Közzététel ideje: máj. 06, 2026 - 101 Megtekintések
Hogyan válasszon projektort pop-up üzletbe 2026-ban
A pop-up üzletek rövid határidőkkel és erős vizuális hatással működnek. Aláír egy 30 napos bérleti szerződést egy üzlethelyiségre, három nap marad a kiépítésre, és az egyetlen módja annak, hogy az üres gipszkarton falat márkamomentummá alakítsa, egy olyan pop-up üzletbe való projektor, amelyik egy percen belül bootol, tiszta 100 hüvelykes képet vetít bármilyen rendelkezésre álló falra, és túléli a flight case-be csomagolást a kampány végén. Már szállítottunk display projektorokat kiskereskedelmi és rendezvényügyfeleknek Észak-Amerikában és Európában, és minden negyedévben visszatér ugyanaz az öt kérdés: hány lumen, milyen felbontás, milyen throw ratio, milyen hangos, és milyen gyorsan szállítható. Ez az útmutató 2026-ra válaszol ezekre a kérdésekre, az OEM árajánlatainkon szereplő konkrét számokkal, hogy bármely beszállítóéval összevethesse.
Összefoglaló
A pop-up üzletek rövid határidőkkel és erős vizuális hatással működnek. Aláír egy 30 napos bérleti szerződést egy üzlethelyiségre, három nap marad a kiépítésre, és az egyetlen módja annak, hogy az üres gipszkarton falat márkamomentummá alakítsa, egy olyan pop-up üzletbe való projektor, amelyik egy percen belül bootol, tiszta 100 hüvelykes képet vetít bármilyen rendelkezésre álló falra, és túléli a flight case-be csomagolást a kampány végén. Már szállítottunk display projektorokat kiskereskedelmi és rendezvényügyfeleknek Észak-Amerikában és Európában, és minden negyedévben visszatér ugyanaz az öt kérdés: hány lumen, milyen felbontás, milyen throw ratio, milyen hangos, és milyen gyorsan szállítható. Ez az útmutató 2026-ra válaszol ezekre a kérdésekre, az OEM árajánlatainkon szereplő konkrét számokkal, hogy bármely beszállítóéval összevethesse.
Pop-up üzleti projektor nagykereskedelem: a 2026-os beszerzési checklist

Lumen, throw ratio és környezeti fény
A legdrágább hiba, amit a kiskereskedelmi vevők elkövetnek, hogy nem a valódi helyszínre, hanem a sötét bemutatóteremre méretezik a projektort. A legtöbb pop-up üzlet mennyezeti sínvilágítással, üveges portálokkal és gyakran részben nyitott fronttal működik. Ilyen körülmények között a Society of Motion Picture and Television Engineers (SMPTE) körülbelül 5 000 ANSI lumens értéket javasol egy 120 hüvelykes, 16:9 képméretnél, mérsékelt környezeti fény mellett – ez az alapérték a 2026-os nagykereskedelmi árlapunkon. Ablakos portálok és kültéri fesztiválstandok esetén 6 500–8 500 ANSI lumensre lépünk feljebb, hogy a kontraszt délben is olvasható maradjon. Zárt, 15 m² alatti standoknál, szabályozott világítással, 3 500 ANSI lumen 0,46:1 ultra-short throw ratio mellett a minimum – ez alatt a kép kifakul, amint a vevő kinyitja az ajtót.
- 30 m² alatti pop-up üzlet esetén ez a projektor 3 500–5 000 ANSI lumennel és 0,46:1 ultra-short throw ratio-val a gyakorlati alap nappali működéshez fehér vagy világosszürke falon.
- Natív 1080p elfogadható grafikus kampányokhoz; válasszon 4K UHD shiftinget (3840×2160), ha a tartalom termékfotókat, divatközeliket vagy 24 pt alatti finom tipográfiát tartalmaz.
- Nagykereskedelmi kiskereskedelmi és rendezvénybeszerzéshez a laser phosphor display projektorok ma már alapfelszereltségnek számítanak: a 20 000–30 000 órás fényforrás-élettartam kiküszöböli a lámpakészletezést és csökkenti a szervizhívásokat egy többvárosos turné során.
- Specifikációs prioritási sorrend bármely pop-up üzleti projektorhoz: lumen per kilogramm ≥ ANSI lumen pontosság ≥ throw ratio ≥ zaj ≤ 38 dB @ 1 m ≥ IP5X porvédelem kültéri vagy félig kültéri standokhoz.
- A szállítási láncot megrendelés előtt erősítse meg: 12 hetes átfutási idő, MOQ 200 egység, FCC/CE/RoHS dokumentáció az árajánlaton, nem csupán utólag ígérve.
Felbontás, szín és tartalomtípus
A második döntés a natív felbontás és a pixel-shifted 4K között van. Egy valódi 4K UHD projektor pop-up üzleti felhasználásra, háromchipes LCoS vagy DLP 0,47 hüvelykes XPR shifting technológiával 3840×2160 címzési pixelt ad, és akkor indokolt, ha a kampány textilmintákat, ékszer-közeliket vagy bármilyen nyomtatott referenciát tartalmaz, amelyet a vevő a fal mellé tart. Grafikus brand falak, mozgó tipográfia és loopoló reelek esetén a natív 1920×1080 magas színvonalú színkerékkel (Rec.709 lefedettség 92% felett) a költséghatékony megoldás, és ezt szállítjuk pop-up kiskereskedelmi rendeléseink kb. 60%-ában az 3 500–5 000 lumenes szinten.
A színhűség fontosabb, mint a kiskereskedők gondolnák. Sok divat- és kozmetikai ügyfél azért küld vissza egységeket, mert a bőrtónusok narancssárgák az alapértelmezett módban. Kérjen mért Rec.709 vagy DCI-P3 színskála-értéket a specifikációs lapon, ne egy általános "16,7 millió szín" sort.
Kivitel, zaj és porvédelem
A pop-up üzleti bevetésre szánt projektornak kis standon kell elférnie, gyakran a vevőktől 2,5 m-en belüli mennyezeti gerendán. Ez kemény felső hatást szab a zajnak: standard módban 38 dB, eco módban 34 dB maximális értéket engedünk 1 m-en. A tömeg a második korlát – az egységet általában egy személy emeli fel egy truss mountra, így a 3,2–5,5 kg a kezelhető tartomány. Bármi 7 kg felett állandó installációs csapat felé tolja a vevőt, és eltávolodik a valódi pop-up jellegtől.
Kültéri standok, nyitott piacok és építkezés melletti kiskereskedelmi terek esetén az IP5X minősítésű, pormentesen zárt optikai motor nem alku tárgya. Az IP5X azt jelenti, hogy a motor az ISO 12103 porvizsgálati tesztet 30 napos ciklus alatt mérhető szennyeződés nélkül teljesíti. A meghibásodási arány 7%-ről 1,5% alá esett, amikor kiskereskedelmi ügyfeleink három hónapos turnéprogramban lezárt motorra váltottak.
Nagykereskedelmi ellátási lánc: átfutási idő, MOQ és tanúsítványok
A legdrágább hiba, amit a kiskereskedelmi vevők elkövetnek, hogy nem a valódi helyszínre, hanem a sötét bemutatóteremre méretezik a projektort. A legtöbb pop-up üzlet mennyezeti sínvilágítással, üveges portálokkal és gyakran részben nyitott fronttal működik. Ilyen körülmények között a Society of Motion Picture and Television Engineers (SMPTE) körülbelül 5 000 ANSI lumen értéket javasol egy 120 hüvelykes, 16:9 képméretnél, mérsékelt környezeti fény mellett – ez az alapérték a 2026-os nagykereskedelmi árlapunkon. Ablakos portálok és kültéri fesztiválstandok esetén 6 500–8 500 ANSI lumenre lépünk feljebb, hogy a kontraszt délben is olvasható maradjon. Zárt, 15 m² alatti standoknál, szabályozott világítással, 3 500 ANSI lumen 0,46:1 ultra-short throw ratio mellett a minimum – ez alatt a kép kifakul, amint a vevő kinyitja az ajtót.

A B2B beszerzési csapatok számára a szállítói adatlapok összehasonlításakor az ANSI lumen számnak hitelesnek kell lennie, nem csupán csúcs- vagy LED lumen állításnak. Az ISO/IEC 21118:2020 a szabvány, amely meghatározza a projektor fényerejének mérési módját, és minden komoly OEM közzéteszi ezt a vizsgálati módszert az adatlapon. Ha a specifikációs lapon "bright lumens" vagy "LED lumens" szerepel ANSI előtag és ISO hivatkozás nélkül, kezelje marketing szövegként.
Specifikációs táblázat: öt pop-up üzleti projektor modell egymás mellett
Az alábbi összehasonlító mátrixot az OEM csapatunk adja át a kiskereskedelmi márkák vevőinek a tender szakaszban. Minden számadat mért egységből származik a sencseni laborunkból, nem marketing anyagból. Ezt publikáljuk változtatás nélkül, hogy a beszerzés soronként összevethesse bármely inkumbens szállító ajánlatával.
Sok második döntés a natív felbontás és a pixel-shifted 4K között van. Egy valódi 4K UHD projektor pop-up üzleti felhasználásra, háromchipes LCoS vagy DLP 0,47 hüvelykes XPR shifting technológiával 3840×2160 címzési pixelt ad, és akkor indokolt, ha a kampány textilmintákat, ékszer-közeliket vagy bármilyen nyomtatott referenciát tartalmaz, amelyet a vevő a fal mellé tart. Grafikus brand falak, mozgó tipográfia és loopoló reelek esetén a natív 1920×1080 magas színvonalú színkerékkel (Rec.709 lefedettség 92% felett) a költséghatékony megoldás, és ezt szállítjuk pop-up kiskereskedelmi rendeléseink kb. 60%-ában a 3 500–5 000 lumenes szinten.
A színhűség fontosabb, mint a kiskereskedők gondolnák. Sok divat- és kozmetikai ügyfél azért küld vissza egységeket, mert a bőrtónusok narancssárgák az alapértelmezett módban. Kérjen mért Rec.709 vagy DCI-P3 színskála-értéket a specifikációs lapon, ne egy általános "16,7 millió szín" sort.
Hogyan olvassa a nagykereskedelmi oszlopot
Az EXW ár 200 egységes rendelést, semleges DataMax kartondobozt és a standard 14% csomagolási felárat feltételez a drop-tested kétdarabos habcsomagoláshoz. Nem tartalmazza a célállomásra szállítást, a vámot vagy az opcionális 12 hónapos helyszíni csere garanciát ($14 egységenként). Összehasonlításképpen, egy tier-one fogyasztói márka hasonló kiskereskedelmi márkás pop-up üzleti projektora jellemzően az EXW szám 2,4×–3,1× szeresére jön ki, ha a csatornamargin ráépül – ezt a matekot futtatják a B2B vevőink, mielőtt hívnak minket.
Minden raklaphoz mellékelt tanúsítványcsomag
Minden pop-up üzleti bevetésre szánt projektornak kis standon kell elférnie, gyakran a vevőktől 2,5 m-en belüli mennyezeti gerendán. Ez kemény felső hatást szab a zajnak: standard módban 38 dB, eco módban 34 dB maximális értéket engedünk 1 m-en. A tömeg a második korlát – az egységet általában egy személy emeli fel egy truss mountra, így a 3,2–5,5 kg a kezelhető tartomány. Bármi 7 kg felett állandó installációs csapat felé tolja a vevőt, és eltávolodik a valódi pop-up jellegtől.
Beszerzési munkafolyamat: az RFQ-tól a konténer berakásig pop-up üzleti projektor bevezetésnél
Kültéri standok, félig nyitott piacok és építkezés melletti kiskereskedelmi terek esetén az IP5X minősítésű, pormentesen zárt optikai motor nem alku tárgya. Az IP5X azt jelenti, hogy a motor az ISO 12103 porvizsgálati tesztet 30 napos ciklus alatt mérhető szennyeződés nélkül teljesíti. A meghibásodási arány 7%-ről 1,5% alá esett, amikor kiskereskedelmi ügyfeleink három hónapos turnéprogramban lezárt motorra váltottak.
1. szakasz – Specifikáció zárolás és előminta
A vevő benyújt egy egyoldalas briefet: cél lumen szám, throw ratio, natív felbontás, várható szerelési pozíció és bármilyen színskála-cél (Rec.709, DCI-P3 vagy Adobe RGB textilipari márkákhoz). 72 órán belül visszaküldünk egy 2–4 pop-up üzleti projektor jelöltből álló shortlistot a fenti mátrixból, mindegyikhez mért specifikációs lapot és előminta ETA-t csatolva. Az előminta légi szállítás New Yorkba, Rotterdamig vagy Los Angelesbe 5–7 munkanap háztól házig, és kb. $185 egységenként, amit jóváírunk az első termelési PO ellenében. Az egység valódi, nem render – minden tesztegység a végleges optikai motorral és végleges firmware-rel rendelkezik.
2. szakasz – Pilot batch és helyszíni validálás
Forgalmazói beszerzésnél, nagybani rendelésnél három ellátásilánc-szám fontosabb, mint az egységár: minimum rendelési mennyiség, átfutási idő és tanúsítványcsomag. A DataMaxnál a 2026-os nagykereskedelmi MOQ egyedi márkás smart projektoraokra 200 egységtől indul, 14 hetes termelési ablakkal a PO-tól a Shenzhen ex-worksig. A tanúsítvány a harmadik kapu – FCC Part 15 (US), CE-RED (EU) és RoHS 3 az alapcsomag, és minden szállítmányhoz mellékeljük a CB jelentést, az Energy Star tanúsítványt, ahol alkalmazható, és a teljes IEC 62471 fotobiológiai biztonsági fájlt. Ha egy beszállító 6 hetes átfutási időt áraz egyedi SKU-ra tanúsítványlista nélkül, a projekt a vámoknál fog csúszni, nem a gyárban.
3. szakasz – Termelés, QC és berakodás
A PO aláírása és az előleg jóváírása után a termelés dedikált SMT soron indul. Az 500 egységes DM-PU1080-ST rendelés ciklusideje 11 munkanap, amelyet 3 napos burn-in követ 40 °C környezeti hőmérsékleten, majd 1 napos AOI és automatizált optikai igazítás. A QC átvételi mintavétel az ANSI/ASQ Z1.4 Level II, 1.0 AQL szerint történik – a tényleges mintavételi táblázatokat minden szállítmánnyal együtt publikáljuk, hogy a vevő beérkezés-ellenőrzési csapata újrafuttathassa azokat. A Yantianban vagy Shekouban történő konténerberakodás 220 egység 20 lábas konténerenként és 480 egység 40 lábas HQ konténerenként, egyedi kiskereskedelmi csomagolással együtt.
4. szakasz – Utánpótlás és cserekészlet
A következő lépésben végigmegyünk a tényleges specifikációs táblázaton – öt modell, lumen számok, throw ratio-k, zaj, tömeg és egységenkénti nagykereskedelmi ár –, hogy összevethesse a jelenlegi szállítójával szembeni tenderben.

A következő részben a tényleges helyszíni beállítást mutatjuk be – kábelezés, truss szerelés, környezeti fény stratégia és az a kalibrációs lépés, amelyet a pop-up csapatok 70%-a kihagy az első napon.
Hogyan válasszon projektort pop-up üzleti volumen rendeléshez: mit keressenek a B2B vevők
Az alábbi összehasonlító mátrixot az OEM csapatunk adja át a kiskereskedelmi márkák vevőinek a tender szakaszban. Minden számadat mért egységből származik a sencseni laborunkból, nem marketing anyagból. Ezt publikáljuk változtatás nélkül, hogy a beszerzés soronként összevethesse bármely inkumbens szállító ajánlatával.
A négyszűrős kiválasztási checklist
| Modellkód | Felbontás | Fényerő | Throw ratio | Zaj @1m | Tömeg | IP védelem | MOQ | Átfutási idő | Nagykereskedelmi (EXW) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DM-PU1080-ST | 1920×1080 | 4 200 ANSI | 0,23:1 UST | 36 dB | 4,1 kg | IP5X | 200 | 14 hét | $249 |
| DM-PU4K-UST | 3840×2160 (XPR) | 3 800 ANSI | 0,25:1 UST | 38 dB | 5,0 kg | IP5X | 200 | 16 hét | $412 |
| DM-PU5500-LT | 1920×1080 | 5 500 ANSI | 1,2–1,5:1 STD | 34 dB | 5,4 kg | IP5X | 150 | 12 hét | $289 |
| DM-PU6500-LT | 1920×1200 | 6 500 ANSI | 1,5–2,0:1 STD | 37 dB | 6,8 kg | IP5X | 150 | 12 hét | $356 |
| DM-PU400-OB | 1920×1080 | 4 000 ANSI | 1,0:1 STD | 32 dB | 3,2 kg | IP5X + outdoor kit | 300 | 18 hét | $198 |
A DM-PU1080-ST a volumen választásunk pop-up üzleti rendelésekhez, ahol a márka ultra-short throw optikát szeretne az ablak mögé. A DM-PU4K-UST a feljebb lépés, ha a kampány 4K UHD video plate-eket tartalmaz, és a márka pixeldenzitás-prémiumot fizet. A két LT modell (long throw) nagyobb standokat, atrium tereket és raktár stílusú pop-upokat kezel, ahol az egység 4–6 m-re van a faltól. A DM-PU400-OB edzett outdoor kittel érkezik – IP minősített kábeltömítések, conformal-coated alaplap és napfényben olvasható 4 000 ANSI motor – utazó vásárokhoz és félig állandó kültéri kiskereskedelmi építményekhez.
A negyedik szűrő az értékesítés utáni logisztika és a cserefolyamat. Erősítse meg, hogy az OEM az Ön importországában vámraktárkészlettel rendelkezik, nem csupán 12 hetes légi szállítási opcióval. Cserekészletünk Long Beach-en van észak-amerikai kiskereskedelmi turnékhoz és Rotterdam az EU ügyfelekhez, 48 órás dispatch SLA-val bármilyen helyszíni meghibásodásra a 90 napos ablakon belül.
Az EXW ár 200 egységes rendelést, semleges DataMax kartondobozt és a standard 14% csomagolási felárat feltételez a drop-tested kétdarabos habcsomagoláshoz. Nem tartalmazza a célállomásra szállítást, a vámot vagy az opcionális 12 hónapos helyszíni csere garanciát ($14 egységenként). Összehasonlításképpen, egy tier-one fogyasztói márka hasonló kiskereskedelmi márkás pop-up üzleti projektora jellemzően az EXW szám 2,4×–3,1× szeresére jön ki, ha a csatornamargin ráépül – ezt a matekot futtatják a B2B vevőink, mielőtt hívnak minket.
Az OEM vevők számára, akik első partnerséget értékelnek, a legbiztonságosabb út egy 30 egységes pilot batch az egyeztetett specifikációval, aláírt NDA és fázisokra bontott PO. Kérhet egyedi árajánlatot vagy áttekintheti a teljes DataMax OEM mátrixot a brief zárolása előtt.
Végső tanács vevőknek
Záró összefoglaló
Minden pop-up üzleti projektor szállítmány fix tanúsítványcsomaggal hagyja el Sencsent: FCC Part 15 Subpart B (US), CE-RED (EU), UKCA, RoHS 3, REACH SVHC, IEC 62471 fotobiológiai és Energy Star 8.0, ahol a platform minősül. A CB jelentés és az IEC 62471 fájl a két dokumentum, amelyet a vámügynökök először kérnek – ha hiányoznak, a konténer 5–10 munkanapig áll a dokkban, amíg a jogi képviselő összeállítja a nyilatkozatot. Ezt a leckét egy 2023-as EU szállítmányon tanultuk meg, amely kb. $18 000 demurrage költséget okozott egy vevőnek, és azóta nem hagyunk ki egy CB fájlt sem.
Párosítsa ezt a pop-up üzleti projektor útmutatót a fenti mátrixszal, zároljon egy pilot batchet, és 12 héten belül országszerte bevezetheti. Böngéssze a DataMax kiskereskedelmi és pop-up projektor kínálatot vagy küldje el egyoldalas briefjét projektmenedzsereinknek, hogy még ma kérjen egyedi árajánlatot.
