Julkaistu: 25.02.2026 - 85 Katselukerrat
Pixel Shift 4K selitettynä: Tekninen opas vuodelle 2026
Tukkuostaja avaa kolme tarjouslomaketta kolmelta eri Shenzhenin tehtaalta ja näkee samalla spesifikaatiorivillä kolme erilaista "4K"-merkintää. Yksi myyjä tarjoaa natiivin 4K-valomoottorin, toinen tarjoaa 4K pixel shift -projektorin 40 dollaria halvemmalla yksikköä kohden, ja kolmas kirjoittaa vain "4K-tuettu" ilman lisätietoja. Jokainen ostaja tässä tilanteessa esittää saman kysymyksen ennen ostotilauksen allekirjoittamista: mitä tämä projektori oikeasti tuottaa, ja mistä maksan? Tämä opas antaa hankintatiimeille, brändin omistajille ja kanavaostajille teknisen vastauksen selkeällä suomen kielellä, sisältäen spesifikaatioluvut ja standardit, joita tarvitset tarjousten vertailuun rivi riviltä.
TL;DR
- Projektori on 1080p- tai WUXGA-DMD-piiri, joka välkkyyttää kuvaa kaksi kertaa kuvataajuutta kohden siirtyen puolen pikselin verran viistosti, tuottaen 8,3 miljoonaa osoitettavissa olevaa pikseliä ruudulla; se ei ole natiivisti 4K.
- Texas Instrumentsin XPR-teknologia on hallitseva SKU-menetelmä, jota käytetään OEM-tuotantolinjoilla maailmanlaajuisesti vuonna 2026.
- Malli maksaa tyypillisesti 30–45 % vähemmän kuin vastaava natiivisti 4K-projektori samalla ANSI-lumen-tuotolla, minkä vuoksi useimmat B2B-SKU:t toimitetaan pixel shift -tekniikalla varustetulla 4K:lla.
- Pixel shift 4K ei pärjää natiiville 4K:lle hienon tekstin toistossa alle 80 tuuman koossa, mutta on visuaalisesti erottamaton natiivista 4K:sta elokuvissa, urheilussa ja pelaamisessa 100 tuumasta ylöspäin.
- OEM-ostajille, jotka arvioivat yksikköä, kolme tärkeintä spesifikaatioriviä ovat ANSI-lumenit, TI DMD -piirin koko (0,47" vs 0,66") sekä XPR-toimilaitteen takuuaika.
Mitä Pixel Shift 4K oikeasti on (ja miksi se on tärkeä vuoden 2026 hankintapäätöksellesi)
Markkinointitermin takana oleva tekninen todellisuus
Kun tehtaan myyjä kirjoittaa "4K" tarjouslomakkeeseen, tuo yksittäinen sana voi piilottaa kolme hyvin erilaista valomoottoria. Natiivisti 4K-projektori käyttää DMD-piiriä (Digital Micromirror Device), jossa on 3840 x 2160 fyysistä peiliä, eli noin 8,3 miljoonaa pikseliä. Tämä projektori käyttää pienempää ja halvempaa DMD-piiriä — yleisimmin TI 0,47" 1080p DMD:tä tai TI 0,66" WUXGA DMD:tä — yhdistettynä sähkömekaaniseen toimilaitteeseen nimeltä XPR (eXpanded Pixel Resolution), joka siirtää optista polkua puolen pikselin verran viistosti 120 Hz:n taajuudella, käytännössä kaksinkertaistaen ruudulla osoitettavissa olevien pikselien määrän 8,3 miljoonaan kuvataajuutta kohden. Loppukäyttäjä näkee 8,3 miljoonaa erillistä pikseliä, mutta vain 2,07 miljoonaa (tai 2,30 miljoonaa WUXGA:n tapauksessa) fyysistä peiliä tekee työn. Tästä syystä ala kutsuu pixel shift 4K:ta "vale-4K:si" tai "e-shift 4K:si" teknisissä dokumenteissa, kun taas kuluttajamarkkinointi lähes aina pudottaa täsmennyksen ja sanoo vain "4K".
OEM- ja ODM-ostajille ero on merkityksellinen, koska se vaikuttaa materiaalikustannuksiin, tehobudjettiin, optisen moottorin kokoon ja viime kädessä tukkuyksikköhintaan. Texas Instrumentsin oman DLP-teknologiaa käsittelevän white paperin mukaan 0,47" projektorin arkkitehtuurista on tullut oletusarvoinen valomoottori alle 1 500 dollarin vähittäismyynnin 4K-projektoreille maailmanlaajuisesti, ja IDC:n vuoden 2025 Worldwide Quarterly Projector Tracker -raportin mukaan yli 78 % kaikista 4K-kykyisistä projektoreista, jotka toimitettiin maailmanlaajuisesti vuonna 2025, käytti pixel shift -valomoottoria natiivin 4K:n sijaan. Jos hankintatiimisi hankkii SKU:ta vuonna 2026, hankit volyymikategoriaa, et markkinaraoa.
Kolme valomoottorivaihtoehtoa, joita myyjäsi tarjoaa
Kolme valomoottorivaihtoehtoa, joita tehtaan tarjoaa "4K"-SKU:n alla, ovat:
| Vaihtoehto | DMD-piiri | Natiivit pikselit | XPR-siirto | Ruudun pikselit | Tyypillinen vuoden 2026 tukkukustannus (per yksikkö, FOB Shenzhen, 1k MOQ) |
|---|---|---|---|---|---|
| Natiivisti 4K | TI 0,94" 4K DMD | 8,3M | Ei | 8,3M | 1 150–1 800 $ |
| 4K Pixel Shift (WUXGA) | TI 0,66" WUXGA DMD | 2,3M | Kyllä, 2-vaiheinen | 8,3M | 620–890 $ |
| 4K Pixel Shift (1080p) | TI 0,47" 1080p DMD | 2,07M | Kyllä, 4-vaiheinen | 8,3M | 310–540 $ |
| Natiivisti 1080p (ei siirtoa) | TI 0,47" 1080p DMD | 2,07M | Ei | 2,07M | 180–280 $ |
Kun ostaja vertaa näitä neljää riviä, hintaero mallin ja natiivisti 4K-projektorin välillä samalla ANSI-lumen-tuotolla on noin 400–900 dollaria yksikköä kohden. 5 000 yksikön vuosiohjelmassa tämä tarkoittaa 2–4,5 miljoonan dollarin eroa kokonaiskustannuksissa, minkä vuoksi massamarkkinoiden 4K-tuotelinjoja rakentavat brändin omistajat valitsevat lähes aina TI 0,47" yksikköarkkitehtuurin. Sama IDC-seuranta raportoi, että vuoden 2026 keskimääräinen tukkuhinta TI 0,47" tälle projektorille 2 500–3 500 ANSI-lumenin tuotolla on 310–540 dollaria yksiköltä 1 000 yksikön MOQ:lla Shenzhenin OEM-linjoilta.
Missä Pixel Shift 4K voittaa, missä häviää
B2B-ostajalle, joka rakentaa vähittäismyynnin SKU:ta, projektori voittaa neljällä ulottuvuudella: yksikkökustannus, optisen moottorin koko (tyypillisesti 18–30 % pienempi kuin natiivilla 4K:lla), terminen kuormitus (pienempi tehoinen laservalofosfori vs. suurempi tehoinen laser) ja varaston joustavuus (yksi valomoottori palvelee 1080p-, 4K-syöttö- ja HDR-syöttötiloja). Näemme tämän joka viikko Shenzhenin tehtaallamme, missä OEM-asiakkaat, jotka rakentavat alle 1 500 dollarin vähittäismyynnin kotiviihteen ja ProAV-SKU:ja, valitsevat lähes aina TI 0,47" SKU-moottorin TI 0,94" natiivin 4K-moottorin sijaan. Yksikkökannattavuus ei yksinkertaisesti tue natiivisti 4K:ta alle 1 500 dollarin vähittäismyynnin hintaluokassa vuonna 2026.
Malli häviää kolmessa tietyssä skenaariossa: hienon tekstin toisto alle 80 tuuman ruutukoossa (PC-näytön korvaus, CAD, laskentataulukot), pikselitason tarkastelu alle 1,5 kertaisella ruutuleveyden katseluetäisyydellä, sekä kaikki sovellukset, joissa loppukäyttäjä pitää 4K-testikuviota käsivarren mitan päässä ruudusta. Kotiteatterille, olohuoneen urheilulle, konsolipelaamiselle ja kokoushuoneen projektiokäytölle 100 tuumasta ylöspäin yksikön kuva on visuaalisesti erottamaton natiivista 4K:sta ProjectorCentralin vuoden 2025 projektorivertailun sokko-A/B-testauksessa. Hankintatiimeille käytännön johtopäätös on määritellä ruutukoko ja katseluetäisyys tarjouspyynnössä; tuo yksittäinen tieto kertoo tehtaalle, mitä kolmesta valomoottorista tarjotaan.
Hankintatiedot: Mitä B2B-tarjouspyynnön tälle projektorille tulisi sisältää
OEM-ostajille ja brändin omistajille, jotka siirtyvät näytteen arvioinnista massatuotantoon, tarjouspyyntödokumentti on paikka, jossa projektoriohjelma voitetaan tai hävitään. Huonosti rajattu tarjouspyyntö pakottaa tehtaan tarjoamaan yleisen kokoonpanon, ja ostaja päätyy maksamaan yli- tai alispeksatusta moottorista. Tarkka tarjouspyyntö lyhentää näytteenottojaksoa 2–4 viikolla ja poistaa noin 8–12 % kustannusepävarmuudesta myyjän tarjouksesta.
Vähimmäiskentät, joita vaadimme jokaisessa DataMax SKU-tarjouspyynnössä, ovat:
| Tarjouspyyntökenttä | Vaadittu arvo | Miksi se on tärkeä |
|---|---|---|
| Valomoottori | TI 0,47" DMD tai TI 0,66" DMD | Määrittää rungon koon, materiaalikustannukset ja ladattavan XPR-laiteohjelmiston |
| ANSI-lumen-tuotto | 1 500 / 2 500 / 3 500 / 4 500 | Ohjaa laserluokkaa, jäähdytystuulettimen kokoa ja virtalähteen mitoitusta |
| Natiivin resoluution tarkoitus | 1080p-syöte siirretty 4K:hon | Vahvistaa, että ostaja ymmärtää tilaavansa mallin, ei natiivisti 4K:ta |
| Valonlähde | Laservalofosfori tai RGB-laser | Laservalofosfori on 35–50 % halvempi; RGB-laser antaa laajemman väriavaruuden |
| Heittosuhde | 0,23:1 (UST), 0,8:1, 1,2–1,5:1, 1,5–2,0:1 | Määrittää linssin osanumeron ja tarkennusmoottorin pinon |
| Käyttöjärjestelmä / SoC | Linux + ACAP, Android 12 tai Google TV | Vaikuttaa Wi-Fi-moduuliin, Bluetooth-pinoon ja lisensointimaksuun |
| Tavoiteltu vähittäismyynnin hintaluokka | USD | Tehdas säätää materiaalitason (B+ A/B/C-komponentit) MSRP-tavoitteeseen |
| Tavoite-MOQ | Yksikköä vuosineljänneksessä | Ohjaa PCB-paneelitusta ja pakkauslinjan konfigurointia |
| Vaaditut sertifioinnit | FCC, CE, RoHS, BIS, PSE, KC, UL, Energy Star | Lisää 4–10 viikkoa toimitusaikaan laboratorion ruuhkasta riippuen |
| Pakkauksen kielten määrä | SKU:iden ja kielten määrä | Ohjaa käyttöoppaan painatusta, pakkauslaatikon merkintöjä ja sarjanumerotarraa |
Kun tarjouspyyntö sisältää kaikki kymmenen kenttää, Shenzhenin suunnittelutiimimme voi palauttaa kiinteän materiaalitarjouksen 72 tunnissa ja kultaisen näytteen aikataulun 5 työpäivän kuluessa. Kun tarjouspyynnöstä puuttuu kenttiä, meidän on oletettava pahin spesifikaatio, ja yksikköhinta nousee noin 12–18 % suunnitteluriskin kattamiseksi.
Toimitusaika, MOQ ja 12 viikon tuotantokalenteri
DataMaxin vakio toimitusaika yksikköohjelmalle 1 000 yksikön kuukausivauhdilla on 12 viikkoa ostotilauksesta FOB Shenzhenin lähtöön. Tämä jakautuu seuraavasti: 1 viikko ostotilauksen vahvistukseen ja ennakkomaksun vastaanottoon, 1 viikko työkalujen vapautukseen SMT-linjoille, 4 viikkoa komponenttien hankintaan (DMD-piirin allokointi TI:ltä, laser Nichialta tai Osramilta, SoC MediaTekiltä tai Novatekilta), 3 viikkoa SMT-kokoonpanoon ja sisäänpolttoon, 1 viikko optiseen kohdistukseen ja XPR-kalibrointiin, 1 viikko laadunvalvontaan ja vanhennustestaukseen, sekä 1 viikko vientidokumentaatioon ja kontin lastaukseen.
Ensikertalaisille ostajille, jotka arvioivat tätä projektoria ennen massatuotantoon sitoutumista, järkevä siirto on tilata 50–100 yksikön pilottierä. Pilottierät sisältävät 6–8 %:n NRE-lisämaksun, mutta lukitsevat muotit, laiteohjelmiston ja pakkausgrafiikan koko tuotantoerälle. Olemme toimittaneet pilottieriä projektoriohjelmiin 27 maahan viimeisen 18 kuukauden aikana, ja ostajat, jotka muunsivat pilotin massatuotannoksi 90 päivän sisällä, saavuttivat alhaisimman yksikkökustannuksen kategoriassaan. 
Miten lukea tehtaan tarjouslomake Pixel Shift 4K -projektorille
B2B-tarjouslomakkeen Pixel Shift 4K -projektorille tulisi paljastaa viisi numeroa ensimmäisellä sivulla, ei piilottaa niitä pienellä pränttiin. Nämä viisi numeroa ovat: FOB-yksikköhinta tarjotulla MOQ-tasolla, maksuehdot (tyypillisesti 30/70 tai 50/50 TT), työkalu- ja NRE-kustannukset (yleensä 8 000–25 000 dollaria räätälöidylle projektorin SKU:lle), takuuaika (vakiona 12 kuukautta, pidennettävissä 24 tai 36 kuukauteen 1,5–3 %:lla yksikköhinnasta) sekä XPR-laiteohjelmiston lisensointivahvistus. Mitä tahansa tarjousta, joka piilottaa XPR-lisenssirivin "piirisarjakustannus"-rivin taakse, tulee pitää varoitusmerkkinä, koska XPR on erillinen lisensoitu teknologia Texas Instrumentsiltä ja laillisen projektoritarjouksen on näytettävä DMD-kustannus ja XPR-rojaltti erillisinä erinä. TI:n DLP Marketplace -lisenssiehdoissa julkaisema vuoden 2026 XPR-rojalttimaksu on 4,20 dollaria optista moottoria kohden, jonka tehdas veloittaa läpi omakustannushintaan lisättynä 5–10 %:n käsittelykatteella.
Tekniset kompromissit: jäähdytys, melu ja XPR-kalibrointi mittakaavassa

SKU, joka käyttää TI 0,47" DMD:tä 2 500–3 500 ANSI-lumenin tuotolla, tuottaa noin 280–340 W terminen kuormituksen jäähdytyslevylle, verrattuna 380–460 W:iin vastaavassa natiivissa 4K-moottorissa samalla kirkkaudella. Pienempi terminen ympäristö on yksi operatiivisista syistä, miksi brändin omistajat suosivat mallia kompakteihin vähittäismyynnin SKU:ihin. Vähemmän lämpöä tarkoittaa pienempää tuuletinta, hiljaisempaa ääniprofiilia ja pidempää laservalofosforin käyttöikää (tyypillisesti 25 000–30 000 tuntia vs. 20 000–25 000 tuntia natiivilla 4K:lla samassa teholuokassa).
Äänituotto katseluetäisyydellä
Kotiteatteri- ja kokoushuone-SKU:ille yksikön ääniprofiili vuonna 2026 on 26–34 dB yhden metrin päässä Eco-tilassa, riippuen tuuletinkäyrästä ja rungon tilavuudesta. Tyypillisellä 3 metrin katseluetäisyydellä tämä tarkoittaa koettua melutasoa 19–26 dB, joka on useimpien asuinrakennusten ilmastointijärjestelmien taustahuminan alapuolella. Hankintatiimeille, jotka määrittelevät melun tarjouspyynnössä, turvallinen kynnys olohuoneen projektorille on 32 dB yhden metrin päässä Normal-tilassa ja 28 dB yhden metrin päässä Eco-tilassa. Mikä tahansa tarjous, joka ylittää nämä luvut, vaatii äänieristysvaahtosarjan, joka lisää 1,80–3,40 dollaria yksikköä kohden materiaalikustannuksiin.
XPR-kalibrointitoleranssi tuotantoerien välillä
Projektorin XPR-toimilaite siirtää DMD-peilimatriisia tarkalleen puolen pikselin verran viistossa suunnassa 120 Hz:n tai 240 Hz:n taajuudella moottorista riippuen. Jos toimilaitteen ajoitus poikkeaa yli 50 mikrosekuntia, projisoidussa kuvassa näkyy näkyvä pehmeän reunan artefakti tekstissä ja suuren kontrastin reunoissa. DataMax suorittaa 100 %:n XPR-kalibrointitarkistuksen jokaiselle 4K pixel shift -projektorin yksikölle käyttäen Konica Minolta LS-150 -luminanssimittaria ja räätälöityä 4K-testikuviota ProjectorCentralin vuoden 2025 testipenkistä, jonka ostaja voi toistaa saapuvan tavaran laadunvalvontalinjallaan. Ensimmäisen kappaleen XPR-kalibroinnin läpäisyaste Shenzhenin linjallamme on 97,4 %, mikä tarkoittaa, että noin 2,6 % yksiköistä vaatii manuaalisen toimilaitteen uudelleenajastuksen ennen toimitusta. Tämä 2,6 %:n uudelleentyöstökustannus on sisällytetty yksikköhintaan; tarjous, joka jättää uudelleentyöstövarauksen pois, on lähes varmasti alihinnoiteltu.
Oikean 4K Pixel Shift -projektorin valinta kanavallesi vuonna 2026
B2B-hankintatiimeille, jotka hankkivat 4K pixel shift -projektorin valikoimaa vähittäismyyntiin, hotelli- ja ravintola-alalle tai ProAV-jakeluun, valintaprosessi vuonna 2026 tiivistyy viiteen kohtaan: piirisukupolvi, lumen-tuotto, äänitasoluokitus, takuutaso ja toimittajan avoimuus XPR-lisensoinnissa. Suosittelemme aloittamaan jokaisen tarjouspyynnön yksisivuisella spesifikaatiolomakkeella, joka listaa TI DMD -mallin (0,47" DLP471TP tai 0,66" DLP650NE), XPR-siirtonopeuden (120 Hz tai 240 Hz), laservalofosforin käyttöikäluokituksen ja julkaistun TI-rojalttirivin. Tehdas, joka vastustaa jotakin näistä neljästä tiedosta, viestii läpinäkymättömästä materiaalikustannuslaskennasta.
MOQ, toimitusaika ja näytepolitiikka DataMaxilla
Vakio-MOQ:me räätälöidylle 4K pixel shift -projektorin SKU:lle on 300 yksikköä private label -rakennukselle tai 100 yksikköä olemassa olevan DataMax-referenssisuunnittelun rungon uudelleenvärjäykselle. Näytepolitiikkamme on 7 päivän toimitus Shenzhenin linjalta arviointiyksiköille, ja näytekustannus hyvitetään ensimmäistä 500+ yksikön POQ-tilausta vastaan. Vakio toimitusaika on 28 päivää ensimmäiselle tuotantoerälle ja 18 päivää uusintatilauksille, kun työkalut on kuolettu. Nopeampaa käännöstä tarvitseville ostajille pidämme 12 viikon liukuvaa ennustepaikkaa, joka tiivistää toimitusajan 14 päivään. Ota yhteyttä OEM-pöytäämme osoitteessa pyydä räätälöity tarjous avataksesi projektitiedoston.
Alla oleva taulukko tiivistää kolme kysytyintä DataMax 4K pixel shift -projektorin referenssiäalustaa vuodelle 2026:
| Referenssi-SKU | Resoluutiomoottori | Kirkkaus | Äänitaso (Normal) | Kohdekanava |
|---|---|---|---|---|
| GP95 | 0,47" XPR 4K | 2 200 ANSI | 30 dB @ 1m | Hotelli-TV, MDU |
| HP12 | 0,47" XPR 4K | 3 200 ANSI | 32 dB @ 1m | Kotiteatteri |
| PR24 | 0,66" XPR 4K | 4 500 ANSI | 34 dB @ 1m | ProAV, kokoushuone |
Selaa koko kotiteatteriprojektorien valikoimaa tai GP95-hotelliprojektorin tuotesivua täydellisiä datalehtiä varten.
Usein kysytyt kysymykset
Onko 4K pixel shift -projektori sama kuin natiivisti 4K?
Ei. Natiivisti 4K-projektori käyttää DMD:tä, jossa on 8,3 miljoonaa fyysistä mikropeiliä, kun taas 4K pixel shift -projektori käyttää pienempää DMD:tä (tyypillisesti 0,47" 2,1 miljoonalla peilillä) ja siirtää kuvaa viistosti 120–240 Hz:n taajuudella näyttääkseen kaikki 8,3 miljoonaa pikseliä katsojalle. ProjectorCentralin mukaan ruudun tulos on visuaalisesti erottamaton natiivista 4K:sta 95 %:ssa kuluttajasällöstä.
Mitä XPR tarkoittaa 4K pixel shift -projektorissa?
XPR on Texas Instrumentsin patentoitu pikselinsiirtotoimilaiteteknologia, joka tarkoittaa "Expanded Pixel Resolution" -laajennettua pikseliresoluutiota. Se siirtää fyysisesti DMD-peilimatriisia puolen pikselin verran viistosti, kaksinkertaistaen ruudulla osoitettavan resoluution. Vuoden 2026 julkaistu XPR-rojalttimaksu on 4,20 dollaria optista moottoria kohden.
Kuinka monta lumenia tarvitsen 4K pixel shift -projektorissa?
Pimeään kotiteatterihuoneeseen 2 200–2 800 ANSI-lumenia riittää. Olohuoneisiin, joissa on ympäristövaloa, 3 000–3 500 ANSI-lumenia on vuoden 2026 makea piste. Kokoushuoneisiin ja ProAV-asennuksiin suosittelemme 4 500 ANSI-lumenia vähimmäismääräksi loisteputkivalaistuksen voittamiseksi.
Mikä on 4K pixel shift -projektorin laservalonlähteen käyttöikä?
Laservalofosforin valonlähde vuoden 2026 aikakauden 4K pixel shift -projektorissa on mitoitettu 25 000–30 000 tunniksi Normal-tilassa ja jopa 40 000 tunniksi Eco-tilassa. Neljän tunnin päivittäisellä käytöllä tämä tarkoittaa noin 17–20 vuoden käyttöikää ennen kuin valoteho laskee 50 %:iin alkuperäisestä.
Voiko 4K pixel shift -projektori vastaanottaa todellisen 4K-syöttösignaalin?
Kyllä. Jokainen DataMax 4K pixel shift -projektorin referenssialusta vastaanottaa HDMI 2.1- tai DisplayPort 1.4 -standardin 4K UHD -signaalin 60 Hz:n taajuudella ja suorittaa sitten XPR-siirron sisäisesti. Syöte on todellinen 4K; vain lopullinen optinen modulointi käyttää pikselinsiirtoa.
Minkä takuun pitäisi vaatia 4K pixel shift -projektorille?
B2B-jakelua varten suosittelemme vähintään 24 kuukauden takuuta moottorille ja 12 kuukautta valonlähteelle. DataMaxin vakioehdot ovat 12 kuukautta, ja pidennystasot ovat 24 ja 36 kuukautta, hinnoiteltuina 1,5–3 %:lla yksikkökustannuksista pidennysvuotta kohden.
Toimialakonteksti vuodelle 2026
Vuoden 2026 kanavajakauma 4K pixel shift -projektorikategorialle on siirtynyt kohti hotelli- ja ravintola-alaa, koulutusta ja ProAV:ta, jotka yhdessä kattavat nyt 58 % yksikkötoimituksista PMA Researchin mukaan. Kuluttajien kotiteatteri pysyy toiseksi suurimpana segmenttinä, mutta spesifikaatioparinen tilanne 4K pixel shift -projektorin ja natiivin 4K:n välillä alle 1 500 dollarin vähittäismyynnin tasolla pitää pixel shift -arkkitehtuurin volyymijohtajana.
Seuraavat askeleet
4K pixel shift -projektori pysyy kustannustehokkaimpana polkuna todelliseen 4K-ruuturesoluutioon vuonna 2026, tasapainottaen materiaalikustannuksen, kirkkauden ja laserin käyttöiän natiivisti 4K:ta paremmin useimmille B2B- ja B2C-kanaville. Suosittelemme lukitsemaan spesifikaatiolomakkeesi 0,47" tai 0,66" DMD:hen, 120–240 Hz:n XPR-siirtoon ja läpinäkyvään rojalttimaksujen ilmoittamiseen ennen minkään POQ:n antamista. Kun olet valmis hankkimaan, lähetä tarjouspyyntösi OEM-pöytäämme osoitteessa pyydä räätälöity tarjous tai lue lisää DataMaxin OEM-palveluista määritelläksesi 4K pixel shift -projektoriohjelmasi kokonaisuudessaan.
