Geplaatst op: apr. 13, 2026 - 126 Weergaven
ultra short throw: 2026 Vergelijkingsgids
ultra short throw helpt inkoopmanagers en kopers van thuisbioscopen bij het oplossen van één hardnekkige beperking, namelijk de behoefte aan een 100-inch beeld in een ruimte die simpelweg geen aan het plafond gemonteerde long-throw projector kan herbergen. ultra short throw modellen staan op enkele centimeters van een muur of scherm, projecteren naar boven en leveren TV-formaat diagonalen zonder de kabelgoten, montagebeugels of schaduwinterferentie van een traditionele installatie. Voor B2B-sourcingteams die 2026-modellen vergelijken, verandert de technologie ook de rekenkunde rond verzendafmetingen, verpakkingsverhoudingen en de voetafdruk van aftersales-service. Deze gids doorloopt de specificatiebladen, de praktische voor- en nadelen, en de OEM-inkoopcriteria die DataMax hanteert wanneer wij het SKU-platform evalueren voor onze private-label klanten.
Hoe dit product Werkt en Waarom Het Belangrijk Is in 2026
ultra short throw helpt inkoopmanagers en kopers van thuisbioscopen bij het oplossen van één hardnekkige beperking, namelijk de behoefte aan een 100-inch beeld in een ruimte die simpelweg geen aan het plafond gemonteerde long-throw projector kan herbergen. ultra short throw modellen staan op enkele centimeters van een muur of scherm, projecteren naar boven en leveren TV-formaat diagonalen zonder de kabelgoten, montagebeugels of schaduwinterferentie van een traditionele installatie. Voor B2B-sourcingteams die 2026-modellen vergelijken, verandert de technologie ook de rekenkunde rond verzendafmetingen, verpakkingsverhoudingen en de voetafdruk van aftersales-service. Deze gids doorloopt de specificatiebladen, de praktische voor- en nadelen, en de OEM-inkoopcriteria die DataMax hanteert wanneer wij het SKU-platform evalueren voor onze private-label klanten.
de optie Throw Ratio en Schermgeometrie
deze optie specificaties beginnen altijd met de throw ratio, uitgedrukt als afstand-tot-beeldbreedte. Een 0.21:1-ratio, gebruikelijk in 2026 4K UHD-modellen, betekent dat de projector op 21% van de beeldbreedte afstand van het scherm staat. Voor een 100-inch diagonaal beeld van circa 2,21 m breed, staat de lens op ongeveer 46 cm van de muur. onze product modellen die een 0.16:1-ratio vermelden, inclusief verschillende triplelaser-units die wij bij DataMax hebben prototypeerd, kunnen dezelfde 100-inch halen vanaf slechts 35 cm.
Elke unit-projectie is niet één enkele uitvinding, maar een stapel optische, thermische en signaalverwerkingskeuzes die de afgelopen vijf productcycli samen zijn volwassen geworden. Het bepalende element is de asfere spiegel of free-form lens die het lichtpad ruwweg 90 graden buigt, zodat de lens naar boven wijst in plaats van naar voren. Die geometrie is wat ervoor zorgt dat de model-unit op een TV-meubel kan staan in plaats van aan het plafond te hangen.
deze unit Lichtengine-opties
de apparaat-units in 2026 splitsen in drie lichtengine-families: blauwe laser met gele fosforwiel (de laserfosfor-displayarchitectuur), pure RGB triplelaser, en hybride LED plus laser. Volgens IDC's Worldwide Quarterly Smart Home Device Tracker was laserfosfor goed voor circa 62% van deze projector-zendingen in 2025, terwijl triplelaser groeide naar circa 28% dankzij bredere BT.2020-kleurdekking. Het resterende aandeel ging naar LED-hybride units gericht op instapniveau B2B-SKU's.
deze optie specificaties beginnen altijd met de throw ratio, uitgedrukt als afstand-tot-beeldbreedte. Een 0.21:1-ratio, gebruikelijk in 2026 4K UHD-modellen, betekent dat de projector op 21% van de beeldbreedte afstand van het scherm staat. Voor een 100-inch diagonaal beeld van circa 2,21 m breed, staat de lens op ongeveer 46 cm van de muur. onze product modellen die een 0.16:1-ratio vermelden, inclusief verschillende triplelaser-units die wij bij DataMax hebben prototypeerd, kunnen dezelfde 100-inch halen vanaf slechts 35 cm.
onze aanbieding Koeling, Geluid en Vormfactor
Schermgeometrie is ook belangrijk omdat de projectoroptiek een lichte kussenvormige vervorming introduceert die de digitale keystone- en warp-engines moeten corrigeren. Wij vertellen OEM-kopers om budget te reserveren voor een warp-chiplicentie als zij hardwarematige geometriecorrectie willen in plaats van softwarematige warping, omdat dat laatste 30-80 ms inputlag kan toevoegen afhankelijk van de SoC. Voor de meeste woonkamer- en vergaderruimte-gebruikssituaties is deze lag onzichtbaar; voor competitieve gaming op een 100-inch scherm is het het verschil tussen een 16 ms en een 100 ms respons.
Voor OEM-kopers die de unit-opbouw van materialen evalueren, raden wij aan om ruwweg 18-22% van de BOM toe te wijzen aan de optische engine, 12-15% aan de SoC en Wi-Fi-module, 8-10% aan de speakerarray, en de rest over voeding, chassis en assemblage te verdelen. Die verhouding is stabiel gebleken over de 14 SKU's die wij in 2025 hebben verzonden en komt overeen met de teardown-data gepubliceerd door Omdia's Consumer Electronics Teardown Service.

de optie vs TV: Total Cost of Ownership voor een 100-inch Ruimte

De meeste apparaat-units in 2026 splitsen in drie lichtengine-families: blauwe laser met gele fosforwiel (de laserfosfor-displayarchitectuur), pure RGB triplelaser, en hybride LED plus laser. Volgens IDC's Worldwide Quarterly Smart Home Device Tracker was laserfosfor goed voor circa 62% van deze projector-zendingen in 2025, terwijl triplelaser groeide naar circa 28% dankzij bredere BT.2020-kleurdekking. Het resterende aandeel ging naar LED-hybride units gericht op instapniveau B2B-SKU's.
Helderheidscijfers die het vermelden waard zijn: een instapniveau het systeem levert doorgaans 2.200 tot 2.800 ANSI lumens, een middentoon 3.200 tot 3.800 ANSI lumens, en een vlaggenschip 4.200 tot 5.000 ANSI lumens. DataMax's referentieontwerp voor 2026 wordt geleverd met 3.600 ANSI lumens, een 0.21:1-lens en een 30.000-uur laserfosfor-classificatie, wat de specificatie is die de meeste OEM-partners aanvragen wanneer zij mikken op de premium-maar-niet-vlaggenschip prijsband.
het apparaat vs TV: Beeldkwaliteit en Ruimte-omstandigheden
deze projector presteert het best in ruimtes met gecontroleerd omgevingslicht. Een 100-inch TV levert ruwweg 600 tot 1.000 nits aanhoudende helderheid, wat betekent dat deze middagzon kan doorstaan zonder het beeld te verliezen. Het systeem met een UST-vriendelijk ALR-scherm levert doorgaans 200 tot 320 nits bij de kijker na schermgain en ambient rejection, dus direct zonlicht zal het beeld nog steeds wegvagen. Als de installatieruimte verduisteringsgordijnen of vaste skylight-zonneschermen heeft, sluit onze aanbieding het gat drastisch; als de ruimte een glazen vergaderruimte is, wint de TV nog steeds op ruwe helderheid.
Eén sku-behuizingen zijn breder, korter en dieper dan een traditioneel thuisbioscoop-chassis omdat de gevouwen optiek horizontale ruimte nodig heeft voor de lens en spiegel. Dat grotere volume helpt bij koeling, wat de reden is dat een goed geventileerde ultra short throw projector doorgaans uitkomt tussen 28 dB en 34 dB op één meter in standaardmodus, versus 32-38 dB voor veel long-throw units gemeten onder dezelfde ANSI/CTA-2052.1 testmethode. Kopers die decibelwaarden vergelijken moeten altijd bevestigen of het getal is gemeten in eco-, standaard- of boostmodus, omdat dezelfde projector 6-10 dB kan schuiven tussen modi.
Hoe een Ultra Short Throw Projector Kiezen in 2026: Specificaties, OEM-MOQ's en Levertijden
Voor OEM-partners, het evalueren van de unit-opbouw van materialen, raden wij aan om ruwweg 18-22% van de BOM toe te wijzen aan de optische engine, 12-15% aan de SoC en Wi-Fi-module, 8-10% aan de speakerarray, en de rest over voeding, chassis en assemblage te verdelen. Die verhouding is stabiel gebleven over de 14 SKU's die wij in 2025 hebben verzonden en komt overeen met de teardown-data gepubliceerd door Omdia's Consumer Electronics Teardown Service.
OEM-Inkoopchecklist voor ultra short throw Builds
Voor OEM-kopers die een ultra short throw-contract evalueren, omvat onze standaard inkoopchecklist MOQ, levertijd, certificeringsscope, firmware-eigendom en reserveonderdelenverbintenis. Minimum afnamehoeveelheid bij DataMax voor een ultra short throw referentieontwerp start bij 500 units voor het 0.21:1 laserfosfor-platform en 1.000 units voor het triplelaser 0.19:1-ontwerp, met gemengde kleuren en gemengde regio's SKU's geaccepteerd boven 2.000 units. Levertijd van PO tot eerste zending is 8-12 weken voor laserfosfor-builds en 14-18 weken voor triplelaser-builds, omdat de RGB-diode-toeleveringsketen elk jaar in maart tot mei nog altijd krapper wordt.
Certificeringsscope dekt doorgaans FCC Part 15, CE-RED, Energy Star 8.0 en optionele TÜV low-blue-light. Wij nemen de eerste twee certificeringscycli op in de tooling fee; daaropvolgende regio-toevoegingen kosten $4.500 tot $9.500 per markt afhankelijk van labslotbeschikbaarheid.
| Inkoopparameter | Lasersfosfor UST | Triplelaser UST |
|---|---|---|
| MOQ | 500 units | 1.000 units |
| Levertijd | 8-12 weken | 14-18 weken |
| Tooling fee | $18.000 | $32.000 |
| Lichtbron-garantie | 3 jaar / 20.000 h | 5 jaar / 30.000 h |
| ANSI lumens-bereik | 2.200-3.800 | 3.200-5.000 |
| BT.2020-dekking | ~70% | ~95% |
Wij hebben dit jaar alleen al 14 ultra short throw SKU's verzonden, en de OEM-partners die zich committeren aan een 12-maanden forecast in plaats van kwartaal-PO's sluiten consequent betere diodeprijzen en kortere levervensters.

Definitieve Inkoopstappen voor een ultra short throw 2026 Bestelling
deze optie kopers die een projector afwegen tegen een 100-inch televisie richten zich meestal op de stickerprijs, maar de echte vergelijking vindt plaats over zes tot acht jaar eigendom. Een premium 100-inch LCD- of OLED-paneel in 2026 kost in de detailhandel tussen $7.999 en $14.999 bij de meeste Amerikaanse retailers, en het paneel zelf heeft een vaste levensduur van ruwweg 60.000 uur bij typische woonkamerhelderheid. Daarentegen komt een ons product gecombineerd met een ambient-light-rejecting vast-frame scherm dichter bij $3.200 tot $5.500 voor het hele pakket, en de laserfosfor-lichtbron is geclassificeerd op 20.000 tot 30.000 uur voordat halve helderheid wordt bereikt. Als u de projector vier uur per dag gebruikt, is dat 13 tot 20 jaar voordat de lichtengine service nodig heeft.
MOQ, Levertijd en Samplebeleid voor ultra short throw OEM's
Voor distributeur-inkoop, ning van vergaderruimtes, lounges of retaildisplays, kantelt de rekensom nog harder naar de projector. Een vloot van tien 100-inch TV's kost ruwweg $80.000 tot $145.000, plus $3.000 tot $5.000 per jaar aan paneelvervangingsreserves op basis van de failure curves gepubliceerd in IHS Markit Display Panel Reliability Studies. Dezelfde vloot van tien dit unit-units, inclusief ALR-schermen en plafondbeugels, komt uit op circa $42.000 tot $65.000 zonder paneelvervangingsreserve, alleen laserengine-service in jaar zes of zeven. Wij hebben verschillende hotelketen-inkoopmanagers door dit TCO-model geloodst, en de terugverdientijd ligt tussen 28 en 34 maanden voor de meeste 24/7-venue-toepassingen.
- Sample fee: verrekend tegen eerste PO boven MOQ
- Standaard garantie: 3 jaar lichtbron / 1 jaar systeem
- Engineeringondersteuning: 90 dagen na samplelevering
- Gereserveerde SKU-lock: 12-maanden forecast-verbintenis vereist
- Contactkanaal: OEM-verkoop via datamax.com/contact met onderwerpregel "UST 2026 inquiry"
deze projector presteert het best in ruimtes met gecontroleerd omgevingslicht. Een 100-inch TV levert ruwweg 600 tot 1.000 nits aanhoudende helderheid, wat betekent dat deze middagzon kan doorstaan zonder het beeld te verliezen. Het systeem met een UST-vriendelijk ALR-scherm levert doorgaans 200 tot 320 nits bij de kijker na schermgain en ambient rejection, dus direct zonlicht zal het beeld nog steeds wegvagen. Als de installatieruimte verduisteringsgordijnen of vaste skylight-zonneschermen heeft, sluit onze aanbieding het gat drastisch; als de ruimte een glazen vergaderruimte is, wint de TV nog steeds op ruwe helderheid.
Waar Nu Naartoe
Waarom Dit Belangrijk Is voor 2026 Kopers
Kleurvolume en motion handling zijn ook belangrijk. Een modern QD-OLED 100-inch paneel dekt circa 99% van DCI-P3 en verwerkt 120 Hz native, terwijl de SKU met triplelaser ruwweg 85-95% van BT.2020 dekt maar bij de meeste 2026 SKU's maximaal 60 Hz haalt. Voor sportbars en esports-venues die 120 fps-content draaien, is het TV-voordeel reëel. Voor filmavond-gebruik wint een dit product met HDR10+ of Dolby Vision-ondersteuning meestal op waargenomen contrast vanwege het grotere schermoppervlak.
De juiste ultra short throw-partner kiezen komt uiteindelijk neer op chassistransparantie, samplesnelheid en een gedocumenteerde reserveonderdelenpijplijn. DataMax levert elk ultra short throw referentieontwerp met volledige fotometrische data, een 90-daagse engineeringwindow en een 5-jaar lichtbron-garantie op triplelaser SKU's. Kopers die klaar zijn om een build te specifiëren kunnen een offerte op maat aanvragen of het GP95 hotelprojector-platform doorbladeren voor hospitality-tier implementatiereferenties.
