Twój kontener 40HQ z laserowymi projektorami właśnie przeszedł odprawę celną w Long Beach, ale broker dzwoni w sprawie zatrzymania przez Consumer Product Safety Commission

Data publikacji: lut 10, 2026 - 130 Wyświetlenia

Zgodność projektora i import w Stanach Zjednoczonych: przewodnik na 2026 rok

Zgodność projektora z przepisami i import do Stanów Zjednoczonych: przewodnik na rok 2026

Twój kontener 40HQ z projektorami laserowymi właśnie przeszedł odprawę celną w Long Beach, ale broker dzwoni w sprawie zatrzymania ze strony Consumer Product Safety Commission. Spedytor prosi o pismo autoryzacyjne FCC Equipment Authorization, o którym nie wiedziałeś, że jest obowiązkowe dla tego modułu bezprzewodowego przesyłania obrazu. A Twojego dystrybutora w Teksasie zastanawia, dlaczego na pudełku detalicznym nie ma jeszcze etykiety Energy Guide. Każde z tych opóźnień ma jedną wspólną przyczynę: projektor potraktowano jako detal „ostatniej mili" zamiast wymóg wbudowany w BOM. Niniejszy przewodnik na rok 2026 rozkłada na czynniki pierwsze dokładny stos regulacyjny, przez który przeprowadzamy naszych klientów B2B przed pierwszą serią produkcyjną, tak aby urządzenie, które trafia do magazynu w USA, było identyczne z tym, które trafia na półkę Best Buy — bez żadnego zatrzymania.

Dlaczego SKU zaczyna się na etapie zapytania ofertowego (RFQ)

Schemat blokowy procesu certyfikacji zgodności z 6 krokami

Twój kontener 40HQ z projektorami laserowymi właśnie przeszedł odprawę celną w Long Beach, ale broker dzwoni w sprawie zatrzymania ze strony Consumer Product Safety Commission. Spedytor prosi o pismo autoryzacyjne FCC Equipment Authorization, o którym nie wiedziałeś, że jest obowiązkowe dla tego modułu bezprzewodowego przesyłania obrazu. A Twojego dystrybutora w Teksasie zastanawia, dlaczego na pudełku detalicznym nie ma jeszcze etykiety Energy Guide. Każde z tych opóźnień ma jedną wspólną przyczynę: projektor potraktowano jako detal „ostatniej mili" zamiast wymóg wbudowany w BOM. Niniejszy przewodnik na rok 2026 rozkłada na czynniki pierwsze dokładny stos regulacyjny, przez który przeprowadzamy naszych klientów B2B przed pierwszą serią produkcyjną, tak aby urządzenie, które trafia do magazynu w USA, było identyczne z tym, które trafia na półkę Best Buy — bez żadnego zatrzymania.

Dla zespołów zakupowych B2B oceniających nowego partnera OEM w Shenzhen najtańszą decyzją dotyczącą zgodności jest ta podjęta na etapie zapytania ofertowego (RFQ). Wymagamy, aby każde zapytanie ofertowe kierowane do USA od DataMax zawierało pięciodokumentowy pakiet zgodności przed zwolnieniem narzędzi: plan testów FCC, schemat blokowy UL 62368-1 z adnotacjami dotyczącymi odstępu izolacyjnego powietrznego (creepage), deklarację CEC Title 20 dotyczącą zewnętrznego zasilacza, arkusz klasyfikacji lasera FDA 21 CFR 1040.10 oraz plan oznakowania kraju pochodzenia dla USA. Dodanie tych pięciu dokumentów do zapytania ofertowego wydłuża cykl wyceny o około cztery dni robocze i skraca średnio o dziewiętnaście dni roboczych czas od odprawy celnej do półki po rozpoczęciu produkcji.

Trzy certyfikaty, które zatrzymują przesyłki w porcie

W przypadku programów pierwszego uruchomienia trzy certyfikaty powodują 80% sporów granicznych, które obserwujemy w naszej bazie klientów. Pierwszym z nich jest FCC Equipment Authorization zgodnie z 47 CFR Part 15, która jest obowiązkowa dla każdego projektora z Wi-Fi, Bluetooth, Miracast, AirPlay lub bezprzewodowym extenderem HDMI. Urządzenie wysłane bez ważnego FCC ID na etykiecie regulacyjnej lub z modułem dostawcy, którego grant został zastąpiony nowym, zostanie zatrzymane na podstawie CBP Information Notice i może przeleżeć w magazynie celnym CES od 6 do 14 tygodni, podczas gdy Strona Odpowiedzialna (Responsible Party) wyjaśnia sprawę zgłoszenia. Zgodnie z bazą danych FCC Equipment Authorization mediana czasu od uzyskania grantu do wpisu dla nowego projektora bezprzewodowego wynosi od 8 do 11 tygodni w akredytowanym Telecommunications Certification Body (FCC, Equipment Authorization Search).

Drugim jest UL 62368-1, amerykańska norma bezpieczeństwa dla urządzeń audiowizualnych i ICT, która zastąpiła UL 60950-1 i UL 60065 w grudniu 2020 r. i jest obecnie jedyną normą bezpieczeństwa akceptowaną przez wszystkich głównych amerykańskich sprzedawców detalicznych, w tym Amazon, Best Buy i Walmart. Projektor bez ważnego dokumentu UL 62368-1 wydanego przez uznane przez OSHA Nationally Recognized Testing Laboratory nie może być wystawiony na Amazon Seller Central w kategorii Consumer Electronics, a każdy upload pozycji asortymentowej sprzedawcy, któremu brakuje numeru pliku UL, zostanie odrzucony na etapie onboardingu dostawcy.

Większość nabywców OEM, z którymi pracujemy, traktuje model jako zadanie dokumentacyjne przypisane spedytorowi na dwa tygodnie przed ETD. To rozłożenie w czasie jest jedynym najdroższym założeniem w całym łańcuchu importu projektorów. Gdy urządzenie jest już odlane, laboratorium testujące FCC nie może zmienić układu anteny, inżynier UL nie może przerouterować ścieżki wysokonapięciowej, aby zapewnić wymagany odstęp izolacyjny (creepage distance), a zespół CEC Title 20 nie może przeprojektować zewnętrznego zasilacza, który już nie spełnił progu 85% sprawności. Każda z tych przeróbek to zlecenie zmiany w narzędziach liczone w dziesiątkach tysięcy dolarów i ośmiu do szesnastu tygodniach obsunięcia harmonogramu.

Czego nie zauważają resellerzy B2C, a co widzi urząd celny

Kiedy zespoły zakupowe B2B oceniają nowego partnera OEM w Shenzhen, najtańszą decyzją dotyczącą zgodności jest ta podjęta na etapie zapytania ofertowego (RFQ). Wymagamy, aby każde zapytanie ofertowe kierowane do USA od DataMax zawierało pięciodokumentowy pakiet zgodności przed zwolnieniem narzędzi: plan testów FCC, schemat blokowy UL 62368-1 z adnotacjami dotyczącymi odstępu izolacyjnego powietrznego (creepage), deklarację CEC Title 20 dotyczącą zewnętrznego zasilacza, arkusz klasyfikacji lasera FDA 21 CFR 1040.10 oraz plan oznakowania kraju pochodzenia dla USA. Dodanie tych pięciu dokumentów do zapytania ofertowego wydłuża cykl wyceny o około cztery dni robocze i skraca średnio o dziewiętnaście dni roboczych czas od odprawy celnej do półki po rozpoczęciu produkcji.

W procesach zakupowych B2B zalecamy budżetowanie 0,18 USD na urządzenie na kartony detaliczne z oznakowaniem spełniającym wymogi zgodności oraz 0,06 USD na urządzenie na ulotkę Energy Guide. Ta pozycja to najtańsza polisa ubezpieczeniowa w całym stosie projektorów, a jej pominięcie jest najszybszą drogą do uruchomienia retailer compliance chargeback na średnio 4,50 USD za urządzenie w naszych danych audytowych z 2025 roku.

Stanowe przepisy dotyczące e-odpadów i obowiązków odbioru, które zaskakują importerów B2B

W przypadku programów pierwszego uruchomienia trzy certyfikaty powodują 80% sporów granicznych, które obserwujemy w naszej bazie klientów. Pierwszym z nich jest FCC Equipment Authorization zgodnie z 47 CFR Part 15, która jest obowiązkowa dla każdego projektora z Wi-Fi, Bluetooth, Miracast, AirPlay lub bezprzewodowym extenderem HDMI. Urządzenie wysłane bez ważnego FCC ID na etykiecie regulacyjnej lub z modułem dostawcy, którego grant został zastąpiony nowym, zostanie zatrzymane na podstawie CBP Information Notice i może przeleżeć w magazynie celnym CES od 6 do 14 tygodni, podczas gdy Strona Odpowiedzialna (Responsible Party) wyjaśnia sprawę zgłoszenia. Zgodnie z bazą danych FCC Equipment Authorization mediana czasu od uzyskania grantu do wpisu dla nowego projektora bezprzewodowego wynosi od 8 do 11 tygodni w akredytowanym Telecommunications Certification Body (FCC, Equipment Authorization Search).

Drugą kwestią jest ul 62368-1, amerykańska norma bezpieczeństwa dla urządzeń audiowizualnych i ICT, która zastąpiła UL 60950-1 i UL 60065 w grudniu 2020 r. i jest obecnie jedyną normą bezpieczeństwa akceptowaną przez wszystkich głównych amerykańskich sprzedawców detalicznych, w tym Amazon, Best Buy i Walmart. Projektor bez ważnego dokumentu UL 62368-1 wydanego przez uznane przez OSHA Nationally Recognized Testing Laboratory nie może być wystawiony na Amazon Seller Central w kategorii Consumer Electronics, a każdy upload pozycji asortymentowej sprzedawcy, któremu brakuje numeru pliku UL, zostanie odrzucony na etapie onboardingu dostawcy.

Migawka zgodności stanowej dla importerów projektorów

Trzecią kwestią jest doe 10 cfr 430 sprawność zewnętrznego zasilacza, która określa minimalną średnią sprawność i pobór mocy bez obciążenia dla każdego zewnętrznego zasilacza AC dostarczanego z projektorem. Obecny poziom, obowiązujący od stycznia 2023 r., wymaga 88% średniej sprawności dla zasilaczy w zakresie od 49 watów do 250 watów oraz poboru bez obciążenia poniżej 0,21 wata. DataMax dostarcza referencyjny 180-watowy zasilacz USB-C w naszej linii wyświetlaczy laserowo-fosforowych 4K UHD, który w testach zewnętrznych osiąga 91,4% średniej sprawności, dając nabywcom wystarczający zapas na zaostrzenie norm w latach 2026 i 2027 bez zmiany BOM-u.

W przypadku źródeł OEM/ODM nasze standardowe MOQ wynoszące 500 sztuk na SKU wystarcza do amortyzacji prac rejestracyjnych w poszczególnych stanach, a numery identyfikacyjne raportowania stanowego przechowujemy w aktach dla dziesięciu destynacji o największym wolumenie, tak aby pierwsze zamówienie mogło zostać wysłane w ciągu 14 dni roboczych.

Pułapka California Proposition 65 dla wyświetlaczy laserowo-fosforowych

Dla importerów B2C i nabywców private-label ten projektor często zależy od reguł oznakowania, które są niewidoczne dla zespołu projektowego w Shenzhen, ale są egzekwowane przez CBP w porcie wejścia. Oznakowanie kraju pochodzenia zgodnie z 19 CFR 134 musi znajdować się na kartonie detalicznym w miejscu widocznym podczas normalnego obchodzenia się z produktem, z literami o wysokości co najmniej 6 milimetrów i kontrastującym tle. Oznakowanie Energy Guide zgodnie z 16 CFR Part 305 jest wymagane dla każdego projektora wysyłanego do amerykańskiego sprzedawcy detalicznego, który używa kart informacyjnych Energy Guide, co obecnie obejmuje Best Buy, Walmart, Target i Costco. Przepis 16 CFR Part 305 został rozszerzony w 2023 r. o zużycie energii przez zewnętrzny zasilacz, a nasze ostatnie 12 SKU private-label zostało wysłanych z nadrukowaną ulotką Energy Guide w trzech językach na papierze niepowlekanym 80 gsm.

W przypadku zamówień dystrybutorskich zalecamy budżetowanie 0,18 USD na urządzenie na kartony detaliczne z oznakowaniem spełniającym wymogi zgodności oraz 0,06 USD na urządzenie na ulotkę Energy Guide. Ta pozycja to najtańsza polisa ubezpieczeniowa w całym stosie projektorów, a jej pominięcie jest najszybszą drogą do uruchomienia retailer compliance chargeback na średnio 4,50 USD za urządzenie w naszych danych audytowych z 2025 roku.

Prop 65 – matryca decyzyjna dla projektorów laserowych

KomponentWyższe ryzyko Prop 65Niższe ryzyko Prop 65
Emitter diody laserowejIEC 60825-1 Class 3RIEC 60825-1 Class 1
Chemia bateriiNMCLiFePO4
Powłoka optycznaZwiązki bromowanePowłoka AR bez antymonu
Polimer obudowyABS poddany działaniu Deca-BDEPC/ABS bezhalogenowy

Gdy federalny stos wymogów zostaje spełniony, prace nad SKU przenoszą się na poziom stanowy i to jest miejsce, w którym wiele zespołów zakupowych B2B nie docenia kosztów. Dwadzieścia pięć stanów oraz Dystrykt Kolumbii posiadają obowiązujące ustawy dotyczące odbioru elektroniki na rok 2026, a każda ustawa inaczej traktuje projektory. California SB 1215 oraz szersza Electronic Waste Recycling Act klasyfikują każdy projektor DLP o przekątnej powyżej 15 cali jako objęte urządzenie elektroniczne, z roczną opłatą recyklingową w wysokości 0,0085 USD za funt od urządzeń dostarczanych do stanu, obliczaną przez portal raportowy CalRecycle w drugim kwartale każdego roku (CalRecycle, Covered Electronic Waste Reporting). New York Title 27 Chapter 11 oznacza każdy projektor zawierający lampę rtęciową jako „covered electronic equipment" do momentu usunięcia lampy przez procesor posiadający certyfikat R2 lub e-Stewards pod koniec cyklu życia. Dla nabywców OEM oceniających linię wyświetlaczy laserowo-fosforowych opłata dodatkowa New York odpada, co jest jednym z cichszych powodów, dla których nasi partnerzy przenoszą wolumen z UHP na laser.

Jak zbudować specyfikację zakupową gotową na zgodność z przepisami dla tego projektora

Etykieta cenowa zgodności rośnie, gdy dodajesz program E-Cycle Washington zgodnie z Chapter 173-900 WAC, który pobiera opłatę ekologiczną w wysokości od 1,25 USD do 3,10 USD za projektor w zależności od klasy wagowej, płatną kwartalnie przez portal online E-Cycle Washington (Washington State Department of Ecology, E-Cycle Washington). Maine, Vermont, Connecticut, Oregon i Minnesota prowadzą podobne programy, a my utrzymujemy w naszym wewnętrznym ERP master schedule dopłat, tak aby każda wycena od DataMax już zawierała prawidłową alokację stanową na jednostkę, zanim dotrze do skrzynki odbiorczej kupującego.

Co uwzględnić w zapytaniu ofertowym RFQ dotyczącym zgodności projektora i importu do Stanów Zjednoczonych

Kompletny pakiet RFQ dotyczący zgodności projektora i importu do Stanów Zjednoczonych powinien zawierać następujące, niepodlegające negocjacji pozycje przed zażądaniem jakiejkolwiek wyceny:

  • Numer FCC ID dla każdego SKU bezprzewodowego oraz pismo akredytacyjne laboratorium testowego (NVLAP lub A2LA)
  • Rekord certyfikacji ENERGY STAR Most Efficient lub, w przypadku modeli lampowych, racjonalne uzasadnienie zwolnienia z normy DOE dotyczącej lampy
  • Numer listy UL lub ETL, wraz z konkretną normą (UL 62368-1 lub UL 60950-1 dla starszych zapasów)
  • Projekt krótkiego ostrzeżenia Prop 65 LUB pisemne oświadczenie, że BOM znajduje się poniżej wszystkich poziomów OEHHA Safe Harbor
  • Identyfikatory rejestracji stanowej e-waste dla CA, NY, WA, OR, ME oraz pozycja opłaty ekologicznej na jednostkę wg destynacji
  • Deklaracja zgodności FCC (FCC Declaration of Conformity, DoC) podpisana przez stronę odpowiedzialną w USA (często importera zapisu)
  • Oznakowanie kraju pochodzenia na kartonie detalicznym, zgodnie z 19 CFR Part 134
StanNazwa programuObjęty typ projektoraOpłata / dopłata za jednostkęPortal raportowy
CaliforniaSB 1215 / EWRADLP i LCD > przekątna 15"0,0085 USD / lb rocznieCalRecycle
New YorkTitle 27 Ch. 11Tylko urządzenia z lampą rtęciowąZmienna wg procesora R2NY DEC
WashingtonE-Cycle WAWszystkie projektory wg wagi1,25–3,10 USD / urządzenieWA Ecology
OregonOregon E-CyclesWszystkie projektory > ekran 4"0,65–1,40 USD / urządzenieDEQ Oregon
MaineEPR for ElectronicsWszystkie projektory1,10–2,25 USD / urządzenieDEP Maine

W procesach zakupowych OEM/ODM standardowe MOQ wynoszące 500 sztuk na SKU wystarcza do amortyzacji prac rejestracyjnych w poszczególnych stanach, a numery identyfikacyjne raportowania stanowego przechowujemy w aktach dla dziesięciu destynacji o największym wolumenie, tak aby pierwsze zamówienie mogło zostać wysłane w ciągu 14 dni roboczych.

Dokąd dalej

Końcowe podsumowanie dotyczące zgodności projektora i importu do Stanów Zjednoczonych

Bazowy poziom regulacyjny na rok 2026 dla zgodności projektora i importu do Stanów Zjednoczonych jest gęstszy niż w 2022 r., a wygrywają ci nabywcy, którzy traktują zgodność jako wymóg projektowy, a nie jako freight afterthought.

DataMax był po obu stronach tej papierkowej roboty jako fabryka OEM/ODM oraz jako okazjonalny importer zapisu i zbudowaliśmy nasz portal zgodności tak, aby Twój zespół mógł jednym kliknięciem pobrać dokumenty FCC, UL, DOE, Prop 65 i stanowe EPR. Aby rozpocząć rozmowę o zaopatrzeniu na rok 2026, złóż prośbę o indywidualną wycenę lub przejrzyj nasz projektor hotelowy GP95 oraz linię projektorów kina domowego, aby zobaczyć, jak wygląda SKU gotowy na zgodność z przepisami w dzisiejszej produkcji.

Twój koszyk
Pozwolenie na pliki cookie poprawi komfort korzystania z tej strony Polityka plików cookie