Publikováno: bře 02, 2026 - 90 Zobrazení
Projektor – shoda s předpisy a dovoz na Tchaj-wan: průvodce pro rok 2026
Shoda projektoru s předpisy a dovoz na Tchaj-wan představuje jedno z největších tichých rizik pro B2B kupce, kteří nakupují poprvé, a většina týmů to zjistí až ve chvíli, kdy už 40stopý kontejner pluje přes Tichý oceán. Opakovaně jsme viděli, jak kupující objednají dodávku 600 kusů projektorů s potvrzenými specifikacemi od výrobce, aby se na celní bráně v Taoyuan dozvěděli, že je štítek BSMI posunutý o 3 mm, že klasifikace laseru neodpovídá tchajwanské normě CNS 15527, nebo že RF modul vůbec nezískal schválení NCC. Projektor vás ochrání právě před tímto scénářem a tento průvodce přináší přesný pětikrokový postup, který náš OEM tým v Šen-čenu používá při čtvrtletních dodávkách do Tchaj-peje, Kaohsiungu a průmyslového koridoru Sin-ču.
Stručný přehled
- SKU vyžaduje kontrolu u více agentur – BSMI, NCC a TFDA – a vynechání kterékoli z nich zablokuje vaši zásilku na celnici na 14–30 pracovních dnů.
- Vyhovující laserový projektor musí nést štítek s laserovou klasifikací podle CNS 15527 a bezpečnostní zprávu BSMI; oba dokumenty musí odkazovat na totéž modelové číslo, znak po znaku.
- Model 2026 by měl počítat s 12týdenním komplexním lead time v případě, že je vyžadováno radiové schválení NCC pro bezdrátové streamování nebo modely s Bluetooth audiem.
- Pro kupující OEM/ODM typicky dosahuje nejnižších konečných nákladů jednotka tehdy, když jedna továrna provádí předběžné testy u BSMI, NCC a TFDA paralelně, nikoli sériově za sebou.
- Společnost DataMax pokrývá 90 % zkušebního plánu BSMI interně, čímž snižuje inženýrské úsilí na straně kupujícího přibližně o 60 % ve srovnání se zasíláním jednotek do externí laboratoře.
Proč tchajwanský trh odměňuje včasnou přípravu na shodu s předpisy
Když se do hry dostane shoda projektoru s předpisy a dovoz na Tchaj-wan, představuje nesoulad s BSMI a NCC jedno z největších tichých rizik pro B2B kupce, kteří nakupují poprvé, a většina týmů to zjistí až ve chvíli, kdy už 40stopý kontejner pluje přes Tichý oceán. Opakovaně jsme viděli, jak kupující objednají dodávku 600 kusů projektorů s potvrzenými specifikacemi od výrobce, aby se na celní bráně v Taoyuan dozvěděli, že je štítek BSMI posunutý o 3 mm, že klasifikace laseru neodpovídá tchajwanské normě CNS 15527, nebo že RF modul vůbec nezískal schválení NCC. Znalost agentur, které dohlížejí na vaše SKU, vás ochrání právě před tímto scénářem a tento průvodce přináší přesný pětikrokový postup, který náš OEM tým v Šen-čenu používá při čtvrtletních dodávkách do Tchaj-peje, Kaohsiungu a průmyslového koridoru Sin-ču. Pro většinu SKU projektorů jsou relevantní tři agentury:
- BSMI — bezpečnost a EMC pro napájecí cestu střídavým proudem, LED nebo laserový světelný modul a I/O porty. Zkušební zpráva je obvykle hotova za 18–25 pracovních dnů u jednotky, která již prošla schématem CB dle IEC 62368-1.
- NCC — radiové schválení pro jakoukoli jednotku s Wi-Fi, Bluetooth nebo bezdrátovým streamováním v pásmu 2,4 GHz. Bezdrátové jednotky vyžadují samostatnou dokumentaci a přibližně 25–35 pracovních dnů.
- TFDA / celní správa — relevantní pouze u vysoce výkonných projektorů, které splňují prahové hodnoty IEC 60825 Class 3B nebo Class 4; těch většina spotřebitelských modelů nedosahuje.
- SKU vyžaduje kontrolu u více agentur – BSMI, NCC a TFDA – a vynechání kterékoli z nich zablokuje vaši zásilku na celnici na 14–30 pracovních dnů.
- Vyhovující laserový projektor musí nést štítek s laserovou klasifikací podle CNS 15527 a bezpečnostní zprávu BSMI; oba dokumenty musí odkazovat na totéž modelové číslo, znak po znaku.
- Model 2026 by měl počítat s 12týdenním komplexním lead time v případě, že je vyžadováno radiové schválení NCC pro bezdrátové streamování nebo modely s Bluetooth audiem.
- Pro kupující OEM/ODM typicky dosahuje nejnižších konečných nákladů jednotka tehdy, když jedna továrna provádí předběžné testy u BSMI, NCC a TFDA paralelně, nikoli sériově za sebou.
- Společnost DataMax pokrývá 90 % zkušebního plánu BSMI interně, čímž snižuje inženýrské úsilí na straně kupujícího přibližně o 60 % ve srovnání se zasíláním jednotek do externí laboratoře.
Balík dokumentace, který inspektora pustí na první pokus
Dokumentace k SKU obvykle selhává na třech předvídatelných místech: modelové číslo na šasi neodpovídá certifikátu BSMI, na štítku baterie chybí desetinná místa u údaje ve watthodinách, nebo jsou údaje o zisku antény NCC podány pro nesprávné frekvenční pásmo. Náš OEM kontrolní seznam je proslule přísný a naši kupující těží z 92% míry úspěšnosti celního odbavení na první pokus u zásilek v letech 2024 a 2025.
Praktická sada dokumentace vypadá takto:
Tento projektor odměňuje značky, které přesouvají dokumentaci do předvýrobní fáze, nikoli do fáze po výrobě. Úřad pro normy, metrologii a inspekci (BSMI) vymáhá bezpečnost u zařízení třídy ITE a typický 4500 lumenový domácí či konferenční projektor spadá do jeho režimu povinné inspekce. Naši compliance inženýři vedou zkušební plán BSMI paralelně s prací na FCC v našem závodě v Šen-čenu, takže certifikační hodiny ve skutečnosti běží od prvního dne OEM nákupní objednávky, ne až od šestého týdne.
Pro kupující OEM, kteří zvažují objemové série 300, 600 nebo 1 200 kusů, je lead time pro shodu modelu jedinou pákou, která rozhoduje o čtvrtletí, ve kterém bude zásilka odeslána. Vyřazení jedné agentury z paralelního testování nebo sériové spouštění BSMI po factory acceptance testu historicky prodloužilo datum dodání našim kupujícím o 6–9 týdnů – náklad, který se na projektovém plánu projeví jen zřídka, dokud celnice nezadrží krabici.
- BSMI — bezpečnost a EMC pro napájecí cestu střídavým proudem, LED nebo laserový světelný modul a I/O porty. Zkušební zpráva je obvykle hotova za 18–25 pracovních dnů u jednotky, která již prošla schématem CB dle IEC 62368-1.
- NCC — radiové schválení pro jakoukoli jednotku s Wi-Fi, Bluetooth nebo bezdrátovým streamováním v pásmu 2,4 GHz. Bezdrátové jednotky vyžadují samostatnou dokumentaci a přibližně 25–35 pracovních dnů.
- TFDA / celní správa — relevantní pouze u vysoce výkonných projektorů, které splňují prahové hodnoty IEC 60825 Class 3B nebo Class 4; těch většina spotřebitelských modelů nedosahuje.
Pravidla pro baterii a bezdrátový subsystém, která rozhodnou o týdnu odeslání
Mnoho požadavků na projektory se také liší podle případu použití. Přenosný projektor 1080P prodávaný na B2C tržišti bez bezdrátového rádia potřebuje pouze BSMI, zatímco 4K ultra-short throw jednotka s vestavěným Android TV aktivuje všechny tři agentury a navíc další homologační přezkum LCD panelu.
Označení lithiové baterie a práh 100 Wh
Pro přenosná SKU v rozmezí 800–1200 ANSI lumenů vyžaduje shoda SKU zkušební zprávu UN 38.3 pro přepravu, zprávu o bezpečnosti dle CNS 15364 a viditelný štítek s watthodinami na šasi. Cokoli nad 100 Wh na článek spouští deklaraci nebezpečného zboží třídy 9 na leteckém nebo námořním konosamentu, což přidává přibližně 12–18 USD na karton jako poplatek za nebezpečné zboží a čtyřdenní letecké zadržení u první zásilky nového SKU. Naše OEM linka má průměrně 54 Wh na vestavěný akumulátor, což nás udržuje v rámci spotřebitelské výjimky a umožňuje průchod standardními přepravními trasami.
Běžné BSMI itineráře pro kupující DataMax v produktových cyklech okna 2026:
Mnoho dokumentací SKU obvykle selhává na třech předvídatelných místech: modelové číslo na šasi neodpovídá certifikátu BSMI, na štítku baterie chybí desetinná místa u údaje ve watthodinách, nebo jsou údaje o zisku antény NCC podány pro nesprávné frekvenční pásmo. Náš OEM kontrolní seznam je proslule přísný a naši kupující těží z 92% míry úspěšnosti celního odbavení na první pokus u zásilek v letech 2024 a 2025.
Radiové schválení NCC podle frekvenčního pásma
Bezdrátová certifikace modelu používá formát NCC ID s prefixem „CCAJ" pro 2,4 GHz Wi-Fi a Bluetooth a „CCAH" pro 5 GHz moduly Wi-Fi 6E. Duální jednotky potřebují oba prefixy registrované na stejný model šasi. Zkušební data o zisku antény musí být podána po pásmech; 2,4 GHz keramická čipová anténa na 2,1 dBi vs. 5 GHz PIFA na 3,4 dBi jsou různé zkoušky, různé zprávy a různé termíny u NCC.
- Obchodní faktura s HS kódem 8528.62 (nebo 8528.69 pro bezdrátové varianty), deklarovaná hodnota za jednotku a počet kusů přesně odpovídající packing listu.
- Packing list s hrubou hmotností na karton (DataMax má průměr 3,2 kg na přenosnou jednotku, 7,8 kg na ultra-short throw jednotku) a kapacitou 20stopého kontejneru přibližně 1 200 přenosných SKU.
- Certifikát shody BSMI s modelovým číslem šasi, fotografií registračního štítku a úplnou zkušební zprávou dle CNS 13438 (EMC) a CNS 14336-1 (bezpečnost).
- Certifikát NCC pouze pro bezdrátové varianty, s fotografií antény a hodnotami zisku pro konkrétní pásma.
- Uživatelská příručka v tradiční čínštině (mandarínštině) s bezpečnostní sekcí přepsanou, nikoli přeloženou strojovým překladem.
Výpočet lead time, MOQ úrovně a jak by měli kupující OEM plánovat čtvrtletí

Při rozhodování o OEM sourcingu, u objemových sérií 300, 600 nebo 1 200 kusů, je lead time pro shodu modelu jedinou pákou, která rozhoduje o čtvrtletí, ve kterém bude zásilka odeslána. Vyřazení jedné agentury z paralelního testování nebo sériové spouštění BSMI po factory acceptance testu historicky prodloužilo datum dodání našim kupujícím o 6–9 týdnů – náklad, který se na projektovém plánu projeví jen zřídka, dokud celnice nezadrží krabici.
B2B nákupní týmy často potřebují zvážit, že specifikace jednotky zahrnují zádržné QA na straně kupujícího přibližně 5 % objemu jednotek pro destruktivní vzorkové testování v místě určení, což doporučujeme zabudovat do kupní smlouvy od počátku.
Projektor pro opakovaná SKU (stejné šasi, stejný čipset, stejná baterie, jiná barevná varianta nebo branding) zkracuje cyklus BSMI na přibližně 12–15 pracovních dnů prostřednictvím našeho programu registrace variant, který naši kupující hojně využívají pro sezónní obměny barev. Cyklus NCC se rovněž zkracuje na přibližně 14–18 pracovních dnů, protože se radiová zkušební zpráva přenáší napříč variantami s pouhou aktualizací fotografie štítku, v souladu s pokyny NCC Type Approval pro Tchaj-wan.
Úrovně MOQ na naší OEM lince se promítají do ekonomiky shody způsobem, který většinu nových kupujících překvapí:
Tento projektor zachází s bateriovým packem a bezdrátovým rádiem jako se dvěma nezávislými subsystémy, z nichž každý má vlastní dokumentaci, vlastní zkušební laboratoř a vlastní pořadí ve frontě u certifikačního orgánu. Zacházení s nimi jako s jednou společnou žádostí je nejčastější příčinou toho, že naši kupující ztrácejí týden u NCC, zatímco BSMI již běží.
Pro B2B nákupní týmy, které píší kalendář pro rok 2026, by plánování SKU mělo brát první týden jako uzamčení zkušebního plánu, šestý týden jako revizi návrhu BSMI, desátý týden jako revizi návrhu NCC a čtrnáctý týden jako nejdřívější realistické datum příjezdu do přístavu Kaohsiung. Naši kupující OEM, kteří posunou vše o týden dříve – vydají PO a zkušební plán ve stejném kalendářním týdnu – důsledně šetří 6–9 pracovních dnů na kritické cestě, protože termíny ve frontách BSMI a NCC se obsazují v pořadí, ve kterém je dokumentace přijata, nikoli v pořadí data PO.
Jak vybrat OEM partnera pro model
Výběr partnera pro jednotku je jediné rozhodnutí, které určuje, zda váš launch v roce 2026 přistane ve čtrnáctém nebo dvacátém šestém týdnu. Pro B2B nákupní týmy, které sestavují shortlist továren, je níže uvedený kontrolní seznam ten, který používají naši vlastní kupující při kvalifikaci druhého dodavatele vedle DataMax.
Co hledat u OEM projektorů připravených pro Tchaj-wan
Připravenost tohoto projektoru je schopnost na úrovni továrny, nikoli marketingové tvrzení. Před vydáním RFQ požádejte vybraného OEM o tyto čtyři dokumenty:
Pro přenosná SKU v rozmezí 800–1200 ANSI lumenů vyžaduje shoda SKU zkušební zprávu UN 38.3 pro přepravu, zprávu o bezpečnosti dle CNS 15364 a viditelný štítek s watthodinami na šasi. Cokoli nad 100 Wh na článek spouští deklaraci nebezpečného zboží třídy 9 na leteckém nebo námořním konosamentu, což přidává přibližně 12–18 USD na karton jako poplatek za nebezpečné zboží a čtyřdenní letecké zadržení u první zásilky nového SKU. Naše OEM linka má průměrně 54 Wh na vestavěný akumulátor, což nás udržuje v rámci spotřebitelské výjimky a umožňuje průchod standardními přepravními trasami.
Továrna, která splní všechny čtyři body, obvykle doručí první SKU projektoru v rámci našeho 14týdenního benchmarku. Továrna, která splní dva nebo méně bodů, obvykle překročí dvacet týdnů, protože každá regulatorní otázka musí putovat přes externího konzultanta.
- Vestavěná baterie 5400 mAh při 3,7 V (20 Wh) — žádná deklarace třídy 9, žádný příplatek za nebezpečné zboží, BSMI přijímá zkušební certifikát za 18–22 pracovních dnů.
- Vestavěná baterie 11000 mAh při 3,7 V (40 Wh) — stejná třída výjimky, ale štítek musí uvádět watthodiny na jedno desetinné místo, nikoli zaokrouhlené na celé číslo.
- Vyměnitelná baterie 14400 mAh při 7,4 V (107 Wh) — vyžadována deklarace třídy 9, do přepravních dokumentů se přidává bezpečnostní list MSDS, samostatný karton na baterie uvnitř master packu.
- Externí příslušenství power banky dodávané ve stejném kartonu (nad 100 Wh) — vyžadována jak certifikace baterie, tak označení vnějšího kartonu; přidává přibližně 9–12 dnů k první zásilce.
Často kladené otázky
Jak dlouho trvá model u zcela nového 4K SKU?
Jednotka pro zcela nové 4K SKU na naší OEM lince trvá přibližně 14–20 týdnů od dveří ke dveřím: 7–10 dní výroba vzorků, 18–25 dní BSMI EMC plus bezpečnostní testování dle norem BSMI, 25–35 dní radiové testování NCC, 10–12 dní pilotní série, 14–21 dní sériová výroba, plus 4–6 dní námořní přeprava a 2–4 dny celní odbavení.
Jaký je nejlevnější způsob, jak udržet náklady na tento projektor pod 15 USD za jednotku?
Bezdrátová certifikace modelu používá formát NCC ID s prefixem „CCAJ" pro 2,4 GHz Wi-Fi a Bluetooth a „CCAH" pro 5 GHz moduly Wi-Fi 6E. Duální jednotky potřebují oba prefixy registrované na stejný model šasi. Zkušební data o zisku antény musí být podána po pásmech; 2,4 GHz keramická čipová anténa na 2,1 dBi vs. 5 GHz PIFA na 3,4 dBi jsou různé zkoušky, různé zprávy a různé termíny u NCC.
Může zahraniční značka zvládnout shodu projektoru s předpisy a dovoz na Tchaj-wan bez místní entity?
Při rozhodování o OEM sourcingu, u 600kusové série přenosného projektoru s Wi-Fi 6 + Bluetooth 5.2, se specifikace jednotky typicky dělí na 22 pracovních dnů pro slot 2,4 GHz, 26 pracovních dnů pro slot 5 GHz a paralelní hodnocení RF expozice (EN 60.591) pro případy použití na těle. Paralelní vedení obou pásem – což v našem OEM programu považujeme za standard – zkracuje bezdrátovou kritickou cestu na přibližně 28 pracovních dnů celkem.
Potřebuje každý model projektoru samostatný certifikát NCC pro shodu projektoru s předpisy a dovoz na Tchaj-wan?
U projektorů vyžadujících schválení FCC Part 15 a dovoz na Tchaj-wan se samostatné NCC Type Approval vyžaduje pouze tehdy, když se změní radiový čipset, anténa nebo rozvržení PCB. Čisté barevné, štítkové nebo firmware varianty znovu používají mateřský certifikát prostřednictvím aktualizace fotografie štítku, což zkracuje NCC z 25–35 dní na 14–18 dní v souladu s pravidly NCC variation.
Jaké dokumenty by měl kupující OEM požadovat před podpisem PO pro shodu projektoru s předpisy a dovoz na Tchaj-wan?
Pracovní postup shody v EU pro projektory a papírování PO pro dovoz na Tchaj-wan by měl zahrnovat zkušební plán, návrh přihlášky BSMI, návrh přihlášky NCC, schvalovací list golden-sample a písemný harmonogram lead time vztažený k pracovním dnům. Naši kupující rovněž žádají poslední tři čísla BSMI certifikátů továrny jako kontrolu sanity před odesláním zálohy.
Je rok 2026 vhodný rok pro zahájení programů shody projektorů a dovozu na Tchaj-wan?
V rámci pracovního postupu CE marking a dovoz na Tchaj-wan je rok 2026 silným oknem, protože fronty BSMI a NCC v současnosti běží pod úrovní vrcholu z roku 2024 a většina TAF laboratoří nabízí dvoutýdenní termíny pro sdružené podání EMC plus bezpečnosti. Rezervace zkušebního termínu v 1. čtvrtletí 2026 je krok, který doporučujeme kupujícím cílicím na maloobchodní uvedení ve 3. čtvrtletí.
Závěrečné shrnutí pro kupující v roce 2026
U projektorů vyžadujících schválení FCC Part 15 a dovoz na Tchaj-wan se jedná o zvládnutelný, dobře zmapovaný pracovní postup, jakmile začnete s BSMI, NCC, výrobou a přepravou zacházet jako s paralelními drahami, nikoli jako se sériovými branami. Lead time tohoto projektoru je zřídka jedno číslo; je to naskládaná kritická cesta, kde si BSMI, NCC, tovární výroba a námořní přeprava každá běží podle vlastních hodin. Nejkratší realistický door-to-door čas pro zcela nové SKU na naší OEM lince je 14 týdnů, a to za předpokladu, že kupující schválí zkušební plán ve stejném týdnu, kdy je vydána nákupní objednávka.
