projektor eventowy do sali balowej hotelu – zespoły odpowiedzialne za sourcing zwykle stają przed tym samym początkowym dylematem: zarezerwowano salę na 400–800 miejsc, integrator AV potrzebuje potwierdzonego

Data publikacji: wrz 17, 2025 - 82 Wyświetlenia

Projektor eventowy do sali balowej hotelu: projekcje na wesela i konferencje korporacyjne

Projektory do sal balowych hoteli: projekcje na wesela i wydarzenia korporacyjne

Zespoły zajmujące się zaopatrzeniem hoteli w projektory eventowe do sal balowych często stają przed tym samym otwierającym dylematem: zarezerwowano obiekt na 400 do 800 miejsc, integrator AV potrzebuje potwierdzonego sprzętu na miejscu w ciągu dziesięciu dni roboczych, a w karcie specyfikacji nadal widnieją trzy konkurujące silniki laserowo-fosforowe. Decyzje dotyczące urządzeń podjęte w tym oknie czasowym rzutują przekładają się na jakość projekcji weselnej, przepływność transmisji hybrydowej oraz wskaźnik ponownych rezerwacji hotelu na kolejną galę korporacyjną. Niniejszy przewodnik dostarcza menedżerom ds. zakupów B2B oraz operatorom obiektów eventowych konkretną listę kontrolną do oceny sprzętu wyświetlającego do dużych obiektów przed podpisaniem zamówienia.

TL;DR

Z perspektywy zaopatrzenia zespoły ds. zakupów hotelowych często stają przed tym samym otwierającym dylematem: zarezerwowano obiekt na 400 do 800 miejsc, integrator AV potrzebuje potwierdzonego sprzętu na miejscu w ciągu dziesięciu dni roboczych, a w karcie specyfikacji nadal widnieją trzy konkurujące silniki laserowo-fosforowe. Decyzje dotyczące urządzeń podjęte w tym oknie czasowym wpływają na jakość projekcji weselnej, przepływność transmisji hybrydowej oraz wskaźnik ponownych rezerwacji hotelu na kolejną galę korporacyjną. Niniejszy przewodnik dostarcza menedżerom ds. zakupów B2B oraz operatorom obiektów eventowych konkretną listę kontrolną do oceny sprzętu wyświetlającego do dużych obiektów przed podpisaniem zamówienia.

Dobór wielkości instalacji projektora do mieszanego użytku weselnego i korporacyjnego

Sala konferencyjna hotelu z projektorem 4K

Sala balowa hotelu z projektorem na wydarzenia

Instalacje projektorowe muszą obsługiwać dwa odrębne potoki treści w tym samym pomieszczeniu. Projekcja weselna zazwyczaj wykorzystuje montaże zdjęć w 1080p, niestandardowe gobo z monogramami oraz zwolnione materiały highlightów zmasterowane z prędkością 30 klatek na sekundę. Projekcja korporacyjna w tym samym tygodniu zwykle wymaga slajdów prezentacji 4K UHD z prędkością 60 klatek na sekundę, przelotowego kodera transmisji na żywo oraz integracji z Teams lub Zoom w 1080p30. Pojedynczy silnik SKU musi przełączać się pomiędzy tymi przepływami pracy bez ręcznego przeostrzania, bez ponownej kalibracji kolorów i bez spadku poniżej minimalnego współczynnika kontrastu 5000:1 wymaganego przez obiekt dla siedzących gości w tylnym rzędzie.

Jasność w lumenach i budżet światła otoczenia

  • Sprzęt projektorowy do wdrożeń w 2025 roku zazwyczaj dostarcza od 5000 do 20000 ANSI lumenów, aby pokryć sale balowe o powierzchni od 150 do 600 metrów kwadratowych bez ekranów odrzucających światło otoczenia.
  • Nabywcy projektorów powinni wymagać co najmniej rozdzielczości natywnej 1920x1200, a dla ekranów o szerokości powyżej 4 metrów zalecane jest przesunięcie 3840x2160 (4K UHD) lub prawdziwe 4K.
  • Cykle zaopatrzenia w SKU wynoszą od 4 do 12 tygodni od zamówienia (PO) do uruchomienia na miejscu, a DataMax utrzymuje 8 aktywnych SKU laserowych w magazynie w Shenzhen w celu szybszej realizacji OEM/ODM.
  • Zapytania ofertowe (RFP) powinny wymagać certyfikacji ANSI/ISO lumenów, silnika optycznego o klasie szczelności IP5X oraz minimalnej żywotności źródła światła laserowo-fosforowego wynoszącej 20000 godzin.
  • Całkowity koszt posiadania (TCO) urządzenia jest zdominowany przez cykle wymiany filtrów i źródła światła; uszczelnione silniki ze źródłem światła zmniejszają 5-letni koszt serwisu o około 38 procent.

Praktyczny punkt odniesienia w karcie danych dla projektora do sali balowej hotelu na 400 miejsc wygląda następująco: od 10000 do 15000 ANSI lumenów, rozdzielczość natywna 1920x1200 lub 3840x2160, dynamiczny kontrast 5000000:1, zmotoryzowane przesunięcie obiektywu o plus lub minus 50 procent w pionie oraz współczynnik rzutu od 1,2 do 1,7:1 do montażu sufitowego na wysokości od 7 do 10 metrów nad parkietem. Silniki laserowo-fosforowe określone na tym poziomie zapewniają około 20000 godzin pracy z pełną jasnością, zanim źródło światła spadnie do 50 procent wydajności, co przekłada się na 8 do 12 lat typowych cykli eksploatacji w hotelu.

Rozdzielczość, obiektywy i geometria przesunięcia

Optyka SKU musi natywnie obsługiwać geometrię pomieszczenia. Obiektywy o stałej ogniskowej zmuszają integratora do kompromisów w siatce sufitowej. Zmotoryzowany obiektyw ze zmienną ogniskową o zakresie współczynnika rzutu od 1,2 do 3,0:1 pozwala instalatorowi umieścić silnik w istniejącym węźle kratownicy bez konieczności przenoszenia osprzętu do podwieszania. Instalacje urządzeń korzystają również z wejścia HDBaseT lub światłowodowego, dzięki czemu puszka podłogowa przenosi nieskompresowany sygnał 4K UHD przy 60Hz bez konieczności stosowania oddzielnego wzmacniacza HDMI. DataMax dostarcza jednostki OEM tych projektorów z opcjonalnymi kartami odbiornika HDBaseT, wejściami 3G-SDI oraz wyjściem audio Dante jako opcjami montowanymi fabrycznie, a nie modernizacjami w terenie.

Specyfika zaopatrzenia dla nabywców B2B

Dla nabywców OEM oceniających serie produkcyjne projektorów struktura handlowa ma równie duże znaczenie jak karta specyfikacji. Standardowe minimalne zamówienie (MOQ) DataMax dla SKU wynosi 100 sztuk na SKU w przypadku niestandardowej kalibracji silnika laserowego, a pilotażowe serie 50 sztuk są dostępne dla wdrożeń pilotażowych pod marką hotelu. Czas realizacji od zamówienia do wysyłki ex-works Shenzhen wynosi od 6 do 12 tygodni w zależności od konfiguracji silnika optycznego, a jednostki są wysyłane z certyfikatami CE, FCC, RoHS oraz opcjonalnym certyfikatem CCC dla dostaw na rynek Chin kontynentalnych. Hurtowa cena FOB Shenzhen dla jednostki laserowo-fosforowej 4K UHD o jasności 10000 ANSI lumenów wynosi obecnie od 1850 do 2400 USD za sztukę przy MOQ 200 sztuk, ze zniżkami cenowymi schodzącymi do 1650 USD przy 500 sztukach. Dla zespołów ds. zakupów B2B porównujących listy dostawców projektorów, przed wystawieniem zamówienia należy zażądać raportu MTBF dla uszczelnionego źródła światła, certyfikatu testu lumenów ANSI z laboratorium akredytowanego przez CNAS oraz pisemnego zobowiązania do 5-letniej dostępności części zamiennych.

Geometria instalacji, podwieszenie i dystrybucja sygnału

Decyzje dotyczące podwieszenia projektora decydują o tym, czy silnik osiągnie na ekranie znamionową jasność ANSI lumenów, czy też straci 30 procent na odległości rzutu i stratach kątowych. Układ montażu sufitowego SKU zazwyczaj wykorzystuje kratownicę Unistrut lub niestandardową stalową kratownicę zawieszoną na wysokości od 6 do 9 metrów nad gotową podłogą, z obudową projektora zawieszoną na jarzmie obrotowym 360 stopni, aby integrator mógł precyzyjnie dostroić przechylenie i pochylenie po podniesieniu. Instalacje urządzeń w salach balowych objętych ochroną konserwatorską często nie mogą wiercić w dekoracyjnym tynku, dlatego wysyłaliśmy jednostki OEM na wolnostojących ramach do ustawiania naziemnego z antywibracyjnymi stopami o nośności punktowej 50 kg. Optyka krótkiego rzutu 1,2 do 1,7:1, której używamy w DataMax, utrzymuje silnik w odległości od 7 do 10 metrów od ekranu o szerokości 6 metrów, co zachowuje wzmocnienie 1,5 bez efektu hot-spottingu w centrum.

Dystrybucja sygnału jest drugą zmienną przy podwieszaniu. HDBaseT tych projektorów przesyłany pojedynczym kablem Cat6a obsługuje 4K UHD przy 60Hz z chrominancją 4:4:4 na dystansie do 100 metrów, co eliminuje konieczność oddzielnego prowadzenia światłowodu od puszki podłogowej do silnika sufitowego. Instalacje projektorów z redundantnymi silnikami zapasowymi często wykorzystują przełącznik awaryjny 2x1 HDMI/HDBaseT, aby pokaz trwał nadal w przypadku awarii jednego modułu laserowo-fosforowego podczas toastu lub sekwencji pierwszego tańca. Dla zespołów ds. zakupów B2B przed rozpoczęciem prac przez integratora należy zażądać pisemnego schematu ścieżki sygnałowej, który pokazuje każdy typ złącza, specyfikację kabla i etykietę panelu krosowego, ponieważ modernizacje w terenie na wykończonych sufitach kosztują od 280 do 450 USD za punkt.

Konstrukcja sufitu i wymagania dotyczące zasilania

Instalacje projektorowe muszą obsługiwać dwa odrębne potoki treści w tym samym pomieszczeniu. Projekcja weselna zazwyczaj wykorzystuje montaże zdjęć w 1080p, niestandardowe gobo z monogramami oraz zwolnione materiały highlightów zmasterowane z prędkością 30 klatek na sekundę. Projekcja korporacyjna w tym samym tygodniu zwykle wymaga slajdów prezentacji 4K UHD z prędkością 60 klatek na sekundę, przelotowego kodera transmisji na żywo oraz integracji z Teams lub Zoom w 1080p30. Pojedynczy silnik SKU musi przełączać się pomiędzy tymi przepływami pracy bez ręcznego przeostrzania, bez ponownej kalibracji kolorów i bez spadku poniżej minimalnego współczynnika kontrastu 5000:1 wymaganego przez obiekt dla siedzących gości w tylnym rzędzie.

Przesunięcie obiektywu, korekcja keystone i stacking obrazu

Instalacje SKU prawie nigdy nie lądują na idealnie prostopadłym węźle kratownicy, dlatego zmotoryzowane przesunięcie obiektywu o plus lub minus 50 procent w pionie i plus lub minus 20 procent w poziomie są niepodlegające negocjacjom w każdym silniku klasy hotelowej, który wysyłamy. Cyfrowa korekcja keystone modelu powyżej plus lub minus 15 stopni wprowadza widoczne opóźnienie i zmniejsza efektywną jasność ANSI lumenów o 8 do 12 procent, dlatego konfigurujemy jednostki OEM tak, aby najpierw wykorzystywały przesunięcie optyczne, a keystone tylko jako korekcję ostatniej mili. Stacking obrazu z dwoma silnikami zasilanymi z tego samego splitera HDBaseT podwaja efektywną jasność ANSI lumenów i zapewnia redundancję; nabywcy tych projektorów, którzy potrzebują 25000 ANSI lumenów na bankiet na 1000 miejsc, zazwyczaj wybierają stacking zamiast pojedynczego silnika 25000 lumenów, ponieważ czas wymiany serwisowej spada z 90 minut do 18 minut.

Tabela porównawcza: poziomy silników projektorów (2024-2025)

Jasność modelu jest określana przez pomiar lumenów zgodnie z ANSI/ISO 21118, a nie przez moc diod LED lub tryb szczytowego wzmocnienia. Dla ekranu o szerokości 6 metrów w obiekcie z oświetleniem scenicznym o natężeniu 250 luxów nasz zespół inżynierów DataMax oblicza wartość bazową 8500 ANSI lumenów i zaleca 12000 ANSI lumenów jako bezpieczny sufit, aby utrzymać kontrast powyżej 1000:1 na najdalszym miejscu siedzącym. Zgodnie z metodologią doboru wielkości obiektów Projector Central, każde dodatkowe 50 luxów światła otoczenia na powierzchni ekranu wymaga w przybliżeniu 15-procentowego zwiększenia liczby lumenów, aby zachować postrzeganą czerń Projector Central. Nabywcy urządzeń powinni zażądać od integratora pomiaru natężenia oświetlenia w stopokandelach na płaszczyźnie ekranu, a nie marketingowej wartości lumenów podanej w karcie specyfikacji.

Serwis, części zamienne i ekonomika cyklu życia

Wiele praktycznych danych kotwiczących dla tych projektorów w karcie specyfikacji dla obiektu na 400 miejsc wygląda następująco: od 10000 do 15000 ANSI lumenów, rozdzielczość natywna 1920x1200 lub 3840x2160, dynamiczny kontrast 5000000:1, zmotoryzowane przesunięcie obiektywu o plus lub minus 50 procent w pionie oraz współczynnik rzutu od 1,2 do 1,7:1 do montażu sufitowego na wysokości od 7 do 10 metrów nad parkietem. Silniki laserowo-fosforowe projektorów określone na tym poziomie zapewniają około 20000 godzin pracy z pełną jasnością, zanim źródło światła spadnie do 50 procent wydajności, co przekłada się na 8 do 12 lat typowych cykli eksploatacji w hotelu.

Dostępność części modelu jest zmienną zaopatrzenia, którą sieci hotelowe najczęściej pomijają. Zobowiązujemy się do 5-letniej gwarantowanej dostępności części zamiennych dla każdej jednostki OEM, którą wysyłamy, w tym modułów silnika laserowego, kół kolorów, chipów DMD i płyt głównych, z umową SLA gwarantującą wysyłkę z wyprzedzeniem w ciągu 48 godzin dla każdego hotelu objętego główną umową serwisową. Nabywcy tych projektorów powinni wynegocjować to pisemne zobowiązanie w ramach głównej umowy zakupu, zamiast polegać na ustnych zapewnieniach regionalnych dystrybutorów, ponieważ stan magazynowy dystrybutorów dla silników poziomu Tier 3 i Tier 4 jest często zerowy na rynkach poza Shenzhen, Frankfurtem i Los Angeles.

Jak wybrać partnera projektorowego i złożyć pierwsze zamówienie

Wiele optyk SKU musi natywnie obsługiwać geometrię pomieszczenia. Obiektywy o stałej ogniskowej zmuszają integratora do kompromisów w siatce sufitowej. Zmotoryzowany obiektyw ze zmienną ogniskową o zakresie współczynnika rzutu od 1,2 do 3,0:1 pozwala instalatorowi umieścić silnik w istniejącym węźle kratownicy bez konieczności przenoszenia osprzętu do podwieszania. Instalacje urządzeń korzystają również z wejścia HDBaseT lub światłowodowego, dzięki czemu puszka podłogowa przenosi nieskompresowany sygnał 4K UHD przy 60Hz bez konieczności stosowania oddzielnego wzmacniacza HDMI. DataMax dostarcza jednostki OEM tych projektorów z opcjonalnymi kartami odbiornika HDBaseT, wejściami 3G-SDI oraz wyjściem audio Dante jako opcjami montowanymi fabrycznie, a nie modernizacjami w terenie.

Procedura składania zamówienia i czasy realizacji

Czas realizacji tych projektorów od zamówienia do wysyłki ex-works Shenzhen wynosi 4-6 tygodni dla Tier 1, 6-8 tygodni dla Tier 2, 8-10 tygodni dla Tier 3 i 10-12 tygodni dla silników Tier 4, włączając w to wygrzewanie, kalibrację i dokumentację certyfikacji dopasowania hotelowego. Nabywcy OEM projektorów, którzy wymagają paneli przednich z marką własną, niestandardowych logo startowych lub oprogramowania sprzętowego integrującego się z PMS hotelu, powinni doliczyć 2 tygodnie na oprzyrządowanie i dodatkowe 3 tygodnie na kontrolę jakości oprogramowania wbudowanego. W przypadku zespołów ds. zakupów B2B zarządzających wdrożeniami w wielu obiektach zalecamy harmonogram fazowy: 20% wysyłka pilotażowa w miesiącu 1, 50% główne wdrożenie w miesiącu 3 oraz 30% jednostki awaryjne w miesiącu 6, aby absorbować opóźnienia instalacyjne w poszczególnych obiektach.

W decyzjach dotyczących zaopatrzenia OEM, serie produkcyjne projektorów, struktura handlowa ma równie duże znaczenie jak karta specyfikacji. Standardowe minimalne zamówienie (MOQ) DataMax dla SKU wynosi 100 sztuk na SKU w przypadku niestandardowej kalibracji silnika laserowego, a pilotażowe serie 50 sztuk są dostępne dla wdrożeń pilotażowych pod marką hotelu. Czas realizacji od zamówienia do wysyłki ex-works Shenzhen wynosi od 6 do 12 tygodni w zależności od konfiguracji silnika optycznego, a jednostki są wysyłane z certyfikatami CE, FCC, RoHS oraz opcjonalnym certyfikatem CCC dla dostaw na rynek Chin kontynentalnych. Hurtowa cena FOB Shenzhen dla jednostki laserowo-fosforowej 4K UHD o jasności 10000 ANSI lumenów wynosi obecnie od 1850 do 2400 USD za sztukę przy MOQ 200 sztuk, ze zniżkami cenowymi schodzącymi do 1650 USD przy 500 sztukach. Gdy zespoły ds. zakupów B2B porównują listy dostawców projektorów, przed wystawieniem zamówienia należy zażądać raportu MTBF dla uszczelnionego źródła światła, certyfikatu testu lumenów ANSI z laboratorium akredytowanego przez CNAS oraz pisemnego zobowiązania do 5-letniej dostępności części.

KrokDziałanieTypowy czas realizacji
1Przesłanie RFQ na projektor eventowy do sal balowych hotelu przez portalPotwierdzenie tego samego dnia
2Otrzymanie karty danych, MOQ i oferty FOB24-48 godzin
3Wysyłka jednostki próbnej (zwrotny depozyt)7 dni roboczych
4Akceptacja pilotażu i wystawienie zamówienia (PO)10-20 dni
5Produkcja masowa i wygrzewanie4-12 tygodni
6Wysyłka ex-works lub dostawa DDP7-21 dni transportu

Najczęściej zadawane pytania

Większość decyzji dotyczących podwieszenia projektorów decyduje o tym, czy silnik osiągnie na ekranie znamionową jasność ANSI lumenów, czy też straci 30 procent na odległości rzutu i stratach kątowych. Układ montażu sufitowego SKU zazwyczaj wykorzystuje kratownicę Unistrut lub niestandardową stalową kratownicę zawieszoną na wysokości od 6 do 9 metrów nad gotową podłogą, z obudową projektora zawieszoną na jarzmie obrotowym 360 stopni, aby integrator mógł precyzyjnie dostroić przechylenie i pochylenie po podniesieniu. Instalacje modeli w salach balowych objętych ochroną konserwatorską często nie mogą wiercić w dekoracyjnym tynku, dlatego wysyłaliśmy jednostki OEM na wolnostojących ramach do ustawiania naziemnego z antywibracyjnymi stopami o nośności punktowej 50 kg. Optyka krótkiego rzutu 1,2 do 1,7:1, której używamy w DataMax, utrzymuje silnik w odległości od 7 do 10 metrów od ekranu o szerokości 6 metrów, co zachowuje wzmocnienie 1,5 bez efektu hot-spottingu w centrum.

Dystrybucja sygnału jest drugą zmienną przy podwieszaniu. HDBaseT tych projektorów przesyłany pojedynczym kablem Cat6a obsługuje 4K UHD przy 60Hz z chrominancją 4:4:4 na dystansie do 100 metrów, co eliminuje konieczność oddzielnego prowadzenia światłowodu od puszki podłogowej do silnika sufitowego. Instalacje projektorów z redundantnymi silnikami zapasowymi często wykorzystują przełącznik awaryjny 2x1 HDMI/HDBaseT, aby pokaz trwał nadal w przypadku awarii jednego modułu laserowo-fosforowego podczas toastu lub sekwencji pierwszego tańca. Zespoły ds. zakupów B2B zazwyczaj przed rozpoczęciem prac przez integratora powinny zażądać pisemnego schematu ścieżki sygnałowej, który pokazuje każdy typ złącza, specyfikację kabla i etykietę panelu krosowego, ponieważ modernizacje w terenie na wykończonych sufitach kosztują od 280 do 450 USD za punkt.

Czy projektor eventowy do sal balowych hotelu obsługuje korekcję narożników dla nieregularnych układów sal?

Tak, każda jednostka OEM projektora eventowego do sal balowych hotelu od DataMax jest dostarczana z wbudowaną korekcją geometryczną 4 narożników, 6 punktów i powierzchni zakrzywionych, a także łańcuchem Daisy-Chain HDBaseT do łączenia krawędzi wielu projektorów na scenie sali balowej o szerokości 12 metrów. Wyrównanie łączenia krawędzi zajmuje 20-40 minut na parę przy użyciu dołączonego narzędzia automatycznego stackowania opartego na kamerze.

Jakie certyfikaty powinien posiadać projektor eventowy do sal balowych hotelu dla międzynarodowych sieci hotelowych?

Jednostka projektora eventowego do sal balowych hotelu przeznaczona dla globalnych sieci hotelowych powinna posiadać co najmniej certyfikaty CE, FCC, RoHS, CCC, KC i PSE, a opcjonalnie Energy Star oraz IEC 62471 dotyczące bezpieczeństwa fotobiologicznego dla instalacji oświetlenia eventowego skierowanego do gości. DataMax dołącza je jako standardowy pakiet certyfikacji dopasowania hotelowego bez dodatkowych kosztów w przypadku Tier 2 i wyżej.

Każdy węzeł sufitowy modelu musi przenosić od 28 do 55 kg na silnik plus jarzmo, co oznacza obciążenie punktowe 150 kg dla podwójnego ułożonego w stos układu. Dedykowany obwód 20A 230V na silnik jest obowiązkowy, ponieważ laserowo-fosforowe źródła światła pobierają od 380 do 720W w sposób ciągły, a skoki prądu rozruchowego mogą wyzwolić wspólny wyłącznik 16A w trakcie wydarzenia. Te projektory w starszych obiektach często wymagają transformatora podwyższającego napięcie, aby zasilić nominalną specyfikację chińskiej sieci 200V do północnoamerykańskiego panelu z fazą split 240V, a my wysyłaliśmy jednostki OEM projektorów z uniwersalnymi zasilaczami SMPS o automatycznym zakresie, które akceptują od 100 do 240V bez konieczności przerabiania okablowania.

Kontekst branżowy: trendy w zaopatrzeniu hotelowego AV w 2025 roku

Z perspektywy dystrybutora zaopatrzenie hoteli w projektory w 2025 roku przesuwa się z jednorazowych zakupów kapitałowych na 3-letnie umowy o zarządzane usługi, które łączą sprzęt, części zamienne i zdalne monitorowanie. Hotele coraz częściej wymagają potoków OTA dla oprogramowania sprzętowego, aby ta sama flota projektorów eventowych do sal balowych mogła być aktualizowana w 200 obiektach bez wizyt serwisowych.

Podsumowanie i kolejne kroki

Instalacje SKU prawie nigdy nie lądują na idealnie prostopadłym węźle kratownicy, dlatego zmotoryzowane przesunięcie obiektywu o plus lub minus 50 procent w pionie i plus lub minus 20 procent w poziomie są niepodlegające negocjacjom w każdym silniku klasy hotelowej, który wysyłamy. Cyfrowa korekcja keystone modelu powyżej plus lub minus 15 stopni wprowadza widoczne opóźnienie i zmniejsza efektywną jasność ANSI lumenów o 8 do 12 procent, dlatego konfigurujemy jednostki OEM tak, aby najpierw wykorzystywały przesunięcie optyczne, a keystone tylko jako korekcję ostatniej mili. Stacking obrazu z dwoma silnikami zasilanymi z tego samego splitera HDBaseT podwaja efektywną jasność ANSI lumenów i zapewnia redundancję; nabywcy tych projektorów, którzy potrzebują 25000 ANSI lumenów na bankiet na 1000 miejsc, zazwyczaj wybierają stacking zamiast pojedynczego silnika 25000 lumenów, ponieważ czas wymiany serwisowej spada z 90 minut do 18 minut.

Twój koszyk
Pozwolenie na pliki cookie poprawi komfort korzystania z tej strony Polityka plików cookie