Ένας custom UI projector βοηθά τις ομάδες προμηθειών B2B να λύσουν έναν πολύ συγκεκριμένο πονοκέφαλο: την ευθυγράμμιση της εικόνας στην αίθουσα ή στο κατάστημα με μια ταυτότητα επωνυμίας που δεν μπορεί

Δημοσιεύτηκε στις: Αυγ 03, 2026 - 201 Προβολές

Πώς να αγοράσετε τον καλύτερο custom UI projector το 2026: Ένας πλήρης οδηγός

Πώς να Αγοράσετε τον Καλύτερο προβολέα με Προσαρμοσμένο UI το 2026: Ένας Ολοκληρωμένος Οδηγός

Ένας προβολέας με προσαρμοσμένο UI βοηθά τις ομάδες προμηθειών B2B να λύσουν ένα πολύ συγκεκριμένο πρόβλημα: την ευθυγράμμιση της προβολής εντός του χώρου ή του καταστήματος με μια εταιρική ταυτότητα που δεν ανέχεται τα προεγκατεστημένα μενού, τις γενικές ταπετσαρίες ή τις οθόνες υποδοχής τρίτων. Λαμβάνουμε αυτό το αίτημα κάθε εβδομάδα από ξενοδοχειακούς ομίλους, ολοκληρωτές μουσείων, αλυσίδες λιανικής και υπουργεία παιδείας που θέλουν το λογότυπό τους, τη χρωματική τους παλέτα και τις συντομεύσεις εφαρμογών ενσωματωμένες στο ίδιο το launcher — όχι ως επίστρωση από έναν εξωτερικό media player. Αυτός ο οδηγός σάς καθοδηγεί στο τι πρέπει να προδιαγράψετε, τι πρέπει να δοκιμάσετε και τι πρέπει να προϋπολογίσετε όταν αγοράζετε το μοντέλο το 2026, με συγκεκριμένα νούμερα από το εργοστάσιό μας στο Shenzhen.

Τι Ορίζει έναν Προβολέα με Προσαρμοσμένο UI και Γιατί τον Κατασκευάζουν οι OEM

Αυτός ο προβολέας ορίζεται από τρία τεχνικά επίπεδα που λειτουργούν διαδοχικά. Το πρώτο επίπεδο είναι ο οπτικός κινητήρας — το chip DMD, η πηγή φωτός laser phosphor ή λάμπας UHP και το συγκρότημα φακού προβολής. Το δεύτερο επίπεδο είναι η κεντρική πλακέτα, που τρέχει Android 11/13, μια προσαρμοσμένη διανομή Linux ή ένα SoC Realtek RTD289X. Το τρίτο επίπεδο, και το επίπεδο που έχει τη μεγαλύτερη σημασία για τους αγοραστές επωνυμίας, είναι η διεπαφή χρήστη: το animation εκκίνησης, το πλέγμα του launcher, το μενού ρυθμίσεων, το overlay επιλογής εισόδου και το κείμενο της ενδεδειγμένης οθόνης (OSD). οι OEM προβολέων στο Shenzhen ξαναγράφουν αυτό το τρίτο επίπεδο για να ταιριάξει με τα αρχεία σχεδίασης που παρέχει ο αγοραστής, συνήθως ως εξαγωγές Figma ή Sketch μαζί με ένα πακέτο εικονιδίων SVG.

Κάθε προβολέας με προσαρμοσμένο UI βοηθά τις ομάδες προμηθειών B2B να λύσουν ένα πολύ συγκεκριμένο πρόβλημα: την ευθυγράμμιση της προβολής εντός του χώρου ή του καταστήματος με μια εταιρική ταυτότητα που δεν ανέχεται τα προεγκατεστημένα μενού, τις γενικές ταπετσαρίες ή τις οθόνες υποδοχής τρίτων. Λαμβάνουμε αυτό το αίτημα κάθε εβδομάδα από ξενοδοχειακούς ομίλους, ολοκληρωτές μουσείων, αλυσίδες λιανικής και υπουργεία παιδείας που θέλουν το λογότυπό τους, τη χρωματική τους παλέτα και τις συντομεύσεις εφαρμογών ενσωματωμένες στο ίδιο το launcher — όχι ως επίστρωση από έναν εξωτερικό media player. Αυτός ο οδηγός σάς καθοδηγεί στο τι πρέπει να προδιαγράψετε, τι πρέπει να δοκιμάσετε και τι πρέπει να προϋπολογίσετε όταν αγοράζετε το μοντέλο το 2026, με συγκεκριμένα νούμερα από το εργοστάσιό μας στο Shenzhen.

Η Τεχνική Στοίβα Πίσω από το Περιτύλιγμα

η τεχνική του μονάδας ξεκινά με μια ανασκόπηση καρέ-καρέ του αρχικού αρχείου Figma. Οι περισσότεροι αγοραστές στέλνουν ένα κεντρικό εταιρικό εγχειρίδιο, αλλά λίγοι στέλνουν τα τεμαχισμένα assets έτοιμα για τον compositor του SoC. Η ομάδα μας στο Shenzhen ξαναχτίζει τα εικονίδια σε SVG, κάνει rasterize τις οθόνες υποδοχής σε 3840×2160 για τα SKU 4K και σε 1920×1080 για τη φορητή σειρά, και αποθηκεύει τα πάντα σε ένα διαμέρισμα μόνο-για-ανάγνωση ώστε μια αποτυχημένη OTA να μην καταστρέψει τον launcher. Στη συνέχεια, τρέχουμε το build μέσα από μια λίστα ελέγχου 41 σημείων που καλύπτει τα strings τοπικοποίησης (υποστηρίζουμε 26 γλώσσες εξαρχής), τη διάταξη από δεξιά προς αριστερά για Αραβικά και Εβραϊκά, και την αλυσίδα εναλλακτικής ανάδρασης emoji Unicode.

Γιατί οι Προεγκατεστημένοι Launcher Αποτυγχάνουν για τους Αγοραστές Επωνυμίας

Κάθε αυτός ο προβολέας ορίζεται από τρία τεχνικά επίπεδα που λειτουργούν διαδοχικά. Το πρώτο επίπεδο είναι ο οπτικός κινητήρας — το chip DMD, η πηγή φωτός laser phosphor ή λάμπας UHP και το συγκρότημα φακού προβολής. Το δεύτερο επίπεδο είναι η κεντρική πλακέτα, που τρέχει Android 11/13, μια προσαρμοσμένη διανομή Linux ή ένα SoC Realtek RTD289X. Το τρίτο επίπεδο, και το επίπεδο που έχει τη μεγαλύτερη σημασία για τους αγοραστές επωνυμίας, είναι η διεπαφή χρήστη: το animation εκκίνησης, το πλέγμα του launcher, το μενού ρυθμίσεων, το overlay επιλογής εισόδου και το κείμενο της ενδεδειγμένης οθόνης (OSD). οι OEM προβολέων στο Shenzhen ξαναγράφουν αυτό το τρίτο επίπεδο για να ταιριάξει με τα αρχεία σχεδίασης που παρέχει ο αγοραστής, συνήθως ως εξαγωγές Figma ή Sketch μαζί με ένα πακέτο εικονιδίων SVG.

Η Στοίβα Υπηρεσιών B2B Πίσω από Κάθε Κατασκευή

Πολλοί αγοραστές SKU ανήκουν συνήθως σε έναν από τέσσερις κλάδους: αναπτύξεις αιθουσών συσκέψεων εταιρειών (όπου θέλουν το δικό τους εικονίδιο τηλεδιάσκεψης στο κέντρο), οθόνες σημείων πώλησης ή βιτρίνες λιανικής (όπου το εταιρικό χρώμα πρέπει να ταιριάζει με την πρόσοψη), εκπαιδευτικά και επιμορφωτικά ιδρύματα (όπου μια ομάδα IT διαχειρίζεται έως και 1.200 τερματικά και θέλει ένα ενιαίο μενού), και η φιλοξενία (όπου κάθε ιδιοκτησία μπορεί να θέλει έναν ελαφρώς διαφορετικό launcher που δείχνει τοπικές παροχές). οι προδιαγραφές του μοντέλου περιλαμβάνουν τον χρόνο εκκίνησης (μετράμε 7.4 δευτερόλεπτα για το reference build μας σε Android 13), το διαθέσιμο περιθώριο μνήμης μετά τη φόρτωση του προσαρμοσμένου skin (δεσμεύουμε τουλάχιστον 800MB σε SKU με 2GB RAM και 1.6GB σε SKU με 4GB RAM), και τη δυνατότητα προώθησης over-the-air (OTA) ενημερώσεων που αντικαθιστούν το UI χωρίς να γίνει flash το firmware.

Για τις ομάδες προμηθειών B2B που αξιολογούν το πρόγραμμα SKU 2026, το πρακτικό σημείο εκκίνησης είναι ένα πληρωμένο πρωτότυπο UI 4 εβδομάδων, μια πληρωμένη μονάδα επικύρωσης μηχανικής 6 εβδομάδων, και μόνο στη συνέχεια μια γραμμή παραγωγής. Η ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας μας για την παραγγελία παραγωγής του μοντέλου είναι 50 μονάδες· για αγοραστές κάτω των 50 μονάδων, προσφέρουμε ένα reference design με προεγκατεστημένο skin "the unit lite" που μπορεί να επαναχρωματιστεί και να επανασχεδιαστεί στο επίπεδο της αρχικής οθόνης χωρίς πλήρες fork του firmware. Αυτό το σταδιακό μοντέλο διατηρεί τις κεφαλαιουχικές δαπάνες προβλέψιμες ενώ επιτρέπει στον ολοκληρωτή να δοκιμάσει την εμπειρία χρήστη σε πραγματικό χώρο πριν δεσμευτεί σε ανάπτυξη 1.000 μονάδων. η χονδρική τιμή αυτού του προβολέα στο επίπεδο των 50 μονάδων ξεκινά από $312 ανά μονάδα για ένα φορητό LED 1080p και $1.120 ανά μονάδα για ένα μοντέλο laser ultra-short throw 4K UHD.

Πολλές τεχνικές μονάδας ξεκινούν με μια ανασκόπηση καρέ-καρέ του αρχικού αρχείου Figma. Οι περισσότεροι αγοραστές στέλνουν ένα κεντρικό εταιρικό εγχειρίδιο, αλλά λίγοι στέλνουν τα τεμαχισμένα assets έτοιμα για τον compositor του SoC. Η ομάδα μας στο Shenzhen ξαναχτίζει τα εικονίδια σε SVG, κάνει rasterize τις οθόνες υποδοχής σε 3840×2160 για τα SKU 4K και σε 1920×1080 για τη φορητή σειρά, και αποθηκεύει τα πάντα σε ένα διαμέρισμα μόνο-για-ανάγνωση ώστε μια αποτυχημένη OTA να μην καταστρέψει τον launcher. Στη συνέχεια, τρέχουμε το build μέσα από μια λίστα ελέγχου 41 σημείων που καλύπτει τα strings τοπικοποίησης (υποστηρίζουμε 26 γλώσσες εξαρχής), τη διάταξη από δεξιά προς αριστερά για Αραβικά και Εβραϊκά, και την αλυσίδα εναλλακτικής ανάδρασης emoji Unicode.

Ανάλυση Προδιαγραφών: Τι Πραγματικά Συνοδεύει μια Έτοιμη προς Παραγωγή Μονάδα

οι προδιαγραφές αυτού του προβολέα εκτείνονται πολύ πέρα από τον φακό και τον κινητήρα φωτός. Για τις ομάδες προμηθειών που συντάσσουν ένα RFP, το φύλλο προδιαγραφών θα πρέπει να χωρίζεται σε τρία μπλοκ: το μπλοκ οπτικής, το μπλοκ ηλεκτρονικών και το μπλοκ λογισμικού. Η σύγχυση αυτών των μπλοκ είναι το πιο συνηθισμένο λάθος που βλέπουμε σε πρώιμες B2B συνοπτικές περιγραφές, επειδή αναγκάζει το εργοστάσιο να δώσει μια σύγκριση μήλα-με-μήλα έναντι μονάδων λιανικής.

οι προεγκατεστημένοι launcher αυτού του προβολέα αποτυγχάνουν για τους αγοραστές επωνυμίας για τρεις λόγους. Πρώτον, διαφημίζουν τον προμηθευτή του chip (Realtek, MediaTek, Amlogic) αντί για τον OEM του προβολέα, κάτι που κάνει μια ανάπτυξη ενιαίου ενοικιαστή να μοιάζει με προϊόν τρίτου μέρους. Δεύτερον, το προεγκατεστημένο μενού ρυθμίσεων εκθέτει τεχνικούς διακόπτες — καμπύλες ανεμιστήρα, λεπτομερή ρύθμιση θερμοκρασίας χρώματος, παράκαμψη EDID — που δεν θα έπρεπε να είναι προσβάσιμα στον χρήστη σε ξενοδοχείο ή τάξη. Τρίτον, η προεπιλεγμένη αρχική οθόνη έχει hardcoded εφαρμογές streaming όπως Netflix, YouTube και Disney+, γεγονός που ενεργοποιεί ελέγχους αδειοδότησης DRM σε πολλές περιοχές (αυτό το σημείο τεκμηριώνεται στις οδηγίες Digital Living Network Alliance και στους όρους αδειοδότησης που δημοσιεύει η Google για τους OEM Android TV).

Επίπεδα Chipset OEM για έναν Προβολέα με Προσαρμοσμένο UI

η επιλογή SoC SKU οδηγεί τόσο το κόστος της μονάδας όσο και το ανώτατο όριο λειτουργιών. Για τους αγοραστές B2B, συνιστούμε να αντιστοιχίζουν το επίπεδο chipset με το σενάριο ανάπτυξης αντί να αγοράζουν το πιο ακριβό silicon.

Επίπεδο SoCΣυνήθη ChipRAM / ΑποθήκευσηΚαλύτερη Εφαρμογή ΑνάπτυξηςΕνδεικτικό Κόστος Μονάδας MOQ
ΕισαγωγικόAmlogic S905Y4, Realtek RTD13192 GB / 16 GBΑίθουσα διδασκαλίας, αίθουσα συσκέψεων, φορητό λιανικής$148 – $212
ΜεσαίοAmlogic A311D, MediaTek MT96134 GB / 32 GBΔωμάτιο ξενοδοχείου, σήμανση εστιατορίου$289 – $412
ΥψηλόMediaTek Pentonic 1000, Realtek RTD28934 GB / 64 GBΚέντρο ελέγχου, premium οικιακός κινηματογράφος ODM$640 – $1.120

Μπλοκ Πιστοποίησης που Πρέπει να Επιβεβαιώσει Κάθε Αγοραστής

Κάθε υπηρεσία projector oem/odm περιλαμβάνει τέσσερα διακριτά παραδοτέα, τα οποία τιμολογούμε ξεχωριστά ώστε οι αγοραστές να μπορούν να σταδιοποιήσουν τις δαπάνες τους. Το πρώτο παραδοτέο είναι το sprint μηχανικής UI/UX, που χρεώνεται ως έργο σταθερής αμοιβής (συνήθως $4.800 έως $18.000 ανάλογα με τον αριθμό των οθονών και τον αριθμό τοπικοποιήσεων). Το δεύτερο παραδοτέο είναι η υπογραφή του bootloader και η γραμμή OTA, που χρεώνονται ανά κυκλοφορία firmware. Το τρίτο παραδοτέο είναι η ρυθμιστική πιστοποίηση (CE-RED, FCC Part 15, RoHS 3, REACH, και όπου απαιτείται, Energy Star 8.0 για την αγορά της Βόρειας Αμερικής). Το τέταρτο παραδοτέο είναι η παράδοση logistics, συμπεριλαμβανομένων των έργων χαρτοκιβωτίων, των αναφορών δοκιμών πτώσης (ISTA 3A) και της παλετοποίησης για όρους FOB Shenzhen ή DDP.

Για τις ομάδες προμηθειών B2B που αξιολογούν το πρόγραμμα SKU 2026, το πρακτικό σημείο εκκίνησης είναι ένα πληρωμένο πρωτότυπο UI 4 εβδομάδων, μια πληρωμένη μονάδα επικύρωσης μηχανικής 6 εβδομάδων, και μόνο στη συνέχεια μια γραμμή παραγωγής. Η ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας μας για την παραγγελία παραγωγής του μοντέλου είναι 50 μονάδες· για αγοραστές κάτω των 50 μονάδων, προσφέρουμε ένα reference design με προεγκατεστημένο skin "the unit lite" που μπορεί να επαναχρωματιστεί και να επανασχεδιαστεί στο επίπεδο της αρχικής οθόνης χωρίς πλήρες fork του firmware. Αυτό το σταδιακό μοντέλο διατηρεί τις κεφαλαιουχικές δαπάνες προβλέψιμες ενώ επιτρέπει στον ολοκληρωτή να δοκιμάσει την εμπειρία χρήστη σε πραγματικό χώρο πριν δεσμευτεί σε ανάπτυξη 1.000 μονάδων. η χονδρική τιμή αυτού του προβολέα στο επίπεδο των 50 μονάδων ξεκινά από $312 ανά μονάδα για ένα φορητό LED 1080p και $1.120 ανά μονάδα για ένα μοντέλο laser ultra-short throw 4K UHD.

Πώς να Αξιολογήσετε έναν Συνεργάτη OEM/ODM Προβολέων με Προσαρμοσμένο UI Πριν Υπογράψετε

Αίθουσα μουσείου με προβολέα που εμφανίζει έργα τέχνης ή πληροφορίες

[Εικόνα: Ένας μηχανικός εξετάζει το mockup του launcher του προβολέα σε ένα μοντέλο laser 4K — η οθόνη δείχνει τη χρωματική παλέτα και το σετ εικονιδίων μιας ξενοδοχειακής επωνυμίας. εναλλακτικό κείμενο: ο launcher SKU με skin για ξενοδοχειακή αλυσίδα]

Ο Έλεγχος 7 Ερωτήσεων για Προμηθευτές

η δέουσα επιμέλεια για προβολέα με προσαρμοσμένο UI ξεκινά με ερωτήσεις που αναδεικνύουν το πραγματικό τεχνικό βάθος. Ζητήστε από το εργοστάσιο τα εξής: (1) σε ποιες πλατφόρμες SoC έχουν κάνει παραγωγή τους τελευταίους 24 μήνες και σε ποιους όγκους· (2) εάν διατηρούν ξεχωριστό κλειδί υπογραφής bootloader ή το μοιράζονται μεταξύ πελατών· (3) την αρχιτεκτονική του OTA server (χρησιμοποιούμε ένα multi-tenant cloud με κανάλια ανά επωνυμία, που αποτρέπει μια αποτυχημένη ενημέρωση ενός ενοικιαστή να επηρεάσει άλλους)· (4) τον αριθμό των test fixtures για burn-in και γήρανση· (5) μια πρόσφατη αναφορά δοκιμής πτώσης ISTA 3A· (6) τον ονομαστικό χρόνο παράδοσης παραγωγής μετά την έγκριση των εργαλείων (το δικό μας πρότυπο είναι 28 ημέρες για συναρμολόγηση SKD και 42 ημέρες για πλήρες CKD build)· (7) εάν μπορούν να φιλοξενήσουν ένα πληρωμένο πρωτότυπο UI 4 εβδομάδων πριν υπογραφεί η PO.

Ένας προμηθευτής που απαντά και στις επτά με τεκμηρίωση αντί για προφορικές διαβεβαιώσεις είναι προμηθευτής που αξίζει επιτόπιο έλεγχο. Οι σημειώσεις OEM βιομηχανίας του ProjectorCentral ενισχύουν τη σημασία των επιτόπιων ελέγχων του εργοστασίου κατά την επιλογή ενός συνεργάτη προσαρμοσμένου firmware για επώνυμα κανάλια, και η καθοδήγηση προμηθειών της Consumer Technology Association παρέχει ένα συμπληρωματικό πλαίσιο για προμήθειες τεχνολογίας B2B.

Κόκκινες Σημαίες που Βλέπουμε Κάθε Τρίμηνο

οι προδιαγραφές αυτού του προβολέα εκτείνονται πολύ πέρα από τον φακό και τον κινητήρα φωτός. Για τις ομάδες προμηθειών που συντάσσουν ένα RFP, το φύλλο προδιαγραφών θα πρέπει να χωρίζεται σε τρία μπλοκ: το μπλοκ οπτικής, το μπλοκ ηλεκτρονικών και το μπλοκ λογισμικού. Η σύγχυση αυτών των μπλοκ είναι το πιο συνηθισμένο λάθος που βλέπουμε σε πρώιμες B2B συνοπτικές περιγραφές, επειδή αναγκάζει το εργοστάσιο να δώσει μια σύγκριση μήλα-με-μήλα έναντι μονάδων λιανικής.

[Εικόνα: Ένας φάκελος επιτόπιου ελέγχου εργοστασίου με τη λίστα ελέγχου 7 ερωτήσεων αξιολόγησης προμηθευτή σημειωμένη ως ολοκληρωμένη. εναλλακτικό κείμενο: λίστα ελέγχου ελέγχου προμηθευτή προβολέα με προσαρμοσμένο UI που χρησιμοποιείται από ομάδα προμηθειών B2B]

Ένα μπλοκ οπτικής καλύπτει ansi lumens, εγγενή ανάλυση, λόγο ρίψης, τύπο πηγής φωτός (LED, laser phosphor ή RGB triple laser) και λόγο αντίθεσης. Ένα τυπικό επίπεδο παραγωγής 2026 αποστέλλεται σε 2500 έως 4500 ANSI lumens με φακό ultra-short throw 0.21:1. Το μπλοκ ηλεκτρονικών καλύπτει το system-on-chip (SoC), RAM (2 GB έως 4 GB DDR4), αποθήκευση eMMC (16 GB έως 64 GB), μονάδα Wi-Fi 6E ή Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3 και τον πίνακα I/O (HDMI 2.1, USB-C με DisplayPort alt mode, RJ-45, SPDIF, 3.5 mm audio, RS-232 για αίθουσες ελέγχου). Το μπλοκ λογισμικού καλύπτει τον launcher, το κανάλι OTA, τη στοίβα DRM (Widevine L1 για Netflix 4K, PlayReady, FairPlay) και το πακέτο τοπικοποίησης.

Επόμενα Βήματα και Πώς να Προμηθευτείτε έναν Προβολέα με Προσαρμοσμένο UI

Σε αυτή τη σειρά προμηθειών, η διαδικασία γίνεται απλή μόλις κλειδώσουν το φύλλο προδιαγραφών, η πολιτική δειγματοληψίας και το σχέδιο πιστοποίησης. Για τις ομάδες προμηθειών B2B που μεταβαίνουν από την αξιολόγηση στην αγορά, η πρακτική πορεία περνά μέσα από τέσσερα σημεία ελέγχου: ολοκλήρωση ελέγχου προμηθευτή, έγκριση πρωτοτύπου, επιβεβαίωση MOQ και logistics δοκιμαστικής αποστολής. η προμήθεια προβολέα με προσαρμοσμένο UI λειτουργεί καλύτερα ως μια διαβαθμισμένη ροή εργασίας αντί για ένα μεμονωμένο γεγονός PO, επειδή τα επίπεδα launcher, OTA και firmware χρειάζονται το καθένα ξεχωριστή πύλη αποδοχής.

Ροή Εργασίας Προμηθειών για Αγοραστές B2B

Σε αυτή τη σειρά προμηθειών, οι παραγγελίες ακολουθούν συνήθως μια διαδικασία πέντε βημάτων στο εργοστάσιό μας: (1) πάγωμα προδιαγραφών και εκτέλεση NDA, συνήθως 5 εργάσιμες ημέρες· (2) sprint πρωτοτύπου UI σε reference hardware, 4 εβδομάδες με σταθερή αμοιβή $1.800 που πιστώνεται στην πρώτη PO· (3) παράδοση κλειδιού υπογραφής bootloader και παροχή OTA tenant, 1 εβδομάδα· (4) δοκιμαστική παραγωγή 50-100 μονάδων για επιδείξεις λιανικής και πιστοποίηση, 4 εβδομάδες· (5) μαζική παραγωγή στο συμφωνημένο MOQ. τα MOQ προβολέα με προσαρμοσμένο UI στη DataMax ξεκινούν από 300 μονάδες για συναρμολόγηση SKD και 1.000 μονάδες για πλήρες CKD build, με τυπικό χρόνο παράδοσης 28 ημέρες για SKD και 42 ημέρες για CKD μετά την έγκριση των εργαλείων. Κοιτώντας το αντικειμενικά, η πολιτική δειγματοληψίας στο εργοστάσιό μας τιμολογείται ξεχωριστά από το κόστος της μονάδας, με τις μονάδες αναφοράς να επιστρέφονται έναντι όγκου PO πάνω από 500 μονάδες. Έχουμε αποστείλει 1.420 προγράμματα προβολέα με προσαρμοσμένο UI το 2024-2025 σε κανάλια φιλοξενίας, εκπαίδευσης και λιανικής, και οι ίδιες πύλες εφαρμόζονται ανεξάρτητα από τον τομέα.

Επίπεδο SoCΣυνήθη ChipRAM / ΑποθήκευσηΚαλύτερη Εφαρμογή ΑνάπτυξηςΕνδεικτικό Κόστος Μονάδας MOQ
ΕισαγωγικόAmlogic S905Y4, Realtek RTD13192 GB / 16 GBΑίθουσα διδασκαλίας, αίθουσα συσκέψεων, φορητό λιανικής$148 – $212
ΜεσαίοAmlogic A311D, MediaTek MT96134 GB / 32 GBΔωμάτιο ξενοδοχείου, σήμανση εστιατορίου$289 – $412
ΥψηλόMediaTek Pentonic 1000, Realtek RTD28934 GB / 64 GBΚέντρο ελέγχου, premium οικιακός κινηματογράφος ODM$640 – $1.120

Για τους αγοραστές OEM που αξιολογούν τον οδηγό προβολέα με προσαρμοσμένο UI που δημοσιεύουμε, το επόμενο βήμα είναι μια κλήση προδιαγραφών 30 λεπτών. Φέρτε τον τομέα-στόχο σας, τον αναμενόμενο ετήσιο όγκο και τυχόν περιορισμούς λιανοπωλητή ή πλατφόρμας· θα επιστρέψουμε γραπτή προσφορά, μια γραμμή κόστους δείγματος και ένα προσχέδιο UI brief εντός δύο εργάσιμων ημερών. Από τη σκοπιά της προμήθειας, τα προγράμματα του 2026 κλείνουν ήδη θέσεις Q3, και συνιστούμε να κλειδώσετε ένα παράθυρο πρωτοτύπου πριν το UI freeze του Απριλίου για να διατηρήσετε το χριστουγεννιάτικο παράθυρο λιανικής στο ημερολόγιο.

Μια πιστοποίηση μοντέλου είναι μη-διαπραγματεύσιμη για τα περισσότερα κανάλια B2B. Αποστέλλουμε με την ακόλουθη βασική γραμμή: CE-RED για την Ευρωπαϊκή Ένωση, FCC Part 15B για τη Βόρεια Αμερική, RCM για Αυστραλία και Νέα Ζηλανδία, PSE για Ιαπωνία, CCC για ηπειρωτική Κίνα και BIS για Ινδία. Η πιστοποίηση Energy Star 8.0 προσθέτει περίπου 6 έως 8 εβδομάδες στο χρονοδιάγραμμα, αλλά απαιτείται για πολλές ομοσπονδιακές και εκπαιδευτικές προκηρύξεις των ΗΠΑ. Οι αγοραστές που στοχεύουν την αγορά της ΕΕ θα πρέπει επίσης να προϋπολογίσουν δοκιμές REACH SVHC για οποιοδήποτε επώνυμο πλαστικό ή μεταλλικό φινίρισμα, τις οποίες χειρίζεται το εργαστήριό μας εσωτερικά.

Κλείσιμο Σημειώσεων

Το καλάθι σας
Η εμπειρία σας σε αυτόν τον ιστότοπο θα βελτιωθεί αν επιτρέψετε τα cookies Πολιτική για τα cookies