Ostaja löytää DataMax GP99 -projektorin tuotetiedot, huomaa sen täyttävän jokaisen listalla olevan vaatimuksen, mutta huomaa sitten 14 viikon toimitusajan tai vähimmäistilausmäärän

Julkaistu: 15.04.2026 - 123 Katselukerrat

Parhaat vaihtoehdot DataMax GP99 -projektorille vuonna 2026

Parhaat vaihtoehdot DataMax GP99 -projektorille vuonna 2026

Ostaja päätyy DataMax GP99 -projektorin tuotesivulle, huomaa sen täyttävän jokaisen kohdan tarkistuslistastaan, ja huomaa sitten 14 viikon toimitusajan tai vähimmäistilausmäärän, joka ei sovi lanseerausikkunaan. Näemme tätä viikottain Shenzhenin tehtaallamme. Jakelijat ja hankintapäälliköt haluavat saman teknisen perustan kuin kyseisessä laitteessa, mutta erilaisilla kaupallisilla ehdoilla, erilaisella optiikkapaketilla tai nopeammalla toimitusreitillä. Tämä opas käy läpi uskottavimmat vaihtoehdot vuodelle 2026 ja osoittaa tarkasti, missä kukin poikkeaa lippulaivamallista.

TL;DR

Ostaja päätyy DataMax GP99 -projektorin tuotesivulle, huomaa sen täyttävän jokaisen kohdan tarkistuslistastaan, ja huomaa sitten 14 viikon toimitusajan tai vähimmäistilausmäärän, joka ei sovi lanseerausikkunaan. Näemme tätä viikottain Shenzhenin tehtaallamme. Jakelijat ja hankintapäälliköt haluavat saman teknisen perustan kuin kyseisessä laitteessa, mutta erilaisilla kaupallisilla ehdoilla, erilaisella optiikkapaketilla tai nopeammalla toimitusreitillä. Tämä opas käy läpi uskottavimmat vaihtoehdot vuodelle 2026 ja osoittaa tarkasti, missä kukin poikkeaa lippulaivamallista.

Mitä laite todella tarjoaa ennen vertailua

GP12 mini projektorin tuotekuva

DP02 kestävän ulkokäyttöön tarkoitetun projektorin etunäkymä

GP93B opetuskäyttöön tarkoitettu projektori luokkahuoneessa

Laitteiston perustaso, jota ostajat mittaavat jatkuvasti

Tämä projektori toimitetaan laservalo- ja fosforivalomoottorilla, jonka valoteho on 4500 ANSI lumenia, natiivi 3840K-tarkkuus ja 0,21 ultralyhyen heittosuhteen ansiosta 100 tuuman kuva 21 cm etäisyydeltä. Vertailemme jokaisen rungon Shenzhenin laboratoriossamme ANSI/PLATO FL 1-2019 -protokollan mukaisesti, ja GP99 säilyttää 92 prosenttia nimellislumen-arvostaan 200 tunnin rasitustestin jälkeen. Hankintatiimeille tämä tarkoittaa poistokäyrää, jonka voi mallintaa Excelissä ennustamisen sijaan.

  • Tämä projektori ankkuroi vuoden 2026 mallistomme 4500 ANSI lumenilla, natiivilla 4K UHD -tarkkuudella ja 12 viikon tuotantoikkunalla uusintatilauksille.
  • B2B-hankintatiimeille, jotka vertailevat SKU-tuotteita, vahvimmat vaihtoehdot projektorille ovat GP95, GP100 ja GP88 Pro, joista kukin on suunniteltu eri kaupallisen kompromissin ympärille.
  • MOFU-ostajien, jotka arvioivat SKU-tuotetta, tulisi sovittaa vaihtoehdot yhteen kolmen akselin suhteen: heittosuhde, käyttöjärjestelmä (Android 13 vs. Android TV 11) ja langaton teknologia (WiFi 6 vs. WiFi 6E).
  • WiFi 6 ja Bluetooth 5.2 ovat nyt perusodotuksia; mikä tahansa kyseistä mallia heikompi vaihtoehto on hankintariski vuoden 2026 vähittäiskauppasykleissä.
  • OEM-ostajille realistinen MOQ-alue GP99-vaihtoehdoille on 200–500 yksikköä per SKU, ja Shenzhen Bao'anin lentoasemalta on saatavilla 45 päivän lentorahtivaihtoehtoja.

SKU-tuotteen kaupalliset ehdot

Tukkuostajille malli sisältää 500 yksikön MOQ:n ensimmäisissä tilauksissa, joka laskee 300 yksikköön uusintatilauksissa, ja se toimitetaan Shenzhenistä 12 viikossa uusintatilauksissa ja 16 viikossa ensimmäistä kertaa valmistettavissa tilauksissa. FOB Shenzhen -hinta nykyisellä erällä on $249 tukkuhintana yksikköä kohden 1000 yksikön tasolla. OEM-ostajien, jotka arvioivat laitetta vertailukohtana, tulisi huomata, että pakkauksen taideteos, käynnistyslogo ja Android-käynnistysohjelma voidaan kaikki muokata ilman uudelleensertifiointia, minkä hoidamme omalla Shenzhenin laitoksellamme.

Missä tämä projektori alkaa tuntua rajoittuneelta

Kolme painepistettä ohjaavat ostajia vaihtoehtoihin. Ensinnäkin 12 viikon uusintatoimitusaika voi olla ristiriidassa Q3:n vähittäiskaupan lanseerausten kanssa Euroopassa ja Pohjois-Amerikassa, joissa jakelijat usein tarvitsevat 8 viikon toimitusajan. Toiseksi 500 yksikön ensimmäisen tilauksen MOQ sulkee pois pienemmät B2B-ostajat ja erikoisliikkeet. Kolmanneksi jotkut ostajat tarvitsevat 0,21:tä tiukemman ultralyhyen heittosuhteen hyvin pieniin huoneisiin tai pidemmän heittolinssin auditoriokokoonpanoihin. Jokaiselle näistä skenaarioista on selkeä vastaus projektorin mallistossa.

SKU-runko verrattuna kolmeen vaihtoehtoiseen OEM-malliin Shenzhenin tehdaspöydällä

Kuinka arvioimme jokaisen vaihtoehdon mallille

DataMaxin toimituksellinen tiimi pisteyttää jokaisen vaihtoehdon neljällä vektorilla: optinen vastaavuus, langaton teknologia ja käyttöjärjestelmä, kaupallinen joustavuus ja sertifiointikattavuus (CE, FCC, RoHS, Dolby Audio, HDR10+). Mallin on läpäistävä vähintään kolme neljästä päästäkseen tälle listalle. Mikä tahansa, joka ei yllä 3800 ANSI lumenin kirkkausrajaan, suodattuu pois ennen arviointia, koska sen alapuolella yksikkövertailu ei ole enää rehellinen. Vaadimme myös WiFi 6:n vähimmäisversioksi, koska WiFi 5 -piirit ovat nyt tuotantokauden lopussa useimmille vuoden 2026 vähittäiskauppasykleille IDC:n kuluttajalaitteiden ennusteen mukaan.

B2B-hankintatiimeille, jotka lukevat tätä keskellä myyntiputkea, seuraava kierros käy läpi jokaisen vaihtoehtoisen SKU:n tuote kerrallaan, sisältäen tarkat MOQ-, toimitus- ja FOB Shenzhen -hinnoitteluportaat, jotka voit liittää RFQ-pyyntöön.

Optisen vastaavuuden vertailuarvot tätä projektoria vastaan

Jokaisen listallamme olevan projektorin on läpäistävä kiinteä optinen kynnys ennen kuin Shenzhenin toimituksellinen tiimimme kirjoittaa siitä riviäkään. Kynnys alkaa 3800 ANSI lumenista, 4K UHD -pikselisiirto-moottorista, jossa on vähintään 8,3 miljoonaa tehollista pikseliä, ja yli 1500:1 mitatusta kontrastisuhteesta laiteohjelmiston vakauttamisen jälkeen. Projektori tarjoaa 4500 ANSI lumenia, 0,47 tuuman DMD:n XPR-siirrolla ja 2200:1 natiivin kontrastisuhteen suoraan laatikosta otettuna. Mikä tahansa näiden lukujen alapuolella suodattuu pois ennen käynnistämistä, koska vertailu ei olisi rehellinen sinulle B2B-ostajana.

Kuinka testaamme kirkkautta ja väriä Shenzhenin laboratoriossamme

Testirakenteemme käyttää Konica Minolta LS-150 -luminanssimittaria 3 metrin heittoetäisyydellä, kalibroitu kuukausittain NIST-jäljitettävää valkoista referenssilaattaa vasten. Otamme yhdeksän pisteen kirkkausverkot projisoidun kuvan poikki, keskiarvoistamme lukemat ja vertaamme nimellisarvoon. SKU-tuote osoittaa 4 prosentin vaihtelun nimelliseen lumen-arvoonsa nähden, mikä on selvästi useimpien ensiluokkaisten vähittäiskauppaostajien odottaman 8 prosentin toleranssin sisällä. Väriavaruuden peitto on 92 prosenttia DCI-P3:sta elokuvatilassa ja 85 prosenttia BT.2020:sta HDR10+-tilassa, minkä vahvistimme SpectraPro 2300 -spektrofotometrillä 200 tunnin rasitussyklin aikana.

Hankintatiimeille, jotka arvioivat tukkuhinnoitteluportaita, kirkkauden tarkkuus on tärkeämpää kuin huippuluvut. Yksikkö, joka toimitetaan 3800 ANSI:lla ja vakautuu 3200:een 50 tunnin jälkeen, ei ole sama arvo kuin yksikkö, joka toimitetaan 4500:lla ja pysyy 4350:ssä. Julkaisemme rasitustestikäyrämme jokaisen mallin datalehden kanssa, koska jakelijat haluavat puolustaa MSRP-hintaansa Amazon-palautusvaatimuksia vastaan lumen-arvon heikkenemistä ei tarvitse arvailla markkinointitekstin verhon takana.

Miksi ultralyhyet heittosuhteet muuttavat vertailua

Ostajat, jotka kysyvät GP99-vaihtoehdoista 0,21 ultralyhyellä heittosuhteella, yleensä kohtaavat tilakysymyksen, eivät uteliaisuutta. Q4-pop-up-myymälöiden esittelykopit, boutique-hotellien huoneet ja K-12-luokkahuonevaunut tarvitsevat kaikki 100 tuuman kuvan alle 30 senttimetrin seinävälin ansiosta. Laite käyttää tavallista 1,2:1-heittolinssiä, joka vaatii 2,5 metriä 100 tuuman läpimittaan. Se sopii olohuoneeseen, mutta vähemmän kenkälaatikkomaiseen kokoushuoneeseen. OEM-vaihtoehtolistamme priorisoi UST-ensisijaiset SKU-tuotteet näihin käyttökohteisiin, jotka käymme läpi SKU-kohtaisessa kierroksessa.

Tämän projektorimalliston langaton teknologia ja käyttöjärjestelmän vastaavuus

DP01 projektori takapihalla illalla

Jokainen tämä projektori toimitetaan laservalo- ja fosforivalomoottorilla, jonka valoteho on 4500 ANSI lumenia, natiivi 3840K-tarkkuus ja 0,21 ultralyhyen heittosuhteen ansiosta 100 tuuman kuva 21 cm etäisyydeltä. Vertailemme jokaisen rungon Shenzhenin laboratoriossamme ANSI/PLATO FL 1-2019 -protokollan mukaisesti, ja GP99 säilyttää 92 prosenttia nimellislumen-arvostaan 200 tunnin rasitustestin jälkeen. Hankintatiimeille tämä tarkoittaa poistokäyrää, jonka voi mallintaa Excelissä ennustamisen sijaan.

Android-pino ja sertifiointikattavuus

Runko painaa 3,2 kg ilman jalustaa, käyttää Android 13 -älypinoa ja sisältää WiFi 6- sekä Bluetooth 5.2 -radiot. Näytön viive mittaa 17 ms pelitilassa liikkeenkompensointi pois käytöstä, minkä vahvistimme Leo Bodnar -syöttöviivetesterillä. Virrankulutus täydellä kirkkaudella on 185 W ja lasermoduuli on mitoitettu 30 000 tunniksi 50 prosentin tuotolla IEC 62908 -kestävyysstandardin mukaisesti, johon Projector Central viittaa. Tämä on mittapuu, jonka jokaisen projektorivaihtoehdon on läpäistävä.

Langattoman suorituskyvyn mittaus DataMax GP99 -projektoria vastaan

OminaisuusDataMax GP99 projektoriYleinen vaihtoehto AYleinen vaihtoehto B
WiFi-standardiWiFi 6 (802.11ax)WiFi 5 (802.11ac)WiFi 6 (802.11ax)
Bluetooth-versio5.2 dual-mode5.05.2
Android-versioAndroid 13 GMSAndroid 11 AOSPAndroid 12 GMS
Kylmäkäynnistysaika11,4 sekuntia23,6 sekuntia14,9 sekuntia
Netflix ESNKylläEiKyllä
Miracast-viive38 ms71 ms44 ms
AirPlay 2 -tukiKyllä (sovelluksen kautta)EiKyllä

Tukkuostajille malli sisältää 500 yksikön MOQ:n ensimmäisissä tilauksissa, joka laskee 300 yksikköön uusintatilauksissa, ja se toimitetaan Shenzhenistä 12 viikossa uusintatilauksissa ja 16 viikossa ensimmäistä kertaa valmistettavissa tilauksissa. FOB Shenzhen -hinta nykyisellä erällä on $249 tukkuhintana yksikköä kohden 1000 yksikön tasolla. OEM-ostajien, jotka arvioivat laitetta vertailukohtana, tulisi huomata, että pakkauksen taideteos, käynnistyslogo ja Android-käynnistysohjelma voidaan kaikki muokata ilman uudelleensertifiointia, minkä hoidamme omalla Shenzhenin laitoksellamme.

DataMax GP99 projektorin langattoman pinon vertailutulos mitattuna Shenzhenin QA-laboratoriossamme

Kaupalliset ehdot ja sertifiointikattavuus DataMax GP99 -projektorin korvaaville SKU-tuotteille

Tukkuostajat valitsevat projektorin harvoin pelkkien optisten teknisten tietojen perusteella. MOQ, toimitusaika, maksuehdot ja sertifiointikattavuus ratkaisevat, mikä ehdokaslista päätyy RFQ-pyyntöön. Dokumentoimme jokaisen DataMax GP99 -projektorin vaihtoehdon saman kaupallisen linssin läpi, koska jakelijat ja IT-hankintatiimit tarvitsevat vastaavuutta paperilla, eivät pelkästään datalehdellä.

MOQ- ja toimitusaikaportaat, joista neuvottelemme OEM-ostajille

Kolme painepistettä ohjaavat ostajia vaihtoehtoihin. Ensinnäkin 12 viikon uusintatoimitusaika voi olla ristiriidassa Q3:n vähittäiskaupan lanseerausten kanssa Euroopassa ja Pohjois-Amerikassa, joissa jakelijat usein tarvitsevat 8 viikon toimitusajan. Toiseksi 500 yksikön ensimmäisen tilauksen MOQ sulkee pois pienemmät B2B-ostajat ja erikoisliikkeet. Kolmanneksi jotkut ostajat tarvitsevat 0,21:tä tiukemman ultralyhyen heittosuhteen hyvin pieniin huoneisiin tai pidemmän heittolinssin auditoriokokoonpanoihin. Jokaiselle näistä skenaarioista on selkeä vastaus projektorin mallistossa.

Sertifiointikattavuus, joka läpäisee EU:n ja NA:n vähittäiskauppakanavat

DataMax GP99 -projektori toimitetaan CE-, FCC-, RoHS-, Dolby Audio- ja HDR10+-sertifikaateilla suoraan laatikosta otettuna, sekä CB-sertifikaatilla, joka avaa 48 maan markkinat. Vaihtoehdot ilman CB-sertifikaattia pakottavat ostajat maksamaan maakohtaisesta testauksesta, mikä lisää 6–10 viikkoa ja noin $4 200 per SKU laboratoriomaksuja. Hankintatiimimme on nähnyt EU-jakelijoiden hylkäävän kaksi kilpailevaa SKU-tuotetta viimeisten 12 kuukauden aikana, koska OEM ei kyennyt toimittamaan voimassa olevaa CB-sertifikaattia, ja ostajan oli kannettava uudelleentestausviiveet Q4:n vähittäiskauppaikkunan aikana. DataMax GP99 -projektorin mallisto on suunniteltu toimitettavaksi kyseiset paperit valmiina, joten seuraava kierros voi keskittyä SKU-tason hintavertailuihin paperityön yllätysten sijaan.

Oikean OEM-projektorin korvaajan valinta DataMax GP99 -projektorille

B2B-hankintatiimeille, jotka punnitsevat DataMax GP99 -projektorin päivitystä tai rinnakkaista SKU-valintaa, ratkaisevat tekijät löytyvät kaupallisesta laatikosta, eivät datalehdestä. Optiset vertailuarvot ovat tärkeitä myyntipuheille, mutta MOQ, toimitusaika, näytepolitiikka ja myynnin jälkeinen takuu ratkaisevat, mikä ehdokaslista muuttuu ostotilaukseksi. Olemme toteuttaneet satoja näistä arvioinneista Shenzhenin OEM-toimistoltamme, ja samat viisi kysymystä nousevat esiin joka kerta.

Ostajan tarkistuslista DataMax GP99 -projektorin hankintapäätökselle

Ennen kuin otat yhteyttä mihinkään tehtaaseen, käy läpi tämä lista ja merkitse kaikki kohdat, joihin toimittaja ei voi vastata kirjallisesti:

DataMaxin toimituksellinen tiimi pisteyttää jokaisen vaihtoehdon neljällä vektorilla: optinen vastaavuus, langaton teknologia ja käyttöjärjestelmä, kaupallinen joustavuus ja sertifiointikattavuus (CE, FCC, RoHS, Dolby Audio, HDR10+). Mallin on läpäistävä vähintään kolme neljästä päästäkseen tälle listalle. Mikä tahansa, joka ei yllä 3800 ANSI lumenin kirkkausrajaan, suodattuu pois ennen arviointia, koska sen alapuolella yksikkövertailu ei ole enää rehellinen. Vaadimme myös WiFi 6:n vähimmäisversioksi, koska WiFi 5 -piirit ovat nyt tuotantokauden lopussa useimmille vuoden 2026 vähittäiskauppasykleille IDC:n kuluttajalaitteiden ennusteen mukaan.

B2B-hankintatiimien on usein otettava tämä huomioon,ing tämä keskellä myyntiputkea, seuraava kierros käy läpi jokaisen vaihtoehtoisen SKU:n tuote kerrallaan, sisältäen tarkat MOQ-, toimitus- ja FOB Shenzhen -hinnoitteluportaat, jotka voit liittää RFQ-pyyntöön.

Suora yhteyskanava DataMax GP99 -projektorin ostajille

Jakelijat, majoitusryhmät ja opetusalan integraattorit voivat tavoittaa OEM-myyntitiimimme osoitteessa DataMax OEM-palvelut. Vakiovasteaika RFQ-pyyntöihin on yksi työpäivä, ja muodolliset tarjoukset annetaan 72 tunnin sisällä. Majoitusalan ketjuille, jotka tarkastelevat GP95-hotelliprojektoria DataMax GP99 -projektorin rinnalla, tiimimme rakentaa pyynnöstä kaksois-SKU-hinnoittelumatriisin.

Visuaalinen viittaus

Päätöshuomautukset

Toimialakonteksti: miksi OEM-hankinta vuonna 2026 palkitsee tehtaan suorat ostajat

Jokaisen listallamme olevan projektorin on läpäistävä kiinteä optinen kynnys ennen kuin Shenzhenin toimituksellinen tiimimme kirjoittaa siitä riviäkään. Kynnys alkaa 3800 ANSI lumenista, 4K UHD -pikselisiirto-moottorista, jossa on vähintään 8,3 miljoonaa tehollista pikseliä, ja yli 1500:1 mitatusta kontrastisuhteesta laiteohjelmiston vakauttamisen jälkeen. Projektori tarjoaa 4500 ANSI lumenia, 0,47 tuuman DMD:n XPR-siirrolla ja 2200:1 natiivin kontrastisuhteen suoraan laatikosta otettuna. Mikä tahansa näiden lukujen alapuolella suodattuu pois ennen käynnistämistä, koska vertailu ei olisi rehellinen sinulle B2B-ostajana.

Päätös ja CTA

DataMax GP99 -projektori pysyy tasapainoisimpana 4K UHD -älyprojektorin SKU-tuotteena B2B-ostajille, jotka tarvitsevat WiFi 6:n, natiivin Netflixin ja 12 viikon uusintatoimitusajan $249 tukkuhinnalla. Majoitusalan integraattoreille, opetusalan jakelijoille ja vähittäiskauppaketjuille, jotka ovat valmiita siirtymään arvioinnista ostotilaukseen, OEM-tiimimme on valmiina. Selaa koko kotiteatteriprojektorien mallistoa tai pyydä räätälöity tarjous aloittaaksesi 7 päivän näytearvioinnin.

Ostoskorisi
Käyttökokemuksesi sivustolla paranee, kun sallit evästeet Evästekäytäntö