Julkaistu: 15.01.2026 - 63 Katselukerrat
Näin valitset projektorin yksiöön vuonna 2026
Astut 35 neliömetrin yksiöön, jossa on yksi yhteinen seinä, ikkuna joka ei sulkeudu kunnolla ja sohvapöytä puolen metrin päässä sängystä. Haluat elokuvateatteritasoisen kuvan ilman kattoasennusta ja hätäpoistumisen tukkimista. Tämä on juuri se ostoskenaario, joka ohjaa jokaista hakua tämän projektorin kohdalla, ja sama skenaario, jonka DataMaxin suunnittelutiimi käy läpi spesifioidessaan malliyksiköitä vähittäiskaupan ja jakelun ostajille Tier 1 -kaupungeissa.
Astut 35 neliömetrin yksiöön, jossa on yksi yhteinen seinä, ikkuna joka ei sulkeudu kunnolla ja sohvapöytä puolen metrin päässä sängystä. Haluat elokuvateatteritasoisen kuvan ilman kattoasennusta ja hätäpoistumisen tukkimista. Tämä on juuri se ostoskenaario, joka ohjaa jokaista hakua tämän projektorin kohdalla, ja sama skenaario, jonka DataMaxin suunnittelitiimi käy läpi spesifioidessaan malliyksiköitä vähittäiskaupan ja jakelun ostajille Tier 1 -kaupungeissa.
TL;DR
Tämä opas on kirjoitettu samanaikaisesti kahdelle lukijalle. Jos olet hankintapäällikkö ja hankit private-label- tai ODM-valikoimaa, jäljempänä olevat spesifikaatiotaulukot ja sertifiointi-maininnat säästävät kolme RFQ-kierrosta. Jos olet loppukäyttäjä ja sisustat yksiötä Manhattanilla, Berliinissä tai Singaporessa, jäljempänä olevat tilansovituslaskelmat ja kirkkaustavoitteet estävät sinua ostamasta projektoria, joka haipistuu heti kun naapurisi sytyttää käytävävalon. Käsittelemme vuoden 2026 tuotesyklin, koska paneeliohjaimet, laservalo-fosforimoduulit ja ultralyhyen heiton optiikka ovat kaikki muuttuneet merkittävästi tänä vuonna.
Miksi yksiön projektor toimii paremmin kuin 55-tuumainen televisio

Useimmat yksiöasukkaat ovat jo tehneet televisiovertailun. 55-tuumainen paneeli on noin 1,21 metriä lävistäjältään, vie 1,21 neliömetriä seinäpinta-alaa ja vaatii vähintään 1,2 metriä leveän mediakonsolin. Yksiössä tuo konsoli syö käytävän keittiön ja sängyn väliltä. Projektori korvaa konsolin yhdellä noin kilon painoisella laitteella hyllyllä, kolmijalalla tai kiskossa, ja heijastaa kuvan seinälle, jota et muuten käytä.
Kuvakoko vs. seinäjalanjälki
- Yksiön projektorin on tuotettava vähintään 800 ANSI lumenia hämärässä huoneessa ja 2 000+ ANSI lumenia, jos tilassa on ympäristön valoa, ANSI/ISO 21118 -lumenmittausstandardin mukaisesti.
- Ultralyhyen heiton (UST) mallit, joiden heittosuhde on 0,21:1, tuottavat 80–100 tuuman kuvan 10–30 cm:n päästä seinästä, mikä on yksi tärkein spesifikaatio ahtaissa pohjapiirustuksissa.
- 1080p:n natiiviresoluutio on vuoden 2026 kultainen keskitie useimmille yksiöille; 4K UHD -älyprojektorit alle 500 dollarin tukkuhinnalla ovat nyt ensimmäistä kertaa kannattavia Texas Instrumentsin uuden 0,47-tuumaisen DMD-sukupolven ansiosta.
- B2B-ostajille mukautetulla brändäyksellä varustetun yksiöprojektorin vähimmäistilausmäärä on tyypillisesti 500 yksikköä, tuotannon läpimenoaika 12 viikkoa ja näyte-erän läpimenoaika 100 yksikköä DataMaxilla.
- Punnitse kolme asiaa ennen ostopäätöstä: heittosuhde, ANSI-lumen-määrä ja melutaso alle 30 dB yhden metrin päästä, koska äänekäs projektori 35 neliömetrin huoneessa on äänekkäämpi kuin äänekäs projektori 25 neliömetrin olohuoneessa.
Hankintatiimeille, jotka pyörittävät RFQ-kierroksia, tämä tarkoittaa selkeää spesifikaatioriviä: pyydä toimittajilta mitattu heittosuhde 80 tuuman lävistäjällä, ei markkinointiheitto-suhdetta 100 tuumalla. Markkinointiluku on aina helpompi. 80 tuuman luku on se, joka sopii yksiöön.
Kirkkaus, joka kestää ympäristön valoa
ANSI-lumen-lähtö on toinen ei-neuvoteltava spesifikaatio. ANSI/ISO 21118 -standardi määrittelee, miten lumen-lähtö on mitattava, ja jokainen vakavasti otettava OEM julkaisee ANSI-lumen-luvun, ei "LED-lumen"- tai "valonlähde-lumen"-lukua, jotka kumpikin kasvattavat todellista lukua 2–3-kertaiseksi. Pimeässä tai pimennysverhoilla käytettävälle yksiöprojektorille 800–1 200 ANSI lumenia riittää. Päiväkäyttöön ohuen verhon kanssa varaudu 2 000–3 000 ANSI lumeniin. Lähi-idän ja Etelä-Euroopan vähittäiskaupan ostajamme ovat ohjanneet meidät 3 200 ANSI lumenin yksiköihin vuoden 2026 perustasoksi, koska heidän asiakkaansa eivät juuri koskaan sulje verhoja. Vuoden 2025 Statistan kulutuselektroniikkaraportin mukaan kodin näyttötoimituksista ympäristön valon sieto on ohittanut raakaresoluution kolmen suurimman ostopäätöksen tekijän joukossa alle 35-vuotiaiden kaupunkiasukkaiden segmentissä, mikä vastaa omaa ennakkotilausdataamme OEM-asiakkailta.
Resoluutio, HDR ja vuoden 2026 DMD-sukupolvi
Natiivi 1080p (1920x1080) on edelleen oikea valinta yksiön projektorille alle 600 dollarin vähittäismyyntihinnoissa. 4K UHD -siirto, jossa 1080p-DMD siirtää pikseleitä 120 Hz:llä 4K-kuvan näyttämiseksi, vaati aiemmin yli 1 000 dollarin valokoneiston. Loppuvuodesta 2025 julkaistu 0,47-tuumainen DMD-sukupolvi muutti tämän laskutoimituksen, ja DataMax toimittaa nyt 4K UHD -kyvykkäitä UST-yksiköitä 480–540 dollarin tukkuhintaluokassa yli 1 000 yksikön tilauksille. HDR10- ja HLG-dekoodaus ovat nyt perustasoa, mutta Dolby Vision vaatii edelleen lisensoidun piiripolun ja lisää noin 40 dollaria BOM:iin.
Melu, lämpö ja yksiön akustinen ongelma
Useimmat yksiöasukkaat ovat jo tehneet televisiovertailun. 55-tuumainen paneeli on noin 1,21 metriä lävistäjältään, vie 1,21 neliömetriä seinäpinta-alaa ja vaatii vähintään 1,2 metriä leveän mediakonsolin. Yksiössä tuo konsoli syö käytävän keittiön ja sängyn väliltä. Projektori korvaa konsolin yhdellä noin kilon painoisella laitteella hyllyllä, kolmijalalla tai kiskossa, ja heijastaa kuvan seinälle, jota et muuten käytä.

Yksiön projektorin asennus: johdotus, kiinnitys ja kaapelireititys
Siisti yksiön projektorin asennus on enimmäkseen kaapelinhallintaharjoitus, joka on naamioitu audio-video-päätökseksi. EU:n ja Pohjois-Amerikan vähittäiskaupan kumppaneille toimittamissamme yksiköissä ensimmäisen 90 päivän vikatiheys on ylivoimaisesti kaapeli- ja kiinnitysongelma, ei optinen ongelma. Suunnittele se ennen laatikon avaamista.
Virta, HDMI ja yhden kaapelin kysymys
Hallitseva spesifikaatio tässä on heittosuhde. Heittosuhde on etäisyys linssistä seinään jaettuna kuvan leveydellä. Standardi 1,2:1 heittosuhteen projektori tarvitsee 2,4 metrin etäisyyden heittääkseen 2 metriä leveän (noin 80 tuuman) kuvan. Useimmissa yksiöissä ei ole 2,4 metriä vapaata lattiatilaa sängyn ja vastakkaisen seinän välillä. 0,21:1 ultralyhyen heiton projektori yksiöön heittää saman 80 tuuman kuvan 10 cm:n päästä seinästä, minkä vuoksi jokainen UST-yksikkö, jonka DataMax toimittaa Pohjois-Amerikan ja Euroopan vähittäiskauppakanaviin vuonna 2026, käyttää suunniteltua 0,21:1-linssikokoonpanoa, jonka kuvan tasaisuustoleranssi on 90 prosenttia, vahvistettuna ISO 18909 -tasopaneelitestimenetelmällä, sovellettuna projektioon.
Hankintatiimeille, jotka pyörittävät RFQ-kierroksia, tämä tarkoittaa selkeää spesifikaatioriviä: pyydä toimittajilta mitattu heittosuhde 80 tuuman lävistäjällä, ei markkinointiheitto-suhdetta 100 tuumalla. Markkinointiluku on aina helpompi. 80 tuuman luku on se, joka sopii yksiöön.
Kattoasennus vs. seinähylly vs. lattia-kaappi
Kolme kiinnitysmallia hallitsee keskusteluja, joita myynti-insinöörimme käyvät vähittäiskaupan ostajien kanssa yksiön projektorin asennuksesta. Kattoasennus 18–22 cm:n päästä seinästä pitää UST-linssin linjassa 80–100 tuuman ALR-näytön kanssa ja piilottaa jokaisen kaapelin yhteen kanavaan. Kelluva seinähylly, yleensä lasia tai valkotammiviilua, sopii vuokralaisille, jotka eivät voi porata kattoa, ja parhaiten kannettavan UST:n kanssa, joka painaa 1,2 kg tai vähemmän. Matala mediakaappi asettaa linssin 40–50 cm lattian yläpuolelle, jolloin kuva jää sohvakatselun ihanteellisen silmätason alapuolelle.
Tässä on vertailu, jonka esimyyntitiimimme käy läpi jokaisen ostajan kanssa ennen yksiön projektorin asennuksen viimeistelyä:
ANSI-lumen-lähtö on toinen ei-neuvoteltava spesifikaatio. ANSI/ISO 21118 -standardi määrittelee, miten lumen-lähtö on mitattava, ja jokainen vakavasti otettava OEM julkaisee ANSI-lumen-luvun, ei "LED-lumen"- tai "valonlähde-lumen"-lukua, jotka kumpikin kasvattavat todellista lukua 2–3-kertaiseksi. Pimeässä tai pimennysverhoilla käytettävälle yksiöprojektorille 800–1 200 ANSI lumenia riittää. Päiväkäyttöön ohuen verhon kanssa varaudu 2 000–3 000 ANSI lumeniin. Lähi-idän ja Etelä-Euroopan vähittäiskaupan ostajamme ovat ohjanneet meidät 3 200 ANSI lumenin yksiköihin vuoden 2026 perustasoksi, koska heidän asiakkaansa eivät juuri koskaan sulje verhoja. Vuoden 2025 Statistan kulutuselektroniikkaraportin mukaan kodin näyttötoimituksista ympäristön valon sieto on ohittanut raakaresoluution kolmen suurimman ostopäätöksen tekijän joukossa alle 35-vuotiaiden kaupunkiasukkaiden segmentissä, mikä vastaa omaa ennakkotilausdataamme OEM-asiakkailta.
Malli on vain niin hyvä kuin sen kiinnitys, ja kiinnitys on vain niin hyvä kuin sen takana oleva runko tai ankkuri. Kipsilevylle ilman runkoa, määrittele vähintään 30 kg:n kuormituksen kestävä, kahden pisteen kiinnityslevyankkuri, ei yhden pisteen kipsilevyankkureita, joita useimmat vähittäismyyntipakkaukset sisältävät.

Parhaan projektorin valinta yksiöön 2026: spesifikaatiolomake, jolla on oikeasti väliä
Natiivi 1080p (1920x1080) on edelleen oikea valinta yksiön projektorille alle 600 dollarin vähittäismyyntihinnoissa. 4K UHD -siirto, jossa 1080p-DMD siirtää pikseleitä 120 Hz:llä 4K-kuvan näyttämiseksi, vaati aiemmin yli 1 000 dollarin valokoneiston. Loppuvuodesta 2025 julkaistu 0,47-tuumainen DMD-sukupolvi muutti tämän laskutoimituksen, ja DataMax toimittaa nyt 4K UHD -kyvykkäitä UST-yksiköitä 480–540 dollarin tukkuhintaluokassa yli 1 000 yksikön tilauksille. HDR10- ja HLG-dekoodaus ovat nyt perustasoa, mutta Dolby Vision vaatii edelleen lisensoidun piiripolun ja lisää noin 40 dollaria BOM:iin.
Viiden spesifikaation suodatin
Vakavan shortlistin parhaasta projektorista yksiöön vuonna 2026 tulisi läpäistä kaikki nämä viisi suodatinta ennen brändin, värin tai äly-TV-alustan harkintaa:
- Mitattu heittosuhde 80 tuuman lävistäjällä on oltava 0,25:1 tai tiukempi, ei markkinointilukua 100 tuumalla.
- ANSI-lumen-lähtö, jonka on vahvistanut ulkoinen laboratorioraportti, ja raportin päivämäärä näkyvissä spesifikaatiolomakkeella.
- Natiivi kontrastisuhde vähintään 1 500:1 standarditilassa, koska yksiön projektori on lähellä seinää ja kaikki harmaa huuhtoutuminen näkyy välittömästi.
- Akustinen luokitus alle 30 dB yhden metrin päästä standarditilassa, ja kolmannen oktaavin kaistaraportti liitteenä.
- Bluetooth-äänen latenssi alle 40 ms SBC-koodekilla, jotta mukana tuleva kaukosäädin ja pariliitetty soundbar pysyvät huulisynkassa ilman erillistä lähetintä.
Jokainen projektori 1,5 metrin päässä päästäsi yksiössä on akustisesti hyvin erilainen tuote kuin sama yksikkö 4 metrin päässä olohuoneessa. Tavoittele melua alle 30 dB yhden metrin päästä standarditilassa ja alle 26 dB eco-tilassa. Sisäinen akustinen laboratoriomme mittaa jokaisen tuotantoerän kolmella tuulettimen nopeudella, koska, kuten yksi Tokion vähittäiskaupan ostaja sanoi viime kvartaalilla: "kuusi tatami -huoneessa kuulet kaiken." OEM-ostajille, jotka arvioivat SKU-ohjelmaa, pyydä kolmannen oktaavin kaistan meluraportti, ei vain yksinumeroista dB-luokitusta, koska yksinumeroiset luokitukset piilottavat 2 kHz:n vinkunan, joka herättää nukkujat.
OEM, ODM ja mitä bulk-ostajat oikeasti saavat
B2B-hankintatiimeille, jotka arvioivat tätä projektoriohjelmaa, olennainen kysymys on, mikä kuuluu OEM:iin verrattuna ODM:iin. Shenzhenin ulkopuolella sijaitsevalla tehtaallamme OEM-tilaukset ostavat standardi-SKU:mme ostajan brändietiketillä ja 12 viikon tuotannon läpimenoajalla yli 1 000 yksikön tilauksille. ODM-tilaukset alkavat ostajan spesifikaatiolomakkeesta, kestävät 16–22 viikkoa työkalu-muutoksista riippuen, ja toimitetaan korkeammalla yksikkökohtaisella hinnalla, koska BOM ei ole jaettu vähittäiskaupan kanssa.
Vähimmäistilausmäärä OEM-projektorille yksiöön -ohjelmaan on 500 yksikköä standardi-SKU:ille ja 1 000 yksikköä näyttöpaketin SKU:ille. ODM:lle MOQ alkaa 2 000 yksiköstä. Maksuehdot ovat 30 prosenttia T/T-talletus, 70 prosenttia B/L-kopiota vastaan vakiintuneille tileille, ja 50/50 ensimmäistä kertaa ostaville. Sertifioinnit, joita yleisesti ajamme yksiö-SKU:n rinnalla, sisältävät CE-RED:n, FCC Part 15:n, UKCA:n, RCM:n ja Energy Star 8.0:n, ja Energy Star tuo noin 6 viikon lisäläpimenoajan ensimmäistä kertaa sertifioinnille Energy Star -ohjeistuksen mukaan näyttöjen tuotekategoriassa.
Siisti yksiön projektorin asennus on enimmäkseen kaapelinhallintaharjoitus, joka on naamioitu audio-video-päätökseksi. EU:n ja Pohjois-Amerikan vähittäiskaupan kumppaneille toimittamissamme yksiköissä ensimmäisen 90 päivän vikatiheys on ylivoimaisesti kaapeli- ja kiinnitysongelma, ei optinen ongelma. Suunnittele se ennen laatikon avaamista.
Näin valitset yksiön projektorin: hankinnan tarkistuslista ja seuraavat askeleet
B2B-hankintatiimeille, jotka viimeistelevät projektori-SKU:ta vuoden 2026 vähittäiskaupan lanseeraukseen, seuraava askel on yllä olevan spesifikaatiosuodattimen muuntaminen sitovaksi ostotilaukseksi. Suosittelemme kolmea konkreettista siirtoa ennen talletusmaksua.
Yksiössä jokainen näkyvä kaapeli kilpailee sen estetiikan kanssa, josta maksat. Vuoden 2026 tason yksiön projektorin tulisi hyväksyä HDMI 2.1 eARC:lla vähintään yhdessä portissa, USB-C Power Deliveryllä 65 W tai enemmän toisessa portissa, ja erillinen RJ45 IP-ohjausta varten. USB-C PD -polku on tärkeä, koska sen ansiosta yksi kattoon hyväksytty USB-C-kaapeli kuljettaa videon, äänen ja virran suoratoistotikulle, mikä poistaa yhden virtalähteen näkyvien kaapeleiden määrästä. OEM-asiakkaamme, jotka spesifioivat yksiö-SKU:ta Saksan vähittäiskauppamarkkinoille Q1 2026, pyysivät meitä lisäämään toisen USB-C-portin erityisesti, jotta mukana tuleva dongle voisi jakaa kaapelireitin tulevan soundbar-päivityksen kanssa.
B2B-hankintatiimien on usein harkittava yksiön projektorin asennuksen tarkistuslistaa; RFQ:hen lisättävä spesifikaatiorivi on "toimitetaan 1,5 m valkoisella plenum-luokitellulla USB-C-kaapelilla, kaapelikanavan kiinnikkeellä ja peitelevyllä kattoläpivientiä varten." Nämä kolme lisävarustetta ovat paikka, jossa useimmat halvat OEM-ohjelmat leikkaavat kulmia, ja ne ovat se, mitä loppukäyttäjä huomaa ensimmäisenä päivänä.
Kolmanneksi, vahvista sertifiointimatriisi ja kohdemarkkinoiden etiketti ennen työkaluja. CE-RED, FCC Part 15, UKCA ja RCM etenevät rinnakkain 6 viikkoa kukin; Energy Star 8.0 lisää toiset 6 viikkoa ensimmäistä kertaa hakijoille Energy Star -näyttöohjeistuksen mukaisesti.
Seuraavat askeleet OEM- ja ODM-ostajille
Kolme kiinnitysmallia hallitsee keskusteluja, joita myynti-insinöörimme käyvät vähittäiskaupan ostajien kanssa yksiön projektorin asennuksesta. Kattoasennus 18–22 cm:n päästä seinästä pitää UST-linssin linjassa 80–100 tuuman ALR-näytön kanssa ja piilottaa jokaisen kaapelin yhteen kanavaan. Kelluva seinähylly, yleensä lasia tai valkotammiviilua, sopii vuokralaisille, jotka eivät voi porata kattoa, ja parhaiten kannettavan UST:n kanssa, joka painaa 1,2 kg tai vähemmän. Matala mediakaappi asettaa linssin 40–50 cm lattian yläpuolelle, jolloin kuva jää sohvakatselun ihanteellisen silmätason alapuolelle.
Saadaksesi syvällisemmän läpikäynnin BOM vs. ODM -tasapainosta, katso OEM-älyprojektorin valmistusoppaamme. Aloittaaksesi vuoden 2026 ohjelman, pyydä räätälöity tarjous ja ilmoita tavoiteyksikkömäärä, tavoite-ASP ja tavoitetoimituspäivä.
Usein kysytyt kysymykset
Mikä on paras yksiön projektori vuodelle 2026 alle 1 200 dollarin vähittäismyyntihinnalla?
| Kiinnitystyyppi | Sopii parhaiten | Kaapelin näkyvyys | Vuokralaisystävällinen | DataMax-oletus-SKU |
|---|---|---|---|---|
| Kattoasennus (18–22 cm:n etäisyys) | ALR-näyttö, 80–100 tuuman kuva | Piilotettu plenum-kanavaan | Ei | DM-U80-CEIL |
| Kelluva seinähylly | Vuokralaiset, lasiseinät | Näkyy, hallitaan klipseillä | Kyllä | DM-U80-SHELF |
| Matala mediakaappi | Makuuhuoneyksiöt, lapset | Näkyy, kulkee jalkalistan vieressä | Kyllä | DM-U80-CAB |
| Lattialla seisova UST-kärry | Alivuokrat, alle 6 kk oleskelut | Kyllä, kannettava | DM-U80-CART |
Kuinka käyttää projektoria yksiössä ilman erillistä näyttöseinää?
Malli on vain niin hyvä kuin sen kiinnitys, ja kiinnitys on vain niin hyvä kuin sen takana oleva runko tai ankkuri. Kipsilevylle ilman runkoa, määrittele vähintään 30 kg:n kuormituksen kestävä, kahden pisteen kiinnityslevyankkuri, ei yhden pisteen kipsilevyankkureita, joita useimmat vähittäismyyntipakkaukset sisältävät.
Kuinka äänekäs yksiön projektorin tulisi olla myöhäisillan katseluun?
Alle 28 dB yhden metrin päästä standarditilassa. Mikä tahansa kovempi kilpailee seinäheijastusten kanssa 25–35 neliömetrin yksiössä ja muuttuu väsyttäväksi 90 minuutin sisällä. Kolmannen oktaavin kaistaraporttimme jokaiselle SKU:lle on liitetty spesifikaatiolomakkeeseen pyynnöstä.
Mikä on vakio-OEM-MOK yksiön projektorin ohjelmalle?
500 yksikköä standardi-OEM-SKU:lle, 1 000 yksikköä näyttöpaketin SKU:lle ja 2 000 yksikköä ODM-rakenteelle. MOQ-ero heijastaa BOM-omistusta ja työkalujen poistoa, ei tehdaskapasiteettia.
Mikä on realistinen läpimenoaika 5 000 yksikön OEM-projektorin yksiöön -tilaukselle?
Vähittäismyyntilistaukset parhaasta projektorista yksiöön 2026 kattavat noin 40–60 SKU:ta millä tahansa viikolla suurimmilla Pohjois-Amerikan markkinapaikoilla. Noin kolmannes näistä SKU:ista epäonnistuu vähintään kahdessa niistä viidestä spesifikaatiosta, joilla on oikeasti väliä yksiön kokoonpanossa, ja useimmat listaukset eivät julkaise dataa, jota ostaja tarvitsee niiden suodattamiseen. Tämä osio on suodatin, jonka rakensimme omaan sisäiseen ostajakoulutusmateriaaliimme.
Tarvitsevatko yksiön projektorit erityisen kattoasennuksen?
Kyllä. UST-kattoasennus, joka on mitoitettu vähintään 8 kg:lle, ja jossa on 12 cm:n linssin pudotuskiinnike, pitää ultralyhyen heiton geometrian oikeana. Standardit projektorikiinnikkeet istuvat liian matalalla ja leikkaavat kuvan alareunaa. OEM-pakettimme toimitetaan UST-luokitellulla kiinnikkeellä oletus-SKU-kokoonpanona.
Toimialakonteksti vuoden 2026 ostosykliin
Vuonna 2025 OEM-projektorin yksiöön -eriä toimittaneiden 14 vähittäiskauppakumppanimme kesken keskimääräinen myyntivauhti 60 päivää lanseerauksen jälkeen oli 71 prosenttia avaavasta ostotilauksesta. 22–38 neliömetrin yksiöt kattoivat 64 prosenttia kokonaisyksikkömyynnistä, mikä vahvistaa yllä olevan spesifikaatiosuodattimen oikeaksi vähittäiskaupan kohteeksi laajemman kotiteatteriposition sijaan.
Aloita DataMaxin kanssa
- Mitattu heittosuhde 80 tuuman lävistäjällä on oltava 0,25:1 tai tiukempi, ei markkinointilukua 100 tuumalla.
- ANSI-lumen-lähtö, jonka on vahvistanut ulkoinen laboratorioraportti, ja raportin päivämäärä näkyvissä spesifikaatiolomakkeella.
- Natiivi kontrastisuhde vähintään 1 500:1 standarditilassa, koska yksiön projektori on lähellä seinää ja kaikki harmaa huuhtoutuminen näkyy välittömästi.
- Akustinen luokitus alle 30 dB yhden metrin päästä standarditilassa, ja kolmannen oktaavin kaistaraportti liitteenä.
- Bluetooth-äänen latenssi alle 40 ms SBC-koodekilla, jotta mukana tuleva kaukosäädin ja pariliitetty soundbar pysyvät huulisynkassa ilman erillistä lähetintä.
