Specifikace herního projektoru pro OEM: co potřebují výrobci OEM vědět o vstupním zpoždění, obnovovacích frekvencích a herních režimech.

Publikováno: dub 28, 2026 - 117 Zobrazení

Herní projektor OEM: nízké vstupní zpoždění a vysoké obnovovací frekvence

Projektory pro hraní her od OEM: Průvodce B2B světem projektorů s nízkou latencí

Hraní her je nejrychleji rostoucím způsobem využití projektorů a OEM projektory pro hraní her patří k nejvíce diferencovaným segmentům trhu. Hráči konzolí (PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch) i hráči na PC (zejména ti soutěživí) požadují vstupní zpoždění pod 30 ms, obnovovací frekvenci 120 Hz nebo vyšší a naprostou absenci rozmazání pohybu – specifikace, které se částečně překrývají s tradičními prioritami domácího kina, ale zcela se s nimi neshodují. Tento průvodce vysvětluje, co herní projektory vyžadují, jak by měli kupující OEM specifikovat a jak uspět v této vysoce maržové kategorii.

Projektor v rohu domácí posilovny

Trh s herními projektory v roce 2026

Dynamika trhu:

  • Roční celosvětový objem: cca 800 tis. – 1,2 mil. kusů (menší, ale rostoucí)
  • Míra růstu: 20–35 % meziročně (nejrychleji rostoucí prémiový segment projektorů)
  • Průměrná maloobchodní cena: 700–1 500 USD (výrazně vyšší než u běžné spotřební elektroniky)
  • Cyklus obnovy: 2–3 roky (kratší než u domácího kina)
  • Klíčoví kupující: hráči na konzolích (40 %), hráči na PC (30 %), streameři (15 %), esport (10 %), příležitostní hráči (5 %)
  • Vedoucí značky: BenQ X series, Optoma UHD, ViewSonic X, LG HU, Samsung Premiere (omezené herní funkce)
Pro kupující OEM je herní segment malý, ale vysoce ziskový – lze dosáhnout hrubých marží 50–65 %.

Co herní kupující skutečně chtějí

GP95-GTV 400 ANSI Plně utěsněný chytrý projektor
GP95-GTV 400 ANSI Plně utěsněný chytrý projektor

Pro maloobchodní kanály zaměřené na obývací pokoj je GP95-GTV 400 ANSI Plně utěsněný chytrý projektor s vestavěným Google TV dodáván s Google TV integrovaným přímo v zařízení – není potřeba žádný externí dongle. Plně utěsněný optický systém chrání před prachem, což je ideální pro umístění v ložnici i v pronajímaných nemovitostech.

GP94A Android chytrý projektor pro domácí kino
GP94A Android chytrý projektor pro domácí kino

Pro projekty vstupní úrovně domácího kina nabízí GP94A Android chytrý projektor pro domácí kino distributorům referenční design s nativním Androidem – lehký, s nízkou produkcí tepla a snadno lokalizovatelný pod privátní značkou.

Pět priorit kupujících:

  1. Nízké vstupní zpoždění – pod 30 ms je akceptovatelné, pod 20 ms je konkurenceschopné, pod 15 ms je prémiové
  2. Vysoká obnovovací frekvence – minimálně 120 Hz, ideálně 144 Hz pro PC
  3. Rychlá odezva – minimální rozmazání v rychlých akcích
  4. Nízký hluk ventilátoru – herní zvuk je klíčový; hlasité ventilátory ničí ponoření do hry
  5. Herní režim – vyhrazený přednastavený režim, který vypíná následné zpracování pro nejnižší možnou latenci
Tyto priority se výrazně liší od kupujících domácího kina, kteří upřednostňují přesnost barev, HDR a kontrast před rychlostí.

Specifikační „sweet spot“

Pro herní projektor střední třídy (maloobchodní cena 700–1 000 USD):

SpecifikaceDoporučená hodnota
Rozlišení1080p (schopné 240 Hz) nebo 4K (schopné 120 Hz)
Vstupní zpoždění (herní režim)<20 ms při 1080p/120 Hz, <30 ms při 4K/60 Hz
Obnovovací frekvence120 Hz při 1080p, 60 Hz při 4K
Doba odezvy<8 ms GtG
Jas1 500–3 000 ANSI lumenů
Světelný zdrojLED nebo laser
Operační systémAOSP Android nebo Linux (lehký, GMS nevyžadováno)
KonektivitaHDMI 2.1, USB-C DisplayPort, režim nízké latence
AudioHDMI ARC/eARC pro průchod do soundbaru / sluchátek
Hlučnost<30 dB v herním režimu
Pro prémiový herní projektor (1 000 USD a více):
SpecifikaceDoporučená hodnota
Rozlišenínativní 4K
Vstupní zpoždění (herní režim)<15 ms při 4K/120 Hz
Obnovovací frekvence120 Hz při 4K (HDMI 2.1)
Doba odezvy<5 ms GtG
Jas2 500+ ANSI lumenů
Světelný zdrojRGB laser nebo laserový fosfor
HDRHDR10 + HLG + HDR10+
Barvy≥95 % DCI-P3
Variabilní obnovovací frekvenceKompatibilní s FreeSync nebo G-Sync

Pochopení vstupního zpoždění

Vstupní zpoždění je doba mezi příchodem signálu do HDMI portu projektoru a zobrazením odpovídajícího pixelu na obrazovce. Zdroje vstupního zpoždění:

ZdrojTypické zpoždění
Zpracování HDMI vstupu5–15 ms
Videozpracování (škálování, vyhlazování pohybu)20–60 ms (lze se vyhnout)
Pipeline zobrazení5–15 ms
Celkem (spotřebitelský režim)30–90 ms
Celkem (herní režim, zpracování vypnuto)15–30 ms
Celkem (prémiové herní, optimalizováno)8–15 ms
Klíčem je „herní režim“, který vypne veškeré následné zpracování (vyhlazování pohybu, redukci šumu, dynamický kontrast) – dokáže snížit vstupní zpoždění o 30–60 ms.

Proč je DLP dominantní herní technologií

DLP je jednoznačně správnou volbou pro herní projektory:

  • Odezva v řádu mikrosekund – DMD čipy reagují rychleji než LCD nebo LCoS panely
  • Vysoká nativní obnovovací frekvence – DLP čipy podporují 120 Hz, 240 Hz i vyšší
  • Žádné rozmazání pohybu – jednočipový DLP má téměř okamžitou odezvu pixelů
  • Vysoký výkon vstupního zpoždění – DLP pipeline jsou ze své podstaty rychlé
LCD projektory mohou konkurovat jasem, ale nedokážou se vyrovnat latenci DLP. LCoS má nejlepší kontrast, ale je příliš pomalý pro soutěžní hraní.

Nákladová struktura OEM

Pro herní projektor střední třídy 1080p 120 Hz (zakázka 1 000 kusů):

Komponenta% BOM
Optický engine (0,47" DMD, schopný 120 Hz)28–35 %
Světelný zdroj (LED nebo laser)14–18 %
SoC + přijímač HDMI 2.110–14 %
PCB + komponenty6–10 %
Šasi (hráčská estetika)8–12 %
Reproduktory (často minimální)3–5 %
Napájení4–6 %
Kabely + příslušenství2–4 %
Montáž + kalibrace3–5 %
Obal (herní motiv)3–5 %
Celkem FOB100 %
Typický rozsah FOB110–180 USD
Očekávání marže při maloobchodní ceně 800 USD: 65–75 % hrubá marže pro značku (velmi vysoká).

HDMI 2.1: Kritické rozhraní

Pro moderní hraní (PS5, Xbox Series X, grafické karty RTX 40-series) je HDMI 2.1 nezbytné:

  • 4K @ 120 Hz – vyžaduje HDMI 2.1 (šířka pásma 48 Gb/s)
  • VRR (variabilní obnovovací frekvence) – vyžaduje HDMI 2.1
  • ALLM (Auto Low Latency Mode) – vyžaduje HDMI 2.1
  • eARC – pro průchod nekomprimovaného zvuku
Starší projektory s HDMI 2.0 zvládnou 4K @ 60 Hz, ale ne 4K @ 120 Hz. Pro soutěžní hraní je HDMI 2.0 akceptovatelné při 1080p/120 Hz.

Při sourcingu si vždy ověřte schopnost HDMI 2.1 (čipset, počet portů).

Podpora variabilní obnovovací frekvence (VRR)

VRR (HDMI 2.1 VRR, FreeSync, G-Sync) eliminuje trhání obrazu bez vstupního zpoždění, které přináší V-Sync:

  • Bez VRR: trhání obrazu, když snímková frekvence překročí obnovovací frekvenci
  • S V-Sync: eliminuje trhání, ale přidává vstupní zpoždění
  • S VRR: eliminuje trhání bez přidání zpoždění
Podpora VRR vyžaduje kompatibilní SoC, implementaci HDMI 2.1 a synchronizaci na úrovni SoC. Ne všechny čipsety HDMI 2.1 podporují VRR. Při sourcingu si schopnost VRR ověřte.

Chlazení a hlučnost

Herní projektory generují značné teplo kvůli vysokým obnovovacím frekvencím a jasu. Požadavky na chlazení:

  • Odvod tepla: typicky 200–400 W
  • Konfigurace ventilátorů: dva nebo tři ventilátory pro redundanci
  • Hlučnost: cíl <30 dB (tišší než typické domácí kino)
  • Provozní teplota: 0 °C až 35 °C okolí
Hluk ventilátorů je jednou z hlavních stížností v recenzích herních projektorů. Tiché ventilátory jsou konkurenční výhodou.

Časté chyby v OEM herních projektorů

Pět úskalí:

  1. „Herní režim", který ve skutečnosti nevypíná zpracování – mnoho továren herní režim deklaruje, ale plně nevypne následné zpracování
  2. Chybějící podpora VRR – prodej projektorů s HDMI 2.1 bez VRR zklamává nadšence
  3. Nepřesné údaje o vstupním zpoždění – měřte si sami; mnoho továren uvádí teoretické, nikoli naměřené hodnoty
  4. Spotřebitelské UI – hráči chtějí rychlý přístup k nastavením; složité rozhraní Android je frustrující
  5. Hlasité ventilátory v herním režimu – maří účel nízké latence, pokud zvuk přehluší hluk ventilátorů

Branding v „hráčské estetice“

Značky herních projektorů se vizuálně odlišují:

  • Barva: matná černá, kovově šedá, RGB akcenty
  • Osvětlení: jemné RGB LED pásky v brandových barvách
  • Tvar: hranatý, herně inspirovaný design
  • Obal: tmavé motivy, agresivní typografie, zvýrazněné funkce
  • Přibalené příslušenství: herní podložka pod myš, RGB kabel, samolepky
Cena zakázkového nástroje pro hráčskou estetiku: 40 000–100 000 USD.

Jak outsourcovat OEM herních projektorů

Oblast specifikaceCo ověřit u továrny
Měření vstupního zpožděníVyžádejte si skutečně naměřené zpoždění v herním režimu (nikoli teoretické)
Čipset HDMI 2.1Vyžádejte číslo dílu a verzi čipsetu
Podpora VRROvěřte implementaci VRR ve firmwaru
Obnovovací frekvence SoCOvěřte, že SoC podporuje 120 Hz+ při cílovém rozlišení
Hlučnost ventilátorůVyžádejte měření v decibelech ve vzdálenosti 1 m v herním režimu
Doba odezvyVyžádejte měření GtG
Přepínání herního režimuOvěřte, že herní režim vypíná následné zpracování

Co doporučujeme kupujícím OEM herních projektorů

  1. Cilujte na cenové pásmo 700–1 200 USD s 4K/120 Hz nebo 1080p/240 Hz
  2. Ve svém RFQ specifikujte naměřené vstupní zpoždění, nikoli teoretické
  3. Ověřte implementaci HDMI 2.1 + VRR
  4. Plánujte branding v herní estetice (barva, obal)
  5. Přibalte herní příslušenství (RGB podložku pod myš, samolepky), abyste zvýšili maloobchodní cenu
  6. Zapojte gaming YouTubery a Twitch stremaery do marketingu

Závěr a další krok

OEM herních projektorů je malý, ale vysoce maržový segment s přísnými výkonnostními požadavky. Vyhrajte na poli vstupního zpoždění, obnovovací frekvence, VRR a tichého provozu. Plánujte branding v herní estetice a marketing prostřednictvím influencerů.

💼 Potřebujete OEM službu pro herní projektory?
Vyžádat bezplatnou nabídku | Zobrazit katalog produktů
Dodáváme herní projektory s naměřeným vstupním zpožděním pod 20 ms, HDMI 2.1 pro 4K/120 Hz a podporou VRR. Náš technický tým poskytne naměřené hodnoty vstupního zpoždění a obnovovací frekvence pro vaši cílovou SKU do 24 hodin.

Váš košík
Váš zážitek z této stránky bude lepší, pokud povolíte soubory cookie Zásady používání cookies