Julkaistu: 27.03.2026 - 117 Katselukerrat
Miten valita projektori vähittäiskauppaan: vaiheittainen 2026 opas
Taustaa
Miten valita projektori vähittäiskauppaan lähtee liikkeelle konkreettisesta ostajan ongelmasta: kosmetiikkaketjun merchandising-päällikkö Bangkokissa tarvitsee kattoon asennettavan laitteen, joka pyörii 14 tuntia päivässä, heittää 110-tuumaisen kuvan taustavalaistulle hyllyseinälle ja kestää 32°C:n myymäläolosuhteet, joissa on pölyä ja kosteutta. Tämä toimeksianto ei muistuta lainkaan olohuonekäyttöä, mutta silti monet ostajat specifioivat kuluttajille tarkoitetun elokuvaprojektorin ja ihmettelevät sitten, miksi kuva haalenee LED-kohdevalojen alla. Projektorin valinta oikein tarkoittaa kirkkauden, heittosuhteen, käyttöjakson ja huollon saatavuuden käsittelemistä kovina reunaehtoina eikä miellyttävinä lisinä. Tämä DataMaxin toimitustiimin opas johdattaa B2B-hankintatiimit ja vähittäiskaupan toimijat teknisen tarkistuslistan läpi, jota itse käytämme, kun OEM/ODM-asiakkaamme kertovat tarpeistaan myymälöiden digitaalisen signage-projektien osalta.
Projektorin kirkkauden sovittaminen myymäläympäristöön
SKU alkaa lumen-arvolla, mutta luku merkitsee vain suhteessa näytön pinnalle osuvaan ympäristön valoon. American National Standards Institute on julkaissut ANSI ITPA-199.2 -lumenstandardin, joka määrittelee, miten projektorin kirkkaus on mitattava kalibroidulla 1.0-vahvistuksen valkoisella näytöllä yhdeksästä ANSI-pisteestä. Mikä tahansa alle 3 000 ANSI lumenin arvo näyttää haalealta 500 luxin kohdevalaistuksessa, kun taas aurinkoiselle atrium-liiketilalle tarvitaan 5 500 ANSI lumenia tai enemmän 100-tuumaisen diagonaalin tuottamiseen. Tyypillisen ostoskeskus- tai butiikkivalaistuksen malliprojektorille tämä tarkoittaa 3 500–4 500 ANSI lumenin budjetointia käyttöalueeksi, ja arvon todentamista lux-mittarilla suunnitellulla näyttöpinnalla.
Laitteen kirkkaustasot myymälätyypeittäin
Käytännön projektorin valintaoppaassa, joka sopii vähittäiskauppaan, alkaa konkreettisella ostajan ongelmalla: kosmetiikkaketjun merchandising-päällikkö Bangkokissa tarvitsee kattoon asennettavan laitteen, joka pyörii 14 tuntia päivässä, heittää 110-tuumaisen kuvan taustavalaistulle hyllyseinälle ja kestää 32°C:n myymäläolosuhteet, joissa on pölyä ja kosteutta. Tämä toimeksianto ei muistuta lainkaan olohuonekäyttöä, mutta silti monet ostajat specifioivat kuluttajille tarkoitetun elokuvaprojektorin ja ihmettelevät sitten, miksi kuva haalenee LED-kohdevalojen alla. Projektorin valinta oikein tarkoittaa kirkkauden, heittosuhteen, käyttöjakson ja huollon saatavuuden käsittelemistä kovina reunaehtoina eikä miellyttävinä lisinä. Tämä DataMaxin toimitustiimin opas johdattaa B2B-hankintatiimit ja vähittäiskaupan toimijat teknisen tarkistuslistan läpi, jota itse käytämme, kun OEM/ODM-asiakkaamme kertovat tarpeistaan myymälöiden digitaalisen signage-projektien osalta.
SKU:n valonlähde ja käyttöjakso
Mallin valonlähdevalinnat kiertyvät käyttöjakson ympärille. Vähittäiskaupan signage pyörii 12–18 tuntia päivässä, mikä tappaa lamppupohjaiset UHP-laitteet 8–12 kuukaudessa. Laser-fosfori- ja RGB-laser-valomoottorit on mitoitettu 20 000–30 000 tunnin 24/7-käyttöön, mikä tarkoittaa noin 4–6 vuotta ennen kuin laserdiodin kirkkaus laskee 50 %:iin. Me DataMaxilla olemme toimittaneet laser-fosforilaitteita eurooppalaiselle päivittäistavaraketjulle, joka pyörittää niitä 16 tuntia päivässä yli 26 kuukauden ajan ilman yhtäkään valomoottorin vaihtoa, perustuen huoltotiimimme keräämään kenttädataan. Laitteen pitkäikäisyys tarkoittaa myös pölysuojatun kotelon spesifiointia — IP5X tai parempi — koska myymälöiden ilmastointi kierrättää jatkuvasti hienoja hiukkasia optiikkamoduuleihin.
Tämän projektorin heittosuhde ja asennusgeometria

Jokainen SKU alkaa lumen-arvolla, mutta luku merkitsee vain suhteessa näytön pinnalle osuvaan ympäristön valoon. American National Standards Institute on julkaissut ANSI ITPA-199.2 -lumenstandardin, joka määrittelee, miten projektorin kirkkaus on mitattava kalibroidulla 1.0-vahvistuksen valkoisella näytöllä yhdeksästä ANSI-pisteestä. Mikä tahansa alle 3 000 ANSI lumenin arvo näyttää haalealta 500 luxin kohdevalaistuksessa, kun taas aurinkoiselle atrium-liiketilalle tarvitaan 5 500 ANSI lumenia tai enemmän 100-tuumaisen diagonaalin tuottamiseen. Tyypillisen ostoskeskus- tai butiikkivalaistuksen malliprojektorille tämä tarkoittaa 3 500–4 500 ANSI lumenin budjetointia käyttöalueeksi, ja arvon todentamista lux-mittarilla suunnitellulla näyttöpinnalla.
Mallin linssivaihtoehdot ja näytön koko
Laitteen linssivaihtoehdot jakautuvat neljään käytännön kategoriaan. Ultra-short throw (0.19:1–0.35:1) sopii ikkunanäytöille ja hyllynreunan signageen, jossa projektori on muutaman tuuman päässä näytöstä. Short throw (0.4:1–0.8:1) toimii menutauluissa ja tiskipromootioissa. Standard throw (1.0:1–1.5:1) on oletus kattoon asennettavissa elokuvatyylisissä asennuksissa. Long throw (yli 1.5:1) on harvinainen vähittäiskaupassa, mutta sitä esiintyy varasto- ja ulkosignage-tarjouksissa. Tämän projektorin näytön koko riippuu heittosuhteesta ja käytettävissä olevasta syvyydestä: 0.25:1 UST 50 cm heitolla tuottaa noin 90-tuumaisen diagonaalin, kun taas 1.2:1 standard 3 m heitolla tuottaa noin 110 tuumaa.
Projektorin kiinnitys, turvallisuus ja huollon saatavuus
Tämän projektorin kirkkaustasot jakautuvat selkeästi myymälämuodon mukaan. Päivittäistavarakaupat ja apteekit, joissa on 300–600 luxia ylävaloa, tarvitsevat vähintään 3 500 ANSI lumenia. Muotiboutique't 200–400 luxilla voivat toimia 2 500–3 500 ANSI lumenilla, jos näyttö on etäällä ikkunan häikäisystä. Autoliikkeet, lentoasemien aulat ja big-box-myymälöiden sisäänkäynnit 800–1 500 luxilla vaativat 5 000–8 000 ANSI lumenia, usein multi-laser-valomoottorista. Projektori yläpäässä tarkoittaa raskaamman kotelon (tyypillisesti 8–14 kg) hyväksymistä, kovempaa tuulettimen ääntä (38 dB tai enemmän) ja korkeampaa hintapistettä — yleensä 1 800–4 500 dollaria tukkuhintana per laite.
Laitteen hankinta ja OEM/ODM-tekijöiden tarkastelu
Tämä projektori B2B-hankinnan näkökulmasta tuo kolme lisäkovaa reunaehtoa spesifikaatioiden päälle. Minimitilausmäärä custom-brändätyille vähittäiskaupan projektoreille Shenzhenin tehtaallamme alkaa tyypillisesti 200 yksiköstä per SKU, ja toimitusaika on 12 viikkoa tilauksesta ex works -toimitukseen. Ostajien tulisi vaatia FCC-, CE-, CCC-, KC- ja PSE-sertifikaatit etukäteen sekä firmware-lukko, joka estää loppukäyttäjiä vaihtamasta tulolähdettä tai CMS-asetuksia. Rutiininomaisesti räätälöimme käynnistyslogoja, splash-näyttöjä ja kaukosäätimen painikemappauksia vähittäiskauppaketjuille — tämän tason ODM-tuki on ero kuluttajaprojektorin ja oikean retail-tason laitteen välillä. Projektorin tehdashyväksyntä sisältää siksi tehdauditin, 5–10 yksikön pilottierän ja allekirjoitetun firmware-roadmapin ennen tuotantositoumusta.
SKU:n liitettävyys, CMS ja sisältötyönkulut
Yhden mallin valonlähdevalinnat kiertyvät käyttöjakson ympärille. Vähittäiskaupan signage pyörii 12–18 tuntia päivässä, mikä tappaa lamppupohjaiset UHP-laitteet 8–12 kuukaudessa. Laser-fosfori- ja RGB-laser-valomoottorit on mitoitettu 20 000–30 000 tunnin 24/7-käyttöön, mikä tarkoittaa noin 4–6 vuotta ennen kuin laserdiodin kirkkaus laskee 50 %:iin. Me DataMaxilla olemme toimittaneet laser-fosforilaitteita eurooppalaiselle päivittäistavaraketjulle, joka pyörittää niitä 16 tuntia päivässä yli 26 kuukauden ajan ilman yhtäkään valomoottorin vaihtoa, perustuen huoltotiimimme keräämään kenttädataan. Laitteen pitkäikäisyys tarkoittaa myös pölysuojatun kotelon spesifiointia — IP5X tai parempi — koska myymälöiden ilmastointi kierrättää jatkuvasti hienoja hiukkasia optiikkamoduuleihin.
Projektorin ääni, tuulettimen melu ja asiakaskokemus
SKU:n tuulettimen melu on osa asiakaskokemusta, ei pelkkä spesifikaationumero. 38 dB:n täydellä kirkkaudella toimiva laite sopii lentoaseman aulaan, mutta on mahdoton hyväksyä koruliikkeessä, jossa asiakkaat kumartuvat tarkastelemaan timantteja. Etsi 28–32 dB:n eco-mode-arvoja ja varmista, tukeeko projektori ajastettua kirkkauden säätöä niin, että laite himmenee myymälän aukioloajan jälkeen. Mallin ääni tarkoittaa myös kysymystä, tarvitsetko sisäänrakennetut 10 W–20 W kaiuttimet vai ulkoisen linjalähdön myymälän äänijärjestelmään — useimmat vähittäiskauppa-asennukset käyttävät jälkimmäistä pitääkseen audiovyöhykkeet myymäläpäällikön hallinnassa.
Laitteen budjettitasojen ja kokonaiskustannusten tarkastelu
Tämän projektorin budjettitasot jakautuvat kolmeen työkategoriaan. Entry-tason vähittäiskauppayksiköt maksavat 250–600 dollaria tukkuhintaan 3 000–4 000 ANSI lumenilla, perus-UST-linssillä ja lamppu- tai budjetti-laser-moottorilla. Keskihintaiset vähittäiskauppayksiköt maksavat 700–1 800 dollaria tukkuhintaan 4 000–5 500 ANSI lumenilla, asianmukaisella laser-fosfori-moottorilla, IP5X-pölysuojauksella ja 3 vuoden takuulla. Premium-tason vähittäiskauppayksiköt maksavat 2 000–4 500 dollaria tukkuhintaan 6 000 ANSI lumenilla tai enemmän, RGB-laserilla, moottoroidulla tarkennuksella ja täydellä ODM-brändäyksellä. Projektorin TCO sisältää myös suodattimien vaihdon (6–12 kuukauden välein, 15–40 dollaria), laserin hajoamisen vuonna 5 (tyypillisesti 20–30 % kirkkauden menetys) ja kattoasennustarvikkeet 50–150 dollaria per sijainti.

SKU:n pilottitestaus, sertifiointi ja vaatimustenmukaisuus
500 yksikön käyttöönotto, jossa pilottivaihe ohitetaan, on tapa, jolla vähittäiskauppabrändit päätyvät 80 000 dollarin arvoon kattoon asennettuja paperipainoja. Olemme astuneet jälkikäteen tehtyihin auditointeihin, joissa merchandising-johtaja olisi halunnut heittää OEM-valmistajan ulos ikkunasta — ei siksi, että projektori olisi viallinen, vaan siksi, että insinööritiimi ei koskaan validoinut laitetta varsinaista myymäläympäristöä vastaan.
Projektorin asennusgeometria määrää, sopiiko laite edes kattoonteloon. Heittosuhde, laskettuna heittoetäisyys jaettuna kuvan leveydellä, vaihtelee 0.19:1 ultra-short throw'ille (UST) 1.5:1 tai enemmän standard throw'ille. UST-projektori voi istua 50 cm katon alapuolella ja tuottaa silti 100-tuumaisen kuvan, mikä on merkityksellistä vähittäiskaupassa, jossa katon korkeus on usein 2,6–3,2 metriä. SKU:n katon vapaa tila tarkoittaa myös kaapelikourujen suunnittelua: HDMI- tai HDBaseT-vedot 10–30 metriä, plus virtapiste, plus verkkokaapeli CMS-syöttöä varten.
Sertifiointi on toinen portti. Pohjois-Amerikan käyttöönotoissa varmista UL 62368-1 -listaus, FCC Part 15 Class B -vaatimustenmukaisuus ja Energy Star 8.0 -yhteensopivuus. EU:ta varten laite tarvitsee CE-merkinnän Low Voltage Directive 2014/35/EU:n ja EMC Directive 2014/30/EU:n mukaisesti, sekä RoHS 3:n (EU 2015/863) rajoitettujen aineiden listalta. Tämän projektorin vaatimustenmukaisuusdokumentaation tulisi sisältää allekirjoitettu Declaration of Conformity, akkreditoidun laboratorion testiraportti (TUV, Intertek tai SGS) ja maakohtainen etikettitiedosto valmiina tullivälittäjällesi. Toimitamme rutiininomaisesti 40-sivuisen vaatimustenmukaisuuspaketin per SKU — mitä vähemmän, sen punaisempi lippu hankinnan aikana.
Projektorin MOQ, toimitusaika ja hankintalogistiikka
Yhden laitteen linssivaihtoehdot jakautuvat neljään käytännön kategoriaan. Ultra-short throw (0.19:1–0.35:1) sopii ikkunanäytöille ja hyllynreunan signageen, jossa projektori on muutaman tuuman päässä näytöstä. Short throw (0.4:1–0.8:1) toimii menutauluissa ja tiskipromootioissa. Standard throw (1.0:1–1.5:1) on oletus kattoon asennettavissa elokuvatyylisissä asennuksissa. Long throw (yli 1.5:1) on harvinainen vähittäiskaupassa, mutta sitä esiintyy varasto- ja ulkosignage-tarjouksissa. Tämän projektorin näytön koko riippuu heittosuhteesta ja käytettävissä olevasta syvyydestä: 0.25:1 UST 50 cm heitolla tuottaa noin 90-tuumaisen diagonaalin, kun taas 1.2:1 standard 3 m heitolla tuottaa noin 110 tuumaa.
| Hankintataso | MOQ | Toimitusaika | Räätälöinti | Tyypillinen käyttökohde |
|---|---|---|---|---|
| Varasto + firmware-lukko | 50 yksikköä | 2–3 viikkoa | Splash-näyttö, painikemappaus | Pop-up-myymälät, kausiaktoinnit |
| Kevyt ODM | 100 yksikköä | 4–6 viikkoa | Väri, pakkaus, kaukosäätimen layout | Alueelliset vähittäiskauppaketjut |
| Täysi ODM | 300–500 yksikköä | 10–14 viikkoa | Kotelo, linssi, firmware, brändi | Kansalliset lippulaivakäyttöönotot |
Laitteen asennusstandardit ja kiinnitysinsinöörityön huomioiminen
Jokaisen SKU:n kiinnitys ja huollon saatavuus on osa osto-opasta, jonka useimmat kuluttaja-arvostelut ohittavat. Kattokiinnikkeiden on tuettava 2–3 kertaa projektorin paino turvallisuuden vuoksi, ja kotelossa on oltava turvapalkki tai K-slot varastamisen estämiseksi. Suodatinluukkujen on oltava saavutettavissa katon alapuolelta — ei ilmanvaihtokanavien takaa — jotta teknikko voi vaihtaa pölysuodattimen alle viidessä minuutissa. Mallin huoltosuunnittelu vaatii myös OEM-valmistajalta MTBF-luvun (mean time between failures), mielellään yli 30 000 tuntia laserlaitteille, ja taatun 3 tai 5 vuoden takuun alueellisilla RMA-keskuksilla.
Kaapelivedot ovat seuraava kipukohta. Projektorin kaapeli-infrastruktuurin tulisi spesifioida plenum-rated CAT6A HDBaseT-vedoille yli 30 m, ja varmistaa, että OEM toimittaa projektorin lukittuvalla HDMI-pigtaililla estämään tärinäkatkokset varastokäytävän yläpuolella. UST-yksiköille, jotka istuvat credenza-työpöydällä, jätä 25 cm takaväliä lämmön poistoaukoa varten ja 5 cm sivuväliä ilmanottoa varten; tätä tiukempi tila laukaisee termisen kuristuksen 45°C ympäristössä.

SKU:n 2026 spesifikaatiotrendit ja hankintaroolikartta
Tämä projektori B2B-hankinnan näkökulmasta tuo kolme lisäkovaa reunaehtoa spesifikaatioiden päälle. Minimitilausmäärä custom-brändätyille vähittäiskaupan projektoreille Shenzhenin tehtaallamme alkaa tyypillisesti 200 yksiköstä per SKU, ja toimitusaika on 12 viikkoa tilauksesta ex works -toimitukseen. Ostajien tulisi vaatia FCC-, CE-, CCC-, KC- ja PSE-sertifikaatit etukäteen sekä firmware-lukko, joka estää loppukäyttäjiä vaihtamasta tulolähdettä tai CMS-asetuksia. Rutiininomaisesti räätälöimme käynnistyslogoja, splash-näyttöjä ja kaukosäätimen painikemappauksia vähittäiskauppaketjuille — tämän tason ODM-tuki on ero kuluttajaprojektorin ja oikean retail-tason laitteen välillä. Projektorin tehdashyväksyntä sisältää siksi tehdauditin, 5–10 yksikön pilottierän ja allekirjoitetun firmware-roadmapin ennen tuotantositoumusta.
Laitteen ROI-mallinnus ja takaisinmaksulaskenta läpikäynti
Tämän projektorin ROI alkaa niistä kustannuseristä, joita todella hallitset. Yksi painettu akryylikyltti maksaa 40–120 dollaria per yksikkö ja vaihdetaan 6–18 kuukauden välein. 900 dollarin projektori, joka näyttää samaa sisältöä, leikkaa tämän toistuvan tulostekulun sekä vaihtotyön, 14–20 kuukauden jälkeen lippulaivamyymälässä, joka vaihtaa kampanjoita kuukausittain. Projektorin takaisinmaksulaskennan tulisi sisältää 0,18 kWh keskikulutus, 0,12 dollaria per kWh kaupallinen sähkö ja 20 % sisältöpäivityspreemio CMS-lisensoinnista. 250 myymälän laivueessa ero on tyypillisesti 180 000–260 000 dollaria vuosittaisissa tulostussäästöissä — riittävästi rahoittamaan laitteistopääoma yhden tilivuoden sisällä.
Useimpien mallien liitettävyys on silta laitteiston ja merchandising-tiimin sisältökalentirin välillä. Retail-tason laite tarvitsee vähintään kaksi HDMI 2.0 -tuloa, yhden HDBaseT- tai RJ-45-verkkopudotuksen ja sisäänrakennetun Wi-Fi- tai 4G-moduulin pilvi-CMS-syöttöä varten. Laitteen CMS-integraatio tarkoittaa kysymistä OEM-valmistajalta, toimitetaanko projektori Android AOSP -versiolla, Linux SDK:lla vai Windows IoT -kuvalla, joka sopii signage-toimittajaasi (BrightSign, Scala, Broadsign tai Yodeck). Tämän projektorin varajärjestelmäsuunnittelu on myös merkityksellinen: laite, joka voi siirtyä USB-tikku-silmukkaan verkon kaatuessa, estää mustan näytön virtakatkoksen aikana.
Miten valita projektori vähittäiskauppaan 2026 hankintaroolikartan tarkistuslista
Ostajalähtöinen opas projektorien valinnassa vähittäiskauppaan 2026 hankinnassa tulisi päättyä kirjalliseen tarkistuslistaan, jonka hankintatiimi allekirjoittaa ennen ennakkomaksua. Varmista: ANSI lumen -lähtö todennettuna näytöllä, ei linssissä; 30 000 tunnin laser-ikä julkaistulla hajoamiskäyrällä; IP5X tai parempi pölysuojaus; UL/CE/FCC/Energy Star -sertifikaatit päivätty 12 kuukauden sisällä; CMS-kumppanin yhteensopivuus testattuna live-verkossa; pilottiraportti allekirjoitettuna merchandising-päällikön toimesta; firmware-roadmap kirjallisesti sitoutettuna 36 kuukaudeksi; ja 3 vuoden takuu 48 tunnin RMA-käsittelyajalla.
Yhden SKU:n tuulettimen melu on osa asiakaskokemusta, ei pelkkä spesifikaationumero. 38 dB:n täydellä kirkkaudella toimiva laite sopii lentoaseman aulaan, mutta on mahdoton hyväksyä koruliikkeessä, jossa asiakkaat kumartuvat tarkastelemaan timantteja. Etsi 28–32 dB:n eco-mode-arvoja ja varmista, tukeeko projektori ajastettua kirkkauden säätöä niin, että laite himmenee myymälän aukioloajan jälkeen. Mallin ääni tarkoittaa myös kysymystä, tarvitsetko sisäänrakennetut 10 W–20 W kaiuttimet vai ulkoisen linjalähdön myymälän äänijärjestelmään — useimmat vähittäiskauppa-asennukset käyttävät jälkimmäistä pitääkseen audiovyöhykkeet myymäläpäällikön hallinnassa.
Seuraavat askeleet: miten valita projektori vähittäiskauppaan DataMax-hankintatyönkulun avulla
Ostajille, jotka opettelevat projektorin valintaa vähittäiskauppaan, siirtyy spesifikaatioarkista allekirjoitettuun ostotilaukseen, kun hankintatiimi lukitsee kolme operatiivista porttia: MOQ-käytännön, näytteen arviointiajan ja toimitusaikasitoumukset. B2B-ostajille, jotka työskentelevät suoraan DataMaxin kanssa, standardi projektorin MOQ alkaa 200 yksiköstä per SKU ODM-rakennuksille ja 50 yksiköstä per SKU OEM-uudelleenpinnoille, näytekäytäntö kattaa 1–3 arviointiyksikköä toimitettuna 7 arkipäivässä Shenzhenin linjalta. Toimitusaika on 25–35 päivää OEM-uusintatilauksille ja 45–60 päivää ensikertalaisille ODM-työkaluille, jotka lukitsemme kirjallisesti pääsopimuksen sisään. B2C-ostajille, jotka ajavat yhden myymälän pilottia, suosittelemme samaa arviointikuria pienoiskoossa: tilaa yksi näyte, aja sitä 14 päivää live-vähittäiskaupan olosuhteissa, sitten eskaloi.
Miten valita projektori vähittäiskauppaan — yhteys- ja RFP-työnkulku
Tämän projektorin budjettitasot jakautuvat kolmeen työkategoriaan. Entry-tason vähittäiskauppayksiköt maksavat 250–600 dollaria tukkuhintaan 3 000–4 000 ANSI lumenilla, perus-UST-linssillä ja lamppu- tai budjetti-laser-moottorilla. Keskihintaiset vähittäiskauppayksiköt maksavat 700–1 800 dollaria tukkuhintaan 4 000–5 500 ANSI lumenilla, asianmukaisella laser-fosfori-moottorilla, IP5X-pölysuojauksella ja 3 vuoden takuulla. Premium-tason vähittäiskauppayksiköt maksavat 2 000–4 500 dollaria tukkuhintaan 6 000 ANSI lumenilla tai enemmän, RGB-laserilla, moottoroidulla tarkennuksella ja täydellä ODM-brändäyksellä. Projektorin TCO sisältää myös suodattimien vaihdon (6–12 kuukauden välein, 15–40 dollaria), laserin hajoamisen vuonna 5 (tyypillisesti 20–30 % kirkkauden menetys) ja kattoasennustarvikkeet 50–150 dollaria per sijainti.
- OEM MOQ: 50 yksikköä per SKU
- ODM MOQ: 200 yksikköä per SKU
- Näytteen toimitusaika: 7 arkipäivää
- Toimitusaika: 25–35 päivää OEM, 45–60 päivää ODM
- Takuu: 3 vuotta osat ja työ
- RMA-käsittelyaika: 48 tuntia vastaanotosta
OEM-ostajille, jotka arvioivat vähittäiskaupan signagea mittakaavassa, vähittäiskauppa-projektorin OEM-ohjelma -sivumme dokumentoi koko SKU-matriisin, ja hankintatiimit voivat pyytää räätälöidyn tarjouksen kohde-spesifikaatioarkki liitettynä. Referenssikäyttöönotot ja pilottiraportit ovat saatavilla pyynnöstä ostajille, jotka operoivat 50 myymälän laivueita tai suurempia.
Minne mennä tästä eteenpäin
Toimialan yhteenveto
500 yksikön käyttöönotto, jossa pilottivaihe ohitetaan, on tapa, jolla vähittäiskauppabrändit päätyvät 80 000 dollarin arvoon kattoon asennettuja paperipainoja. Olemme astuneet jälkikäteen tehtyihin auditointeihin, joissa merchandising-johtaja olisi halunnut heittää OEM-valmistajan ulos ikkunasta — ei siksi, että projektori olisi viallinen, vaan siksi, että insinööritiimi ei koskaan validoinut laitetta varsinaista myymäläympäristöä vastaan.
Yhden mallin pilottitestaus alkaa määritellyllä hyväksymisprotokollalla. Aja 5–10 yksikköä vähintään 14 päivää vähintään kolmessa myymäläarkkityypissä: korkean ympäristön valon lippulaiva, keskiliikenteen ostoskeskuskioks ja matalan valon boutique. Mittaa ANSI lumen -lähtö näytöllä Konica Minolta T-10A:lla tai vastaavalla lux-mittarilla; heijastuspinnan tulisi saavuttaa vähintään 80 fL tavalliselle vähittäiskaupalle ja 40 fL tunnelmallisille sovelluksille. Laitteen ympäristön valon testaus tarkoittaa myös vierailujen aikatauluttamista klo 10, 13 ja 17 auringon kulman vaihtelun kaappaamiseksi, erityisesti ikkunoihin suuntautuville näytöille.
