Közzététel ideje: aug. 25, 2025 - 83 Megtekintések
DataMax DP01 hordozható projektor: könnyű útitárs
A DataMax DP01 hordozható projektor egy gyakori beszerzési fejfájásra kínál megoldást: az alulteljesítő, fogyasztói kategóriás utazó projektor és a konferenciatermi telepítésre szánt, de kézipoggyászba be nem férő egység közötti szakadékra. A B2B beszerzési csapatok havonta keresik meg sencuni értékesítési irodánkat azzal a kérdéssel, hogy tudunk-e olyan egyetlen cikkszámú (SKU) terméket szállítani, amely kiegészítők egész flottája nélkül alkalmas hotelfullben tartott ügyfél-bemutatókra, helyszíni képzésekre és hétköznapi házimozizásra. Ez a kérdés határozza meg az SKU specifikációs lapját, és a válasz egy 1,2 kilogrammos ház, benne egy 30 000 órás élettartamú lézer-foszfor fényforrással, natív 1080P képmegjelenítéssel és egy beépített akkumulátorral, amely 2,5 órányi vezeték nélküli lejátszást biztosít. A következő három szakaszban áttekintjük az optikai egységet, az OEM/ODM vevők beszerzési és tanúsítási helyzetét, valamint azt, hogy a modell hogyan illeszkedik a DataMax disztribútorok számára elérhető teljes termékpalettájába.
TL;DR
A DataMax DP01 hordozható projektor egy gyakori beszerzési fejfájásra kínál megoldást: az alulteljesítő, fogyasztói kategóriás utazó projektor és a konferenciatermi telepítésre szánt, de kézipoggyászba be nem férő egység közötti szakadékra. A B2B beszerzési csapatok havonta keresik meg sencuni értékesítési irodánkat azzal a kérdéssel, hogy tudunk-e olyan egyetlen cikkszámú (SKU) terméket szállítani, amely kiegészítők egész flottája nélkül alkalmas hotelfullben tartott ügyfél-bemutatókra, helyszíni képzésekre és hétköznapi házimozizásra. Ez a kérdés határozza meg az SKU specifikációs lapját, és a válasz egy 1,2 kilogrammos ház, benne egy 30 000 órás élettartamú lézer-foszfor fényforrással, natív 1080P képmegjelenítéssel és egy beépített akkumulátorral, amely 2,5 órányi vezeték nélküli lejátszást biztosít. A következő három szakaszban áttekintjük az optikai egységet, az OEM/ODM vevők beszerzési és tanúsítási helyzetét, valamint azt, hogy a modell hogyan illeszkedik a DataMax disztribútorok számára elérhető teljes termékpalettájába.
a projektor: optikai egység és képfeldolgozó folyamat


Az SKU műszaki specifikációi a vetítőegységgel kezdődnek. Az optikai blokk egy Texas Instruments 0,47 inch DMD chipet párosít egy RGB lézer-foszfor fényforrással, amely az ANSI IT7.228-1997 lumen mérési szabvány szerint mérve 800 ANSI lumen fényáramot produkál. A fényerőértékeket a marketinganyagokban könnyű felfújni, ezért mi az ANSI mérési eredményt tesszük közzé a csúcsértékű "LED lumens" adat helyett. A natív 1920×1080 pixeltömb miatt egy ilyen kis méretű terméknél nincs szükség pixeleltolásos 4K-ra, a teljes HD felbontás pedig alacsonyabb akkumulátorfogyasztást biztosít, mint egy valódi 4K képfeldolgozó blokk.
- Az egység natív 1080P felbontást és 800 ANSI lumenes fényáramot nyújt egy 1,2 kilogrammos házból, hibrid üzleti és utazási felhasználási célokat célozva.
- A lézer-foszfor fényforrás élettartama 30 000 óra, ami alacsonyan tartja a teljes tulajdonlási költséget a bérflották és a hároméves hardverfrissítési ciklust alkalmazó vállalati vevők számára.
- Az OEM/ODM partnereket kereső vevők 500 egységes minimális rendelési mennyiséggel (MOQ) rendelhetik meg ezt a projektort, 12 hetes gyártási átfutással, és a CE, FCC, valamint RoHS dokumentáció a szállítmánnyal együtt jár.
- A beépített Android 13, az USB-C Power Delivery bemenet és a 2,5 órás belső akkumulátor lehetővé teszi az úton lévő kollégák számára, hogy egy teljes ügyfél-bemutatót levezényeljenek adapterek, hálózati tápegységek vagy külön streaming stick nélkül.
- Az automatikus fókusz és az automatikus trapézkorrekció egy 1,2:1 vetítési aránnyal párosul, ami azt jelenti, hogy egy 100 inch átlójú kép a legtöbb hotelszoba falán elfér körülbelül 2,4 méteres ülési távolságnál.
a modell: kivitel, csatlakozók és beépített tápegység
Az egység súlya 1,2 kilogramm, méretei 198×138×56 milliméter, így becsúszik egy laptop hátizsák rekeszébe anélkül, hogy a vevőnek a töltő és a készülék között kellene választania. A burkolat magnézium-alumínium ötvözet héj, amelyet belső QA ciklusunk során 0,7 méteres keményfa padlón történő ejtéssel teszteltünk, a lencsevédő pedig csúszó, nem pedig zsanéros kialakítású, így nem pattan le a poggyászon belül.
A csatlakozópanel tartalmaz egy HDMI 2.1 bemenetet, egy USB-C bemenetet, amely 65 watt Power Delivery-t fogad bármely szabványos laptop-töltőről, egy teljes méretű USB-A 3.0 portot a médialejátszáshoz, valamint egy 3,5 milliméteres analóg audiokimenetet az ARC-val nem rendelkező hotel TV-k számára. A vezeték nélküli lefedettséget a Wi-Fi 6 és a Bluetooth 5.2 biztosítja, amely támogatja az AirPlay, Miracast és Chromecast tükrözést laptopról, táblagépről vagy telefonról anélkül, hogy harmadik féltől származó alkalmazást kellene telepíteni.
Ez a projektor egy 15 wattos, beszédérthetőségre hangolt sztereó hangszórópárt is integrál, ami azért fontos, mert a mennyezetre szerelt hotel TV-k gyakran némítják a külső forrásból érkező hangot a beállításaikban. A belső akkumulátor egy 74 wattórás lítium csomag, amely 2,5 órányi teljes fényerejű lejátszásra, Eco üzemmódban pedig akár 4 órára elegendő.
a projektor: intelligens funkciók és szoftvercsomag
Az SKU Android 13 rendszert futtat, egy egyedi DataMax felület alatt, alapértelmezetten kilenc csempe ikonnal. A Netflix, a YouTube és a Disney Plus HD streaming tanúsítvánnyal rendelkezik az adott tartalomtulajdonosoktól, a felület pedig a Google Play Protect bekapcsolásával érkezik. A B2C vevők számára a streaming útvonal teljesen önálló, míg a B2B vevők számára a felület OEM/ODM szolgáltatásunkon keresztül átbrandelhető vagy kiosk üzemmódú profillal zárolható.
Az automatikus fókusz egy time-of-flight érzékelőn fut, amely kevesebb mint egy másodperc alatt állítja be a fókuszt, az automatikus trapézkorrekció pedig plusz-mínusz 40 fokos függőleges dőlésszöget kezel manuális beavatkozás nélkül. Az 1,2:1 vetítési arány körülbelül 2,4 méter távolságból vetít 100 inch átlójú képet, ami egy átlagos hotelszoba vagy egy kis konferencia-munkamegbeszélés ülési távolsága. Azon B2B beszerzési csapatok számára, amelyek a modellt a fix telepítésű megoldásokkal vetik össze, ez a vetítési arány azt jelenti, hogy nincs szükség fali konzolra, kábelezésre vagy helyszíni AV szakemberre.
az egység vs. gyakori utazó projektor alternatívák
Az SKU műszaki specifikációi a vetítőegységgel kezdődnek. Az optikai blokk egy Texas Instruments 0,47 inch DMD chipet párosít egy RGB lézer-foszfor fényforrással, amely az ANSI IT7.228-1997 lumen mérési szabvány szerint mérve 800 ANSI lumen fényáramot produkál. A fényerőértékeket a marketinganyagokban könnyű felfújni, ezért mi az ANSI mérési eredményt tesszük közzé a csúcsértékű "LED lumens" adat helyett. A natív 1920×1080 pixeltömb miatt egy ilyen kis méretű terméknél nincs szükség pixeleltolásos 4K-ra, a teljes HD felbontás pedig alacsonyabb akkumulátorfogyasztást biztosít, mint egy valódi 4K képfeldolgozó blokk.
A színvisszaadás a BT.709 színtér 110 százalékán áll, amely a legtöbb észak-amerikai és európai streaming katalógus referenciaszíntere. A natív kontrasztarány 2 500:1, a dinamikus kontraszt algoritmusok pedig a sötét jelenetek lejátszásakor 10 000:1 effektív arányra tolják azt. Egy olyan utazó projektor esetében, amely gyakran részleges környezeti megvilágítás mellett működik hotelszobákban, a kontraszt alsó határa fontosabb, mint a dinamikus plafonérték, ezért tartjuk a natív 2 500:1 értéket konzervatívan.
Összehasonlító táblázat: a modell vs. kategóriás benchmarkok
Az alábbi táblázat az egységet két gyakran hivatkozott versenytárshoz pozicionálja. Az árak az 500 egységes konténerrakományra szóló nagykereskedelmi árszinteket tükrözik a B2B vevők számára, nem a kiskereskedelmi ajánlott fogyasztói árat.
| Specifikáció | ez a projektor | Általános 1080P utazó egység A | Általános LED mini kocka B |
|---|---|---|---|
| Natív felbontás | 1920 x 1080 | 1920 x 1080 | 1280 x 720 |
| Névleges fényerő | 450 ANSI lumen (IT-273) | 380 ANSI lumen (gyártói) | 250 ANSI lumen (gyártói) |
| Kontraszt (natív) | 2 500:1 | 1 800:1 | 1 200:1 |
| Akkumulátor kapacitás | 74 Wh | 50 Wh | 36 Wh |
| Teljes fényerejű üzemidő | 2,5 óra | 1,7 óra | 1,2 óra |
| Vetítési arány | 1,2:1 | 1,5:1 | 1,6:1 |
| Tömeg | 1,2 kg | 1,5 kg | 0,9 kg |
| USB-C PD bemenet | 65 W | 45 W | nem támogatott |
| OEM/ODM felület újrabőrözés | Igen, 14 napos SLA | Nem | Nem |
| MOQ (B2B) | 200 egység | 1 000 egység | 1 000 egység |
| Tanúsítványok | FCC, CE, RoHS, EnergyStar Ready | FCC, CE | csak CE |
az SKU: ahol a valós utazási helyzetekben nyer
Egy egység súlya 1,2 kilogramm, méretei 198×138×56 milliméter, így becsúszik egy laptop hátizsák rekeszébe anélkül, hogy a vevőnek a töltő és a készülék között kellene választania. A burkolat magnézium-alumínium ötvözet héj, amelyet belső QA ciklusunk során 0,7 méteres keményfa padlón történő ejtéssel teszteltünk, a lencsevédő pedig csúszó, nem pedig zsanéros kialakítású, így nem pattan le a poggyászon belül.
Minden csatlakozópanel tartalmaz egy HDMI 2.1 bemenetet, egy USB-C bemenetet, amely 65 watt Power Delivery-t fogad bármely szabványos laptop-töltőről, egy teljes méretű USB-A 3.0 portot a médialejátszáshoz, valamint egy 3,5 milliméteres analóg audiokimenetet az ARC-val nem rendelkező hotel TV-k számára. A vezeték nélküli lefedettséget a Wi-Fi 6 és a Bluetooth 5.2 biztosítja, amely támogatja az AirPlay, Miracast és Chromecast tükrözést laptopról, táblagépről vagy telefonról anélkül, hogy harmadik féltől származó alkalmazást kellene telepíteni.
az SKU: B2B beszerzési részletek
Ez a projektor egy 15 wattos, beszédérthetőségre hangolt sztereó hangszórópárt is integrál, ami azért fontos, mert a mennyezetre szerelt hotel TV-k gyakran némítják a külső forrásból érkező hangot a beállításaikban. A belső akkumulátor egy 74 wattórás lítium csomag, amely 2,5 órányi teljes fényerejű lejátszásra, Eco üzemmódban pedig akár 4 órára elegendő.
az egység: árszintek és tanúsítási támogatás
Ez a projektor nagykereskedelmi árazása három volumensáv köré épül, amelyeket negyedéves OEM árlistánkban közlünk. A 200 és 499 egység közötti rendelések 249 USD/egység FOB Sencun áron érkeznek, az 500 és 1 999 egység közötti rendelések 219 USD/egységre csökkennek, a 2 000 vagy annál több egységből álló rendelések pedig 192 USD/egység áron zárulnak, 30 százalékos előleggel és a fennmaradó összeggel a rakománylevél másolatával szemben. A visszatérő vevők fizetési feltételei a harmadik szállítmány után 30 százalékos előleg és 70 százalék B/L ellenében fizetendő egyenleg feltételeire bővíthetők, a nyilvántartott kereskedelmi referenciák függvényében.
Minden SKU Android 13 rendszert futtat, egy egyedi DataMax felület alatt, alapértelmezetten kilenc csempe ikonnal. A Netflix, a YouTube és a Disney Plus HD streaming tanúsítvánnyal rendelkezik az adott tartalomtulajdonosoktól, a felület pedig a Google Play Protect bekapcsolásával érkezik. A B2C vevők számára a streaming útvonal teljesen önálló, míg a B2B vevők számára a felület OEM/ODM szolgáltatásunkon keresztül átbrandelhető vagy kiosk üzemmódú profillal zárolható.
Az automatikus fókusz egy time-of-flight érzékelőn fut, amely kevesebb mint egy másodperc alatt állítja be a fókuszt, az automatikus trapézkorrekció pedig plusz-mínusz 40 fokos függőleges dőlésszöget kezel manuális beavatkozás nélkül. Az 1,2:1 vetítési arány körülbelül 2,4 méter távolságból vetít 100 inch átlójú képet, ami egy átlagos hotelszoba vagy egy kis konferencia-munkamegbeszélés ülési távolsága. Azon B2B beszerzési csapatok számára, amelyek a modellt a fix telepítésű megoldásokkal vetik össze, ez a vetítési arány azt jelenti, hogy nincs szükség fali konzolra, kábelezésre vagy helyszíni AV szakemberre.
Hogyan értékeljék a B2B vevők a DataMax DP01 hordozható projektort a beszerzési megrendelés leadása előtt
A következő beszerzési megrendelést író beszerzési csapatok számára a DataMax DP01 hordozható projektor értékelésének egy négylépéses minőségellenőrzési folyamaton kell átesnie, amelyet minden minta esetében belsőleg futtatunk, mielőtt az elhagyja a sencuni gyártósort. Először is, ellenőrizze az ANSI lumen fényáramot egy független lux mérővel 1 méteres vetítési távolság mellett, mert a gyári névleges értékek a hordozható szegmensben akár 25 százalékkal is eltérhetnek. Másodszor, erősítse meg az akkumulátor ciklusszámát egy teljes kisütési teszt után, mert ha a cellák az első 90 napon belül 85 százalék alá esnek, az a beszállítói szintű akkumulátor-ellátási problémára utal. Harmadszor, ellenőrizze a Wi-Fi modul firmware aláírását a kartononként megküldött közzétett jegyzékkel szemben, hogy a vevő vámügynöke igazolhassa a célország rádióberendezésekre vonatkozó szabályainak való megfelelést. Negyedszer, futtasson 48 órás folyamatos bekapcsolt állapotú beégetési tesztet a korai panelhibák kiszűrésére, mielőtt a szállítmány konszolidálásra kerül.
DataMax DP01 hordozható projektor: MOQ, mintapolitika és kapcsolattartási csatorna
Azon beszerzési csapatok számára, amelyek ezt a projektort a szélesebb utazó projektor kategóriával vetik össze, az összehasonlítás négy működési tengely mentén dől el: az optikai fényerőszint, a portok sűrűsége, az akkumulátor-üzemidő és az OEM/ODM rugalmasság. A legtöbb 400 USD alatti, fogyasztói összehasonlító oldalakon megjelenő utazó modell képalkotó motorját egy kis tajvani és kínai OEM-készletből szerzik be, és elsősorban a burkolat színében és a csomagolt alkalmazásokban differenciálódnak. Ez a projektor azokon a felsőbb változókon differenciálódik, amelyeket a B2B vevők ténylegesen tárgyalnak, beleértve a panel binninget, az akkumulátorcella-beszállítót és a firmware aláíró kulcsokat.
Az SKU-t az első szerszámozási revízió óta 2023-ban három tanúsítási cikluson keresztül szállítottuk, és a leggyakoribb árajánlatkérés (RFQ) ugyanarra a három kérdésre tér vissza: mi a valódi ANSI lumen érték, a felület újrabőríthető-e, és mi a 90 napos meghibásodási arány. A fényerő-besorolást 450 ANSI lumen értéken tartjuk, az IT-273 szabvány szerint mérve, teljes felület-újrabőrözést kínálunk 14 napos mérnöki átfutással 500 egység feletti rendelések esetén, és a 90 napos DOA arányunk 0,6 százalék a mai napig kiszállított 12 000 egységre vetítve.
Vizuális referencia
Gyakran Ismételt Kérdések
Mi a DataMax DP01 hordozható projektor natív felbontása, és fogad-e 4K bemenetet?
A DataMax DP01 hordozható projektor natív 1920 × 1080 pixeles panellel érkezik, amely HDMI 2.0 portján keresztül akár 4K UHD jelet is fogad 30 Hz-en, a jelet a panel pixelrácsához igazítva. A HDR10-ben kódolt forrástartalom tónusleképezéssel kerül a panel normál dinamikatartományához, ami megőrzi a csúcsfény-részleteket olyan streaming platformokon, mint a Netflix és a YouTube, az árnyékértékek összenyomása nélkül.
Milyen hangos a DataMax DP01 hordozható projektor ventilátora normál beltéri használat mellett?
A DataMax DP01 specifikációs áttekintésében a projektor ventilátor-egysége 32 dB zajszinttel rendelkezik 1 méteres távolságban normál lejátszási módban, és 26 dB-re csökken Eco módban, saját anechoikus kamrás méréseink alapján, összhangban a Projector Central zaj-összehasonlító adatbázisában közölt 25-35 dB sávval. Egy hotelszoba vagy egy kis konferencia-munkamegbeszélés esetében a ventilátor zajszintje a tipikus HVAC környezeti hang alatt marad.
A DataMax DP01 hordozható projektor külső streaming stick nélkül futtatja-e az Android TV alkalmazásokat?
| Specifikáció | ez a projektor | Általános 1080P utazó egység A | Általános LED mini kocka B | |
|---|---|---|---|---|
| Natív felbontás | 1920 x 1080 | 1920 x 1080 | 1280 x 720 | |
| Névleges fényerő | 450 ANSI lumen (IT-273) | 380 ANSI lumen (gyártói) | 250 ANSI lumen (gyártói) | |
| Kontraszt (natív) | 2 500:1 | 1 800:1 | 1 200:1 | |
| Akkumulátor kapacitás | 74 Wh | 50 Wh | 36 Wh | |
| Teljes fényerejű üzemidő | 2,5 óra | 1,7 óra | 1,2 óra | |
| Vetítési arány | 1,2:1 | 1,5:1 | 1,6:1 | |
| Tömeg | 1,2 kg | 1,5 kg | 0,9 kg | |
| USB-C PD bemenet | 65 W | 45 W | nem támogatott | |
| OEM/ODM felület újrabőrözés | Igen, 14 napos SLA | Nem | Nem | |
| MOQ (B2B) | 200 egység | 1 000 egység | 1 000 egység | |
| Tanúsítványok | FCC, CE, RoHS, EnergyStar Ready | FCC, CE | csak CE |
Mi a jótállási idő, amelyet a DataMax az OEM disztribútoroknak biztosít a DP01 hordozható projektorhoz?
A DataMax DP01 asztali projektort telepítő integrátorok számára a készülék 12 hónapos korlátozott jótállással érkezik a panelre, az alaplapra és az akkumulátorcella, valamint 24 hónapos jótállással az optikai egységre, mindezt a gyárból történő kiszállítás dátumától számítva. A disztribútori igényeket sencuni, rotterdami és long beach-i regionális RMA partnereinken keresztül kezeljük, és a jelenlegi átlagos igény-elbírálási ciklus mindhárom központban 11 munkanap.
A DataMax DP01 hordozható projektor alapértelmezetten támogatja az automatikus trapézkorrekciót és az akadályelkerülést?
Amikor az irodai telepítés a felhasználási eset, a DataMax DP01 asztali projektor egy 6 tengelyes giroszkóppal és egy time-of-flight érzékelővel rendelkezik, amelyek plusz-mínusz 40 fokos dőlésszög-tartományon belüli automatikus függőleges trapézkorrekciót hajtanak végre, valamint a távirányítón keresztül manuális vízszintes trapézkorrekciót biztosítanak. Az akadályelkerülés a DataMax Remote kísérőalkalmazáson keresztül engedélyezett, amely az előre néző CMOS szenzort használja a fali szerelvények jelölésére és a kép átméretezésére a legközelebbi tiszta téglalapra.
Iparági kontextus a hordozható vetítéshez 2026-ban
Minden modell a QC laborunkban leggyakrabban tesztelt három utazási helyzet köré van tervezve: hotelszobai streaming, konferencia-munkamegbeszélések és kültéri hátsó udvari vetítés. A hotelszobai streaming esetében az 1,2:1 vetítési arány azt jelenti, hogy az egység 100 inch átlójú képet tud vetíteni egy 3 méteres szoba szemközti faláról, ami elkerüli a szélesebb vetítési arányú egységek által az éjjeliszekrényre helyezéskor elszenvedett trapézkorrekciós büntetést. A konferencia-munkamegbeszélések számára előnyös az USB-C 65 wattos Power Delivery, mivel az előadó ugyanarról a töltőről működtetheti ezt a projektort, mint amelyik a MacBook Air-t tölti, anélkül, hogy második tápegységet kellene cipelnie.
Záró bekezdés és CTA
A kültéri hátsó udvari vetítés a legnehezebb eset bármely utazó projektor számára, és a projektor két hardveres kompromisszum révén kezeli ezt. Először is, a 450 ANSI lumen értéket a Nemzetközi Távközlési Unió által karbantartott IT-273 szabvány szerint mérik, nem a fogyasztói listákban gyakran használt felfújt gyártói lumenértékkel. Másodszor, a 74 wattórás akkumulátor úgy van méretezve, hogy 2,5 órányi teljes fényerejű lejátszást biztosítson, ami egy átlagos hosszúságú filmet fed le, nem pedig a kisebb cellák által nyújtott 1,2–1,7 órát. Azon B2C vevők számára, akik alkalmanként kempingezni viszik az egységet, az Eco üzemmód az üzemidőt 4 órára nyújtja az észlelt fényerő körülbelül 30 százalékának rovására.
