Ostaja saapuu kokoukseen, jossa on samalla viikolla tavattavana vähittäiskaupan ostaja Berliinistä ja hotelli-integraattori Dubaista. Molemmat esittävät saman kysymyksen: pitäisikö meidän toimittaa

Julkaistu: 25.06.2026 - 184 Katselukerrat

1080p vs 4K: 2026 vertailuopas

1080p vs 4K: Vuoden 2026 vertailuopas

Ostaja saaptaa samalla viikolla tapaamiseen berliiniläisen vähittäiskaupan ostajan ja dubailaisen hotelli- ja soppa-alueen integroijan kanssa. Molemmat esittävät saman kysymyksen: pitäisikö meidän toimittaa Full HD vai siirtyä 4K UHD:hen vuoden 2026 valikoimaan? 1080p vs 4K -päätös ohjaa nyt yksikkökustannusta, paneelien hankintaa, HDMI-kaistanleveyttä, vähittäismyynnin hintatasoa – mat tukipalveluvat asiakastukipyyntöjä. Olemme toimittaneet yli 180 000 projektoriyksikköä Shenzhenin linjoiltamme vuodesta 2019 lähtien, ja resoluutiojako on yksi yleisin spesifikaatio, josta OEM-asiakkaamme kiistelevät. Tämä opas antaa sinulle tekniset luvut, tukkukustannan -eron ja osta asiakas -työntäkehyksen, jota hankkuhenkilökuntamme mahdollistaa tämän vaihtoehtokysymyksen ratkaisemisen alle kymmenessä minuutissa.

1080p vs 4K: Mitä spesifikaatiot todella tarkoittavat ostajille

Tuottama-Mallimme -keskustelu alkaa yleensä myyntiesityksistä ja päättyy ostotilauksen riville. Näiden kahden pisteen välissä on pino suunnittelu- ja toimitusketjufaktoja, jotka useimmat vertailublogit ohjottavat. Käymme ne läpi samassa järjestyksessä, jossa suunnitteltöryhmämme ymmärtää ne OEM-RFQ:n aikana.

Pikselitys ja todellinen terävyys

Matematiikka on yksinkertainen, mutta havainto ei ole. 1080p-kuva sisältää 1920 x 1080 = 2 073 600 pikseliä. 4K UHD-kuva sisältää 3840 x 2160 = 8 294 400 pikseliä. Se on täsmälleen 4 kertaa pikselitys, mutta ihmisen silmät eivät muutu 4 kertaa terävämmäksi – koettu hyppyys riippuu ruudun koosta ja katsoturvasta, kuten International Telecommunication Unionin BT.2020-katseluhjeistukset (ITU-R BT.2020) dokumentoivat. OEM-ostajille tämä on tärkeää, koska samaa 4K-paneelia voidaan markkinoida premium-kotiteatteriyksikkönä tai keskitason kokousenkokoskäyttöäikäna riippuen heittovarjosta ja ympäristopäivävalon ominaisuuksista.

Kannettavassa 1080p-rakennelmassa, joka kohdistuu alle 249 dollarin vähittäismyyntikomponenttiin, 0,33-tuumainen DMD tai 3-tuumainen LCD-pinoasukassa toimittaa noin 350–600 ANSI lumenin valovoiman 12 viikon toimitusajalla. 4K-vastaava käyttää 0,47-tuumainen DMD:tä XPR-pikselisiirrolla, saavuttaa 800–2200 ANSI lumenin valovoiman ja vaatii 14–16 viikon toimitusajan samalla samalla tuotantolinjalla. OEM-ostajille, jotka arvioivat 1080p vs 4K -valinta, kirkkaushyppy on usein kaupallisesti arvokkaampi kuin resoluutiohyppy, koska lumenit ovat ensimmäinen spesifikaatio, jonka vähittäiskaupan ostaja mainitsee myyntipuheessa.

Kaistanleveys, HDMI ja HDR-kokollaisuudet

1080p 60Hz -signaali vaatii 4,95 Gbps HDMI-kaistanleveyttä. 4K 60Hz -signaali vaatii 14,4 Gbps kaistanleveyttä HDR10- tai HLG-metatiedoilla varustettuna. HDMI 2.0 käsittelee 4K 60Hz 8-bit -signaalin, mutta HDMI 2.1 vaaditaan 4K 120Hz tai 4K 60Hz 10-bit HDR -signaaliä varten. OEM-ostajille tämä ohjaa HDMI-portin valintaa, skaalainta IC:tä (often MediaTek MT9266 tai Realtek RTD2893) ja Dolby Vision- tai HDR10+-lisenssin sertifiointikopiointia.

Consumer Technology Associationin vuoden 2025 Yhdysvaltain kuluttajatieto eli myynti- ja ennusteraportti totesi, että 4K-kapasiteetilla varustavat näytöt muodostivat 71 % projektorien yksikkötoimituksista Pohjois-Amerikassa vuoden 2025 neljännellä neljännen vuosineljänneksellä (CTA Forecast 2025). Tämä luku on yksi tärkein kysyntäsignaali projektoripäätöksessä mille tahansa B2B-hankkuhenkilökunnalle, joka hankkii Yhdysvaltain tai EU:n vähittäismyyntikanavalle.

Kustannus, MOQ ja toimitusaika OEM-ostajille

Tässä 1080p vs 4K -kysymys lakkaa olemasta spesifikaatiokeskustelu ja muuttuu hankkuhenkilökuntakeskusteluksi. B2B-hankkuhenkilökunnille, jotka toteuttavat 1000 yksikön pilottitohta, kunnan stakken näyttää tyypillisesti tältä Shenzhenin linjoillamme:

Spesifikaatio / Rakenne1080p LCD1080p DLP4K DLP (XPR)
Paneeli / DMD3-tuuma LCD0,33-tuuma DMD0,47-tuuma DMD
Kirkkausalue200–800 ANSI lumenia300–1200 ANSI lumenia800–2200 ANSI lumenia
Tukkuhinta (FOB Shenzhen)58–84 $72–98 $112–156 $
Tyypillinen MOQ500 yksikköä500 yksikköä1000 yksikköä
Toimitusaika10–12 viikkoa12–14 viikkoa14–18 viikkoa
Yleisesti pyydetyt sertifioinnitFCC, CE, RoHSFCC, CE, RoHS, Dolby AudioFCC, CE, RoHS, HDR10+, Dolby Audio

Tämä yksikkökustannusero kapenee suuremmilla volyymeillä ja levenee pienemmillä volyymeillä, koska 4K DMD -allokointi jää jaetaan TV-paneelien toimitusketjun kanssa ja on herkkä kulutuselektroniikan kysyntäsykleille.

B2C-ostajille, jotka lukevat tätä opasta ennen vähittäismyyntitilauksen tekemistä, sama taulukko kääntyy ensin vähittäismyynnin hintatasoihin: 1080p-kannettavat yksiköt sijaitsevat 129–349 dollarin välillä, kun taas 4K UHD -kotiteatteriyksiköt sijaitsevat 499–1 899 dollarin välillä. 1080p vs 4K -vähittäismyyntipäätös on siksi myös takuukustannuspäätös, koska korkeammat vähittäismyyntihinnat tarkoittavat korkeampia kuluttajaodotuksia tukipalvelupynteille, kuolleiden pikselien henkilökunnalle ja laiteohjelmistopäivityskadalleksille.

Käyttötilanteen yhden valinta laitteen kohdalla

Kannettavat ulkoprojektorien alle 1,5 kg, lastenhuoneprojektorien ja budjettihotellihuoneiden yksiköt valitsevat lähes aina oletuksena 1080p:n, koska heittoetäisyys ja ruudun kohta eivät oikeuta 4K-pikselitiheyttä. Tietty kotiteatteriasennus kokonaisuudessaan 100–150 tuuman ruudulla, lasertelevirakkauskokonaisuudet ja kokoushuoneprojektiokokonaisuudet 110 tuumaa tai suuremmat valitsevat lähes aina oletuksena 4K:n, koska pikselitiheys on vihdoin näkyvissä yleisölle. Koulutuskanavat ovat jakautuneet: K-12-ostajat asettavat etusijalle kirkkauden ja kestävyyden, joten 1080p 4000+ ANSI lumenilla vallitsee; korkeakoulut ja yrityskoulutuksen ostajat - Korkeakoulutus suosivat 4K:ta kannettavien ja tablettien kanssa, jotka on toimitettu vuonna 2026.

1080p vs 4K -valinta tulisi päivittää käyttötilanteeseen vuodenalainen ennen yhtä SKU:ta SKU:n ja spesifikaatioleväppa välillä, jolloin käyttötilanteen myöhempi muuttaminen yleensä pakkaa täyden BOM-version uudistamisen pikemminkin kuin markkinointikokollisuuden.

Kuvanpinnan laatu ja pikselitiheys: Mitä 4K-merkintä todella tuottaa sinulle

Budjetti vs premium-projektori rinnakkainen vertailu

Tämä projektorin vertailu kuvanlaat tasapainossa tulee kolmeen mitattavaan muuttujaan: pikselitiäys, alipikselien hahmonnuskuvasto ja liikkeenkäsittelyn tarkkuus. Alkuperäinen 1080p-paneeli hahmentaa 1920 x 1080 = 2 073 600 pikseliä kehystä kohti. Alkuperäinen 4K UHD -paneeli hahmentaa 3840 x 2160 = 8 294 400 pikseliä kehystä kohti, mikä on täsmälleen 4 kertaa pikselibudjetti. Kun lukiessasi "1080p vs 4K" spesifikaatioleväpalla, jotkut oikeasti lukiessasi "2 miljoonaa pikseliä vs 8 miljoonaa pikseliä", ja tämä 4-kertainen kerro: in on se, joka ohjaa jokaista BOM:in myöhemmin tapahtuvaa spesifikaatiomuutosta.

OEM-ostajille tärkeämpi luku on DMD:n tai LCD:n osoitusnopeus. 0,47-tuuma 4K DMD, joka käyttää XPR:ää (eXpanded Pixel Resolution), saavuttaa 8,3 miljoonan pikselin osoitettavan ruudukon siirtämällä mikromuuttujataukkaansa 4 kertaa kehystä kohti 240 Hz:llä, jonka silmä integroi 4K-kuvana 60 Hz:llä. Tämä on syy, miksi DataMax 4K DLP -rakenne voidaan toimittaa samassa runkojalanjäljessä kuin 1080p DLP -rakenne, samalla kun se lisää vain noin 28 % FOB-kustannuksiin. Olemme validoineet tämän Shenzhen-pilottilinjallamme kokonaisuudessaan 12 SKU:n yli vuonna 2025, jossa 4K XPR -optinen moottori lisäsi keskimäärin 34 dollaria materiaaliluetteloon verrattuna vastaavaan 1080p 0,33-tuuma DMD-optiseen optiseen moottoriin.

1080p vs 4K -kysymys lakkaa olemasta näkyvissä jossain 50-tuumaisen läpimitan ja 120-tuumaisen läpimitan välillä 10 jalan katsoturvalla. Alle 50 tuumaa ihmisen silmä 10 jalan etäisyydellä ei voi erottaa ylimääräisiä pikseleitä, joten 4K on tuhlausta BOM. Yli 120 tuumaa, erityisesti 8K-lähdemateriaalilla tai pikselitarkan tekstin hahmonnuskella, 4K-pikseliruudukko muuttuu ilmeiseksi ja 1080p alkaa näyttää pehmeältä. ProjectorCentralin vuoden 2025 katsoturvalaskin vahvistaa tämän resoluution herkkyyskäyrän kokonaisuudessaan ruutukokojen 80–150 tuumaa yli (ProjectorCentral Calculator).

B2C-ostajille, jotka tekevät kotiteatteritilauksen, käytännön opasumus on mitata heittoetäisyys ja ruudun koko ennen kuin ylläpit Mallimme -päätös tehdään sinulle markkinointikopion avulla. Makuuhuoneen kattoon asennettava 80-tuumainen ruutu 8 jalan päässä on oppikirjamainen 1080p-voitto; olohuoneen 120-tuumainen ALR-ruutu 11 jalan päässä on oppikirjamainen 4K-voitto.

Virkistystaajuus, viive ja pelikäyttö

Kun käyttötilanne siirtyyksymään pelaamiseen tai esports-tyyliseen sisältönen, 1080p vs 4K -kysymys muuttuu SKU vs 120Hz vs 60Hz -kysymykseksi, ja HDMI-portin versio muuttuu ratkaisevammaksi kuin paneeli. HDMI 2.0 rajoittuu 4K 60Hz 8-bittiseen, HDMI 2.1 avautuu 4K 120Hz 10-bittiseen, ja useimmat vuoden 2026 aikakauden projektorin emolevyt toimitetaan vähintään yhdellä HDMI 2.1 -portilla sekä vanhemmalla HDMI 2.0 -portilla taaksepäin yhteensopivuutta varten.

Spesifikaatio / Työkuorma1080p 120Hz1080p 240Hz4K 60Hz4K 120Hz
Tuloviive (tyypillinen)16 ms8 ms33 ms16 ms
Vaadittu HDMI-versio2.02.0 (DSC:n kanssa)2.02.1
Yleisesti käytetty skaalain ICMediaTek MT9266Realtek RTD2893MediaTek MT9266Realtek RTD2893
Sopiva kilpailukykyiseen FPS:äänKylläKylläEiRajallinen
Sopiva AAA-yksinpeliinKylläKylläKylläKyllä

1080p vs 4K -pelipäätös tulee sen vuoksi usein mita lopulta siihen, onko ostajasi kilpailukykyinen FPS-pelaaja (1080p 240Hz voittaa tuloviiveessä) tai konsoli-AAA-pelaaja, joka yhdistää PlayStation 5 Pro:n tai Xbox Series X:n (4K 120Hz HDR10+:llä voittaa pikselityksessä ja sävykuvauksessa). OEM-ostajille, jotka suunnittelevat vuoden 2026 peli-SKU:ta, BOM-ero 1080p 240Hz -rakenteen ja 4K 120Hz -rakenteen välillä on noin 42 dollaria linjallamme, josta Realtek RTD2893 -skaalain muodostaa noin 19 dollaria tästä erosta ja HDMI 2.1 -portin sertifiointi muodostaa loput.

B2B-hankkuhenkilökunnille, jotka myyvät koulutuskanavalle, tämä Tuotteet-virkistystaajuusmatematiikka on erilainen. Luokkahuoneen projektori, joka toimii 4K 60Hz:llä 33 ms:n tuloviiveellä, sopii dioille ja YouTube-leikkeille, mutta STEM-luokkahuone, joka pyörittää interaktiivista taulutyöppiohjelmistoa 120Hz:llä, tarvitsee 1080p 120Hz:n välttääkseen kohdistimen vetoviipeen, josta oppilaat valittavat. Olemme toimittaneet molemmat kokoonpanot K-12-ostajille EU:ssa ja LATAM:ssa, ja 1080p-interaktiivinen rakenne saa jatkuvasti korkeampia pisteitä opettajien tyytyväisyyskyselyissä oppaasta huolimatta matalemmasta spesifikaatiolevästä.

Päästä päähän -testauksessa 1080p vs 4K -testauksessa 4K-pelipäätös on myös laiteohjelmistopäätös. Korkeammat virkistystaajuudet vaativat yhä aggressiivisempaa kuvankorjausta ja vääristymistä, joka syö skaalain IC:n MIPS-budjettia ja voi pakottaa OEM:n kohti kalliimpaa emolekkoa. Spesifikaatiolevä harvoin paljastaa tämän, joten B2B-hankkuhenkilökuntien tulisi pyytää vääristymisen ja kuvankorjauksen kuormitustesteraportti keneltä tahansa 4K 120Hz -toimittajalta ennen PO:n allekirjoittamista.

Väri, HDR ja tuotantolinjan kalibrointiero

Viimeinen tekninen akseli Yksikkö-vertailussa on värivolyysi ja HDR-sävykuvaus, ja tässä spesifikaatiolevä poikkeaa eniten käyttäjäkokemuksesta. 1080p-paneeli, joka on yhdistetty Rec.709-väriavaruuteen, kattaa noin DUD 35 % DCI-P3P3-spektristä, kun taas 4K-paneeli, joka on yhdistetty HDR10+ -laajakaistaiseen LED- tai laservalojoukkoon, kattaa 85–95 % DCI-P3P3:sta riippuen fosforiseoksesta. Tämä ero on se, mikä saa HDR-sisällön näyttämään aidosti elokuvaisemmalta 4K:lla ja vain "valonaisemmalta" 1080p:lla.

OEM-ostajille 4K:sta saatava värivolyymi on osittain BOM-voitto (parempi DMD + parempi valonlahde) ja osittain kalibrointikustannushäviö. Jokainen 4K-SKU tarvitsee 3-akselisen värivirityskierroksen tuotantolinjalla Shenzhenin kokoonpanossamme, mikä lisää noin 11 minuuttia yksikköä kohti sykliajaksoon. Kokonaisuotannossa 1000 yksikön pilottikierroksessa tämä on 183 tuntia lisää AOI-aseman aikaa, ja noin 1 400 dollaria työkokoonkustannuksissa vuoden 2025 Shenzhenin teknikko-kulunopeudella 7,65 dollaria kyseistä. Sama 1080p-SKU samalla linjalla tarvitsee vain 2-akselisen valkotasapainon painon, ja lisää 4 minuuttia yksikköä kohti. Tämä kalibrointiero on yksi alikeskustamutoista syistä, miksi joidenkin vähimmäismyynnin hintaero on leveämpi kumpare BOM-ero.

B2C-ostajille käytännön opasumus on, että 1080p-projektori, jossa on laajakaistainen LED-valonlahde, voi suoriutua paremmin kuin huonosti kalibroitu 4K-projektori, jossa on kapeakaistainen LED-valonlahde, pelkän värivolyymin ansiosta. Malli-päätöstä ei pitäisi tehdä pelkän resoluution perusteella; se pitäisi tehdä resoluution, valonlähteen ja tehdaskalibrointikurin yhdistelmänä. Toimittajan väriviritysraportin pyytäminen on yksin kaupallisin tapa suodattaa pois heikkoja SKU:ta kummallakin tasolla.

Kuinka valita 1080p ja 4K välillä vuoden 2026 projektorisi SKU:lle

OEM-ostajille, jotka viimeistelevät 1080p vs 4K -hankintapäätöksen, valikohtoehtokehys alkaa käyttötilanteesta, ei spesifikaatiolevästä. Ostaja, joka kohdistuu Pohjois-Amerikan ja EU:n kotiteatterikanavalle, asettaisi oletuksena 4K UHD:n HDR10+:lla ja lasafosforivalontöölähteellä, kun taas ostaja, joka kohdistuu koulutus-, kirkon- tai budjettihotellin kanavalle, asettaisi oletuksena 1080p:n kirkkaalla, LED- tai lampavaloilta. Kaikki muu – skaalain IC, porttiasjärvi, asiakas värivirityskokous – virtaa tästä ensimmäistä puhelusta.

B2B-hankintaluettelo 1080p vs 4K -SKU:lle

B2B-hankkuhenkilökunnille, jotka arvioivat 1080p vs 4K -päätöstä vuoden 2026 SKU:lla, suosittelemme seuraavaa suppeaa luetteloa ennen RFQ-tuen antamista:

  • MOQ: DataMax-vakiokokoonpanon MOQ on 500 yksikköä per SKU 1080p:lle ja 300 yksikköä per SKU 4K:lle, 100 yksikön pilottikokoonpano-mahdollisuudella molemmille tasoille.
  • Toimitusaika: 12 viikkoa 1080p-toistokokoonpanossa, 14 viikkoa 4K-toistokokoonpanossa, plus 2 viikkoa ensimmäisen tarkastuksen uusille työkaluille.
  • Näytekäytäntö: 3 arviointiyksikköä toimitetaan 7 työpäivän kuluessa, 180 dollarin näytemaksu hyvitetään takaisin ensimmäistä 1 000 yksikön tai suurempaa PO:ta vastaan.
  • Sertifioinnit: CE, FCC, RoHS ja HDMI 2.1 CTA -vaatimustenmukaisuusasiakirjat toimitetaan jokaisen lähetyksen mukana; CB ja CCC saatavilla pyynnöstä.
  • Yhteyskäytävä: Suorat RFQ-tukipalvelut menevät OEM-myyntipalvelimme-palvelu, ja siitä 1080p vs 4K -vertailu datalehteemme on saatavilla osoitteessa DataMax OEM-palvelut.

B2C-ostajille, jotka seisovat vähittäismyyntikäytävillä ja tekevät samaa 1080p vs 4K -vertailua, suppea luettelo on suppeampi: heittoetäinen, ympäristövalaistus, ruudun valaistus ja lähdemateriaali. 1080p-projektori 3 500 ANSI lumenin valovoimalla 100-tuumaisella ruudulla hämärässä olohuoneessa näyttää terävämmältä kuin huonosti kalibroitu 4K-projektori 2 200 ANSI lumenin valovoimalla samassa huoneessa. Spesifikaatiolevä palkitsee pikselityksen; olohuoneet palkitsevat valonannon. Ostajat, jotka ankkuroivat lumenimäärään ensin ja resoluutioon toiseksi, ovat yleensä tyytyväisempiä tulokseen.

Usein kysytyt kysymykset

Onko 4K 1080p:n arvoinen 100-tuumaisella projektorin ruudulla?

100-tuumaisella ruudulla, jota katsellaan 8–10 jalan päästä, 1080p vs 4K -pikselitiheysero on näkyvissä useimmille katsojillekojoille vierekkäisessä sisällössä, mutta vain kun lähde on alkuperäinen 4K UHD. Suoratoisto- ja pelaamisostajille vastaus on kyllä; yritysesitysostojille, jotka pyörittävät 1080p-dioja, vastaus on ei.

Kuinka monta ANSI lumenia tarvitan 4K-projektorille kirkkaassa huoneessa?

4K-projektori kirkkaassa olohuoneessa tarvitsee vähintään 2 800 ANSI lumenia HDR-sävykuvauksen kanssa 250 luksin ympäristövalon voittamiseksi Society of Motion Picture and Television Engineers -järjestön mukaan. 1080p-projektori samassa huoneessa tarvitsee 2 500 ANSI lumenia, koska sen pienempi pikselitys sietää matalampia kontrastisuhteita.

Näyttääkö 4K-projektori todella 8,3 miljoonaa pikseliä?

Alkuperäinen 4K DLP -projektori näyttää 8,3 miljoonaa erillistä pikseliä DMD:llä, kun taas 4K-siirto-projektori näyttää 4,15 miljoonaa pikseliä, jotka siirtyvät kahden sijainnin välillä kehystä kohti. Ostajille, jotka vertaavat 1080p:tä 4K:hon, 4K-spesifikaatioero on rehellinen vain, kun OEM julkaisee alkuperäisen DMD-osanumeron datalehdellä.

Mikä on tyypillinen tukkuhintaero 1080p:n ja 4K-projektorien välillä vuonna 2026?

Vuoden 2026 OEM-valikoimassamme 1080p-älyprojektori asettuu 249 dollarin tukkuhintaan FOB Shenzhenissa, kun taas vastaava 4K UHD -älyprojektori asettuu 419 dollarin tukkuhintaan FOB Shenzhenissa, 68 %:n lisämaksu, joka johtuu pääasiassa DMD:stä, skaalain IC:stä ja laservalojoukkosta. Statistan projektorimarkkinaraportin viitehinnoittelu vahvistaa vastaavan seuran vähittäismyynnin lisäyksen kokonaisuudessaan suurimmissa Yhdysvaltain ja EU:n kanavissa.

Voiko 1080p-projektori vastaanottaa 4K-tulosignaalin?

Kyllä. Jokainen DataMax 1080p-SKU vuoden 2024 päivityksen jälkeen käyttää Realtek RTD2872 -skaalainta tai korkeampaa, joka vastaanottaa 4K HDMI-tulon ja pienentää sen 1080p:ksi näyttöä varten. Tämä on hyödyllinen ominaisuus ostajille, jotka pyörittävät sekä 1080p- että 4K-lähdemateriaalia yhden asennuksen kautta.

Kuinka kauan projektorien LED- ja laservalojouket olkain kestävät?

LED-valojeyket ovat 1080p- ja 4K-SKU:illamme mitoitettuja 30 000 tunniksi, kun taas lasafosfori-valojeyket on mitoitettu 25 000 tunniksi täydellä kirkkaudella ja 40 000 tunniksi eco-tilassa. Molemmat käsikirjoitukset seuraavat IEC 61947-1 -lumenin ylläpitokokoelmaa.

Toimialayhteys 1080p vs 4K -ostajavaiheelle

OEM-ostajille, jotka ovat suppilon pohjalla ja arvioivat 1080p vs 4K:ta vuonna 2026, markkinat ovat yhdistymässä kokonaisuudessaan kolmen kokotekijän ympärille: kannettava 1080p alle 300 dollarin tukkuhinnalla, kiinteä koti-4K alle 600 dollarin tukkuhinnalla ja ultralyhytheitto 4K alle 1 200 dollarin tukkuhinnalla. Ostajat, jotka yhdistävät kanavansa yhteen näistä kolmesta korista, lyhentävät RFQ-sykliään noin 30 %.

Seuraavat askeleet

1080p vs 4K -päätös tulee käyttötilanteeseen, valonantoon ja toimittajan kurinalaisuuteen pikemminkin kuin raakaan pikselitykseen. Vedä datalehti, suorita järjestelmä lumen-tarkastus ja varmista tehtaan väriviritysraportti ennen kuin allekirjoittat PO:n. Kun olet valmis määrittelemään vuoden 2026 SKU:n, selaa DataMax-kotiteatteriprojektorivalikoimaa tai lähetä RFQ OEM-myyntipalvelimme-palveluun saadaksesi räätälöidyn BOM-tarjouksen 48 tunnin kuluessa.

Ostoskorisi
Käyttökokemuksesi sivustolla paranee, kun sallit evästeet Evästekäytäntö