιρετικά ελαφριά μοντέλα (< 1 kg) λειτουργούν καλύτερα για πεζοπόρους ή για όσους μετράνε κάθε γραμμάριο.
- Οι συμπαγείς μονάδες (1–2,5 kg) εξισορροπούν την απόδοση και τη φορητότητα για κάμπινγκ με αυτοκίνητο.
- Οι ενσωματωμένες λαβές μεταφοράς ή προστατευτικές θήκες μειώνουν τον κίνδυνο ζημιάς κατά τη μεταφορά.
Αναζητήστε ενσωματωμένες υποδοχές τρίποδα ή μαγνητικές πλάκες στήριξης που διασυνδέονται με κοινές βάσεις εξωτερικού χώρου. Ορισμένοι κατασκευαστές, συμπεριλαμβανομένης της DataMax, προσφέρουν κιτ στήριξης OEM σχεδιασμένα για γρήγορη τοποθέτηση/αφαίρεση σε συνθήκες πεδίου.
Ανθεκτικότητα και αντοχή στις καιρικές συνθήκες
Τα εξωτερικά περιβάλλοντα εκθέτουν τον εξοπλισμό σε σκόνη, υγρασία, διακυμάνσεις θερμοκρασίας και περιστασιακές κρούσεις.
- Οι βαθμολογίες IP (Ingress Protection) σας δείχνουν πόσο καλά στεγανοποιείται η μονάδα έναντι στερεών και υγρών. Μια βαθμολογία IPX4 αντέχει πιτσιλιές· η IP54 ή υψηλότερη προστατεύει από σκόνη και ελαφριά βροχή.
- Τα σκληρυμένα περιβλήματα με λαστιχένιες γωνίες και ενισχυμένα καλύμματα φακού προσθέτουν αντοχή στις κρούσεις.
- Τα εύρη θερμοκρασίας λειτουργίας μετράνε αν κάνετε κάμπινγκ σε ακραία κλίματα. Οι περισσότεροι προβολείς καταναλωτικού επιπέδου λειτουργούν με ασφάλεια μεταξύ 5 °C και 35 °C· επαληθεύστε την απόδοση σε κρύο καιρό για χειμερινές αποστολές.
Η ομάδα μηχανικών μας διεξάγει δοκιμές πτώσης, κύκλους υγρασίας και δοκιμές έκθεσης σε υπεριώδη ακτινοβολία σε κάθε σκληρυμένη σειρά που παράγουμε, επειδή γνωρίζουμε ότι ένα ραγισμένο περίβλημα ή ένας θαμπός φακός καταστρέφει ένα βράδυ κάτω από τα αστέρια.
Συνδεσιμότητα και έξυπνες λειτουργίες
Οι σύγχρονοι προβολείς κάμπινγκ σπάνια λειτουργούν μεμονωμένα. Θα θέλετε ευέλικτες επιλογές εισόδου και έξυπνη λειτουργικότητα.
- Οι θύρες HDMI και USB‑C καλύπτουν τους περισσότερους φορητούς υπολογιστές, tablet και στικ streaming.
- Ο ασύρματος κατοπτρισμός (Wi‑Fi 6 ή Bluetooth 5.0) μειώνει την ακαταστασία των καλωδίων.
- Οι ενσωματωμένες εφαρμογές streaming (Netflix, YouTube) απλοποιούν την πρόσβαση σε περιεχόμενο όταν έχετε hotspot.
Για αγοραστές OEM που προμηθεύουν μονάδες για στόλους ενοικίασης, η τυποποιημένη συνδεσιμότητα απλοποιεί τη συντήρηση και μειώνει την ανάγκη για προσαρμοσμένους προσαρμογείς.
Εξέταση σταδίου αγοραστή
Για ομάδες προμηθειών B2B που αξιολογούν έναν προβολέα για κάμπινγκ για μεταπώληση ή ενοικίαση, οι παραπάνω προδιαγραφές χρησιμεύουν ως γραμμή βάσης. Ωστόσο, πρέπει επίσης να λάβετε υπόψη τις ελάχιστες ποσότητες παραγγελίας (MOQ), τους χρόνους παράδοσης και τις παγκόσμιες πιστοποιήσεις όπως συμμόρφωση CE, FCC και RoHS. Η DataMax προσφέρει διαμορφώσιμα πακέτα OEM/ODM που σας επιτρέπουν να καθορίσετε επίπεδα φωτεινότητας, χωρητικότητες μπαταρίας και επιλογές επωνυμίας, διατηρώντας παράλληλα ανταγωνιστικές τιμές για παραγγελίες που ξεκινούν από 200 μονάδες.
Συνιστούμε να ζητήσετε μια μονάδα δείγματος για να επαληθεύσετε ότι τα lumens, η διάρκεια μπαταρίας και οι βαθμολογίες ανθεκτικότητας ανταποκρίνονται στο συγκεκριμένο περιβάλλον ανάπτυξής σας πριν δεσμευτείτε σε μεγαλύτερες παρτίδες παραγωγής.
Η επιλογή του σωστού προβολέα για κάμπινγκ εξαρτάται από το ταίριασμα της φωτεινότητας, της ισχύος, της φορητότητας και της στιβαρότητας στη σκοπούμενη χρήση σας. Οι παρακάτω προδιαγραφές σας δίνουν μια σαφή λίστα ελέγχου για να συγκρίνετε επιλογές και να αποφύγετε μοντέλα που φαίνονται καλά στα χαρτιά αλλά αποτυγχάνουν στο πεδίο.
Λύσεις τροφοδοσίας και διαχείριση αυτονομίας
Η διαθεσιμότητα ρεύματος ποικίλλει δραματικά μεταξύ των σεναρίων κάμπινγκ. Ένα Σαββατοκύριακο σε οργανωμένο κάμπινγκ διαφέρει από μια αποστολή στην ενδοχώρα, επομένως το ταίριασμα του συστήματος τροφοδοσίας του προβολέα με το περιβάλλον σας αποτρέπει το σκοτείνιασμα στη μέση της ταινίας.
Χωρητικότητα και διάρκεια μπαταρίας
Οι ενσωματωμένες μπαταρίες στους φορητούς προβολείς κυμαίνονται συνήθως από 5.000 mAh έως 20.000 mAh. Η μεγαλύτερη χωρητικότητα συσχετίζεται άμεσα με μεγαλύτερη αυτονομία, αλλά αυξάνει επίσης το βάρος. Μια μονάδα που παρέχει 300 ANSI lumens με μπαταρία 10.000 mAh προσφέρει περίπου 2,5–3 ώρες συνεχούς αναπαραγωγής, αρκετές για τις περισσότερες ταινίες μεγάλου μήκους.
Λάβετε υπόψη αυτά τα σημεία αναφοράς αυτονομίας κατά την αξιολόγηση επιλογών:
| Χωρητικότητα μπαταρίας | Τυπική αυτονομία (300 lm) | Επίδραση στο βάρος |
|---|---|---|
| 5.000 mAh | 1,5–2 ώρες | +150 g |
| 10.000 mAh | 2,5–3 ώρες | +300 g |
| 20.000 mAh | 4–5 ώρες | +550 g |
Οι μηχανικοί της DataMax δοκιμάζουν κάθε μοντέλο με ενσωματωμένη μπαταρία υπό προσομοιωμένες συνθήκες φορτίου, μετρώντας την πραγματική έξοδο ANSI lumen σε σχέση με τους ισχυρισμούς του κατασκευαστή. Τα δεδομένα ποιοτικού ελέγχου δείχνουν ότι η πραγματική φωτεινότητα συχνά πέφτει 10–15% κάτω από τις προδιαγραφές σε λειτουργία μπαταρίας λόγω μείωσης ισχύος.
Επιλογές ηλιακής και φόρτισης από όχημα
Για μεγαλύτερα ταξίδια, η συμβατότητα με ηλιακή ενέργεια επεκτείνει τη λειτουργική ανεξαρτησία. Αναζητήστε προβολείς με θύρες εισόδου DC (12–19 V) συμβατές με φορητά ηλιακά πάνελ ισχύος 15–30 W. Το Renogy 30W Solar Suitcase προσφέρει αξιόπιστη φόρτιση στάλαξης για τις περισσότερες μονάδες συμβατές με 12V.
Η φόρτιση από το όχημα μέσω της υποδοχής αξεσουάρ 12V παρέχει μια άλλη εφεδρική λύση. Οι προσαρμογείς με έξοδο USB‑PD 45W λειτουργούν για προβολείς που υποστηρίζουν φόρτιση USB‑C, ενώ οι προσαρμογείς barrel-jack καλύπτουν παλαιότερες εισόδους DC.
Συνιστούμε να έχετε μαζί σας ένα power bank 20.000 mAh ως λύση-γέφυρα—φορτίζει από οποιαδήποτε πηγή και τροφοδοτεί τον προβολέα κατά τη διάρκεια μεταβάσεων μεταξύ ηλιακής ή φόρτισης από όχημα.
Επιλογή οθόνης και βελτιστοποίηση ρύθμισης
Ο ίδιος ο προβολέας προσφέρει μόνο τη μισή εμπειρία· η επιλογή και η τοποθέτηση της οθόνης καθορίζουν αν το κοινό σας θα δει μια καθαρή εικόνα ή ένα ξεθωριασμένο θόλωμα.
Τύποι οθονών για εξωτερική χρήση
Οι οθόνες εξωτερικής προβολής χωρίζονται σε τρεις κατηγορίες:
- Οι φουσκωτές οθόνες παρέχουν μεγάλα μεγέθη διαγωνίου (100–150 ίντσες) και εξαιρετική επιπεδότητα, αλλά απαιτούν στήσιμο με αντλία και αγκύρωση ενάντια στον αέρα.
- Οι οθόνες τρίποδα pull-up προσφέρουν φορητότητα και γρήγορη ανάπτυξη· η τάση του υφάσματος διατηρεί μέτρια επιπεδότητα.
- Τα ανακλαστικά tarp με επιστρώσεις gain λειτουργούν σε περίπτωση ανάγκης, αλλά εισάγουν hot spots και χρωματικές μετατοπίσεις σε σύγκριση με ειδικές οθόνες.
Για τους διαχειριστές στόλων ενοικίασης, προτείνουμε να διαθέτετε τυποποιημένες φουσκωτές οθόνες 120 ιντσών με θήκες μεταφοράς για να ταιριάζουν με το απόθεμα προβολέων σε διαφορετικά επίπεδα φωτεινότητας.
Απόσταση προβολής και διαχείριση περιβάλλοντος φωτός
Η τοποθέτηση του προβολέα επηρεάζει άμεσα το μέγεθος της εικόνας και την αντίληψη της φωτεινότητας. Χρησιμοποιήστε την αναλογία προβολής—πλάτος εικόνας ÷ απόσταση προβολής—για να υπολογίσετε τη βέλτιστη τοποθέτηση. Ένας προβολέας με αναλογία προβολής 1,2:1 χρειάζεται 2,4 m απόσταση για εικόνα πλάτους 2 m.
Το περιβάλλον φως παραμένει ο κύριος εχθρός της εξωτερικής προβολής. Τοποθετήστε την οθόνη με τον προβολέα να κοιτάζει προς τα βόρεια σε σχέση με την κατεύθυνση της δύσης του ηλίου και χρησιμοποιήστε μαύρο υλικό φόντου πίσω από την οθόνη για να απορροφά το διάχυτο φως. Η Illuminating Engineering Society (IES) συνιστά τη διατήρηση φωτεινότητας οθόνης τουλάχιστον 3× τα περιβάλλοντα επίπεδα φωτός για άνετη παρακολούθηση.
Οι δοκιμές μας πεδίου σε ποικίλα εδάφη δείχνουν ότι μια μονάδα 400‑ANSI‑lumen σε συνδυασμό με οθόνη υψηλού gain (1,8 gain) προσφέρει αποδεκτή ορατότητα σε μέτριο περιβάλλον φως σε 100 ίντσες διαγωνίου, αλλά συνιστούμε αναβάθμιση σε 600+ lumens για περιβάλλοντα στην πίσω αυλή ή δίπλα σε λίμνη με αντανακλαστικές επιφάνειες νερού.
Συντήρηση, εγγύηση και υποστήριξη μετά την πώληση
Η προστασία της επένδυσής σας απαιτεί τακτική φροντίδα και σαφείς όρους εγγύησης—ιδιαίτερα κρίσιμη για αγοραστές B2B που εφοδιάζουν στόλους ενοικίασης ή απόθεμα μεταπώλησης.
Βέλτιστες πρακτικές καθαρισμού και αποθήκευσης
Η σκόνη και η υγρασία συσσωρεύονται κατά τη χρήση στο πεδίο. Μετά από κάθε εξόρμηση:
- Βουρτσίστε τις επιφάνειες του φακού με βούρτσα από τρίχες καμήλας· αποφύγετε χαρτοπετσέτες ή ρούχα.
- Σκουπίστε το περίβλημα με ένα ελαφρώς νωπό πανί μικροϊνών και στη συνέχεια στεγνώστε αμέσως.
- Αποθηκεύστε τις μονάδες με φακελάκια silica gel στη θήκη μεταφοράς για να απορροφήσουν την υπολειπόμενη υγρασία.
- Αφαιρέστε τις μπαταρίες εάν αποθηκεύσετε για περισσότερες από 30 ημέρες για να αποφύγετε διαρροές.
Η DataMax περιλαμβάνει μια θήκη καθαρισμού μικροϊνών και δύο φακελάκια silica με κάθε μονάδα OEM που αποστέλλεται, επειδή έχουμε δει πώς η σωστή αποθήκευση παρατείνει τη διάρκεια ζωής του προϊόντος κατά 2–3 χρόνια σε συνθήκες πεδίου.
Κατανόηση των όρων εγγύησης και των επιπέδων υπηρεσίας
Οι εγγυήσεις καταναλωτικών προϊόντων καλύπτουν συνήθως 1–2 χρόνια για κατασκευαστικά ελαττώματα. Τα συμβόλαια προμηθειών B2B μέσω της DataMax υποστηρίζουν επιλογές εκτεταμένης κάλυψης:
| Όγκος παραγγελίας | Τυπική εγγύηση | Προαιρετική εκτεταμένη κάλυψη |
|---|---|---|
| 200–499 μονάδες | 1 έτος | +2 έτη (πρόσθετο κόστος) |
| 500–1.999 μονάδες | 1 έτος | +3 έτη περιλαμβάνονται |
| 2.000+ μονάδες | 2 έτη | Προσαρμοσμένο SLA με επιτόπια εξυπηρέτηση |
Οι παγκόσμιες πιστοποιήσεις (CE, FCC, RoHS, WEEE) ισχύουν για όλες τις μονάδες, αλλά περιφερειακές απαιτήσεις όπως UKCA μετά το Brexit ή CCC για την Κίνα απαιτούν ξεχωριστή τεκμηρίωση και μπορεί να επεκτείνουν τους χρόνους παράδοσης κατά 4–6 εβδομάδες.
Για αγοραστές OEM, παρέχουμε κιτ ανταλλακτικών (μονάδες λάμπας, τροφοδοτικά, καλύμματα φακού) στο 3% της ποσότητας παραγγελίας ως μέρος της τυπικής συσκευασίας, μειώνοντας τον χρόνο διακοπής λειτουργίας όταν απαιτούνται αντικαταστάσεις στο πεδίο.
Αυτές οι ενότητες σας εξοπλίζουν με εφαρμόσιμα κριτήρια για τη διαχείριση ισχύος, τη βελτιστοποίηση της οθόνης και τη μακροπρόθεσμη υποστήριξη—τρεις παράγοντες που ξεχωρίζουν τους αξιόπιστους προβολείς κάμπινγκ από μονάδες που αποτυγχάνουν στη μέση του ταξιδιού ή κατά την περίοδο αιχμής των ενοικιάσεων.
Πώς να επιλέξετε τον σωστό προβολέα κάμπινγκ: Η λίστα ελέγχου προμηθειών σας
Η επιλογή ενός προβολέα κάμπινγκ απαιτεί εξισορρόπηση των προδιαγραφών απόδοσης με τις πρακτικές απαιτήσεις πεδίου. Για ομάδες προμηθειών B2B και διαχειριστές εξωτερικών ενοικιάσεων, συνιστούμε να καθορίσετε σαφή κριτήρια αξιολόγησης πριν από την έκδοση εντολών αγοράς.
Βασικά κριτήρια αξιολόγησης για αγορές εξωτερικής προβολής
Όταν ζητάτε μια προσαρμοσμένη προσφορά από τη DataMax, η ομάδα μηχανικών μας συνήθως συμβουλεύει τους πελάτες να επαληθεύσουν πέντε κρίσιμες προδιαγραφές:
- Φωτεινότητα (ANSI lumens): Ελάχιστο 400 ANSI lumens για μερικό εξωτερικό φωτισμό· 600+ ANSI lumens για περιβάλλοντα δίπλα σε λίμνη ή με αντανακλαστικές επιφάνειες
- Ανάλυση: Εγγενής 1080p (1920×1080) ως τυπική γραμμή βάσης για εφαρμογές κάμπινγκ το 2026 Statista Market Insights
- Αναλογία προβολής: Υπολογίστε χρησιμοποιώντας πλάτος εικόνας ÷ απόσταση προβολής· 1,2:1 έως 1,5:1 καλύπτει τα περισσότερα σενάρια φορητών οθονών
- Αυτονομία μπαταρίας: Ελάχιστο 2,5 ώρες σε τυπική φωτεινότητα· 3+ ώρες προτιμώνται για προβολές μεγάλου μήκους
- Συνδεσιμότητα: Dual-band Wi-Fi (2,4GHz/5GHz) και Bluetooth 5.0 για ασύρματη ροή από κινητές συσκευές
Όροι προμηθειών B2B και επόμενα βήματα
Για αγοραστές OEM και διαχειριστές στόλων που αξιολογούν παραγγελίες όγκου, η DataMax παρέχει το ακόλουθο τυπικό εμπορικό πλαίσιο:
| Τύπος παραγγελίας | Ελάχιστη ποσότητα | Χρόνος παράδοσης | Πολιτική δειγμάτων |
|---|---|---|---|
| Παραγγελία δείγματος | 1–3 μονάδες | 1–2 εβδομάδες | Επιστρέψιμο κατόπιν μαζικής παραγγελίας |
| Τυπική MOQ | 50 μονάδες | 4–6 εβδομάδες | Δ/Ι |
| Προσαρμοσμένο OEM | 200+ μονάδες | 8–12 εβδομάδες | Απαιτείται δείγμα πριν την παραγωγή |
Η ομάδα μας έχει βοηθήσει περισσότερους από 340 διανομείς εξοπλισμού εξωτερικού χώρου να βαθμονομήσουν τα αποθέματα προβολέων τους από το 2019, και βλέπουμε με συνέπεια ότι οι αγοραστές που ζητούν τεχνικά δείγματα πριν από παραγγελίες όγκου μειώνουν τα ποσοστά επιστροφών κατά περίπου 18%.
Έτοιμοι να αξιολογήσετε συγκεκριμένα μοντέλα; Περιηγηθείτε στη σειρά προβολέων home theater μας ή επικοινωνήστε με την ομάδα τεχνικών πωλήσεών μας για προδιαγραφές προσαρμοσμένες στο περιβάλλον ανάπτυξής σας.
