Közzététel ideje: ápr. 13, 2026 - 142 Megtekintések
ultra short throw: 2026-ös összehasonlító útmutató
ultra short throw segít a beszerzési vezetőknek és a házimozi-vásárlóknak megoldani egy makacs korlátot, vagyis biztosítani egy 100 hüvelykes képet egy olyan helyiségben, amely egyszerűen nem alkalmas mennyezetre szerelt hosszvetésű projektor elhelyezésére. Az ultra short throw modellek néhány centiméterre a falaktól vagy a vászontól helyezkednek el, felfelé vetítik a képet, és TV-méretű átlót adnak a hagyományos telepítés kábelvezetékei, függesztőkarjai vagy árnyék interference nélkül. A 2026-os kínálatot összehasonlító B2B beszerzési csapatok számára ez a technológia a szállítási méretek, a csomagolási arányok és az értékesítés utáni szervizhatók kalkulációját is megváltoztatja. Ez az útmutató végigvezeti a műszaki adatlapokon, a gyakorlati előnyökön és hátrányokon, valamint azokon az OEM beszerzési szempontokon, amelyeket a DataMax használ az SKU-platform saját márkás ügyfelei értékelésekor.
Hogyan működik ez a termék, és miért fontos 2026-ban
ultra short throw segít a beszerzési vezetőknek és a házimozi-vásárlóknak megoldani egy makacs korlátot, vagyis biztosítani egy 100 hüvelykes képet egy olyan helyiségben, amely egyszerűen nem alkalmas mennyezetre szerelt hosszvetésű projektor elhelyezésére. Az ultra short throw modellek néhány centiméterre a falaktól vagy a vászontól helyezkednek el, felfelé vetítik a képet, és TV-méretű átlót adnak a hagyományos telepítés kábelvezetékei, függesztőkarjai vagy árnyék interference nélkül. A 2026-os kínálatot összehasonlító B2B beszerzési csapatok számára ez a technológia a szállítási méretek, a csomagolási arányok és az értékesítés utáni szervizhatók kalkulációját is megváltoztatja. Ez az útmutató végigvezeti a műszaki adatlapokon, a gyakorlati előnyökön és hátrányokon, valamint azokon az OEM beszerzési szempontokon, amelyeket a DataMax használ az SKU-platform saját márkás ügyfelei értékelésekor.
A vetítési arány és a képernyő geometriája
Az ilyen termékek műszaki adatai mindig a vetítési aránnyal kezdődnek, amely a távolság és a kép szélességének arányát jelenti. A 2026-os 4K UHD modelleknél gyakori 0,21:1 arány azt jelenti, hogy a projektor az image szélességének 21%-nyi távolságra van a képernyőtől. Egy körülbelül 2,21 m széles, 100 hüvelykes átlójú kép esetén a lencse nagyjából 46 cm-re van a faltól. A 0,16:1 arányt megadó termékeink, köztük a DataMaxnál prototípusként kifejlesztett több triplelézeres egység, ugyanazt a 100 hüvelykes méretet mindössze 35 cm-ről is eléri.
Egy modern vetítőeszköz nem egyetlen találmány, hanem optikai, termikus és jelfeldolgozási döntések halmaza, amelyek az elmúlt öt termékciklus során együtt értettek ki. A meghatározó elem az aszfériikus tükör vagy szabadformájú lencse, amely körülbelül 90 fokban eltéríti a fény útját, így a lencse felfelé, nem pedig előre néz. Ez a geometria teszi lehetővé, hogy az eszköz TV-állványon helyezkedjen el, ne pedig mennyezetről lógjon.
A fényforrás lehetőségei
A 2026-os eszközök három fényforráscsaládba sorolhatók: kék lézer sárga foszforkerékkel, vagyis lézerfoszforos kijelzőarchitektúra, tiszta RGB triplelézer, valamint hibrid LED és lézer. Az IDC Worldwide Quarterly Smart Home Device Tracker adatai szerint 2025-ben a lézerfoszfor a projektorpiac mintegy 62%-át tette ki, míg a triplelézer a szélesebb BT.2020 színlefedettség hatására körülbelül 28%-ra nőtt. A fennmaradó rész LED-hibrid egységekhez került, amelyek a belépő szintű B2B SKU-kat célozzák.
Az ilyen termékek műszaki adatai mindig a vetítési aránnyal kezdődnek, amely a távolság és a kép szélességének arányát jelenti. A 2026-os 4K UHD modelleknél gyakori 0,21:1 arány azt jelenti, hogy a projektor az image szélességének 21%-nyi távolságra van a képernyőtől. Egy körülbelül 2,21 m széles, 100 hüvelykes átlójú kép esetén a lencse nagyjából 46 cm-re van a faltól. A 0,16:1 arányt megadó termékeink, köztük a DataMaxnál prototípusként kifejlesztett több triplelézeres egység, ugyanazt a 100 hüvelykes méretet mindössze 35 cm-ről is eléri.
Hűtés, zaj és kialakítás
A képernyő geometriája is fontos, mert a projektor optikája enyhe pincushion hatást okoz, amelyet a digitális trapezoidkorrekció és a warp motoroknak kell korrigálniuk. Az OEM vásárlóknak azt javasoljuk, hogy különítsenek keretet warpchip-licenc számára, ha hardveres geometriakorrekciót szeretnének szoftveres warp helyett, mert az utóbbi a SoCtől függően 30-80 ms input késleltetést okozhat. A legtöbb nappali és tárgyalószobai felhasználási esetben ez a késleltetés nem észlelhető; 100 hüvelykes képernyőn versenypályázó játékhoz viszont a különbség 16 ms és 100 ms válaszidő között.
A gyártási felépítést értékelő OEM vásárlóknak azt javasoljuk, hogy a BOM körülbelül 18-22%-át az optikai motorra, 12-15%-ot a SoC és a Wi-Fi modulra, 8-10%-ot a hangszóróarrayra, a fennmaradó részt pedig a tápegységre, a házra és az összeszerelésre fordítsák. Ez az arány a 2025-ben kiszállított 14 SKU esetében stabil maradt, és megegyezik az Omdia Consumer Electronics Teardown Service által közzétett szétszerelési adatokkal.

Projektor vagy TV: a teljes tulajdonlási költség egy 100 hüvelykes helyiségben

A 2026-os eszközök három fényforráscsaládba sorolhatók: kék lézer sárga foszforkerékkel, vagyis lézerfoszforos kijelzőarchitektúra, tiszta RGB triplelézer, valamint hibrid LED és lézer. Az IDC Worldwide Quarterly Smart Home Device Tracker adatai szerint 2025-ben a lézerfoszfor a projektorpiac mintegy 62%-át tette ki, míg a triplelézer a szélesebb BT.2020 színlefedettség hatására körülbelül 28%-ra nőtt. A fennmaradó rész LED-hibrid egységekhez került, amelyek a belépő szintű B2B SKU-kat célozzák.
Érdemes idézhető fényességadatok: egy belépő szintű rendszer jellemzően 2,200 és 2,800 ANSI lumen fényességet ad, a középkategóriás 3,200 és 3,800 ANSI lumént, a csúcsmodell pedig 4,200 és 5,000 ANSI lumént. A DataMax 2026-os referenciaterve 3,600 ANSI luménnyel, 0,21:1 lencsével és 30,000 órás lézerfoszfor-besorolással szállít, és ez az a specifikáció, amelyet a legtöbb OEM partner kér, ha a prémium, de nem csúcsszintű árkategóriát célozza.
Projektor vagy TV: képminőség és helyiségkörülmények
Ez a projektor a szabályozott környezeti fényű helyiségekben teljesít a legjobban. Egy 100 hüvelykes TV körülbelül 600 és 1,000 nit tartós fényességet biztosít, vagyis a délutáni napfényt anélkül kibírja, hogy elveszítené a képet. Az UST-kompatibilis ALR képernyővel ellátott rendszer a képernyő nyeresége és a környezeti fény elnyelése után jellemzően 200 és 320 nit fényességet ad a néző helyén, ezért a közvetlen napfény mégis elmosja a képet. Ha a helyiségben sötétítő függönyök vagy fix skylight árnyékolók vannak, termékünk jelentősen csökkenti a különbséget; az üvegfalú konferenciatérben azonban a TV nyer nyers fényességben.
Az UST gépházak szélesebbek, alacsonyabbak és mélyebbek a hagyományos házimozi-készülékháznál, mert az összecsukódó optikának vízszintes helyigény van a lencse és a tükör számára. A nagyobb térfogat segíti a hűtést, ezért egy jól szellőztetett ultra short throw projektor szabványos módban általában 28 dB és 34 dB közötti értéket ad egy méter távolságban, szemben a sok hosszvetésű egység 32-38 dB-es mérésével azonos ANSI/CTA-2052.1 vizsgálati módszer mellett. A dB-értékeket összehasonlító vásárlóknak mindig ellenőrizniük kell, hogy az adat eco, standard vagy boost módban mért-e, mert ugyanaz a projektor módok között 6-10 dB eltérést is mutathat.
Hogyan válasszunk ultra short throw projektort 2026-ban: specifikációk, OEM MOQ-k és gyártási idők
Az OEM partnereknek, akik a gyártási felépítést értékelik, azt javasoljuk, hogy a BOM körülbelül 18-22%-át az optikai motorra, 12-15%-ot a SoC és a Wi-Fi modulra, 8-10%-ot a hangszóróarrayra, a fennmaradó részt pedig a tápegységre, a házra és az összeszerelésre fordítsák. Ez az arány a 2025-ben kiszállított 14 SKU esetében stabil maradt, és megegyezik az Omdia Consumer Electronics Teardown Service által közzétett szétszerelési adatokkal.
OEM beszerzési ellenőrzlista ultra short throw gyártásokhoz
Az ultra short throw szerződést értékelő OEM vásárlók számára szokásos beszerzési ellenőrzlistánk a MOQ-t, a gyártási időt, a tanúsítványok hatókörét, a firmware-tulajdont és a pótalkatrészek vállalását tartalmazza. A DataMaxnál az ultra short throw referenciaterv minimális rendelési mennyisége 500 egység a 0,21:1 lézerfoszforos platform és 1,000 egység a triplelézeres 0,19:1 kivitel esetén; a vegyes színű, vegyes régiós SKU-kat már 2,000 egység felett is elfogadjuk. A megrendeléstől az első szállításig eltelt idő lézerfoszforos gyártásoknál 8-12 hét, triplelézeres gyártásoknál 14-18 hét, mert az RGB diódák ellátási lánca minden márciustól májusig szűkül.
A tanúsítási hatókör rendszerint az FCC Part 15, a CE-RED, az Energy Star 8.0 és az opcionális TÜV kis kékes fényvédelem tanúsítását fedi le. Az első két tanúsítási ciklust a szerszámozási díj tartalmazza; az ezt követő további régiók piaconként 4,500 és 9,500 USD közötti díjat jelentenek a laboratóriumi kapacitástól függően.
| Beszerzési paraméter | Lézerfoszforos UST | Triplelézeres UST |
|---|---|---|
| MOQ | 500 egység | 1,000 egység |
| Gyártási idő | 8-12 hét | 14-18 hét |
| Szerszámozási díj | $18,000 | $32,000 |
| Fényforrás garancia | 3 év / 20,000 h | 5 év / 30,000 h |
| ANSI lumen tartomány | 2,200-3,800 | 3,200-5,000 |
| BT.2020 lefedettség | ~70% | ~95% |
Idén önmagában 14 ultra short throw SKU-t szállítottunk ki, és azok az OEM partnerek, akik negyedéves megrendelések helyett 12 hónapos előrejelzést vállalnak, következetesen jobb diódás árakat és rövidebb gyártási ablakokat kapnak.

Ultra short throw 2026-os megrendelés végső beszerzési lépései
Az ilyen termékeket 100 hüvelykes televízióval összehasonlító vásárlók rendszerint az címkére focusesanak, de a valódi összehasonlás hat-, illetve nyolcévnyi tulajdonlási idő alatt történik. Egy prémium 100 hüvelykes LCD vagy OLED panel kiskereskedelmi ára 2026-ban a legtöbb amerikai kiskereskedőnél 7,999 és 14,999 USD közé esik, miközben a panel élettartama szokásos nappali fényességnél körülbelül 60,000 óra. Ezzel szemben termékünk környezeti fényt elnyelő fix keretes képernyővel együtt teljes csomagban körülbelül 3,200 és 5,500 USD-ba kerül, és a lézerfoszforos fényforrás 20,000 és 30,000 óra után éri el a fele fényességet. Ha a projektort napi négy órán át használja, akkor 13 és 20 év tel el, mielőtt a fényforrás szervizelésre szorul.
MOQ, gyártási idő és minta politika ultra short throw OEM-ekhez
A disztribúciós beszerzést végzők számára, akik konferenciatermeket, társalgókat vagy kiskereskedelmi kirakótereket terveznek felszerelni, a kalkuláció még inkább a projektor felé billen. Tíz 100 hüvelykes TV flottája körülbelül 80,000 és 145,000 USD-ba kerül, plusz évente 3,000 és 5,000 USD panelfrissítési tartalékot az IHS Markit Display Panel Reliability Studies közzétett hibaadatai alapján. Ugyanaz a tíz UST egységből álló flotta, beleértve az ALR képernyőket és a mennyezeti tartókat, körülbelül 42,000 és 65,000 USD-ba kerül, panelfrissítési tartalék nélkül, és csak a hatodik vagy hetedik évben igényel lézerjavítást. Több szállodai lánc beszerzési vezetőjével is végigmentünk ezen a TCO modellen, és a legtöbb 24/7 helyiségben az megtérülési idő 28 és 34 hónap közé esik.
- Minta díj: visszajáró az első, MOQ feletti megrendelésből
- Standard garancia: 3 év fényforrás / 1 év rendszer
- Mérnöki támogatás: 90 nappal a minta átadása után
- Lefoglalt SKU: 12 hónapos előrejelzési vállalás szükséges
- Kapcsolattartási csatorna: OEM értékesítés a datamax.com/contact címen, tárgy: "UST 2026 inquiry"
Ez a projektor a szabályozott környezeti fényű helyiségekben teljesít a legjobban. Egy 100 hüvelykes TV körülbelül 600 és 1,000 nit tartós fényességet biztosít, vagyis a délutáni napfényt anélkül kibírja, hogy elveszítené a képet. Az UST-kompatibilis ALR képernyővel ellátott rendszer a képernyő nyeresége és a környezeti fény elnyelése után jellemzően 200 és 320 nit fényességet ad a néző helyén, ezért a közvetlen napfény mégis elmosja a képet. Ha a helyiségben sötétítő függönyök vagy fix skylight árnyékolók vannak, termékünk jelentősen csökkenti a különbséget; az üvegfalú konferenciatérben azonban a TV nyer nyers fényességben.
Merre haladjunk tovább
Miért fontos ez a 2026-os vásárlóknak
A színtérfogat és a mozgáskezelés is számít. Egy modern QD-OLED 100 hüvelykes panel a DCI-P3 színtér körülbelül 99%-ét fedi le, és natívan 120 Hz-et kezel, míg a triplelézeres SKU körülbelül 85-95%-ban fedi le a BT.2020 tartományt, de 2026-os SKU-k többségében 60 Hz-en maximalizál. A 120 fps tartalmat futtató sportbárok és esport helyiségek számára a TV előnye valós. Filmestéshez viszont egy HDR10+ vagy Dolby Vision támogatással rendelkező UST-eszköz rendszerint megnyeri az érzékelt kontrasztot a nagyobb képernyőfelület miatt.
A megfelelő ultra short throw partner kiválasztása végső soron a ház átláthatóságán, a minták gyorsságán és a dokumentált pótalkatrész-beszerzési láncon múlik. A DataMax minden ultra short throw referenciatervet teljes fotometriai adattal, 90 napos mérnöki támogatással és 5 éves fényforrás-garanciával szállít a triplelézeres SKU-khoz. Azok a vásárlók, akik készen állnak egy gyártás specifikálására, egyedi árajánlatot kérhetnek, vagy átnézhetik a GP95 hotelprojektor platformot a hospitality szintű telepítési hivatkozásokért.
