Egyedi projektor márkázás logó – OEM/ODM specifikációk, színillesztési tűrés (ΔE), MOQ és tanúsítási követelmények B2B beszerzőknek.

Közzététel ideje: júl. 11, 2025 - 75 Megtekintések

Egyedi projektor márkázás: logó, szín és csomagolás

Egyedi projektor márkázás: logó, szín és csomagolás

A probléma, amelyet ez az oldal megold

Amikor a B2B beszerzési csapatok egyedi projektor márkázási logó megoldásokat keresnek termékvonalukhoz, gyakran széttöredezett ellátási láncokkal, nem egyértelmű minőségi szabványokkal és rejtett szerszámköltségekkel találkoznak, amelyek megbénítják a projekt ütemezését. A kihívás fokozódik, amikor a vásárlóknak egyszerre kell biztosítaniuk a márkaidentitás konzisztenciáját több SKU-n, miközben teljesíteniük kell a nemzetközi piacok szigorú tanúsítási követelményeit. A DataMax-nál több száz nagykereskedelmi vásárlót kísértünk végig az OEM és ODM folyamaton, és ugyanazok a fájdalompontok ismétlődnek: a tervezési fájlok elvesznek a kommunikáció során, a színillesztés nem éri el a márka irányelveit, a csomagolási megfelelés pedig az utolsó pillanatban okoz késedelmet. Ez az útmutató azokat a műszaki specifikációkat, árazási referenciaértékeket és munkafolyamat-ismereteket nyújtja, amelyek segítségével magabiztosan szerezhet be márkázott projektorokat egy kínai gyártól. A végére pontosan fogja tudni, milyen tervezési fájlokat készítsen elő, milyen tűrésekre számítson, és hogyan tárgyaljon olyan MOQ- és szállítási határidő-feltételeket, amelyek védik a projekt költségvetését.

Kapcsolódó anyagok: egyedi OEM árajánlat kérése

Kiemelt pontok

  • A tervezési fájlok specifikációi számítanak – Biztosítson vektoros műalkotást AI vagy EPS formátumban, beágyazott ICC színprofilokkal, hogy az egyedi projektor márkázási logó pontosan reprodukálódjon a gyártási sorozatok során.
  • A színillesztéshez tűréscélok szükségesek – Az iparági szabványok, mint az ANSI/IES RP-16-10, a látható színeltérésekre ΔE ≤ 3,0 értéket írnak elő a projektorházakon, ezért a tömeggyártás megkezdése előtt kérjen laboratóriumi jegyzőkönyveket.
  • A szerszám- és beállítási költségek alkuképesek – A logó elhelyezésének bonyolultságától függően 500–2 500 USD közötti NRE (nem ismétlődő mérnöki) díjakra számítson, és ezeket vegye figyelembe az egységköltség-modellben a fedezeti elemzéshez.
  • A MOQ rugalmassága gyártónként változik – Sok sencseni gyár 100–200 darabot is elfogad saját márkás (private label) megrendeléseknél, de a szállítási idő 4–6 héttel meghosszabbodik a standard 500 darabos tételekhez képest, ezért ennek megfelelően tervezze a beszerzési naptárat.
  • A tanúsítások védik a piacra jutást – A CE, FCC és RoHS megfelelőségi vizsgálatok jellemzően 2–3 héttel és 1 000–3 000 USD-vel növelik a projektet, ám ezek a hitelesítések megnyitják az utat az EU és észak-amerikai kiskereskedelmi csatornákhoz.

Egyedi projektor márkázási logó: tervezési, szín- és gyártási specifikációk

Amikor egyedi projektor márkázási logót rendel egy sencseni OEM/ODM gyártól, a gyártási munkafolyamat jóval a gyártás megkezdése előtt elindul. A tervezési előkészítés határozza meg, hogy a márkaidentitás húen átültethető-e ívelt projektorházakra, lencsekeretekre vagy távirányító-felületekre. A rossz fájl-előkészítés javítási ciklusokat okoz, amelyek növelik a költségeket és késleltetik a szállítást. Javasoljuk, hogy a tervezőcsapatot a specifikációs fázis korai szakaszában vonja be az utólagos komplikációk elkerülése érdekében.

A logóreprodukció tervezési fájlkövetelményei

A műalkotásnak meg kell felelnie bizonyos műszaki feltételeknek, mielőtt a gyár elkészíthetné a szerszámot. Az Adobe Illustrator (.ai) vagy Encapsulated PostScript (.EPS) formátumú vektoros fájlok biztosítják a fröccsöntéshez és tamponnyomtatáshoz szükséges méretezhetőséget. A raszteres képek nem alkalmasak gyártási szerszámokhoz, mert pixelmentes nagyításra nem képesek. A betűtípus-helyettesítési hibák elkerülése érdekében ágyazza be az összes betűtípust, vagy alakítsa át a szöveget görbékké.

A projektorházon történő logóelhelyezéshez a gyárak jellemzően legalább 300 DPI felbontást kérnek, ha bitmap asseteket nyújt be szitanyomáshoz. Azt tapasztaltuk azonban, hogy még a nagy felbontású raszteres fájlok is sávosodást okoznak a színátmeneteknél. Amikor egy ügyfelünk 2 400 DPI-s TIFF fájlt küldött egy színátmenetes logóhoz egy 4K projektorvonalhoz, mérnöki csapatunknak továbbra is vektoros útvonalakká kellett átalakítania a műalkotást az egységes festékfedés eléréséhez a 150 mm-es lencsegyűrű felületén.

A színértékeket Pantone (PMS) vagy RAL kódokkal adja meg, ne általános RGB hex értékekkel. Minden színrendszer szabványosított pigmentformulákra van leképezve, és a gyárak ezeket a kódokat használják a festékkeverék és a festékkészítmény kalibrálásához. Pontos színreferenciák nélkül a márkázott projektorok olyan színeltérésekkel érkezhetnek, amelyek nem felelnek meg a kiskereskedelmi környezetben végzett márkamegfelelőségi auditoknak.

Színillesztés és tűrésszabványok

Az emberi szem a CIE Lab színtéren keresztül érzékeli a színkülönbségeket, és az iparág a Delta E (ΔE) metrikával számszerűsíti az elfogadható eltérést. A látható felületeken, például a projektorházakon a ΔE ≤ 3,0 érték olyan egyezést jelez, amelyet a megfigyelők többsége az ANSI/IES RP-16-10 szabvány szerinti megvilágítási körülmények között nem észlel. A nagyobb felületek, például az oldallapok ΔE ≤ 4,0 értéket is elviselnek, míg a gombokon vagy címkéken lévő kis logónyomatoknál a szigorúbb márkaszabványok érdekében ΔE ≤ 2,0 is megengedett.

A DataMax-nál minden színmintán spektrofotometriás méréseket végzünk a tömeggyártás jóváhagyása előtt. Amikor egy európai kiskereskedelmi ügyfél Pantone 2935 C kék színt kért logójához egy DLP projektor sorozathoz, QC csapatunk ΔE = 1,8 értéket mért az első mintán, ami jóval a ≤3,0 küszöbön belül volt. Az ügyfél javítás nélkül hagyta jóvá a mintát, és 1 000 darabos tételben folytattuk nulla színvisszahívással.

Kérjen fizikai mintarendelést (jellemzően 5–20 darabot), amikor a márka irányelvei 3,0-nál szigorúbb ΔE-célokat írnak elő. A tervezőszoftverből származó digitális színbizonyítékok nem veszik figyelembe az anyagfelvételt, a felületi textúrát vagy a kikeményedési folyamatokat, amelyek eltolják a végső színértékeket.

Minimális rendelési mennyiségek, szállítási határidők és szerszámköltségek

A saját márkás projektor megrendeléseknél az MOQ-követelmények a szerszám-amortizációt és a beállítási rezsiköltséget tükrözik. A standard MOQ SKU-nként 200–500 darab, de a gyárak rugalmasságot kínálnak új termékbevezetéseknél vagy piaci tesztelésnél. A DataMax-nál akár 100 darabos MOQ-t is támogatunk azoknál az ügyfeleknél, akik hajlandóak magasabb egységnyi szerszám-amortizációt elfogadni. Az egyenlet másik oldala egy 1 200–1 800 USD NRE díj, amely kevesebb egységre oszlik el, és 1,50–3,00 USD-vel növeli a végső landed cost-ot darabonként egy 500 darabos tételhez képest.

A szállítási idő arányosan meghosszabbodik, ha a rendelési volumen a standard MOQ-küszöb alá csökken. Egy 500 darabos standard megrendelés egy újramárkázott 1080p projektorhoz 25–30 napot igényel a műalkotás jóváhagyásától a szállításra kész állapotig. 150 darabra csökkentve a rendelést jellemzően 6–10 nappal növeli a határidőt, mert a gyárak a kisebb futamokat más alacsony volumenű munkákkal együtt gyártják ugyanazon a gyártósoron. Tervezzen 35–40 napos ablakkal a 200 darab alatti megrendelésekhez.

Az ODM lehetőségeket értékelő nagykereskedelmi vásárlók számára vegyék figyelembe, hogy egy már minősített optikával és házzal rendelkező meglévő termékplatform jelentősen csökkenti a szerszámberuházást. Egy bevált DLP motorplatformot használó ODM megállapodás kiküszöböli az egyedi ház 8 000–15 000 USD-szerszámköltségét, és csak a logóspecifikus szerszámok (tamponnyomó lemezek, szitanyomó keretek vagy fröccsöntő betétek) maradnak 500–2 500 USD értékben.

Tanúsítási és megfelelőségi szempontok

Az EU vagy észak-amerikai piacokat célzó egyedi projektor márkázási logó projekteknek át kell esniük a szabályozási tesztelésen, függetlenül attól, hogy az alapplatform rendelkezik-e meglévő tanúsítványokkal. Amikor új logót alkalmaz egy meglévő projektor modellre, a tanúsító testület kérheti a címketartalom (beleértve a márkanevet, modellszámot és elektromos besorolást) újbóli ellenőrzését a WEEE és FCC ID címkézési szabályoknak való megfelelés igazolásához. Tervezzen további 3–4 hetet és 1 200–2 500 USD-t a tanúsítási dokumentációhoz, ha a márkaneve eltér az eredeti gyártótól.

Testreszabási opcióJellemző NRE költség (USD)MOQSzállítási idő meghosszabbodásΔE tűrés
Tamponnyomott logó (egyszínű)500–800200 egység3–5 nap≤3,0
Szitanyomott logó (többszínű)800–1 200300 egység5–7 nap≤2,5
Fröccsöntött betét (domború logó)1 500–2 500500 egység10–14 nap≤2,0
UV digitális nyomtatás (többszínű, kicsi)300–600100 egység2–3 nap≤4,0
Lézeres gravírozású logó400–700150 egység4–6 nap≤1,5

Ez a táblázat a sencseni gyárakban elérhető elsődleges logófelviteli módszereket foglalja össze. A tamponnyomtatás kínálja a legalacsonyabb szerszámköltséget egyszínű logókhoz, és jól működik az egy-két PMS színt használó márkajeleknél. A szitanyomás kezeli a színátmenetes és fotólogókat, de hosszabb beállítást igényel. A fröccsöntés strukturálisan a házba integrált domború logókat állít elő, de a magasabb szerszámköltség csak nagy volumenű megrendeléseknél indokolt. Az UV digitális nyomtatás rövid sorozatokhoz alkalmas teljes színpalettás műalkotással, de a tartósság szenved csorbát a gyakran érintett felületeken.

Anyagválasztás és tartóssági szabványok a márkázott projektorfelületekhez

Az egyedi projektor márkázási logó tartóssága a ház szubsztrátuma és a logó felviteléhez használt tinta, festék vagy bevonat közötti anyagkompatibilitástól függ. Az ABS és PC-ABS keverékek megbízhatóan fogadják a tamponnyomó festékeket, míg az alumínium présöntvény házakra alapozó rétegek és kemencében szárított bevonatok szükségesek a tapadás eléréséhez. Amikor egy ügyfelünk alapozó nélkül próbált tamponnyomtatást végezni egy csiszolt alumínium panelen, a logó 200 órán belül levált a gyorsított öregítési teszt során (ASTM B117). Egy 15 mikronos epoxi alapozóréteg hozzáadása megoldotta a tapadási hibát, de a plusz lépés 0,30 USD-vel növelte az egységköltséget és három nappal a gyártási ütemtervet.

Kültéri vagy hordozható projektor modelleknél az UV-keményített festékek kiváló karc- és vegyszerállóságot biztosítanak a hagyományos oldószeres festékekhez képest. Az UV-festékek polimer mátrixba térhálósodnak, amely ellenáll az izopropil-alkohol törlésnek, a fényvédő krémnek és az ismételt fogásnak. Az UV-nyomtatás azonban sík vagy enyhén ívelt felületeket igényel; a kézi pico projektorok összetett görbületeinél a festék beszorulhat a széleknél, és hajlítási igénybevétel alatt lepattoghat.

A logó elhelyezésének kiválasztásakor vegye figyelembe a felhasználói érintési mintákat. Az otthoni moziprojektorok felső felületén lévő logók minimális érintkezést tapasztalnak, így a standard tamponnyomtatás elegendő. A távirányítók és hordtáskák ismételt fogásnyomásnak vannak kitéve, ezért a lézeres gravírozás vagy a domborított öntőbetét felülmúlja a felületi nyomtatást a tartósság tekintetében. Egy észak-amerikai forgalmazó, akivel dolgoztunk, lézeres gravírozású logókat specifikált távirányítókhoz egy fogyasztói projektor vonalhoz, és a logókopással kapcsolatos bevezetés utáni garanciális igények 78%-kal csökkentek az előző szitanyomott kialakításhoz képest.

Az OEM lehetőségeket értékelő B2B vásárlók számára az anyagválasztás közvetlenül befolyásolja az egységköltséget, a tanúsítási hatókört és a végfelhasználói elégedettséget. Ezeket a változókat vegye figyelembe a termékspecifikációs dokumentumban, mielőtt árajánlatot kér a gyáraktól.

Tanúsítási és megfelelőségi követelmények a márkázott projektortermékekhez

Amikor egyedi projektor márkázási logó jelöléseket alkalmaz a házakra és tartozékokra, ezek a jelölések a regionális megfelelőségi szabványoknak megfelelő termék részévé válnak. Az észak-amerikai és európai piacra szállító B2B beszerzési csapatok számára a logófelvitel és a tanúsítási követelmények metszéspontjának megértése megelőzi a költséges újrafeldolgozást és a szállítási késedelmet.

CE és FCC jelölési következmények a logó elhelyezésére nézve

A CE vagy FCC jelölést viselő elektronikus termékeknél a jelölést olyan helyen kell elhelyezni, amely a termék teljes élettartama alatt olvasható marad. A CE jelölésről szóló európai bizottsági útmutató (EU 2019/1776) előírja, hogy a jelölések legyenek láthatóak, olvashatóak és letörölhetetlenek. Ha az egyedi projektor márkázási logó a szükséges CE jelölési terület több mint 30%-át fedi, a bejelentett szervezet az audit során elutasíthatja a jelölési elrendezést.

Ezt a problémát akkor tapasztaltuk, amikor egy startup ügyfél teljes lefedettségű logót helyezett el a szabályozási címketerületen egy hordozható LED projektoron. A termék nem ment át a beléptetési ponton történő előszállítási ellenőrzésen, mert a CE jelölés el volt takarva. A megoldás a logó áthelyezése és egy külön szabályozási címke lemez hozzáadása volt, ami 0,45 USD-vel növelte az egységköltséget és öt nappal késleltette a szállítást.

Ennek elkerülése érdekében jelöljön ki egy speciális "szabályozási zónát" a projektorházon a kezdeti tervezési fázisban. Ennek a zónának el kell férnie a CE, FCC, WEEE és az országspecifikus jelöléseknek (például Koreában KC vagy Japánban PSE) átfedés nélkül.

RoHS megfelelőség a tinta és bevonóanyagok esetében

A veszélyes anyagok korlátozásáról szóló (RoHS) irányelv korlátozza az ólom, higany, kadmium és egyéb anyagok mennyiségét az elektromos berendezésekben. Bár az irányelv az alkatrészanyagokra összpontosít, bizonyos logófestékek és alapozók tartalmazhatnak korlátozott ftalátokat lágyítószerként. Az európai piacra beszállító sencseni gyárak jellemzően RoHS-kompatibilis festéksorokat tartanak fenn, de az ellenőrzéshez aktuális vizsgálati jegyzőkönyvek szükségesek.

Kérje a gyár RoHS vizsgálati tanúsítványát az Ön megrendeléséhez használt festéktételre. Az olyan általános kijelentések, mint a "festékeink RoHS-kompatibilisek", nem rendelkeznek a beszállítói auditokhoz szükséges specifikussággal. Egy közelmúltbeli, 2 000 darabos OEM megrendelésnél megköveteltük, hogy a gyár nyújtson ICP-MS vizsgálati eredményeket, amelyek 100 ppm alatti kadmiumszintet mutatnak a tamponnyomtatási folyamatban használt minden egyes színes festékre.

TanúsítványRégióJellemző átfutási időSzükséges dokumentum
CE jelölésEU/EFTA4–6 hét (bejelentett szervezet)Műszaki dokumentáció, EMC vizsgálati jegyzőkönyv
FCC Part 15USA/Kanada3–5 hét (akkreditált labor)Vizsgálati jegyzőkönyv, SDoC nyilatkozat
RoHS 3EU2–3 hét (laborvizsgálat)ICP-MS vizsgálati jegyzőkönyv festékekre/bevonatokra
KC jelölésDél-Korea5–8 hétKC vizsgálati jegyzőkönyv, gyári regisztráció

Ellátási lánc koordináció a logógyártáshoz az OEM partnerrel

Az egyedi projektor márkázási logó gyártásának integrálása az ellátási láncba a házgyártás, a logófelvitel és a végszerelési ütemtervek közötti koordinációt igényli. E szakaszok eltérése az OEM projektor megrendeléseknél a szállítási határidő túllépésének gyakori oka.

MOQ struktúrák és a logófelvitel rugalmassága

A logófelviteli módszerek eltérő minimális rendelési mennyiségekkel járnak, amelyek befolyásolják az általános gyártási rugalmasságot. A tamponnyomtatás jellemzően 200–500 darabos minimumot igényel a lemezbeállítási költségek miatt. A szitanyomás MOQ-ja 500–1 000 darab. A lézeres gravírozás kisebb tételeket (50–200 darab) is lehetővé tesz, mert a berendezés nem igényel fizikai szerszámot.

Az alacsonyabb MOQ-t igénylő ügyfeleknek piaci teszteléshez UV digitális nyomtatást ajánlunk hídmegoldásként. Az egyenlet másik oldala a csökkent tartósság: az UV-nyomtatott logók a gyakran érintett felületeken 12–18 hónapon belül kopást mutathatnak erős használat mellett. Ezt a korlátot dokumentálja a termékgarancia feltételeiben.

Logó módszerJellemző MOQSzerszámköltségLegjobb esetben
Tamponnyomtatás200–500200–400 USDEgyszínű logók, közepes volumen
Szitanyomás500–1 000400–800 USDTöbbszínű, színátmenetek
Lézeres gravírozás50–2000 USD (berendezés-alapú)Kis sorozatok, magas tartóssági igény
UV digitális nyomtatás100–3000 USD (digitális)Teljes színpalettás prototípusok, rövid sorozatok
Fröccsöntés1 000+1 500–2 500 USDDomború logók, prémium érzet

A ház- és logógyártás ütemezésének szinkronizálása

A házgyártás és a logófelvitel a gyártási folyamat különböző szakaszaiban történik. Tampon- vagy szitanyomott logók esetén a nyomtatási lépés a ház fröccsöntése és felület-előkészítése után történik. Ez a sorrend 3–7 nappal növeli a teljes gyártási ütemtervet egy egyszerű házgyártáshoz képest.

A sencseni gyárral való koordináció során kérjen egy összevont gyártási ütemtervet, amely a házgyártás befejezési dátumait a logófelviteli ablakokhoz igazítja. Egy tipikus ütemterv 2 000 márkázott projektorhoz:

  • Ház fröccsöntése: 1–14. nap
  • Felület-előkészítés és alapozás (ha szükséges): 15–17. nap
  • Logófelvitel: 18–22. nap
  • Végellenőrzés és csomagolás: 23–26. nap
  • Teljes szállítási idő: 26–30 nap

A gyorsabb átfutást igénylő OEM vásárlók számára a lézeres gravírozás a szerelősoron végezhető közvetlenül a ház fröccsöntése után, teljesen kiküszöbölve az off-line nyomtatási lépést. Ez a megközelítés alumínium vagy acél házaknál működik a legjobban, ahol a gravírozási folyamat nem juttat törmeléket az optikai útvonalba.

Hogyan válassza ki a megfelelő OEM partnert az egyedi projektor márkázási logójához

OEM testreszabási lehetőségek infografika

Az egyedi projektor márkázási logó gyártásához OEM gyár kiválasztása az egységáron túli három kritérium értékelését igényli. Először kérjen dokumentált bizonyítékot a logófelviteli képességeikről – kérjen mintadarabokat, amelyek bemutatják az egyes logómódszereket, amelyeket a tervéhez javasolnak. Másodszor ellenőrizze tapasztalataikat a B2B projektor projektekben az Ön piaci szegmenséből származó ügyfelek referenciáinak kérésével. Harmadszor erősítse meg minőségbiztosítási protokolljaikat kifejezetten a logókonzisztenciára a gyártási sorozatok során, mivel a színeltérés a tételek között gyakori panasz a projektor OEM kapcsolatokban.

A DataMax-nál minden saját márkás megrendeléshez dedikált OEM projektmenedzsert biztosítunk, aki összehangolja a ház, a márkázás és az optikai szerelés ütemezését. Sencseni létesítményünkön külön nyomtatási és gravírozási vonalakat tartunk fenn a logófelvitel és az optikai alkatrészek kezelése közötti keresztszennyeződés megelőzésére. Minden egyes tételhez egyedi gyártási tételszámot rendelünk, lehetővé téve bármely minőségi probléma visszavezetését a pontos gyártási dátumra.

A partnerek értékelésekor kérjen 50–100 darabos mintarendelést, mielőtt elkötelezi magát a teljes gyártás mellett. Ez lehetővé teszi a logó tartósságának, színpontosságának és pozicionálásának ellenőrzését a tényleges házon. A jó hírű gyárak költségalapú mintákat kínálnak, vagy részleges visszatérítéssel a teljes megrendelés leadásakor. A mintaköltségeket a fejlesztési költségvetésbe számítsa bele, ne kezelje opcionális kiadásként.

Fő kiválasztási kritériumok az egyedi projektor márkázási logó OEM partnerekhez:

  • Dokumentált logófelviteli tapasztalat (3+ ügyfélreferencia kérése)
  • Házon belüli szerszámgyártási képességek (elkerüli a harmadik fél késedelmeit)
  • Mintapolitika egyértelmű visszatérítési vagy jóváírási feltételekkel
  • Dedikált projektmenedzser B2B ügyfelek számára
  • Nyomon követhető minőségellenőrzési dokumentáció
Partner tényezőMinimum standardElőnyben részesített standard
Minta MOQ50 egység10–25 egység
Minták átfutási ideje21 nap10–14 nap
Gyártási MOQ500 egység200–300 egység
Logó módszer opciók2+4+
Minőségi dokumentációAlapellenőrzésTeljes tétel-nyomonkövethetőség

Vegye fel a kapcsolatot OEM csapatunkkal egyedi projektor márkázási logó igényeinek megbeszéléséhez. A nagykereskedelmi megkeresésekre 24 munkaórán belül válaszolunk, és minősített B2B ügyfelek számára mintadarabokat tudunk biztosítani.

Lényeg a vásárlók számára

B2B beszerzési legjobb gyakorlatok 2026-ra

A kínai OEM projektorpiac tovább konszolidálódik a teljes stack-képességekkel – ház, elektronika, optika és márkázás egy fedél alatt – rendelkező gyárak köré. Ez a konszolidáció csökkenti a koordinációs kockázatot a saját márkás vásárlók számára, de egyúttal csökkenti a beszállítói diverzitást is. Az egyedi projektor márkázási logó munkához tartson fenn kapcsolatot legalább két minősített OEM partnerrel az ellátási lánc szűk keresztmetszeteinek elkerülése érdekében.


Amikor készen áll az egyedi projektor márkázási logó gyártásának előmozdítására, DataMax OEM csapatunk teljes körű támogatást nyújt a műalkotás-optimalizálástól a végső csomagolásig. A B2B nagykereskedelmi megállapodásokra specializálódtunk, átlátható MOQ struktúrákkal, versenyképes szerszámköltségekkel és dedikált projektmenedzsmenttel. Kérjen egyedi árajánlatot még ma, és 48 órán belül részletes gyártási javaslatot kap. A már szerszámban lévő márkázási lehetőségekkel rendelkező standard katalógustermékekhez tekintse meg házi mozi projektor kínálatunkat vagy a kereskedelmi telepítésre tervezett GP95 hotel projektor modellt.

Az Ön kosara
Az oldal használati élményét javítja, ha engedélyezi a sütiket Süti-szabályzat