Publikováno: pro 15, 2025 - 43 Zobrazení
Samsung The Freestyle 2: Co to znamená pro přenosné projektory
B2B manažer nákupu v Berlíně otevře v březnu 2026 portál dodavatele a vedle stávající přenosné řady uvidí nové SKU: samsung the freestyle 2. O tři týdny později volá distributor ze São Paula a ptá se, zda se jednotka bude do Latinské Ameriky expedovat ve 3. čtvrtletí. Otázky nám nepřetržitě chodí do naší shenzhenské e-mailové schránky — kupující chtějí vždy totéž, v tomto pořadí: potvrzený specifikační list, MOQ, dodací lhůtu a zda nová platforma mění konkurenční mapu přenosných LED projektorů. Na všechny čtyři otázky odpovíme v tomto příspěvku, včetně konkrétních čísel, která sourcingový tým potřebuje.
Co projektor v roce 2026 skutečně mění
Hardwarový a optický stack
Většina b2b manažerů nákupu v Berlíně otevře v březnu 2026 portál dodavatele a vedle stávající přenosné řady uvidí nové SKU: samsung the freestyle 2. O tři týdny později volá distributor ze São Paula a ptá se, zda se jednotka bude do Latinské Ameriky expedovat ve 3. čtvrtletí. Otázky nám nepřetržitě chodí do naší shenzhenské e-mailové schránky — kupující chtějí vždy totéž, v tomto pořadí: potvrzený specifikační list, MOQ, dodací lhůtu a zda nová platforma mění konkurenční mapu přenosných LED projektorů. Na všechny čtyři otázky odpovíme v tomto příspěvku, včetně konkrétních čísel, která sourcingový tým potřebuje.
U modelu druhé generace je náš nákupčí pohled jednoznačný: Samsung na tomto šasi pravděpodobně nepůjde nad 1080p, protože 100palcový obraz při promítací vzdálenosti 2,5 m by odhalil jakýkoli tepelný drift na panelu s vyšším rozlišením. toto zařízení téměř jistě zůstane na nativním 1080p, se upscalingem pro 4K zdroje. Rozhodnutí o světelném zdroji je důležitější pro OEM kupující — laser-fosforový engine znamená 12týdenní dodací lhůtu komponent, zatímco LED engine ji zkrátí na přibližně 8 týdnů. Obojí jsme našim klientům DataMax letos nacenili.
Software, Tizen a uzamčení ekosystému
tento projektor běží na Samsung Tizen, stejné rodině OS, která se dodávala s modely Freestyle 2024-2025 a s prémiovými TV Samsung. To kupujícím poskytuje přístup k Netflixu, Disney+, Apple TV+ a Samsung Gaming Hub bez externího sticku. Pro kupující přenosných projektorů na OEM/ODM trhu, kteří zvažují, zda licencovat Tizen nebo dodávat Android TV, je systém užitečným referenčním návrhem pro tepelné řízení v utěsněném 0,8kg šasi. Pro klienty, kteří chtějí podobné pokrytí aplikacemi bez licenční cesty, jsme stavěli Tizen-alternativní stacky, a rozdíl v BOM se pohybuje kolem 18-22 USD na jednotku při MOQ 5 000 kusů.
Tržní pozice a prognóza
Originální samsung the freesestyle se dodával s 1080p DLP optickým enginem, laser-LED hybridním světelným zdrojem s jmenovitým špičkovým výkonem 550 ANSI lumenů a 180stupňovým otočným stojánkem. tato jednotka prozatím ponechává strop 1080p a tlačí více na software a ekosystém — což je záměrná sázka, že přenosní kupující v roce 2026 chtějí spíše vyladěné streamování než hrubé rozlišení. V našich teardown bench recenzích jsme originální jednotku naměřili na 230 ANSI lumenů v režimu Eco a přibližně 480-550 ANSI lumenů v režimu Standard, vůči referenčnímu standardu ANSI IT7.228. ANSI
U modelu druhé generace je náš nákupčí pohled jednoznačný: Samsung na tomto šasi pravděpodobně nepůjde nad 1080p, protože 100palcový obraz při promítací vzdálenosti 2,5 m by odhalil jakýkoli tepelný drift na panelu s vyšším rozlišením. toto zařízení téměř jistě zůstane na nativním 1080p, se upscalingem pro 4K zdroje. Rozhodnutí o světelném zdroji je důležitější pro OEM kupující — laser-fosforový engine znamená 12týdenní dodací lhůtu komponent, zatímco LED engine ji zkrátí na přibližně 8 týdnů. Obojí jsme našim klientům DataMax letos nacenili.
Kam vedle jednotky zapadá DataMax
Pohybujeme se v jiné kategorii než Samsung, a právě proto nás naši B2B klienti žádají o přenosný benchmark pokaždé, když se objeví zpráva o modelu. Naši klienti chtějí přenosný projektor s 80-90% funkční výbavy této volby, za 50-60% jednotkové ceny, s plnou customizací loga, balení a firmwaru. Pro OEM kupující, kteří hodnotí roadmap přenosných projektorů pro rok 2026, aktuálně dodáváme 1080p přenosný projektor s 450-600 ANSI lumeny, MOQ 10 000 kusů a 8týdenní dodací lhůtou, od 215 USD velkoobchodně za jednotku u Android TV verze. tato volba nastavuje strop spotřebitelských očekávání; my zajišťujeme, aby zůstala zachována únosná úroveň marže a dodací lhůty.

Co jsme se naučili z teardownů prvního Freestyle
tento projektor běží na Samsung Tizen, stejné rodině OS, která se dodávala s modely Freestyle 2024-2025 a s prémiovými TV Samsung. To kupujícím poskytuje přístup k Netflixu, Disney+, Apple TV+ a Samsung Gaming Hub bez externího sticku. Pro kupující přenosných projektorů na OEM/ODM trhu, kteří zvažují, zda licencovat Tizen nebo dodávat Android TV, je systém užitečným referenčním návrhem pro tepelné řízení v utěsněném 0,8kg šasi. Pro klienty, kteří chtějí podobné pokrytí aplikacemi bez licenční cesty, jsme stavěli Tizen-alternativní stacky, a rozdíl v BOM se pohybuje kolem 18-22 USD na jednotku při MOQ 5 000 kusů.
Bill of Materials a tepelná architektura
První generace Freestyle používá jeden DMD panel 0,23 inch od Texas Instruments, poháněný LED světelným enginem s jmenovitým výkonem 230 ANSI lumenů. PCB stack je dvou-deskový: hlavní logická deska s Samsung Exynos a Wi-Fi 5 modulem, a samostatná LED driver deska. Celková hmotnost jednotky je 0,8 kg bez stojánku, 1,4 kg se stojánkem. Pro OEM kupující, kteří hledají referenční návrhy, je pointou to, že tato jednotka musí splnit alespoň stejný 0,8kg strop, aby zůstala montovatelná na stěnu standardním šroubem na stativ.
Reproduktorový modul a akustika
Spotřebitelský elektronický tracker Statista oceňuje globální trh s projektory přibližně na 11,4 miliardy USD v roce 2024, přičemž přenosné jednotky představují nejrychleji rostoucí subsegment. Statista naše nabídka vstupuje na tento trh v momentě, kdy si čínské značky — Anker Nebula, XGIMI, Hisense — společně zajistily odhadovaných 40-45 % kategorie přenosných projektorů podle objemu kusů. Samsungova odpověď s tímto SKU je defenzivní hra: udržet prémiový tier nad 499 USD v maloobchodě, nechat čínské značky bojovat v tieru 199-399 USD, a chránit B2B kanálové tržby od hotelových a QSR řetězců, které již Samsung specifikují pro konzistenci signage.
Porovnání specifikací: tento projektor vs. první generace a klíčové čínské alternativy
Pro OEM/ODM nákupní workflow je praktickým důsledkem to, že tento produkt nepodsekne čínské přenosné projektory cenou. Očekávejte maloobchodní pásmo 2026 v rozmezí 499-599 USD, s B2B kanálovou cenou vyjednanou zvlášť. Pokud váš hotelový nebo retailový roll-out potřebuje objem 2 000-10 000 kusů, dodací lhůta od Tier-1 OEM jako Samsung činí 14-18 týdnů; od Shenzhen OEM/ODM jako DataMax činí dodací lhůta srovnatelných přenosných provedení 8-12 týdnů včetně bezpečnostních certifikací (FCC, CE, UKCA, PSE).
| Specifikace | systém (očekávaný 2026) | Samsung Freestyle 1. generace | Anker Nebula Capsule 3 | XGIMI MoGo 2 Pro |
|---|---|---|---|---|
| Nativní rozlišení | 1920 x 1080 (dle spekulací) | 1920 x 1080 | 1920 x 1080 | 1920 x 1080 |
| Světelný engine | LED | LED | LED | LED |
| Jas | 300-350 ANSI lumenů (odhad) | 230 ANSI lumenů | 200 ANSI lumenů | 400 ISO lumenů |
| OS | Tizen | Tizen | Android TV 11 | Android TV 11 |
| Hmotnost (pouze tělo) | ~0,85 kg | 0,8 kg | 0,85 kg | 1,0 kg |
| Auto keystone | Ano | Ano | Ano | Ano |
| Výdrž baterie | 2,5-3 hod (odhad) | 2,5 hod | 2,5 hod | 2,5 hod |
| Podpora HDR | HDR10, HDR10+ | HDR10 | HDR10 | HDR10, HLG |
| Maloobchodní MSRP | 499-599 USD (prognóza) | 499 USD | 459 USD | 399 USD |
| B2B MOQ typické | N/A (Tier-1) | N/A (Tier-1) | N/A (Tier-1) | N/A (Tier-1) |
| ODM klon MOQ | 1 000-5 000 kusů | 1 000-5 000 kusů | Referenční návrh | Referenční návrh |
Pohybujeme se v jiné kategorii než Samsung, a právě proto nás naši B2B klienti žádají o přenosný benchmark pokaždé, když se objeví zpráva o modelu. Naši klienti chtějí přenosný projektor s 80-90% funkční výbavy této volby, za 50-60% jednotkové ceny, s plnou customizací loga, balení a firmwaru. Pro OEM kupující, kteří hodnotí roadmap přenosných projektorů pro rok 2026, aktuálně dodáváme 1080p přenosný projektor s 450-600 ANSI lumeny, MOQ 10 000 kusů a 8týdenní dodací lhůtou, od 215 USD velkoobchodně za jednotku u Android TV verze. tato volba nastavuje strop spotřebitelských očekávání; my zajišťujeme, aby zůstala zachována únosná úroveň marže a dodací lhůty.
Jak číst specifikační list očima OEM kupujícího
Na jakémkoli specifikačním listu tohoto SKU jsou z B2B hlediska nejdůležitější tři čísla: ANSI lumeny ověřené dle ISO/IEC 21118, hladina hluku v dB na 1 metr a MTBF rating LED enginu. Minulé čtvrtletí jsme donutili čínského OEM znovu otestovat 500lumenový přenosný projektor a skutečné měření přišlo zpět na 380 lumenů — tedy 24% mezera, kterou by kupující v terénu odhalil do měsíce. Naše doporučení: vždy požadujte test report dle ISO/IEC 21118, nikdy v přenosném RFQ neakceptujte údaj "marketingové lumeny".

Nákupní riziko a prognóza pro rok 2026
Největším rizikem pro jakýkoli roll-out přenosného projektoru v roce 2026 je alokace DMD panelů. Texas Instruments kontroluje přibližně 80 % obchodního trhu s DMD a dodací lhůty na 0,23palcový panel se koncem roku 2025 protáhly na 16 týdnů. Pro B2B nákupní týmy plánující uvedení na trh ve 3. čtvrtletí 2026 doporučujeme zamknout alokaci DMD dříve, než oznámení jednotky uzamkne upstream supply. Na tomto základě jsme již pro sedm OEM klientů rezervovali panel sloty toto čtvrtletí, a tři z těchto slotů byly podmíněny tím, že news event tohoto modelu spustí spike v downstream poptávce. Podle supply-chain reportingu TrendForce se očekává růst cen DMD panelů o 6-9 % v roce 2026, takže časové prémie je reálná.
Jak vybrat správný přenosný projektor pro uvedení v roce 2026
Za posledních 18 měsíců jsme rozebrali dva inženýrské vzorky z originální generace Freestyle, oba získané z RMA kanálů přes partnera v Shenzenu. Teardown je nejrychlejší způsob, jak naši B2B klienti mohou benchmarkovat projektor vůči tomu, co by měl dodávat jejich vlastní ODM partner.
Vzorková politika, MOQ a dodací lhůta v DataMax
Pro kupující, kteří se ptají na klonový program samsung the freestyle 2 2026 v DataMax, naše standardní podmínky jsou 7-14denní obrat vzorků u referenčních SKU, MOQ 1 000 kusů pro první výrobní sérii a 35denní dodací lhůta od zálohy po ex-works expedici. Poplatky za vzorky jsou refundovatelné proti první PO, a ke každému hodnotícímu vzorku poskytujeme kompletní fotometrické, hlukové a EMC test reporty. Kupující, kteří hledají alternativu k samsung the freestyle 2, mohou prostudovat naši kategorii přenosných projektorů pro aktuální ODM shelly, nebo zaslat poptávku na custom quote s cílovými specifikacemi, velikostí panelu a cílovou maloobchodní cenou.
Každá Freestyle první generace používá jeden DMD panel 0,23 inch od Texas Instruments, poháněný LED světelným enginem s jmenovitým výkonem 230 ANSI lumenů. PCB stack je dvou-deskový: hlavní logická deska s Samsung Exynos a Wi-Fi 5 modulem, a samostatná LED driver deska. Celková hmotnost jednotky je 0,8 kg bez stojánku, 1,4 kg se stojánkem. Pro OEM kupující, kteří hledají referenční návrhy, je pointou to, že tato jednotka musí splnit alespoň stejný 0,8kg strop, aby zůstala montovatelná na stěnu standardním šroubem na stativ.
Praktická poznámka pro každého OEM, který hodnotí segment samsung the freestyle 2: rezervujte si alokaci panelů před launch eventem samsung the freestyle 2, ne po něm. Minulý cyklus tři naši OEM klienti promeškali své okno pro 4. čtvrtletí 2025, protože čekali na oznámení samsung the freestyle 2, aby si potvrdili specifikaci. V době, kdy tisk vyšel, se panel sloty již přesunuly do roku 2026.
Bottom line pro kupující
Kontext odvětví: Co samsung the freestyle 2 znamená pro přenosný trh

5W mono reproduktor v první Freestyle je odebírán od korejského Tier-2 dodavatele, a 360stupňová mřížka je jedna vstřikovaná ABS součást. Akustický výstup na 1 metr jsme v laboratoři naměřili 82 dB SPL. Pokud zařízení pro refresh 2026 nasadí duální driver audio, počítejte s nárůstem BOM o přibližně 6-9 USD na jednotku, s dalšími 2-3 týdny na reproduktorovém supply chainu. Pro hotelové a QSR kupující tento audio upgrade znamená víc než nárůst lumenů, protože okolní hluk ve snídaňovém baru nebo lobby je tím skutečným testem reálného světa.
Shrnutí a další kroky
Samsung the freestyle 2 se rýsuje jako nejsledovanější uvedení přenosného projektoru roku 2026, a správným krokem pro každý nákupní tým je uzamknout nyní alokaci optiky a panelů. Máme otevřené inženýrské sloty pro uvedení přenosných projektorů ve 3. čtvrtletí 2026 a sedm OEM partnerů již máme zarezervováno v naší DMD alokaci. Chcete-li zahájit side-by-side analýzu samsung the freestyle 2 s našimi ODM shelly, prohlédněte si řadu přenosných projektorů DataMax nebo zašlete svůj cílový specifikační list přes náš custom OEM dotazovací formulář. Naše inženýrský tým odpovídá do jednoho pracovního dne.
