Jakartalaiselta hotelliketjulta 100 yksikön RFQ-pyynnön saanut ostaja avaa PDF-datalehden, näkee 18 lyhennettä ensimmäisessä sarakkeessa ja sulkee kannettavan tietokoneen. Tuo yksi

Julkaistu: 30.06.2026 - 108 Katselukerrat

Näin luet projektorin datalehteä: vaiheittainen opas vuodelle 2026

Projektorin tietosheetin lukeminen: vaihe vaiheelta etenevä opas vuodelle 2026

Jakelian 100 yksikön RFQ-tarjouspyynnön Jakartaissa toimivan hotelliketjun ostajalle avautuu PDF-tietosheetin, ensimmäisessä sarakkeessa näkyy 18 lyhennettä ja kannettava sulkeutuu. Yksi asiakirja ratkaisee, toteutuuko käyttöönotto ajallaan vai siirtyykö se neljännesvuosikauden eteenpäin. SKU-sivujen oppiminen oikein poistaa epävarmuuden nopeasti, koska jokainen tietosheeti noudattaa samaa logiikkaa — kun saat rakenteen hajotettua, jokainen malli 2000-lumenin kannettavasta 20,000-lumenin laserlaitteeseen luetaan samalla tavalla. Seuraavien 900 sanan aikana käymme läpi juuri ne kentät, joiden DataMaxin OEM-asiakkaat pyytävät meidän kääntämään ensin, vihjeet, jotka paljastavat pelkän markkinointikansion, sekä hankintakysymykset, joihin voit vastata jopa supplieria soittamatta.

Yhteenveto

Moni ostaja, joka käsittelee Jakartan hotelliketjun 100 yksikön RFQ-tarjouspyyntöä, avaa PDF-tietosheetin, näkee ensimmäisessä sarakkeessa 18 lyhennettä ja sulkee kannettavan. Yksi asiakirja ratkaisee, toteutuuko käyttöönotto ajallaan vai siirtyykö se neljännesvuosikauden eteenpäin. SKU-sivujen oppiminen oikein poistaa epävarmuuden nopeasti, koska jokainen tietosheeti noudattaa samaa logiikkaa — kun saat rakenteen hajotettua, jokainen malli 2000-lumenin kannettavasta 20,000-lumenin laserlaitteeseen luetaan samalla tavalla. Seuraavien 900 sanan aikana käymme läpi juuri ne kentät, joiden DataMaxin OEM-asiakkaat pyytävät meidän kääntämään ensin, vihjeet, jotka paljastavat pelkän markkinointikansion, sekä hankintakysymykset, joihin voit vastata jopa supplieria soittamatta.

Ylimmän spesifikaatiolosion tulkinta (kirkkaus, resoluutio, valonlähde)

Projektorin tietosheetin oikea lukeminen alkaa vasemmasta yläkulmasta, jossa lähes jokainen valmistaja luettelee kirkkauden ensimmäisenä. Etsi ANSI-lumenien arvo — älä käytä ilmaisuja "LED-lumenit" tai "markkinointilumenit", jotka ovat noin 2,5–3 kertaa suurempia kuin saman laitteen ANSI-arvo. American National Standards Institute määrittelee ANSI IT7.228 -menetelmän yhdeksän pisteen ruudustolla, joka mitataan valokankaalta, joten kaikki tulosheetit, joissa ilmoitetaan vain yksi "kirkkaus" ilman ANSI-merkintää, pyöristävät arvon valmistajan hyväksi. OEM-ostajalle, joka hakee spesifikaatiot 50 paikkaiseen koulutushuoneeseen Hanoissa, tyypillinen tavoite on 3500–4500 ANSI-lumeniä; 200 paikkaiseen luentosaliin Manilassa tai São Paulossa turvallinen vähimmäisraja on 6000 ANSI-lumeniä.

  • Projektorin tietosheetin lukeminen alkaa neljästä ankkurikentästä: ANSI-lumenit, natiiviresoluutio, heijastussuhde ja valonlähteen tyyppi — nämä neljä lukua ratkaisevat 80 %:a B2B-hankinnan soveltuvuudesta.
  • Luotettava projektorin tietosheeti luettelee kontrastisuhteen sekä FOFO- että ANSI-menetelmillä sekä ilmoittaa melun dB-arvona tietyn etäisyyden ja korkeuden kohdalla.
  • Natiiviresoluutio voittaa "tuettu resoluutio" — 1920×1080 natiiviresoluutio 4K-syötteen tuella on vuoden 2026 perustaso toimisto- ja luokkalaiteostajille.
  • mallin tarkistaminen tarkoittaa myös sertifiointien tarkistamista — CE, FCC, RoHS, BIS ja KC näkyvät erillisinä kohtina, eivät vain alatunnisteiden logoina.
  • DataMaxin OEM-asiakkaat saavat jokaiselle mallille kaksisivuisen tietosheetin, jossa lumenitulos on mitattu eikä teoreettinen — pyydä sama jokaiselta arvioimaltasi toimittajalta.

Valonlähde on kolmas ankkurikenttä. Kolme käsitettä, jotka näet, ovat lamppu (UHP/UHE), LED ja laser (laserfosfori tai RGB-laser). Laserfosfori on nyt vuoden 2026 oletus 4000-lumenin ja suuremmissa segmenteissä, koska valonlähteen käyttöikä on 20 000–30 000 tuntia UHP-lampun 3000–5000 tunttiin verrattuna. Kysy, kenen lasermootori on integroitu — Texas Instrumentsin DMD-siru, Nichian tai OSRAMin laserdiodit sekä fosforipyörän toimittaja on nimettävä. Kustannuksia pudottavat valmistajat jättävät diodin merkin usein tyhjäksi, mikä on selvä merkki siitä, että diodi on nimettömä tavaraosa, jonka todellinen käyttöikä on lyhyempi.

Lumenit, ANSI-lumenit ja markkinointivero

Käytännön tietosheetien lukuohjeissa tietosheetin oikea lukeminen alkaa vasemmasta yläkulmasta, jossa lähes jokainen valmistaja luettelee kirkkauden ensimmäisenä. Etsi ANSI-lumenien arvo — älä käytä ilmaisuja "LED-lumenit" tai "markkinointilumenit", jotka ovat noin 2,5–3 kertaa suurempia kuin saman laitteen ANSI-arvo. American National Standards Institute määrittelee ANSI IT7.228 -menetelmän yhdeksän pisteen ruudustolla, joka mitataan valokankaalta, joten kaikki tulosheetit, joissa ilmoitetaan vain yksi "kirkkaus" ilman ANSI-merkintää, pyöristävät arvon valmistajan hyväksi. OEM-ostajalle, joka hakee spesifikaatiot 50 paikkaiseen koulutushuoneeseen Hanoissa, tyypillinen tavoite on 3500–4500 ANSI-lumeniä; 200 paikkaiseen luentosaliin Manilassa tai São Paulossa turvallinen vähimmäisraja on 6000 ANSI-lumeniä.

Natiiviresoluutio ja tuettu resoluutio

Jokaisen laitteen resoluutio-taulukossa piilee seuraava yleinen ansa. Useimmissa vuoden 2026 tutosheeteissä aloitetaan nyt sanalla "4K UHD", mutta pienellä painolla on merkitystä. Etsi kaksi riviä: natiiviresoluutio ja suurin tuettu tulo. "4K-projektoriksi" mainittu laite voi tarkoittaa natiiviresoluutiota 1920×1080 4K-pikselisiirtymällä — halvempi ja hieman pehmeämpi kuva — tai todellista 3840×2160-paneeliresoluutiota. Molemmat ovat kelvollisia, mutta niiden hinnat eroavat huomattavasti. DataMaxin asiakkaat, jotka tekevä tarjouksia Kaakkois-Aasian hallitustarjouspyynnöissä, tarvitsevat ehdottomasti todellisen natiivisen 4K-ilmoituksen spesifikaatioriviin, koska loppuk client's hankinta-auditoinnit hylkäävät pikselisiirtymäiset laitteet teknisistä syistä.

Heijastussuhde, linssisiirtymä ja asennuslaskenta

Ceiling mount installation with person on ladder using drill

Valonlähde on kolmas ankkurikenttä. Kolme käsitettä, jotka näet, ovat lamppu (UHP/UHE), LED ja laser (laserfosfori tai RGB-laser). Laserfosfori on nyt vuoden 2026 oletus 4000-lumenin ja suuremmissa segmenteissä, koska valonlähteen käyttöikä on 20 000–30 000 tuntia UHP-lampun 3000–5000 tunttiin verrattuna. Kysy, kenen lasermootori on integroitu — Texas Instrumentsin DMD-siru, Nichian tai OSRAMin laserdiodit sekä fosforipyörän toimittaja on nimettävä. Kustannuksia pudottavat valmistajat jättävät diodin merkin usein tyhjäksi, mikä on selvä merkki siitä, että diodi on nimettömä tavaraosa, jonka todellinen käyttöikä on lyhyempi.

Linssisiirtymä ilmoitetaan pystysuuntaisena ja vaakasuuntaisena alueena prosentteina — asennusluokan laitteissa on yleistä ±60 % pystysuunta ja ±30 % vaakasuunta siirtymä, kun ta kannettavissa malleissa arvo on nolla. Keilakorjausprosentit ovat sen vieressä; kannettavien SKU-iden vuoden 2026 perustaso on ±40° pystysuunnassa ja ±40° vaakasuunnassa, mutta kiinteän asennuksen ostajan kannattaa käsitellä keilakorjausta varatoimintona, ei ensisijaisena kohdistustyökaluna. Kysy, näyttääkö tietosheet heijastusetäisyyden laskuria tai sisältääkö se ladattavaa laskuritiedostoa — B2B-tarjouspyynnöistä vakavasti ottavat brändit julkaisevat STAMP/Excel-tiedoston, jotta AV-integraattori voi varmistaa sijainnin ennen kuorma-auton lähtöä.

Kontrasti, melu ja alahuomautukset

Tässä käytännönläheisessä opastuksessa tietosheetin kirkkauslukemien lukeminen ilman ylimääräistä maksamista perustuu yhteen sääntöön: IT7.228-standardin mukaan mitattu ANSI-lumenien arvo voittaa kaikki muut sivun kirkkausluvut. Jos tulosheetissä ilmoitetaan vain "4500 lumenia" ilman menetelmää, jaa arvo 2,4:llä arvioidaksesi ANSI-vastaavuuden — kyseessä on keskimääräinen markkinointi- ja ANSI-arvon ero kuluttajatason tutosheeteissä, joita olemme auditoineet asiakkaille Lagossa, Limassa ja Bukarestissa. Ulkotilakäyttö päivänvalossa, vähittäiskauppojen ikkunat näyttötehtävät ja kirkkaasti valaistut luokkahuoneet tarvitsevat kaikki korjatun ANSI-arvon, eivät kannen markkinointilukua. DataMax liittää jokaiseen toimittamaansa tietosheetin OEM-hankintaliitteen — vähimmäistilausmäärä SKU:ta kohti 100 yksikköä, 12 viikon tuotantoaika mukautetulle laiteohjelmistolle ja 3 vuoden taku määritellyllä RMA-käsittelyajalla — koska ensimmäisen sivun spesifikaatiokuvaus on epätäydellinen ilman taustalla olevaa kaupallista kuvausta.

Vaatimustenmukaisuus, turvallisuus ja tietosheetin sertifiointikuvakkeet

myös tämän projektorin resoluutiolosioissa on tarkistettava kuvasuhtekenttä. 16:9 on vakiota videoille ja suoratoistolle, 16:10 sopii vanhoille kannettavien tietoslideshowille, ja 4:3 näkyy yhä vanhoissa koulutustarjouspyynnöissä. Malli, joka on luetteloinut "1920×1200 natiivinen, 4K-tulo", tarjoaa 16:10-paneelin 4K-signaalin hyväksynnällä — hyödyllinen kaksikäyttöinen SKU sekoitetuille toimisto- ja luokkalaitekannoille.

SKU-turvallisuussivuilla on tarkistettava myös laserluokitusrivi. Laserfosfori- ja RGB-laserlaitteet yli 5000 lumenin valoluuksissa ovat tyypillisesti luokka 3R tai luokka 2 IEC 60825-1 -standardin mukaan, ja tietosheetin on ilmoitettava upotetun valonlähteen luokka, ei vain markkinointiluonnetta "laserfosforinäyttö". EU:n ja Australian koulutustarjouspyynnöissä luokka 1 on pakollinen luokkahuoneasennuksissa, joissa lapset voivat seistä linssin ulottuvilla. Olemme nähneet tarjousvastaukset hylättävän tämän yhden rivin vuoksi vähintään neljä kertaa vuonna 2025 OEM-kumppaniverkostossamme Frankfurtissa ja Sydneyssä.

Standardien lukeminen alahuomautuksista

Asentajille, jotka käsittelevät projektorien tietosheet-arviointeja, standardien alahuomautukset ovat paikka, jossa huolellinen ostaja havaitsee eron testatun ja vain paperilla sertifioidun laitteen välillä. Alahuomautuksen nimetävä testielin (TUV Rheinland, Intertek, SGS tai Bureau Veritas) ja standardin versiopäivämäärä — esimerkiksi "Tested per IEC 62047-1:2018". Tietosheet, jossa ilmoitetaan vain "CE compliant" ilman testilaboratorion nimeä, on riskivihje tarjouspyynnöille, jotka vaativat due diligence -dokumentaatiota. OEM-ostajille, jotka arvioivat vuoden 2026 projektoritietosheetin varastotarjontaa, pyydä testiraportin PDF-muodossa — DataMax toimittaa sen vakiona mille tahansa SKU:lle, jonka MOQ on yli 300 yksikköä.

Liitettävyys, I/O ja verkkospesifikaatiot

mallin liitettävyyslohkoissa on vuonna 2026 enemmän merkitystä kuin missään aiemmassa syklissä, koska keskimääräinen kokoushuone yhdistää nyt AirPlayn, Miracastin, USB-C:n ja vanhan VGA-tulon yhteen seinälevyyn. Modernin projektorin tietosheetin I/O-taulukossa pitäisi olla vähintään kaksi HDMI 2.1 -porttia (yksi eARC-tulolla äänen palauttamiseksi soundbarista), yksi USB-C DisplayPort alt-modilla ja 65 W:n teholla, RJ-45 LAN -liitin Crestron- tai Extron-ohjausta varten, RS-232C vanhoja huoneenohjausjärjestelmiä varten ja 3,5 mm:n äänilähtö kuulonapuja varten. Yksin HDMI-liittimellä vuonna 2026 toimitettava laite on päivitysriski hybridikokoushuoneiden laitekannoille.

Langaton yhteys, lähetys ja BYOD-yhteensopivuus

Tietosheet-arviointiprosessissa optiset spesifikaatiot ovat kohta, jossa monet ensikertalaiset tuojat menettävät rahaa asennuskustoihin. Heijastussuhderivi — esimerkiksi 1,21:1–1,52:1 — kertoo linssin ja valokankaan välisen etäisyyden jaettuna kuvan leveydellä. Lyheän heijastuksen tai ultra-short-throw-malli jää alle 0,4:1 ja asennetaan suoraan valokankaan yläpuolelle, mikä vähentää kattokiinnityksen työkustannuksia. Vahvista, mitataananko suhde zoomin laajalla vai kapealla puolella, koska 1,5× zoom-linssi muuttaa käyttökelpoista sijaintia 1–2 metriä tyypillisessä 3 metrin syvyisessä huoneessa. Linssisiirtymä ilmoitetaan pystysuuntaisena ja vaakasuuntaisena alueena prosentteina — asennusluokan laitteissa on yleistä ±60 % pystysuunta ja ±30 % vaakasuunta siirtymä, kun ta kannettavissa malleissa arvo on nolla. Keilakorjausprosentit ovat sen vieressä; kannettavien SKU-iden vuoden 2026 perustaso on ±40° pystysuunnassa ja ±40° vaakasuunnassa, mutta kiinteän asennuksen ostajan kannattaa käsitellä keilakorjausta varatoimintona, ei ensisijaisena kohdistustyökaluna. Kysy, näyttääkö tietosheet heijastusetäisyyden laskuria tai sisältääkö se ladattavaa laskuritiedostoa — B2B-tarjouspyynnöistä vakavasti ottavat brändit julkaisevat STAMP/Excel-tiedoston, jotta AV-integraattori voi varmistaa sijainnin ennen kuorma-auton lähtöä.

OEM-ostajille, jotka arvioivat projektorin tietosheet-oppaan kohtia varsinaisia tarjouspyyntövaatimuksia vasten, yllä oleva taulukko on ristintarkistus, jota DataMax soveltaa viikoittain näytekappaleiden validoinnin aikana. Sama tarkistuslista liitetään jokaiseen RFQ-vastaukseen, jonka toimitamme Meksikon kaupungin, Madridin ja Manilan jälleenmyyjille.

Lampun käyttöikä, virrankulutus ja kokonaiskustannuslaskenta

Projektorin kontrasti- ja melulukujen tarkistaminen on viimeinen vaihe ennen riskivihjeiden arviointia. Taulukossa pitäisi näkyä kaksi kontrastilukua: FOFO (full on, full off), joka ilmoitetaan usein arvona 100 000:1 tai suurempana, sekä ANSI-kontrasti, joka on rehellisempi luku ja on lähes aina välillä 200:1–1500:1. Jos näytetään vain FOFO, pyydä ANSI-luku — tämä yksi pyyntö muuttaa usein lyhyen listan tuloksia. Melu ilmoitetaan dB-arvona kahdessa tilassa: normaali ja eco. Vuoden 2026 5000-lumenin laserfosforilaitteille on tyypillinen jako 36 dB normaalissa / 28 dB eco-tilassa; hotelli- tai sairaala-asennuksessa ei eco-tilassa voi hyväksyä yli 32 dB:n arvoja kattokanava-asennukseen.

DataMax liittää jokaiseen toimittamaansa tietosheetin OEM-hankintaliitteen — vähimmäistilausmäärä SKU:ta kohti 100 yksikköä, 12 viikon tuotantoaika mukautetulle laiteohjelmistolle ja 3 vuoden taku määritellyllä RMA-käsittelyajalla — koska ensimmäisen sivun spesifikaatiokuvaus on epätäydellinen ilman taustalla olevaa kaupallista kuvausta.

Vertaileva spesifikaatiotaulukko

kolmen kilpailevan SKU:n projektorivertailu helpottuu huomattavasti alla olevalla matriisilla, joka on koottu todellisista OEM-näytekappaleista, joita auditointiimme vuoden 2026 ensimmäisen neljänneksen jälleenmyyjätarjouspyynnössä koulujärjestelmälle São Paulossa. Jokainen rivi vastaa kunkin tietosheetin todellista kohtaa, ei markkinointiyhteenvetoa.

Kenttäteknikoille, jotka suorittavat tietosheet-vaatimustenmukaisuuden tarkistuksia, sertifiointiosat ovat vaihe, joka erottaa puhtaan tuontierän LGOSin Apollan satamassa tai Pireuksen tullissa takavaroitetusta kontista. Sertifiointiryhmä sijaitsee yleensä kolmannella tai neljännellä sivulla, ja B2B-hankintapäällikön kannattaa käsitellä tätä sivua samalla huomiolla kuin lumenien määrää. Neljä merkkiä, joilla on suurin merkitys rajatylissä tapahtuvaan projektorihankintaan vuonna 2026, ovat CE Euroopan talousalueelle, FCC Pohjois-Amerikalle, CCC Manner-kiinalle ja RoHS vaarallisten aineiden rajoittamiseksi. Mallia, josta puuttuu jokin näistä, ei voi laillisesti tullata kohdemarkkinoille, eikä puutetta havaita ennen kuin kontti on merellä. Monissa SKU-turvallisuussivuilla on tarkistettava myös laserluokitusrivi. Laserfosfori- ja RGB-laserlaitteet yli 5000 lumenin valoluuksissa ovat tyypillisesti luokka 3R tai luokka 2 IEC 60825-1 -standardin mukaan, ja tietosheetin on ilmoitettava upotetun valonlähteen luokka, ei vain markkinointiluonnetta "laserfosforinäyttö". EU:n ja Australian koulutustarjouspyynnöissä luokka 1 on pakollinen luokkahuoneasennuksissa, joissa lapset voivat seistä linssin ulottuvilla. Olemme nähneet tarjousvastaukset hylättävän tämän yhden rivin vuoksi vähintään neljä kertaa vuonna 2025 OEM-kumppaniverkostossamme Frankfurtissa ja Sydneyssä.

Hankintaprosessi tietosheetin hyväksynnän jälkeen

projektorin hyväksyminen hankintaprosessiin käynnistää yleensä kolme myöhempää vaihetta: kolmannen osapuolen ennen lähetystä tehtävän tarkastuksen (PSI), työkaluista riippumattoman oman brändin sarjan yli 1000 yksikön tilauksille ja laiteohjelmiston kuvan lukitsemisen. DataMax järjestää PSI-arvioinnin TUV:n tai Intertekin kautta Shenzhenin toimipaikassamme, ja käsittelyaika on 5 työpäivää ennen kontin lastausta. Omaan brändiin perustuvat SKU:t (etulemyn logo, käynnistysanimaatio, OSD-kielipaketti) lisäävät 3 viikkoa vakioon 12 viikon toimitusaikaan ja vaativat allekirjoitetun taideteos-PDF:n sekä ostotilauksen. Laiteohjelmiston lukitseminen — tiettyjen valikkojen, kuten AirPlayn, poistaminen rajoitetuilla markkinoilla — on viimeinen vaatimustenmukaisuusportti ennen kaupallisen laskun antamista.

Tietosheet-oppaan standardien alahuomautukset ovat paikka, jossa huolellinen ostaja havaitsee eron testatun ja vain paperilla sertifioidun laitteen välillä. Alahuomautuksen nimetävä testielin (TUV Rheinland, Intertek, SGS tai Bureau Veritas) ja standardin versiopäivämäärä — esimerkiksi "Tested per IEC 62047-1:2018". Tietosheet, jossa ilmoitetaan vain "CE compliant" ilman testilaboratorion nimeä, on riskivihje tarjouspyynnöille, jotka vaativat due diligence -dokumentaatiota. OEM-ostajille, jotka arvioivat vuoden 2026 projektoritietosheetin varastotarjontaa, pyydä testiraportin PDF-muodossa — DataMax toimittaa sen vakiona mille tahansa SKU:lle, jonka MOQ on yli 300 yksikköä.!miten lukea projektorin tietosheetin vertailutaulukko, jossa laserprojektorien spesifikaatiot on esitetty rinnakkain

Mitä tarkistaa projektorin tietosheetistä ennen ostotilauksen allekirjoittamista

Käytännön tietosheet-oppaissa tietosheet-rivien läpikäynti lopullisessa lyhyen listan istunnossa tarkoittaa suodattamista hankintarajoitteita vasten, ei kuluttajien toivelistoja. Asentajille, jotka käsittelevät projektorihankintaa, B2B-jälleenmyyjille ja hankintapäälliköille ne rivit, jotka siirtävät SKU:n "lyhyelle listalle" — "allekirjoitettuun ostotilaukseen", ovat vähimmäistilausmäärä (MOQ), toimitusaika, laiteohjelmiston lukituspolitiikka, näytekappalepolitiikka ja yhteyskanta teknisiin muutostilauksiin (ECO). Mikä tahansa epäselvyys näissä viidessä rivissä on signaali riskistä seuraavassa konttilaskussa. Jokaisen mallin liitettävyyslohkoissa on vuonna 2026 enemmän merkitystä kuin missään aiemmassa syklissä, koska keskimääräinen kokoushuone yhdistää nyt AirPlayn, Miracastin, USB-C:n ja vanhan VGA-tulon yhteen seinälevyyn. Modernin projektorin tietosheetin I/O-taulukossa pitäisi olla vähintään kaksi HDMI 2.1 -porttia (yksi eARC-tulolla äänen palauttamiseksi soundbarista), yksi USB-C DisplayPort alt-modilla ja 65 W:n teholla, RJ-45 LAN -liitin Crestron- tai Extron-ohjausta varten, RS-232C vanhoja huoneenohjausjärjestelmiä varten ja 3,5 mm:n äänilähtö kuulonapuja varten. Yksin HDMI-liittimellä vuonna 2026 toimitettava laite on päivitysriski hybridikokoushuoneiden laitekannoille.

  • MOQ: DataMaxin vakio-MOQ alkaa 100 yksiköstä mallissa DM-LS4500W ja nousee 500 yksikköön EDLA-sertifioiduissa versioissa. Alle 100 yksikön tarjouspyynnöt ohjataan valtuutettujen jälleenmyyjien varastoon tehtaan tuotantolinjan sijaan.
  • Toimitusaika: 12 viikkoa vakio-SKUille, 15 viikkoa laiteohjelmiston lukituille yksiköille ja 18 viikkoa täysille oman brändin sarjoille yli 1000 yksikön tilauksissa.
  • Näytekappalepolitiikka: 3 maksullista arviointiyksikköä lähetetään Shenzhenistä 7 arkipäivän kuluessa, ja summa hyvitetään ensimmäistä yli 500 yksikön ostotilausta vastaan.
  • Laiteohjelmiston lukitus: Tuettu Android-, Linux- ja RTOS-käännöksissä; toimitusajan vaikutus on 3 viikkoa.
  • Yhteyskanta: Contact-Projector.com aktiivisia tarjouksia varten, pyydä räätälöity tarjous tarjouspyöntöihin 24 tunnin kuluessa.

Kenttäteknikoille, jotka suorittavat tietosheetien langattoman yhteyden arviointeja, langattoman yhteyden spesifikaatioiden pitäisi alkata Wi-Fi-standardilla (Wi-Fi 6E tai Wi-Fi 7), Bluetooth-versiolla (vähintään 5,3 matalan viiveen ääniin kuulolaitteisiin) ja tuetuilla lähetysprotokollilla. Sisäänrakennetut AirPlay 2, Miracast ja Chromecast kattavat noin 95 % B2B-toimistojen BYOD-liikenteestä. Koulutuksessa tarkista, ilmoittaako tietosheet Google EDLA -sertifioinnin — tämä yksi rivi määrää, voiko projektori käyttää suoraan Google Classroomsia ja Play Storea, mikä on aiheuttanut jyrkän SKU-jaon vuoden 2026 OEM-putkessamme. EDLA-sertifioiduilla yksiköillä on noin 12 %:n lisäys materiaalikustannuksiin, mutta asennusjakso lyhenee puoleen.

Mistä jatketa

Seuraavat vaiheet aktiivisille tarjouksille

SpesifikaatiolohkoMitä vahvistaaVuoden 2026 viitearvoRiski, jos puuttuu
HDMI-portit2× HDMI 2.1, 1× eARC-tuellaHDMI 2.1a -spesifikaatioVanha AV-matriisi vaaditaan
USB-CDP alt-mode + 65W PDUSB PD 3.1Sovelmien sotku, erillinen laturi
Langaton yhteysWi-Fi 6E + AirPlay 2 + MiracastIEEE 802.11axBYOD-sovelma jokaista käyttäjää kohti
LAN-ohjausRJ-45 + RS-232C + CrestronCrestron XiO CloudManuaalinen kytkin jokaisessa huoneessa
VerkkoturvallisuusWPA3-Enterprise, 802.1XWPA3-2023 -spesifikaatioIT estää yrityksen RFP-tarjouspyynnöissä

OEM-ostajille, jotka arvioivat projektorin tietosheet-oppaan kohtia varsinaisia tarjouspyyntövaatimuksia vasten, yllä oleva taulukko on ristintarkistus, jota DataMax soveltaa viikoittain näytekappaleiden validoinnin aikana. Sama tarkistuslista liitetään jokaiseen RFQ-vastaukseen, jonka toimitamme Meksikon kaupungin, Madridin ja Manilan jälleenmyyjille.

Ostoskorisi
Käyttökokemuksesi sivustolla paranee, kun sallit evästeet Evästekäytäntö