Közzététel ideje: máj. 15, 2026 - 101 Megtekintések
Hogyan válasszunk hordozható projektort utazáshoz: lépésről lépésre 2026-os útmutató
Miért fontos ez
Hogyan válasszunk hordozható projektort utazáshoz – a kérdés egy egyszerű problémával indul: egy berlini üzletkötőnek reggel 9-kor egy 40 diás prezentációt kell tartania egy bali szállodai bálteremben, majd ugyanaznap este egy 100 collos falra streamelni egy tokiói Airbnb-n. A projektornak el kell férnie a kézipoggyászban, túl kell élnie egy feladott poggyászban történő zuhanást, és úgy kell hoznia 2 000+ ANSI lumennel a fényerőt, hogy a tulajdonos közben ne akarjon egy 200 oldalas kézikönyvet elolvasni. A legtöbb fogyasztói teszt figyelmen kívül hagyja ezt a kettős felhasználási valóságot. A 2026-os, lépésről lépésre haladó útmutató végére pontosan ismerni fogja azokat a specifikációs küszöbértékeket, amelyeket a DataMax mérnökcsapata használ, amikor OEM/ODM ügyfeleink számára minősít egy hordozható projektort – tömeg, fényerő, throw ratio, akkumulátor-üzemidő és a valóban működőképes vezeték nélküli megoldások. Azt is látni fogja, hol érdemes szétválasztani a B2C kiskereskedelmi vevők és a B2B beszerzési csapatok ellenőrzési listáját, és hol oszthatják meg ugyanazt a pontozási rendszert.
Az utazásra kész projektor alapvető specifikációinak megértése
A döntés öt műszaki pilléren nyugszik, amelyeket minden egyes mérnöki mintán pontozunk a sencseni gyártósorunkon. Ha bármelyiket kihagyja, ez a leggyakoribb oka annak, hogy egy hordozható projektor „halva érkezik meg” a kézipoggyászba.
Fényerő: ANSI lumenben mérve, nem „luxban” vagy marketing-wattban
A projektor kiválasztása az őszinte lumen-számítással kezdődik. Az American National Standards Institute (ANSI) IT7.227 szabvány a projektor fényerejét kilencpontos méréssel határozza meg a képernyőn, teljes kimeneten; ami nem hivatkozik az "ANSI lumen" kifejezésre, az nem megbízható. Sötétítőfüggönyös szállodai szobákhoz az 1 000–1 500 ANSI lumen használható. Vegyes felhasználású szállodai báltermekhez, tárgyalókhoz és oldalvilágításos nappalikhoz legalább 2 000–2 500 ANSI lumen javasolt. Kiállítási standokhoz és nappali szabadtéri felállításhoz 3 000+ ANSI lumen fényerővel érdemes kalkulálni.
A konferenciatermi projektor-flottát építő B2B vevők számára a biztonságos raktári alap 4 500 ANSI lumen – ez a súlykategória (jellemzően 8–12 kg) azonban már nem hordozható egység, ezért az adatlapon külön SKU-ként kell kezelni. A B2B beszerzési lapon is ugyanúgy fel kell tüntetni az ANSI lumen számot, mint egy kiskereskedelmi vevő esetében, mert a végfelhasználók visszaküldik azt az "utazó" modellt, amelyik a terepen alulteljesít. Gyakori OEM csapda, amikor 1 200 lumenes lámpás egységet vásárolnak, mert az adatlapon 1 200 szerepel; a lámpás projektorok az első 500 óra alatt hozzávetőleg 30%-ot vesztenek a névleges fényerőből, így a tényleges szállítási fényerő a harmadik hónapra 840 ANSI lumen közelébe esik.
Tömeg, forma és az 1,8 kg-os szabály
A következő lépés a tömeg, és a DataMax gyártósoron alkalmazott szabály egyszerű: ha a készülék a hálózati adapterrel és a távirányítóval együtt átlépi az 1,8 kg / 4 font határt, akkor az már nem egy kézipoggyászbarát utazó projektor – hanem egy "második poggyász" projektor. Az OEM ügyfeleinknek jelenleg szállított ideális tartomány a projektor testének 0,9–1,4 kg, egy 100–240 V automatikus GaN töltővel, amely 180–220 g. Bármi, ami nehezebb, a légitársaságok fedélzeti poggyász-terhelési stresszébe és a feladott poggyász kockázatába tolja a vevőt, ami a jótállási küszöb (2%) fölé emeli a meghibásodási arányt, amelyet a beszerzési szerződéseink jellemzően megengednek.
Egy másodlagos formatényező-ellenőrzés a méretkeret. Egy igazi utazó projektor elfér egy 200 × 160 × 60 mm-es befoglaló méretben, hogy a laptop tokjából kivéve a laptopot is a hátizsákba csúsztatható legyen. A 2025–2026-os lézer-foszfor hullám a sencseni Tier-1 ODM-ektől végre elérte ezt a méretet 2 500 ANSI lumen mellett – ez jelentős ugrás a 2023-ban látott 1 500 lumenes plafonhoz képest.
Throw ratio, autofókusz és trapézkorrekció
A projektor kiválasztás az optikai geometriát is megköveteli. A throw ratio a lencse és a vetítővászon távolságának és a kép szélességének hányadosa. Az 1,2:1 throw ratio azt jelenti, hogy egy 100 hüvelykes (2,54 m) átlójú képhez körülbelül 2,74 m szobamélység kell – ez szállodai lakosztályhoz rendben van, de repülőgép üléshez vagy kis sátorhoz túl szűk. Az ultra-short-throw (UST) készülékek 0,4:1 vagy alacsonyabb aránnyal 1 m-ről elérik a 100 hüvelyket, de jellemzően 3 kg+ súlyúak és sík felületet igényelnek, ezért az utazáshoz nem jó választás, kivéve ha a felhasználási eset fix telepítésű pop-up kiskereskedelmi.

Utazáshoz a gyakorlati specifikáció az 1,0:1 és 1,5:1 közötti standard throw, autofókusszal, automatikus függőleges trapézkorrekcióval (±40°) és automatikus akadályelkerüléssel. Minden OEM mintát 3 másodperces autofókusz-zárási idővel benchmarkolunk hideg indítástól; ami ennél lassabb, az elbukik a sencseni laborunk belső minőségbiztosításán. Automatikus fókusz nélküli egység a B2C vevőknek nem elfogadható, de a B2B beszerzési csapatoknak is meg kell erősíteniük, hogy az automatikus trapézkorrekció-érzékelő túlél egy 1 m-es ejtést kemény betonra – ez a specifikáció, amelyet a gyártó ritkán tesz közzé.
Tápellátás, akkumulátor és USB-C Power Delivery
A 2026-os utazóprocesszor-piac az USB-C PD 3.1-re szabványosodott Extended Power Range (EPR) támogatással, legalább 65 W, előnyösen 100 W teljesítménnyel. Az a készülék, amely 65 W-ot fogad USB-C-n, futtatható laptop USB-C portjáról, egy 20 000 mAh-s power bankról, vagy a repülőgép ülés tápcsatlakozójáról – kiküszöbölve ezzel a fali adaptertől való függőséget. A beépített lítium akkumulátoroknak teljes fényerőnél 90+ percet, eco módban 3–4 órát kell bírniuk; ami ez alatt van, az semmissé teszi a vezeték nélküli felhasználás ígéretét.
A szállodai AV flottát konfiguráló B2B vevőknek a biztonságosabb beszerzési stratégia a hibrid modell: AC-elsődleges akkumulátoros tartalékkal, hot-swap akkumulátor-fiókkal és pass-through USB-C PD porttal, hogy az előadó a MacBookját is tölthesse vetítés közben. A B2B checklistán a projektor akkumulátor UN38.3 szállítási tanúsítványát is ellenőrizni kell, különben az EU-ba és az USA-ba irányuló légi fuvar a vámnál elakad – egy 0,50–1,20 USD egységáron beszerezhető tanúsítvány, amely könnyen kimaradhat az árajánlatból.
Csatlakoztathatóság, hang és vezeték nélküli átvitel
A gyakori beszerzési hiba, amit első alkalommal elkövető OEM vevőknél látunk, az I/O stack megerősítésének hiánya. A 2026-os utazó projektor már nem önálló sziget – egy laptophoz, telefonhoz, set-top boxhoz és játékkonzolhoz kell csatlakoznia, nulla illesztőprogram-fellépéppel. A DataMax saját DM-A1 és DM-V2 referencia dizájnjainkhoz most az alábbi alap portszetet specifikáljuk: egy HDMI 2.1 bemenet, egy USB-C PD 3.1 bemenet (DisplayPort Alt Mode-dal), egy USB-A 3.2 a pendrive-ról történő médialejátszáshoz, valamint egy 3,5 mm-es analóg audio jack a régi szállodai AV rendszerekhez. Vezeték nélkül: Wi-Fi 6 Miracast és AirPlay 2 támogatással, valamint Bluetooth 5.3 külső hangszórókhoz vagy true-wireless fülhallgatókhoz.

Lépésről lépésre a Build-or-Buy (B2B) döntéshez
A B2B projektorbeszerzés jellemzően az alábbi sorrendet követi:
| Csatlakozási opció | Latencia / Sávszélesség | Utazási alkalmasság | DataMax OEM ajánlás |
|---|---|---|---|
| HDMI 2.1 vezetékes | <1 ms / 48 Gbps | Legjobb szállodai AV-hoz és játékhoz | Kötelező port minden 2026-os SKU-n |
| USB-C PD + DP Alt | ~5 ms / 10 Gbps | Legjobb laptopokhoz és MacBook-okhoz | Kötelező, 65–100 W EPR |
| Wi-Fi 6 + AirPlay 2 | 30–60 ms jellemző | Jó iPhone/iPad tükrözéshez | Kötelező vezeték nélküli stack |
| Miracast (Android) | 40–80 ms jellemző | Jó Windows/Android-hoz | Kötelező vezeték nélküli stack |
| Bluetooth 5.3 hang | 30–40 ms | Legjobb külső hangszórókhoz | Kötelező, alacsony energiájú mód |
Hűtés, zaj, tartósság és tanúsítványok
A hangspecifikáció a fedélzeti hangszórókat is lefedi. Az 5 W és 10 W közötti beépített hangszórók elfogadhatók egy csendes szállodai szobához, de bármilyen közös térben csődöt mondanak. A belső referenciaértékünk 84 dB SPL 1 m-en – ami ez alatt van, annál a B2C vevő a 30 napos visszaküldési ablakon belül visszaküldi az egységet. A szállodai lakosztály- vagy pop-up kiskereskedelmi flottát építő B2B beszerzési csapatoknak az okosabb megoldás, ha a projektort egy külön kompakt Bluetooth hangszóróval párosítják, és a fedélzeti hangszórót kizárólag tartalékként kezelik. Az audió kiválasztás HDMI ARC vagy 40 ms alatti Bluetooth latenciát igényel, különben a hang-szinkron eltérés tönkreteszi a vendégélményt.
A tartósság az a pont, ahol sok fogyasztói kategóriás egyszer csendben megbukik. Az utazó projektorok hátizsákokban élnek, amelyeket autó csomagtartójába, felső poggyászrekeszbe és feladott poggyászba dobnak, ezért a váznak túl kell élnie az 1 m-es ejtést rétegelt lemezre, a 0,5 m-es ejtést betonra, és a 40 °C-os üzemi hőmérsékletet egy parkoló autóban. A sencseni ODM ellátási lánc a magnézium-ötvözet belső vázra és ABS+PC külső héjra tért át; ez a kombináció 1,2 kg körül tartja a tömeget, miközben megfelel egy 26 ejtésből álló rotációs tesztnek. Ha az ejtésvizsgálati jegyzőkönyv nincs megerősítve, az piros zászló – kérje az IEC 60068-2-31 jelentést a gyártótól a PO kiadása előtt.
A hűtés és az akusztikus zaj kéz a kézben járnak. A lézer-foszfor fényforrás kevesebb hulladékhőt termel, mint egy örökölt UHP lámpa, ami lehetővé teszi a ventilátor lassabb és halkabb forgását. A sencseni laborunkban a QA-kapu maximum 32 dB(A) 1 m-en normál módban és 26 dB(A) eco módban, az ISO 7779 szerint mérve. Ami ennél hangosabb, az a szállodai szobában versenyre kel a párbeszéddel. A zajspecifikációkat a tengerszint feletti magassággal is össze kell vetni: a 0–3 000 m üzemi magasságra hitelesített egységek a legtöbb útvonalon és hegyi szállodában hőszabályozási probléma nélkül működnek.
A tanúsítás a projektor kevésbé látványos fele, amely eldönti, hogy a szállítmány valóban átjut-e a vámkezelésen.
| Tanúsítvány | Régió | Jellemző átfutási idő | Egységár (USD) |
|---|---|---|---|
| FCC Part 15B | Egyesült Államok | 4–6 hét | 0,80–1,50 |
| CE / RED + EMC | Európai Unió | 6–8 hét | 1,20–2,00 |
| UN38.3 + MSDS | Globális (akkumulátor) | 3–4 hét | 0,50–1,20 |
| RoHS / REACH | Globális | 2–3 hét | 0,30–0,60 |
| KC / PSE / CCC | Korea / Japán / Kína | 4–6 hét | 0,90–1,80 |
A B2B vevők számára a beszerzési sorrend: az 1. héten zárolja a BOM-ot, indítsa az elő-megfelelőségi vizsgálatot, a 6. héten párhuzamosan futtassa az FCC/CE-t, majd a 10. héten ütemezze a tömeggyártási dropot. Azon ügyfelek számára, akik ezt a sorrendet követik, jellemzően 12 héten belül szállítjuk az első mintákat a PO után; az elő-vizsgálati lépés kihagyása 3–4 héttel meghosszabbítja a folyamatot, és fennáll a vámkezelési visszatartás kockázata az LA vagy a rotterdami kikötőben. A B2B checklistán a tanúsítást párhuzamos munkafolyamatként kell kezelni, nem végső akadályként.
Árképzés, MOQ és átfutási idő OEM/ODM vevőknek
A B2C és a B2B projektorgazdaság élesen eltér egymástól. A fogyasztó kiskereskedelmi áron 249–799 USD-t lát egy 1080p hordozható egységért, míg az OEM vevő egy Tier-1 sencseni gyárral, mint a DataMax, jellemzően 89–260 USD FOB áron kapja meg ugyanazt a specifikációt 1 000 egység MOQ mellett. 5 000 egység felett a FOB ár további 8–12%-kal csökken, 10 000 egység felett pedig az egyedi házszínek, selyemszitázott logók és firmware-újramárkázás gazdaságilag megvalósíthatóvá válnak, hozzávetőleg 0,40–1,10 USD egységárú szerszám-amortizáció mellett.
A 2026-os SKU-t értékelő OEM vevőknek javasoljuk, hogy kérjék a gyártó MTBF jelentését (projektorvonalunk a fényforrásra ≥ 30 000 órát céloz), valamint egy színkalibrált mintát, amelyet X-Rite i1Pro 3 spektrométerrel mértek. A beszerzési pontozólapon a firmware-zárolás is szerepel – a szerszámgyártás indítása előtt győződjön meg arról, hogy a gyár aláír egy versenytilalmi klauzulát, és forrás-escrow-t biztosít az egyedi felhasználói felülethez. Az OEM/ODM kapcsolati csatorna a DataMax mintakészlet-kérelem, a teljes ODM feltételek pedig a oem-smart-projector-manufacturing oldalon dokumentáltak.
Következő lépések a beszerzési csapatoknak
Kérhető-e a projektor csak kézipoggyászként repülőre?
A légitársaságok kézipoggyász-korlátai alá eső projektornak 1,5 kg alatti házat és 100 Wh alatti akkumulátort kell célul kitűznie, hogy a FAA „kabinban engedélyezett" kategóriájában maradjon, légitársasági jóváhagyás nélkül. Katalógusunk legtöbb 1080p hordozható egysége 0,9–1,4 kg, jól az IATA veszélyes áruk listájának útmutatásán belül. A cserélhető akkumulátor a legkönnyebb megoldás több légitársaság közötti utazásnál.
Mi a megfelelő lumen-tartomány egy szállodai szobai utazó projektorhoz?
A szállodai szoba sötétítéséhez az 1 000–1 500 ANSI lumen a reális minimum. Vegyes felhasználásra (nappali szoba oldalvilágítással, tárgyaló, bálterem) 2 000–2 500 ANSI lumen a küszöbérték. Ha a vevő kültéri kempingezést vagy nappali szabadtéri bemutatót is tervez, 3 000+ ANSI lumen javasolt.
Változik-e a hordozható projektor kiválasztása kültéri kempingezéshez?
Igen, kültéri kempingezésnél három tényező dominál: a beépített akkumulátor üzemideje (minimum 3 óra eco módban), az ütésállóság (kőre vagy egyenetlen terepre történő leejtés), valamint a hőmérséklet-tűrés (40 °C feletti működés közvetlen napfényben). A magnézium-ötvözet váz és a UN38.3 akkumulátor-tanúsítvány itt nem alku tárgya.
Képes-e egy utazó projektor valóban 4K forrást fogadni?
Igen, 2026-ban a 4K támogatással rendelkező utazó projektorok már 1 kg alatti házban elérhetők a Texas Instruments 0,33 hüvelykes TRP DMD-jével és 4K pixel-shift technológiával. A natív 4K DLP chipek még mindig nagyobb hőkeretet igényelnek, ezért az utazók számára a 1080p natív + HDR10/HLG tone-mapping a reális 2026-os alap a Projector Central 2025-ös vásárlói útmutatója szerint.
Milyen jótállási feltételek járnak egy OEM projektor rendeléshez?
A DataMax OEM projektorokra jellemzően 24 hónapos korlátozott jótállás vonatkozik a fényforrásra (lézer motor: 30 000 óra MTBF), valamint 12 hónap a kiegészítőkre. A kiterjesztett jótállás, a helyszíni csevegős támogatás és a just-in-time csereszolgáltatás 3–5%-os árprémium ellenében opcionálisan elérhető 5 000+ egység MOQ felett.
Hogyan válasszunk hordozható projektort a legalacsonyabb végső beszerzési költséggel?
A legalacsonyabb végső beszerzési költség a teljes cost of landed cost egyenletből adódik: FOB ár + tanúsítvány + logisztika + vám + jótállási tartalék + raktározási költség. A DataMax FOB Shenzhen árajánlat általában 89–260 USD 1 000 egység MOQ mellett; ehhez jön 5–9 USD egységenkénti tanúsítvány és logisztika, így a teljes leszállítási költség Rotterdamba vagy Los Angelesbe jellemzően 110–310 USD egységenként 1080p hordozható projektoroknál.
Végső gondolatok 2026-ra
A hordozható projektor kiválasztás 2026-ban azokat a vevőket jutalmazza, akik a tanúsítást, a firmware-zárolást és a szerszám-amortizációt egyetlen munkafolyamatként kezelik, nem pedig három külön feladatként. Ez a beszerzési disciplina, nem összehasonlító vásárlás – és a DataMax készen áll a 2026-os indítás támogatására az első mintakészletektől a végső QA dropig. Küldje el az adatlapot még ma, és két munkanapon belül visszaküldjük a felülvizsgált BOM-ot, MOQ szintet és FOB árajánlatot.
Zárás és cselekvésre ösztönzés
Ha projektort választ utazáshoz, az végső soron beszerzési fegyelem, nem összehasonlító vásárlás, és a DataMax készen áll a 2026-os bevezetés támogatására az első mintakészletektől a végső QA dropig. Küldje el az adatlapot még ma, és két munkanapon belül visszaküldjük a felülvizsgált BOM-ot, MOQ szintet és FOB árajánlatot.
Indítsa el az OEM egyeztetést a DataMax megoldáscsapatával vagy böngésszen a GP95 hordozható projektor vonal és a házi-mozi projektor kínálat között a private-label gyártásra kész referencia dizájnokért.
