Průvodce úvodem do OEM projektorů pomáhá globálním kupujícím, kteří potřebují značkové chytré projektory bez budování továrny. Pokud jste maloobchodník, distributor nebo vlastník značky

Publikováno: čvc 31, 2025 - 91 Zobrazení

Úvod do OEM projektorů: průvodce transakcemi

Průvodce zavedením OEM projektorů: transakční příručka

Průvodce zavedením OEM projektorů pomáhá globálním kupujícím, kteří potřebují značkové chytré projektory bez budování vlastní továrny. Pokud jste maloobchodník, distributor nebo vlastník značky, který poprvé hodnotí OEM výrobu, tento průvodce vám poskytne přesné specifikace, milníky a kontrolní body pro sourcing, které potřebujete před podpisem objednávky. Na konci této pasáže budete znát minimální technický brief, typické MOQ a seznam certifikací, které by vám seriózní výrobce originálního vybavení měl předložit písemně.

Co OEM výroba projektorů ve skutečnosti znamená pro globální kupující

Tito kupující projektorů si často pletou OEM s ODM a s jednoduchým bílým označováním (white-label trading). OEM výroba znamená, že továrna vyrábí produkt podle vaší specifikace a dodává jej pod vaší značkou, zatímco ODM znamená, že továrna vlastní design a vy umístíte svou značku na hotovou platformu. U sourcingu projektorů vám OEM cesta dává kontrolu nad laserovým engine, základní deskou, barvou krytu, bootovacím logem a maloobchodním balením. ODM cesta vám dává rychlost a nižší MOQ.

Když se uplatňuje úhel pohledu OEM, specifikace průvodce vždy začínají čtyřmi kotvami. Za prvé, jas vyjádřený v ANSI lumenech, mezinárodní standard měřený Americkým národním normalizačním institutem ANSI. Pro 1080p SKU domácího kina plánujte 1 800 až 3 500 ANSI lumenů. Pro 4K UHD ultra krátkou projekci v obývacím pokoji plánujte 2 200 až 4 500 ANSI lumenů. Za druhé, nativní rozlišení, vyjádřené jako 1920 × 1080 nebo 3840 × 2160, nikdy si to nepleťte s maximálním vstupním rozlišením, které čip akceptuje. Za třetí, projekční poměr, zapisovaný jako 1.2:1 nebo 0.21:1 pro ultra krátkou projekci. Za čtvrté, světelný zdroj, kde tři hlavní možnosti jsou LED, laserový fosforový displej a RGB triple-laser.

Základní specifikační list, který musí každý kupující nejprve uzamknout

Když jsme hodnotili OEM možnosti, tento úvodní průvodce pomáhá globálním kupujícím, kteří potřebují značkové chytré projektory bez budování vlastní továrny. Pokud jste maloobchodník, distributor nebo vlastník značky, který poprvé hodnotí OEM výrobu, tento průvodce vám poskytne přesné specifikace, milníky a kontrolní body pro sourcing, které potřebujete před podpisem objednávky. Na konci této pasáže budete znát minimální technický brief, typické MOQ a seznam certifikací, které by vám seriózní výrobce originálního vybavení měl předložit písemně. Pro B2B nákupní týmy tento úvodní průvodce pomáhá kupujícím zacházet se specifikačním listem jako s návrhem smlouvy. Jakékoli číslo, které se změní po zaplacení zálohy na nástroje, se stane položkou změnového řízení s novou nákladovou řádkou. Viděli jsme, jak B2B nákupní týmy ušetřily šesticiferné částky ročně tím, že držely specifikační list a odmítaly ústní změny.

MOQ, dodací lhůta a mapa certifikací

Tito kupující projektorů si často pletou OEM s ODM a s jednoduchým bílým označováním. OEM výroba znamená, že továrna vyrábí produkt podle vaší specifikace a dodává jej pod vaší značkou, zatímco ODM znamená, že továrna vlastní design a vy umístíte svou značku na hotovou platformu. Pro sourcing projektorů vám OEM cesta dává kontrolu nad laserovým engine, základní deskou, barvou krytu, bootovacím logem a maloobchodním balením. ODM cesta vám dává rychlost a nižší MOQ.

Pohled zaměřený na kupujícího: tento úvodní průvodce specifikuje, že specifikace vždy začínají čtyřmi kotvami. Za prvé, jas vyjádřený v ANSI lumenech, mezinárodní standard měřený Americkým národním normalizačním institutem (ANSI). Pro 1080p SKU domácího kina plánujte 1 800 až 3 500 ANSI lumenů. Pro 4K UHD ultra krátkou projekci v obývacím pokoji plánujte 2 200 až 4 500 ANSI lumenů. Za druhé, nativní rozlišení, vyjádřené jako 1920 × 1080 nebo 3840 × 2160, nikdy si to nepleťte s maximálním vstupním rozlišením, které čip akceptuje. Za třetí, projekční poměr, zapisovaný jako 1.2:1 nebo 0.21:1 pro ultra krátkou projekci. Za čtvrté, světelný zdroj, kde tři hlavní možnosti jsou LED, laserový fosforový displej a RGB triple-laser. Napříč touto sérií recenzí tento úvodní průvodce ukazuje, že časové osy také závisí na úrovni dodavatele laserového enginu. Špičkové laserové enginy od společností jako Appotronics, Nichia nebo Osram mají delší dodací lhůty a vyšší jednotkovou cenu, ale otevírají možnost tvrzení o životnosti světelného zdroje 25 000 až 30 000 hodin. Střední enginy dosahují 20 000 hodin za nižší cenu. Vždy doporučujeme kupujícím přizpůsobit úroveň enginu délce záruky, kterou plánují inzerovat, jinak záruční rezerva sníží marži.

Jak probíhá skutečný průvodce nákupem OEM projektoru

Práce na projektorech v naší továrně začíná jednostránkovým specifikačním listem, který sdílíme v první den jakéhokoli seriózního dotazu. List uvádí jas, rozlišení, kontrastní poměr, projekční poměr, životnost světelného zdroje v hodinách, výkon reproduktoru, platformu system-on-chip, RAM a úložiště, standard Wi-Fi, verzi Bluetooth, porty a cílové cenové pásmo maloobchodu. Bez tohoto dokumentu je každá pozdější konverzace hádáním.

Pro B2B nákupní týmy by kupující průvodce měli zacházet se specifikačním listem jako s návrhem smlouvy. Jakékoli číslo, které se změní po zaplacení zálohy na nástroje, se stane položkou změnového řízení s novou nákladovou řádkou. Viděli jsme, jak B2B nákupní týmy ušetřily šesticiferné částky ročně tím, že držely specifikační list a odmítaly ústní změny.

Kontrola kvality, inspekční protokoly a obrana proti vadám

Z pohledu distributora tento úvodní průvodce ukazuje, že kontrolu kvality nelze přidat po výrobě; musí být součástí objednávky od prvního dne. Vyžadujeme, aby každý private-label SKU opouštějící naši linku v Šen-čenu prošel pěti inspekčními branami. Brána jedna je vstupní kontrola kvality laserového enginu, čipu DMD a napájecího zdroje. Brána dvě je průběžná kontrola kvality při 30% dokončení, kde auditujeme pájené spoje na základní desce pomocí zařízení AOI a kontrolujeme zarovnání světelného enginu jasoměrem. Brána tři je 100% zahořovací test zapnutím, kdy jednotka běží čtyři nepřetržité hodiny při okolní teplotě 35 stupňů Celsia. Brána čtyři je ověření funkce vzorkování ostření, korekce lichoběžníkového zkreslení, automatického ostření a výstupu reproduktoru. Brána pět je inspekce před odesláním při AQL 1.0 obecné a 2.5 kritické, což je stejný standard publikovaný QIMA a Asia Inspection pro malou spotřební elektroniku. Prvotní B2B nákupní tým by měl vždy požadovat, aby výrobce originálního vybavení písemně souhlasil s těmito branami před převodem hromadné zálohy. Ceny každého SKU se zlepšují na jasných úrovních MOQ. Pro vlastní formu krytu je typická vstupní úroveň 500 jednotek na SKU na barvu, s cenovými zvýhodněními při 1 000 a 3 000 jednotkách. Pro private-label sestavení na existující ODM platformě začíná MOQ na 100 jednotkách. Dodací lhůta od zálohy po připravenost nákladu ex-works činí 8 týdnů pro private-label SKU a 12 až 16 týdnů, když je vyžadována nová vstřikovací forma.

Úroveň enginu, optická architektura a životnost světelného zdroje

Certifikace jsou linií, která nejčastěji klopýtne prvotní kupující OEM. Seriózní výrobce originálního vybavení by vám měl předložit mapu certifikací pro cílový trh před převodem zálohy. Pro Severní Ameriku plánujte FCC a ETL nebo UL. Pro Evropu plánujte CE-EMC, CE-LVD, CE-RoHS a energetický štítek ERP. Pro Spojené království přidejte UKCA. Pro Japonsko přidejte PSE. Pro Jižní Koreu přidejte KC. Pro Austrálii přidejte RCM. Pro domácí prodej v Číně přidejte CCC. Továrna, která říká, že certifikace jsou zahrnuty, ale nedokáže uvést název zkušební laboratoře a číslo certifikátu, mává červeným praporem.

Při objektivním pohledu časové osy průvodce také závisí na úrovni dodavatele laserového enginu. Špičkové laserové enginy od společností jako Appotronics, Nichia nebo Osram mají delší dodací lhůty a vyšší jednotkovou cenu, ale otevírají možnost tvrzení o životnosti světelného zdroje 25 000 až 30 000 hodin. Střední enginy dosahují 20 000 hodin za nižší cenu. Vždy doporučujeme kupujícím přizpůsobit úroveň enginu délce záruky, kterou plánují inzerovat, jinak záruční rezerva sníží marži.

ÚroveňSvětelný zdrojNativní lumenyHodiny světelného zdrojeHlučnost dBTypický případ použití
Vstupní ODMLED200-40020,000≤28Přenosný, pro děti, kolej
Hlavní ODMLaserový fosfor1,500-2,50025,000≤30Obývací pokoj, ložnice
Prémiový ODMLaserový fosfor2,800-3,50030,000≤32Domácí kino, zasedací místnost
Profesionální ODMLaser + duální laser4,000-6,00030,000+≤34Učebna, velké prostory

Průvodce zavedením OEM projektorů ukazující tabulku úrovní laserových enginů používanou při přezkumech proveditelnosti DataMax

Většina přehledných průvodců zavedením OEM projektorů pro prvotní kupující obvykle sleduje šest kroků. Krok jeden, kupující zašle specifikační list a cílovou cenu FOB. Krok dva, výrobce originálního vybavení odpoví poznámkou o proveditelnosti, cenovou nabídkou a navrženým MOQ. Krok tři, kupující zaplatí zálohu na nástroje, obvykle 30 až 50 %, aby uzamkl inženýrský slot. Krok čtyři, továrna dodá 3D render nebo fyzický vzorek ke schválení. Krok pět, kupující schválí vzorek a zaplatí hromadnou zálohu. Krok šest, proběhne výroba, inspekce před odesláním a náklad opustí přístav Šen-čen do 8 až 14 týdnů od hromadné zálohy.

Poprodejní služby, záruční rezerva a plánování náhradních dílů

Diagram záručních a podpůrných podmínek

Každá jednotka kupujících, kteří přeskočí schválení vzorku nebo inspekci před odesláním, mají tendenci absorbovat náklady na vady později. Průmyslové míry vad zásilek pro nesouvisející audio se pohybují v rozmezí 3 až 6 % podle inspekčních poskytovatelů, jako je Asia Inspection, takže stejný rozsah platí pro prvotní SKU projektorů, které přeskočí inspekci. Nejlevnější pojištění na stole je inspekce AQL třetí stranou při 1.0 obecné a 2.5 kritické, provedená, když je 80 % objednávky zabaleno.

Plánování náhradních dílů modelu vyžaduje, aby výrobce originálního vybavení přislíbil 5letou dohodu o dodávkách náhradních dílů pokrývající základní desku, modul laserového enginu, desku napájecího zdroje, ventilátor, dálkový ovladač a kryty v barevných variantách, které byly odeslány. Držíme 2 % z každé hromadné objednávky jako zásobu náhradních dílů po dobu prvních 12 měsíců prodeje a dalších 2 % na tovární poličce po dobu následujících 24 měsíců. Kupující OEM, kteří provádějí sourcing do Spojených států, Kanady, Spojeného království, Německa a Austrálie, by si také měli předem zajistit poskytovatele zpětné logistiky s opravárenským centrem v USA nebo EU, protože spotřebitelé vracejí projektory v 6 až 9 % případů během prvních 60 dnů podle ReturnGO a podobných platforem zpětné logistiky. Nejlevnější jednotka na opravu je vždy ta, která má skladem náhradní díl a známý opravárenský stůl. Nejdražší jednotka na opravu je ta, která třikrát překročí oceán.

Jak vybrat správného partnera pro OEM projektor a přejít do výroby

Časová osa dodací lhůty OEM s fázemi

Při objektivním pohledu kvalita průvodce nemůže být přidána po výrobě; musí být součástí objednávky od prvního dne. Vyžadujeme, aby každý private-label SKU opouštějící naši linku v Šen-čenu prošel pěti inspekčními branami. Brána jedna je vstupní kontrola kvality laserového enginu, čipu DMD a napájecího zdroje. Brána dvě je průběžná kontrola kvality při 30% dokončení, kde auditujeme pájené spoje na základní desce pomocí zařízení AOI a kontrolujeme zarovnání světelného enginu jasoměrem. Brána tři je 100% zahořovací test zapnutím, kdy jednotka běží čtyři nepřetržité hodiny při okolní teplotě 35 stupňů Celsia. Brána čtyři je ověření funkce vzorkování ostření, korekce lichoběžníkového zkreslení, automatického ostření a výstupu reproduktoru. Brána pět je inspekce před odesláním při AQL 1.0 obecné a 2.5 kritické, což je stejný standard publikovaný QIMA a Asia Inspection pro malou spotřební elektroniku. Prvotní B2B nákupní tým by měl vždy požadovat, aby výrobce originálního vybavení písemně souhlasil s těmito branami před převodem hromadné zálohy.

Vzorová politika DataMax, MOQ a dodací lhůta

Kontrolní seznamy obrany proti vadám projektoru také zahrnují fotografickou dokumentaci na každé bráně. Továrna, která odmítá poslat vysoce rozlišené fotografie z každé inspekční stanice, skrývá proces. Minimum, které přikládáme ke každé objednávce, je zpráva IQC s 20 fotografiemi, zpráva IPQC s 10 fotografiemi, soubor protokolu o zahořování a schválení inspektora AQL s jeho jménem a číslem certifikátu zkušební laboratoře. Pro kupující OEM, kteří provádějí sourcing do Evropy, je zpráva AQL plus technický soubor CE plus energetický štítek ERP plus prohlášení o shodě dokumentárním balíčkem, o který požádá celní správa jako první.

  • Inženýrský vzorek: 10 pracovních dnů, paušální poplatek, odečteno zpět
  • Zlatý vzorek + pilotní série: 18 pracovních dnů, 50 až 100 jednotek
  • MOQ hromadné výroby: 200 až 500 jednotek v závislosti na úrovni
  • Dodací lhůta hromadné výroby: 35 až 60 dnů po schválení zlatého vzorku

Často kladené otázky

Skrz objektiv nákupu tento úvodní průvodce ukazuje, že inženýrství sedí na průsečíku tří voleb: laserový fosfor, LED nebo lampový světelný zdroj; DLP versus LCD optický engine; a nativní rozlišení od WVGA po nativní 4K UHD. Každé rozhodnutí proudí dále do odběru energie, hluku ventilátoru, projekčního poměru a záruční rezervy. Cesta laserového fosforu je směr, kterým se B2B nákup ubírá u prémiových SKU, protože životnost světelného zdroje dosahuje 25 000 až 30 000 hodin, doba od zapnutí k plnému jasu klesne pod 8 sekund a barevný gamut překročí 110 % BT.709. Cesta LED zůstává relevantní pro přenosné SKU pod 1,5 kilogramu, protože engine je utěsněn a odolává prachu. Cesta lampy ustupuje, protože náhradní lampy vytvářejí aftermarketový spotřební materiál, který spotřebitelé nenávidí a maloobchodníci mají problémy skladovat. Jeden kupující projektorů by měl požadovat následující datové body ve specifikačním listu před podpisem jakékoli smlouvy o nástrojích: nativní výstup ANSI lumenů, kontrastní poměr FOFO, projekční poměr při 16:9, emise hluku v dB na 1 metr, životnost světelného zdroje v hodinách, spotřeba energie ve wattech při plném jasu a hmotnost šasi se stojanem. Níže je reprezentativní tabulka úrovní, kterou sdílíme s prvotními kupujícími ODM během fáze proveditelnosti.

ÚroveňSvětelný zdrojNativní lumenyHodiny světelného zdrojeHlučnost dBTypický případ použití
Vstupní ODMLED200-40020,000≤28Přenosný, pro děti, kolej
Hlavní ODMLaserový fosfor1,500-2,50025,000≤30Obývací pokoj, ložnice
Prémiový ODMLaserový fosfor2,800-3,50030,000≤32Domácí kino, zasedací místnost
Profesionální ODMLaser + duální laser4,000-6,00030,000+≤34Učebna, velké prostory

Může být OEM projektor dodán s naší vlastní značkou a firmware UI?

Ano. DataMax podporuje nástrojové vybavení pro soukromé formy, vlastní laserové gravírování na šasi, maloobchodně připravené balení s vaším EAN a UPC a plně přeznačený Android nebo Linux launcher. Minimální poplatek za uchování firmwaru je odpuštěn pro objednávky nad 1 000 jednotek na SKU na čtvrtletí.

Optická architektura jednoho SKU také diktuje náklady na kusovník (BOM). DLP optický engine používající 0,47palcový čip DMD od Texas Instruments nese jiný BOM a profil licenčních poplatků než design s 0,65palcovým DMD. Provedeme kupující volbou čipu, projekčním poměrem objektivu a křivkou chladicího ventilátoru během přezkumu proveditelnosti, protože změna úrovně enginu po zahájení nástrojování je jedinou nejdražší chybou, kterou vidíme u prvotních sourcingových programů.

Jak kupující OEM ověří tvrzení o ANSI lumenech před odesláním?

Požadujte nezávislou fotometrickou zprávu z laboratoře ISO 17025, jako jsou ty uvedené v adresáři NIST CALiPer. DataMax přikládá ke každé zásilce zkušební list lumenů na úrovni šarže, aby váš příchozí QA tým mohl provést namátkovou kontrolu vzorků proti publikované specifikaci.

Závěrečné shrnutí pro prvotní kupující OEM projektorů

Napříč tímto průvodcem zavedením OEM projektorů úspěch závisí na disciplíně dokumentace: před zahájením nástrojování mějte specifikační list, zprávu třetí strany z laboratoře, záruční certifikát a závazek k náhradním dílům v jedné podepsané vazbě. Připraveni definovat rozsah svého prvního private-label laserového projektoru? Vyžádejte si vlastní cenovou nabídku od OEM stolu DataMax, nebo prozkoumejte naši řadu domácích kino projektorů a náš hotelový projektor GP95 a podívejte se na hotový SKU, který naši partneři již dodávají ve velkém měřítku. Na každý kvalifikovaný B2B dotaz odpovídáme do jednoho pracovního dne.

Váš košík
Váš zážitek z této stránky bude lepší, pokud povolíte soubory cookie Zásady používání cookies