DataMax DP01 kino plenerowe rozwiązuje konkretny problem zakupowy i użytkowy, o którym słyszymy co tydzień od nabywców i użytkowników końcowych: jak dostarczyć niezawodny

Data publikacji: lis 03, 2025 - 82 Wyświetlenia

DataMax DP01 na zewnątrz w ogrodzie: kino wieczorem pod gwiazdami

DataMax DP01 na zewnątrz w ogrodzie: kino pod gwiazdami wieczorową porą

DataMax DP01 do kina plenerowego rozwiązuje konkretny problem zakupowy i użytkowy, o którym słyszymy co tydzień od kupujących i użytkowników końcowych: jak zapewnić niezawodne doświadczenie oglądania na dużym ekranie w otwartych przestrzeniach, gdzie światło otoczenia, wilgoć i kurz wyeliminowałyby konwencjonalny projektor konsumencki. Zestawy kina ogrodowego szybko się rozwijają, a wymagania sprzętowe dotyczące projekcji wieczornej po zachodzie słońca wciąż wytrącają z równowagi urządzenia dostępne w sklepach, które są zestrojone pod kątem salonów. Dla partnerów hurtowych szukających modelu kina plenerowego poniżej 300 USD oraz dla sprzedawców detalicznych oferujących produkt końcowy rodzinom, brief inżynieryjny jest jasny — wysoka jasność, uszczelniona optyka, cicha praca termiczna i obudowa, która przetrwa weekend za weekendem na patio. specyfikacje SKU są zaprojektowane wokół dokładnie tego briefu, a reszta tego wpisu omawia wydajność oświetlenia, stos optyczny i dane zakupowe, które definiują to urządzenie.

ten produkt: specyfikacje techniczne dla integratorów kina ogrodowego

Projektor przenośny GP12 do użytku na kempingu na zewnątrz

Projektor DP02 wieczorem przy basenie

Dla kupujących oceniających DataMax DP01, kino ogrodowe rozwiązuje konkretny problem zakupowy i użytkowy, o którym słyszymy co tydzień od kupujących i użytkowników końcowych: jak zapewnić niezawodne doświadczenie oglądania na dużym ekranie w otwartych przestrzeniach, gdzie światło otoczenia, wilgoć i kurz wyeliminowałyby konwencjonalny projektor konsumencki. Zestawy kina ogrodowego szybko się rozwijają, a wymagania sprzętowe dotyczące projekcji wieczornej po zachodzie słońca wciąż wytrącają z równowagi urządzenia dostępne w sklepach, które są zestrojone pod kątem salonów. Dla partnerów hurtowych szukających modelu kina plenerowego poniżej 300 USD oraz dla sprzedawców detalicznych oferujących produkt końcowy rodzinom, brief inżynieryjny jest jasny — wysoka jasność, uszczelniona optyka, cicha praca termiczna i obudowa, która przetrwa weekend za weekendem na patio. specyfikacje DP01 są zaprojektowane wokół dokładnie tego briefu, a reszta tego wpisu omawia wydajność oświetlenia, stos optyczny i dane zakupowe, które definiują to urządzenie. Wydajność optyczna urządzenia opiera się na natywnym DMD 1080P z akceptacją 4K UHD z przesunięciem pikseli, wspieranym przez chip 0.47-inch od Texas Instruments oraz stałą opcję obiektywu o ultrakrótkim rzucie, którą fabryka konfiguruje pod scenariusze montażu na balkonach i ścianach ogrodzeń. Wariant ze standardowym rzutem wyświetla obraz o przekątnej 120 inch z odległości 3.2 metra, a opcja ultrakrótkiego rzutu skraca tę odległość do 0.4 metra w ciasnych geometriach patio. Przeprowadziliśmy obliczenia geometrii projekcji przez standardowe odniesienie projectorcalculator.com, a współczynniki rzutu zgadzają się z opublikowaną kartą katalogową w granicach 2 procent w pełnym zakresie zoomu — użyteczny etap walidacji dla kupujących, którzy przeprowadzają własne audyty odległości rzutu przed zakupem.

standardy jasności tej opcji w porównaniu z benchmarkami projekcji wieczornej

wyjście jasności tej opcji zostało porównane z zalecanym przez Society of Motion Picture and Television Engineers (SMPTE) minimalnym progiem oświetlenia do oglądania filmów na zewnątrz, który wymaga minimum 30 foot-lambertów na ekranie 120 inch o wzmocnieniu 1.0 w warunkach zmierzchu. Nasz pomiar 4500 ANSI lumenów w połączeniu z ekranem o wzmocnieniu 1.2 do użytku na zewnątrz zapewnia około 38 foot-lambertów w zalecanej przez SMPTE odległości oglądania — wystarczający zapas na okno 30-45 minut po zachodzie słońca, kiedy resztkowa luminancja nieba wciąż wybielają projektory o niższej mocy poniżej 6 jednostek. Dla integratorów prowadzących floty rentalowe ten zapas skraca okno bez pokazu i przesuwa czas rozpoczęcia pierwszego seansu wcześniej o około 25 minut na sesję.

reprodukcja kolorów naszego produktu pokrywa 110 procent gamutu Rec.709 w domyślnym trybie obrazu Cinema, co zmierzyliśmy spektroradiometrem Konica Minolta CS-2000 podczas kontroli jakości przychodzącej. Treści filmowe na zewnątrz — szczególnie filmy animowane i sport na żywo — w dużym stopniu polegają na nasyconych barwach podstawowych, a urządzenie, które obcina przy granicy Rec.709, widocznie desaturuje czerwienie i zielenie, które widzowie kina ogrodowego zauważają jako pierwsze. Fabryczny domyślny profil kolorów jest skalibrowany względem referencji Rec.709 i jest zablokowany przy wysyłce, z oddzielnym trybem Vivid, który rozszerza gamut do 125 procent Rec.709 dla rolek treści brandowych, gdzie nasycenie jest wyglądem, za który płaci marka.

dane zakupowe projektora dla kupujących hurtowych

cena hurtowa tego urządzenia wynosi 249 USD za sztukę dla zamówień w przedziale MOQ 500 sztuk, obniżając się do 229 USD przy 2,000 sztukach i 209 USD przy ilościach kontenerowych wynoszących 5,000 sztuk lub więcej. Czas realizacji od zamówienia zakupowego do ex-factory Shenzhen wynosi 12 tygodni dla standardowych SKU i 14 tygodni dla wariantów w niestandardowych kolorach lub private-label. Do każdej przesyłki dostarczamy pełną dokumentację FCC, CE, RoHS i ISO 9001:2015, a platforma DP01 jest już wpisana na ścieżkę certyfikacji UL z planowanym zakończeniem w Q1 następnego cyklu zakupowego. Dla zespołów zakupowych B2B budujących linię produktów kina ogrodowego ten pakiet dokumentacji to to, co odprawia celne, co spełnia audyty zgodności detalicznej i co chroni markę kupującego w przypadku eskalacji roszczenia gwarancyjnego.

opakowanie urządzenia jest wysyłane w niestandardowej wkładce z pianki EPE wewnątrz dwuwarstwowego kartonu falistego, spełniającego wymagania sekwencji testów upadku ISTA 3A, co chroni urządzenie podczas standardowych cykli frachtu morskiego LCL. Pakujemy 12 sztuk w karton zbiorczy o masie brutto 26.5 kilograma, a konfiguracja paletowa mieści 60 sztuk na standardowej euro palecie 1200×1000mm. Dla kupujących hurtowych pytających o politykę próbek, fabryka dostarcza jednostki ewaluacyjne w cenie 329 USD za próbkę z kredytem zaliczanym na pierwsze zamówienie produkcyjne — workflow zakupowy, który skraca oś czasu od próbki do masowej produkcji do około 14 tygodni dla naszych obecnych partnerów OEM.

benchmarki inżynierii systemu w porównaniu z konkurencyjnymi platformami

Wiele jednostek jest wyposażonych w architekturę laserowego fosforowego wyświetlacza, która dostarcza 4500 ANSI lumenów przy zmierzonym natywnym kontraście 3,000:1, a my zwalidowaliśmy to wyjście zgodnie z protokołem raportowania lumenów ANSI IT7.228-1997, powszechnie przywoływanym w zapytaniach ofertowych dotyczących projektorów. Uszczelniony silnik świetlny posiada stopień ochrony przed pyłem IP5X, co ma większe znaczenie dla kina ogrodowego niż sugeruje karta katalogowa, ponieważ środowiska patio niosą pyłki, pozostałości z grilla i wilgoć unoszącą się w powietrzu, które rutynowo zatykają zespoły kół kolorowych nieuszczelnionych jednostek DLP w ciągu jednego sezonu letniego. Dla zespołów zakupowych piszących zapytania ofertowe, stopień IP5X przekłada się bezpośrednio na niższą projekcję zwrotów — zazwyczaj 1.8 procent w porównaniu z 4-6 procentami, które mierzymy w nieuszczelnionych porównywalnych modelach w tym samym przedziale ANSI.

Wydajność optyczna wielu modeli opiera się na natywnym DMD 1080P z akceptacją 4K UHD z przesunięciem pikseli, wspieranym przez chip 0.47-inch od Texas Instruments oraz stałą opcję obiektywu o ultrakrótkim rzucie, którą fabryka konfiguruje pod scenariusze montażu na balkonach i ścianach ogrodzeń. Wariant ze standardowym rzutem wyświetla obraz o przekątnej 120 inch z odległości 3.2 metra, a opcja ultrakrótkiego rzutu skraca tę odległość do 0.4 metra w ciasnych geometriach patio. Przeprowadziliśmy obliczenia geometrii projekcji przez standardowe odniesienie projectorcalculator.com, a współczynniki rzutu zgadzają się z opublikowaną kartą katalogową w granicach 2 procent w pełnym zakresie zoomu — użyteczny etap walidacji dla kupujących, którzy przeprowadzają własne audyty odległości rzutu przed zakupem.

benchmarki SKU w powyższej tabeli odzwierciedlają to, co ma największe znaczenie dla kupującego MOFU porównującego partnerów OEM na więcej niż tylko deklarowaną liczbę lumenów. Karta katalogowa, która podaje 5500 ANSI lumenów dla urządzenia lampowego, wygląda lepiej na papierze, ale żywotność lampy 4,000 godzin przekłada się na około 7 wymian lamp w 30,000-godzinnej enklawie operacyjnej używanego przez nas źródła laserowego fosforowego — interwał serwisowy, który psuje ekonomię floty rentalowej, oraz punkt styku konserwacyjnego, który psuje wyniki satysfakcji konsumentów kina ogrodowego.

oceny środowiskowe i trwałości tego produktu

wyjście jasności tej opcji zostało porównane z zalecanym przez Society of Motion Picture and Television Engineers (SMPTE) minimalnym progiem oświetlenia do oglądania filmów na zewnątrz, który wymaga minimum 30 foot-lambertów na ekranie 120 inch o wzmocnieniu 1.0 w warunkach zmierzchu. Nasz pomiar 4500 ANSI lumenów w połączeniu z ekranem o wzmocnieniu 1.2 do użytku na zewnątrz zapewnia około 38 foot-lambertów w zalecanej przez SMPTE odległości oglądania — wystarczający zapas na okno 30-45 minut po zachodzie słońca, kiedy resztkowa luminancja nieba wciąż wybielają projektory o niższej mocy poniżej 6 jednostek. Dla integratorów prowadzących floty rentalowe ten zapas skraca okno bez pokazu i przesuwa czas rozpoczęcia pierwszego seansu wcześniej o około 25 minut na sesję.

reprodukcja kolorów naszego produktu pokrywa 110 procent gamutu Rec.709 w domyślnym trybie obrazu Cinema, co zmierzyliśmy spektroradiometrem Konica Minolta CS-2000 podczas kontroli jakości przychodzącej. Treści filmowe na zewnątrz — szczególnie filmy animowane i sport na żywo — w dużym stopniu polegają na nasyconych barwach podstawowych, a urządzenie, które obcina przy granicy Rec.709, widocznie desaturuje czerwienie i zielenie, które widzowie kina ogrodowego zauważają jako pierwsze. Fabryczny domyślny profil kolorów jest skalibrowany względem referencji Rec.709 i jest zablokowany przy wysyłce, z oddzielnym trybem Vivid, który rozszerza gamut do 125 procent Rec.709 dla rolek treści brandowych, gdzie nasycenie jest wyglądem, za który płaci marka.

Scenariusze instalacji DataMax DP01 do kina plenerowego i workflow integratora

Dla kupujących oceniających DataMax DP01, scenariusze instalacji kina ogrodowego dzielą się wyraźnie na trzy przepływy pracy, które nasi partnerzy integracyjni ustandaryzowali w swoich katalogach wdrożeniowych. Pierwszy workflow to stała instalacja kina ogrodowego, gdzie urządzenie jest zamontowane w obudowie o klasie pogodowej pod okapem patio i zasila ekran zewnętrzny o stałej ramie za pośrednictwem pojedynczego przebiegu HDMI z szafki AV. Drugi workflow to przenośna konfiguracja projekcji wieczornej, gdzie urządzenie przemieszcza się w skrzyni transportowej na kółkach między zleceniami rentalowymi i jest ustawiane na statywie w lokalach na jednodniowe zaangażowania. Trzeci workflow to hybrydowa instalacja hotelarsko-gastronomiczna — butikowe kurorty, dziedzińce butikowych restauracji i operatorzy obiektów eventowych, którzy obsługują urządzenie jako udogodnienie generujące przychody dla gości w sezonie patio od maja do września. Cena hurtowa DP01 jest ustrukturyzowana na poziomie 249 USD za sztukę dla zamówień w przedziale MOQ 500 sztuk, obniżając się do 229 USD przy 2,000 sztukach i 209 USD przy ilościach kontenerowych wynoszących 5,000 sztuk lub więcej. Czas realizacji od zamówienia zakupowego do ex-factory Shenzhen wynosi 12 tygodni dla standardowych SKU i 14 tygodni dla wariantów w niestandardowych kolorach lub private-label. Do każdej przesyłki dostarczamy pełną dokumentację FCC, CE, RoHS i ISO 9001:2015, a platforma DP01 jest już wpisana na ścieżkę certyfikacji UL z planowanym zakończeniem w Q1 następnego cyklu zakupowego. Dla zespołów zakupowych B2B budujących linię produktów kina ogrodowego ten pakiet dokumentacji to to, co odprawia celne, co spełnia audyty zgodności detalicznej i co chroni markę kupującego w przypadku eskalacji roszczenia gwarancyjnego.

Infrastruktura kablowa, sygnałowa i sterująca DataMax DP01 do kina plenerowego

Opakowanie jednego urządzenia jest wysyłane w niestandardowej wkładce z pianki EPE wewnątrz dwuwarstwowego kartonu falistego, spełniającego wymagania sekwencji testów upadku ISTA 3A, co chroni urządzenie podczas standardowych cykli frachtu morskiego LCL. Pakujemy 12 sztuk w karton zbiorczy o masie brutto 26.5 kilograma, a konfiguracja paletowa mieści 60 sztuk na standardowej euro palecie 1200×1000mm. Dla kupujących hurtowych pytających o politykę próbek, fabryka dostarcza jednostki ewaluacyjne w cenie 329 USD za próbkę z kredytem zaliczanym na pierwsze zamówienie produkcyjne — workflow zakupowy, który skraca oś czasu od próbki do masowej produkcji do około 14 tygodni dla naszych obecnych partnerów OEM.

Dla przenośnego workflow projekcji wieczornej wysyłamy urządzenie z blokującym wspornikiem portu HDMI, który zapobiega wibracyjnemu luzowaniu się kabla podczas transportu, a opcjonalne akcesorium w postaci sanek akumulatorowych zapewnia 90 minut pracy bezprzewodowej przy 70 procentach jasności w lokalach, gdzie prowadzenie zasilania AC jest niepraktyczne. Kupujący OEM, z którymi pracujemy najbliżej — integratorzy AV budujący powtarzalne pakiety kina ogrodowego — mówią nam, że wyjście trigger 12V i opcja HDBaseT to dwie funkcje, które domykają sprzedaż po stronie stałej instalacji, podczas gdy sanki akumulatorowe i blokujący wspornik HDMI domykają sprzedaż po stronie rentalu przenośnego.

Na co zwrócić uwagę, wybierając DataMax DP01 do kina plenerowego dla Twojego ogrodu lub firmy eventowej

Zespoły zakupowe porównujące DataMax DP01 do kina plenerowego z konkurencyjnymi platformami powinny rozważyć pięć kryteriów, które decydują, czy urządzenie przetrwa realną instalację lub rotację rentalową: zapas jasności, infrastrukturę sygnałową, odporność mechaniczną, ślad certyfikacyjny i wsparcie posprzedażowe. Zapas jasności jest najłatwiejszy do uproszczenia. Karta katalogowa, która wymienia 3200 LED lumenów na papierze, to nie ta sama liczba, którą zmierzysz na ścianie budynku o 21:00 w lipcu. Testujemy każdą jednostkę DataMax DP01 do kina plenerowego na 4500 ANSI lumenów ekwiwalentu na naszym stanowisku QA, a urządzenie utrzymuje tę wartość w pełnym zakresie temperatur pracy 0-40C, który rzeczywiście doświadczają kina ogrodowe i lokale z filmami na zewnątrz. Jeśli Twoje zapytanie ofertowe cytuje ANSI lumeny zamiast LED lumenów, odfiltrowałeś już około 60 procent konkurencyjnych urządzeń na rynku.

benchmarki inżynieryjne naszej oferty umieszczają platformę w konkretnym segmencie rynku projektorów B2B, do którego odwołują się zespoły zakupowe oceniające partnerów OEM. Porównaliśmy urządzenie z trzema porównywalnymi platformami z innych fabryk OEM Tier-1 podczas naszego wewnętrznego cyklu kwalifikacyjnego: jednostki laserowo-fosforowe klasy UST pozycjonowane do instalacji patio mieszkaniowych, jednostki lampowe o wysokiej jasności typowe dla inwentarzy flot rentalowych oraz jednostki przenośne z zintegrowanym akumulatorem sprzedawane przez kanały rekreacji na zewnątrz. Poniższa tabela podsumowuje kryteria porównawcze, których używa nasz zespół inżynieryjny do krótkiej listy zakupowej.

Zakupy, MOQ, czas realizacji i polityka próbek dla kupujących DataMax DP01 do kina plenerowego

SpecyfikacjaDataMax DP01Generyczny UST laserJednostka rentalowa z lampąJednostka przenośna z akumulatorem
Wyjście ANSI lumenów450032005500850
Źródło światłaLaser fosforowyLaser fosforowyLampa UHPLED
Żywotność źródła światła30,000 godzin20,000 godzin4,000 godzin25,000 godzin
Rozdzielczość natywna3840 × 2160 (4K UHD)3840 × 21601920 × 10801920 × 1080
Współczynnik rzutu1.2:1 standardowy0.23:1 UST1.5:1 standardowy1.2:1 standardowy
Stopień IPIP5X ochrona przed pyłemBrak specyfikacjiBrak specyfikacjiIPX4 zachlapanie
Zakres temperatur pracy-10°C do 45°C0°C do 35°C5°C do 35°C0°C do 40°C
Poziom hałasu @ 1m32 dB38 dB41 dB28 dB
Hurtowe MOQ (sztuki)5001,0002001,000

Odniesienie wizualne

Dokąd dalej

Dlaczego DataMax DP01 do kina plenerowego pasuje zarówno do kupujących B2B, jak i B2C

Większość benchmarków SKU w powyższej tabeli odzwierciedla to, co ma największe znaczenie dla kupującego MOFU porównującego partnerów OEM na więcej niż tylko deklarowaną liczbę lumenów. Karta katalogowa, która podaje 5500 ANSI lumenów dla urządzenia lampowego, wygląda lepiej na papierze, ale żywotność lampy 4,000 godzin przekłada się na około 7 wymian lamp w 30,000-godzinnej enklawie operacyjnej używanego przez nas źródła laserowego fosforowego — interwał serwisowy, który psuje ekonomię floty rentalowej, oraz punkt styku konserwacyjnego, który psuje wyniki satysfakcji konsumentów kina ogrodowego.

Jeśli jesteś gotowy ocenić próbkę lub zarezerwować moce produkcyjne na sezon patio 2026, wyślij swój brief na nasz kanał wyceny, lub przejrzyj pełną ofertę projektorów do kina domowego, aby porównać DataMax DP01 do kina plenerowego z resztą rodziny platform.

Twój koszyk
Pozwolenie na pliki cookie poprawi komfort korzystania z tej strony Polityka plików cookie