Közzététel ideje: szept. 04, 2026 - 65 Megtekintések
Hogyan válasszunk projektort arcade játékhoz 2026-ban
Amikor egy játékos bedobja az érmét egy klasszikus kabinetbe, a rossz képernyőtechnológia laposra nyomhat minden Street Fighter kört, minden Out Run kört és minden Pac-Man kombót. A késleltetés-ingadozások, a kifakult színek és a mozgási elmosódás az egész élményt diavetítéssé változtatják, messze attól az arcade hangulattól, amelyet megpróbálnánk visszaadni. A projektor kiválasztása nem ugyanaz a feladat, mint egy tárgyalóterembe, osztályterembe vagy akár egy nappali Netflix-esthez választani, és a követelmények csendben felrobbanthatják a beszerzési költségvetést, amikor a specifikációk felcserélhetőnek tűnnek az adatlapon.
Ezért írtuk ezt az útmutatót. A következő 2000 szóban működőképes definíciót kap arról, hogy mit kell tudnia egy arcade játékra szánt projektornak, egy egymás melletti specifikációs táblázatot, három valós felhasználási esetet (otthoni felállítás, kereskedelmi helyszín és OEM integráció), valamint egy 2026-os beszerzési checklistát.
Mit jelent valójában az „arcade-kész” a projektor specifikációkban
A legtöbb vásárló úgy megy bele egy beszerzési beszélgetésbe, hogy azt hiszi, csak „nagy lumenre" vagy „4K-ra" van szüksége. Mindkettő hasznos, de egyik sem a döntő tényező egy arcade játékra szánt projektor esetén. Három specifikáció áll a többi felett, és ezeknek kell lenniük az első szűrőnek minden RFP-n vagy shortlist-en.
Beviteli késleltetés és frissítési gyakoriság a gyakorlatban mérve
A projektor adatlapok egyik leginkább félreértett specifikációja a bemeneti késleltetés (input lag). A gyártók szívesen nyomtatnak egy „game mode" számot, de ez az érték általában a legjobb esetet jelenti, amikor a mozgássimítás, a trapézkorrekció és a zajcsökkentés mind ki van kapcsolva. Komoly arcade játékhoz 16 ms felett 1080p / 120 Hz-en már lassúnak érződik a verekedős és ritmusjátékoknál. Egy MiSTer FPGA kártya 15 kHz-en fut, amelyet fel kell skálázni és frame-lockolni kell, ez pedig plusz feldolgozási késleltetést ad, amelyet egyetlen adatlap sem jelöl közvetlenül. Az OEM vásárlóknak azt javasoljuk, hogy mért késleltetés-jelentést kérjenek a marketing szám helyett, a B2C vásárlóknak pedig olyan tesztelőket keressenek, akik oszcilloszkóp-nyomokat tesznek közzé a szubjektív benyomások helyett.
ANSI lumen vs ISO lumen vs a ténylegesen használt helyiség
A fényerősségi szabványok nem véletlenül léteznek, és az ANSI / ISO definíciók, amelyeket a Projector Central publikál a módszertani oldalain, a mérnökök által használt referencia. Egy arcade játékra szánt projektor sötét otthoni felállásban 2500–3500 ANSI lumennel is elvan. Ha ugyanazt az egységet egy mennyezeti világítással, neonfeliratokkal vagy üzportálon át bejövő fénnyel rendelkező helyszínre visszük, ugyanaz a projektor olvashatatlanná válik. A kereskedelmi vásárlóknak 4500–6000 ANSI lumen köré érdemes tervezniük, magas kontrasztú ALR vászonnal párosítva, míg az otthoni felhasználók 3000 ANSI lumennel is spórolhatnak, ha rögzített keretes, környezeti fényt elutasító felületet használnak.
Színtér és a kabinet grafikájának problémája
Az arcade feliratok és az oldaldíszítések speciális, Pantone-hoz hasonló vörös, cián és sárga színekkel vannak nyomtatva, amelyeket az olcsó fényforrás-egységek deszaturálnak. Egy standard RGB LED-es vagy lézer-foszfor fényforrású DLP egység jellemzően a Rec.709 színtér 85–95 százalékát fedi le, míg egy 3LCD lézer-foszfor motor 95 százalék fölé is mehet, miközben a bőrtónusok semlegesek maradnak. A piros életcsíkkal és kék szuper-mérőkkel rendelkező verekedős játékoknál már 10 százalékos színtér-hiány is látható. Az általunk javasolt gyakorlati minimum 90 százalék Rec.709, és anime vagy stílusos művészetet megjelenítő kabinetek esetén 110 százalék DCI-P3 a kívánatos célérték.
| Specifikáció | Minimum arcade használatra | Ajánlott 2026-ra | Prémium / helyszíni kategória |
|---|---|---|---|
| Bemeneti késleltetés (1080p / 120 Hz) | 16 ms alatt | 8 ms alatt | 4 ms alatt dedikált móddal |
| ANSI fényerősség | 2500 ANSI | 3500 ANSI | 4500 – 6000 ANSI |
| Színtér (Rec.709) | 85% | 90% | 110% vagy szélesebb |
| Fényforrás | LED | Lézer-foszfor | RGB lézer / hibrid |
| Vetítési arány | 1,2:1 | 0,8:1 ultra-rövid vetítés | 0,4:1 feliratcseréhez |
| Nativ frissítés | 60 Hz | 120 Hz | 240 Hz csökkentett felbontással |
| Felszerelés | Állvány / polc | Mennyezet / hátsó polc | Egyedi kabinalvázra szerelés |
A vetítési arány geometriai probléma, nem adatlap-döntés
A vetítési arány csendben több arcade építést húz keresztbe, mint bármely más specifikáció. Egy szabványos 1,2:1 objektív egy kis játékszobában 3 méterre kényszerítheti a projektort a vászontól, ami ütközik a játékos ülőhelyével. Egy ultra-rövid vetítésű, 0,4:1 és 0,8:1 közötti arcade projektor nagyjából 60 cm-re ülhet egy 100 inches vászontól, és teljesen kikerüli a játékos fejmagasságát. A kereskedelmi arcade bárokban a helyszíntulajdonosok gyakran a vászon fölé szerelik az egységet meredek lefelé szöggel, ami csak akkor működik, ha az objektív függőleges lencseeltolással vagy erős trapéztoleranciával rendelkezik. Láttunk már olyan OEM vásárlót, aki véletlenül 200 darabot rendelt egy 1,5:1 modellből, majd a próbás telepítés után újjá kellett építenie az elrendezést – ezt a költséget semmilyen nagykereskedelmi kedvezmény nem téríti vissza.
Csatlakoztathatóság, késleltetés-átadás és az adapterek valódi költsége
Egy arcade játékra szánt projektor csak annyira reszponzív, amennyire a vezérlőkártya és a képalkotó chip közötti útvonal. A modern JAMMA kábelezés, RP2MAME építések és MiSTer FPGA összeállítások mind HDMI 2.0 vagy 2.1 felett adják ki a jelet, de a kártya revíziója, a kábel minősége és az elosztó-topológia mind mérhető késleltetést adnak. 4–7 ms plusz késleltetést mértünk olcsó passzív HDMI elosztók beiktatásával egy 1080p/120 Hz jelútvonalon, és ez a szám megduplázódik azoknál az adaptereknél, amelyek 4K-ról 1080p-re skáláznak le. Azoknak az OEM vásárlóknak, akik nagytételben szereznek be arcade projektort, HDMI 2.1-et javaslunk specifikálni, kikapcsolt eARC átengedéssel a handshake-idő csökkentése érdekében, valamint mért késleltetés-keretet, amely magában foglalja a kábeladaptert is, nem csak magát a motort.
| Jelút-komponens | Jellemző hozzáadott késleltetés | Enyhítés arcade használatra |
|---|---|---|
| HDMI 2.1 passzív elosztó | 4 – 7 ms | Aktív optikai HDMI kábel vagy üvegszálas átvitel |
| Leskálázó (4K → 1080p) | 8 – 14 ms | Nativ 1080p kimenet FPGA-ról vagy MiSTer-ről |
| Vezeték nélküli HDMI extender | 15 – 30 ms | CAT6 vagy üvegszál helyszíni méretben |
| AV receiver DSP-vel | 12 – 25 ms | Bypass mód vagy dedikált HDMI passthrough |
| Játékkonzol belső feldolgozása | 6 – 18 ms | „Game Mode" kikapcsolva a hoszt eszközön |
A B2C vásárlók, akiknek csak egyetlen kabinetre van szükségük, figyelmen kívül hagyhatják a táblázat nagy részét. Az 50–500 egységet rendelő beszerzési csapatok nem tehetik meg. Minden egyes elvesztett ezredmásodperc egy olcsó adapter-láncban szervizjegy, visszaküldés vagy negatív értékelés-láncolat lesz, amely a jótállási időn túl is rontja a márka hírnevét.
Kábelhossz, üvegszálas átvitel és a helyszín építészete
Az arcade bárok és FEC helyszínek rendszeresen 15–30 méter HDMI-t futtatnak egy központi rack-től a mennyezetre szerelt projektorokig egy 100 inches vászon felett. A szabványos réz HDMI 8 méter felett kezdi elveszíteni a jel integritását 4K/60 mellett, ezért a komoly telepítések üvegszálas HDMI-t vagy HDBaseT extendereket használnak CAT6A felett. Az üvegszálas opció nagyjából 1 ms késleltetést ad egy HDBaseT extender 6–10 ms-ével szemben – ez mérhető különbség egy verekedős játék-sorban, ahol egy 4 ms-os frame 5 fps érzékelt sebességveszteséget jelent. Új, 12 méter feletti építésnél üvegszálas kábelt javaslunk, és 45–90 dollár körüli költségvetést érdemes tervezni kábelenként a kábelre és a végződtető hardverre.
Beszerzési realitások: MOQ, átfutási idő és tanúsítási ütemezés
Az OEM vásárlók számára, akik saját márkán alatt viszonteladásra vagy FEC építésbe integrálásra értékelnek egy arcade projektort, a beszerzési matek más, mint egy B2C kosár. A legtöbb ázsiai OEM/ODM gyár – beleértve a mi saját sorunkat is – 100 darab minimális rendelési mennyiséget áraz standard SKU-ra, és 300–500 darabot egyedi házszínre, lézer-foszfor színkerék-kalibrálásra vagy egyedi boot logóra. Az átfutási idő 35–55 nap standard színek esetén és 70–90 nap a teljesen testre szabott SKU-kra, az előleg jóváírásától számítva. Ez az ütemezés nem tartalmazza a Sencsenből vagy Sanghajból érkező tengeri szállítást, ami további 18–28 napot ad tengeren vagy 4–7 napot légi úton.
A tanúsítás a rejtett adó, amelyet a legtöbb első alkalommal importáló alábecsül. Egy Észak-Amerikába szánt projektorhoz FCC Part 15 ellenőrzés szükséges, plusz UL vagy ETL lista, ha az egység külső tápegységgel érkezik. Az európai piacra szánt egységekhez CE-EMC és az Alacsony Feszültségű Irányelv, valamint RoHS dokumentáció szükséges minden komponenshez. Láttunk már olyan vásárlót, aki 8000 dollárt tervezett egy 200 darabos rendelésre, majd 14 000 dolláros számlát kapott, miután a tanúsító labor díjai, a szállítás előleg és a vámközvetítő költségei összeadódtak. Első alkalmas arcade projektor rendeléseknél reális 15–20 százalékos tartalék a megadott FOB áron felül.
| Beszerzési szakasz | Jellemző időtartam | Gyakori buktató |
|---|---|---|
| Árajánlat és mintaértékelés | 7 – 14 nap | Sebesség, fényerő és zaj nem helyszínen mérve |
| Szerszámozás és színjóváhagyás | 10 – 21 nap | Pantone eltérés a minta és a sorozat között |
| Sorozatgyártás | 35 – 55 nap (standard), 70 – 90 nap (egyedi) | Nyersanyag-hiány a LED/lézer motoroknál |
| FCC / CE / UL labor tanúsítás | 21 – 45 nap | Újratesztelési díjak a mérnöki módosítások után |
| Tengeri szállítás (Sencsen – Long Beach) | 18 – 28 nap | Kikötői torlódás csúcsszezonban 4–12 napot ad hozzá |
| Vámkezelés és beszállítás | 3 – 7 nap | HTS kód hibás besorolása vám-újrafeldolgozást vált ki |
A DataMax csapata a fenti sorok legtöbb kemény leckéját az elmúlt kilenc évben tanulta meg, amikor arcade projektort szállított 38 országba. A vásárlók, akik visszatérnek a második és harmadik rendelésre, azok, akik előre költségvetést terveztek a tanúsításra, 90 nappal korábban előre jelezték a Q4 keresletet, és mért késleltetés-jelentést kértek a marketing szöveg helyett. Az egyetlen otthoni kabinetet építő B2C olvasóra a fenti táblázat nem vonatkozik, de az azt alátámasztó mérnöki fegyelem pontosan az oka annak, hogy egy gyárban tesztelt OEM egység kényelmes előnnyel veri az általános piactéri listákat. Úgy válassza meg a beszállítóját, ahogy az arcade stickjét választaná – a specifikációk alapján, amelyeket akkor publikálnak, amikor senki nem figyel.
Hogyan válasszuk ki a megfelelő projektort arcade játékhoz: vásárlói checklist

Azoknak a vásárlóknak, akik az arcade projektor értékelésének végső szakaszában vannak, a döntés általában négy mérhető ellenőrzési pontra egyszerűsödik. Először is, erősítse meg a fényerősséget a ténylegesen tervezett vetítési távolságnál, nem pedig egy laborbarát 2,4 méteres távolságnál. Gyakori tapasztalat, hogy egy 4500 ANSI lumenes egység 1,6 méteren 3800 lumenként mér, ezért mindig kérjen lux-értéket a szállítótól a saját vászon-kabinet távolságára. Másodszor, ellenőrizze a bemeneti késleltetést Leo Bodnar lag testerrel 1080p / 120Hz-en, nem csak a marketing „game mode" állítást. Harmadszor, kérjen zajszint-mérést 1 méteren zárt kabinetnél, mivel a legtöbb arcade ház csapdába ejti a ventilátor-zümmögést, amely az adatlapon eltűnik. Negyedszer, erősítse meg, hogy a megajánlott arcade projektor támogatja azt a vezérlőprotokollt, amelyet a kábelezése használ, legyen az GPIO-to-USB bridge, JAMMA kábelezés vagy Brook Universal Fighting Board. Minden DataMax szállítmány mért késleltetés-jelentéssel és dB zajloggal érkezik, mert ebben a kategóriában a vásárlók megtanulták kérni ezeket.
B2B következő lépések: mintavétel, MOQ és kapcsolattartási csatorna
Az OEM vásárlók számára, akik készen állnak a specifikációtól a megrendelésig lépni, a DataMax standard mintapolitikája 7 napos légi szállítású minta Sencsenből egy demó egységhez, amely 100 darab MOQ ellenében visszatéríthető. A standard házszínek 100 darab MOQ-val és 35–55 nap gyártási idővel érhetők el az előleg beérkezése után. Egyedi házszínek, boot logók és lézer-foszfor hangolás 300 darab MOQ-val és 70–90 nap gyártási idővel érhetők el. A beszélgetés elindításához kérjen egyedi árajánlatot beszerzési csapatunktól, vagy írjon e-mailt a Contact-Projector.com címre a cél lumen mennyiséggel, a kabinet vetítési távolságával és a tervezett éves volumennel.
| Lépés | Művelet | DataMax kapcsolat |
|---|---|---|
| 1 | Használati eset specifikációjának megerősítése (lumen, késleltetés, zaj) | specifikációs lap könyvtár |
| 2 | Demó egység kérése | egyedi árajánlat kérése |
| 3 | Minta helyszíni értékelése késleltetés-teszttel | tesztprotokoll PDF |
| 4 | 100 darabos PO leadása (standard) vagy 300 darabos PO (egyedi) | OEM szolgáltatások áttekintése |
| 5 | 35–90 napos gyártás fogadása, plusz tengeri szállítás | logisztikai útmutató |
Gyors referencia checklist
Iparági kontextus: miért 2026 a lézer-foszfor fordulópont
Az FEC és az otthoni arcade szegmens mérhető ütemben mozdul el az UHP lámpás projektoroktól. A lézer-foszfor egységek ma már 30 000 órás motor-élettartamot, egyenletes színt a teljes működési tartományban és azonnali bekapcsolási viselkedést kínálnak, amelyet a lámpás kabinetek nem tudnak hozni. A 2026-ban arcade projektort értékelő vásárlók számára a számítás megfordult: a lézer már nem a prémium opció, hanem az alap.
Zárás és cselekvésre ösztönzés
Egy arcade játékra szánt projektor jelenti a különbséget egy valóban arcade-hangulatú kabinet és egy bútorra szerelt konzol között. Mérje meg a késleltetést, mérje meg a zajt, mérje meg a lumeneket a saját vetítési távolságánál, és olyan beszállítótól szerezzen be, amely hajlandó ezeket a számokat nyilvánosságra hozni. Böngésszen a DataMax arcade projektor kínálatában, vagy kérjen egyedi árajánlatot, hogy ma elindítsa az értékelési ciklust.
