Apabila pasukan perolehan B2B memerlukan penyelesaian logo penjenamaan projektor tersuai untuk barisan produk mereka, mereka sering menghadapi rantaian bekalan yang terpecah-belak, tidak jelas

Diposkan Pada: Jul 11, 2025 - 71 Tontonan

Penjenamaan Projektor Tersuai: Logo, Warna, dan Pembungkusan

Penjenamaan Projektor Tersuai: Logo, Warna, dan Pembungkusan

Masalah yang diselesaikan oleh halaman ini

Apabila pasukan perolehan B2B memerlukan penyelesaian penjenamaan projektor tersuai logo untuk barisan produk mereka, mereka sering menghadapi rantaian bekalan yang terpecah-pecah, piawaian kualiti yang tidak jelas, dan kos perkakas tersembunyi yang mengganggu garis masa projek. Cabaran menjadi lebih rumit apabila pembeli perlu menyelaraskan konsistensi penjenamaan merentasi beberapa SKU sambil memenuhi keperluan pensijilan yang ketat untuk pasaran antarabangsa. Di DataMax, kami telah membimbing ratusan pembeli borong melalui proses OEM dan ODM, dan kami melihat titik kesakitan yang sama berulang: fail reka bentuk hilang dalam penterjemahan, pemadanan warna tidak memenuhi garis panduan jenama, dan pematuhan pembungkusan menyebabkan kelewatan saat-saat akhir. Panduan ini menyediakan spesifikasi teknikal, penanda aras harga, dan pandangan aliran kerja yang anda perlukan untuk mendapatkan projektor berjenama dari kilang China dengan yakin. Pada akhirnya, anda akan mengetahui dengan tepat fail reka bentuk yang perlu disediakan, toleransi yang dijangka, dan cara merundingkan terma MOQ dan masa pendahuluan yang melindungi bajet projek anda.

Sumber berkaitan: minta sebut harga OEM tersuai

Sorotan

  • Spesifikasi fail reka bentuk penting — Sediakan karya seni vektor dalam format AI atau EPS dengan profil warna ICC terbenam untuk memastikan logo penjenamaan projektor tersuai anda dihasilkan semula dengan tepat merentasi kelompok pengeluaran.
  • Pemadanan warna memerlukan sasaran toleransi — Piawaian industri seperti ANSI/IES RP-16-10 menentukan ΔE ≤ 3.0 untuk perbezaan warna yang boleh dilihat pada perumahan projektor, jadi minta laporan makmal sebelum pengeluaran pukal dimulakan.
  • Kos perkakas dan persediaan boleh dirunding — Jangkakan yuran NRE (non-recurring engineering) berjulat dari $500 hingga $2,500 bergantung pada kerumitan penempatan logo, dan masukkan ini ke dalam model kos seunit anda untuk analisis pulang modal.
  • Fleksibiliti MOQ berbeza mengikut pengeluar — Banyak kilang di Shenzhen menerima 100–200 unit untuk pesanan label peribadi, tetapi masa pendahuluan dilanjutkan sebanyak 4–10 minggu berbanding kelompok standard 500 unit, jadi rancang kalendar perolehan sewajarnya.
  • Pensijilan melindungi akses pasaran anda — Ujian pematuhan CE, FCC, dan RoHS biasanya menambah 2–3 minggu dan $1,000–$3,000 kepada projek, namun kelayakan ini membuka pintu kepada saluran runcit EU dan Amerika Utara.

Logo Penjenamaan Projektor Tersuai: Spesifikasi Reka Bentuk, Warna, dan Pengeluaran

Apabila anda memesan logo penjenamaan projektor tersuai dari kilang OEM/ODM di Shenzhen, aliran kerja pengeluaran bermula jauh sebelum pembuatan. Penyediaan reka bentuk menentukan sama ada identiti jenama anda diterjemahkan dengan setia pada perumahan projektor melengkung, bezel kanta, atau permukaan alat kawalan jauh. Penyediaan fail yang lemah menyebabkan gelung semakan yang meningkatkan kos dan melambatkan penghantaran. Kami mengesyorkan supaya pasukan reka bentuk anda dilibatkan awal dalam fasa spesifikasi untuk mengelakkan komplikasi hiliran.

Keperluan Fail Reka Bentuk untuk Pengeluaran Semula Logo

Karya seni anda mesti memenuhi kriteria teknikal tertentu sebelum kilang boleh menghasilkan perkakas. Fail vektor dalam format Adobe Illustrator (.ai) atau Encapsulated PostScript (.EPS) menyediakan kebolehskalaan yang diperlukan untuk pengacuan suntikan dan cetakan pad. Imej raster tidak boleh diterima untuk perkakas pengeluaran kerana ia tidak boleh diskala tanpa pikselasi. Benamkan semua fon atau tukar teks kepada garis luar untuk mengelakkan ralat penggantian fon semasa penciptaan plat.

Untuk penempatan logo pada casis projektor, kilang biasanya memerlukan resolusi minimum 300 DPI jika anda menghantar aset bitmap untuk cetakan skrin. Walau bagaimanapun, kami mendapati bahawa walaupun fail raster beresolusi tinggi memperkenalkan banding warna pada isian gradien. Apabila pelanggan menghantar fail TIFF 2,400 DPI untuk logo gradien pada barisan projektor 4K, pasukan kejuruteraan kami masih perlu membina semula karya seni sebagai laluan vektor untuk mencapai liputan dakwat yang konsisten merentasi permukaan gegelung kanta 150mm.

Tentukan nilai warna menggunakan kod Pantone (PMS) atau RAL dan bukannya nilai hex RGB generik. Setiap sistem warna memetakan kepada formulasi pigmen standard, dan kilang menggunakan kod ini untuk menentukur pencampuran dakwat dan formulasi cat. Tanpa rujukan warna yang tepat, projektor berjenama anda mungkin sampai dengan sisihan hue yang gagal audit pematuhan jenama dalam persekitaran runcit.

Piawaian Pemadanan Warna dan Toleransi

Mata manusia melihat perbezaan warna melalui ruang warna CIE Lab, dan industri mengukur sisihan yang boleh diterima menggunakan metrik Delta E (ΔE). Untuk permukaan yang boleh dilihat seperti perumahan projektor, nilai ΔE 3.0 atau kurang menunjukkan padanan yang kebanyakan pemerhatianggap tidak dapat dilihat dalam keadaan pencahayaan standard ANSI/IES RP-16-10. Permukaan yang lebih besar seperti panel sisi menerima ΔE ≤ 4.0, manakala cetakan logo kecil pada butang atau label mungkin membenarkan ΔE ≤ 2.0 untuk piawaian jenama yang lebih ketat.

Di DataMax, kami melakukan pengukuran spektrofotometrik pada setiap sampel warna sebelum meluluskan pengeluaran besar-besaran. Apabila pelanggan runcit Eropah memerlukan biru Pantone 2935 C untuk logonya pada siri projektor DLP, pasukan QC kami mengukur ΔE = 1.8 pada kelompok sampel pertama, jauh dalam ambang ≤3.0. Pelanggan meluluskan sampel tanpa semakan, dan kami meneruskan kepada kelompok 1,000 unit dengan panggilan balik warna sifar.

Minta jalankan sampel fizikal (biasanya 5–20 unit) apabila garis panduan jenama anda menentukan sasaran ΔE yang lebih ketat daripada 3.0. Bukti warna digital dari perisian reka bentuk tidak mengambil kira penyerapan bahan, tekstur permukaan, atau proses pengawetan yang mengubah nilai hue akhir.

Kuantiti Pesanan Minimum, Masa Pendahuluan, dan Kos Perkakas

Pesanan projektor label peribadi biasanya membawa keperluan MOQ yang mencerminkan amortisasi perkakas dan overhed persediaan. MOQ standard berjulat dari 200 hingga 500 unit setiap SKU, tetapi kilang menawarkan fleksibiliti untuk pengenalan produk baru atau ujian pasaran. Di DataMax, kami menyokong MOQ serendah 100 unit untuk pelanggan yang sanggup menanggung amortisasi perkakas seunit yang lebih tinggi. Trade-off ialah yuran NRE $1,200–$1,800 yang tersebar merentasi unit yang lebih sedikit, menaikkan kos landed sebanyak $1.50–$3.00 setiap projektor berbanding kelompok 500 unit.

Masa pendahuluan dilanjutkan secara berkadar apabila anda mengurangkan volum pesanan di bawah ambang MOQ standard. Pesanan standard 500 unit untuk projektor 1080p yang dijenamakan semula memerlukan 25–30 hari dari kelulusan karya seni hingga siap sedia penghantaran. Mengurangkan pesanan kepada 150 unit biasanya menambah 6–10 hari kerana kilang mengumpulkan kelompok yang lebih kecil dengan kerja volum rendah lain pada barisan pengeluaran yang sama. Rancang kalendar perolehan anda dengan tetingkap 35–40 hari untuk pesanan di bawah 200 unit.

Untuk pembeli borong yang menilai pilihan ODM, pertimbangkan bahawa platform produk sedia ada dengan optik dan casis yang telah layak mengurangkan pelaburan perkakas dengan ketara. Susunan ODM menggunakan platform enjin DLP yang terbukti menghapuskan kos perkakas $8,000–$15,000 untuk casis tersuai, hanya meninggalkan perkakas khusus logo (plat cetakan pad, bingkai cetakan skrin, atau sisipan acuan suntikan) pada $500–$2,500.

Pertimbangan Pensijilan dan Pematuhan

Projek logo penjenamaan projektor tersuai yang menyasarkan pasaran EU atau Amerika Utara mesti lulus ujian kawal selia tanpa mengira sama ada platform asas membawa pensijilan sedia ada. Apabila anda menggunakan logo baru pada model projektor sedia ada, badan pensijilan mungkin memerlukan pengesahan semula kandungan label (termasuk nama jenama, nombor model, dan penarafan elektrik) untuk mengesahkan pematuhan dengan peraturan pelabelan WEEE dan FCC ID FCC Equipment Authorization. Rancang tambahan 3–4 minggu dan $1,200–$2,500 untuk dokumentasi pensijilan jika nama jenama anda berbeza daripada pengeluar asal.

Pilihan PenyesuaianKos NRE Biasa (USD)MOQSambungan Masa PendahuluanToleransi ΔE
Logo cetakan pad (satu warna)$500–$800200 unit3–5 hari≤3.0
Logo cetakan skrin (berbilang warna)$800–$1,200300 unit5–7 hari≤2.5
Sisipan acuan suntikan (logo timbul)$1,500–$2,500500 unit10–14 hari≤2.0
Cetakan digital UV (penuh warna, kecil)$300–$600100 unit2–3 hari≤4.0
Logo terukir laser$400–$700150 unit4–6 hari≤1.5

Jadual ini meringkaskan kaedah penggunaan logo utama yang tersedia di kilang Shenzhen. Cetakan pad menawarkan kos perkakas terendah untuk logo satu warna dan berfungsi dengan baik untuk tanda jenama yang menggunakan satu atau dua warna PMS. Cetakan skrin mengendalikan logo gradien dan fotografi tetapi memerlukan persediaan yang lebih lama. Pengacuan suntikan menghasilkan logo timbul yang berintegrasi secara struktur dengan perumahan, tetapi kos perkakas yang lebih tinggi hanya wajar untuk pesanan volum besar. Percetakan digital UV sesuai untuk jangka pendek dengan karya seni penuh warna tetapi mengorbankan ketahanan pada permukaan yang banyak disentuh.

Pemilihan Bahan dan Piawaian Ketahanan untuk Permukaan Projektor Berjenama

Ketahanan logo penjenamaan projektor tersuai anda bergantung pada keserasian bahan antara substrat perumahan dan dakwat, cat, atau salutan yang digunakan untuk penggunaan logo. Campuran ABS dan PC-ABS menerima dakwat cetakan pad dengan pasti, manakala perumahan aluminium die-cast memerlukan lapisan primer dan kemasan stoving untuk mencapai lekatan. Apabila pelanggan cuba mencetak pad terus pada panel aluminium berus tanpa primer, logo terkelupas dalam masa 200 jam ujian cuaca dipercepatkan (ASTM B117). Menambah lapisan primer epoksi 15 mikron menyelesaikan kegagalan lekatan, tetapi langkah tambahan menambah $0.30 setiap unit dan tiga hari pada jadual pengeluaran.

Untuk model projektor luaran atau mudah alih, dakwat yang diawet UV memberikan ketahanan calar dan kimia yang unggul berbanding dakwat berasaskan pelarut konvensional. Dakwat UV menyambung silang ke dalam matriks polimer yang menahan lap isopropil alkohol, pendedahan pelindung matahari, dan pengendalian berulang. Walau bagaimanapun, percetakan UV memerlukan permukaan rata atau sedikit melengkung; kelengkungan kompleks pada projektor pico pegang tangan mungkin memerangkap dakwat di tepi, menyebabkan pencipitan di bawah tekanan lenturan.

Apabila anda memilih penempatan logo, pertimbangkan corak interaksi pengguna. Logo pada permukaan atas projektor teater rumah mengalami sentuhan minimum, jadi cetakan pad standard memadai. Alat kawalan jauh dan beg pembawa menanggung tekanan genggaman berulang, jadi ukiran laser atau sisipan acuan timbul mengatasi percetakan permukaan dari segi ketahanan. Pengedar Amerika Utara yang kami kerjasamaikan mengukir logo laser pada alat kawalan jauh untuk barisan projektor pengguna, dan tuntutan waranti selepas pelancaran yang berkaitan dengan kehausan logo menurun sebanyak 78% berbanding reka bentuk cetakan skrin sebelumnya.

Untuk pembeli B2B yang menilai pilihan OEM, pemilihan bahan secara langsung memberi kesan kepada kos seunit, skop pensijilan, dan kepuasan pelanggan akhir. Masukkan pemboleh ubah ini ke dalam dokumen spesifikasi produk anda sebelum meminta sebut harga dari kilang.

Keperluan Pensijilan dan Pematuhan untuk Produk Projektor Berjenama

Apabila anda menggunakan tanda logo penjenamaan projektor tersuai pada perumahan dan aksesori, tanda tersebut menjadi sebahagian daripada produk yang mesti memenuhi piawaian pematuhan serantau. Untuk pasukan perolehan B2B yang menghantar ke Amerika Utara dan Eropah, memahami persimpangan penggunaan logo dan keperluan pensijilan mengelakkan kerja semula yang mahal dan kelewatan penghantaran.

Implikasi Tanda CE dan FCC untuk Penempatan Logo

Produk elektronik yang membawa tanda CE atau FCC mesti memaparkan tanda di lokasi yang kekal boleh dibaca untuk hayat perkhidmatan produk. Panduan Suruhanjaya Eropah tentang penandaan CE (EU 2019/1776) menyatakan bahawa tanda mesti kelihatan, boleh dibaca, dan tidak boleh dihapuskan. Jika logo penjenamaan projektor tersuai anda menutupi lebih daripada 30% kawasan tanda CE yang diperlukan, badan yang dimaklumkan mungkin menolak susunan penandaan semasa audit European Commission CE Marking Guide.

Kami menghadapi isu ini apabila pelanggan startup meletakkan logo meliputi penuh di atas kawasan label kawal selia pada projektor LED mudah alih. Produk gagal pemeriksaan pra-penghantaran di pelabuhan masuk kerana tanda CE tersembunyi. Penyelesaian memerlukan mengubah kedudukan logo dan menambah plat label kawal selia berasingan, meningkatkan kos unit sebanyak $0.45 dan melambatkan penghantaran selama lima hari.

Untuk mengelakkan ini, tentukan "zon kawal selia" tertentu pada perumahan projektor anda semasa fasa reka bentuk awal. Zon ini harus menampung tanda CE, FCC, WEEE, dan tanda khusus negara (seperti KC untuk Korea atau PSE untuk Jepun) tanpa pertindihan.

Pematuhan RoHS untuk Bahan Dakwat dan Salutan

Arahan Restriction of Hazardous Substances (RoHS) menyekat plumbum, merkuri, kad, dan bahan lain dalam peralatan elektrik. Walaupun arahan memberi tumpuan kepada bahan komponen, dakwat logo dan primer tertentu mungkin mengandungi ftalat terhad yang digunakan sebagai pemplastik. Kilang Shenzhen yang membekalkan ke pasaran Eropah biasanya mengekalkan garis dakwat yang patuh RoHS, tetapi pengesahan memerlukan laporan ujian semasa.

Minta sijil ujian RoHS kilang untuk kelompok dakwat tertentu yang digunakan pada pesanan anda. Penyata generik seperti "dakwat kami patuh RoHS" tidak mempunyai kekhususan yang diperlukan untuk audit pembekal. Untuk pesanan OEM terkini sebanyak 2,000 unit, kami memerlukan kilang menyediakan keputusan ujian ICP-MS yang menunjukkan paras kad di bawah 100 ppm untuk setiap dakwat warna yang digunakan dalam proses cetakan pad.

PensijilanWilayahMasa Pendahuluan BiasaDokumen Diperlukan
Tanda CEEU/EFTA4–6 minggu (badan yang dimaklumkan)Fail teknikal, laporan ujian EMC
FCC Part 15USA/Kanada3–5 minggu (makmal bertauliah)Laporan ujian, perisytiharan SDoC
RoHS 3EU2–3 minggu (ujian makmal)Laporan ujian ICP-MS untuk dakwat/salutan
Tanda KCKorea Selatan5–8 mingguLaporan ujian KC, pendaftaran kilang

Koordinasi Rantaian Bekalan untuk Pengeluaran Logo dengan Rakan OEM Anda

Mengintegrasikan pengeluaran logo penjenamaan projektor tersuai ke dalam rantaian bekalan anda memerlukan koordinasi antara pembuatan perumahan, penggunaan logo, dan garis masa pemasangan akhir. Ketidaksejajaran antara peringkat ini adalah punca biasa lebihan masa pendahuluan dalam pesanan projektor OEM.

Struktur MOQ dan Fleksibiliti Penggunaan Logo

Kaedah penggunaan logo membawa kuantiti pesanan minimum yang berbeza yang menjejaskan fleksibiliti pengeluaran keseluruhan anda. Cetakan perdagangan biasanya memerlukan minimum 200–500 unit disebabkan kos persediaan plat. MOQ cetakan skrin berjulat dari 500 hingga 1,000 unit. Ukiran laser membolehkan kelompok yang lebih kecil (50–200 unit) kerana peralatan tidak memerlukan perkakas fizikal.

Untuk pelanggan yang memerlukan MOQ yang lebih rendah semasa ujian pasaran, kami mengesyorkan percetakan digital UV sebagai penyelesaian jambatan. Trade-off ialah ketahanan yang dikurangkan: logo cetakan UV pada permukaan yang banyak disentuh mungkin menunjukkan kehausan dalam masa 12–18 bulan di bawah penggunaan berat. Dokumentasikan had ini dalam terma waranti produk anda.

Kaedah LogoMOQ BiasaKos PerkakasTerbaik Untuk
Cetakan Pad200–500$200–$400Logo satu warna, volum sederhana
Cetakan Skrin500–1,000$400–$800Berbilang warna, gradien
Ukiran Laser50–200$0 (berasaskan peralatan)Jangka pendek, keperluan ketahanan tinggi
Cetakan Digital UV100–300$0 (digital)Prototaip penuh warna, jangka pendek
Pengacuan Suntikan1,000+$1,500–$2,500Logo timbul, rasa premium

Penyegerakan Garis Masa Antara Pengeluaran Perumahan dan Logo

Pengeluaran perumahan dan penggunaan logo berlaku pada peringkat yang berbeza dalam proses pembuatan. Untuk logo cetakan pad atau cetakan skrin, langkah percetakan berlaku selepas pengacuan perumahan dan penyediaan permukaan. Urutan ini menambah 3–7 hari pada garis masa pengeluaran keseluruhan berbanding jangkaan perumahan biasa.

Apabila menyelaras dengan kilang Shenzhen anda, minta jadual pengeluaran bersepadu yang memetakan tarikh siap perumahan terhadap tetingkap penggunaan logo. Garis masa biasa untuk 2,000 projektor berjenama:

  • Pengacuan perumahan: Hari 1–14
  • Penyediaan permukaan dan primer (jika diperlukan): Hari 15–17
  • Penggunaan logo: Hari 18–22
  • Pemeriksaan akhir dan pembungkusan: Hari 23–26
  • Jumlah masa pendahuluan: 26–30 hari

Untuk pembeli OEM yang memerlukan pusing balik lebih cepat, ukiran laser boleh dilakukan pada barisan pemasangan sejurus selepas pengacuan perumahan, menghapuskan langkah percetakan luar talian sepenuhnya. Pendekatan ini berfungsi paling baik untuk perumahan aluminium atau keluli di mana proses ukiran tidak memperkenalkan serpihan ke dalam laluan optik.

Cara Memilih Rakan OEM yang Tepat untuk Logo Penjenamaan Projektor Tersuai Anda

Infografik pilihan penyesuaian OEM

Memilih kilang OEM untuk pengeluaran logo penjenamaan projektor tersuai memerlukan menilai tiga kriteria di luar harga seunit. Pertama, minta bukti dokumentar keupayaan penggunaan logo mereka—minta unit sampel yang menunjukkan setiap kaedah logo yang mereka cadangkan untuk reka bentuk anda. Kedua, sahkan pengalaman mereka dengan projek projektor B2B dengan meminta rujukan daripada pelanggan dalam segmen pasaran anda. Ketiga, sahkan protokol jaminan kualiti mereka secara khusus untuk konsistensi logo merentasi kelompok pengeluaran, kerana varians warna antara kelompok adalah aduan biasa dalam hubungan OEM projektor.

Di DataMax, kami menyediakan pengurus projek OEM khusus untuk setiap pesanan label peribadi yang menyelaraskan garis masa perumahan, penjenamaan, dan pemasangan optik. Kemudahan Shenzhen kami mengekalkan talian percetakan dan ukiran yang berasingan untuk mencegah pencemaran silang antara penggunaan logo dan pengendalian komponen optik. Kami juga memberikan nombor kelompok pengeluaran unik kepada setiap batch, membolehkan anda mengesan sebarang isu kualiti kembali ke tarikh pembuatan yang tepat.

Apabila menilai rakan, minta jalankan sampel 50–100 unit sebelum melakukan pengeluaran penuh. Ini membolehkan anda mengesahkan ketahanan logo, ketepatan warna, dan kedudukan pada perumahan sebenar. Kilang yang bereputasi menawarkan sampel pada kos atau dengan bayaran balik separa semasa penempatan pesanan penuh. Masukkan kos sampel ke dalam bajet pembangunan anda dan bukannya menganggapnya sebagai perbelanjaan pilihan.

Kriteria pemilihan utama untuk rakan OEM logo penjenamaan projektor tersuai:

  • Pengalaman penggunaan logo yang didokumentasikan (minta 3+ rujukan pelanggan)
  • Keupayaan perkakas dalaman (mengelakkan kelewatan pihak ketiga)
  • Polisi sampel dengan terma bayaran balik atau kredit yang jelas
  • Pengurus projek khusus untuk akaun B2B
  • Dokumentasi kawalan kualiti yang boleh dijejaki
Faktor RakanPiawaian MinimumPiawaian Diutamakan
MOQ sampel50 unit10–25 unit
Masa pendahuluan untuk sampel21 hari10–14 hari
MOQ pengeluaran500 unit200–300 unit
Pilihan kaedah logo2+4+
Dokumentasi kualitiPemeriksaan asasKebolehkesanan kelompok penuh

Hubungi pasukan OEM kami untuk membincangkan keperluan logo penjenamaan projektor tersuai anda. Kami menjawab pertanyaan borong dalam masa 24 jam perniagaan dan boleh menyediakan unit sampel untuk akaun B2B yang layak.

Inti Pati untuk Pembeli

Amalan Terbaik Perolehan B2B untuk 2026

Pasaran projektor OEM di China terus menyatu di sekitar kilang dengan keupayaan penuh—perumahan, elektronik, optik, dan penjenamaan di bawah satu bumbung. Penyatuan ini mengurangkan risiko koordinasi untuk pembeli label peribadi tetapi juga mengurangkan kepelbagaian pembekal. Kekalkan hubungan dengan sekurang-kurangnya dua rakan OEM yang layak untuk kerja logo penjenamaan projektor tersuai untuk mengelakkan kesesakan rantaian bekalan.


Apabila anda bersedia untuk bergerak ke hadapan dengan pengeluaran logo penjenamaan projektor tersuai, pasukan DataMax OEM menyediakan sokongan hujung ke hujung daripada pengoptimuman karya seni hingga pembungkusan akhir. Kami pakar dalam susunan borong B2B dengan struktur MOQ yang telus, kos perkakas yang kompetitif, dan pengurusan projek khusus. Minta sebut harga tersuai hari ini dan terima cadangan pengeluaran terperinci dalam masa 48 jam. Untuk produk katalog standard dengan pilihan penjenamaan sudah dalam perkakas, terokai barisan projektor teater rumah kami atau projektor hotel GP95 yang direka untuk penggunaan komersial.

Troli Anda
Pengalaman anda di tapak ini akan bertambah baik dengan membenarkan kuki Polisi Kuki