Pesanan 5,000 unit projektor baharu sah masuk ke peti mel anda daripada retailer AS, dan soalan pertama pembeli ialah sama ada unit itu layak Energy Star

Diposkan Pada: Okt 20, 2025 - 109 Tontonan

Energy Star Projektor B2B: Cara Layak

Projektor B2B Energy Star: Cara Memperoleh Kelayakan

Pesanan projektor sebanyak 5,000 unit baru sahaja masuk ke peti masuk anda daripada rantaian runcit A.S., dan soalan pertama pembeli ialah sama ada unit tersebut layak Energy Star. Jika salah, perjanjian mati; jika betul, anda menghantar tepat pada masa. Panduan ini menguraikan dengan tepat bagaimana pasukan perolehan OEM dan ODM melayakkan program projektor ini pada 2026, daripada pengesahan sijil hingga audit kilang, supaya penghantaran label peribadi anda melepasi kastam, pematuhan peruncit, dan jangkaan pelanggan akhir tanpa satu pun kelompok ditolak.

Apa Sebenarnya Maksud Energy Star untuk Program Projektor

Pesanan projektor sebanyak 5,000 unit baru sahaja masuk ke peti masuk anda daripada rantaian runcit A.S., dan soalan pertama pembeli ialah sama ada unit tersebut layak Energy Star. Jika salah, perjanjian mati; jika betul, anda menghantar tepat pada masa. Panduan ini menguraikan dengan tepat bagaimana pasukan perolehan OEM dan ODM melayakkan program projektor ini pada 2026, daripada pengesahan sijil hingga audit kilang, supaya penghantaran label peribadi anda melepasi kastam, pematuhan peruncit, dan jangkaan pelanggan akhir tanpa satu pun kelompok ditolak.

Bagi pembeli borong, implikasi praktiknya mudah: setiap binaan label peribadi baharu memerlukan penyerahan unit tersebut sendiri sebelum penghantaran ke Best Buy, Walmart, Target, atau mana-mana peruncit yang menguatkuasakan standard di bawah dasar kelestarian mereka. Kami melihat kira-kira 60 peratus pesanan kami yang menuju ke Amerika Utara memerlukan sijil Energy Star yang aktif dalam fail.

Bagaimana Aliran Pensijilan projektor ini Berfungsi

Aliran pensijilan Energy Star empat langkah adalah prosedur, bukan pilihan:

Sebelum pembeli menandatangani pesanan pembelian untuk sebarang penghantaran SKU tersebut, mereka memerlukan sijil itu untuk bermakna sesuatu — bukan sekadar logo pada dek pemasaran. Energy Star ialah program sukarela Agensi Perlindungan Alam Sekitar (EPA) A.S., dan spesifikasi projektor berada pada versi 4.0, yang mengemas kini ambang kecerahan, had watt siap sedia, dan peraturan kromatisiti. Bagi pengurus perolehan B2B yang mendapatkan SKU berdaftar Energy Star daripada OEM Shenzhen, sijil dikeluarkan atas nama rakan kongsi tetapi diikat pada nombor model tertentu, versi firmware, dan konfigurasi bekalan kuasa. Tukar mana-mana satu dan kelayakan menjadi tidak sah.

Bagi pembeli borong, implikasi praktiknya mudah: setiap binaan label peribadi baharu memerlukan penyerahan unit tersebut sendiri sebelum penghantaran ke Best Buy, Walmart, Target, atau mana-mana peruncit yang menguatkuasakan standard di bawah dasar kelestarian mereka. Kami melihat kira-kira 60 peratus pesanan kami yang menuju ke Amerika Utara memerlukan sijil Energy Star yang aktif dalam fail.

Kos, Masa Peneraju, dan MOQ untuk Binaan Unit

Bagi pembeli label peribadi yang memulakan sumber pada 2026, ekonomi projektor ini boleh diramal:

  • MOQ: 100 unit untuk binaan OEM berulang; 500-1,000 unit untuk SKU projektor berdaftar Energy Star yang benar-benar baharu yang memerlukan ujian makmal baharu.
  • Masa peneraju: 4-6 minggu untuk binaan berulang (sijil sudah wujud); 10-12 minggu untuk penyerahan projektor berdaftar Energy Star baharu yang memerlukan masa makmal.
  • Harga borong FOB Shenzhen: $215-$260 untuk projektor pintar Android TV 1080p, $340-$420 untuk model fosfor laser 4K UHD, kedua-duanya termasuk pakej dokumentasi Energy Star.
  • Kos pensijilan: $2,800-$4,200 setiap model baharu melalui perunding pihak ketiga; $0 dalaman kerana DataMax menjalankan kertas kerja pensijilan Energy Star di bawah ID rakan kongsi EPA kami sendiri.

Menurut laporan Rakan Kongsi Peruncit EPA 2024, kecekapan tenaga projektor mendorong pengurangan 23 peratus dalam tenaga siap sedia merentas peruncit yang mengambil bahagian sepanjang lima tahun (Program Runcit Energy Star EPA). Statistik itu merupakan item baris tunggal paling berguna untuk dek jualan B2B — pasukan perolehan pembeli ingin melihat pensijilan yang sejajar dengan sasaran kelestarian korporat yang boleh diukur, dan EPA menerbitkan nombornya.

Dokumentasi Apa yang Patut Diminta oleh Pasukan Perolehan Sebelum PO

Jejak kertas pensijilan adalah tempat kebanyakan hubungan pembekal-pembeli terhenti. Sebelum mengeluarkan pesanan pembelian, pegawai perolehan patut menerima:

  1. Pemilihan model — pilih casis asas dengan tarikan siap sedia yang diukur 0.5 W atau kurang dan nilai kecerahan yang memenuhi kurungan lumen ANSI 2026.
  2. Ujian makmal — hantar unit ke makmal yang diiktiraf EPA (biasanya TUV Rheinland, Intertek, atau SGS di Shenzhen) untuk kitaran ujian penuh 7-10 hari.
  3. Penyerahan dokumentasi — muat naik laporan ujian, senarai model layak, dan surat rakan kongsi jenama ke portal EPA.
  4. Pengesahan berterusan — EPA mengaudit peratusan model berdaftar setiap tahun; OEM mesti mengekalkan kebolehkesanan SKU.

Bagi rakan kongsi OEM yang menilai rakan projektor berdaftar Energy Star, isyarat kecekapan terpantas ialah sama ada kilang itu sudah mempunyai model dalam Senarai Produk Layak EPA. DataMax mengekalkan tiga model model tersebut aktif dalam pangkalan data awam pada bila-bila masa, yang memendekkan setiap penyerahan baharu sebanyak seminggu penyediaan dokumen.

Bagi pembeli OEM yang menilai rakan projektor ini, pensijilan itu juga merupakan proksi untuk disiplin kilang. Kilang yang menjalankan aliran kerja Energy Star sendiri cenderung menjalankan proses perlesenan FCC, CE, dan Dolby yang bersih juga, yang memastikan seluruh pelancaran projektor berdaftar terus bergerak.

Bagaimana DataMax Merekabentuk SKU Dari Lembaran Spesifikasi Hingga Penghantaran

Laluan mekanikal dari RFQ anda ke unit Energy Star yang berdaftar meninggalkan dermaga pemuatan Shenzhen kami mengikut saluran paip tujuh peringkat yang boleh diulang. Kami telah menjalankan saluran paip ini pada lebih 40 SKU projektor berdaftar Energy Star sejak 2019, dan aliran kerja jarang menyimpang.

  • MOQ: 100 unit untuk binaan OEM berulang; 500-1,000 unit untuk SKU projektor berdaftar Energy Star yang benar-benar baharu yang memerlukan ujian makmal baharu.
  • Masa peneraju: 4-6 minggu untuk binaan berulang (sijil sudah wujud); 10-12 minggu untuk penyerahan projektor berdaftar Energy Star baharu yang memerlukan masa makmal.
  • Harga borong FOB Shenzhen: $215-$260 untuk projektor pintar Android TV 1080p, $340-$420 untuk model fosfor laser 4K UHD, kedua-duanya termasuk pakej dokumentasi Energy Star.
  • Kos pensijilan: $2,800-$4,200 setiap model baharu melalui perunding pihak ketiga; $0 dalaman kerana DataMax menjalankan kertas kerja pensijilan Energy Star di bawah ID rakan kongsi EPA kami sendiri.

Menurut laporan Rakan Kongsi Peruncit EPA 2024, kecekapan tenaga projektor mendorong pengurangan 23 peratus dalam tenaga siap sedia merentas peruncit yang mengambil bahagian sepanjang lima tahun (Program Runcit Energy Star EPA). Statistik itu merupakan item baris tunggal paling berguna untuk dek jualan B2B — pasukan perolehan pembeli ingin melihat pensijilan yang sejajar dengan sasaran kelestarian korporat yang boleh diukur, dan EPA menerbitkan nombornya.

Peringkat 3 - Binaan perintis (minggu 3 hingga minggu 6): 30-50 unit pra-pengeluaran dibina di talian SMT. Tiga unit ditarik untuk ujian musnah, tiga untuk penyerahan Energy Star.

Peringkat 4 - Penyerahan dan semakan EPA (minggu 6 hingga minggu 10): Makmal memuat naik laporan ujian, kami membayar yuran pensijilan, dan EPA menyemak fail. Kelulusan berjalan 3-5 minggu; PDF sijil mendarat dalam peti masuk pembeli.

Peringkat 5 - Pengeluaran besar-besaran (minggu 10 hingga minggu 12): Setelah sijil projektor ini di tangan, kami mengeluarkan pesanan pengeluaran.

Peringkat 6 - Pemeriksaan pra-penghantaran (minggu 12): Pemeriksaan AQL 100 peratus pada tarikan kuasa siap sedia, ditambah pemeriksaan spot penggunaan kuasa IEC 62087 secara rawak.

  • Salinan sijil EPA Energy Star atas nama jenama pembeli (atau nama OEM, jika label peribadi distrukturkan begitu).
  • Senarai produk layak dengan nombor model tepat, kadar kecerahan, dan watt siap sedia.
  • Laporan ujian makmal projektor tersebut Intertek, TUV, atau SGS yang bertarikh dalam tempoh 12 bulan.
  • Pernyataan versi firmware — jika kilang menghantar firmware yang dikemas kini selepas pensijilan, status SKU boleh luput.
  • Sijil pengurusan alam sekitar ISO 14001 untuk tapak pembuatan.

Bagi pasukan perolehan B2B, garis masa itu adalah garis dasar perancangan. Binaan OEM berulang memampatkan peringkat 3-5 kerana sijil sudah wujud; penyerahan SKU baharu mengekalkan tetingkap 12-13 minggu.

Tuas Kejuruteraan yang Menentukan Sama ada Binaan Projektor Lulus Pada Percubaan Pertama

Di dalam kumpulan kejuruteraan kami, empat keputusan reka bentuk menyumbang kira-kira 85 peratus daripada kadar lulus Energy Star pada penyerahan makmal pertama:

Dalam konteks sumber B2B, menjalankan audit pematuhan di bawah rangka kerja onboarding vendor, pakej lima item itu ialah fail model tersebut yang minimum viable. Kami membekalkannya sebagai deliverables standard dengan setiap sebut harga borong, kerana pengalaman kami pusingan soal selidik — bukan harga — itulah yang paling banyak melambatkan projek unit tersebut.

Apa yang Patut Ditanya oleh Perolehan B2B Tentang Ujian Semula dan Varian Model

Dalam keputusan sumber OEM, rakan projektor ini, pensijilan itu juga merupakan proksi untuk disiplin kilang. Kilang yang menjalankan aliran kerja Energy Star sendiri cenderung menjalankan proses perlesenan FCC, CE, dan Dolby yang bersih juga, yang memastikan seluruh pelancaran projektor terus bergerak.

Bagi pembeli OEM yang menilai rakan projektor ini, soalan praktikal ialah berapa banyak varian percuma yang akan didaftarkan oleh kilang di bawah sijil induk anda sebelum mengenakan yuran ujian semula. Kami mendaftar sehingga tiga varian kosmetik setiap sijil induk secara percuma; melebihi itu, kos makmal diitemkan dalam sebut harga.

Titik Kegagalan SKU Umum dan Cara Kami Mengelakkannya

Merentasi 40-plus SKU berdaftar kami, corak kegagalan yang sama berulang. Berkongsi corak tersebut membolehkan pasukan perolehan B2B menguji tekanan sebut harga pembekal sebelum menandatangani PO.

5 Kegagalan Penyerahan Pertama Teratas

Laluan mekanikal dari RFQ anda ke unit Energy Star yang berdaftar meninggalkan dermaga pemuatan Shenzhen kami mengikut saluran paip tujuh peringkat yang boleh diulang. Kami telah menjalankan saluran paip ini pada lebih 40 SKU projektor berdaftar Energy Star sejak 2019, dan aliran kerja jarang menyimpang.

Peringkat 1 - Kunci spesifikasi (minggu 0 hingga minggu 2): Kecerahan sasaran, resolusi, nisbah baling, dan timbunan OS pintar anda dipetakan terhadap kriteria peralatan pengimejan Energy Star v8.0. Pasukan produk menandakan sebarang spesifikasi yang akan menolak unit melepasi siling siap sedia 1.0 watt atau di bawah lantai keberkesanan 35 lumen per watt. Lembaran spesifikasi unit tersebut yang disahkan ditandatangani sebelum sebarang perkakas dipotong.

Varian Khusus Wilayah Yang Patut Dimasukkan ke Dalam Sebut Harga

Peringkat 2 - Tempahan makmal (minggu 2 hingga minggu 3): Kami menempah 9-12 hari di makmal rakan kongsi kami untuk suite ujian peralatan pengimejan penuh - lumen, kontras, watt siap sedia, pemulihan mod tidur, dan kecekapan bekalan kuasa. Oleh kerana kami sudah mengekalkan ID rakan kongsi EPA, slot makmal tidak memerlukan perjanjian penaja OEM yang berasingan.

Peringkat 3 - Binaan perintis (minggu 3 hingga minggu 6): 30-50 unit pra-pengeluaran dibina di talian SMT. Tiga unit ditarik untuk ujian musnah, tiga untuk penyerahan Energy Star.

Peringkat 4 - Penyerahan dan semakan EPA (minggu 6 hingga minggu 10): Makmal memuat naik laporan ujian, kami membayar yuran pensijilan, dan EPA menyemak fail. Kelulusan berjalan 3-5 minggu; PDF sijil mendarat dalam peti masuk pembeli.

Bagi pasukan perolehan B2B, pengambilannya ialah PDF sijil adalah deliverables terkecil dalam projek itu. Soalan yang lebih besar ialah bagaimana pembekal mengendalikan varian, tanda wilayah, dan pendedahan ujian semula sebaik sahaja SKU memasuki pengeluaran besar-besaran.

Cara Memilih Rakan Projektor: Senarai Semak Perolehan dan Laluan Penglibatan

Bagi pembeli OEM dan pengedar borong yang menilai pembekal projektor, kriteria pemilihan meruntuh kepada lima soalan keras. Sesiapa yang menjawabnya dengan salinan pemasaran dan bukannya nombor belum menghantar cukup binaan Energy Star untuk menjadi selamat.

Peringkat 7 - Penyerahan dokumentasi (minggu 12 hingga minggu 13): Sijil, entri senarai produk layak, laporan makmal, dan pernyataan firmware dibundarkan ke dalam fail zip dan dihantar bersama barang.

Laluan Penglibatan Dengan DataMax untuk Binaan Projektor

Bagi pasukan perolehan yang bersedia untuk bergerak dari lembaran spesifikasi ke PO, laluan melalui pasukan OEM/ODM Shenzhen kami mengikut lima langkah tetap:

LangkahTindakanMasa PenerajuPemilik
1Hantar lembaran spesifikasi SKU sasaran dan watt sasaranHari 0Pembeli
2DataMax mengembalikan BOM, kos unit, delta Energy StarHari 2 hingga 4Jurutera jualan
3Unit sampel dihantar (MOQ 50, yuran sampel $249 boleh dikembalikan pada PO)Hari 7 hingga 12Logistik
4Pemfailan makmal dimulakan, ID sijil diberikanHari 14 hingga 21Pasukan pematuhan
5PO pengeluaran besar-besaran disahkan, penghantaran 12 mingguHari 21 hingga 105Kilang

MOQ untuk binaan b2b projector energy star bermula pada 500 unit setiap SKU, dengan pentarjian harga 1,000 unit tersedia. Dasar sampel: tiga unit pra-pengeluaran dihantar dalam tempoh 12 hari perniagaan, dikreditkan terhadap PO pertama melebihi 500 unit. Masa peneraju dari PO yang disahkan ke FOB Shenzhen ialah 12 minggu untuk SKU standard dan 16 minggu untuk binaan fosfor laser.

Untuk mula, hantar lembaran SKU sasaran dan jumlah unjuran tahunan ke meja perolehan kami di minta sebut harga tersuai. Jurutera jualan mengembalikan BOM bertulis serta delta kos b2b projector energy star dalam tempoh 96 jam.

Soalan Lazim

Apakah peningkatan harga borong biasa untuk binaan b2b projector energy star pada 2026?

  1. Topologi bekalan kuasa. Topologi LLC resonan pada papan utama biasanya mendaratkan unit 1080p pada siap sedia 0.45-0.55 watt, dengan selesa di bawah siling 1.0 watt. Bekalan flyback yang lebih murah menghampiri 0.85 watt dan berisiko gagal dalam ujian semula.
  2. Pemilihan enjin cahaya. Enjin cahaya fosfor laser menarik 30-40 peratus kurang kuasa berbanding enjin berasaskan lampu yang setara pada output lumen yang sama, yang meningkatkan angka lumen per watt tanpa menaikkan kecerahan.
  3. Tingkah laku idle OS pintar. Firmware Android TV mesti memasuki siap sedia dalam masa 30 minit tanpa isyarat. Pelancar tersuai yang menghalang tidur automatik ialah punca tunggal paling biasa bagi kegagalan Energy Star pertama yang kami lihat dalam reka bentuk rujukan yang dibekalkan pembeli.
  4. Penalaan lengkung kipas. Lengkung kipas yang agresif menurunkan suhu enjin cahaya dan memanjangkan hayat, tetapi penalti akustik menolak sesetengah pembeli kembali ke lengkung yang lebih perlahan. Kami lalai kepada profil 28 dB pada 1 m yang masih memuaskan margin terma Energy Star.

Berapa lamakah pensijilan b2b projector energy star dari sampel hingga ID sijil?

Dari sampel yang disahkan di bangku QA hingga ID sijil Energy Star yang diterbitkan, kitaran b2b projector energy star berjalan 6 hingga 9 minggu di kilang kami: kira-kira 2 minggu ujian bangku, 2 minggu penyerahan makmal, dan 2 hingga 5 minggu semakan EPA bergantung pada kedalaman barisan.

Bolehkah pembekal b2b projector energy star membundel CEC Tier III dan EU 2019/2013 dalam binaan yang sama?

Setiap sijil meliputi satu nombor model khusus. Jika anda menukar warna bekas, menambah port HDMI kedua, atau menukar modul Wi-Fi, panduan EPA menganggap SKU sebagai varian baharu. Varian memerlukan sama ada pemfailan atau kitaran ujian baharu. Nota penjelasan peralatan pengimejan EPA 2024 menyatakan bahawa pengeluar boleh mengelompokkan sehingga lima varian kosmetik di bawah satu sijil induk jika bekalan kuasa dan enjin cahaya kekal sama (Penjelasan Peralatan Pengimejan Energy Star EPA).

Apakah kuantiti pesanan minimum untuk larian label peribadi b2b projector energy star?

Dalam keputusan sumber OEM, rakan projektor ini, soalan praktikal ialah berapa banyak varian percuma yang akan didaftarkan oleh kilang di bawah sijil induk anda sebelum mengenakan yuran ujian semula. Kami mendaftar sehingga tiga varian kosmetik setiap sijil induk secara percuma; melebihi itu, kos makmal diitemkan dalam sebut harga.

Adakah binaan b2b projector energy star memerlukan audit kilang yang berasingan?

EPA tidak mewajibkan audit kilang untuk penyerahan b2b projector energy star, tetapi peruncit termasuk Best Buy dan Costco memerlukan audit pematuhan sosial SA8000 atau yang setara sebelum penyenaraian. Kemudahan Shenzhen kami memegang sijil SA8000, ISO 9001, dan ISO 14001, sah sehingga S3 2027, menurut portal pematuhan kami.

Berapa kerapkah sijil b2b projector energy star perlu diperbaharui?

Energy Star tidak mengekang tamat tempoh sijil b2b projector energy star itu sendiri, tetapi versi spesifikasi dikemas kini setiap 3 hingga 5 tahun. Versi 6.0 semula berkuat kuasa Januari 2022, dan draf Versi 7.0 menunjukkan pengetatan siling siap sedia 0.5 W kepada 0.3 W menjelang S3 2026, menurut semakan spesifikasi Energy Star.

Pengambil Akhir tentang Memilih Kilang B2B Projector Energy Star

Dermaga penghantaran kilang dengan forklift memuatkan kotak projektor di atas palet

Bagi pengedar borong dan pembeli OEM, perbezaan antara sijil b2b projector energy star yang dihantar tepat pada masa dan yang menunda PO datang kepada kedalaman barisan makmal dan polisi varian. Audit kedua-duanya sebelum menandatangani.

Mulakan Binaan B2B Projector Energy Star Anda Dengan DataMax

Hantar lembaran SKU sasaran, jumlah unjuran tahunan, dan versi Energy Star sasaran ke meja OEM Shenzhen kami di minta sebut harga tersuai. Jurutera jualan mengembalikan BOM bertulis, delta BOM, dan garis masa sijil dalam tempoh 96 jam. Layari projektor hospitaliti GP95 dan barisan projektor teater rumah kami untuk binaan rujukan yang sudah dihantar di bawah Energy Star Versi 6.0.

Troli Anda
Pengalaman anda di tapak ini akan bertambah baik dengan membenarkan kuki Polisi Kuki