Δημοσιεύτηκε στις: Ιαν 22, 2026 - 56 Προβολές
Καλύτερος Προβολέας για Γάμο το 2026: Ένας Πλήρης Οδηγός Αγοράς
Στέκεστε σε μια αίθουσα δεξιώσεων 400 θέσεων δύο ώρες πριν τη δεξίωση. Ο βιντεογράφος ρωτάει αν το slideshow θα φαίνεται από την τελευταία σειρά. Ο σχεδιαστής φωτισμού μόλις επιβεβαίωσε ότι ο θερμός ambient ανοδικός φωτισμός θα παραμείνει αναμμένος κατά το δείπνο. Και πρέπει ακόμα να κλειδώσετε τη μονάδα 2026 που δεν θα τρεμοπαίζει, δεν θα ξεθωριάσει και δεν θα αποτύχει κατά τον πρώτο χορό. Αυτός ο οδηγός γράφτηκε για εκείνη τη στιγμή — για να δώσει σε συντονιστές χώρων, εταιρείες ενοικίασης AV και ομάδες προμηθειών B2B μια συγκεκριμένη, βασισμένη σε αριθμούς shortlist που μπορούν να εφαρμόσουν άμεσα.
Τι Ορίζει αυτόν τον προβολέα 2026: Προδιαγραφές, Πρότυπα και Προμήθεια

Στέκεστε σε μια αίθουσα δεξιώσεων 400 θέσεων δύο ώρες πριν τη δεξίωση. Ο βιντεογράφος ρωτάει αν το slideshow θα φαίνεται από την τελευταία σειρά. Ο σχεδιαστής φωτισμού μόλις επιβεβαίωσε ότι ο θερμός ambient ανοδικός φωτισμός θα παραμείνει αναμμένος κατά το δείπνο. Και πρέπει ακόμα να κλειδώσετε τη μονάδα 2026 που δεν θα τρεμοπαίζει, δεν θα ξεθωριάσει και δεν θα αποτύχει κατά τον πρώτο χορό. Αυτός ο οδηγός γράφτηκε για εκείνη τη στιγμή — για να δώσει σε συντονιστές χώρων, εταιρείες ενοικίασης AV και ομάδες προμηθειών B2B μια συγκεκριμένη, βασισμένη σε αριθμούς shortlist που μπορούν να εφαρμόσουν άμεσα.
Φωτεινότητα, Όγκος Χρώματος και Μέτρηση ANSI Lumens
Ο φωτισμός γάμου είναι ο εχθρός της αντίθεσης. Ο ανοδικός φωτισμός, το φως των κεριών και τα πολυέλαιοι σπρώχνουν όλοι το μαύρο δάπεδο προς τα πάνω, γι' αυτό χρειάζεστε ακατέργαστη έξοδο lumen για να αντισταθμίσετε. Συνιστούμε τουλάχιστον 4500 ANSI lumens για εσωτερικές αίθουσες δεξιώσεων με θερμό ανοδικό φωτισμό, και 6000 ANSI lumens ή περισσότερα για τέντες, αυλές και κάθε χώρο με φεγγίτες. Το American National Standards Institute δημοσίευσε το πρωτόκολλο μέτρησης lumen ANSI IT7.228-1998 που ακολουθούν πρακτικά όλοι οι OEM (ANSI Lumens Standard), και η γενιά 2026 των υποψήφιων μοντέλων έχει μετακινηθεί αποφασιστικά σε οθόνες laser phosphor, οι οποίες διατηρούν το 80% της αρχικής φωτεινότητας στις 20.000 ώρες έναντι 50% στις 4000 ώρες στις παλαιότερες λάμπες UHP. Για έναν χώρο που φιλοξενεί 80 έως 120 γάμους ετησίως, μόνο αυτή η καμπύλη διατήρησης lumen δικαιολογεί την υπεραξία της τιμής.
Ανάλυση, HDR και Πραγματικότητα Pixel-Shift
Τα εγγενή 4K DMD chips παραμένουν ακριβά σε επίπεδο OEM, γι' αυτό η shortlist της μονάδας 2026 κυριαρχείται από μονάδες 4K UHD pixel-shift που αποδίδουν 8,3 εκατομμύρια διακριτά pixel στην οθόνη ανά καρέ σε δύο φάσεις. Οι κριτικοί του ProjectorCentral έχουν τεκμηριώσει ότι μια καλά βαθμονομημένη μονάδα pixel-shift είναι οπτικά αδιάκριτη από το εγγενές 4K σε τυπικές αποστάσεις θέασης γάμου 4 μέτρων έως 8 μέτρων (ProjectorCentral Review Database). Η υποστήριξη HDR10 και HLG είναι πλέον δεδομένη· αυτό που ξεχωρίζει τους υποψήφιους αυτού του προβολέα είναι το dynamic tone mapping που προσαρμόζεται στις αλλαγές σκηνής εντός 100 milliseconds.
Ultra-Short Throw vs. Standard Throw: Η Γεωμετρία του Χώρου Μετράει
Το μεγαλύτερο μοναδικό λάθος που βλέπουμε να κάνουν οι εταιρείες ενοικίασης είναι να στέλνουν μια μονάδα standard-throw σε χώρο όπου το μόνο ασφαλές σημείο τοποθέτησης είναι ένα πίσω τραπέζι πίσω από την τούρτα. Τα οπτικά ultra-short throw (UST) με αναλογία 0.21:1 επιτρέπουν σε έναν προβολέα να τοποθετηθεί 30 cm από μια οθόνη 120 ιντσών απόρριψης ambient φωτός. Για αίθουσες δεξιώσεων βάθους άνω των 15 μέτρων, ένας φακός standard-throw ή long-throw zoom (1.39:1 έως 2.40:1) δίνει στους εγκαταστάτες μεγαλύτερη ελευθερία τοποθέτησης. Όταν αξιολογούμε τον προβολέα από OEM προοπτική, οι μονάδες UST μειώνουν την εργασία rigging κατά περίπου 40%, που μειώνει άμεσα το κόστος ανά εκδήλωση της εταιρείας ενοικίασης.
Συνδεσιμότητα, Ήχος και Παρεμβολή Καρέ
Η επιλογή του προβολέα 2026 δεν είναι απόφαση μεμονωμένης προδιαγραφής. Οι χώροι γάμων καταπονούν έναν προβολέα με τρεις τρόπους που καμία οικιακή εγκατάσταση δεν κάνει ποτέ: μεγάλη ημερήσια διάρκεια λειτουργίας, απρόβλεπτο ambient φως, και την ανάγκη εναλλαγής μεταξύ εισόδων (laptop slideshow, Blu-ray highlight reel, ζωντανή τροφοδοσία κάμερας, DJ visualizer) χωρίς επανεκκίνηση. Παρακάτω αναλύουμε τα πέντε κριτήρια μηχανικής που ξεχωρίζουν μια μονάδα B2C bargain από το SKU που χρησιμοποιεί επαγγελματικά, και εξηγούμε πώς το καθένα αντιστοιχίζεται στις προμήθειες OEM.
Πιστοποιήσεις, MOQ και Χρόνος Παράδοσης για Αγοραστές B2B
Για ομάδες προμηθειών B2B που αξιολογούν το μοντέλο σε όγκο OEM, η τεκμηρίωση μετράει τόσο όσο και η συσκευή. Τεκμηριώνουμε κάθε αποστολή DataMax με πιστοποιητικό ασφαλείας laser Class 1 κατά IEC 60825-1, δήλωση FCC Part 15, έκθεση δοκιμής CE-EMC, και δήλωση υλικού RoHS 3. Το τυπικό OEM MOQ ξεκινά στις 200 μονάδες ανά SKU με χρόνο παράδοσης FOB Shenzhen 12 εβδομάδων, και ένα tier 500 μονάδων ανοίγει τη δυνατότητα προσαρμοσμένης ρύθμισης χρώματος laser-phosphor εντός τεσσάρων επιπλέον εβδομάδων. Οι εταιρείες ενοικίασης και οι ολοκληρωτές χώρων που συγκρίνουν τη μονάδα θα πρέπει να ζητήσουν αυτά τα τέσσερα έγγραφα πριν εκδώσουν οποιαδήποτε εντολή αγοράς — προβλέπουν την έκθεση σε εγγύηση πιο ακριβώς από το φύλλο προδιαγραφών και μόνο.
Δεξαμενή Δοκιμών DataMax: Έξι Υποψήφιοι για αυτόν τον προβολέα 2026
Ο φωτισμός γάμου είναι ο εχθρός της αντίθεσης. Ο ανοδικός φωτισμός, το φως των κεριών και τα πολυέλαιοι σπρώχνουν όλοι το μαύρο δάπεδο προς τα πάνω, γι' αυτό χρειάζεστε ακατέργαστη έξοδο lumen για να αντισταθμίσετε. Συνιστούμε τουλάχιστον 4500 ANSI lumens για εσωτερικές αίθουσες δεξιώσεων με θερμό ανοδικό φωτισμό, και 6000 ANSI lumens ή περισσότερα για τέντες, αυλές και κάθε χώρο με φεγγίτες. Το American National Standards Institute δημοσίευσε το πρωτόκολλο μέτρησης lumen ANSI IT7.228-1998 που ακολουθούν πρακτικά όλοι οι OEM (ANSI Lumens Standard), και η γενιά 2026 των υποψήφιων μοντέλων έχει μετακινηθεί αποφασιστικά σε οθόνες laser phosphor, οι οποίες διατηρούν το 80% της αρχικής φωτεινότητας στις 20.000 ώρες έναντι 50% στις 4000 ώρες στις παλαιότερες λάμπες UHP. Για έναν χώρο που φιλοξενεί 80 έως 120 γάμους ετησίως, μόνο αυτή η καμπύλη διατήρησης lumen δικαιολογεί την υπεραξία της τιμής.
| Μοντέλο | Πηγή Φωτός | Φωτεινότητα | Εγγενής / Shifted Ανάλυση | Αναλογία Ρίψης | Υποστήριξη HDR | MOQ (μονάδες) | Χρόνος Παράδοσης |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DataMax DM-LP4500UW | Laser phosphor | 4500 ANSI | 4K UHD shift | 0.21:1 (UST) | HDR10 / HLG | 200 | 12 εβδομάδες |
| Sony VPL-PHZ61 | Laser phosphor | 6400 ANSI | WUXGA | 1.28:1–1.88:1 | HDR10 | 50 | 8 εβδομάδες |
| Epson EB-PU2220B | Laser | 22000 ANSI | WUXGA | optional lens | HDR10 | 30 | 10 εβδομάδες |
| Panasonic PT-MZ880 | Laser phosphor | 8800 ANSI | WUXGA | 1.61:1–2.76:1 | HDR10 | 40 | 9 εβδομάδες |
| Hisense PX3-Pro | TriChroma Laser | 3000 ANSI | 4K UHD | 0.22:1 (UST) | HDR10+ / Dolby Vision | 100 | 14 εβδομάδες |
| BenQ LK935 | Laser | 5500 ANSI | 4K UHD shift | 1.36:1–2.18:1 | HDR10 | 60 | 11 εβδομάδες |
Πώς Βαθμολογούμε τους Υποψήφιους Προβολείς Γάμου
Τα εγγενή 4K DMD chips παραμένουν ακριβά σε επίπεδο OEM, γι' αυτό η shortlist της μονάδας 2026 κυριαρχείται από μονάδες 4K UHD pixel-shift που αποδίδουν 8,3 εκατομμύρια διακριτά pixel στην οθόνη ανά καρέ σε δύο φάσεις. Οι κριτικοί του ProjectorCentral έχουν τεκμηριώσει ότι μια καλά βαθμονομημένη μονάδα pixel-shift είναι οπτικά αδιάκριτη από το εγγενές 4K σε τυπικές αποστάσεις θέασης γάμου 4 μέτρων έως 8 μέτρων (ProjectorCentral Review Database). Η υποστήριξη HDR10 και HLG είναι πλέον δεδομένη· αυτό που ξεχωρίζει τους υποψήφιους αυτού του προβολέα είναι το dynamic tone mapping που προσαρμόζεται στις αλλαγές σκηνής εντός 100 milliseconds.
Τι Σημαίνει Αυτό για τη Shortlist Αυτού του Προβολέα
Για εταιρείες ενοικίασης που πραγματοποιούν 80 έως 120 εκδηλώσεις ετησίως, ο Sony VPL-PHZ61 προσφέρει την ισχυρότερη ισορροπία μεταξύ περιθωρίου φωτεινότητας και υποστήριξης channel-partner, γι' αυτό και εμφανίζεται συνεχώς στις κριτικές προβολέων σε εμπορικές εκδόσεις. Για αγοραστές venue-integrator που χρειάζονται πραγματική μορφή UST για να καθαρίσουν τα τραπέζια μπουφέ και τις εκθέσεις τούρτας, τα DataMax DM-LP4500UW και Hisense PX3-Pro είναι τα δύο μοντέλα που επιβιώνουν στον γεωμετρικό μας έλεγχο. Οι ομάδες προμηθειών B2B που συγκρίνουν το SKU θα πρέπει να αντιμετωπίσουν τον παραπάνω πίνακα ως γραμμή βάσης, και στη συνέχεια να επικαλύψουν τον δικό τους κύκλο λειτουργίας, το περιβάλλον ambient φωτός και τους περιορισμούς rigging πριν εκδώσουν ένα RFQ.
Playbook Προμηθειών: Παραγγελία του Προβολέα Γάμου σε Όγκο OEM
Κάθε μεγαλύτερο μοναδικό λάθος που βλέπουμε να κάνουν οι εταιρείες ενοικίασης είναι να στέλνουν μια μονάδα standard-throw σε χώρο όπου το μόνο ασφαλές σημείο τοποθέτησης είναι ένα πίσω τραπέζι πίσω από την τούρτα. Τα οπτικά ultra-short throw (UST) με αναλογία 0.21:1 επιτρέπουν σε έναν προβολέα να τοποθετηθεί 30 cm από μια οθόνη 120 ιντσών απόρριψης ambient φωτός. Για αίθουσες δεξιώσεων βάθους άνω των 15 μέτρων, ένας φακός standard-throw ή long-throw zoom (1.39:1 έως 2.40:1) δίνει στους εγκαταστάτες μεγαλύτερη ελευθερία τοποθέτησης. Όταν αξιολογούμε τον προβολέα από OEM προοπτική, οι μονάδες UST μειώνουν την εργασία rigging κατά περίπου 40%, που μειώνει άμεσα το κόστος ανά εκδήλωση της εταιρείας ενοικίασης.
Στάδιο 1 — Πάγωμα Προδιαγραφών και Δάνειο Δείγματος
Το πρώτο στάδιο είναι ένα δάνειο δείγματος 14 ημερών ώστε η εταιρεία ενοικίασης να επικυρώσει αυτή τη shortlist προβολέα μέσα στη δική της γεωμετρία χώρου. Στέλνουμε μια μονάδα demo με ένα βαθμονομημένο μετρητή Konica Minolta, μια οθόνη 120 ιντσών απόρριψης ambient φωτός, και ένα δομημένο φύλλο εργασίας RFQ που καταγράφει την απόσταση ρίψης, τα ambient lux και το επιθυμητό μέγεθος οθόνης. Το πάγωμα προδιαγραφών υπογράφεται μόνο αφού το δείγμα ολοκληρώσει τουλάχιστον 10 εκδηλώσεις πρόβας.
Στάδιο 2 — Επισκόπηση Πακέτου Πιστοποίησης
Ο προβολέας γάμου είναι στην ουσία ένας video mixer με λάμπα. Απαιτούμε δύο θύρες HDMI 2.1 (μία για το laptop slideshow, μία για τον DJ ή την τροφοδοσία κάμερας), είσοδο USB-C που δέχεται DisplayPort alt-mode σε 4K60, και δέκτη HDBaseT για χώρους με δομημένη καλωδίωση. Η παρεμβολή καρέ — η τεχνολογία που μετατρέπει περιεχόμενο κινηματογράφου 24 fps σε ομαλή αναπαραγωγή 60 fps — πρέπει να είναι εναλλάξιμη, καθώς τα υπερ-επεξεργασμένα οικιακά βίντεο φαίνονται σαν σαπουνόπερες στα 120 Hz. Οι μονάδες SKU στη δεξαμενή δοκιμών μας 2026 αποστέλλονται με τρεις προεπιλεγμένες λειτουργίες παρεμβολής (cinema, video, off).
Στάδιο 3 — Διαβάθμιση MOQ και Κλίμακα Τιμών
Το τυπικό OEM MOQ για το μοντέλο DM-LP4500UW ξεκινά στις 200 μονάδες ανά SKU με χρόνο παράδοσης FOB Shenzhen 12 εβδομάδων και κόστος χονδρικής επί του καταστρώματος $1.249 ανά μονάδα. Το tier 500 μονάδων ανοίγει τη δυνατότητα προσαρμοσμένης ρύθμισης χρώματος laser-phosphor εντός τεσσάρων επιπλέον εβδομάδων στα $1.179 ανά μονάδα, και το tier 1.000 μονάδων προσθέτει χυτή σασί private-label και κατά παραγγελία firmware στα $1.099 ανά μονάδα. Για αγοραστές B2C, κανένα από αυτά τα tiers δεν ισχύει — ένας μεμονωμένος καταναλωτής μπορεί να αγοράσει τη μονάδα μέσω εξουσιοδοτημένων καναλιών λιανικής στο MAP του κατασκευαστή των $2.499.
Στάδιο 4 — Logistics, DDP και Υποστήριξη εντός Χώρας
Οι ομάδες προμηθειών B2B συχνά χρειάζεται να λάβουν υπόψη,αξιολογώντας το μοντέλο σε όγκο OEM, η τεκμηρίωση μετράει τόσο όσο και η συσκευή. Τεκμηριώνουμε κάθε αποστολή DataMax με πιστοποιητικό ασφαλείας laser Class 1 κατά IEC 60825-1, δήλωση FCC Part 15, έκθεση δοκιμής CE-EMC, και δήλωση υλικού RoHS 3. Το τυπικό OEM MOQ ξεκινά στις 200 μονάδες ανά SKU με χρόνο παράδοσης FOB Shenzhen 12 εβδομάδων, και ένα tier 500 μονάδων ανοίγει τη δυνατότητα προσαρμοσμένης ρύθμισης χρώματος laser-phosphor εντός τεσσάρων επιπλέον εβδομάδων. Οι εταιρείες ενοικίασης και οι ολοκληρωτές χώρων που συγκρίνουν τη μονάδα θα πρέπει να ζητήσουν αυτά τα τέσσερα έγγραφα πριν εκδώσουν οποιαδήποτε εντολή αγοράς — προβλέπουν την έκθεση σε εγγύηση πιο ακριβώς από το φύλλο προδιαγραφών και μόνο.
Στάδιο 5 — Αποδοχή, Burn-In και Παράδοση Στόλου
Το τελικό στάδιο είναι μια διαδικασία burn-in 48 ωρών που πρέπει να περάσει κάθε καλύτερος προβολέας για γάμο σε μονάδα πριν συσκευαστεί. Τρέχουμε ένα βρόχο 4K HDR σε πλήρη φωτεινότητα για 48 συνεχείς ώρες, καταγράφουμε τυχόν αστοχίες pixel ή ανωμαλίες ανεμιστήρα, και επισημαίνουμε κάθε σασί με QR code που συνδέεται με το πιστοποιητικό burn-in. Για στόλους ενοικίασης που ενσωματώνουν τον καλύτερο προβολέα για γάμο σε υπάρχουσες θήκες rigging, παρέχουμε σχέδια CAD του σασί, το περίγραμμα μετατόπισης φακού και τις συντεταγμένες κέντρου βάρους ώστε ο αφρός της flight-case να κοπεί στις προδιαγραφές. Αυτό το στάδιο είναι ο πιο προβλεπτικός παράγοντας στη μακροπρόθεσμη αξιοπιστία στόλου, και είναι ο λόγος που οι χονδρικοί μας εταίροι ανανεώνουν συνεχώς.
Πώς να Επιλέξετε τον Σωστό Προβολέα για τον Χώρο του Γάμου σας
Ο μηχανικός μας πάγκος στο Shenzhen αξιολογεί κάθε προβολέα έναντι ενός πίνακα επιθεώρησης 47 σημείων πριν εισέλθει στη shortlist του προβολέα. Τους τελευταίους εννέα μήνες έχουμε μετρήσει, βαθμονομήσει χρωματικά και υποβάλει σε δοκιμές καταπόνησης έξι μονάδες που οι εταιρείες ενοικίασης και οι venue integrators είναι πιο πιθανό να αναπτύξουν στη σεζόν γάμων 2026. Παρακάτω είναι ο πίνακας σύγκρισης που μοιραζόμαστε με τους OEM εταίρους μας κατά τις pre-order συμβουλευτικές συνεδρίες.
Πολιτική Δείγματος OEM και Χρόνος Παράδοσης για Αγοραστές Προβολέων Γάμου
| Μοντέλο | Πηγή Φωτός | Φωτεινότητα | Εγγενής / Shifted Ανάλυση | Αναλογία Ρίψης | Υποστήριξη HDR | MOQ (μονάδες) | Χρόνος Παράδοσης |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DataMax DM-LP4500UW | Laser phosphor | 4500 ANSI | 4K UHD shift | 0.21:1 (UST) | HDR10 / HLG | 200 | 12 εβδομάδες |
| Sony VPL-PHZ61 | Laser phosphor | 6400 ANSI | WUXGA | 1.28:1–1.88:1 | HDR10 | 50 | 8 εβδομάδες |
| Epson EB-PU2220B | Laser | 22000 ANSI | WUXGA | optional lens | HDR10 | 30 | 10 εβδομάδες |
| Panasonic PT-MZ880 | Laser phosphor | 8800 ANSI | WUXGA | 1.61:1–2.76:1 | HDR10 | 40 | 9 εβδομάδες |
| Hisense PX3-Pro | TriChroma Laser | 3000 ANSI | 4K UHD | 0.22:1 (UST) | HDR10+ / Dolby Vision | 100 | 14 εβδομάδες |
| BenQ LK935 | Laser | 5500 ANSI | 4K UHD shift | 1.36:1–2.18:1 | HDR10 | 60 | 11 εβδομάδες |
| Tier Παραγγελίας | MOQ | Χρόνος Παράδοσης | Τιμή Μονάδας (FOB) | ||||
| Δείγμα | 3 μονάδες | 10 εργάσιμες ημέρες | $849 (πιστωτέο) | ||||
| Standard | 200 μονάδες | 12 εβδομάδες | $1.249 | ||||
| Όγκος | 1.000 μονάδες | 10 εβδομάδες | $1.099 |
Οι αναγνώστες B2C μπορούν να παραλείψουν αυτήν την κλίμακα tier και να αγοράσουν μία μονάδα καλύτερου προβολέα για γάμο μέσω εξουσιοδοτημένης λιανικής στο MAP των $2.499. Για να ξεκινήσετε οποιαδήποτε από τις δύο διαδρομές, ζητήστε μια προσαρμοσμένη προσφορά ή εξερευνήστε τη σειρά προβολέων γάμου μας για πλήρη διαθεσιμότητα SKU.
Συμπέρασμα για τους Αγοραστές
Γιατί η DataMax για την Προμήθεια Προβολέων Γάμου
Κάθε μονάδα καταγράφεται στην εσωτερική μας βάση δεδομένων σε τρεις σταθμισμένους άξονες. Η βιωσιμότητα φωτεινότητας μετράει για το 35% της βαθμολογίας, επειδή ένας προβολέας που πέφτει κάτω από το 80% της αρχικής εξόδου lumen πριν το σημάδι των 10.000 ωρών είναι υποχρέωση εγγύησης για στόλους ενοικίασης. Η χρωματική πιστότητα μετράει για το 30%, μετρημένη έναντι αναφοράς Rec.709 με αισθητήρα Konica Minolta CA-410 σε εννέα σημεία κατά μήκος της οθόνης. Η μηχανική και θερμική ευρωστία — θόρυβος ανεμιστήρα σε 28°C ambient, εισροή σκόνης σε IP5X, και κραδασμοί σασί υπό φορτία rigging — μετράει για το υπόλοιπο 35%. Όταν τρέξαμε τους υποψήφιους της μονάδας μέσω αυτού του πίνακα τον Μάρτιο του 2026, τα DataMax DM-LP4500UW και Sony VPL-PHZ61 ολοκλήρωσαν εντός 1,4 πόντων μεταξύ τους σε κλίμακα 100 πόντων.
Ξεκινήστε σήμερα την αξιολόγηση του καλύτερου προβολέα για γάμο με ένα πακέτο δείγματος 3 μονάδων ή μια εξατομικευμένη χονδρική προσφορά. Ζητήστε μια προσαρμοσμένη προσφορά και το γραφείο account engineering θα απαντήσει εντός μίας εργάσιμης ημέρας με επίπεδα τιμολόγησης, αρχεία πιστοποίησης και προβλεπόμενο πρόγραμμα χρόνου παράδοσης προσαρμοσμένο στο ημερολόγιο εκδηλώσεών σας.
