Nákupčí manažer evropské maloobchodní značky otevře svou e‑mailovou schránku a najde tři cenové nabídky dodavatelů na novou řadu kapesních projektorů. Jedna nabídka uvádí 200 ANSI lumenů

Publikováno: dub 06, 2026 - 107 Zobrazení

Velikost a růst trhu s kapesními projektory 2026: Zpráva o trhu B2B

Velikost trhu s kapesními projektory a růst 2026: Zpráva o B2B trhu

Zakázkový manažer evropské maloobchodní značky otevře svou e-mailovou schránku a najde tři cenové nabídky dodavatelů na novou řadu kapesních projektorů. Jedna nabídka uvádí 200 ANSI lumenů. Další tvrdí 600. Třetí skrývá hodnotu lumenů ve finktisku a místo toho propaguje „zážitek jako v kině“. Kupky a potřebuje skutečná SKU čísla, aby mohla přiřadit specifikační list k velkoobchodní ceně a k prognóze prodeje. Právě toto rozhodnutí — specifikace, cena, objem — je důvodem, proč tato zpráva o modelu existuje, a na konci části 1 budete mít základní ekonomiku jednotky, krátký seznam certifikací a B2B nákupní rámec potřebný k vyhodnocení jakékoli nabídky, která přistane ve vaší schránce v tomto čtvrtletí.

jednotka: Ekonomika jednotky a krátký seznam specifikací

Sloupcový graf velikosti trhu v odvětví 2024–2028

Graf růstu velikosti globálního trhu s projektory

Když usedneme s nákupními vedoucími z EU, Rady pro spolupráci v Zálivu a Latinské Ameriky, první snímek v naší prezentaci je vždy stejný: srovnání vedle sebe toho, co kapesní projektor skutečně dělá při 200 lumenech oproti 600 lumenům. Na číslech projektoru záleží, ale až poté, co kupky a pochopí, co kupuje. Níže je krátký seznam specifikací, který posíláme novým OEM zákazníkům před jakoukoli cenovou diskusí.

SpecifikaceVstupní úroveň (B2C dárkové předměty)Střední úroveň (B2B maloobchod)Prémiová úroveň (korporátní / pohostinství)
ANSI lumeny (baterie)100-150250-400500-800
Nativní rozlišení480p720p1080p
Výdrž baterie60-90 min90-150 min120-180 min
Bezdrátové připojeníPouze Wi-FiWi-Fi + Bluetooth 5.0Wi-Fi 6 + BT 5.2
OSBare castAndroid TV AOSPAndroid TV licencovaný
CertifikaceCE, FCCCE, FCC, RoHSCE, FCC, RoHS, REACH
MOQ (ODM)5001 0002 000
FOB Shenzhen42-55 USD58-78 USD95-145 USD

Proč ANSI lumeny — a ne „lumény“ — řídí prognózu kapesních projektorů

Nejčastější chybou, kterou vidíme v žádostech o sourcing SKU, je porovnávání jednotky s 200 ANSI lumeny oproti jednotce s 200 „lumeny“. Standard ANSI lumen, definovaný Americkým národním standardizačním institut (American National Standards Institute) a odkazovaný v oborovém sledování ze zpravodajství Statista o spotřební elektronice, měří světelný výstup za kontrolovaných podmínek, zatímco marketingové „lumény“ mohou odkazovat na špičkový výstup LED zdroje, který klesne o 60 % až 75 %, jakmile projde optikou a regulátorem baterie. V prognóze modelu se každých 100 ANSI lumenů zhruba mapuje na velkoobchodní krok 15 až 22 USD a každý krok úrovně se mapuje na jiný segment koncového uživatele. Úroveň 100 až 200 ANSI lumenů cílí na trh impulzivních nákupů pod 80 USD. Úroveň 300 až 500 ANSI lumenů je místo, kde se soustředí B2B příležitost jednotky, protože je to jediný rozsah dostatečně jasný pro 60 inch obraz v běžně osvětleném hotelovém pokoji nebo učebně.

Rozlišení, baterie a skryté nákladové faktory v tomto projektoru

Druhým nákupním filtrem je nativní rozlišení oproti „maximálnímu podporovanému“ rozlišení. Jednotka OEM projektoru inzerovaná jako „podporuje 4K vstup“ téměř vždy běží na nativním DMD (Digital Micromirror Device) 1280×720, což znamená, že 4K vstup je před zobrazením na panelu zmenšen. Pro B2B kupky a vyhodnocující SKU je pravidlo, které sdílíme s našimi zákazníky, jednoduché: plaťte za nativní pixely, ne za kompatibilitu vstupu.

Výdrž baterie je třetím nákladovým faktorem a je to místo, kde se ekonomika jednotky modelu prudce rozchází od stolních projektorů. Lithiový článek 10 000 mAh při 3,7 V přidává 6 až 9 USD k nákladům na materiál a přibližně 80 gramů k hmotnosti hotového výrobku. Článek 20 000 mAh toto číslo zdvojnásobí. Pro korporátní dárkové předměty a cestovní maloobchodní SKU — dvě z nejrychleji rostoucích kapes poptávky jednotky — je rozsah 15 000 až 20 000 mAh nyní objemovým sweet spotem.

Certifikace a dodací lhůta: Nákupní kontrolní seznam B2B kapesního projektoru

Pro OEM kupky a vyhodnocující sourcing projektoru pro trhy EU, UK a Zálivu je stack certifikací nezbytný: CE (směrnice EMC a LVD), FCC Part 15, RoHS 3 a pro UK značka UKCA. Pro vzdělávací a korporátní kanály jsou typicky vyžadovány REACH a bezpečnostní přepravní certifikát baterie pro dětské výrobky UN38.3. Obraz dodacích lhůtek SKU pro vlastní ODM výrobu při 1 000 jednotkách je 35 dní pro bez-nástrojové šasi plus 10 dní na certifikační dokumentaci, celkem 45denní okno od nákupní objednávky po FOB Shenzhen. Standardní SKU bez vlastního nástrojového vybavení se dodávají za 12 až 18 pracovních dní, což je páka, kterou většina kupky a modelu první-krát zatáhne pro zkomprimování rizika zásob.

Řada kapesních projektorů DataMax ODM na výrobní podlaze v Shenzhen, zobrazující jednotky 200, 400 a 800 ANSI lumenů vedle sebe pro vyhodnocení kupky a jednotky

Konkurenční pozice a cenové úrovně v tomto projektoru

Když mapujeme krajinu projektorů podle cenového pásma, struktura se pro sourcingové týmy stává přehlednější. Maloobchodní úroveň pod 50 USD je dominována bílými-značkovými SKU z Shenzhen, typicky dodávajícími DLP jádra s nativním 1080p při 80 až 150 ANSI lumenech s bateriemi 5 000 až 8 000 mAh. Pásmo 80 až 180 USD je místo, kde se objem SKU skutečně soustředí pro B2B kupky a, protože tyto jednotky mohou dosáhnout 300 až 500 ANSI lumenů, přijmout 4K vstup a provozovat Android TV nebo vlastní AOSP (Android Open Source Project) launcher. Prémiovní úroveň 180 až 350 USD cílí na segment laserového fosforu a nativního 1080p, s jednotkami jako Anker Nebula Capsule 3 a XGIMI MoGo 3 Pro nastavujícími benchmark, na který se naši OEM zákazníci odkazují při benchmarkingu našeho továrního přímého ODM katalogu DataMax.

Velkoobchodní cenové benchmarky podle úrovně modelu

ÚroveňANSI lumenyNativní rozlišeníBaterieFOB Shenzhen (1K jednotek)Typické MOQ
Vstupní impulz100–200854×480 / 1280×7205 000–8 000 mAh24–38 USD500 jednotek
Jádrové B2B300–5001280×72010 000–15 000 mAh48–72 USD1 000 jednotek
Prémiovní přenosné600–9001920×108015 000–20 000 mAh95–145 USD1 000 jednotek
Laserový kompaktní800–1 2001920×108020 000+ mAh180–260 USD500 jednotek

Pro sourcingové manažery jednotky je sloupec MOQ (minimální objednací množství) často rozhodující než jednotková cena. Viděli jsme, jak si kupky a první-krát zamkli závazky na 5 000 jednotek při honbě za úsporou 4 USD na jednotku, aby se o šest měsíců později ocitli s mrtvými zásobami. Naše doporučení pro nováčky je začít s 1 000 jednotkami napříč dvěma SKU, ověřit prodej v jednom maloobchodním kanálu a poté škálovat.

Zprávy o tomto projektoru: Značka vs OEM sourcing

Zprávovský cyklus projektoru v Q1 byl dominován dvěma strukturálními posuny. Zaprvé, zpravěváství TechCrunch o hardwaru informovalo, že řada Nebula společnosti Anker překročila 2 miliony kumulativně dodaných jednotek celosvětově koncem roku 2025, což přimělo nákupní tým společnosti uzamknout víceleté smlouvy na DMD panely s Texas Instruments. Zadruhé, SKU zprávy z CES 2026 v lednu zdůraznily ultra-krátký-throw (UST) kapesná kapsle, přičiní alespoň čtyři ODM vystavovaly jednotky pod 1,2 kg schopné 60 inch obrazu z 30 cm projekční vzdálenosti. Pro B2B nákupní týmy sledující analýzu modelu je implikací, že „kapesní“ formát již není kompromisem v projekčním poměru — nyní je konkurenceschopný s pokojově instalovanými UST projektory na bázi lumenů na dolar.

Prognóza jednotky a strategie kanálů

Tato prognóza projektoru, agregovaná napříč IDC Worldwide Quarterly Personal Computing Device Tracker a výhledem spotřební elektroniky Statista, ukazuje na globální objem jednotek 11,4 milionu až 12,8 milionu jednotek v kalendářním roce 2026, oproti odhadovaným 9,6 milionu v roce 2025. Tento roční rozsah 18 % až 33 % odráží různé metodiky: IDC počítá tovární dodávky, zatímco Statista počítá sell-in do maloobchodu, ale oba potvrzují, že trajektorie projektoru zůstává pevně vzestupná nejméně do roku 2028.

Trend SKU podle regionu

RegionJednotky 2025 (odhad)Prognóza 2026YoY růstKlíčový kanál
Severní Amerika2,8M3,3M+18 %Amazon, Best Buy
Západní Evropa1,9M2,2M+16 %MediaMarkt, Amazon EU
Jihovýchodní Asie1,4M1,8M+29 %Shopee, Lazada
Střední východ a Afrika0,6M0,9M+50 %Noon, regionální distributoři
Latinská Amerika0,5M0,7M+40 %Mercado Libre
Čína domácí2,4M3,1M+29 %Tmall, JD.com

Trend modelu je nejjasnější v Jihovýchodní Asii a na Středním východě, kde konzumace YouTube a TikTok na projekčním plátně nahrazuje nákupy druhých televizorů v pronájmech. Pro kupky a jednotky vyhodnocující mix kanálů náš tým DataMax doporučuje alokovat alespoň 40 % počátečních zásob do programu Amazon FBA (Fulfillment by Amazon), protože odznaky FBA a doprava Prime zvyšují míru konverze přibližně o 28 % u cold-traffic listingů ve srovnání se SKU plněnými obchodníkem.

Analýza tohoto projektoru: Struktur marže a poprodejní služby

Pro B2B nákupní týmy provádějící analýzu projektoru na stacku marže je pravidlo, které sdílíme s našimi OEM partnery, takové, že jednotka za 60 USD FOB by se měla maloobchodně prodávat mezi 119 a 149 USD, aby zbylo místo pro 35% až 45% hrubou marži po odečtení poplatků Amazon, reklamních nákladů na tržby (ACoS) a vratek. Tyto vratky jsou tichým zabijákem marže v segmentu SKU: vady zarovnání DLP čipu, poruchy bateriových článků a problémy s Wi-Fi modulem řídí 4% až 7% míru vratek u první-generačních SKU, klesající na 1,5 % až 2,5 % u třetí výrobní šarže, jakmile se firmware a QC dodavatele stabilizují. Pro kupky a modelu plánující uvedení v Q2 2026 by poprodejní rezerva měla být rozpočtována na 6 % COGS (náklady na prodané zboží) pro prvních šest měsíců, poté snížena na 2,5 % od sedmého měsíce dále.

Tabule strategie kanálů jednotky zobrazující cesty Amazon FBA, maloobchod a B2B distribuce v kanceláři DataMax Shenzhen

Jak vybrat dodavatele kapesního projektoru pro vaše uvedení tohoto projektoru

Pro B2B nákupní týmy provozující sourcing sprint projektoru se krátký seznam dodavatelů obvykle scvrkává na čtyři tvrdá kritéria: minimální objednací množství (MOQ), dodací lhůtu, politiku vzorků a vyřizování záruk. Náš OEM tým DataMax provází každého nového kupky a stejným kontrolním seznamem, protože segment velikosti trhu a růstu kapesních projektorů 2026 trestá pozdní příchody — konkurenti, kteří dodali v březnu, zachytili 3× rychlost BSR (Best Sellers Rank) Amazonu oproti těm, kteří dodali v červnu minulého cyklu.

Kontrolní seznam sourcingu velikosti trhu a růstu kapesních projektorů 2026 pro OEM kupky a

Pro kupky a velikosti trhu a růstu kapesních projektorů 2026 vyhodnocující OEM partnery, zde je pracovní kontrolní seznam, který posíláme novým zákazníkům:

  • MOQ: 500 jednotek pro standardní SKU, 1 000 jednotek pro vlastní firmware nebo značkové šasi, vyjednatelné na 300 jednotek pro opakující se zákazníky.
  • Dodací lhůta: 25 pracovních dní pro nástrojové vybavení, 18 pracovních dní pro sériovou výrobu po schválení zlatého vzorku, plus 12 dní námořní přepravy do Los Angeles nebo Rotterdamu.
  • Politika vzorků: 3 bezplatné vyhodnocovací jednotky proti vratnému poplatku za vzorek 180 USD, odečteno zpět proti první nákupní objednávce nad 1 000 jednotek.
  • Certifikace: FCC, CE, RoHS a TELEC předem načteny; CB a PSE dostupné za příplatek.
  • Záruka: 12měsíční omezená záruka s next-day odesláním náhradních dílů z RMA (Return Merchandise Authorization) centra v Shenzhen.

Kupky a velikosti trhu a růstu kapesních projektorů 2026, který uzamkne těchto pět bodů ve fázi PI (proforma faktura), se vyhne přibližně 80 % sporům, které vidíme v arbitrážních případech. Nejčastějším opomenutím je klauzule o aktualizaci firmwaru — ponecháte-li ji otevřenou, odešlete cihlu, když se upstream Android SDK (software development kit) změní v Q3.

Zprávy o velikosti trhu a růstu kapesních projektorů 2026: Co se změnilo tento týden

Zprávy o velikosti trhu a růstu kapesních projektorů 2026 z čínského dodavatelského řetězce tento týden zahrnují 4% nárůst alokace 0,33-palcových DMD (Digital Micromirror Device) čipů od Texas Instruments pro čínské montéry první úrovně, tichý, ale efektivní: signál, že kapesní jednotky kompatibilní s 4K dosáhnou velkoobchodní ceny pod 200 USD do Q3 2026. V kombinaci s 11% poklesem cen lithiových polymerových článků 5 000 mAh sledovaným TrendForce v měsíčním bateriologu by se hrubá marže na jednotce 60 USD FOB měla rozšířit o 3 až 4 procentní body do svátečního okna.

Závěrečné slovo

Ukončení a další kroky

Okno velikosti trhu a růstu kapesních projektorů 2026 je otevřené, ale dodavatelé se stabilní alokací DMD, fungujícími pipeline firmwaru a čistými RMA procesy nezůstanou otevření dlouho. Již jsme rezervovali 62 % našich Q1 2026 nástrojových slotů a kupky a první úrovně typicky uzamykají kapacitu 14 týdnů před datem dodání. Kontaktujte nás tento týden, abyste si zajistili své výrobní okno a uzamkli ceny před dalším resetem cen článků.

→ Prohlédněte si OEM řadu kapesních projektorů DataMax pro porovnání SKU a vyžádání vlastní cenové nabídky. → Vyžádejte si vlastní cenovou nabídku pro vaše uvedení 2026 — náš OEM tým odpoví do jednoho pracovního dne.

Váš košík
Váš zážitek z této stránky bude lepší, pokud povolíte soubory cookie Zásady používání cookies