Kierownik zakupów 30-pokojowej sieci karaoke w Dżakarcie właśnie wysłał nam wiadomość, która podsumowuje to, co słyszymy co tydzień od zespołów B2B ds. zamówień. „Potrzebuję

Data publikacji: sie 14, 2026 - 131 Wyświetlenia

Jak wybrać projektor do karaoke w 2026 roku

Jak wybrać projektor do KTV w 2026 roku

Menadżer ds. zakupów sieci 30 pokojów karaoke w Dżakarcie właśnie wysłał nam wiadomość, która podsumowuje to, co słyszymy co tydzień od zespołów procurementowych B2B. „Ciągle dostaję oferty na projektory laserowe z 8000 ANSI lumenów, które rozpadają się w zadymionym lounge'u, a modele 2500 lumenów wyglądają dobrze pierwszego dnia, ale blakną w momencie, gdy kolejka piosenek rusza. Potrzebuję jednej karty specyfikacji, jednej krótkiej listy i jednej liczby, którą mogę pokazać mojemu dyrektorowi finansowemu." Ta wiadomość jest powodem, dla którego napisaliśmy ten przewodnik. W ciągu ostatnich ośmiu lat nasz zespółinżynierów z Shenzhen dostarczył ponad 180 000 smart-projektorów do integratorów KTV, lounge'ów hotelowych i kina domowego w 47 krajach, i wiemy, które pozycje specyfikacji przewidują niezawodny projektor do KTV, a które po prostu dobrze wyglądają w PDF-ie handlowym. W ciągu najbliższych 900 słów przejdziemy przez cztery liczby, które decydują, czy projektor do KTV przetrwa pierwszy rok, certyfikaty chroniące Twoją licencję importową oraz błędy konfiguracyjne, które po cichu zabijają strumień świetlny o 35 do 40 procent. Sekcję zakończysz ramami krótkiej listy, które możesz przekazać bezpośrednio swojemu zespołowi zakupowemu.

Najważniejsze informacje

Powiązane zasoby: projektory do kina domowego

  • Projektor do KTV w 2026 roku wymaga minimum 3500 ANSI lumenów, zamkniętego silnika świetlnego oraz znamionowego MTBF wynoszącego co najmniej 30 000 godzin, aby przetrwać dym, kurz i 14-godzinną codzienną pracę.
  • W pokojach prywatnych o powierzchni 20 do 35 metrów kwadratowych projektory ultra-short throw ze współczynnikiem rzutu od 0,21:1 do 0,25:1 eliminują montaż sufitowy i skracają czas instalacji z dwóch dni do czterech godzin na pokój.
  • Kupujący ODM powinni zablokować w karcie specyfikacji strumień świetlny ANSI, kontrast oraz stopień ochrony IP przed pyłem przed negocjacją ceny; projektor do KTV o mocy 4500 lumenów w cenie hurtowej 249 USD nie jest okazją, jeśli urządzenie ulegnie awarii po 8000 godzin.
  • Pomiń marketingowe deklaracje dotyczące przesunięcia obiektywu i zweryfikuj zakres korekcji trapezowej, współczynnik rzutu oraz poziom hałasu w odniesieniu do rzeczywistego planu pomieszczenia, ponieważ wentylator 38 dB w trybie jałowym jest w porządku w sali konferencyjnej, ale jest dyskwalifikujący w kabinie do śpiewania.
  • W przypadku zakupów hurtowych zazwyczaj realizujemy serie próbne po 500 sztuk w ciągu 18 do 22 dni roboczych, a następnie skalujemy do miesięcznej zdolności produkcyjnej 5000 sztuk po zatwierdzeniu rewizji firmware'u.

Czytanie karty specyfikacji 2026 dla projektora do KTV

Restauracja fine dining z dyskretnym projektorem sufitowym

Wybór urządzenia w 2026 roku mniej polega na pogoni za największą liczbą lumenów w broszurze, a bardziej na dopasowaniu czterech niezależnych specyfikacji do rzeczywistego środowiska pracy pokoju karaoke. Pokój karaoke jest gorętszy, bardziej zadymiony, głośniejszy i bardziej zapylony niż prawie każdy inny przypadek użytkowania projektora konsumenckiego, a urządzenie, które wygrywa porównanie, jest tym, które zostało zaprojektowane pod kątem tych obciążeń od samego silnika świetlnego. Poniżej rozbijamy cztery liczby, które mają znaczenie, certyfikaty chroniące Twoją przesyłkę oraz dźwignie zakupowe, które nasi klienci OEM stosują najczęściej.

ANSI lumeny, kontrast i dlaczego sama liczba lumenów jest myląca

Pierwszą przeszkodą jest jasność i jest to jednocześnie miejsce, w którym większość kart specyfikacji wprowadza w błąd. American National Standards Institute publikuje normę ANSI IT7.227, która nakazuje dziewięciopunktową siatkę pomiarową na ekranie o wzmocnieniu 1,0 w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych, a każda uczciwa wycena projektora do KTV poda lumeny ANSI, a nie „lumeny LED" ani „lumeny szczytowe". ANSI W przypadku prywatnego pokoju KTV o powierzchni 20 do 35 metrów kwadratowych z kontrolowanym oświetleniem nastrojowym nasz zespółinżynierów zaleca dolną granicę 3500 ANSI lumenów dla treści KTV w 1080p oraz dolną granicę 4000 ANSI lumenów dla zestawów 4K UHD z silnikiem laserowo-fosforowym. Kontrast ma równie duże znaczenie, ponieważ teksty piosenek przewijające się przy 40 procentach bieli muszą pozostać czytelne na tle ciemnych, koncertowych teł; celujemy w minimalny dynamiczny kontrast 1 500 000:1 w każdym buildzie ODM, który jest wysyłany pod marką DataMax. Gdy fabryka wycenia projektor do KTV poniżej 200 USD w hurcie z „10 000 lumenów" i bez podanego kontrastu, odpowiedź prawie zawsze brzmi: lumeny marketingowe, a nie ANSI.

Źródło światła, zamknięty silnik i dyscyplina MTBF

Drugą przeszkodą jest źródło światła, a odpowiedź w 2026 roku to zdecydowanie laser fosforowy w każdej instalacji KTV lub bar-lounge działającej ponad sześć godzin dziennie. Tablica diod laserowych blue w połączeniu z żółtym kołem fosforowym zapewnia stabilną gamę kolorów przy pełnej jasności, eliminuje pozycję wymiany lampy i przesuwa znamionowy MTBF powyżej 30 000 godzin, gdy komora jest odpowiednio uszczelniona. Zamknięty silnik świetlny o klasie IP5X lub wyższej utrzymuje koło fosforowe i chip DMD w czystości z pozostałości nikotyny, co jest najczęstszą przyczyną awarii, którą widzimy w zwrotach polowych z południowowschodnioazjatyckich sieci karaoke. W przypadku kupujących OEM oceniających projektor do KTV poproś dostawcę o publikację krzywej MTBF, certyfikatu pyłoszczelności oraz przedziału ufności MTBF; wiarygodna fabryka wyda 3-letnią lub 5-letnią ograniczoną gwarancję bez zastrzeżeń co do godzin pracy źródła światła.

Ultra-short throw, współczynnik rzutu i sweet spot 0,21:1

Trzecią przeszkodą jest geometria instalacji i tu rozchodzą się ścieżki kupujących B2B i B2C. Użytkownik domowy może zamontować rig sufitowy w sobotni poranek; operator sieci otwierający 40 pokoi w 60 dni potrzebuje, aby każdy projektor do KTV wyciągnąć z pudełka, zamontować na tylnej ścianie i wyświetlić obraz o przekątnej 100 cali na przedniej ścianie bez ani jednego wspornika. Dlatego modele ultra-short throw (UST) ze współczynnikiem rzutu od 0,21:1 do 0,25:1 dominują obecnie w segmencie KTV, wypierając urządzenia sufitowe o długim rzucie w około 78 procentach nowych budowli, które wysłaliśmy w 2025 roku. Obudowa UST pozwala również integratorowi dostroić kąt widzenia piosenkarza, tak aby teksty znajdowały się na poziomie oczu, a nie nad ekranem, co nasi klienci hotelarscy konsekwentnie wskazują jako pojedynczą, najczęściej wnioskowaną aktualizację od powracających klientów.

Hałas, łączność i lista zakupowa, którą przekazujemy nowym kupującym

Czwartą przeszkodą jest eksploatacja: poziom hałasu, układ portów i sterowanie firmware'em. Ten projektor zamontowany 60 centymetrów od głowy piosenkarza powinien pracować poniżej 34 dB w trybie jałowym przy jednym metrze i pozostawać poniżej 38 dB w normalnym trybie boost, w przeciwnym razie kanał mikrofonu wychwytuje wycie wentylatora i inżynier post-mix kończy z szumem, który nie istnieje. Po stronie łączności zablokuj dwa wejścia HDMI 2.1 z CEC passthrough, zbalansowany zwrot audio XLR lub SPDIF, port sterujący RS-232 lub RJ-45 dla systemu zarządzania recepcją oraz wejście USB-C akceptujące sygnał 4K z set-top boxa bez adaptera. W przypadku zespołów procurementowych B2B oceniających projektor do KTV nasz szablon krótkiej listy zawsze zaczyna się od sześciu wierszy: ANSI lumeny, kontrast, godziny MTBF, klasa IP, współczynnik rzutu i okres gwarancji, ponieważ najtańsze urządzenie na Alibaba jest prawie zawsze najdroższym urządzeniem, gdy okres gwarancji zostanie odczytany na głos.

Workflow zakupowy: jak sieć KTV powinna specyfikować właściwy projektor do KTV w 2026 roku

Typowe zamówienie B2B na projektor do KTV zaczyna się na długo przed tym, zanim fabryka otrzyma zamówienie. W sieciach, które obsługujemy, pierwszym krokiem jest audyt pomieszczenia: wysokość sufitu, materiał przedniej ściany, światło otoczenia w godzinach szczytu oraz planowany rozmiar ekranu. Stamtąd nasz zespółinżynierów w DataMax buduje jednostronicową kartę specyfikacji, która wiąże wymiary każdego pokoju z konkretnym SKU. Pokój 4-metrowy z ekranem 100-calowym zazwyczaj wymaga od 3500 do 4500 ANSI lumenów, natomiast pokój VIP o długości 6 metrów z ekranem 120-calowym zwykle potrzebuje od 5000 do 6000 ANSI lumenów, aby utrzymać jasność obrazu w oświetleniu nastrojowym. Kupujący, którzy pomijają ten audyt, prawie zawsze nadmiernie specyfikują mniejsze pokoje i niedospecyfikują pokoje VIP, co jest najdroższym błędem, jaki widzimy w retrofitach poinstalacyjnych.

W przypadku kupujących OEM oceniających projektor do KTV workflow zakupowy ma cztery punkty kontrolne: (1) ocena próbki z 14-dniowym wygrzewaniem, (2) wdrożenie pilotażowe w dwóch pokojach przez 60 dni, (3) pełny rollout sieci z etapową dostawą oraz (4) rejestracja 3-letniej gwarancji na numer seryjny. Nasze standardowe MOQ to 50 sztuk na SKU z 25-dniowym czasem realizacji produkcji po zaliczce, a certyfikaty CE, FCC, RoHS i CCC są wliczone w wycenę FOB, a nie fakturowane osobno.

Wygrzewanie próbek, pokoje pilotażowe i 14-dniowy test starzenia

Krok wygrzewania istnieje, ponieważ silniki laserowo-fosforowe ustabilizowują swoją krzywą roboczą między godziną 80 a godziną 200, a każde przesunięcie koloru poza tym oknem jest problemem fabrycznym, a nie problemem na miejscu. Prawidłowe wygrzewanie uruchamia projektor na pełnej bieli przez 14 ciągłych dni, z technikami logującymi temperaturę barwową w godzinie 1, godzinie 168 i godzinie 336. Jeśli delta-E przekroczy 3,0 przy drugim odczycie, partia jest odrzucana przed wysyłką. W przypadku operatorów sieci etap ten pełni podwójną funkcję jako test integracji mikrofonu i ekranu, ponieważ 80 procent reklamacji polowych sięga do niedopasowań w łańcuchu sygnałowym, a nie do samego projektora.

Czas realizacji, logistyka i pula części zamiennych po sprzedaży

Gdy pilot przejdzie pomyślnie, etap rolloutu przechodzi w planowanie logistyczne. Fracht morski z Shenzhen do Manili trwa od 12 do 18 dni, do Dżakarty od 14 do 21 dni, a do Los Angeles od 22 do 28 dni, dlatego rekomendujemy etapowanie dostaw w falach po 20 sztuk powiązanych z otwarciem każdego sklepu. Każda fala powinna być wysłana z 5-procentową pulą zapasowych urządzeń oraz krytycznym zestawem części: jeden moduł silnika świetlnego na wymianę, dwa piloty, cztery kable HDMI 2.1 i jeden adapter RS-232 do RJ-45 na 20 sztuk. Ta pula utrzymuje obiekt z 40 pokojami otwarty, nawet gdy jedno urządzenie ulegnie awarii w środku sobotniej nocy. Zgodnie ze standardem AVIXA dla eventów stagingowych i na żywo, zaopatrzenie w części zamienne na poziomie 5 procent rozmiaru floty jest minimalnym zalecanym pokryciem dla obiektów rozrywkowych.

Porównanie kart specyfikacji: trzy konfiguracje projektora do KTV, które wysyłamy najczęściej

Poniżej znajduje się tabela porównawcza, którą nasi inżynierowie sprzedaży przekazują nowym kontom B2B. Odzwierciedla ona trzy konfiguracje, które w 2025 roku miały największy wolumen: UST 1080p do pokoi podstawowych, UST 4K UHD do pokoi VIP oraz 4K UHD o wysokiej jasności i długim rzucie do hal karaoke w stylu scenicznym.

SpecyfikacjaEntry UST (1080p)VIP UST (4K UHD)Stage Long-Throw (4K UHD)
Rozdzielczość natywna1920 x 10803840 x 21603840 x 2160
ANSI lumeny3 8005 2006 500
Kontrast1 500 000:12 000 000:12 500 000:1
Współczynnik rzutu0,23:10,21:11,36-2,18:1
Źródło światłaLaser fosforowyLaser fosforowyLaser fosforowy
MTBF (godziny)30 00035 00040 000
Hałas @ 1 m32 dB34 dB36 dB
Stopień IPIP5XIP5XIP6X
Waga8,5 kg9,2 kg11,4 kg
Gwarancja3 lata3 lata5 lat
MOQ50 sztuk30 sztuk20 sztuk
Czas realizacji25 dni30 dni35 dni
Pokój docelowyPokój standardowy, 100"Pokój VIP, 120"Hala sceniczna, 150"-200"

Jak czytać kartę specyfikacji jako kupujący B2C

Jeśli jesteś użytkownikiem domowym kupującym projektor do KTV, a nie menadżerem ds. zakupów, powyższa tabela nadal obowiązuje. Skup się najpierw na dwóch lewych kolumnach. Cokolwiek poniżej 3500 ANSI lumenów będzie wyglądać wyblakle, gdy tylko piosenkarz włączy oświetlenie nastrojowe, a cokolwiek głośniejszego niż 34 dB będzie konkurować z głosem śpiewającego. W przypadku instalacji w salonie kolumna Entry UST jest prawie zawsze właściwą odpowiedzią, natomiast kolumna VIP UST jest odpowiedzią dla dedykowanego pokoju karaoke z wykładziną akustyczną. Zgodnie z przewodnikiem jasności kina domowego 2025 ProjectorCentral, oglądanie w świetle otoczenia wymaga co najmniej 3000 ANSI lumenów dla ekranów powyżej 100 cali, co odpowiada naszej własnej rekomendacji dla kupujących rezydentnych.

Jak wybrać właściwy projektor do KTV: kolejne kroki dla kupujących B2B i B2C

Proces selekcji projektora do KTV sprowadza się do czterech decyzji, które musisz zablokować przed wystawieniem zamówienia: rozmiar pokoju, profil światła otoczenia, geometria odległości rzutu oraz całkowity koszt posiadania w horyzoncie 5-letnim. Przeprowadziliśmy setki kont przez to drzewo decyzyjne od 2018 roku, a kupujący, którzy pomijają te cztery punkty kontrolne, prawie zawsze zmieniają specyfikację w ciągu 90 dni.

W przypadku zespołów zakupowych prowadzących ocenę OEM/ODM kolejnym krokiem jest ustrukturyzowane zamówienie pilotażowe. Nasza standardowa polityka próbek to 2 sztuki ewaluacyjne wysłane w ciągu 7 dni z Shenzhen, z możliwością zwrotu w przypadku dowolnego zamówienia powyżej 100 sztuk. Standardowe MOQ zaczyna się od 50 sztuk dla konfiguracji Entry UST, 30 sztuk dla konfiguracji VIP UST i 20 sztuk dla konfiguracji Stage Long-Throw. Standardowy czas realizacji wynosi od 25 do 35 dni po zatwierdzeniu próbki. Napisz do naszego biura inżynierów sprzedaży na adres Contact-Projector.com lub otwórz formularz kontaktowy podlinkowany poniżej, aby rozpocząć zapytanie o próbkę.

Lista kontrolna zakupowa dla Twojego pierwszego kontenera

Użyj tej listy jako dokumentu przeglądu bramkowego przed zwolnieniem zaliczki:

  • Wymaganie ANSI lumenów pokój po pokoju (minimum 3500 dla każdego projektora do KTV)
  • Dopasowanie współczynnika rzutu do pozycji montażu sufitowego (UST poniżej 0,25:1 dla małych boks, 130-218 to 1,36 do 2,18:1 dla hal)
  • 5-letnia pula części zapasowych wynosząca 5 procent całkowitej floty
  • Potwierdzona integracja sterowania RS-232 / LAN z Twoim procesorem audio
  • Klasa pyłoszczelności IP5X lub wyższa zweryfikowana pod kątem profilu HVAC Twojego obiektu
  • Wynegocjowany 3-letni kontrakt gwarancji onsite, a nie tylko domyślne pokrycie only parts
  • 20-sztukowy plan etapowania fali powiązany z datą otwarcia każdego sklepu

Praktyczne kolejne kroki

Perspektywy branżowe na 2026 rok

Rynek projektorów KTV w 2026 roku przesuwa się w kierunku 4K UHD UST jako domyślnej specyfikacji pokoju VIP, przy penetracji lasera fosforowego w nowych budowlach wynoszącej obecnie ponad 78 procent w całej Azji Południowo-Wschodniej. Kupujący, którzy wciąż specyfikują urządzenia 1080p z lampą do nowych konstrukcji, blokują się w wyższych kosztach serwisu i krótszych cyklach odświeżania.

Zacznij współpracę z DataMax

Wybór właściwego projektora do KTV jest najważniejszą decyzją w każdym nowym projekcie budowy obiektu i jesteśmy gotowi wesprzeć pilotaż. Napisz do naszego zespołu na adres Contact-Projector.com, aby poprosić o próbkę 2 sztuk, lub złóż zapytanie o ofertę indywidualną, aby zablokować ceny hurtowe na rollout 2026. Przejrzyj pełen katalog hurtowy projektorów KTV lub przeczytaj nasz przewodnik po produkcji smart-projektorów OEM, aby zobaczyć, jak strukturyzujemy umowy MOQ, czas realizacji i pule części zamiennych dla operatorów sieciowych.

Twój koszyk
Pozwolenie na pliki cookie poprawi komfort korzystania z tej strony Polityka plików cookie