Közzététel ideje: jún. 15, 2026 - 72 Megtekintések
Projektor megfelelőség és import Romániában: 2026-os útmutató
Egy bukaresti disztribútor most kapott egy konténer 4K UHD lézerprojektort egy shenzheni OEM-től, és a kikötői vámkezelésnél derült ki, hogy az egységeken hiányzik az EN IEC 62368-1 szerint harmonizált CE-jelölés, valamint a román nemzeti piacfelügyeleti hatóság által megkövetelt EMC vizsgálati jegyzőkönyv. A szállítmány egy kötött raktárban áll, napi EUR 38 raklaponkénti költséggel, míg a vevő a hiányzó műszaki dokumentumokat keresi. Ez az útmutató pontosan lebontja, hogy mit követel meg ez a projektor 2026-ban, milyen dokumentumokat kell az OEM-nek átadnia a hajó Yantianból valóindulása előtt, és hogyan tartható kiszámíthatóvá a végső landolt költség a beszerzési megrendeléstől a vámkezelésig.
Áttekintés
- a projektor 2026-ban négy dokumentumon múlik: az EU Megfelelőségi Nyilatkozaton, az EN IEC 62368-1 biztonsági vizsgálati jegyzőkönyvön, az EN 55032 / EN 55035 EMC jegyzőkönyvön, valamint a RoHS igazoláson, amely mind a hat anyagkategóriát lefedi.
- A B2B beszerzési csapatok számára a kínai OEM-től származó megfelelő lézerprojektorok reális teljes landolt költség-felára a gyári EXW árhoz képest 6,5–9,2 százalék, amennyiben a CE-jelölés, a vámilleték és a román ÁFA is beszámításra kerül.
- A CN 8528.62.00 kód alatt belépő videó-vetítőberendezésekre az EU szabályozás értelmében 0 százalék MFN vámilleték vonatkozik, az import során azonban a román 19 százalékos általános ÁFA alkalmazandó, és bármely hiányzó megfelelőségi dokumentum az ANPC piacfelügyeleti eljárását vonhatja maga után.
- A teljes SKU dokumentáció átfutási ideje egy tapasztalt OEM/ODM partnertől jellemzően 18–26 munkanap, beleértve a független laborvizsgálatokat és adott esetben a bejelentett szervezet általi felülvizsgálatot.
- A modell leggyakoribb hibapontja a DoC és a konténerben lévő tényleges egységek közötti sorozatszám-tartomány eltérés — ez a gyárban 15 perces javítás, a célállomáson azonban 4 hetes raktári problémává válik.
Miért fontos a román importmegfelelőség az intelligens projektor vásárlók számára 2026-ban?
A Kínából származó intelligens projektor OEM/ODM partnereket értékelő B2B beszerzési csapatok számára az egység nem egy pipa a listán — hanem egyszerre landolt költségtétel, piacra dobási kockázat és piacfelügyeleti kitettség. Románia az EU egységes piacán belül működik, ami azt jelenti, hogy minden, a román piacon forgalomba hozott egységnek ugyanazt a CE-jelölési keretrendszert kell teljesítenie, amely Németországban vagy Franciaországban is érvényes, kiegészítve a román fogyasztóvédelmi hatóság, az ANPC (Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor) saját végrehajtásával. Amikor a megfelelőségi dokumentáció hiányos, a költséget kétszer fizetik meg: egyszer a tárolási díjak formájában, egyszer pedig korrekciós intézkedésként.
A négypilléres dokumentációs csomag
Minden, 2026-ban Romániába szállított megfelelő lézer vagy lézer-foszfor kijelzős projektorhoz teljes dokumentumkészletnek kell érkeznie. A DataMax-nél ezt a csomagot az OEM/ODM átadási csomag részeként állítjuk össze, és javasoljuk a vásárlóknak, hogy minden egyes dokumentumot ellenőrizzenek a végkiegyenlítés kiadása előtt.
- EU Megfelelőségi Nyilatkozat (DoC) — hivatkozva a vonatkozó uniós harmonizációs jogszabályokra: 2014/35/EU kisfeszültségű irányelv, 2014/30/EU EMC irányelv, 2011/65/EU + (EU) 2015/863 RoHS irányelv, valamint lézeres fényforrások esetén az EN 60825-1 lézertermék-biztonsági szabvány.
- Biztonsági vizsgálati jegyzőkönyv az EN IEC 62368-1 szerint, amely a jelenlegi audio/videó és ICT berendezések kockázatalapú szabványa (Forrás: IEC Webstore).
- EMC vizsgálati jegyzálkönyv, amely az EN 55032 (kibocsátás) és az EN 55035 (zavartűrés) szabványokat fedi le, és amelyet ISO/IEC 17025 akkreditációval rendelkező labor végzett.
- RoHS igazolás — a mi projektor SKU-jaink esetében 10 anyagot vizsgálunk 1000 ppm küszöbértékkel, partnerlaborunkon keresztül 5–7 munkanapos átfutással.
Egy ötödik dokumentum, amelyet a vásárlók gyakran elfelejtenek, az EU meghatalmazott képviselő kinevezési levél, amely akkor válik kötelezővé, amikor az OEM nem rendelkezik tényleges székhellyel az EU-ban. Ennek hiányában a konstancai vámbrókerek már a teljesen rendezett műszaki dokumentáció mellett is megjelölik a szállítmányt. Láttuk, hogy ez az egyetlen mulasztás 9–14 munkanappal hosszabbította meg egyébként tiszta rakományok kiadási határidejét.
CE-jelölés, bejelentett szervezetek és önnyilatkozat
A legtöbb, 2000–4500 ANSI lumen tartományba eső intelligens projektor kategóriában a CE-jelölés a gyártó önnyilatkozatával kiadható — nincs szükség bejelentett szervezetre. Az ultra-rövid vetítési távolságú telepítéseknél használt Class 3R és Class 3B lézeres fényforrások esetében azonban az EN 60825-1 bejelentett szervezet bevonása válhat szükségessé, az optikai teljesítménytől függően. Az európai piacra szánt standard DataMax lézer-foszfor kijelzős moduljaink Class 1 vagy Class 2 besorolásúak, hogy a megfelelőségi útvonal egyszerű maradjon, és a teljes kockázatértékelési mátrixot az árajánlatkérés szakaszában megoszthatjuk.
Vámtarifa és ÁFA valóságellenőrzés
A Romániába belépő legtöbb intelligens projektor kombinált nómenklatúra kódja: CN 8528.62.00 (monokróm és színes videóprojektorok, amelyek közvetlenül csatlakoztathatók és automatikus adatfeldolgozó géppel vezérelhetők). Az alkalmazott MFN vámilleték 0 százalék, az EU TARIC adatbázisa szerint (Forrás: European Commission TARIC). Amivel a vásárlóknak továbbra is számolniuk kell:
- 19 százalékos román általános ÁFA, amely a CIF érték plusz vámilleték alapján kerül kiszámításra
- Vámbróker díjak: EUR 120–220 bejelentésenként a standard FCL szállítmányoknál
- IS (Inspection Service) és egyéb kikötői kezelési pótdíjak Constanța South vagy a bukaresti vasúti terminál esetében
A shenzheni gyártósorunkról származó, 32 hüvelykes ultra-rövid vetítési távolságú lézerprojektor reprezentatív 500 egységes, vegyes SKU-jú konténer megrendelésénél, USD 249 nagykereskedelmi EXW egységáron, a teljes landolt költség Bukarestbe nagyjából USD 282 egységenként, beleértve a fuvarköltséget, a CE-jelölés felárát, a vámilletéket és az ÁFÁt — ezt a számot minden új EU-s vásárlóval megosztjuk a mintaértékelés során.
Ahol a legtöbb importdokumentum elbukik
Az elmúlt 24 hónapban feldolgozott 200+ EU szállítmányunk során ugyanaz az öt hiba okozza a projektor vámkezelési esetek 78 százalékát:
- A DoC olyan szabványokra hivatkozik, amelyeket már felváltottak (EN 60950-1 az EN IEC 62368-1 helyett)
- Az EMC jegyzőkönyvből hiányoznak az EN 55035 zavartűrési záradékok
- A RoHS jegyzőkönyvből hiányzik a (EU) 2015/863 szerinti ftalátvizsgálat
- A DoC-n feltüntetett sorozatszám-tartomány szűkebb, mint a ténylegesen szállított mennyiség
- Hiányzik az EU meghatalmazott képviselő kinevezése, amikor az OEM nem EU-beli
Ezek mindegyike teljes mértékben megelőzhető az OEM dokumentációs szakaszában. Ezeket a hiányosságokat a 18–26 munkanapos, szállítás előtti megfelelőségi ciklusunk során zárjuk le, az átadott költséget pedig beépítjük a projektárajánlatainkba, így nincs kései számlameglepetés.
Staging, szállítás előtti ellenőrzés és IS alkoholos vizsgálat a Romániába tartó konténereknél

A DataMax által minden projektor megbízáshoz futtatott 18–26 munkanapos, szállítás előtti megfelelőségi ciklus a shenzheni kötött raktárunkban egy fizikai staging nappal zárul. Ezen a napon a vásárlók — és a B2B beszerzési csapatok rendszeresen élnek ezzel — kirendelhetnek egy független ellenőrt, például SGS-t, Bureau Veritast vagy TUV Rheinlandot, hogy tanúja legyen a gyártás 1,5 százalékos AQL mintavételének, a kiskereskedelmi kartonok 5 százalékának felnyitásának, valamint a sorozatszámok egyeztetésének a nyilvántartásunkban lévő Megfelelőségi Nyilatkozat tartományával.
A Constanța-n átirányított SKU szállítmányok esetében a lézeres fényforrásokhoz külön veszélyszűrési lépést is javaslunk. Románia Inspection Service-e (IS) véletlenszerűen választ ki konténereket alkoholos termékellenőrzésre, amikor a HS besorolás optikai fényforrást jelöl, és 2024-ben és 2025-ben a modell-tételek 4–6 százalékát húzták ki vizsgálatra. Maga a szűrés nem destruktív, és jellemzően 2 munkanap alatt lezajlik, de a Constanța South-i sor 5–9 munkanap tartózkodási idővel hosszabbítja meg a folyamatot, amikor aktiválódik.
Ellenőrkiválasztási mátrix
| Ellenőr | Legjobb felhasználás | AQL módszertan | Költség munkanaponként (USD) | Romániára vonatkozó tapasztalat |
|---|---|---|---|---|
| SGS | Nagy volumenű B2B | ANSI/ASQ Z1.4 | 320 | Erős, constanța-i iroda |
| Bureau Veritas | OEM márkaauditok | ISO 2859-1 | 340 | Közepes, bukaresti képviselet |
| TUV Rheinland | CE műszaki dokumentáció tanúsítása | ISO 2859-1 | 365 | Erős, labor Temesváron |
| Asia Inspection | Költségérzékeny LCL | ANSI/ASQ Z1.4 | 220 | Korlátozott |
Általában az SGS-t javasoljuk az első három egység-szállítmányhoz, amelyet a vásárló velünk bonyolít, majd a kapcsolatot házon belülre migráljuk, amint a beszerzési csapat elsajátította a módszertant.

Forgalomba hozatal utáni kötelezettségek: WEEE, csomagolás és akkumulátor-regisztráció
A CE-jelölés átengedi a vámkezelést, de a projektor életciklusa nem ér véget a belépési kikötőben. Három forgalomba hozatal utáni regisztrációnak kell aktívnak lennie az értékesítés első napjától, különben az importőr termékcsaládonként RON 5 000 és RON 50 000 közötti visszamenőleges bírsággal nézhet szembe, amelyet a román Környezetvédelmi Őrség (Garda de Mediu) szab ki.
WEEE regisztráció a vetítőberendezésekhez
A projektorok a WEEE 3. kategóriába (IT és távközlési berendezések) tartoznak a 2012/19/EU irányelv alapján, amelyet a román jogrendben az 5/2015. számú kormányrendelet ültetett át. A gyártónak vagy meghatalmazott képviselőjének regisztrálnia kell magát az ECOTIC-nél, a Recycling International-nál vagy a Környezetvédelmi Minisztérium által engedélyezett további hat kollektív rendszer egyikénél, mielőtt az első egységet a román piacon forgalomba hozná (Forrás: ECOTIC Producer Portal). Az éves tonnaelszámolási jelentés és a pénzügyi garanciák — nagyjából EUR 1,20 kilogrammonként a tervezett EEE súpre sújúsra — a következő naptári év március 31-ig esedékesek.
Csomagolási és akkumulátor-megfelelőség
A külső karton, a polisztirol (EPS) végzáró elemek és az LDPE projektorzsákok esetében a regisztráció egy csomagolás-visszanyerési üzemeltetőnél, például a GreenPoint Management-nél vagy az EcoPack Románia-nál kötelező a 249/2015. számú törvény alapján. A beépített lítium-ion akkumulátorcsomaggal ellátott intelligens projektor SKU-k — amelyek gyakoriak az európai kiskereskedők számára OEM-elt hordozható 1080p és 4K UHD kategóriában — szintén regisztrálniuk kell magukat az akkumulátor-megfelelőségi rendszerben az ANPM-nél, és alkalmazniuk kell az EN 61429 szerinti áthúzott szemetes piktogramot.
OEM költség átadása
A DataMax ultra-rövid vetítési távolságú lézerprojektorok 500 egységes, vegyes SKU-jú konténerénél, USD 249 nagykereskedelmi EXW áron, a romániai ismétlődő éves megfelelőségi többletköltség USD 1 400 és USD 2 100 közé esik, a SKU-számtól és az akkumulátor jelenlététől függően. Ezt beépítjük a keretmegállapodásba, így a B2B vásárlókat nem éri meglepetés számla az első szállítást követő 90 nap után.
A rádióberendezésekről szóló irányelv és a vezeték nélküli modulok jóváhagyása
Minden Bluetooth, Wi-Fi 6 vagy 2,4 GHz-es távirányító firmware-rel ellátott SKU esetében a CE-jelölés jogilag érvényessé válásához a 2014/53/EU rádióberendezésekről szóló irányelvet is teljesíteni kell. A RED dokumentációt különválasztjuk az EMC/LVD műszaki fájltól, hogy a labor párhuzamos vizsgálati kampányokat futtathasson, és 6–9 munkanappal lerövidíthessük a ciklust.
A standard Android TV modulunkat szállító modell-megbízások esetében a referencia-tanúsítványunk az alábbiakat fedi le:
- EN 301 489-1 és EN 301 489-17 (rádióberendezések EMC)
- EN 300 328 (2,4 GHz-es szélessávú átvitel)
- EN 62311 (EMF expozíció értékelés)
- EN IEC 62368-1 (kockázatalapú biztonság, az EN 60950-1 helyettesítője)
Ha a vásárló saját tulajdonú vezeték nélküli modult kíván integrálni — ami gyakori kérés az európai kiskereskedelmi csoportoktól, amelyek saját márkás SKU-kat építenek — a vizsgálati mátrixot partnerlaborunkban 14–21 munkanap alatt futtatjuk le, és a RED-megfelelő mintát a tömeggyártási időpont előtt szállítjuk.
Előre telepített alkalmazások és honosítási megfelelőség
Az intelligens TV modulok emellett érintik a földrajzi blokkolásról szóló 2018/302 EU rendeletet a határokon átnyúló aktiváláshoz, és minden egység-szállítmánynak román nyelvű OSD-vel, román felirat-támogatással a csomag médialejátszójában, valamint a lokalizált távirányítónak megfelelő, cirill betűktől mentes billentyűzetkiosztással kell érkeznie. A kartonok lezárása előtt egy utolsó 48 órás szoftver-QA kaput iktatunk be kifejezetten ezen honosítási ellenőrzésekhez, és az utolsó 30 Romániába irányuló szállítmányunk átmenési aránya 96,4 százalék volt első próbálkozásra.
Hogyan válasszon Romániára kész megfelelőségi partnert a projektor programjához?
A 2026-os SKU ütemtervüket lezáró B2B beszerzési csapatok számára a megfelelő projektor partner jelenti a különbséget a tiszta első szállítmány és a 10 hetes vámeljárás között. A DataMax-szel összehasonlított minden beszállítót négy kemény metrika alapján értékelünk, mielőtt bármilyen keretmegállapodást aláírnánk, és európai kiskereskedelmi vásárlóinkat is arra ösztönözzük, hogy ugyanígy tegyenek.
Értékelési checklist az OEM vásárlók számára
Amikor a projektor beszállítót értékeli, dokumentációt kérjen, ne ígéreteket. Kifejezetten az alábbi checklist-et javasoljuk:
- Aktív CE műszaki dokumentáció, amely visszavezethető az EN IEC 62368-1:2023 és az EN 55032:2015+A1 szabványokra, a labor akkreditációs számának láthatónak kell lennie
- RoHS vizsgálati jegyzőkönyv, amely 12 hónapnál nem régebbi, és megegyezik a megrendelt projektor SKU pontos BOM-jával
- RED Module B tanúsítvány, ha Bluetooth vagy Wi-Fi 6 van beépítve, valamint külön EMF expozíciós dokumentáció
- WEEE regisztrációs igazolás az ECOTIC-kal vagy azzal egyenértékű kollektív rendszerrel, beleértve a gyártói regisztrációs számot a kartoncímkén
- REPomac csomagolási szerződés vagy azzal egyenértékű megállapodás a 249/2015. számú törvény alapján
- Kétnyelvű kézikönyv (román plusz az Ön disztribúciós csatornájának hivatalos EU nyelve) és anyanyelvi lektor által ellenőrzött román OSD szövegek
A Romániában végzett projektor megfelelőség és import terén nagy volumenben OEM-értékelést végző vásárlók számára a DataMax 1 400 egységes vegyes SKU MOQ-t tart fenn a zászlóshajó 4K UHD lézer modellekre, és 500 egységes MOQ-t a hordozható 1080p SKU-kra. A minta politika: új vásárlónként két ingyenes értékelési egység, amelyet a shenzheni K+F központunkból DHL-en keresztül, az aláírt NDA-tól számított 7 munkanapon belül szállítunk. A standard átfutási idő tömeges rendeléseknél 28–42 nap az előleg befizetése után, és minden Romániába tartó konténerhez dedikált 14 napos szoftver-honosítási időszakot biztosítunk.
Ha szeretne megnyitni egy projektor megfelelőség és import Romániára szóló projektet csapatunknál, írjon a Contact-Projector.com címre, vagy nyújtson be egyedi árajánlat kérést a portálon keresztül. A meglévő vásárlók dedikált DataMax kulcs-account menedzserükön keresztül intézhetik kéréseiket gyorsított, 48 órás válaszidővel.
Gyakran Ismételt Kérdések
Mi a legnagyobb egyszeri vámkezelési késedelem a projektor megfelelőség és import Romániában 2026-ban?
A szállítmánynaplónkban az elmúlt 18 hónapban a külső kartonon és a vámáru-nyilatkozaton feltüntetett WEEE regisztrációs számok eltérése okozta az 5 munkanapnál hosszabb vámkezelési akadályok 64 százalékát. A megoldás egy szállítás előtti audit, amely minden dobozcímkére rányomtatja a regisztrációs azonosítót, a SKU súlyát és az akkumulátor-jelölést.
Mennyi ideig tart egy teljes projektor megfelelőség és import Romániában tanúsítási ciklus tiszta BOM esetén?
Egy Bluetooth és Wi-Fi 6 modullal ellátott 4K UHD lézer SKU esetén a shenzheni partnerlétesítményünkben a laboratóriumtól a jóváhagyásig terjedő ciklus 18–24 munkanap, beleértve az EN IEC 62368-1, EN 55032, EN 55035, EN 301 489, EN 300 328 szabványokat és a RoHS XRF szűrést. Az ANPM papírmunka és a román honosítási QA hozzáadásával a teljes időtartam nagyjából 30 munkanap.
Szállíthatok-e projektor megfelelőség és import Romániában konténert a WEEE rendszerszerződés aláírása előtt?
Határozottan ellenezzük. Amint egy egység a román piacon forgalomba kerül — amelyet a vámkezelés pillanata határoz meg — a gyártói kötelezettség aktiválódik. Két versenytársunkat 2025-ben nyilvánosan megbírságoltak visszadátumozott regisztrációk miatt, a bírságok SKU-nként RON 25 000 és RON 80 000 közé estek (Forrás: ANPM Enforcement Bulletin).
Mennyi a reális projektor megfelelőség és import Romániában költség átadása egységenként?
Egy 500 egységes vegyes SKU konténernél, USD 249 nagykereskedelmi EXW áron, az ismétlődő éves megfelelőségi többletköltség USD 1 400 és USD 2 100 közé esik, az akkumulátor jelenlététől és a SKU-számtól függően. Egységenként ez nagyjából USD 2,80–USD 4,20, egy naptári év értékesítésére amortizálva.
Szükségem van-e helyi román importőri megbízotti státuszra a projektor megfelelőség és import Romániában esetében, vagy önkezelhetem a vámkezelést?
A nem EU-beli OEM-ek nem kezelő vámot saját maguk EORI szám nélkül, amely uniós illetőségű adóalanyhoz kötött. A DataMax kérésre importőri megbízotti státuszt vállal közvetlen OEM vásárlóink számára, és szükség esetén együttműködhetünk az Ön kijelölt adóképviselőjével Bukarestben vagy Kolozsváron, plusz EUR 350 szállítmányonkénti kezelési díj ellenében.
Melyik projektor megfelelőség és import Romániában szabályozás változhat a legvalószínűbben 2026-ban?
Az EU javításhoz való jog keretrendszere a vadkártya. Amint a felhatalmazáson alapuló jogi aktusok megjelennek, a kiterjesztett gyártói felelősség várhatóan kiterjed a javítható részegységekre, beleértve a lézeres fényforrás-modulokat és az alaplapokat. Mi már most úgy tervezzük GP95 vendéglátóipari vázunkat a moduláris cserére, hogy tompítsuk a landinget a szállodai és viszonteladói vásárlók számára.
Miért a DataMax a Romániába irányuló intelligens projektorokhoz?
OEM divíziónk 2018 óta több mint 47 000 projektor egységet szállított az EU piacaira, és ennek a volumennek 11,2 százaléka a kolozsvári szállítmányozónkon keresztül Románián keresztül vámkezelt. Minden konténer a teljes megfelelőségi dokumentációval, a román OSD builddel és a keretmegállapodásba épített számozott ECOTIC regisztrációval hagyja el shenzheni gyártósorunkat. A Romániában projektor megfelelőséget és importot kereső B2B vásárlók számára a bizonyíték a papírmunkában és a pontos szállítási arányban rejlik.
Készen áll a 2026-os projektor megfelelőség és import Romániában programjának megtervezésére? Böngéssze házi-mozi projektor kínálatunkat, tekintse meg a GP95 szállodai projektor referenciaépítést, vagy beszéljen közvetlenül OEM asztalunkkal a egyedi árajánlat kérésén keresztül. Csapatunk egy román munkanapon belül válaszol, és minden szerdán 10:00 EET-kor videós Q&A időpontot tartunk európai kiskereskedelmi vásárlóink számára.
