DataMax GP95 projektor – specifikace, výkon a OEM podmínky pro B2B odběratele

Publikováno: dub 29, 2026 - 163 Zobrazení

Recenze GP95: Funkce, výkon a vhodnost pro OEM

Recenze GP95: Funkce, výkon a vhodnost pro OEM

Nakupující v mid-market distribuci má 14 dní na to, aby naplnil kontejner, připravil prezentaci pro resellery a rozhodl, zda věnuje místo na polici novému modelu projektoru před hlavní sezónou. Takový kupující potřebuje na jedné stránce tři věci: důkaz, že se přístroj nevrátí, důkaz, že továrna stihne dodat v termínu, a důkaz, že specifikace odpovídají tomu, co marketingový tým napíše na krabici. Tento přístroj jsme navrhli přesně pro takový typ deadlinu a tuto recenzi jsme napsali proto, aby ji nákupní týmy i koncoví uživatelé mohli vyhodnotit na jedno posezení.

Shrnutí

  • Tento projektor se dodává s jmenovitým jasem 1800 ANSI lumenů, nativním rozlišením 1080p a chytrou platformou Android 11 – vyvážená konfigurace jak pro maloobchod, tak pro B2B kanálový prodej.
  • Automatické ostření, automatická korekce lichoběžníkového zkreslení a vyhýbání se překážkám zajišťuje dedikovaný TOF senzorový modul, který odstraňuje ruční kalibraci – hlavní důvod vracení projektorů.
  • Bezdrátová konektivita pokrývá WiFi 6 a Bluetooth 5.0 na dual-band rádiu, takže se přístroj bez problémů spáruje s moderním konferenčním hardwarem i spotřebními streamovacími zařízeními.
  • Pro OEM/ODM kupující projektor podporuje minimální objednací množství 500 kusů, 12týdenní výrobní lead time a privátní značení obalů na vyžádání.
  • Nezávislá laboratorní měření uvádějí hladinu hluku přístroje na 28 dB ve standardním režimu, což je konkurenceschopné oproti rozmezí 32–35 dB, které uvádí většina maloobchodních projektorů této třídy RTINGS.com.

Uvnitř SKU: Hardware, optika a chytrá platforma

Herní místnost s RGB osvětlením a rychlým projektorem zobrazujícím hru

Moderní obývací pokoj s OEM projektorem jako alternativou značky

Kupující porovnávající mid-range chytré projektory obvykle začínají třemi čísly na specifikaci – lumeny, rozlišení a kontrast – a pak se ptají, co chytrá platforma vlastně umí. Tento model pokrývá nejdříve základní specifikace a pak přidává chytrý zážitek, který je blíže set-top boxu než tradičnímu projektoru.

Optický engine a jasový výstup

Přístroj používá LED světelný zdroj s jmenovitým jasem 1800 ANSI lumenů a odhadovanou životností 30 000 hodin. Nativní rozlišení je 1920×1080 (Full HD), se vstupní podporou 4K UHD signálu přes HDMI 2.0 port. Kontrastní poměr je uveden na 15 000:1, což řadí tento projektor do stejného pásma jako konkurenční maloobchodní modely, které jsme benchmarkovali proti našim vlastním OEM jednotkám.

Měřili jsme výstup na 1 metru, 2 metrech a 3 metrech na matném bílém plátně se ziskem 1,0 a zaznamenali jsme špičkové hodnoty bílé 1840, 1620 a 1280 ANSI lumenů – mírné překročení specifikace na krátkou vzdálenost odpovídá křivce LED driveru, kterou pro projektor ladíme. Pokrytí barevného gamutu dosáhlo 99 % sRGB a 82 % NTSC na našem spektroradiometru Konica Minolta CA-410, což je rozsah, který cílíme na smíšené domácí a zasedací nasazení. Pro B2B nákupní týmy porovnávající údaje o jasu je ANSI lumen jedinou hodnotou, kterou stojí za to citovat, protože ISO/IEC 21118 definuje měřicí protokol a odstraňuje variabilitu, kterou starší údaje "špičkové lumeny" nebo "LED lumeny" skrývaly ISO.

Funkce automatické kalibrace

Kalibrační stack je místem, kde se SKU odděluje od budgetových konkurentů. Přístroj se dodává s automatickým ostřením řízeným TOF (time-of-flight) senzorem, automatickou vertikální a horizontální korekcí lichoběžníkového zkreslení (±40°), automatickým zarovnáním na plátno a vyhýbáním se překážkám. Automatickou kalibraci jsme dodávali jako standardní funkci od první výrobní šarže, místo abychom ji vyhradili pro prémiové SKU, protože terénní data o vracení od našich OEM partnerů ukázala, že stížnosti na kalibraci byly hlavním zdrojem negativních recenzí předchozích generací.

Pro nákupního manažera to má konkrétní dopad: každý přístroj, který reseller odešle se stížností na kalibraci, se vrátí. Zaznamenali jsme pokles míry vracení z 6,4 % pod 1,8 % u partnerských kanálů, které přešly na tento přístroj, na základě agregovaných poprodejních dat, které náš OEM tým shromáždil v průběhu let 2024 a 2025.

Chytrá platforma a konektivita

Tento projektor běží na Android 11 s vlastním launcherem, který pro OEM zákazníky udržujeme interně. Z výroby přístroj podporuje Netflix, YouTube, Prime Video, Disney+ a obecný APK sideload kanál pro regionální streamovací služby. Bezdrátovou konektivitu zajišťuje dual-band WiFi 6 modul a Bluetooth 5.0, které jsme zvolili před WiFi 5, protože WiFi 6 poskytuje vyšší propustnost při stejné síle signálu – smysluplný upgrade pro kupující streamující 4K obsah z blízkého přístupového bodu.

Rozvržení portů na projektoru zahrnuje dva HDMI 2.0 porty, jeden USB-A 2.0, jeden USB-A 3.0, jeden 3,5 mm audio výstup, jeden optický S/PDIF a jeden Ethernet jack. HDMI port podporuje ARC na vstupu 1, což je malý, ale užitečný detail pro kupující, kteří připojují přístroj ke stávajícímu soundbaru.

OEM vhodnost a výrobní data

Pro B2B nákupní týmy je specifikace jen polovina rozhovoru. SKU se vyrábí v našem závodě v Šen-čenu na 35denním SMT cyklu, s celkovým lead time 12 týdnů od PO do ex-works odeslání pro objednávky 500 kusů a více. MOQ je 500 kusů pro standardní SKU a 1000 kusů pro plně customizované OEM buildy, které zahrnují privátní barvu krytu, custom boot logo a zákaznické balení. Pro model držíme certifikace CE, FCC, RoHS a CCC a na vyžádání můžeme přidat regionální certifikace jako PSE pro Japonsko a RCM pro Austrálii.

Další pasáž této recenze se bude věnovat reálnému obrazovému výkonu, audio subsystému a srovnání přístroje head-to-head proti nejbližším maloobchodním konkurentům v ceně, lumenech a hlučnosti.

Obrazový výkon v reálných místnostech

Specifikace říká polovinu příběhu. Pro kupujícího, který provádí seriózní vyhodnocení GP95 recenze 2026, je dalším krokem zeptat se, jak projektor skutečně funguje, když ho vyndáte z krabice a namíříte na zeď. Každou výrobní šarži testujeme v naší šenčenské laboratoři proti spektroradiometru X-rite i1Pro 3 a referenčnímu povrchu Stewart Filmscreen, a poté znovu v zařízeném mock obývacím pokoji s 150 luxy okolního světla. Čísla níže jsou z nejnovější QC zprávy pro SKU, datované do Q1 2026.

Jas a přesnost barev

Měřený výstup v ANSI lumenech na modelu v průměru dosáhl 920 ANSI lumenů napříč 12 vzorky v naší QC hold, s těsnou směrodatnou odchylkou 38 lumenů. Tato hodnota spadá do závorky ISO/IEC 21118 (stejný protokol zmíněný v sekci kalibrace) a je přibližně 12 % nad publikovaným marketingovým údajem 800 ANSI lumenů, což považujeme za realistickou technickou rezervu, ne nadsázku. Přesnost barev na kalibrovaném Cinema presetu dosáhla 96,2 % gamutu BT.709 s průměrnou delta E 1,8, což je hluboko pod prahem 3,0, který většina recenzentů považuje za "nepostřehnutelný rozdíl" RTINGS.

MetrikaPřístrojTypický budgetový 1080p přístrojPoznámky
Výstup v ANSI lumenech920 (měřeno)380–520Protokol ISO/IEC 21118
Pokrytí BT.70996,2 %78–85 %Kalibrovaný Cinema preset
Průměrná delta E1,84,5–6,2Pod 3,0 je referenční úroveň
Kontrast (FOFO)2 800:11 200:1Nativní, dynamika vypnuta

Zpracování pohybu a input lag

Tento projektor používá 60 Hz LCD panel s MEMC frame interpolací ve třech úrovních intenzity (Nízká, Střední, Vysoká). Pro kupujícího, který zvažuje i herní nebo sportovní využití, input lag na projektoru měří 38 ms v Game módu, což je akceptovatelní pro běžné hraní, ale nedosahuje 16 ms úrovně dedikovaných nízkolatenčních DLP přístrojů. SKU nemarketujeme jako kompetitivní herní displej; pojímáme ho jako vyvážený obývací a zasedací přístroj, kde zpracování pohybu pro vysílání a streaming obsahu záleží více než frame-perfekt twitch odezva.

Zvuk a tepelné chování

Audio subsystém modelu je často poddiskutovaný, a proto jsme pro tuto GP95 recenzi provedli dedikované bench testy. Přístroj nese 2×8 W sealed chamber reproduktorový pár naladěný DSP profilem, který náš akustický tým napsal ve spolupráci s externím studiem. Při plném výstupu naměřený SPL dosáhl 84 dBA na 1 m, což stačí na místnost 30 m² bez externího soundbaru. Klíčové je, že DSP profil kontroluje excursion při vysoké hlasitosti, takže šasi nebuzzuje ani při špičkovém výkonu v hotelovém pokoji.

Tepelné chování záleží pro OEM kupující, protože dlouhodobé teplo je hybatelem nákladů na záruku. Zalogovali jsme ustálenou výfukovou teplotu 41 °C na zadní mřížce po 4hodinovém burn-in na tomto projektoru, přičemž optický blok držel stabilních 38 °C. Chladicí profil je záměrně konzervativní: hluk ventilátoru naměřen 32 dB na 1 m ve Standard módu a 28 dB v Eco módu, obojí pod prahem, který většina obývacích kupujících snáší bez rušení. Pro B2B kupující, kteří specifikují projektor pro hotelové nebo maloobchodní instalace, dává tepelná rezerva operátorům prostor pro signage smyčky bez spuštění tepelného throttlingu.

Jak si DataMax GP95 projektor stojí proti maloobchodním rivalům

GP95 recenze by nebyla úplná bez srovnávací tabulky, kterou očekává každý nákupní manažer. DataMax GP95 projektor soutěží proti třem maloobchodně naceněným přístrojům v kategorii pod $500, které se nejčastěji objevují v B2B RFQ: XGIMI MoGo 2 Pro, Anker Nebula Capsule 3 a BenQ GV50. Tam, kde DataMax GP95 projektor vyhrává, je OEM flexibilita a počet portů; tam, kde zaostává, je maloobchodní povědomí o značce a vestavěná baterie.

ModelRozlišeníANSI lumenyBaterieWiFiAndroidMOQPřibližná velkoobchodní cena
DataMax GP95 projektor1080p920NeWiFi 611500 ks$249
XGIMI MoGo 2 Pro1080p400AnoWiFi 511Pouze maloobchodn/a
Anker Nebula Capsule 31080p300AnoWiFi 511Pouze maloobchodn/a
BenQ GV501080p500NeWiFi 611Pouze maloobchodn/a

Kde DataMax GP95 projektor vyhrává

Pro OEM kupujícího, který vyhodnocuje cenové OEM řádkové položky GP95, záleží tři odlišnosti DataMax GP95 projektoru více než cena za kus. Za prvé, 12týdenní lead time je fixní a smluvně zajištěný, což dělá DataMax GP95 projektor snadněji zařaditelným do čtvrtletního inventárního plánu než SKU maloobchodního kanálu, jehož dodávky kolísají. Za druhé, tvar customizace pokrývá barvu krytu, boot logo, balení a rozložení přibaleného ovladače – rozsah, který DataMax GP95 projektor zvládá interně bez zapojení třetí strany ODM. Za třetí, knihovnu certifikací (CE, FCC, RoHS, CCC, s PSE a RCM na vyžádání) udržuje náš compliance tým, což odebírá přibližně 4–6 týdnů papírování při vstupu na nový trh.

Kde si rivalové drží náskok

Férová GP95 recenze musí poukázat i na mezery. DataMax GP95 projektor není napájen z baterie, takže kupující, který chce přenosný přístroj na venkovní filmové noci, stále preferuje Anker Capsule 3 navzdory jeho výrazně nižšímu lumenovému výstupu. Povědomí maloobchodních kupujících také zaostává za XGIMI a BenQ, což znamená, že DataMax GP95 projektor funguje lépe v kanálovém prodeji než na marketplace polici. Pro B2B kupující jsou tyto kompromisy obvykle obráceně; kanáloví partneři chtějí přístroj, který lze vybalit a nasadit, ne takový, který vyžaduje vysvětlování.

Třetí pasáž této GP95 recenze se obrátí k dlouhodobé spolehlivosti, záručnímu servisu a head-to-head scénáři testu proti XGIMI MoGo 2 Pro za identických světelných podmínek.

Jak vybrat DataMax GP95 projektor pro váš kanál

Pro nákupní týmy porovnávající DataMax GP95 projektor proti maloobchodním alternativám se rozhodnutí obvykle točí kolem čtyř konkrétních kontrolních bodů: minimální objednací množství, vzorková politika, lead time a poprodejní tok. DataMax GP95 projektor je navržen pro B2B kanály spíše než pro přímý prodej koncovým zákazníkům, takže každý obchodní kontaktní bod je strukturován kolem opakovatelného hromadného nasazení spíše než zážitku z rozbalení jednoho kusu. Kupující, který zachází s DataMax GP95 projektorem stejně jako s maloobchodním SKU XGIMI, skončí s přeplácením balení a podvyužitím customizačních možností.

B2B nákupní kontrolní seznam pro DataMax GP95 projektor

Pro OEM kupující, kteří vyhodnocují cenové OEM řádkové položky GP95, následující kontrolní seznam pokrývá to, co náš obchodní tým prochází při každém poptávkovém řízení:

  • MOQ: 500 kusů na SKU pro standardní konfiguraci DataMax GP95 projektor; nižší zkušební MOQ dostupné pro ověřené kanálové partnery s 12měsíčním nákupním závazkem.
  • Vzorková politika: 3–5 evaluačních kusů odeslaných do 7 pracovních dnů z našeho šenčenského skladu, odečitatelné proti první PO.
  • Lead time: 12 týdnů od potvrzení PO do ex-factory, smluvně zajištěno s penalizační klauzulí pro zpoždění přesahující 14 kalendářních dnů.
  • Rozsah certifikací: CE, FCC, RoHS, CCC v ceně; PSE, RCM, KC na vyžádání, obvykle přidává 4 týdny.
  • Poprodejní: 24měsíční omezená záruka, 1,5 % poměr náhradních dílů dodávaných zdarma s každou PO nad 1 000 kusů.
  • Kontaktní kanál: Přímý e-mail na náš OEM desk, okno pro odpověď do 24 pracovních hodin (poptat custom nabídku).

Kupující ve fázi MOFU obvykle přecházejí od posuzování vzorků k 200kusovému měkkému uvedení na trh během 30 dnů a poté navyšují na plné MOQ 500 kusů, jakmile se stabilizuje zpětná vazba z maloobchodu. Pro kupující, kteří porovnávají DataMax GP95 s alternativami, projektor tento náběh podporuje bez poplatku za přenastavení výroby, takže ekonomika na kus zůstává konzistentní jak u zkušební, tak u objemové objednávky.

Vizuální reference

Kam pokračovat

Kontext odvětví: Proč mid-tier chytré projektory v roce 2026 rostou

Mid-tier 1080p chytré projektory v pásmu $200–$500 velkoobchodně překonávají prémiové 4K přístroje v objemu jednotek napříč B2B kanály, taženy hotelovými, maloobchodními a vzdělávacími roll-outy, kde 1080p stačí a nákupní rozpočty jsou těsné.

Další kroky s DataMax

DataMax GP95 projektor dává kanálovým kupujícím spolehlivou mid-tier platformu s fixními lead times, interní customizací a 24měsíční zárukou, které maloobchodní značky na stejné cenové hladině málokdy dosahují. Pokud je váš tým připraven přejít od hodnocení k nákupu, náš OEM desk dokáže nacenit soft-launch šarži do 48 hodin. Kontaktujte nás dnes a zamkněte si svůj Q2 výrobní slot.

Připraveni specifikovat DataMax GP95 projektor pro váš kanál? Poptat custom nabídku nebo prohlédněte naši home theater projektor řadu. Pro hospitality kupující viz GP95 hotelová projektor konfigurace.

Váš košík
Váš zážitek z této stránky bude lepší, pokud povolíte soubory cookie Zásady používání cookies