Egy 4500 ANSI lumenes és HDMI 2.1-es 4K projektor még mindig WiFi 5 rádió miatt szűk keresztmetszetbe kerül, amikor egy vásárló megnyitja a Netflixet a bemutatóteremben, és elindít egy 120 Mbps-os 4K

Közzététel ideje: júl. 24, 2026 - 68 Megtekintések

WiFi 6: 2026-os összehasonlító útmutató: head-to-head elemzés

WiFi 6: 2026-os összehasonlító útmutató: közvetlen versenyelemzés

Egy 4500 ANSI lumenes, HDMI 2.1-es 4K projektor továbbra is egy WiFi 5 rádió korlátozza, amikor a vevő a bemutatóteremben megnyitja a Netflixet, elindít egy 120 Mbps-os 4K adatfolyamot, majd végignézi a betöltési körforgást. Azoknak a beszerzési csapatoknak, amelyek a 2026-os intelligens projektor-kínálatokat értékelik, a készülékben lévő vezeték nélküli szabvány már nem puszta pipéma, hanem döntő feltétel lett. A SKU (802.11ax) ma már az alapkövetelmény, amelyet OEM-partnereink a beszerzési megbízás aláírása előtt validáltatnak velünk. Ez az útmutató bemutatja a pontos specifikációs különbségeket e termék és a WiFi 5 között, a streamingsebesség számításait, valamint azt a 2026-os beszerzési ellenőrzőlistát, amelyet sanghaji mérnöki csapatunk használ a mintavalidálás során.

A készülék és a WiFi 5: a ténylegesen jelentős mérnöki különbség

Miért csapódik le az eredeti csúcssebességre épülő marketing

Valamennyi, a beszállító SoC-gyártóktól kapott adatlapon továbbra is a látványos csúcsérték szerepel, de sanghaji laborcsapatunk már 2023 óta nem bízik ebben az adatban. A WiFi 5 (802.11ac) 160 MHz-es csatornákon 6.9 Gbps-ra korlátozódik, míg a modell 8 térbeli adatfolyam mellett 9.6 Gbps-ra emeli a plafont. Egyik szám sem írja le, mire van szüksége egy projektor valójában. Egy projektor egyetlen folyamatos adatfolyamot vesz át, nem nyolc párhuzamosat, ezért az értelmes összehasonlítás az egyadatfolyamos átviteli sebességben, a terhelés alatti késleltetésben és a csomagvesztésben keresendő, amikor az irodai mikrohullámú sütő bekapcsol. Auna tesztpadunkon egy WiFi 5 referenciaegység, amely 4K HDR Netflix-műsort tartott fenn, átlagosan 38 ms keretkésleltetést produkált pufferelés miatt, miután két laptop és egy telefon csatlakozott ugyanahhoz az SSID-hez. Ugyanez a teszt az azonos készülék másik opciójánál 12 ms-ra csökkent. Ezt a különbséget érzékeli a végfelhasználó, nem pedig a dobozon feltüntetett Gbps-értéket.

OFDMA és MU-MIMO: az igazi ok arra, hogy 2026-ban ezt az opciót specifikáljuk

Az Ortogonális frekvenciahasznosítású többszörös hozzáférés (OFDMA) az a protokollváltozás, amely miatt termékünk végre kapcsolós Ethernet-kapcsolóhubként viselkedik megosztott ütközési tartomány helyett. Míg a WiFi 5 egy eszközt szolgál ki, vár, majd a következőt és versenyhelyzetben sorba állítja őket, addig a projektor a csatornát több száz vivőhordozóra osztja, és ugyanabban az adatküldési lehetőségben erőforrásegységeket oszt ki több ügyfél számára. A WiFi 5 második hullámában bevezetett MU-MIMO a letöltési irányra és 4 felhasználóra korlátozódott; ez a készülék mindkét irányban 8 felhasználóra bővíti. Egy hoteli bálterem mennyezetére függesztett projektor esetében, amely 200 vendégeszközzel osztozik az AP-n, miközben tartalomjelet streamel, ez a különbség a 8:02-kor lefagyó kép és a zökkenőmentes lejátszás között van. A 2021-ben ratifikált IEEE 802.11ax szabvány szerint az OFDMA állandó költségét kapcsolatonként körülbelül 35%-kal csökkenti, ezért az üresjárati fogyasztási teszteinkben az eszközmodulok ugyanakkora forgalmi terhelés mellett körülbelül 7%-kal kisebb áramerőt vesznek fel, mint az ezekkel egyenértékű WiFi 5 modulok.

Műszaki táblázat: ez a projektor és a WiFi 5 projektor integrációja

ParaméterWiFi 5 (802.11ac)A rendszer (802.11ax)Miért fontos egy projektor vevőjének
Elméleti maximális sebesség6.9 Gbps9.6 GbpsMarketingplafon, ritkán érhető el
Egyadatfolyamos 4K késleltetés 200 eszköznél38–45 ms10–14 msA látható ajakmozgás-küszöb körülbelül 20 ms
MU-MIMO adatfolyamok4 letöltési irány8 feltöltési és letöltési irányHotel- és tantermi eszközsűrűség
OFDMA vivőhordozókNem támogatottAkár 1 024Szeletelt csatornahozzáférés sok ügyfél számára
Célzott ébredési idő (TWT)NemIgenEnergiatakarékos portable UST egységekhez
Moduláció256-QAM1024-QAM25%-kal nagyobb spektrális hatékonyság
Modul költsége (BOM 2026)~$2.10~$3.50$1.40 egységprémium 1 000 MOQ esetén
Biztonsági alapminimumWPA2WPA3Kiskereskedelmi és oktatási RFP-megfelelés

Mit jelent ez az OEM vevők számára kínálatunk 2026-os értékelésekor

Azoknak a beszerzési vezetőknek, akik három vagy négy sanghaji gyár SKU-it hasonlítják össze, a kérdés már ritkán az, hogy „átálljunk-e a SKU-ra”; a kérdés az, hogy „a productE vagy a WiFi 7 kell-e nekünk”. Ajánlásunk, amely 412, 2025-ben kiszállított projektorépítésen alapul, az, hogy a készülék a 30 méternél rövidebb beltéri vetítésekhez továbbra is a legjobb költség-lefedettség egyensúlya. A modellE hozzáadja a 6 GHz-es sávot a tisztább spektrum érdekében, de régiónkénti tanúsítványt (FCC az USA-ban, CE az EU-ban) igényel, ami 4–6 héttel meghosszabbítja a szállítási határidőt. A WiFi 7 (802.11be) 320 MHz-es csatornákat és Multi-Link Operation funkciót hoz, de a modulok ára 2026 elején még körülbelül $9.80 egységenként, ami versenyképtelen a $249-es nagykereskedelmi szinthez képest, amelyet kiskereskedelmi partnereink célzottak. Az IDC Worldwide Quarterly WLAN Tracker szerint a vállalati WiFi-szállítások 78%-a 2025-ben a opció vagy újabb volt, 2023-ban ez 41% volt volt, ami megerősíti, hogy a minimumszint megemelkedett. Jelenlegi Auna és Lumora készülékcsaládjainkat a MediaTek és a Realtek ilyen szilikonszállítása köré tervezzük, a PCB-n pedig helyet tartunk fenntartva a productE footprint számára, hogy a vevő szerszám újratervezése nélkül tudjon váltani. Egy gyári szintű döntésnél ez azt jelenti, hogy a 2026-os BOM rögzíti a mai projektort, és dokumentált migrációs utat hagy a 6E-re, amikor a chipszett-hiány bezárul; ezt ajánljuk beszerzési fedezetként ahelyett, hogy minden frissítéskor a legújabb rádiót követnénk.

A this unit BOM-prémiumának árazása: hová kerül a dollár

Költségvetési és prémium projektor összehasonlítása osztott képernyőn

Amikor egy beszerzési tisztviselő az eszközmodul árajánlatát egy WiFi 5 modul árajánlata mellé helyezi, a tétel közti különbség 1 000 darabos MOQ esetén körülbelül $1.40 — nagyjából $3.50 és $2.10. Ez az az szám, amelyre a legtöbb vevő horgonyt tesz, de egyben az is, amely félrevezeti őket. Ez a projektor BOM-prémiuma a készülékházban négy helyen terjed tovább, amelyeket gyári csapatunk minden revíziónál mér: maga a rádiómodul, a 1024-QAM csúcsburstök kezeléséhez szükséges nagyobb áramerőt biztosító PMIC, a 4 rétegesről 6 rétegesre váltás a PCB-n az 5 GHz-es harmonikusok FCC B osztályú határérték alatt tartásához, valamint a második RF-lánc kiegészítő árnyékoló doboza. Auna készülékcsaládunkban a WiFi 5-ről a rendszerre történő átállás $4.20 teljes egységköltség-növekedést jelent, amely a Lumora platformon ugyanazzal az építéssel $2.90-ra tömörül, mert a PCB-rétegszám már 6 volt a HDR boost áramkör miatt. Egy $249-es nagykereskedelmi célárhoz ármargin-t tervező B2B vevő számára a $4.20 jelenti a 9%-os és a 7%-os bruttó árrés közötti különbséget, ezért ezt a műszaki adatlapon kell indokolni, nem pedig a BOM-ban elrejteni.

Kínálatunk szilikonszállítása projektor OEM-ek számára

Két szikoncsalád uralkodik a SKU-modulok között, amelyek 2026-ban projektorépítésekbe kerülnek: MediaTek MT7921 és Realtek RTL8852BE. Mindkettőt 2025-ben minősítettük szabványos Auna és Lumora SKU-inkba, és a kompromisszum konkrét. A MediaTek 8%-kal kevesebb áramot vesz fel 200 kliensre jutó tartós OFDMA-terhelés mellett, ami fontos az akkumulátorról működő portable UST egységek számára, míg a Realtek 14 nappal gyorsabban szállít sanghaji disztribútoroktól, és modulonként $0.18-cal olcsóbb 5K MOQ esetén. Egy olyan hospitality RFP esetében, amely 11 hét alatt 800 darabot igényel egy szállítóra, a Realtek 14 napos előnye a döntő tényező; egy oktatási tenderepítésnél, ahol 30 000 egység a nap nagy részében üresjáratban van, a MediaTek áramfelhasználási profilja nyer. A DigiTimes Component Report Q1 2026 szerint a MediaTek 2025-ben a projektorosztályú this product szilikonszállítások 31%-át szerezte meg, a Realtek 27%-et, a Broadcom pedig 18%-ot, és ezt a keveréket a saját beszerzési rendeléseinkben is tükröződjük.

SzilikonRészszámÜresjárati áram (200 kliens)MOQ szállítási időEgységköltség 5K eseténDataMinősített?
MediaTekMT7921412 mA28 nap$3.32Igen — Auna, Lumora
RealtekRTL8852BE447 mA14 nap$3.14Igen — csak Lumora
BroadcomBCM4378398 mA42 nap$4.05Mintavétel
IntelAX201 (mPCIe)461 mA21 nap$5.20Igen — korábbi foglalat

A modell tanúsítási útja 2026-os projektor SKU-khoz

Az a opciómodul, amely megfelel a chipszettgyártó saját referencia-designjának, még nem az a opcióprojektor, amelyet a kiskereskedelmi vevőnek szállíthatunk. Négy tanúsítás helyezkedik el az SMT sor és a raklap között, és minden új SKU-t végigvezetünk rajtuk, mielőtt aláírjuk a kereskedelmi számlát. A WiFi Alliance logótanúsítása egységenként $6.500-ba kerül és 18 napot vesz igénybe; az FCC Part 15C az USA-ban $4.200 és 21 nap; a CE EN 300 328 és EN 301 893 az EU-ban $7.800 és 28 nap; aregionális MIIT SRRC bejegyzés Kínában $2.400 és 35 nap, mert a labor soránga jelenleg 14 hét. Azon OEM vevő számára, amely egyetlen SKU-t tervez három régióba szállítani, a tanúsítási halom $20.900 egyszeri költséget ad hozzá, és az első szállítás határidejét körülbelül 16 hétre tolja el. Ezért.region blokk szerinti SKU-stratégiát ajánlunk egyetlen globális SKU helyett: egy CE + FCC építmény az atlanti partvidéki csatornához, egy SRRC építmény a kínai hazai piachoz, és egy Telec/MIC építmény Japánhoz. Az ismétlődő mérnöki munka csekély, mert a our product modul ugyanaz; csak a firmware-régiókód és a külső antennanyeroség-táblázat változik az SKU-k között.

A projektor és a WiFi 5 — a vevői döntési szempontok

A those BOFU vevők számára, akik 2026-os RFQ-ben hasonlítják össze ezt a készüléket a WiFi 5-tel, az őszinte pontozólista rövid. A WiFi 5 két mondatban: ez az a 802.11ac szabvány, amely 6.9 Gbps-ig maximalizál, 256-QAM-ot használ, és nincs benne sem OFDMA, sem TWT, ezért egy WiFi 5 projektor akkor is szaggatni fog egy vendégeszközökkel telt hoteli bálteremben, ha az AP-nek van szabad kapacitása. A the device pontosan ezt a hiba módot javítja OFDMA-ütemezéssel, 1024-QAM-mal és nyolc adatfolyamos MU-MIMO-val, ezért a 2025-ben kiszállított 412 építésünk olyan hospitality, oktatási és templomi helyszínekre került, amelyek korábban a pufferelési panaszok miatt visszaküldték WiFi 5 egységeiket. A 2026-os gyártósor-terveket értékelő OEM beszerzési vezetők számára a projektor alatti minimumszint megszilárdult: a vállalati WLAN-szállítások 78%-a a system vagy újabb, a csatornák ára a WiFi 5-modulok költségének 67%-ára csökkent, és a tanúsítási út jól kitaposott. Kínálatunkat bármely új, 1 500 ANSI lumenes lumennyiséget meghaladó projektor SKU alapértelmezett szilikonválasztásaként pozicionáljuk, és a WiFi 5-öt csak szándékos költségcsökkentő SKU-ként ajánljuk 179 USD alatti nagykereskedelmi portable egységekhez, ahol a csatorna költségvetése nem bírja el a $4.20 BOM-növekedést. A kiskereskedeldi műszaki adatlapot olvasó B2C vevők számára a gyakorlati fordítás az, hogy a SKU projektor zökkenőmentesen tartja a 4K adatfolyamot egy zsúfolt lakóépületben 7:00-kor este, míg ugyanabban a lakóépületben a WiFi 5 projektor az első tíz percen belül bufferel. A WiFi Alliance Certified Products Database jelenleg 4 218 minősített this product klienseszközt és 1 107 minősített the unit hozzáférési pontot listáz, ami megerősíti, hogy az ökosztéma már érettenough egy termékvonal ráépítéséhez.

Következő lépések az OEM vevők számára, akik 2026-ban értékelik a WiFi 6-ot

Azoknak a beszerzési csapatoknak, akik készen állnak a WiFi 6 és a WiFi 5 pontozólista 2026-os SKU-tervvé alakítására, az RFQ-től az első raklapig vezető út négy ellenőrzőponton halad át. Három éve szállítunk WiFi 6 projektorokat, és a hibaüzemmódok előre jelezhetők; az alábbi időrend az, amelyen minden új vevőt végigvezetünk, mielőtt megnyitnánk a beszerzési megbízást.

MOQ, szállítási idő és mintaelv egy WiFi 6 építményhez

A DataMax egyedi WiFi 6 projektor SKU-jának alapértelmezett MOQ-ja színenként és régiónként 500 darab, a gyártási szállítási idő 12 hét a PO-tól a sanghaji kiszállításig, a DDP feltételekhez Long Beachba vagy Rotterdamba pedig 18 hét. A mintaelv egyértelmű: fizetett minta-PO esetén 9 munkanapon belül három mérnöki mintát küldünk, darabonként $180 értékben, amely az első, 1 000 darab feletti gyártási PO értékéből levonásra kerül. Azoknak a vevőknek, akik a WiFi 6-ot egy meglévő WiFi 5 építménnyel hasonlítják össze, erősen ajánljuk a minták párhuzamos tesztelését a tényleges helyszínen — egy hoteli bálteremben, egy tanteremben vagy egy 200 egységes MDU-ban — a BOM rögzítése előtt, mert az OFDMA-ütemezés előnye csak olyan versenyhelyzetben nyilvánul meg, amelyet a laborpad nem tud reprodukálni. OEM-csapatunk hetente csütörtökön 14:00 CST időpontban tart élő streamingteszteket, ahol meglévő hozzáférési pontját egy lehetséges WiFi 6 projektorra és egy WiFi 5 projektorra irányítja, és egyszerre figyeli a 4K adatfolyamot.

Mit küldjenek nekünk a WiFi 6 RFQ megindításához

  • Célcsatorna és polcai ár (például $249 nagykereskedelmi, $399 kiskereskedelmi)
  • Cél ANSI lumen kimenet és natív felbontás
  • A SKU célrégiói (US, EU, UK, JP, AU, CN)
  • Szükséges I/O (HDMI 2.1 darabszám, USB-C PD, 3.5 mm, optikai SPDIF)
  • Márka- és csomagolási követelmények

Miután megkaptuk ezt az öt elemet, mérnöki csapatunk 5 munkanapon belül megvalósíthatósági memót ad vissza a WiFi 6 és a WiFi 5 BOM különbségével, a tanúsítási költségbecsléssel és a mintaidőpont-foglalással. A cikktől a leszállított raklapig vezető leggyorsabb út az, ha egyedi ajánlatot kér a fenti öt elem csatolásával.

Gyakran ismételt kérdések

Megéri-e egy WiFi 6 projektor $4.20 BOM-prémiumot egy WiFi 5 projektorhoz képest?

Bármely 1 500 ANSI lumenes lumennyiséget meghaladó projektor SKU vagy bármely 30 egyidejű klienteszköznél több helyet foglaló helyszínre szállító csatorna esetén igen. A $4.20 BOM-prémium az alacsonyabb visszaarányon keresztül megtérül: a WiFi 5 projektorok 2024-es csatornaadataiban 6.2% volt a DOA- vagy puffereléssel kapcsolatos visszaarány, míg a 2025-ben kiszállított WiFi 6 építéseinknél ugyanazon mérőszám mellett 1.4% volt. Ez a különbség önmagában fedezi a BOM-prémiumot az első 1 400 kiszállított egységen belül.

Mi a WiFi 6 és a WiFi 5 valós sebességkülönbsége egy projektoron?

Egy 2x2 MIMO modullal felszerelt WiFi 6 projektor 5 m látótávolságtól egy WiFi 6 hozzáférési ponttól 1.2 Gbps átviteli sebességet tart fenn, míg ugyanabban a tesztberendezésben egy WiFi 5 projektor 433 Mbps-ot ér el. A streaming szempontjából fontosabb szám a terhelés alatti késleltetés: a WiFi 6 50 klienseszközzel ugyanazon az AP-n 18 ms átlagos késleltetést tart fenn, míg a WiFi 5 ugyanebben a körülményben 84 ms-ra emelkedik. Ez az a pufferelési különbség, amelyet a vevők egy hoteli bálteremben vagy egy tanteremben éreznek.

Streamelhető-e egy WiFi 6 projektor 4K-t Ethernet nélkül?

Igen, feltéve, hogy a hozzáférési pont is WiFi 6-os, és a 4K adatfolyamot standard 25 Mbps-ra kódolják. Hospitality célú GP95 egységünk WiFi 6-on keresztül streameli a Netflix 4K-t, több mint 38 Mbps-os tartós átviteli sebességgel és nulla újratöltési eseménnyel egy 90 perces tesztciklusban. Ugyanez a teszt egy WiFi 5 projektoron 11 újratöltési eseményt eredményezett, amelyek átlagosan 2.4 másodpercesek voltak.

Mennyivel hosszabbítja meg a WiFi 6 tanúsítása a projektor bevezetését?

Négy tanúsítás párhuzamos futtatásakor összesen körülbelül 16 hét naptári időt ad: WiFi Alliance (18 nap, $6,500), FCC Part 15C (21 nap, $4,200), CE EN 300 328 és EN 301 893 (28 nap, $7,800), valamint SRRC Kínában (35 nap, $2,400). Az SRRC labor soránga jelenleg 14 hét, ami minden kínai hazai SKU szűk keresztmetszetét képezi.

Működik-e a WiFi 6 a meglévő WiFi 5 routeremmel?

Igen. A WiFi 6 visszafelé kompatibilis a WiFi 5-tel, a WiFi 4-gyel és a korábbi szabványokkal, de csak akkor élvezheti a WiFi 6 előnyeit (OFDMA, 1024-QAM, TWT), ha a kapcsolat mindkét vége támogatja a WiFi 6-ot. A 2026-os gyártósor-tervet építő OEM vevők számára azt ajánljuk, hogy a csatornai oktatási anyagbanadják meg a WiFi 6 hozzáférési ponttal való kompatibilitásra vonatkozó követelményt, hogy a végfelhasználók megértsék a teljesítménykülönbséget.

Mi a WiFi 6 tervezett pályája a projektorokban 2026-ra?

A WiFi 6 a minimumszint, nem a plafon. A WiFi 6E hozzáadja a 6 GHz-es sávot, és 2026-os zászlóshajó sorunkban vezetett be; a WiFi 7 szilikon mintavétele 2026 Q3-ban kezdődik, a várható szállítási dátum 2027. A legtöbb B2B csatorna számára a WiFi 6 továbbra is a helyes 2026-os választás, mert a WiFi 6E további $9-et ad a BOM-hoz, és régiónkénti 6 GHz-es szabályozási engedélyt igényel, amely még töredezett.


A kiskereskedelmi polcon egy WiFi 6 projektort egy WiFi 5 egységgel összehasonlító B2C vevők számára a következtetés rövid: ha a nappalijuk falánál kétnél több szomszédos WiFi-hálózat is fut, akkor a WiFi 6 egység jobban teljesít az esti órákban, amikor minden szomszéd streamel. A 2026-os sort tervező beszerzési csapatok számára a WiFi 6 ma már az alapértelmezett szilikonválasztás 1 500 ANSI lumenes lumennyisége felett, és csak 179 USD nagykereskedelmi ár alatt szándékos költségcsökkentés.

Böngészzen a teljes házi mozi projektor-kínálatunkban, vagy ugorjon egyenesen a GP95 hotelprojektorunkra, amely a 2025-ös csatornánkban a legnagyobb mértékben bevezetett WiFi 6 építmény. Készen áll egyedi SKU specifikálására? Kérjen egyedi ajánlatot, és OEM-csapatunk egyetlen munkanapon belül válaszol egy megvalósíthatósági memóval, egy mintaidőponttal és a WiFi 6 BOM különbségével a meglévő WiFi 5 építményéhez képest.

Címkék:
Az Ön kosara
Az oldal használati élményét javítja, ha engedélyezi a sütiket Süti-szabályzat