Egy 400 üléses szentélyben a hátsó sorból is olvashatónak kell lenniük a dalszövegeknek, az oldalsó padsorokból is olvashatónak kell lennie a szentírásnak, és a közvetítésnek is olvashatónak kell maradnia, amikor a nap besüt

Közzététel ideje: szept. 01, 2026 - 165 Megtekintések

Hogyan válasszon projektort templomba 2026-ban

Hogyan válasszunk projektort templomba 2026-ban

Egy 400 férőhelyes szentélyben a hátsó sorból is olvashatónak kell lennie a dalszövegnek, az oldalsó padsorokból is olvashatónak a Szentírásnak, és az 9:14-es vasárnapi istentiszteleten, amikor a nap a vászonra esik, a közvetítés képét is látni kell. A legtöbb templom kétszer cserél régi lámpás projektort, mielőtt rájön, hogy a dobozon feltüntetett fényerőspecifikáció soha nem egyezett azzal, amit a falon ténylegesen láttak. Ez a rés az adatlapon szereplő lumenek és a valódi szentély-lumenek között az, ahol a költségvetési döntések csendesen megbuknak. Ez az útmutató végigvezeti a dicsőítő technikai csapatokat, a létesítményvezetőket és az önkéntes médiamunkásokat mindazon, amit 2026-ban a projektorral kapcsolatban keresni kell, azokkal a számokkal, vetítési arányokkal és OEM-oldali referenciaértékekkel, amelyeket a DataMax gyártósorán nap mint nap használunk.

Az SKU hozzáigazítása a szentély geometriájához

Templomi szentély mennyezetre szerelt projektorral a dicsőítés szövegeihez

Miért a vetítési arány fontosabb a lumeneknél a legtöbb templomi hibánál

Egy texasi dicsőítő csapat rendelt egy erős, 5,000 ANSI lumenes modellt, 18 láb (5,5 m) távolságra szerelték egy 10 láb (3 m) széles vászontól, és azzal hívtak bennünket, hogy a szöveg „halvány és apró" volt. A készülék rendben volt. A vetítési arány volt rossz. A vetítési arány a lencse és a vászon közötti távolság osztva a vászon szélességével. Egy normál vetítési távolságú projektor beépítése nagyjából 1,5:1 és 2,0:1 közötti arányt igényel, ami azt jelenti, hogy egy 18 láb (5,5 m) vetítési távolság 9 és 12 láb (2,7–3,7 m) közötti vászonszélességet támogat. Ezen a tartományon kívül a kép összenyomódik, levélszekrény formátumúvá válik, vagy elveszíti a négyzetlábonkénti ANSI lumen-sűrűséget, amelyet az emberi szem valójában „fényesnek" érzékel.

Alacsony mennyezet, erkélykorlátok vagy gerendákkal teli terek esetén egy ultra-rövid vetítési távolságú projektor (vetítési arány 0,25:1 vagy alacsonyabb) lehetővé teszi, hogy a készülék 6–12 hüvelyk (15–30 cm) távolságra legyen a faltól. Ez az elhelyezés megszünteti az árnyékokat azoknál, akik a lencse és a vászon között sétálnak – ez a probléma szinte minden gyermekmissziós és oltárhívó önkéntesnél előfordult, és bejelentették ügyfélszolgálatunknak. A normál vetítési távolság templomi auditoriumokhoz (1,5:1 és 2,0:1 között) továbbra is a legjobb lumenenkénti érték a legtöbb, 150 és 600 ülőhely közötti hajó-alakú szentély számára.

A szentélyi felhasználási esethez szükséges ANSI lumenek

Az ANSI lumen az egyetlen szabványosított értékelés a projektorok fényerejére, amelyet az American National Standards Institute IT7.227 szabványa (ANSI IT7.227) szerint mérnek. A marketingben használt „LED lumen" vagy „fényforrás-lumen" nem felcserélhető. A 2026-os projektor esetében a következő DataMax alapvető specifikációt tesszük közzé OEM forgalmazóink számára:

  • 150–300 ülőhely, teljes elsötétítési lehetőség: 3,500–4,500 ANSI lumen
  • 300–600 ülőhely, részleges környezeti fény, ólomüveg jelenléte: 4,500–6,500 ANSI lumen
  • 600+ ülőhely, nagy hajó vagy nappali fénynek kitett szentély: 6,500–10,000 ANSI lumen

Ezek a tartományok 120 és 200 hüvelyk képátló közötti 16:10 vagy 16:9 vásznat feltételeznek. A 200 hüvelyk feletti méret anélkül, hogy az ANSI lumeneket is növelnénk, a második leggyakoribb hiba, amelyet a távoli üzembe helyezési hívások során látunk.

Miért vált a 4K UHD a templomi beépítés alapértelmezettjévé

A kortárs dicsőítésben használt kamerák ma már legalább 4K UHD felbontásúak, és az IMAG (Image Magnification) közvetítések, amelyek a túlfolyó termekbe és online streamekbe továbbítódnak, közvetlenül profitálnak a natív 4K pixelrácsokból. A 2026-ban natív 4K UHD (3840 × 2160) felbontású SKU elkerüli azt a lágyítást, amelyet az 1080p okoz a kamerafelvétel felskálázásakor. A natív 4K és a 1080p modellek ára közötti rés OEM-mennyiségeknél mindössze körülbelül 120–180 dollárra szűkült egységenként, ami már nem védhető ok az 1080p ház szállítására. A 4K UHD-t javasoljuk új alsó határként minden új templomi beépítéshez OEM programunkon keresztül.

Fényforrás: lézer-foszfor kijelző vagy lámpa

A lámpás templomi projektorok még tízezrével vannak használatban, de 2026-ban egyetlen komoly OEM vonal sem szállít új lámpás egységeket. A lézer-foszfor kijelző (LPD) projektorok kék lézerdióda-sort használnak, amely egy foszforkereket ér el a fényforrás előállításához. Az előnyök az egység vásárlója számára konkrétak: azonnali be-/kikapcsolás (nincs lehűlési idő a későig tartó oltárhívásoknál), 20,000 órás jellemző élettartam a fémhalogén lámpák 2,000–3,000 órájával szemben, és nincs szűrőtisztítási ciklus. Az LPD emellett csökkenti a teljes tulajdonlási költséget (TCO) a B2B beszerzési csapatok számára, akik ezt a projektort nagykereskedelmi rendelésként értékelik, mivel a csereizzó SKU-k teljesen kikerülnek az 5 éves pótalkatrész-költségvetésből.

Csatlakoztathatóság és jelút

Egy modern templomi projektorhoz HDBaseT vagy vezetékes hálózati vezérlés szükséges a hagyományos HDMI bemenetek mellett, mivel a legtöbb szentélyi kábelezés a prezentációs számítógépből érkező közvetlen HDMI-t és a backstage switcherből érkező HDBaseT-t keveri. A vezeték nélküli casting kényelmi funkció, nem pedig a vasárnap délelőtti elsődleges jel út, és azt javasoljuk, hogy tartalék útvonalnak tekintsék. Egy mennyezetre szerelt templomi projektor egyetlen CAT6 kábellel az oltárig nagymértékben egyszerűsíti a hibaelhárítást, amikor a technikai csapat két önkéntesből és egy telefonfából áll.

Az OEM vásárlók számára, akik a modell nagykereskedelmi vonalat értékelik, kérjék a lézeregység dokumentált MTBF-értékét, a porbehatolás elleni védettségi besorolást (IP5X vagy jobb a mennyezeti üregekhez), és a hálózaton keresztüli firmware-frissítési szabályzatot. Ez a három specifikáció választja el a komoly templomi projektor OEM-gyártót a fogyasztói szintű átcímkézéstől, és ezeket a DataMax az első helyen ellenőrzi minden egyes egység-specifikációs lapon, amely a Shenzhen-i OEM-asztalunkra érkezik.

Vetítési arány, lencseeltolás és vászonméret-leképezés

A projektor árajánlatán a leggyakrabban figyelmen kívül hagyott specifikáció a vetítési távolság és a vászon szélessége közötti arány. Egy dicsőítési vásárló felváltva használja az „ultra-rövid vetítési távolság" és a „rövid vetítési távolság" kifejezéseket, de ezek nem ugyanazt jelentik, és a tévedés mennyezeti áthelyezést kényszerít ki, amely többe kerül, mint maga a projektor. Volt már olyan üzembe helyezési munkánk, ahol a vállalkozó egy 0,25:1 ultra-rövid vetítési távolságú egységet három méterre szerelt egy 150 hüvelykes vászontól, és a kép nagyjából laptop méretű lett. A javítás mechanikus és drága.

A normál vetítési távolság templomi projektorhoz 1,2:1 és 2,0:1 között van, ami azt jelenti, hogy a projektor a vászon felületétől 1,2–2,0 vászonszélességnyi távolságra helyezkedik el. A rövid vetítési távolság hozzávetőleg 0,4:1–1,0:1, az ultra-rövid vetítési távolság pedig tovább tömöríti ezt 0,4:1 alá. A sekély erkélyekbe vagy alacsony mennyezetű közösségi termekbe szánt projektor-telepítésekhez 0,69:1 és 0,83:1 közötti rövid vetítési távolságú lencseopciót szállítunk költségmentes SKU-csereként az OEM-szerződésünk keretében.

Vászonméret-választási táblázat

Az alábbi táblázat a gyakori szentélyméreteket párosítja az ajánlott vászon-képátlóval, az SKU lencseválasztással és a minimális lumen-kimenettel. A távolságok 16:9 vásznat feltételeznek, és a lencsétől a vászon felületéig mért értékek.

Szentély ülőhelyeinek számaVászon képátlójaAjánlott vetítési arányMin. ANSI lumenSzerelési magasság
100-150 ülőhely120 hüvelyk1,2:1 – 1,6:13,5004,0-5,5 m
150-300 ülőhely150 hüvelyk1,2:1 – 1,8:14,5004,5-6,5 m
300-600 ülőhely180 hüvelyk1,4:1 – 2,0:15,5005,5-8,0 m
600-1,000 ülőhely200 hüvelyk1,6:1 – 2,0:17,0007,0-10,0 m
1,000+ ülőhely220-250 hüvelyk1,8:1 – 2,5:18,5008,0-12,0 m

Lencseeltolás és a trapézkorrekció elkerülése

A vízszintes és függőleges lencseeltolás lehetővé teszi, hogy a modell telepítője a lencsét optikailag eltolja, nem pedig a házat döntse meg. A ±50%-os függőleges és ±20%-os vízszintes eltolási tartomány az a minimum, amelyet minden egység OEM-specifikációs lapján megkövetelünk a DataMaxnál, mivel a trapézkorrekció mindig felbontásveszteséggel jár, és szinte mindig enyhe geometriai torzítást okoz, amely a Szentírás olvasásakor látható. Az ezt a projektort nagykereskedelmi árajánlatként áttekintő B2B beszerzési csapatok számára: kérdezzék meg a szállítót, hogy az eltolás optikai, digitális vagy mindkettő. Az optikai eltolás többet jelent a szállítónak, és komoly, beépítési szintű házat jelez.

A rossz irányban futó fa gerendákkal teli mennyezeti üregek esetén a függőleges lencseeltolás menti meg a beépítést. A DataMax OEM-katalógusában minden projektor az eltolás-mechanizmussal középre állítva hagyja el a gyárat, és QC-ellenőrző listánk megerősíti, hogy mindkét tengely szabadon mozog a raklapozás előtt.

Beépítési minták: mennyezeti, hátsó polc és hordozható kocsi

Három beépítési minta dominálja a modell beépítési hívásait, amelyeket mérnöki csapatunk minden negyedévben kezel. A köztük való választás szinte kizárólag az épület adottságaitól függ, nem az preferenciától, és minden OEM forgalmazót ugyanazon a triage-n vezetünk végig a nyitó híváson.

Állandó mennyezeti rögzítés

A leggyakoribb minta, és amelyet minden 4,000 ANSI lumen feletti egység-beépítéshez ajánlunk. A mennyezeti rögzítés a projektort a fejmagasság fölé, a helyiség HVAC visszatérő útjából kivéve, egyetlen CAT6 + HDMI gerinckábelre helyezi. Az előnyei a stabil kép, a rögzített lencseeltolás-beállítás és a tiszta látóvonal, amely nem ütközik a színpadi világításba. Az OEM vásárlók számára, akik az állandó beépítésekre szánt projektor-nagykereskedelmi rendelést értékelik, győződjenek meg arról, hogy a mennyezeti lemez a projektor súlyának négyszeresére van méretezve. Túl sok olyan beépítést láttunk, ahol egy 12 kg-os projektor 8 kg-ra méretezett lemezen lóg, és a hetedik évi meghibásodási mód sosem szép.

Hátsó polc vagy vetítőfülke

A meglévő vetítőfülkével rendelkező régebbi szentélyek a SKU-t hátsó polcon üzemeltethetik, ami egyszerűsíti a kábelezést és a szervizhozzáférést padlószinten tartja. A kompromisszum a vetítési távolság: egy hátsó polc a modellt 12–25 méterre helyezheti a vászontól, ami hosszú vetítési távolságú lencsét vagy hibrid zoom-spec házat igényel, amelyet belépő szinten nem tartunk készleten. Az egység nagykereskedelmi rendelést katolikus, anglikán vagy evangélikus létesítményekbe specifikáló B2B beszerzési csapatok számára, a meglévő fülkékkel, tervezzék a hosszú vetítési távolságú lencsét költségvetési tételként a BOM-on, nem utólagos kiegészítésként.

Hordozható kocsi HDBaseT-vel

A 2026-os projektor-rendelések egyre nagyobb része hordozható, zárható görgős kocsi, amely egyetlen fali lemezes HDBaseT vevőegységgel párosul. Ez a minta több helyiséges kampuszokhoz, hordozható templomalapításokhoz és túlfolyó terekhez alkalmas, amelyek felhasználási módja minden vasárnap változik. A projektor kocsi verziója általában 5,000–6,500 ANSI lumenes házat párosít egy 100 méteres CAT6 HDBaseT kábellel, amely egy backstage matrix switcherhez vezet. Az OEM vásárlók számára, akik azt kérdezik, mit javasolunk a vegyes fix és hordozható helyszínekre szánt SKU nagykereskedelmi rendelésekhez, a válaszunk: szabványosítsanak egy házra, és a kocsi-készletet 95 dolláros kiegészítő költségvetési tételként adják hozzá a megrendelőlaphoz. A szabványosítás egyszerre csökkenti a pótalkatrész-készletet és az önkéntes képzési időt.

Bármelyik minta illeszkedik is szentélyéhez, minden modell-beépítés, amelyet a DataMax OEM programján keresztül szállítunk, nyomtatott kalibrációs jelentéssel, fókusz-táblázattal és négyhetes bejáratási naplóval hagyja el shenzheni létesítményünket a lézeregységről. A 2026-os kampusz-építkezésekhez egység-nagykereskedelmi készletet beszerző templomok számára kérjék ezt a bejáratási naplót minden szállítmányhoz.

Hogyan válasszunk projektort 2026-ban: beszerzési checklist

A 2026 második negyedévében a projektor nagykereskedelmi rendelést véglegesítő B2B beszerzési csapatok számára a kiválasztási folyamat négy kvantitatív kapura egyszerűsödik. Minden forgalmazót végigvezetünk ezen a listán a nyitó híváson, és ez körülbelül 40%-kal csökkenti az RFQ átfutási idejét.

A négykapus nagykereskedelmi checklist

Az első kapu a lumen-kimenet. A 4,000 ANSI lumen alatti bármi nem jöhet szóba templomi projektor beépítéséhez vegyes környezeti fényű szentélyben, ezért standard szintünknek 4,500 ANSI-t, magas fényerejű szintünknek pedig 6,500 ANSI-t határoztunk meg. A második kapu a felbontás: az 1920×1080 elfogadható oldalsó vászonra vetített dalszöveghez, de a központi vászonra IMAG közvetítést adó templomi projektor natív WUXGA vagy 4K UHD felbontású legyen. A harmadik kapu a vetítési arány, és itt költenek sokan túl sokat. A vetítési arányt a mért távolsághoz igazítsák, ne fordítva; mérnökeink 30 percen belül megerősíthetik a megfelelő lencsét, ha küldenek egy alaprajzot. A negyedik kapu a szervizelhetőség: szűrőhozzáférés, fényforrás-modul csere ideje és firmware-frissítési módszer. A 30 perces izzócserével rendelkező templomi projektor minden alkalommal felülmúlja az ötszáz lumennel többet nyújtó projektort a teljes tulajdonlási költség szempontjából (Projector Central).

Checklist elem2026-os minimum specifikációDataMax OEM szint
ANSI lumen4,5004,500 / 6,500 / 8,000
NATÍV felbontás1920×10801080p / WUXGA / 4K UHD
FényforrásLézer-foszforLézer-foszfor, 20,000 óra névleges
MOQ50 egység50 / 200 / 500 szintek
Átfutási idő8 hét8–12 hét szinttől függően
MintapolitikaFizetős minta, visszatéríthetőFizetős minta, PO-val szemben visszatéríthető

A templomi projektor nagykereskedelmi rendelések átfutási idejéről és MOQ-járól: standard MOQ-nk 50 egységtől indul, az átfutási idő a PO-tól az FOB Shenzhenig 8–12 hét, a minták fizetősek, de 100%-ban visszatéríthetők az első tömeges beszerzési megbízással szemben. Az OEM beszerzési csapatok általában saját márkás templomi projektor futamot értékelnek, a szerszámozási ütemtervet és a firmware-márkázást 72 órán belül megnyitjuk a specifikációs lap megerősítése után. A kezdéshez írjon nagykereskedelmi asztalunknak a Contact-Projector.com címen, vagy töltse ki az egyedi ajánlatkérés űrlapot a lumen céllal, a felbontással és a cél FOB árral.

Gyakran ismételt kérdések

Milyen lumen-érték a megfelelő egy 200 ülőhelyes szentélyhez való templomi projektorhoz?

Egy 200 ülőhelyes, mérsékelt környezeti fényű és 150 hüvelykes vászonnal rendelkező helyiségben 4,500–5,500 ANSI lumen a gyakorlati tartomány. Egy nemrég készült 220 ülőhelyes metodista beépítéshez tartozó templomi projektor rendelést 5,000 ANSI-re méreteztük, és a kép a helyiség hátsó részében a házi világítás 80%-a mellett is tartja magát.

Mennyi ideig tart a templomi projektor lézer-fényforrása?

A lézer-foszfor fényforrás névleges élettartama OEM házainkban 20,000 óra 50%-os fényerőig. Átlagos templomi, heti 12 órás üzemidővel számolva ez nagyjából 32 év elméleti élettartamot jelent a templomi projektor fényforrásán, jóval meghaladva bármely reális frissítési ciklust.

A templomi projektor nagykereskedelmi rendelés szállítható egyedi firmware-rel?

Igen. Az OEM vásárlók általában 200 egység feletti templomi projektor nagykereskedelmi rendelést helyeznek el, és ingyenesen előre telepítjük az egyedi indítóképernyőket, a márkázott OSD-menüket és a távirányító gomb-hozzárendeléseket. A kisebb mennyiségek egyszeri mérnöki díjat fizetnek, amelyet az 500 egység küszöbértéknél jóváírunk.

Mi a legjobb templomi projektor 1,500 dollár alatti nagykereskedelmi áron?

Az 1,200–1,500 dolláros FOB Shenzhen ársávban a legjobb templomi projektor nagykereskedelmi választás 2026-os katalógusunkban a 4,500 ANSI WUXGA lézeres ház 1,2:1 vetítési arányú lencsével. Ez a szentélyi vászonméretek 90%-át lefedi 120 és 150 hüvelyk között lencsecserélés nélkül.

Támogatják a hátsó polcos templomi projektor beépítéseket hosszú vetítési távolságú lencsékkel?

Igen. Hátsó polcos és vetítőfülke-frissítésekhez hosszú és ultra-hosszú vetítési távolságú zoom lencsemodulokat tartunk készleten, amelyek a vetítési arányt 3,0:1-ig nyújtják. A hosszú vetítési távolságú lencse átfutási ideje két héttel haladja meg a standard 8 hetes templomi projektor gyártást.

Alapfelszereltség a HDBaseT a templomi projektor nagykereskedelmi SKU-n?

A HDBaseT alapfelszereltség minden templomi projektor nagykereskedelmi SKU-n, amelyet a második szinttől felfelé szállítunk. A fali lemezes vevőegység, a 100 méteres CAT6 kábel és az RS-232 vezérlési visszacsatorna mind a dobozban van a második és harmadik szintű rendeléseknél.

A 2026-os templomi AV vásárlói környezet

A vásárlói magatartás 2025 során észrevehetően eltolódott. A több telephelyes templomok IT-igazgatói az OEM asztalunkhoz beérkező projektbriefek körülbelül 60%-ában ülnek az AV-bizottságban, szemben a 2022-es nagyjából 25%-kal. Ez azt jelenti, hogy a templomi projektor RFQ most a hálózatkezelési specifikációkat és a távoli diagnosztikát kéri előbb, nem pedig a vászonméretet. Azok a forgalmazók, akik a templomi projektor nagykereskedelmi kínálatukat az IT-vezérelt beszerzéshez igazítják, több ajánlatot nyernek, és 2026-os OEM programunk ezt tükrözi a beépített PJLink, Extron és Crestron vezérlési profilokkal minden házon.

Következő lépések

A templomi projektor kiválasztásának nem kell a hit ugrásának lennie. Rögzítse a lumen-számot, igazítsa a vetítési arányt, szabványosítson egy házra, és tartsa rövid a szervizciklust. Böngésszen a templomi és dicsőítési projektor kínálatban, vagy beszéljen mérnöki asztalunkkal egy saját márkás futamról. 50 vagy több egységből álló templomi projektor nagykereskedelmi rendelés árazásához kérjen egyedi ajánlatot, és csapatunk két munkanapon belül visszaküldi a teljes BOM-ot.

Az Ön kosara
Az oldal használati élményét javítja, ha engedélyezi a sütiket Süti-szabályzat