Diposkan Pada: Ogs 03, 2026 - 199 Tontonan
Perenggan Pengenalan
Projektor UI tersuai membantu pasukan perolehan B2B menyelesaikan masalah yang sangat khusus: menyusun output paparan dalam bilik atau kedai agar selari dengan identiti jenama yang tidak boleh menerima menu stok, kertas dinding generik, atau skrin percikan pihak ketiga. Permintaan ini kami terima setiap minggu daripada kumpulan hotel, pemuzium, rantaian runcit, dan kementerian pendidikan yang mahukan logo, palet warna, dan pintasan aplikasi mereka dibenamkan terus ke dalam pelancar — bukan ditindan oleh pemain media luaran. Panduan ini membimbing anda tentang apa yang perlu ditentukan, apa yang perlu diuji, dan apa yang perlu dibajetkan apabila anda membeli model ini pada 2026, dengan angka konkrit dari lantai kilang Shenzhen kami.
Apa yang Mendefinisikan Unit Ini dan Mengapa OEM Memproduksinya
Projektor ini ditakrifkan oleh tiga lapisan kejuruteraan yang berfungsi secara berturutan. Lapisan pertama ialah enjin optik — cip DMD, sumber cahaya fosfor laser atau lampu UHP, dan pemasangan kanta unjuran. Lapisan kedua ialah papan induk, yang menjalankan Android 11/13, distribusi Linux tersuai, atau SoC Realtek RTD289X. Lapisan ketiga, dan yang paling penting kepada pembeli berjenama, ialah antara muka pengguna: animasi but, grid pelancar, menu tetapan, tindanan pemilihan input, dan teks OSD. OEM projektor di Shenzhen menulis semula lapisan ketiga untuk memadankan fail reka bentuk yang dibekalkan pembeli, biasanya dihantar sebagai eksport Figma atau Sketch bersama pek ikon SVG.
Setiap projektor UI tersuai membantu pasukan perolehan B2B menyelesaikan masalah khusus: menyusun output paparan dalam bilik atau kedai agar selaras dengan identiti jenama yang tidak boleh menerima menu stok, kertas dinding generik, atau skrin percikan pihak ketiga. Permintaan ini kami terima setiap minggu daripada kumpulan hotel, pemuzium, rantaian runcit, dan kementerian pendidikan yang mahukan logo, palet warna, dan pintasan aplikasi mereka dibenamkan terus ke dalam pelancar — bukan ditindan oleh pemain media luaran. Panduan ini membimbing anda tentang apa yang perlu ditentukan, apa yang perlu diuji, dan apa yang perlu dibajetkan apabila anda membeli model ini pada 2026, dengan angka konkrit dari lantai kilang Shenzhen kami.
Tindanan Kejuruteraan Di Sebalik Kulit
Kejuruteraan unit ini bermula dengan semakan bingkai demi bingkai fail Figma sumber. Kebanyakan pembeli menghantar garis panduan jenama induk, tetapi hanya sedikit yang menghantar aset yang sudah dihiris siap untuk kompositor SoC. Pasukan kami di Shenzhen membina semula ikonografi dalam SVG, merasterkan skrin percikan pada 3840×2160 untuk SKU 4K dan 1920×1080 untuk baris mudah alih, dan menyimpan semua dalam partition baca sahaja supaya OTA yang gagal tidak merosakkan pelancar. Kami kemudian menjalankan build melalui senarai semak 41 poin yang merangkumi rentetan locale (kami menyokong 26 bahasa secara lalai), susun atur kanan-ke-kiri untuk bahasa Arab dan Ibrani, dan rantai fallback emoji Unicode.
Mengapa Pelancar Stok Gagal untuk Pembeli Berjenama
Setiap projektor ini ditakrifkan oleh tiga lapisan kejuruteraan yang berfungsi secara berturutan. Lapisan pertama ialah enjin optik — cip DMD, sumber cahaya fosfor laser atau lampu UHP, dan pemasangan kanta unjuran. Lapisan kedua ialah papan induk, yang menjalankan Android 11/13, distribusi Linux tersuai, atau SoC Realtek RTD289X. Lapisan ketiga, dan yang paling penting kepada pembeli berjenama, ialah antara muka pengguna: animasi but, grid pelancar, menu tetapan, tindanan pemilihan input, dan teks OSD. OEM projektor di Shenzhen menulis semula lapisan ketiga untuk memadankan fail reka bentuk yang dibekalkan pembeli, biasanya dihantar sebagai eksport Figma atau Sketch bersama pek ikon SVG.
Tindanan Perkhidmatan B2B Di Sebalik Setiap Build
Ramai pembeli SKU biasanya tergolong dalam salah satu daripada empat menegak: pelancaran bilik mesyuarat korporat (di mana mereka mahukan ikon persidangan video mereka di tengah), paparan POS atau tingkap runcit (di mana warna jenama mesti memadankan kedai), institusi pendidikan dan latihan (di mana pasukan IT daerah mengurus sehingga 1,200 endpoint dan mahukan satu menu bersepadu), dan hospitaliti (di mana setiap hartanah mungkin mahukan pelancar sedikit berbeza yang memaparkan kemudahan tempatan). Spesifikasi model termasuk masa but (kami menanda aras 7.4 saat untuk build rujukan Android 13), ruang kepala memori yang tersedia selepas kulit tersuai dimuatkan (kami menyimpan sekurang-kurangnya 800MB pada SKU RAM 2GB dan 1.6GB pada SKU RAM 4GB), dan keupayaan untuk menolak kemas kini OTA yang menggantikan UI tanpa memflash firmware.
Untuk pasukan perolehan B2B yang menimbang program SKU 2026, titik permulaan praktikal ialah prototaip UI berbayar 4 minggu, unit pengesahan kejuruteraan berbayar 6 minggu, dan hanya kemudian pengeluaran. Kuantiti pesanan minimum kami untuk pesanan pengeluaran model ialah 50 unit; untuk pembeli di bawah 50 unit, kami menawarkan reka bentuk rujukan dengan kulit "unit lite" pra-bina yang masih boleh diwarna dan dijenamakan semula di peringkat skrin utama tanpa fork firmware penuh. Model berperingkat ini mengekalkan capex boleh diramal sambil membiarkan integrator menguji pengalaman pengguna dalam bilik sebenar sebelum melakukan pelancaran 1,000 unit. Harga borong projektor ini pada tier 50 unit bermula pada $312 seunit untuk model mudah alih LED 1080p dan $1,120 seunit untuk model laser unjuran ultra-pendek 4K UHD.
Ramai kejuruteraan unit bermula dengan semakan bingkai demi bingkai fail Figma sumber. Kebanyakan pembeli menghantar garis panduan jenama induk, tetapi hanya sedikit yang menghantar aset yang sudah dihiris siap untuk kompositor SoC. Pasukan kami di Shenzhen membina semula ikonografi dalam SVG, merasterkan skrin percikan pada 3840×2160 untuk SKU 4K dan 1920×1080 untuk baris mudah alih, dan menyimpan semua dalam partition baca sahaja supaya OTA yang gagal tidak merosakkan pelancar. Kami kemudian menjalankan build melalui senarai semak 41 poin yang merangkumi rentetan locale (kami menyokong 26 bahasa secara lalai), susun atur kanan-ke-kiri untuk bahasa Arab dan Ibrani, dan rantai fallback emoji Unicode.

Pecahan Spesifikasi: Apa yang Sebenarnya Dihantar oleh Unit Sedia Pengeluaran
Spesifikasi projektor ini melangkaui kanta dan enjin cahaya. Untuk pasukan perolehan yang menulis RFP, lembaran spesifikasi harus dibahagikan kepada tiga blok: blok optik, blok elektronik, dan blok perisian. Menggabungkan blok ini adalah kesilapan paling biasa yang kami lihat dalam ringkasan B2B kali pertama, kerana ia memaksa kilang memetik perbandingan epal-ke-oren berbanding unit runcit.
Pelancar stok projektor ini gagal untuk pembeli berjenama atas tiga sebab. Pertama, ia mengiklankan vendor cip (Realtek, MediaTek, Amlogic) dan bukannya OEM projektor, yang menjadikan penggunaan penyewa tunggal terasa seperti produk pihak ketiga. Kedua, menu tetapan stok mendedahkan togol kejuruteraan — lengkung kipas, penalaan halus suhu warna, override EDID — yang tidak seharusnya dihadapi pengguna di hotel atau bilik darjah. Ketiga, skrin utama lalai mengodkan aplikasi penstriman seperti Netflix, YouTube, dan Disney+, yang mencetuskan audit perlesenan DRM di banyak rantau (perkara ini didokumentasikan dalam garis panduan Digital Living Network Alliance dan dalam terma perlesenan yang diterbitkan oleh Google untuk OEM Android TV).
Tindanan Cipset OEM untuk Projektor Ini
Pemilihan SoC SKU memacu kedua-dua kos unit dan siling ciri. Untuk pembeli B2B, kami cadankan memadankan tier cipset dengan senario penggunaan dan bukannya membeli silikon paling mahal.
| Tindanan SoC | Cip Biasa | RAM / Storan | Penggunaan Terbaik | Kos Unit MOQ Indikatif |
|---|---|---|---|---|
| Asas | Amlogic S905Y4, Realtek RTD1319 | 2 GB / 16 GB | Bilik darjah, bilik mesyuarat, runcit mudah alih | $148 – $212 |
| Pertengahan | Amlogic A311D, MediaTek MT9613 | 4 GB / 32 GB | Bilik tetamu hotel, papan tanda restoran | $289 – $412 |
| Tinggi | MediaTek Pentonic 1000, Realtek RTD2893 | 4 GB / 64 GB | Pusat arahan, pawagam rumah premium ODM | $640 – $1,120 |
Blok Pensijilan Setiap Pembeli Perlu Sahkan
Setiap perkhidmatan OEM/ODM projektor merangkumi empat hasil yang berbeza, yang kami harga secara berasingan supaya pembeli boleh berperingkat-peringkat perbelanjaan. Hasil satu ialah pecutan kejuruteraan UI/UX, dibilkan sebagai projek yuran tetap (biasanya $4,800 hingga $18,000 bergantung pada bilangan skrin dan kiraan locale). Hasil dua ialah tandatangan bootloader dan saluran OTA, bermula setiap keluaran firmware. Hasil tiga ialah laluan pensijilan kawal selia (CE-RED, FCC Part 15, RoHS 3, REACH, dan di mana diperlukan, Energy Star 8.0 untuk pasaran Amerika Utara). Hasil empat ialah penyerahan logistik, termasuk karya seni karton, laporan ujian jatuh (ISTA 3A), dan palletization untuk terma FOB Shenzhen atau DDP.

Untuk pasukan perolehan B2B yang menimbang program SKU 2026, titik permulaan praktikal ialah prototaip UI berbayar 4 minggu, unit pengesahan kejuruteraan berbayar 6 minggu, dan hanya kemudian pengeluaran. Kuantiti pesanan minimum kami untuk pesanan pengeluaran model ialah 50 unit; untuk pembeli di bawah 50 unit, kami menawarkan reka bentuk rujukan dengan kulit "unit lite" pra-bina yang masih boleh diwarna dan dijenamakan semula di peringkat skrin utama tanpa fork firmware penuh. Model berperingkat ini mengekalkan capex boleh diramal sambil membiarkan integrator menguji pengalaman pengguna dalam bilik sebenar sebelum melakukan pelancaran 1,000 unit. Harga borong projektor ini pada tier 50 unit bermula pada $312 seunit untuk model mudah alih LED 1080p dan $1,120 seunit untuk model laser unjuran ultra-pendek 4K UHD.
Cara Menilai Rakan Kongsi OEM/ODM Projektor UI Tersuai Sebelum Anda Tandatangan

[Imej: Seorang jurutera menyemak mockup pelancar projektor pada model laser 4K — skrin menunjukkan palet warna dan set ikon jenama hotel. teks alt: Pelancar SKU yang dijeniskan untuk rantaian hotel]
Audit Vendor 7-Pertanyaan
Ujilah kepatutan projektor UI tersuai bermula dengan soalan yang mendedahkan kedalaman kejuruteraan sebenar. Tanya kilang tentang perkara berikut: (1) platform SoC mana yang telah dihantar ke pengeluaran dalam 24 bulan terakhir dan dalam volum berapa; (2) sama ada mereka mengekalkan kunci tandatangan bootloader berasingan atau berkongsi merentasi pelanggan; (3) seni bina pelayan OTA (kami menggunakan cloud multi-penyewa dengan saluran setiap jenama, yang menghalang kemas kini gagal satu penyewa daripada merebak ke penyewa lain); (4) kiraan lekapan ujian untuk burn-in dan penuaan; (5) laporan ujian jatuh ISTA 3A terkini; (6) masa utama pengeluaran yang dinamakan selepas kelulusan perkakas (standard kami ialah 28 hari untuk pemasangan SKD dan 42 hari untuk pemasangan CKD penuh); (7) sama ada mereka boleh mengendalikan prototaip UI berbayar 4 minggu sebelum PO ditandatangan.
Vendor yang menjawab ketujuh-tujuh dengan dokumentasi dan bukan jaminan lisan ialah vendor yang berbalik diaudit tapak. Nota industri OEM ProjectorCentral mengukuhkan kepentingan audit kilang apabila memilih rakan kongsi firmware tersuai untuk saluran berjenama, dan panduan perolehan Consumer Technology Association menyediakan rangka kerja pelengkap untuk pemerolehan teknologi B2B.
Bendera Merah yang Kami Lihat Setiap Suku
Spesifikasi projektor ini melangkaui kanta dan enjin cahaya. Untuk pasukan perolehan yang menulis RFP, lembaran spesifikasi harus dibahagikan kepada tiga blok: blok optik, blok elektronik, dan blok perisian. Menggabungkan blok ini adalah kesilapan paling biasa yang kami lihat dalam ringkasan B2B kali pertama, kerana ia memaksa kilang memetik perbandingan epal-ke-oren berbanding unit runcit.

[Imej: Papan klip audit kilang dengan senarai semak penilaian vendor 7-soalan yang ditandakan lengkap. teks alt: Senarai semak audit vendor projektor UI tersuai yang digunakan oleh pasukan perolehan B2B]
Satu blok optik merangkumi ansi lumen, resolusi asli, nisbah unjuran, jenis sumber cahaya (LED, fosfor laser, atau laser tiga RGB), dan nisbah kontras. Tier pengeluaran tipikal 2026 dihantar pada 2500 hingga 4500 ANSI lumen dengan kanta unjuran ultra-pendek 0.21:1. Blok elektronik merangkumi system-on-chip (SoC), RAM (2 GB hingga 4 GB DDR4), storan eMMC (16 GB hingga 64 GB), modul Wi-Fi 6E atau Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, dan panel I/O (HDMI 2.1, USB-C dengan mod alt DisplayPort, RJ-45, SPDIF, audio 3.5 mm, RS-232 untuk bilik kawalan). Blok perisian merangkumi pelancar, saluran OTA, tindanan DRM (Widevine L1 untuk Netflix 4K, PlayReady, FairPlay), dan pek locale.
Langkah Seterusnya dan Cara Memperoleh Projektor UI Tersuai
Dalam siri pemerolehan ini, proses menjadi mudah apabila lembaran spesifikasi, dasar sampel, dan rancangan pensijilan dikunci. Untuk pasukan perolehan B2B yang beralih daripada penilaian ke pembelian, laluan praktikal melalui empat titik pemeriksaan: penyelesaian audit vendor, kelulusan prototaip, pengesahan MOQ, dan logistik penghantaran pandu. Pemerolehan projektor UI tersuai berfungsi paling baik sebagai aliran kerja bergerbang dan bukan satu acara PO tunggal, kerana pelancar, OTA, dan lapisan firmware masing-masing memerlukan gerbang penerimaan berasingan.
Aliran Kerja Perolehan untuk Pembeli B2B
Pesanan dalam siri pemerolehan ini biasanya mengikuti proses lima langkah di kilang kami: (1) pembekuan spesifikasi dan pelaksanaan NDA, biasanya 5 hari bekerja; (2) pecutan prototaip UI pada perkakasan rujukan, 4 minggu pada yuran tetap $1,800 yang dikreditkan terhadap PO pertama; (3) penyerahan kunci tandatangan bootloader bertukar dan peruntukan penyewa OTA, 1 minggu; (4) pandu larian 50-100 unit untuk demo peruncit dan pensijilan, 4 minggu; (5) pengeluaran besar-besaran pada MOQ yang dipersetujui. MOQ projektor UI tersuai di DataMax bermula pada 300 unit untuk pemasangan SKD dan 1,000 unit untuk pemasangan CKD penuh, dengan masa utama standard 28 hari untuk SKD dan 42 hari untuk CKD selepas kelulusan perkakas. Melihat ini secara objektif, dasar sampel di kilang kami diharga secara berasingan daripada kos yang diperuntukkan, dengan unit rujukan yang diganti semula terhadap volum PO melebihi 500 unit. Kami telah menghantar 1,420 program projektor UI tersuai dalam 2024-2025 merentasi saluran hospitaliti, pendidikan, dan runcit, dan gerbang yang sama digunakan tanpa mengira segmen.
| Tindanan SoC | Cip Biasa | RAM / Storan | Penggunaan Terbaik | Kos Unit MOQ Indikatif |
|---|---|---|---|---|
| Asas | Amlogic S905Y4, Realtek RTD1319 | 2 GB / 16 GB | Bilik darjah, bilik mesyuarat, runcit mudah alih | $148 – $212 |
| Pertengahan | Amlogic A311D, MediaTek MT9613 | 4 GB / 32 GB | Bilik tetamu hotel, papan tanda restoran | $289 – $412 |
| Tinggi | MediaTek Pentonic 1000, Realtek RTD2893 | 4 GB / 64 GB | Pusat arahan, pawagam rumah premium ODM | $640 – $1,120 |
Untuk pembeli OEM yang menilai panduan projektor UI tersuai yang kami terbitkan, langkah seterusnya ialah panggilan spesifikasi 30 minit. Bawa segmen sasaran anda, volum tahunan yang dijangka, dan sebarang kekangan peruncit atau platform; kami akan mengembalikan petikan bertulis, baris kos sampel, dan draf ringkasan UI dalam masa dua hari bekerja. Dari perspektif pemerolehan, program 2026 sudah menempah slot Q3, dan kami cadankan mengunci tetingkap prototaip sebelum pembekuan UI April untuk mengekalkan tetingkap runcut percutian dalam kalendar.
Pensijilan model tidak boleh dirunding untuk kebanyakan saluran B2B. Kami menghantar dengan garis dasar berikut: CE-RED untuk Kesatuan Eropah, FCC Part 15B untuk Amerika Utara, RCM untuk Australia dan New Zealand, PSE untuk Jepun, CCC untuk tanah besar China, dan BIS untuk India. Pensijilan Energy Star 8.0 menambah kira-kira 6 hingga 8 minggu kepada garis masa tetapi diperlukan untuk banyak tender persekutuan dan pendidikan A.S.. Pembeli yang menyasarkan pasaran EU juga harus bajet ujian REACH SVHC untuk sebarang trim plastik atau logam berjenama, yang makmal kami kendalikan dalaman.
